PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaziantep’de patlama

omrasm01
20-08-2016, 23:10
Gaziantep'in Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'ndeki bir düğün salonunda bombalı saldırı meydana geldi.

Olayda yaralananların olduğu bildirilirken, bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, kent merkezindeki bir düğünde bir terör saldırısı meydana geldiğini, yaralananlar olduğunu bildirdi. Kaynak Haber 7

MK8800
20-08-2016, 23:16
****** çocuklarının girmediği bir düğün yeri kalmıştı zaten hepsinin anasını avradını sikeyim

streetracer_nos
20-08-2016, 23:43
Reuters haber ajansının geçtiği bilgiye göre, hain saldırıda 8 kişinin öldüğü, 60 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise telefonla canlı yayına bağlanarak saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Şimşek,' Canlı bomba saldırısı olarak görünüyor' dedi.

Son olaylardan sonra huzursuzluk icin gereken her seyi yapacaklar.Milletçe başımız sagolsun...

vectra-tuner
20-08-2016, 23:48
Küçücük çocuklarında olduğunu bile bile nasıl bir imansızlıktır bu? En çok sabilere üzülüyorum , artık hazmedemiyorum kanıma dokunuyor.

Fırtına_siR
20-08-2016, 23:50
Allah sonumuzu hayr eylesin tabiki Allah bilir ömrümüzün ne zaman biteceğini ama artık gerçekten şans eseri yaşar olduk Allah belalarını versin El- Kahhar ismiyle zulüm yapanları yardım edenleri kahretsin perişan etsin helak etsin inşallah.

Dragger
21-08-2016, 00:46
300-400 kişilik bir sokak düğününden bahsediliyor ve söylenen ölü sayısı 22...İnşallah o kadardır ama hiç sanmıyorum çok iyimser rakamlar bunlar...

Hükümet arkasına herkesi aldı, OHAL ilan edildi. Artık şunların kökünü kurutmamız lazım...

mert_can 41
21-08-2016, 00:52
Ölenlere allah rahmet eylesin ama bu işte bir iş var niçin düğün yeri tamam kalabalıkta turistlik bir yer değil daha önceki saldırılar hep turistik noktalardı bu işe açıkçası pek anlam veremedim.

Yiğit G.
21-08-2016, 01:00
Bilirsiniz liveleak patlama çatlama ölüm vs videolarının bulundugu en büyük en populer site.Olaylı ülkelerin kendi ayrı kanalları var... Suriye - Irak - İran falan gibi en çok ölüm kalım videolarının çıktıgı ülkeler.. Geçen bir konuda turkiyeye de yakında özel başlık açacagız diye konuşuyorlardı.Çok fena çok... Bildiğin ortadoğu ülkesi olduk...

İnsanlar öyle bir biat etmişlerki iktidara ülkenin yok olmak üzere oldugunun farkında değiller.İyi ülkeler otobanı otoyolu metrobüsü ile konuşulmaz iyi ülkelerde insan ölmez insan.. Bizde hergün birileri ölüyor.. 2 gün önce bir kadını yaktılar diri diri.. ondan 2 gün önce 4 aylık bebege tecavüz ettiler.. Ondan önce karakola saldırı düzenlediler , ondan önce tanklar insanları ezdi , ondan önce ankarada bomba patladı ondan önce parkta bomba patladı... farkında değilsiniz ölüyoruz beyler... Ülkeniz sizi öldürüyor...

KÖROĞLU
21-08-2016, 01:47
At izinin it izine karıştığı böyle bir ortamda kimin neyi ne için yaptığı artık anlaşılmıyor.

Terörün her türlüsü kötü ama geçmişte onunda bir hedefi vardı, meşru güç ve onun kurumlarına saldırı yaparlardı.

Lanet olsun destekleyene de nemalanana da.

Tek gerçek var o da masum insanlar ölüyor , arkalarında gözü yaşlı ana/baba/eş/evlat bırakıyorlar.

22 Vefat eden insan var deniliyor. 22 ailenin evine ateş düştü yazık :(

Birileri de hala partili vatandaşlarımıza yapılan saldırı demiş. Ölmüş o insan artık yok, ölene bari saygınız olsun siyasi malzeme yapmayın be arkadaş.

Korollacı
21-08-2016, 06:45
daha 10 gun oncesine kadar millet meydanlarda sokaklarda idi o zamanlar niye patlamiyordular bu bombalari. millet evlere cekildi bombali arabalar cikti. vallahi anlam veremiyorum ust akil diyorlar madem ust akil var biliniyor daha neden hala biz ulke olarak gerizekali modundayiz.
asker oluyor polis oluyor vatandas oluyor her cenaze namazinda vatan saolsun kinamalar nota vermeler cart curt. yazik vallahi yazik su memlekete

SinanAdalı
21-08-2016, 11:02
Ulan biz OHAL oldu diye temkinli davranalım sıkıntı çıkmasın memur polis işini düzgün yapsın diye hareket ederken, böyle olaylar olunca OHAL kime oldu dedirtiyo insan kendi kendine... Savunduğumdan değil, şu feto'ya yapılanların yarısı PKK'ya yapılsaydı yemin ederim terör biterdi. Her ikiside mis gibi temizlenirdi.... Hala birileri bişeyler peşinde allah sonumuzu hayır etsin. Vefat edenlerin mekanları cennet olsun.

