PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mahallenin Delisi ile Problem

Schumi
06-09-2016, 20:43
Direk konuya giricem mümkün olduğunca sakin şekilde. Ocak ayında bir araç aldıktan sonra 9 yıllık aracımı günlük emekliliğe ayırdım. Sadece arada bir hafta sonları biniyordum. Annemin (kayınvalidem) olduğu sokakta onların apartmanın önüne park halindeydi.

Bugün annem aradı ve hemen eve gelmemiş delinin birisinin arabayı yakmaya çalıştığını söyledi. İkitelli'den Rami'ye gittim hemen. Aracın iptal edilmiş arka silecek cam deliğinde bulunan silikonlanmış plastik tıpayı söküp bagaj kapağının içine çarçöp doldurmuş ve yanan sigara ile yakmaya çalışmış. Komşular söndürmüşler hemen su ile. Daha sonra tekrar gelmiş ve gene aynısını yapmış. Bu sefer arka tamponun altından içeri bir sürü çöp doldurmuş. Sanırım o kadar çöpü konteynırdan almış. Camdan bakıp kovmaya çalışan anneme ve komşulara küfür edip benim arabam sizene. İster yakarım ister satarım diye küfür kıyamet gitmiş.

Ben gidip aracın anahtarını alıp bagajı açtım. Bagaj kapağının arkasındaki plastik kapağı söküp içini boşalttım temizledim. Siyah duman isi yapmış. Araçta hasar yok. Araca kafayı takmış belli diye götürüp kapalı bir otoparka koydum. Arabanın altından bi ton çöp çıktı. Etrafta biraz bakındım tarif ettikleri adamı ama bulamadım. Mahallenin bakkalı deli olduğunu söyledi. Annemde hareketlerinden öyle olduğunu söyledi. Takribi 45-50 yaşlarında şişman ve kel dediler. Aradım bulamadım. Vaktim olmadığı için 155'i aramadım. Çünkü biliyorumki gelmeleri en az 2 saat ve işim buna el vermiyordu.

Ben gittikten sonra elinde bir bidon ile tekrar gelmiş. Başlamış bağrınmaya. Annem ve komşular cama çıkınca anneme dünyanın küfürünü etmiş. Seni yolda görünce öldürücem. Arabamı nereye götürdün. Yakıcam ben onu. Geri getirin arabamı vs.vs. şeklinde. Annem bidonda benzin vardı herhalde diyor ama bunu bilemeyiz ki Maslak'ta bile artık bidon ile benzin bulunamıyorken muhtemelen evsiz ve akli dengesi yerinde olmayan birisinin benzin bulabilme ihtimalini düşünmek istemiyorum.

Balkonda su felan döküp kovalamışlar. Yol boyunca arkasını dönüp küfür ile tehdit etmiş. Daha sonra tekrar gelmiş gene aynı şekilde.

Mahallenin bakkalı evi varsa arkalarda bir yerlerde oradan geliyor sürekli yoldaki arabaların aynalarını kapatır açar dedi. Bazen yumruk atar dedi. Ki sürekli araçlarımın aynaları kapanıp açılıyordu mahallede anlam veremediğim şekilde. Kafa yormamıştım daha önce. Hatta 3 sene kadar önce cadde üzerindeki tüm araçların sol aynaları yumruk ile kırılıp kopartılmıştı. Bakkalın oğlu ise adamın evsiz olduğunu ve caminin avlusunda yattığını söyledi.

Akli dengesinin olmadığı belli. Malda canın yongası. Hele ki bu aracımı ne kadar sevdiğimi arkadaşlarım ve çevrem bilir. Otopark dünyanın parası ve bu bir çözüm değil. Yarın bir gün başkasının veya benim diğer araçlarıma sıkıntı olabilir. Herşeyi geçtim en önemlisi annem çok korkmuş durumda. Bu olayı çözene kadar evden çıkmayı düşünmüyor. Nasıl bir rahatsızlığı var adamın yarın belki herşeyi unutacak yada hiçbirşeyi unutmayacak ama düşük bir ihtimale bile bel bağlanacak durumda değil. Böyle çevresine zarar olan akıl hastalarının zorla alı konulduğunu biliyorum ama hiç daha önce başıma gelmedi.

