PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beetle 1.2 tsi style dsg alınır mı?

berko
01-09-2016, 09:48
Merhaba arkadaşlar, eşim için manuel veya otomatik 70.000 civarı bütçe ile araç bakıyoruz. Beetle larda %10 civarında indirim var ve doğuşta bir tane 1.2 tsi style dsg füme beetle bulduk 70 e. Bütçemiz az olduğu için maksimum dsg style paket veya manuel Design pakete bakabiliyoruz. Manuel vites hiç araç yok, o yüzden ellerinde tek kalan dsg style paket için aracı tutmak adına kapora verdik. Bu araç yerine Leon fr manuel 125 lik veya comfortline 1.2 tsi manuel golf alınabiliyor. Beetle tip olarak çok daha iyi fakat donanım olarak idare eder düzeyde. Kaporayı başka araca kaydırabilirim, diğer seçenekler kafa bulandırıyor. Aracı 4-5 sene kullanırız kesin, Beetle almaya değer mi sizce ?

individual
01-09-2016, 09:51
Ben beetle çok beğeniyorum.Ben olsam beetle alırdım.Çok yakın arkadaşıma zamanında 1.4 TSI 160 DSG aldırmıştım 2 sene falan kullandılar çok memnundular.Bagaj çok büyük mesala.

Bence bir bayan için çok ideal bir araç.

baretta
01-09-2016, 09:56
Golf, otomatik olsaydı Golf derdim ama manuel 1.2 de kullanırken olmasa da satarken yorabilir.
Otomatik her zaman +2 konfor demek bana göre.
Beetle ilk çıktığında 1.2 Dsg almıştım, tek dezavantajı hacim küçük olduğundan üst devirlerdeki hızlanlamaları kötü.
Onun dışında şehir içi kullanımda ideal bir araba.

zx6r
01-09-2016, 10:03
3 yıldır beetle kullanıyorum her motor seçeneğine ve her donanım paketine bindim style paket derken
beetlede sadece 2 paket var
1.Desigin dolusu oluyor
2.beetle paketi en boşu oluyor

1.2 bayan için ideal alınır genel olarak sorunsuz alacaksanız dsgsini alın manuel çok zor satılıyor,eğer sizin baktığınız beetle paketse sis farı gövde rengi iç tirimler direksiyonda kumanda tuşları torpido üstü yağ sıcaklık basınc göstergeleri yok iste deymez almayın
fakat design paket iste 70bin sıfırı için çok uygun ama muhtemelen en boşudur ben olsam almam 120 araçlık beetle grubumuz var isterseniz iletişime geçin benimle ben size beetle bulurum

berko
01-09-2016, 10:18
3 yıldır beetle kullanıyorum her motor seçeneğine ve her donanım paketine bindim style paket derken
beetlede sadece 2 paket var
1.Desigin dolusu oluyor
2.beetle paketi en boşu oluyor

1.2 bayan için ideal alınır genel olarak sorunsuz alacaksanız dsgsini alın manuel çok zor satılıyor,eğer sizin baktığınız beetle paketse sis farı gövde rengi iç tirimler direksiyonda kumanda tuşları torpido üstü yağ sıcaklık basınc göstergeleri yok iste deymez almayın
fakat design paket iste 70bin sıfırı için çok uygun ama muhtemelen en boşudur ben olsam almam 120 araçlık beetle grubumuz var isterseniz iletişime geçin benimle ben size beetle bulurum

Bu araç style paket, 5 inç Ekran Bluetooth, deri direksiyon, kol dayama, hız sabitleme, ön arka park sensörü falan var ama direksiyondan kumanda, dijital klima, renkli iç trim falan yok tabi. Uzun süreli kullanmayı planladığımız için sıfır almak istiyoruz.

Erdem K.
01-09-2016, 10:25
ben de 160lık beetle kullanıcısıyım. kısa bir süre olmasına rağmen şimdilik memnunum çok şükür.

bayan için ideal bir araç olacağını düşünüyorum, ş.içi kullanımına uygun, dikkat çeken ve bagaj hacmi de beklenmedik derecede geniştir.