Yigit-Y
21-08-2016, 11:06
Patlama önemli değil beyler

Gaziantep'te insanın kanını donduran haber... Suriyeli 9 aylık kız bebeğe cinsel istismar - Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/gaziantepte-insanin-kanini-donduran-haber-suriyeli-9-aylik-kiz-bebege-cinsel-istismar-40202484)

bu haberden sonra gaziantepin ilden çıkartılması ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı su yemek de yok böyle oç içinde barındırdığı için bütün ile ceza kesilmesi gerekir

bu nasıl bir zihniyet sabah sabah midem yine kalktı allah belalarını versin

Ssamet
21-08-2016, 11:09
Bir gün önce aynı saatlerde patlamanın olduğu civardaydım , oradab geçtim diyebilirim. Beni çok daha fazla etkiledi bu yüzden. Allah rahmet eylesin , ailelerine sabır versin.

atituti
21-08-2016, 11:23
hdplinin birinin düğünüymüş işid yapmış , koca ülkenin bir kentinde patlama oluyor bide buna sevinen var

Korollacı
21-08-2016, 12:47
ewet olenler kürt oldugu ıcın ne medyanın nede devletın umurunda. ama oradakı kurtlerınde cocugu askere gıdıyor devletıne vergı verıyor.
ornek verıyorum sımdı o patlama baska bı sehırde olsaydı bu konuda suan sayfalarca yazılır cızılırdı. yazık gercekten cok yazık kıblemız bır dınımız bır bayragımız bır vatanımız bır ama gel gor kı ınsanlıgımız sıfır..

ozoozo
21-08-2016, 12:48

Gaziantep'te insanın kanını donduran haber... Suriyeli 9 aylık kız bebeğe cinsel istismar - Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/gaziantepte-insanin-kanini-donduran-haber-suriyeli-9-aylik-kiz-bebege-cinsel-istismar-40202484)

bu haberden sonra gaziantepin ilden çıkartılması ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı su yemek de yok böyle oç içinde barındırdığı için bütün ile ceza kesilmesi gerekir

Bu konuyla , bu haberin ne alakası var birader ? Bahsettiğin olay sadece antep temi oluyor ? Türkiyenin her yerinde karşılaşabilirsin bu olayla.

Saçma sapan yorum yapıyorsun ortada bir bomba patlamış , o kadar insan yakınını kaybetmiş ne alaka şimdi paylaştığın haber ile ?

Paylaştığın haberi savunmuyorum ancak konuyla bir alakası yok , bahsi geçen haber Türkiye'nin her yerinde karşına çıkabilir eğer bu kadar dert yanıyorsan al eline kitap memlekette ki cahil insanları aydınlat boş boş forumlardan sallayıp tutma.

bordeaux
21-08-2016, 14:43
ırk üzerinden yorum yapmak doğru değil. her saldırıya üzülüyor insanlar. en çok dert yandığımız nokta değil miydi her gün aldığımız şehit haberleri bir nokta sonra unutuluyor, yeteri kadar tepki gösterilmiyor. travma oluşturuluyor insanlar üzerinde. ırkçılığın zamanı değil.

dahan
21-08-2016, 14:53
[QUOTE=Yiğit G.;8172722]Bilirsiniz liveleak patlama çatlama ölüm vs videolarının bulundugu en büyük en populer site.Olaylı ülkelerin kendi ayrı kanalları var... Suriye - Irak - İran falan gibi en çok ölüm kalım videolarının çıktıgı ülkeler.. Geçen bir konuda turkiyeye de yakında özel başlık açacagız diye konuşuyorlardı.Çok fena çok... Bildiğin ortadoğu ülkesi olduk...

aynen liveleaka hergün bakarım türkiyeden bir olay yayınlıyolar binlerce kişi izliyoki video zirve yapıyo

fthdrn
21-08-2016, 15:05
Gaziantep pkk destekçisi bir şehir değil arkadaşlar güneydoğu'da diye her ile pkk yaftası yapıştırmayın. Kurtuluş savaşı dönemindeki üstün gayretleri sayesinde gazi ünvanı aldığını hatırlatırım..
He hakkaride yada vanda olsaydı gram üzülmezdim. halkın yüzde 98i pkk destekçisi.

RIDVAN
21-08-2016, 15:30
Buradaki olanı biteni size son durumu kelimelerle anlatmak mümkün değil . Son durum 51 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ağır yaralı ve yaralılar için bir sayı vermek doğru olmaz . Allah yardımcımız olsun. Düğün sahipleri Antepli değiller ve onların geleneklerinde mahalle aralarında düğün oluyor . Olan olay yeri bize çok uzak ama Mesleğimizden dolayı olay yerine gitmemiz gerekti. Pek fazla duramadım insan yüreği dayanmaz . Allah bunları yapanların cezasını versin . Küçücük çocuklar bebekler en önemlisi o gün gelin damat yaralandı çok kötü bir durumdu .

Yiğit G.
21-08-2016, 15:45
Bu konuyla , bu haberin ne alakası var birader ? Bahsettiğin olay sadece antep temi oluyor ? Türkiyenin her yerinde karşılaşabilirsin bu olayla.

Saçma sapan yorum yapıyorsun ortada bir bomba patlamış , o kadar insan yakınını kaybetmiş ne alaka şimdi paylaştığın haber ile ?

Paylaştığın haberi savunmuyorum ancak konuyla bir alakası yok , bahsi geçen haber Türkiye'nin her yerinde karşına çıkabilir eğer bu kadar dert yanıyorsan al eline kitap memlekette ki cahil insanları aydınlat boş boş forumlardan sallayıp tutma.

Yıllardır antep de işid e nasıl göz yumuldugu bas bas bagırılıyordu....

23 Ağustos 2014
İşid Gaziantepde nasıl örgütleniyor ?

'Ateistlerin Alevilerin ölmesi lazım'
Nasıl bir “güzel dünya” kafasındaki? Anlatıyor: “Güzel bir dünya için ateistlerin, Alevilerin ölmesi lazım.” Elmalılı Hamdi Yazır'ın Kuran mealini alıyor eline, buluyor sayfayı. “Bak”, eliyle gösteriyor, “Kafirleri öldürün yazıyor.” Ateistlerin zaten hiç şansı yok, ama Kamil Alevilerin de kafir olduğunu düşünüyor.