Yarın karakola gidip şikayette bulunsam ne diyecem. Elimde eşgali yok. Mahalleli bazı esnaflar simaen tanıyor ama hepsi o kadar. İsmi yok adresi yok. Polis iplemez gibime geliyor ama yapılabilecekler konusunda fikirlere açığım.

Şiddet içeren fikirler ile gelinmesin lütfen. Binbir türlüsü aklıma geldi İkitelli'den eve doğru gazlarken. Ama sakin kafa ile en akılcı şekilde ne yapılması gerekiyorsa bunu yapmam lazım bir an önce.

Çok uzun oldu farkındayım okuyanlara teşekkür ederim. Okuyup bir yardımcı olabileceklere ayrıca teşekkür ederim.

turbo&quattro
06-09-2016, 20:49
Kaba kuvvet kullanmadan yakalatip tedavi altina aldirmak gerekli bir sekilde ama Nasil. Gecmis olsun konuyu takipteyim.

Yigit-Y
06-09-2016, 20:49
Tinercinin birine para verin öldürsün diyeceğim sosyal mesaj yazarlar diye demiyor

İnsan nasıl katil olur bu hikaye allah sabır versin size polis uğraşmaz bununla

İllegal kaldırıp uçsuz bucaksız bir ormana bırakmak gerek bela olmadan

Vtec_2
06-09-2016, 20:51
polise soyleseniz hicbirsey olmicak. Alir geri saliverirler. Adami akillanana kadar dovsen, 5 gun sonra ayni seylere devam eder. Belediye veya kaymakamliğa gidip olayi anlatmak lazim. Ha en olmadi al adami tık arabaya kel alaka bir yerde birak dön. Allah kolaylik versin simdiden.

MK8800
06-09-2016, 20:51
Gaziantep'te benzer bir durum yaşamıştık şantiyeye dadanan bir kadın vardı . O zaman polisi aradığımızda yakalandı , belediyeden sağlık ekipleri götürmüşlerdi daha sağlıklı bir çözümü olmaz sanırım . Ama belediyenin uygulaması nedir bir fikrim yok

İzzet Göçmen
06-09-2016, 20:54
Dövseniz Deli o napıoyrsun sen derler size laf ederler,Dövmesen arabanıza zarar verse akli dengesi yerinde degil derler gecmiş olsun cok zor bi durum

Sinan
06-09-2016, 20:54
sikayet etsen ne yaparlar bilmiyorum sonucta akli dengesi yerinde degil alıpta bakırkoye tıkarlarmı oda mechul. ama arabayı belli bir müddet otoparka bırak.

fevzi
06-09-2016, 20:55
Abi merhaba geçmiş olsun olanlar için, okuduğumda aklıma ilk şu fikir geldi ki umarım çözüm olur senin için . ilçenin bağlı oldugu sosyal hizmetler kurumu ile görüşülüp o kişiyi bir akıl hastanesine yatırmalarını saglamak en mantıklı çözüm gibi geliyor ama o kişinin bulunduğu civarda onu birkaç saat yada hizmet yetkilileri gelinceye kadar tutmak mesele gibi gözüküyor. Bence öncelikle bunun için çevre esnaf ile organize olunulması gerekmekte yada çevredeki kişilerle

aklıma direk bu fikir geldi, yazım hataları için özür dilerim

Dragger
06-09-2016, 20:57
Geçmiş olsun kardeşim, Allah korumuş.

Anladığım kadarıyla arabalara takık bi tip, herhangi bir kişiye zarar vereceğini çok düşünmüyorum.

