PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw 520 honda civic ?

Anıl Olgun
18-08-2016, 08:24
Oncelikle selamun aleykum bizde honda civic 92 model 1.5 civic var bizimle takas dusunen adamin bmw 5.20 89 model 12 wolf bmwsi var bmw 89 model 12 walf nasil olur nasil arabadir sizce takas yapmalimiyiz

Anıl E.
18-08-2016, 08:26
Öncelikle aleykümselam.

Yapmalısın.

mikelazi
18-08-2016, 08:41
20cc 125hp düz6

ben olsam yapmam.honda bir derece toplanırda bmw ile ugraşılmaz.yakıtıda cabası.

MBuğra
18-08-2016, 08:45
burkaykalyon

:D

Anıl Olgun
18-08-2016, 08:47
Tesekkur ederm 12 wolf ama bi sikinti olmaz dimi araba hakkinda bi bilginiz varmi nasil bi arabadir kaportasi saglam az bi sikintisi var kaportada oda ufak problemler yani daha once bmw tarzi araba binmedigm icin acmak istedim konuyu

Anıl Olgun
18-08-2016, 08:48
Evet yakit sikintisinida duydum :/

XoR
18-08-2016, 08:52
Nick çok başarılı :D :D

Orhan
18-08-2016, 09:01
wolf konusunu da ben çözemedim

XoR
18-08-2016, 09:02

Gugıla yazdım bu çıktı :D

https://pbs.twimg.com/profile_images/378800000262587313/ded5133de40ef2e2f4e0815aef640c2b.jpeg

B.Koçer
18-08-2016, 09:05
Nick çok başarılı :D :D

forum olarak ayrı yerlere bakıp aynı seylerı goruyoruz :D

B.Koçer
18-08-2016, 09:06
XoR Viral reklam yapıyorum :D

http://www.peugeotparca.com/images/urunler/wolf10w40-1682.jpg

MCN21
18-08-2016, 09:06
wolf konusunu anlamayanlar icin aciklayayim. O yillarda bmw ler beygir degil kurt gucu ustunden hesaplanirdi. Bu aracta 12 kurt gucundedir.

altugkocer
18-08-2016, 09:07

Gugıla yazdım bu çıktı :D

https://pbs.twimg.com/profile_images/378800000262587313/ded5133de40ef2e2f4e0815aef640c2b.jpeg

Bende de bu çıktı

http://i63.tinypic.com/s3genp.jpg

Anıl E.
18-08-2016, 09:10
wolf konusunu anlamayanlar icin aciklayayim. O yillarda bmw ler beygir degil kurt gucu ustunden hesaplanirdi. Bu aracta 12 kurt gucundedir.

Bu saatten sonra ocak dışısın .

ahmetcimen35
18-08-2016, 09:18
12 ve 24 valf modelleri var 24 daha çok tutulanı ama bence yapma .

burkaykalyon
18-08-2016, 10:11
Allah çarpsın dejavu oldum lan.

Bende takasla 94 civic verip 90 model 12 valf e34 almıştım ebem sevildi yıllardır hala da devam ediyo... Forumca malumunuz zaten. MBuğra

fastchild
18-08-2016, 12:20
Wolf diyince benim aklıma gelen

Shakira - She Wolf - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=booKP974B0k)

neyse dönelim konuya

12Valf Tek Egzantrik sağlıklı bir M20 ise arabada düzgün ise adamı rezil eder

Hem sağlıksız hem toplamakla uğraşılacak bir e34 ise Bkz: burkaykalyon

Rec.O
18-08-2016, 12:47
Bir alırken sevinirsen birde satarken.

CenkB
18-08-2016, 12:52
Öncelikle aleykümselam.

Yapmalısın.