IŞİD Turkiye'de nasıl orgutleniyor: Antep'te bir IŞİD'liyle goruşme | soL Haber Portalı | gune soL'dan bakın (http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/isid-turkiyede-nasil-orgutleniyor-antepte-bir-isidliyle-gorusme-haberi-96184)

Gaziantep’te IŞİD’in hucre evine operasyon - Gaziantep haberleri - Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/gaziantepte-isidin-hucre-evine-operasyon-40108700)

Antep ve Kilis'te örgüt adreslerine dokunulmuyor
Sultanahmet intihar saldırısının ardından tekrar gündeme gelen Irak Şam İslam Devlet (IŞİD) ve diğer selefi örgütlerin Türkiye faaliyetleriyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart selefi örgütlere katılımın vahim ve kontrol edilemez boyutlara ulaştığını söyledi.
01/13/2015
Antep ve Kilis'te orgut adreslerine dokunulmuyor - Thebest4Thebest (http://thebest4thebest.com/video/x2eo3hm)

http://yurtgazetesi.com.tr/images/haberler/2015/10/gaziantep_te_guvenlik_gucleri_isid_e_goz_yumuyor_h 97813_f8daa.jpg

http://www.cagdasses.com/images/posts/201511/46832_980x370.jpg

http://d.ulkucumedya.com/news/428.jpg

buda bonus

https://www.youtube.com/watch?v=74pjypDaCSw

Ülkemin her şehrini severim ama yılanı koynunda beslersen gelir sokar.Nasıl Van ın çogunlu teror destekçisi hak ediyorlar diyebiliyor insanlar o zmaan biri çıkıpda antep teror destekçisi (işid) diyince kızmayacaksınız.Ordaki herkesi genellemiyorum işid e destek verenler , bu turistleri kovan yobaz beyinlere söylüyorum.. Ve o yobaz beyinlerin barınmasına izin verenlere

MK8800
21-08-2016, 16:09
Gaziantep'in yerli halkı ve soyu belli olan kesimi hiç bir zaman teröre ya da terörle ilgili bir aktiviteye izin vermemiş göz yummamıştır . Genelleme yaptığınız şehrin adının ve Gazi ünvanının nereden geldiğini bilerek yorum yapın . Ilden çıkarsınlar bilmem ne tarzı bir yorum ne kadar cahilce Yiğit abi o kadar yorumuna güldük ama yakışmamış . Kaldı ki ilden çıkaralım dediğin şehir olan Gaziantep bir Hakkari ya da Şırnak gibi halkın %70'den fazlasıyla terör örgütüne destek veren köyden bozma bir belediye değil büyükşehirdir organize sanayisi olsun kültürel çalışmaları olsun Doğu ve Güneydoğu'da öncüdür her zaman .. Memleketimizde o tecavüzcü dediğiniz ya da ****** çocuğu pkk ya destek veriyor dediğiniz karaktersizler belli mahallelere doğudan göç olduğu vakitte gelip yerleşmiştir Gaziantep'in adını lekelemekle olmaz . Aynı karaktersizler Istanbul'da Ankara'da da aynı tavırlarla yaşamaya devam ediyor . Dış etkenlerin ve cahilliğin sebebiyle olumsuz olaylara sebebiyet veren ve Memleketimize leke sürmeye çalışan bu tipler Türkiye'nin her yerinde o yüzden ben genellemeyi doğru bulmuyorum .

dahan
21-08-2016, 16:33
bir gerçek varki sınırlar yalama olmuş giren çıkanın haddi hesabı yok bu patlamaların olması gayet normal,,uyanık hükümet üstümüzde baskı olmasın diye her açıklamasında fethullaktan bahsedib laf canbazlıgı yapıyor,,bu hükümet geldi geleli türkiyede envayi ceşit saldırılar oldu ,bunların sayesinde askerin polisi polisin askeri vurdugu günleride gördük artık muz cumhuriyetindende çıktık başka bir yere gidiyoz,,şuan türkiyedeki tablo hiç iyi degil

RIDVAN
21-08-2016, 17:16

Baştan sona saçmalamışsın. Tepkin doğru yanlış ifade etmişsin sen bir kişi yüzünden gaziantep ilden çıkarın demek ne demek ? Bu namussuzluğu yapan zaten antepli değil antepde olan böyle mide bulandırıcı olayları hiçbir olayı antepliler yerli halkı yapmıyor . Bunuda yapan şerefsiz evladı orusb*çocugu antepe kilometlerce uzakta bir köyde şerefsiz.Pire için yorgan yakmayın şu televizyondan gördüğünüz haberlerde okuduğunuz inandığınız şeyleri kafanızda birleştirp klavye başına geçip gösterdiğimiz ön yargıyı bırakın . Belli hiç antepe gelmemişsin . Gelenler gidenler gezenler olmuştur forumda onlarda halkını nasıl olduğunu sana anlatırlar umarım.

fthdrn
21-08-2016, 17:42
Yalnız şimdi internette gördüm de pkk paçavralarına sarılıymış tabutlar ?

ozoozo
21-08-2016, 18:02
Yıllardır antep de işid e nasıl göz yumuldugu bas bas bagırılıyordu....

23 Ağustos 2014
İşid Gaziantepde nasıl örgütleniyor ?

'Ateistlerin Alevilerin ölmesi lazım'
Nasıl bir “güzel dünya” kafasındaki? Anlatıyor: “Güzel bir dünya için ateistlerin, Alevilerin ölmesi lazım.” Elmalılı Hamdi Yazır'ın Kuran mealini alıyor eline, buluyor sayfayı. “Bak”, eliyle gösteriyor, “Kafirleri öldürün yazıyor.” Ateistlerin zaten hiç şansı yok, ama Kamil Alevilerin de kafir olduğunu düşünüyor.

IŞİD Turkiye'de nasıl orgutleniyor: Antep'te bir IŞİD'liyle goruşme | soL Haber Portalı | gune soL'dan bakın (http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/isid-turkiyede-nasil-orgutleniyor-antepte-bir-isidliyle-gorusme-haberi-96184)

Gaziantep’te IŞİD’in hucre evine operasyon - Gaziantep haberleri - Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/gaziantepte-isidin-hucre-evine-operasyon-40108700)

Antep ve Kilis'te örgüt adreslerine dokunulmuyor
Sultanahmet intihar saldırısının ardından tekrar gündeme gelen Irak Şam İslam Devlet (IŞİD) ve diğer selefi örgütlerin Türkiye faaliyetleriyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart selefi örgütlere katılımın vahim ve kontrol edilemez boyutlara ulaştığını söyledi.
01/13/2015
Antep ve Kilis'te orgut adreslerine dokunulmuyor - Thebest4Thebest (http://thebest4thebest.com/video/x2eo3hm)

http://yurtgazetesi.com.tr/images/haberler/2015/10/gaziantep_te_guvenlik_gucleri_isid_e_goz_yumuyor_h 97813_f8daa.jpg

http://www.cagdasses.com/images/posts/201511/46832_980x370.jpg

http://d.ulkucumedya.com/news/428.jpg

buda bonus

https://www.youtube.com/watch?v=74pjypDaCSw

Ülkemin her şehrini severim ama yılanı koynunda beslersen gelir sokar.Nasıl Van ın çogunlu teror destekçisi hak ediyorlar diyebiliyor insanlar o zmaan biri çıkıpda antep teror destekçisi (işid) diyince kızmayacaksınız.Ordaki herkesi genellemiyorum işid e destek verenler , bu turistleri kovan yobaz beyinlere söylüyorum.. Ve o yobaz beyinlerin barınmasına izin verenlere

Bu ülke senin gibi örümcek beyinliler yüzünden asla ve asla gelişmeyecek neden mi ?