Zaten yakalatsan da akşamına bırakırlar, tedaviye bile alsalar ilk fırsatta geri dönecektir.

Sen arabayı daha güvenli biyere götür, hatta hiçbir yer bulamıyorsan gel bizim sitenin otoparka koy.

PiscocuK
06-09-2016, 21:05
Polis degilde muhtar yada belediye ile gorusun bence oncelikle. Surekli oralardaysa muhtarin kisiden haberi vardir. Haftasonuna kadar arac otoparkta kalsin. Haftasonu is yoksa araci cekip etrafinda yada camda beklersin geldiginde bakarsin cidden akli dengesindemi sorun var yoksa ibneliginemo yapiyor diye.

Eyup topcularda otururken bizim semttedw oyle bi tip vardi delidir yapmayin etmeyin diyorlardi mahalle buyukleri. Bir aksam fb gs macindan sonra tum arabalarin camini aynasini indirince zor aldik insanlarin elinden

Gecmis olsun umarim en sorunsuz sekilde cozulur durum

Schumi
06-09-2016, 21:11
Teşekkürler geçmiş olsunlar için. Muhtar mantıklı ve en kolayı. En kolaydan başlayıp yarın gidip görüşelim. Durumu buradan bilgilendiricem.

K0213
06-09-2016, 21:24
Muhtemelen ailesi vardır, bazı günler eve gitmediğinde cami avlusunda uyurken gördükleri için esnaf kimsesiz demiş olabilir.
Bu tür özürlü insanlar genelde öz güvenleri yitik insanlardır, en ufak bir güç gösterisinde geri adım atarlar ve güç görene kadar bağırmaları arkalarında ona sahip çıkan bir ailesi olmasından geliyordur. (engelli amcamdan çok iyi bilirim)
İyi bir mahalle sorgusuyla ailesine ulaşırsın, en olmadı muhtara, semt kahvelerine sorarak kimdir? nedir? ailesine bir şekilde ulaşırsın.
Deliyle deli olunmaz, sen direk ailesiyle muhattap olmadığın sürece çözüm bulman çok zor olur.
Geçmiş olsun, inşallah bir daha denk gelmezsin.

K0213
06-09-2016, 21:25
aracın için istersen en fazla 1 aylığına Batışehirde ücretsiz kapalı otopark ayarlayabilirim. çok uzak sayılmaz istersen özelden ulaşabilirsin.

Ahmet Saraçoğlu
06-09-2016, 21:35
üşenmez bdüzü dersen sınırsız süre sitenin açık otoparkına koyabiliriz.Çok geçmiş olsun

sanctuary35
06-09-2016, 21:41
aile ve sosyal politikalar bakanlığının bu tarz hastalarla ilgilenen birimleri var. özel hasta bakım evlerine devlet yatırıyor geliri olmasa bile devlet karşılıyor. yada direk bu tarz kurumlara giderseniz onlar hasta kapmak için ilgilenebilirler.

EM-RE
06-09-2016, 21:48
Arabanı İkitelli de 24 saat güvenlikli iş yerimin Oraya bırakabilirsin.istediğin Zaman'da girip çıkabilirsin sorun olmaz.
Bankalar caddesi sürmeli iş merkezindeyim

Schumi
06-09-2016, 22:05
Park için yer gösteren herkese teşekkür ederim. Şuan için ihtiyaç duymuyorum. Araç bana yakın olmazsa içim rahat etmez. Yoksa sağolsun eş dost bir sürü yer gösterdiler. Hepinizden Allah razı olsun. Şuan için önce muhtarlık sonra belediye ile konuşucam. Esnaftan ve etraf güvenlik kameralarından alabildiğim tüm bilgileri alıcam. Bakalım ne yapıcaz.

Octane
06-09-2016, 22:08
Akli dengesi yerinde olmayan adam, dövsen dövülmez, polis alsa aşağı sokakta bırakır. Çok geçmiş olsun, çok saçma ve sinir bozucu bir durum.