Ahahaha aklıma ilk bu geldi. :D

https://www.youtube.com/watch?v=V8ybEyGUvMc

Anıl Olgun
18-08-2016, 15:14
Ben arabayi binmek icin aliyorum satmak icin degill masraf olarak biz hondayi aldigimz para 21e dayandi aldigimiz adam arabaya hic bakmamisti a4aba toplandi masrafi hic bi sekilde kalmadi ama boylede bir secenek gelince insan ister istemez neden olmasn diyor kaportada sikintisi yok bmwnin tek on kaputun orda bisey var oda yapilir motor v.s seyler adam diyor ben arabama kefilim herseini yaptirdim calismayan aksami yok diyor

Anıl Olgun
18-08-2016, 15:15
Ha bide araba ilkden yavas gidiyomus sonradan hizlaniyomus difransiyelde otme varmis tek bunlar var aracin sikintisi

mikelazi
18-08-2016, 15:16
görüntüye aldanma

bugrahangul
18-08-2016, 17:12
Merhaba, hiç girişme böyle bir takasa. E34 kullanıcısı olarak gönül rahatlığı ile söylüyorum bunları. :) Mekanik olarak düzgün bakılmamış ise devamlı incik boncuk sorun çıkartacaktır.

GuNeS
18-08-2016, 17:34
m20 ve m50 kullanmış biri olarak söylüyorum.Aldığın gibi kafam rahat olsun diye minimum 2-3bin harcarsın.Şansına ne çıkarsa.Kapalı kutu sonuçta.
Ben 96sını aldım 6ay önce 4-5ay aradım.Aracın gösterdiğim 3 yerde düşünmeden al dedi 22 bine anlaştım.. Şuanda masrafım 5-5.5 lira yı buldu.Şunu söylüyorum alması binmesi sorun değil sorun yürütmesi :) Bu araçların en büyük düşmanı yan sanayi parça.Bir sorununu ihmal ettinmi zincirleme gider. Mesela şaft köselesi 45tl yede var 140tl yede var.Aks körüğü 10tl yede var 80tl yede millet 4-4.5 litre yağ koyarken sen 6.5 lt koyuyorsun.Fren balatası 60tl yede var 130tl yede.İnşallah yardımcı olabilmişimdir.Uğraşırım gözüm gibi bakarım diyorsan al.Biniciysen harcadığın parayı hesap etmezsen düzgün bir psikolojiyle arabanın tadını çıkararak kullana bilirsin :D O kadar temiz arabaya sen ne masrafı yaptın diye sorarsan listesini yaparım sana.

efrasiyab
18-08-2016, 18:21
m50 24 valf aracımı yakın zamanda sattım, çok severek almıştım, 8 ay benzinde toplamda 1,5 sene bindim, öyle aman aman paralar harcamadım fakat her ne kadar kendim almadan önce patlamaya hazır bomba diyenlere gülüp geçsem de bunun böyle olduğunu aldıktan sonra anlıyorsun, araç dün şaha kalkarken, şıkır şıkır çalışırken bugün ufacık bir sorun çıkıyor devamı geliyor sonra, ha bu bütün araçlar için böyle değildir fakat mesele e34 olunca..iyi düşünmek lazım fakat zevkli araçtır, aramıyor değilim :)

Anıl Olgun
18-08-2016, 19:07
Gercekten hepinize ayri ayri cok tesekkur ederim fikrim degisti arabam iyi benim satmivam degismicem bi arizasi cikarsa yaptirir adam gbi bineriz kardesmn dedigi gibi bilinmeyen kutu misali ne cikacagi belirsiz bildigimden şaşmicam saolun ��

Anıl Olgun
18-08-2016, 19:08
Teskkr ederim :)

Anıl Olgun
18-08-2016, 19:09
Gunesle efrasiyab kardeşm beni aydinlattignz icin tesekkurler :)

Fatih
18-08-2016, 19:16
m20 ve m50 kullanmış biri olarak söylüyorum.Aldığın gibi kafam rahat olsun diye minimum 2-3bin harcarsın.Şansına ne çıkarsa.Kapalı kutu sonuçta.
Ben 96sını aldım 6ay önce 4-5ay aradım.Aracın gösterdiğim 3 yerde düşünmeden al dedi 22 bine anlaştım.. Şuanda masrafım 5-5.5 lira yı buldu.Şunu söylüyorum alması binmesi sorun değil sorun yürütmesi :) Bu araçların en büyük düşmanı yan sanayi parça.Bir sorununu ihmal ettinmi zincirleme gider. Mesela şaft köselesi 45tl yede var 140tl yede var.Aks körüğü 10tl yede var 80tl yede millet 4-4.5 litre yağ koyarken sen 6.5 lt koyuyorsun.Fren balatası 60tl yede var 130tl yede.İnşallah yardımcı olabilmişimdir.Uğraşırım gözüm gibi bakarım diyorsan al.Biniciysen harcadığın parayı hesap etmezsen düzgün bir psikolojiyle arabanın tadını çıkararak kullana bilirsin :D O kadar temiz arabaya sen ne masrafı yaptın diye sorarsan listesini yaparım sana.
Bu konu iyi denk geldi.Bende E34,E39 ve w124 hakkında bir konu açıp soru soracaktım.
3 farklı yerin bile kaçırma al dediği araçta bile bu kadar masraf çıkıyorsa hiç E34 düşünmeye gerek yok anlaşılan.