Dini, dili , ırkı , kökeni ne olursa olsun ortada kaybedilen canlar var ve sen buna "kalkıpta patlamayı boşverin beyler" diye giripte şimdi bana kalkıp işid'in memleketi işgal ettiğinden mi bahsediyorsun ?

Hayatın da kaç defa gaziantep'e geldin ? yaşadın mı ? eğer geldim dersen yalan söylüyorsun çünkü eğer antep'e gelseydin halkının nasıl vatansever ve milletsever olduğunu görür ve tanıklık ederdin. En azından senin gibi internet başında saçma sapan yorumlar atıp sadece haberler ile kendisine yön çizen bir vatandaş göremezdin.

Gaziantep hakkında ne bilgin var ? Ülkenin koskoca 8. büyük şehiri , sanayisi Türkiyenin en büyük 3. sanayisi olan bir şehiri haritadan silelim , yok sokağa çıkartmayalım diyebilmek tamamen cahilliktir.

Biz mi doldurduk suriyelileri memlekete ? biz mi açtık sınır kapılarını ? patlayan bombanın nerede olduğu hakkında en ufak bir fikrin bile yokken zart zurt çok güzel atıyorsun şimdi buraya çok güzel resimler , haberler koyardım ancak zaman harcamaya değmeyecek bir insansın. Şu lafından sonra zaten seni kaale alıpta yorum yazmam yine hata ama neyse. "Bombayı boşverin beyler"

Patlayan bir bomba var ve bu senin de yaşadığın bir ülkenin şehiri yarın bir gün senin bulunduğun semtte patlamayacağının garantisi var mı da bu kadar rahat ve aşşağılık bir yorum yapıyorsun ?

Kalkmış bana antep'i teröre destek veren şehirler arasına sokuyorsun :) yine cahilsin , yine okumuyorsun , sanal alemde gezinmeye devam et. Fotoğraflarını veya videolarını yolladığın semt ve sokaklar antep'in kenar semtleri ve doğu dan göç alan kesimleri ama sen kalkmış bunu 2 küsür milyon nüfusa sahip bir şehire yıkıyorsun "yanlış". Antep te şehir merkezinde götleri yiyorsa öyle gezsinler adamın götüne saplarlar , okuduğun habersol sayfalarını biraz değiştir 2 taraflı okumaya çalış , siyasi görüşün veya ideolojin ne hiç ilgilenmiyorum ancak bilgi sahibi tek taraflı okumakla olunmaz olursa da senin gibi örümcek beyinli olunur.

Antepin yerli halkı halis mulis sapına kadar milliyetçi , Atatürkçü ve vatanını sevendir , patlamanın olduğu kürt ve genelde doğudan göç alan bir bölge , ben kürt değilim ancak ortada kaybolan canlar var bunlar için üzülüyorum ve en önemlisi memleketim için üzülüyorum , memleketim derken yanlış anlama senin gibi faşist veya örümcek beyinli bir mantalitem yok üzülürken Türkiye için üzülüyorum. Dini,dili,ırkı,soyu ne olursa olsun en mutlu günlerinde param parça olan insanlar için üzülüyorum , üzülüyorum çünkü yarın bir gün benim annemin,babamın,arkadaşlarımın bulunduğu ortamlarda bu bombanın patlamayacağının garantisi yok , hatta senin yanı başında patlamayacağının hiç mi hiç garantisi yok. O yüzden kimse hakkında ne gözünle görmeden , nede tanıklık etmeden böyle bir cani düşünceye sahip olma. Antepin şuan transit şehir olarak kullanıldığını 16 yaşındaki çocukta duydu , o yüzden bu haberleri boş boş şekil olsun diye paylaşmanın bir mantığı yok , birazcık okuyan varsa zaten bunun farkındadır ama buna biz yani antepliler müsade etmiyoruz varsa güzel kardeşim önerin buyur yap bizde dinleyelim ama öyle İstanbullardan ahkam keseceksen işimiz zor.

Yiğit G.
21-08-2016, 18:27
Bu ülke senin gibi örümcek beyinliler yüzünden asla ve asla gelişmeyecek neden mi ?

Dini, dili , ırkı , kökeni ne olursa olsun ortada kaybedilen canlar var ve sen buna "kalkıpta patlamayı boşverin beyler" diye giripte şimdi bana kalkıp işid'in memleketi işgal ettiğinden mi bahsediyorsun ?

Hayatın da kaç defa gaziantep'e geldin ? yaşadın mı ? eğer geldim dersen yalan söylüyorsun çünkü eğer antep'e gelseydin halkının nasıl vatansever ve milletsever olduğunu görür ve tanıklık ederdin. En azından senin gibi internet başında saçma sapan yorumlar atıp sadece haberler ile kendisine yön çizen bir vatandaş göremezdin.

Gaziantep hakkında ne bilgin var ? Ülkenin koskoca 8. büyük şehiri , sanayisi Türkiyenin en büyük 3. sanayisi olan bir şehiri haritadan silelim , yok sokağa çıkartmayalım diyebilmek tamamen cahilliktir.