Network
06-09-2016, 22:11
Etrafta illaki kamera vardır, polisle irtibata geçip konuya çözüm üretmelerini bekleyebilirsiniz. İsterlerse en fazla yarım günde bulurlar. İyi niyet çerçevesinde bir hafta beklenebilir.

Arabam gözümün önünde parçalandığında ya da ailemin önünü apartmanda ya da sokakta kesip, birisi üstüne benzin döküp O'nu yakmaya kalktığında kimse yardımcı olmayacak.

Olaydan sonra vah vah geçmiş olsun e deli işte ne yapacaksın deyip götünü dönüp gidecekler kötü hatıralar, tatsızlıklar, üzüntüler bize kalacak.

O yüzden bir haftadan sonrası ormanlık ve demir levye...

Yazdım bir daha okudum bir hafta çok en fazla üç gün. Güvenlik bambaşka bir konu, beklemeye gelmez benim için...

Zorbey
06-09-2016, 22:14
denk gelirse götür bi yemek ısmarla, istediği birşey varsa onu yap. belki bu yol yardımcı olur

AşkınS.
06-09-2016, 22:31
Abi öncelikle karakola gidip durumu anlatsan,sonrasinda o bölgede kamera vb. Varsa goruntulerini aldirsan ve polise o arabayi oraya koyduğunda gene gelecek olmasını soylesen bence is görür. Muhtemelen gelecektir ve o sira polisler de olacagi icin alırlar diye düşünüyorum. Ha sonucunda gene cikacaktir ama yapacak cok da bisey yok malesef. Bu sürede muhtarla da gorusulebilir tabu

Eyüp
06-09-2016, 22:44
Bizim mahallemizdede deli var fakat sadece 5tl istiyor..Sizinki sıkıntılıymış , en kısa zamanda sorunsuz bir şekilde çözersiniz umarım...

samara
06-09-2016, 23:00
Aynı şey benim başıma gelmiş olsa güzelce bi korkutur ve döverim.Korktup dayak yedikten sonra birdaha gelceğini zannetmiyorum

Gko
06-09-2016, 23:27
Aynı şey benim başıma gelmiş olsa güzelce bi korkutur ve döverim.Korktup dayak yedikten sonra birdaha gelceğini zannetmiyorum

silahla götünden vur bide.

Arkadaş ne kadar kolay dövmek falan. Deliyi savunmuyorum tabi ne kadar aklı başında olmasada yaptıkları yutulur cinsten değil ama dövmek nedir ya, karşıdakinin aklı dengesi olmadığını unutmayın, aklını döve döve yerine getiririm ben dicekler de çıkar şimdi.

Herkes terbiyeci a.k memleketinde.

samara
06-09-2016, 23:29

Arkadaş ne kadar kolay dövmek falan. Deliyi savunmuyorum tabi ne kadar aklı başında olmasada yaptıkları yutulur cinsten değil ama dövmek nedir ya, karşıdakinin aklı dengesi olmadığını unutmayın, aklını döve döve yerine getiririm ben dicekler de çıkar şimdi.

O zaman yaksın arabayı bizde balkondan bi sigara yakarız :)

cuneytturkoglu
06-09-2016, 23:45

Akıllanması için değil korkutulması için denenebilir bence

MertSerhanÖ.
06-09-2016, 23:50
Çok geçmiş olsun öncelikle.Polis falan fayda etmez diye düşünüyorum.Aracınızı kurtarın o sokaktan.Başka bir yere koyun başka çaresi yok bunun.