şahsen, Fatih'in de belirttiği gibi boş paket tercih etmezdim, konsolun ortasındaki yağ sıcaklık gösterge ekranı bile ayrı bir keyif ve ışıklandırmasıyla güzellik katıyor.
1.2 tsi manual kullanıcısı arkadaşım var ismi lazım değil (@Bar35 :) ) bence aracı tatminkar, baygınlık veya klima açıkken hissettirici bir performans düşüklüğü yaşatmıyor diyebilirim.

3 sene STI kullandım, şu anda da beetle, yani sokakta nadir görünen araçlar her zaman ilgimi çeker, leon ve golf 2.elde daha hızlı gidebilir ama ben yerinizde olsaydım eşime beetle alırdım :)

hayırlısı olsun ...

berko
01-09-2016, 10:30
Beetle dolu paket allstar var ona da 87.500 fiyat aldım, arada 17.500 tl gibi ciddi bir fark var.

zx6r
01-09-2016, 10:34
Beetle dolu paket allstar var ona da 87.500 fiyat aldım, arada 17.500 tl gibi ciddi bir fark var.

Bence ciddi bi fark yok , boş beetlea binmektense 20bin daha verip dolu beetle binmeyi tercih ederim zamanında bende boş aldım sonradan opsiyon eklemek dünya para sadece zenon ledli farı 3.000tk hesabınızı yapın
Ayrıca all starda bildiğim kadarıyla hem farklı renkler var hemde arka stoplarda ledli eğer dolu 1.2 allstar için o fiyatı aldıysanız bence kaçırmayın

Almanci Tane-R
02-09-2016, 01:38
Bende de beetle var alacaksanız ne olursa olsun cam tavan ile led olsun inanılmaz yakışıyor

Ahmet Saraçoğlu
02-09-2016, 01:44
Alma hocam , aldınmı bidaha benzer alternatiflerin hiçbirinin yüzüne bakmıyorsun sonra:D
İşin şakası , kesnilikle tavsiye ederim.DSG yi sevmiyorum , tam otomatikten daha keyif alıyorum düşük süratli şehiriçi kullanımında...Bide iç trim sert plastik.Bunlar harici her şekil şahane bi araç.Kopamıyorsun , ilan verip verip pasife al

Ahmet Saraçoğlu
02-09-2016, 01:45
...ıyorsun:D

canozyavuz
02-09-2016, 08:27
Ben olsam Leon'u elerdim arada. Golf mü yoksa Beetle mı derdim orada da bence eşinin düşüncesi daha önemli. Gündeliğe alacaksanız yolunu bildiğimden manuel Golf de çok üzmez gibi sanki. Şu organizasyonu da yapalım artık orada karar veririz araca :cool:

berko
02-09-2016, 10:50
Ben olsam Leon'u elerdim arada. Golf mü yoksa Beetle mı derdim orada da bence eşinin düşüncesi daha önemli. Gündeliğe alacaksanız yolunu bildiğimden manuel Golf de çok üzmez gibi sanki. Şu organizasyonu da yapalım artık orada karar veririz araca :cool:

Abi buluşmaya Leon fr la gelsek olmaz mı 😂

Boş beetle alınmaz önerisi ile beetle a bakmaya gittik stok alanına, araç ciddi anlamda boş bir araçmış, 70 bin verilen araçta kapı kolu bile plastik, içimize hiç sinmedi, full modeli ise bütçemizin çok üstünde. Leon fr baktık sonrasında, bir tane istediğimiz donanımda ve renkte araç bulduk. Onu alıcaz bir aksilik çıkmazsa. Aynı paralara gelen golfte akla ilk gelen 6.5 ekran, led far, sunroof gibi eksikler var leona göre bir de Leon 1.4 tsi tabi. Beetle hevesini de İbiza cuprayı sattıktan sonra ikinci el bir 1.4 160 lık full dolu beetle alarak gidereceğiz gibi şimdik.

turkerrr
02-09-2016, 11:43
mantıklı tercih olmuş, boş beetle pek iyi durmuyor. Cam tavan ve xenon olmalı kesinlikle.