Biz mi doldurduk suriyelileri memlekete ? biz mi açtık sınır kapılarını ? patlayan bombanın nerede olduğu hakkında en ufak bir fikrin bile yokken zart zurt çok güzel atıyorsun şimdi buraya çok güzel resimler , haberler koyardım ancak zaman harcamaya değmeyecek bir insansın. Şu lafından sonra zaten seni kaale alıpta yorum yazmam yine hata ama neyse. "Bombayı boşverin beyler"

Patlayan bir bomba var ve bu senin de yaşadığın bir ülkenin şehiri yarın bir gün senin bulunduğun semtte patlamayacağının garantisi var mı da bu kadar rahat ve aşşağılık bir yorum yapıyorsun ?

Kalkmış bana antep'i teröre destek veren şehirler arasına sokuyorsun :) yine cahilsin , yine okumuyorsun , sanal alemde gezinmeye devam et. Fotoğraflarını veya videolarını yolladığın semt ve sokaklar antep'in kenar semtleri ve doğu dan göç alan kesimleri ama sen kalkmış bunu 2 küsür milyon nüfusa sahip bir şehire yıkıyorsun "yanlış". Antep te şehir merkezinde götleri yiyorsa öyle gezsinler adamın götüne saplarlar , okuduğun habersol sayfalarını biraz değiştir 2 taraflı okumaya çalış , siyasi görüşün veya ideolojin ne hiç ilgilenmiyorum ancak bilgi sahibi tek taraflı okumakla olunmaz olursa da senin gibi örümcek beyinli olunur.

Antepin yerli halkı halis mulis sapına kadar milliyetçi , Atatürkçü ve vatanını sevendir , patlamanın olduğu kürt ve genelde doğudan göç alan bir bölge , ben kürt değilim ancak ortada kaybolan canlar var bunlar için üzülüyorum ve en önemlisi memleketim için üzülüyorum , memleketim derken yanlış anlama senin gibi faşist veya örümcek beyinli bir mantalitem yok üzülürken Türkiye için üzülüyorum. Dini,dili,ırkı,soyu ne olursa olsun en mutlu günlerinde param parça olan insanlar için üzülüyorum , üzülüyorum çünkü yarın bir gün benim annemin,babamın,arkadaşlarımın bulunduğu ortamlarda bu bombanın patlamayacağının garantisi yok , hatta senin yanı başında patlamayacağının hiç mi hiç garantisi yok. O yüzden kimse hakkında ne gözünle görmeden , nede tanıklık etmeden böyle bir cani düşünceye sahip olma. Antepin şuan transit şehir olarak kullanıldığını 16 yaşındaki çocukta duydu , o yüzden bu haberleri boş boş şekil olsun diye paylaşmanın bir mantığı yok , birazcık okuyan varsa zaten bunun farkındadır ama buna biz yani antepliler müsade etmiyoruz varsa güzel kardeşim önerin buyur yap bizde dinleyelim ama öyle İstanbullardan ahkam keseceksen işimiz zor.

yanlış kişiden alıntılamışsın patlamayı boşverin diyen ben değilim.Önce okumayı öğren sonra cevap ver vereceksen ki tartışabilelim.

arda35
21-08-2016, 18:28
Işid'i barındırmamayı öğrenmemiz için daha kaç can kaybetmemiz gerek.

Nasıl fetöcüler için müsamaha gösterilmiyor, kimsenin gözünün yaşına bakılmıyorsa aynısı ışidli teröristler için de uygulanmalı. Nerede bir aşırı dinci terörist gördün alacaksın hemen içeri. Öyle konvoy falan yapmaya cesaret edemeyecekler.

ozoozo
21-08-2016, 18:35
yanlış kişiden alıntılamışsın patlamayı boşverin diyen ben değilim.Önce okumayı öğren sonra cevap ver vereceksen ki tartışabilelim.

Patlamayı boşverini çıkar geri kalanını oku o zaman , aynı mantık bir şey fark etmiyor. İşine geleni işine geldiğin gibi okumayı boş verirsen tartışırım.

Yiğit G.
21-08-2016, 18:43
Patlamayı boşverini çıkar geri kalanını oku o zaman , aynı mantık bir şey fark etmiyor. İşine geleni işine geldiğin gibi okumayı boş verirsen tartışırım.

8 yıl yaşadım o bölgede.Adanalıyım.Çok iyi bilirim ben heryeri.Yukardaki yazdıklarımın arkasındayım bir bölge yobazlaştıkça bu tarz işid mişid izin verdikçe bunlar olacaktır.Antep için değil sadece dediğim tüm türkiye için geçerli.Bak işte turkiye burda , yobazlaştı araplaştı ortadoğulaştı şimdi ortadoğu oldu.Heryerde bombalar patlıyor.İnsanlar öldürülüyor yakılıyor bebeklere tecavüz ediliyor.Sadece antep için değil türkiye genel olarak mahvoldu.Turist gelmiyor.Daha çok şeyler olacak bu ülkede bu kafayla.Hazırlayın kendinizi , çocuk mocuk yapmayın benden söylemesi.

Ha sen başka düşünüyorsundur antep veya turkiye çok iyiye gidiyor diyorsundur herşey süper vs dersin bende eyw derim :)

ozoozo
21-08-2016, 18:52
8 yıl yaşadım o bölgede.Adanalıyım.Çok iyi bilirim ben heryeri.Yukardaki yazdıklarımın arkasındayım bir bölge yobazlaştıkça bu tarz işid mişid izin verdikçe bunlar olacaktır.Antep için değil sadece dediğim tüm türkiye için geçerli.Bak işte turkiye burda , yobazlaştı araplaştı ortadoğulaştı şimdi ortadoğu oldu.Heryerde bombalar patlıyor.İnsanlar öldürülüyor yakılıyor bebeklere tecavüz ediliyor.Sadece antep için değil türkiye genel olarak mahvoldu.Turist gelmiyor.Daha çok şeyler olacak bu ülkede bu kafayla.Hazırlayın kendinizi , çocuk mocuk yapmayın benden söylemesi.

Ha sen başka düşünüyorsundur antep veya turkiye çok iyiye gidiyor diyorsundur herşey süper vs dersin bende eyw derim :)

Yazdıklarınız ile çok iyi bildikleriniz birbiriyle uyuşmuyor yalnız yada yanlış biliyor olabilirsiniz. Antepteki her terör saldırısına halk bir bütün olarak tepki koymuştur bunun geçmişte çok örneği var.