Adama gelirsekte,Deli deliyi görünce değneğini saklarmış.Deliyle akıllı işi baş edemezsiniz.

c20let
06-09-2016, 23:55
Kardeşimin sünnetinde başımıza geldi. Arabalara takık bi deli varmış aman dövmeyin sakın taş atıyo arabaya musallat oluyo filan dediler. Belli ki çoğu kişi o gün huzursuzluk istemediği için buna ses etmemiş.Düğün yemekliydi karnını doyurduk parasını verdik konuştuk akıllanmadı. Sonra bir miktar dövdük. Sorun çözüldü. Korkutmak işe yarayabilir ama son çare olmalı.

livaneli
07-09-2016, 00:07
Zararlı delilerin yakalanması ve sevki, Polis Vazife ve Salahiyet Nizamnâmesinin 24. maddesine göre Emniyet Teşkilatının görev alanındadır.En yakın emniyet müdürlüğüne dilekçeyle bildirip süreci başlatabilirsiniz.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/2.3.28501.pdf

S.Özeren
07-09-2016, 00:30
Geçmiş olsun millet deliye hasret biz akilliya. .

tylan
07-09-2016, 01:12
Kim ne derse desin delinin anladıgı tek şey sopadır. 3 arkadasını yanına alıp güzelce bi döviceksın o arabaya bi daha yaklasırsan öldürene kadar döveriz diyeceksin. Nasıl akıllanıyor aklınız şaşar.

aroglu
07-09-2016, 01:38
Biraz riskli olabilir ama buyuk bir arac brandasi ile aracin tamamini kapatmayi deneyebilirsiniz onun taniyamayacagi sekilde ille mahallede durmasi gerekiyor derseniz civardaki evlerin,apartmanlarin garaji varsa onlardan rica edilebilir. Dovmenin sovmenin cozum olacagini sanmiyorum.Akli dengesi yok Allah gostermesin takar gider bicagi .hakliyken haksiz duruma dusmemek gerekir. Allah kolaylik ve sabir versin

Diyadin
07-09-2016, 07:39
Geçmiş olsun mahallemizde 2 tane deli var 1 tanesi ilkokul arkadaşım.

Her gördüğümde birlikte yemek yeriz muhtemelen beni hatırlamıyor ama arkadaş gibi yaklaşınca bir zararını görmedim.

Tavsiyem önce iyi niyetle normal bir insanla yaptığınız gibi iletişim kurmanız hala bişeyler değişmiyorsa tek başınıza yada cüsseli ise bir kaç kişiden yardım isteyerek ellerini ayaklarını bağlayın karakola götürün polisler ailesini bulacaktır.

Aracı parkettiğiniz yerde kamera sistemi olsun yada araç başında yakalarsanız telefon ile kayıt alın. Karakolda işinize yarar.

Karakol sonrası hala bişeyler değişmiyorsa tekrar ellerini ayaklarını bağlayıp başka bir şehirde salıverin kendisini.

Son çözümü ilkelce bulanlar olursa kendi ailelerine sokaktan birinin küfür ettiğini düşünsünler. Annenizin korkudan dışarı çıkamadığı için yazdım.

Umarım kısa zamanda sorun çözülür.

powERS
07-09-2016, 08:00
yani arabayıda geçtim sonuçta şu anda tehdit var, ve yapsa akli denge diyip çıkılacak işin içinden, polisler yada belediye o kadarda tepkisiz kalmaz diye düşünüyorum.

geçmiş olsun.

MUZO
07-09-2016, 08:55
hiç polsi beklememeliyim yada gitsem ne çıkar bişey olmaz diye düşünmekle büyük hata yapmışsın kayıt olması bile yeterli zaten ekip sevkederler mahalleye senin haberin bile olmadan alır götürürler sonrasıda ***** şeyler sen polise git şikayetçi ol mutlaka ilerde ne olucağı bilinmez senin şikayetin olsun mutlaka.

