PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alfa romeo 147 1.9 jtd q2 hızlanma videoları

rain man
31-08-2016, 13:15
Herkese merhabalar. Her ne kadar aracımın konusu olsa da videolarını buradan paylaşıp fikir almak isterim.

Stoktan farklı olarak 2052s Turbo 7 küsür litre hf ıntercooler, kn cold air intake, custom ıc ve air intake piping ve 60lık krom dp düz boru sona spor susturucu by koç egzoz Nevzat usta , yazılım egr iptali serdar anık. 3. Vites ve sonrasında Turbo peak 23psi basıyor uzaklarda sorun yaşamamak adına yazılım göreceli olarak safe.

https://youtu.be/WdHA9Vaxcmo

https://youtu.be/b_Fg9FcGnjM

izmirli
31-08-2016, 21:53
Aracın masallahı var 1.7 den sonra bunu gozume kestirdim aslinda.. Top speed videosuda eklersen hem benm merakin gider hemde guzel olur kanimca :D

rain man
31-08-2016, 22:08
1.7'den sonra daha az dumanla aynı keyfi alıp tüketim namına 7 litreler de gezecek aynı zamanda görsel olarak daha dikkat çekecek ender makinelerden diyebilirim.

Top speed konusunda adana otobanında deneyip gördüğümü ve hafif eğimle kadran sonuna dayanmış olduğunu (2 kişi, düğün sonrası arabanın bagajı koltukları ağzına kadar dolu iken hem de) söyleyebilirim ancak. Yani kadranın tam hakkını veriyor. İlerleyen günlerde sadece 6. Vitesten 120-200, 80-180 videolarını tekrar edip koyacağım.

izmirli
31-08-2016, 23:13
Bilgilendirme icin tesekkur ederm 1.7 baya bi az yakiyor ama olsun performans ve 6.vites zaten beni bitiren noktalar.. Konuyu takipteyim bi de o videolara top speed eklersen cok sevinirim :)

rain man
01-09-2016, 01:39
Corsa dti kullanmadım o yüzden farklarını çok net anlatamayacağım. Roll veya top speed kasılacaksa belki benzinli yine büyük hacimli ve göreceli olarak hafif başka araçlar bakılabilir ama bu araç için aktarmak istediğim iki üç parça bir şey var. Normal benzinli 147 dahi yol tutuş konusunda aslında oldukça başarılı bir c sınıfı otomobildir (tabi bunu yine kendi üretim yaşında üretilen diğer hatchback'lerle kıyaslarsak bu fark bariz ortaya çıkar yani 2001 yılları ve o civarda üretilen diğer araçlara kıyasla). Bu model veya versiyonda farklı olarak bulunan süspansiyon sistemi ve mekanik kilitli diferansiyel resmen aracı bambaşka bir noktaya taşıyor.

Corsa'da da öyledir tahminen, mekanik diyeceğim ismini bilmediğimden yani elektronik olmayan direksiyon, o şekilde direksiyon kullananlar için oldukça sert gelebilir ve oldukça da hassastır müdahalelere ancak kilit ile beraber aktarılan o gücü tekerlerin yere basışını zeminden kaynaklanan o anki farklı tork aktarımını hissettirecek kadar (sanırım bu torque steering oluyor) keyifli bir alettir.

Yani corsa veya eş değeri polo ibizalar kadar belki uçmaz. Ama onlara yakın giderken yol tutuş konusunda bir tık daha güven ve keyif verir. Viraj performansını anlatmaya doyamazsınız bindikten sonra.

Şu an stok amortisörler ile Eibach prokit yaylar ve Ultra racing ön üst kule gergisi var. Komple alt takım ve tüm üyeleri yeni olarak elden geçtiği için acele etmeden bir sonraki değişim zamanlarına kadar yetişecek şekilde komple poliüretan bush kit + B8 amortisörlerle birlikte tabiri caizse en hisli ve cevap veren direksiyonlardan birisine sahip olacaktır.

mikelazi
01-09-2016, 07:58
vayy maşallah alfaya

şuanki hp nedir.dynosu varmı

rain man
01-09-2016, 08:27
Merhaba. Dyno'ya çıkmadım. Güvenilir dyno buralarda yok. Ancak bu işlemlerin intercooler ve air intake olmayan haliyle Dbn'de aracı kantardan vs tartıp ölçüm yaptık o zaman ikinci denememizde 206 hp çıkmıştı. Sonraki tekrarlarda muhtemelen o zaman stok ic olduğu için daha çok şişecekti. Sonrasında denemedik ama aracın açıldığını ve tabiri caizse ciğerlendiği bariz ortaya çıktı. Önceden 150 160'a kadar olan soluksuz tırmanma aynı stilde 200'e kadar taşındı ve gerçekten gün içinde ciddi keyifli olacak şekilde hızlı.

Trance-R
01-09-2016, 08:37
Aracına Maşallah :)
nazar değmesin, satışta Q2 varsa alabilirim :)

mikelazi
01-09-2016, 09:21
Merhaba. Dyno'ya çıkmadım. Güvenilir dyno buralarda yok. Ancak bu işlemlerin intercooler ve air intake olmayan haliyle Dbn'de aracı kantardan vs tartıp ölçüm yaptık o zaman ikinci denememizde 206 hp çıkmıştı. Sonraki tekrarlarda muhtemelen o zaman stok ic olduğu için daha çok şişecekti. Sonrasında denemedik ama aracın açıldığını ve tabiri caizse ciğerlendiği bariz ortaya çıktı. Önceden 150 160'a kadar olan soluksuz tırmanma aynı stilde 200'e kadar taşındı ve gerçekten gün içinde ciddi keyifli olacak şekilde hızlı.

ankarada mustang dyno var :)

arsenikli
01-09-2016, 09:28
Hey maşallah

rain man
01-09-2016, 10:14
Aracına Maşallah :)
nazar değmesin, satışta Q2 varsa alabilirim :)

Bi ara kırmızı bi q2 girdi ilana eğer satmaya niyetlenirse onunla sizin için görüşebilirim. Bi de füme gri karışımı bi gt q2 vardı ön soldan kazalı, yanlış bilmiyorsam ağır bi hasarı yok ama sahibi o şekilde satmak istiyordu uygun fiyata. Onun haricinde ben de takip ediyorum ama pek düşmüyor üzücü bi şekilde.

rain man
01-09-2016, 10:38
ankarada mustang dyno var :)

Ankaraya bu işlemler için gittik ama dyno'ya çıkmadık dbn'le ölçünce de kafi geldi.

Hem zaman yoktu hem de ihtiyaç duymadık ama yolum düşerse Ankara'ya tekrar mustang dyno herhalde en doğruya yakın ölçen çıkıp bakmak lazım.

Trance-R
01-09-2016, 11:47
bakalım, yahu bizim Onur Q2'sini vermedi bana kaçırdık diyelim hatta :) neyse, 1.6 TS ile idare ediyorum şükür mutluyuz şimdilik :)

speedy34
05-09-2016, 10:50
arabam resmen benzin içiyor ibrenin düştüğünü gözümle görüyorum