PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EDC Sorunu

sansar34
02-09-2016, 12:12
merhabalar yakın bır tanıdığımda 2011 model Renault fulence 110ps edc sanzumanlısından var araba 180 bınde ve ara ara 1.2 vıteste sarsıntı yasattıgını vetes gecıslerınde sılkeleme ve bazende sanzuman hareret yazıcı cıktıgını soyledi internette ve forumda bıraz araştırmadan sonra bunun kronık bır sıkıntı olduğunu anladım yetkılı servıste edc beyını sıfırlanacak ve kavrama sıstemı degısecek denılmıs

sorum su eger bunu sanzumandakı beyının yazılımsal bır sıkıntısı varsa sanzuman beyınıne yazılım atan bırısı varmı yada sanzuman beyınını sıfırlamak mı gerekır ıkıncı olarak kavrama sıstemını degıstırmek gerekırmı bu km bır araç ıcın.
son merak ettıgım sey anladığım kadarı ıle bu araçların sanzumanları cok fazla ısınıyor sanzuman yag soğutucusu varmıdır var ıste daha buyuk bır sanzuman soğutucusu upgrade yapmak mumkunmudur?

fevzi
02-09-2016, 13:16
Aynı sorundan bende muzdarip durumdayım. Aracımı bu sorunla servise götürdüğümde 2-3 kez kalibrasyon ve yazılım güncellenmesi denendi tabi yemedi sorun hala devam, sonrasında renault mais ile görüşmelerim sonucu edc beyni değişti ve birkaç parça daha garanti kapsamında değişti ve aracım şehir dışındayken de sorunum yine devam edince artık kavrama, ve itici kollar mı nedir komple değiştirmişler yaklaşık en sonki kavrama vs. 9000 küsür lira tutmuş bundan önceki edc beyni ise 3500+ bir fatura kesmişlerdi tabi ön takım vs. birsuru parça da değişti bunun içerisinde.

Araştırdığım kadarıyla ben sanzuman sogutucuya vs rastlamadım. bu sorunun çözümünüde henüz bulamadım ben. birdaha renault EDC mi asla diyorum.

sansar34
02-09-2016, 13:31
benım aklımda oluşan dusunce sundan yana eger sanzuman yagı cok ısınıyorsa bu ilerleyen zamanda mekatronıgı yormaya başlıyor bır sure sonra ne kadar beyını sıfırlasanda kavrama kıtı ve mekatronık valflerı deformasyonundan makına aptallaşıyor bu sorunu cozumunu bulduktan sonra eger sanzuman yag soğutucusu BMW lerdekı gıbı dışarıda ve hortumlar vasıtasıyla uzatılabilecek bır konumdaysa bıraz daha buyuk bır yag soğutucusunu fanlı bır sıstem kurup denıcem belırlı bır gücden sonra dct sanzumanların ve dsg sanzumanlara yapılan uygulamalar var ona benzer bır uygulama yapmayı düşünüyorum.

fevzi
02-09-2016, 18:47
umarın bulursunuz bir çözüm yolu benim aracım garanti kapsamında oldugu için birde renault un huyunu suyunu pek bilmediğim için yetkili servislerin eline bıraktım