Ben başka düşünmüyorum , sadece memlekete üzülüyorum. Memleketin gidişine ben yön vermiyorum elimden geldiğince de çevremdeki ak beyinleri aydınlatmaya çalışıyorum ama yapacağım şeyler sınırlı. Memleketin doğusunu peşkeş çekenlere , tırlarla silah yollayanların da , ne olduğu belirsiz o kadar sığınmacı vatan haini suriyeliyi hiç bir şekilde bir soruşturmadan geçirmeden önce antep'e sonra bütün Türkiye ye dolduranların Allah bin belasını versin. Zaten antep halkı bu durumdan şikayetçi ve öfkeli çünkü memleketin anasını bellediler , bütün parklar bahçelerin içine sıçtılar. El alemin çoluğuna çocuğuna tecavüz edip , onun bunun malına gasp ediyorlar biz elimizden geldiğince bu duruma zaten karşıyız ancak olan bitene kadar napiyim onlar oy verdi ölsünler demek bana vicdansızca geliyor bütün anlatmaya çalıştığım mesele de bu. Ben,sen,o diye ayırırsak zaten kutuplaşmış olan halk iyice boka saracak gün gelecek patlayan bombalara kimse aldırış etmeyecek çünkü kendi yakınları yaşıyor , keyfi yerinde olacak ama kimsenin garantisi yok o yüzden bu durum kimi vuruyorsa bir tepki koymaktan bahsediyorum , memleketin sonu zaten iyi değil napalım suriyeliler gidip vatanı bırakıp yurtdışına mı yerleşelim ?

Zamanında atalarımız da bu mantıkla ilerleseydi şuan Türkiye diye bir ülke olmayacaktı haliyle "bunlar yaptı, bunlar ölsün" demekten vazgeçmek lazım nitekim 15 senedir aynı kafada ilerliyoruz ama arpa boyu yol alamadık , bizden olmayanlar ölsün mantığını ben en son seçimde değiştirdim size de tavsiye ederim. Ölsün den kastım bizden olmayanlarla işim olmaz mantığı. Eğer bu mantıkla ilerlersek gelecek Türkiye yani çoluğumuza çocuğumuza kalacak Türkiye memleketi bu hale getirenlerin elinde heba olup gidecek. Tüm yakınmam bu yüzden.

Yiğit G.
21-08-2016, 19:14
Yazdıklarınız ile çok iyi bildikleriniz birbiriyle uyuşmuyor yalnız yada yanlış biliyor olabilirsiniz. Antepteki her terör saldırısına halk bir bütün olarak tepki koymuştur bunun geçmişte çok örneği var.

Ben başka düşünmüyorum , sadece memlekete üzülüyorum. Memleketin gidişine ben yön vermiyorum elimden geldiğince de çevremdeki ak beyinleri aydınlatmaya çalışıyorum ama yapacağım şeyler sınırlı. Memleketin doğusunu peşkeş çekenlere , tırlarla silah yollayanların da , ne olduğu belirsiz o kadar sığınmacı vatan haini suriyeliyi hiç bir şekilde bir soruşturmadan geçirmeden önce antep'e sonra bütün Türkiye ye dolduranların Allah bin belasını versin. Zaten antep halkı bu durumdan şikayetçi ve öfkeli çünkü memleketin anasını bellediler , bütün parklar bahçelerin içine sıçtılar. El alemin çoluğuna çocuğuna tecavüz edip , onun bunun malına gasp ediyorlar biz elimizden geldiğince bu duruma zaten karşıyız ancak olan bitene kadar napiyim onlar oy verdi ölsünler demek bana vicdansızca geliyor bütün anlatmaya çalıştığım mesele de bu. Ben,sen,o diye ayırırsak zaten kutuplaşmış olan halk iyice boka saracak gün gelecek patlayan bombalara kimse aldırış etmeyecek çünkü kendi yakınları yaşıyor , keyfi yerinde olacak ama kimsenin garantisi yok o yüzden bu durum kimi vuruyorsa bir tepki koymaktan bahsediyorum , memleketin sonu zaten iyi değil napalım suriyeliler gidip vatanı bırakıp yurtdışına mı yerleşelim ?

Zamanında atalarımız da bu mantıkla ilerleseydi şuan Türkiye diye bir ülke olmayacaktı haliyle "bunlar yaptı, bunlar ölsün" demekten vazgeçmek lazım nitekim 15 senedir aynı kafada ilerliyoruz ama arpa boyu yol alamadık , bizden olmayanlar ölsün mantığını ben en son seçimde değiştirdim size de tavsiye ederim. Ölsün den kastım bizden olmayanlarla işim olmaz mantığı. Eğer bu mantıkla ilerlersek gelecek Türkiye yani çoluğumuza çocuğumuza kalacak Türkiye memleketi bu hale getirenlerin elinde heba olup gidecek. Tüm yakınmam bu yüzden.

Biz herşeye genel olarak bakarız.Tabiki antep de suriyelilere karşı çıkan işidlilere karşı çıkan insanlar vardır yoktur demiyorum... Ama sorun şu ki bu işid'i ülkeye sokan , yerleşmesine göz yuman hangi parti ? Suriyelileri ülkeye sokan hangi parti ? Fetö yu başımıza salan hangi parti ? E kardeşim antep güzel şehirdir atatürçü vs dir de aga bu ne ?

http://i.hizliresim.com/nE7Lo0.jpg
http://i.hizliresim.com/VEVvRn.jpg
http://i.hizliresim.com/3ADYzO.jpg

tamam bu sonuçların olması kimsenin ölmesi veya hakettiler demesi olmaz ama yahu insanların biraz suçu kendinde bulması lazım.Bu canavarı biz yarattık demesi lazım.. Eeee anteplilerin suçu yok istanbuluların suçu yok antalyalıların suçu yok yahu kimin suçu bu insanların ülkeyi ortadoğuya çevirmesi ?

bordeaux
21-08-2016, 19:22
kendi şehrinizi gözden çıkaracak kadar nefretle dolmuşsunuz yazık.