Sakıncası yoksa şu listeyi yazar mısınız?

GuNeS
19-08-2016, 00:24
Bu konu iyi denk geldi.Bende E34,E39 ve w124 hakkında bir konu açıp soru soracaktım.
3 farklı yerin bile kaçırma al dediği araçta bile bu kadar masraf çıkıyorsa hiç E34 düşünmeye gerek yok anlaşılan.

Sakıncası yoksa şu listeyi yazar mısınız?

Daha önce 7 bmw ve bunların 3ü e34 sahibi biri olarak benim bildiğim bu forumda hiç birşey. Mademki sizde bu yaşlarda bir alman aracı bakıyorsunuz yardımcı olabilecekse mutlu eder beni.Hatta e34 grubundan sevdiğim bir kardeşim yeni bir e34 aldı hafta sonu servisten çıkardı 3bintl.Onun aracıda kitap gibi dir.Oda masrafsız aldı.

Benim aracım 1996 model, otomatik vites, 203k kmde. 20 yaşında araba alıyoruz daha önce ne yapıldığı ne yapılmadığı belli değil ustalar temiz araç diyor tabiki ama insan kullandıkça tanıyor, anlıyor neyi olup olmadığını eksik olduğunu.İnsanın kafası rahat etmesi açısından ömrü gelmiş yada ömrü yaklaşan parçaları değişiyor işin içinede araç sahibinin araç sevgisi , merakı ve heveside girince boyut değişebiliyor. Sonuçta altından hava geçiyor.

Ben belli başlı olan şeyleri yazayim detay yada daha ince bir liste istersen özelden gönderebilirim.

Malzemelerin hiç birinde yansanayi yada ikinci kalite ürün kullanmadım.
Aracın sağ amortisörde sertlik vardı ustam 1 adet almamı söyledi. 4 adet gazlı sachs amortisör aldım.
ustam ön balataların değiştir dedi. 4 tekerliğinde balata ve disklerini brembo olarak aldım.elfreni balatamda textar
difransiyelinde terleme vardı conta değişelim dedik.gözlük burçları ,arka bilyalar, aks körükleri flaşlarıyla beraber, motul difransiyel yağı, şaft askısı saft köselesi vs vs komple yenilendi.Arka bilyalar yenilenmişken önleride yenileyelimdedik onlardadeğişti.
Daha sonra sağ taraftan zrotun ömrü bitmişti değiştirelim dedik komple ön takım yenilendi.
Klimotre sayacı ve otomatik vites göstergesi bunlarda kronik hastalıktır ısınınca kaybolur.Bendede o problem var mesela muayeneye kadar vakti var dokunmuyorum oda masraf.
vs vs..
Kafam rahatmı rahat çok şükür şaka yapmadığı sürece ne yolda kalırım nede bişey olur.

Verdiğim rakamda benim zevk için yaptığım masraflar hariç oda ayrı bir liste.
Daha masrafı varmı ? Bence evet var. Bir kaç tanesi extra olmak kaydıyla var.Komple boyaya girecek ,ön koltuklar , tavan ,orjinal cd changer,Orjinal tweeter ,6 tuş obd var 16tuşa obd ye geçmesi ,orjinal alarmı vs vs ..Çünkü bizim gibi insanların arabasının masrafı bitmez.

