PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakadan isim veya numara bulmak

mert5
17-08-2016, 21:19
Herkese selam, yakın zamanda satılan bir arabayı yeni sahibinden almak istiyorum araç ıstanbul kartal da satıldı ona nasıl ulaşabiliriz ? Emniyette tanıdık vasıtasıyla mi yürür bu işler ? Veya bulabilir miyim ? Aracin sadece plakasini biliyorum. Lütfen yardımcı olun

free-hifi
17-08-2016, 21:29
eskiden garanti atm den mtv borcu ödeme ekranından plaka girince ad soyad çıkıyordu şimdi bilmiyorum bakmak lazım

mert5
17-08-2016, 21:40
eskiden garanti atm den mtv borcu ödeme ekranından plaka girince ad soyad çıkıyordu şimdi bilmiyorum bakmak lazım

Var mi bakabilen ? Plakayı burdan yazayım 34 EJG 21 belki gören duyan vardır, lacivert BMW

Mehmetmert
17-08-2016, 22:01

Ilk iki harfleri cikiyor ad ve soyadinin ME**** Me*** gibi

mert5
17-08-2016, 22:05
Yarın 1 tepsi baklava ile emniyete gitmek şart oldu, bide şansımı orda deneyim

2jz
17-08-2016, 22:19
Bir arkadaşta benim eski aracımın plakasından babamı telefonla aramış sonra ikna ederim diye ailemin evine gitmiş. Arkadaş hakkında şikayetçi olmuştum. Oda sigortacısının verdiğini söylemiş. Şimdi uğraşıyorlar.

furkane
17-08-2016, 22:45
Bir arkadaşta benim eski aracımın plakasından babamı telefonla aramış sonra ikna ederim diye ailemin evine gitmiş. Arkadaş hakkında şikayetçi olmuştum. Oda sigortacısının verdiğini söylemiş. Şimdi uğraşıyorlar.

Arkadas ne icin eve gitmis?

2jz
17-08-2016, 23:02
Arkadas ne icin eve gitmis?

Araba babamın üzerineydi. Sigortacıdan telefon numarasını alıp babamı aramış. Babam dolandırıcı falan sanıp kapatmış yüzüne. Sonra adrese gelmiş arabayı sat bize amca diye. Babamda aradı it kopukla beni ne uğraştırıyorsun diye beni arayıp sövdü. Sonra şikayetçi oldum gelen arkadaştan ve sigortacısından.

Serhat
17-08-2016, 23:19
Sigortacı veya polis arkadaşınız varsa telefon veya ad soyad- adrese ulaşabilirsiniz.

mert5
18-08-2016, 04:27
Araba babamın üzerineydi. Sigortacıdan telefon numarasını alıp babamı aramış. Babam dolandırıcı falan sanıp kapatmış yüzüne. Sonra adrese gelmiş arabayı sat bize amca diye. Babamda aradı it kopukla beni ne uğraştırıyorsun diye beni arayıp sövdü. Sonra şikayetçi oldum gelen arkadaştan ve sigortacısından.

Yahu zorla kimse mal alip satmaz eskiya değiliz da eğer satarsa fiyatının üzerine koyup alırım

KÖROĞLU
18-08-2016, 06:51
Yasal değil bu iş, kişinin bilgilerini izinsiz paylaşmak suç. O yüzden sana yardımcı olunur mutlaka ama 2jz nin dediği gibi bir durumla kimse karşılaşmak istemez.

Belki tartıştığın birisinin plakasını verdin teefonu adresi bulup gidip bir iş yapacaksın. Yani niyetin halisane de olsa kimse bunu bilemez.

Umarım bir şekilde ulaşırsın aracı alırsın.

Ssamet
18-08-2016, 09:13
Yasal değil tabiki ama tanıdık polisle bulabilirsin. Bir arkadaşımın babasını bir hatunla görüp hatunun arabanın plakadan adını vs öğrenmiştim :D

free-hifi
18-08-2016, 09:58
eskiden sigorta firmaları bilgileri görüyordu şimdi sadece kesen acente o da bilgi istesen vermez

Fırtına_siR
18-08-2016, 10:27
valla geçen gördüğüm bir araç için banada lazım yardımcı olucak biri varsa eğer çok iyi olur ben şöyle düşündüm şikayet riskine karşı artık herkesin sosyal medya hesabı var ordan mesaj atarak sormayı düşündüm o yüzden başta öyle yapmak daha mantıklı geldi dediğim gibi yardımcı olucak biri varsa çok dua ederim valla :D

onurc
18-08-2016, 10:32
bu yolda başın ağrır benden söylemesi.aracın satıldığı semte gidip arabayı bulup camına bir not bırakman en doğrusu olur.
bende 2jz ye katılıyorum.onun yerınde olsam bende aynısını yapardım.

burcinkarabacak
18-08-2016, 10:58
araba eğer bir foruma üye ise plakadan vs bulabilirsiniz sahibini

saygılar

EM-RE
18-08-2016, 11:18
Plakanın sadece orta harfini değiştirsek,benim hanımın arabasının plakası ne oluyor lan dedim bi an :)

DeliceBirkan
18-08-2016, 14:01
Sigortacı tanıdık varsa halleder işinizi fakat söylenildiği gibi sorunlarda açılabilir bilginiz olsun :)

mert5
18-08-2016, 14:15
Tanıdık bulurdum aslında ama giden araba bizden değildir dedim zaten kismette varsa olur. Neyse cevap yazan herkese teşekkür ederim

anıl turan
18-08-2016, 15:36
bankacı tanıdık varsada bulabilirsin...