G.U.Z.
21-08-2016, 19:23
bu oradaki kolluk kuvvetlerini ilgilendirir, gerekli islemleri yapmislardir umarim.
Ama bunun gundeme gelmesi Isid i cici cocuk gostermekten oteye gitmez..

ozoozo
21-08-2016, 19:35
Biz herşeye genel olarak bakarız.Tabiki antep de suriyelilere karşı çıkan işidlilere karşı çıkan insanlar vardır yoktur demiyorum... Ama sorun şu ki bu işid'i ülkeye sokan , yerleşmesine göz yuman hangi parti ? Suriyelileri ülkeye sokan hangi parti ? Fetö yu başımıza salan hangi parti ? E kardeşim antep güzel şehirdir atatürçü vs dir de aga bu ne ?

tamam bu sonuçların olması kimsenin ölmesi veya hakettiler demesi olmaz ama yahu insanların biraz suçu kendinde bulması lazım.Bu canavarı biz yarattık demesi lazım.. Eeee anteplilerin suçu yok istanbuluların suçu yok antalyalıların suçu yok yahu kimin suçu bu insanların ülkeyi ortadoğuya çevirmesi ?

Bakın anlamadığınız konu şu ki Gaziantep halkı tarafından teröre veya işidcilere veya başka bir terör örgütüne destek veren bir halk yok ortada. Burası ne Hakkari,ne Siirt,nede Suruçtur. Nitekim çok biliyorum demişsiniz ama yanlış biliyorsunuz , patlamada hayatını kaybeden kürt veya türk vatandaşlar Siirtli bir aile yani antepli bile değil sadece olay antepte yaşanıyor hepsi 1 hafta önce Siirtte köylerinden çıkıp düğün için antepe gelmişler. Taraflı/Tarafsız kaynaklardan okursanız olayın ayrıntılarına ulaşırsınız.

Şimdi sizin mantığınıza göre ülkenin yarısından fazlası Ak partiye oy veriyor diye yakalım ülkeyi o zaman ? Antepliler Ak partiye oy verdi diye terörist mi oldu şimdi ? Yahu Allah aşkına son derece ak parti karşıtı bir adam olmama rağmen burda ak partiyi savunuyor gibi görünüyorum ona yanıyorum :D Her neyse, olayı biraz daha açayım ve sizin mantığınızla yaklaşayım..

Gaziantep'te Ak parti döneminden önce CHP vardı meşhur "Celal Doğan" ve bu kişi en son seçimlerde HDP den aday oldu , buna ne diyeceksiniz ? Sizin gibi bende yapıştırayım mı , oooo adam chp belediye başkanıydı şimdi teröristlerin başkan adayı oldu o zaman bu adam CHP döneminde de teröristlere yardım etti ve CHP de terörist bir parti ? Diyeyim mi böyle :) aynı mantık.

Bugün CHP nin kalesi olarak gösterilen MHP nin kalesi olarak gösterilen bir çok il-ilçe Ak parti ye geçti , şimdi bu iller vatan hainliği ile mi suçlayalım ?

Demek ki bir yerlerde yanlış bir yol izleniyor ve bu insanların isteklerine cevap verilmiyor bunun farkına varmak lazım eğer sizin gibi bu adam ak partiye oy verdi banane dersek zaten vay halimize , ben bir Türk vatandaşı olarak kendime çıkardığım vatandaşlık görevi olarak çevremde ne kadar olan biten yanlışa ses etmeyen insan varsa , bu olaylara ses etmeyen veya bu olayların başımıza gelmesine sebep olan siyasetçi veya iktidar her ne ise , ne kadar kişi varsa anlatmaya çalışıyorum en azından sizin gibi "banane kardeşim" diyip geçmiyorum , bir vatandaş olarak başıma düşeni yaptığım için içim çok rahat ama yarın bir gün bunlardan bizden değil ölsünler diye düşündüğünüz insanlar sizin yardımınıza koşabilir hatta bugün yardıma muhtaç insanların konumuna düşebilirsiniz ki Allah korusun.

ozoozo
21-08-2016, 19:37
bu oradaki kolluk kuvvetlerini ilgilendirir, gerekli islemleri yapmislardir umarim.

Sadece 1 tane tabutta sarılı olarak gördüm buda halk ve polis tarafından müdahele edildi.

Nitekim Terörist'e yardım ediyor diyen halk yani antep vatandaşı da dün Türk bayraklarıyla hem olay yerindeydi hem sokaklardaydı.

fthdrn
21-08-2016, 19:37

Hangi kolluk kuvvetinden bahsediyoruz :) haburdan davullarla zurnalarla halaylarla çiçeklerle karşılayanlar mı paçavraya ses çıkartıcak.

jr1905
21-08-2016, 20:33

Dün gecede hastane önünde Türk Bayrağı açanlara saldırmış patlamada yaralananların yakınları, ve bunun yanında hdp de dün açıklama yaptı partililerimizin düğününde oldu patlama diye.

Gaziantep'te Tehlikeli Gerginlik! Turk Bayrağını Almaya Calıştılar (http://www.haberler.com/polis-provokasyon-girisimini-havaya-ates-acarak-8715565-haberi/)

Yigit-Y
21-08-2016, 21:41
9 aylık bebeğin hayatını söndürmek benim hayat görüşümde bu olaydan daha büyük

Gaziantep de ki olayda ölenlerden bence daha önemli konuyla alakalı değilmiş

9 aylık bebeğe gaziantepte tecavüz edilmesi diğer konudan bence çok daha vahimdir

Herkes benim gibi düşünmek zorumda değil ama bir an önce diyarbakırı dümdüz eden iktidar antepide etmelidir

G.U.Z.
21-08-2016, 21:43
Su profildeki vatandas buyuk ihtimal damat,memlektin siirt olmasi gaziantepte yasamasi tutuyor
Comments (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1046560475419784&id=100001975230712)
Hic de hdpli pkkli gibi degil paylasimlari, bence birileri isidi cici cocuk gostermeye calisiyor

RIDVAN
21-08-2016, 23:00
9 aylık bebeğin hayatını söndürmek benim hayat görüşümde bu olaydan daha büyük

Gaziantep de ki olayda ölenlerden bence daha önemli konuyla alakalı değilmiş

9 aylık bebeğe gaziantepte tecavüz edilmesi diğer konudan bence çok daha vahimdir