Aracımın konusunu açmaya çok hevesliyim aslında ama bitmedende açmak istemiyorum.Alllah izin verirse ayda 700-800tl bütçeyle hazirana kadar tam olarak bitmiş olucak.Ben satmak için almadım ruhsatta yazan son isim benim olucak inşallah.Bendeki manevi değeri kıyaslanamayacak kadar yüksek.

mehmetRS
19-08-2016, 00:36
takasla gideceği planlanan bela araba, takasla geleceği düşünülen arabadan daha az beladır.

efrasiyab
19-08-2016, 01:47
Gunesle efrasiyab kardeşm beni aydinlattignz icin tesekkurler :)

Yeni bir araca girerken kullanmış birilerinden artısı eksisi nedir fikir almak gerçekten çok önemli yardımcı olduysak ne mutlu, umarım hondanla mutlu mesut yaşarsın :)

Daha önce 7 bmw ve bunların 3ü e34 sahibi biri olarak benim bildiğim bu forumda hiç birşey. Mademki sizde bu yaşlarda bir alman aracı bakıyorsunuz yardımcı olabilecekse mutlu eder beni.Hatta e34 grubundan sevdiğim bir kardeşim yeni bir e34 aldı hafta sonu servisten çıkardı 3bintl.Onun aracıda kitap gibi dir.Oda masrafsız aldı.

Benim aracım 1996 model, otomatik vites, 203k kmde. 20 yaşında araba alıyoruz daha önce ne yapıldığı ne yapılmadığı belli değil ustalar temiz araç diyor tabiki ama insan kullandıkça tanıyor, anlıyor neyi olup olmadığını eksik olduğunu.İnsanın kafası rahat etmesi açısından ömrü gelmiş yada ömrü yaklaşan parçaları değişiyor işin içinede araç sahibinin araç sevgisi , merakı ve heveside girince boyut değişebiliyor. Sonuçta altından hava geçiyor.

Ben belli başlı olan şeyleri yazayim detay yada daha ince bir liste istersen özelden gönderebilirim.

Malzemelerin hiç birinde yansanayi yada ikinci kalite ürün kullanmadım.
Aracın sağ amortisörde sertlik vardı ustam 1 adet almamı söyledi. 4 adet gazlı sachs amortisör aldım.
ustam ön balataların değiştir dedi. 4 tekerliğinde balata ve disklerini brembo olarak aldım.elfreni balatamda textar
difransiyelinde terleme vardı conta değişelim dedik.gözlük burçları ,arka bilyalar, aks körükleri flaşlarıyla beraber, motul difransiyel yağı, şaft askısı saft köselesi vs vs komple yenilendi.Arka bilyalar yenilenmişken önleride yenileyelimdedik onlardadeğişti.
Daha sonra sağ taraftan zrotun ömrü bitmişti değiştirelim dedik komple ön takım yenilendi.
Klimotre sayacı ve otomatik vites göstergesi bunlarda kronik hastalıktır ısınınca kaybolur.Bendede o problem var mesela muayeneye kadar vakti var dokunmuyorum oda masraf.
vs vs..
Kafam rahatmı rahat çok şükür şaka yapmadığı sürece ne yolda kalırım nede bişey olur.

Verdiğim rakamda benim zevk için yaptığım masraflar hariç oda ayrı bir liste.
Daha masrafı varmı ? Bence evet var. Bir kaç tanesi extra olmak kaydıyla var.Komple boyaya girecek ,ön koltuklar , tavan ,orjinal cd changer,Orjinal tweeter ,6 tuş obd var 16tuşa obd ye geçmesi ,orjinal alarmı vs vs ..Çünkü bizim gibi insanların arabasının masrafı bitmez.

Aracımın konusunu açmaya çok hevesliyim aslında ama bitmedende açmak istemiyorum.Alllah izin verirse ayda 700-800tl bütçeyle hazirana kadar tam olarak bitmiş olucak.Ben satmak için almadım ruhsatta yazan son isim benim olucak inşallah.Bendeki manevi değeri kıyaslanamayacak kadar yüksek.

Bu yapılanları ve yapılmak istenenleri okuyunca öyle özeniyorum ki umarım hiç şaka yapmaz koca oğlanınız size :) sıfır araç bakıyorum o şevk o heyecan yok şuan inanın, 34 den sonra şöyle yıkık bir 36 almamak için zor tutuyorum kendimi :)

Gry
19-08-2016, 07:17
bunca yazıdan sonra kalkıp takas yapmayı hala düşünüyorsan neticesinde kendi düşen ağlamaz pozisyonunda olacaksın bariz :icon_tup: