PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radiyatör hortumunun büzüşmesi

alpeRS
23-08-2016, 16:58
Arkadaşlar aracım s400 cdi 4 litre v8 dizel aracımın kısa zaman önce suya hava vermesinden dolayı üst kapakları değişti ve takım contala ile tüm contaları yenilendi,bu sırada devir daim ve termostat ve tüm su hortumları değişti,sıkıntım ise uzun süreli kullanımlarda su borularının biraz şişmesi ve soğuyunca büzüşmesi hararet sıkıntısı yok,kapaklar yeni conta yeni suya hava basma gibi bir durum yok sizce neden böyle yapar,teşekkürler.

Miata91
23-08-2016, 19:08
Hortumlar orjinali ile mi değişti?

alpeRS
23-08-2016, 19:44
Evet orjinal,sadece ufak olanlarını bulamadık egr ye giren,onlarıda mazot hortumu ile değiştirdik

Miata91
23-08-2016, 19:46
O zaman yanlış tahmin etmişim. Daha iyi bilen birisi yorum yapsa daha iyi olur.

DOHC
23-08-2016, 20:36
Sistemde hava kalmış olmasın?
Termostat daha yüksek derecede açan model takılmış olmasın?

evolution_9
23-08-2016, 21:00
Radyatör tıkalı olduğundan devir yapamıyodur o yüzden büzüşüyor olabilir

alpeRS
24-08-2016, 15:19
Sistemde hava kalmış olmasın?
Termostat daha yüksek derecede açan model takılmış olmasın?

Termostat 88 gibi açıyor açınca bi miktar hararet düşüyor ondan olacağını zannetmiyorum,sistemdeki hava alındı genleşme bidonunun kapağını değiştirdim demin,üzerindeki kapak e270'in kapağıymış şişme aynı büzüşmesine sabah bakacağım artık.

alpeRS
24-08-2016, 15:21
Radyatör tıkalı olduğundan devir yapamıyodur o yüzden büzüşüyor olabilir

Radiyatöre olma ihtimali var ama sökmeden tıkalı olduğu nasıl anlaşılır ki çünkü sökmek için tüm panel sökülüyor.

evolution_9
24-08-2016, 20:11
Radiyatöre olma ihtimali var ama sökmeden tıkalı olduğu nasıl anlaşılır ki çünkü sökmek için tüm panel sökülüyor.

kardeşim bence radyatörün tıkalı ama ben burda kimseyi yanlış ynlendirmek istemem radyatatörün içinden suyu çekemediğinden hortumunu zorlayıp büzüştürüyodur. radyatörü sktürmeye eriniyosun ama yarın hararet yaptırabilirsin buda sana çok daha külfetli olur

rekord2000
29-08-2016, 10:59
Bu sıkıntı radyatör tıkanıklığı veya, sistemde hava olmasından dolayı oluyor diye tahmin ediyorum. Isınan hava genleserek hortumları sısırıyor, motor soğuduğunda ise hacmi azalarak boruları buzusturuyor olabilir, veya radyatör tıkalı olduğundan dolayı da yapabilir. Fakat radyatör ne kadar tıkalı olursa olsun, tamamen su akışı kesılmedıgı sürece hortumlar motor soğuduğunda buzulmez, diye düşünüyorum. Önce bi hava aldır tekrar,sonuçta kocaman motor illa ki hava kalmış olmalı sistemde.

alpeRS
29-08-2016, 20:07
Yarın radiyatör sökülecek,tamircide radiyatörden şüphelendi,hava olayı benimde aklıma gelmeye başladı ama havasını aldık genleşme kabının kapağını açarak başka türlü alma yöntemi var mı?

DOHC
29-08-2016, 21:06
Bazı hortumlar üzerinde tornavida ile açılan lastik vidalar oluyor......

alpeRS
31-08-2016, 19:36
Radiyatör söküldü hiç bir sıkıntı yok sorunumuz hala devam ediyor işin içinden çıkamadık

emrah-ışık
07-09-2016, 21:35
Radiyatör söküldü hiç bir sıkıntı yok sorunumuz hala devam ediyor işin içinden çıkamadık
Buzusme dediğin gaz verince mi oluyor Yoksa normal rolanti demi hortum öylemi kalıyor 400 makinalar ufaktan sıkıntılı kalfalik döneminde çok uğramıştım benmde başıma gelmişti aynısı gaz verince oluyorsa radyatör ve Termostat ta bakın birde bi ibneligi vardı ama hatırlamıyorum sistemdeki havayı iyi bir şekilde alın birde genlesme kapağını kontrol et olmadı al tak bir tane aracı görsem yardım ederim ama şimdilik bu kadar kolay gelsin