Herkes benim gibi düşünmek zorumda değil ama bir an önce diyarbakırı dümdüz eden iktidar antepide etmelidir

Bilmeden etmeden hala boş boş konuşuyorsun karışmıyayım diyorum kendi memleketim işin içinde duramıyorum dostum tamamiyle Saçmalıyorsun istanbuldan klavye başında kulaktan dolma televizyondan gördüğün internetten gördüğün böyle bir pis olayı tutmuş 2milyon nufusu olan şehire maal ediyorsun. Bu orusbuçocu*gu pisliği yapan hayatında dağdan inmemiş . Hayatı boyunca çobanlık yapmış antepe 80-90 km uzaklıkta bir köydedir ve şuan ailesinin kökünü kazıdılar kaçtılar sen gelmiş antep yerden bir edilmeli diyosun. Sen çok aksiyon film seyretmişsin vurdulu kırdılı bırak bence .

Yigit-Y
21-08-2016, 23:05
Bilmeden etmeden hala boş boş konuşuyorsun karışmıyayım diyorum kendi memleketim işin içinde duramıyorum dostum tamamiyle Saçmalıyorsun istanbuldan klavye başında kulaktan dolma televizyondan gördüğün internetten gördüğün böyle bir pis olayı tutmuş 2milyon nufusu olan şehire maal ediyorsun. Bu orusbuçocu*gu pisliği yapan hayatında dağdan inmemiş . Hayatı boyunca çobanlık yapmış antepe 80-90 km uzaklıkta bir köydedir ve şuan ailesinin kökünü kazıdılar kaçtılar sen gelmiş antep yerden bir edilmeli diyosun. Sen çok aksiyon film seyretmişsin vurdulu kırdılı bırak bence .

Aynı olay rizede olsa ben kütüğü sildirirdim

Sen olaya memleketini savunma olarak giriyorsun

Bu rezilliğin bedeli ödemeli ve herkese ders olmalı

9 aylık bebek senin çocuğun olsa acaba bu yazdıklarını yazabilirmiydin

Şehri yakardın be kardeşim empati kurun ilk önce

Dragger
21-08-2016, 23:57
Yiğit gereksiz yere ortamı geriyorsun, yeter artık.

Konunun o konu ile alakası yok, alakası da olsa yaşanan bir olayı tüm halka maledemezsin.

Diyarbakır ile Gaziantepi de bir göremezsin, Antep doğuda terörün en az olduğu yerdir. Yani öyle yerlebir edilecek biryer değil, zaten Diyarbakır da yerlebir edilmedi bazı ilçeler hakettikleri gibi nasibini aldı o kadar...

Bu arada aynı olay Rizede olsa kütüğü sildiririm demişsin; bu ülkede o kadar çok o.çocuğu varki Rizede de var merak etme.

Bak aşağıda 14 yaşındaki 3 çocuğun yine 14 yaşındaki sınıf arkadaşlarına tecavüzünden bahsediliyor, yer Rize...

3 cocuğa istismar hapsi - Rize haberleri - Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/3-cocuga-istismar-hapsi-40105367)

ozoozo
22-08-2016, 00:20

Evet asıp kesmenle beraber , aşağıdaki habere binaen kütüğünü sildirince buraya resim atmanı bekliyoruz. Teşekkürler.

turbo&quattro
22-08-2016, 01:50

Yahu 2002 den beri memlektin icine eden adam Rizeli degilmi ?

KoramiraL
22-08-2016, 02:05
Basında yazılan çizilen herşeye bakmayın bence yazılan bir çok şey ya ufalanıyor yada kesiliyor veya değişikliğe uğruyor doğru düzgün yazılanada herkes laf söylüyor yalan diyor bilmem ne diyor o yüzden germeye gerilmeye gerek yok bu olayı yapan yaptırana bir karalama lanetleme kapanış şeklinde ilerliyor ülkenin bunca başına gelen rizeli veya değil veya adanalı g.antepli urfalı heryerden ola bilir sorun şu doğru bilgilere ulaşmak sanıldığı kadar kolay olmuyor hava limanı patlamasını 20 dakika önce öğrendik bizim öğrendiklerimiz ile yazılanların arasında tonla fark fardı o yüzden gereksiz germeye gerilmeye gerek yok arkadaşlar

Korollacı
22-08-2016, 03:52
2003’te Rusya’nın pek çok bölgesinde FETÖ okulları ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle mahkeme kararlarıyla tasfiye edildi. Türkiye’den gelen FETÖ'cü öğretmenler de sınır dışı edildi ya da kendileri ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.
Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) FETÖ'nün de yaptığı faaliyetlerin, Yehova Şahitleri, Meryem Ana (Bogorodichniy) Merkezi ve ABD ile AB’de terörist örgüt ilan edilen Aum Şinrikyo gibi totaliter tarikatların faaliyetlerine benzediğini bildirdi. bizim sozde muslumanlar rusyaya atar yapiyorlardi din dusmani vs. diye.
daha sonra Rusya Federasyonu Yüksek Mahkemesi 2008'de aldığı kararla FETÖ ideolojisi Rusya'da yasaklandı. Rusya, örgütün silahlı bir yapıya sahip olduğunu da ortaya çıkardı. 2010’da Moskova yakınlarında güvenlik güçleri FETÖ'cülerin evine yönelik yaptığı operasyonda el bombaları ve patlayıcı düzenekler buldu
bizim cumhur baskanimiz o zamanlar basbakandi basladi otmeye eyyy rusya cart curt..
daha sonra putun ve rus dis isleri bakani farkli tarihlerde yaptigi aciklamada turkiye muhaliflere silay yardimi yaptigi belgeler ile ortada fakat bu yaktiklari ates donup onlarida bulacak dediginde bizim yoneticiler amerikanin yolunu tutuyordu.
bu isidlileri hastanelerde bedava tedavi ettirdiler sinira ambulans gonderip yarali alip tedavi olanlari biraktilar hatta ve hatta 12kglik mutfak tupleri ile ve boya tenekeleri ile bomba yapip ambulanslarla tasidiklarini bile gorduk.
simdi de ah edip vah ediyoruz..