ÇALIŞKAN
07-09-2016, 09:02
1-deliyle ugraşma adı üstünde deli arabanı korumaya al mesala konteynır gibi kamyon kasası gibi bişiy arabanı içene koy çıkar yada saçdan profilden kafes gibi...
2-emniyet'den yardım alabilirsin
3-delinin ailesi varsa kıymete biner elin delisini adam sayarlar
4-delinin seviyesini inip sende deli'yi taklit et arkadaşlık kur başka bir arabayı yönlendirin bak bu araba daha güzel vs. şeyler söyleyip kandırmak olabilir....

canozgur106
07-09-2016, 09:05
Allah yardımcın olsun..

Onamdar
07-09-2016, 09:14
İlçe kaymakamlığının sosyal hizmetler müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz. En kötü telefonla bi arayıp şansınızı deneyin.

Emre Akçay
07-09-2016, 09:29
Bulunduğunuz il veya ilçede bulunan Savcılığa gidip de şikayette bulunabilirsiniz. Şahsı emniyet görevlileri yakalayıp akabinde akıl hastası olup olmadığı konusunda Adli Tıp'a gönderirler. Hastaysa zaten ceza almayıp Bakırköy'e tedavi için gönderiyorlar.

johnie
07-09-2016, 09:47
O adam kötü bir depresyon geçirmiş sanırım, kendi aracı sanıyor bence.
Baya araca odaklanmış, inşallah bir sıkıntı yaşamazsınız.. Geçmiş olsun

tylan
07-09-2016, 09:48
öncelıkle kapının önunde bekleyip eşgal alın fotoğrafını çekin emniyete vericeğiniz bi fotoğraf olsun sonra savcılıga falan şikayet edin.yoksa polis pek ilgilenmez

Ogedov
07-09-2016, 09:59
Eski arabamı özledim madem bana yar olmadı sana da yar etmeyeceğim dedim ama kellikten eşgalimizi tespit etmişler :D

Şaka bir yana ilk etapta muhtar güzel çözüm

cuneytturkoglu
07-09-2016, 12:33
Ailenizin güvenini sağlamak arabadan daha önemli bunun için arabayla ilgili çözüm üretmektense evle ilgili çözüm üretin bence

oxygen
07-09-2016, 12:34
Tanışıp bi konuşmayı deneseniz?

mert_can 41
07-09-2016, 13:24
Bizim dükkanın orda 4-5 ay önce dükkan camlarını indirmeye çalışan bir deliyi zor kullanmadan konturol altına aldık polisle ambulansa haber verdik. 30 dk içinde geldiler polis ambulansa eşlik ederek gitti deliyide bir daha hiç bir yerde görmedik boş zamanınızda arabayı yem edip bekleyin gelincede verin polise geçmiş olsun.

SGTI
07-09-2016, 13:28
Bence o sizin arabayi gordugu anda denk geliyo kafasina arabayi gormese hatirlamaz bile
Arabaya branda cekin bir sure? Arabayi taniyamaz sonucta brandanin altini bakip bu o arabami diye bakmayi akil edecegini sanmam

darkmoon
07-09-2016, 13:49
adama bulaşma bence belliki akli dengesi yerinde değil.. Eski 46 yeni adıyla 32 raporu varsa polis hiç bir şey yapamaz akli ehliyeti yoktur.. ona yapabiliceğin en güzel aslında iyilik bu devletin akıl ve sinir hastalıkları hastenesi var buraya şikayette bulun gelir alırlar belki tedavi olursa birazda düzelir...
belliki gidip gidip geliyorsa obsesif kompulsif bozukluk var.. yani kendi malı sanıyor uğraşmakdan geni alıkoyamıyor gazete sokmalar bidonla yakma ve sürekli tekrarlıyor..

gokcell13
07-09-2016, 14:57
Sen onu 2 arkadasınla yakala, Polis oldugunu rol kes, biraz bagır cagır tehdit et. Senden 1 kere korktumu bir daha yapamaz. Yine de yapmaya devam ederse komaya sok bırak. Araba yakamak neymiş amk.

dasemert
07-09-2016, 15:03
İlk etapta normal arkadaş gibi yanaşın,konuşun kafalamaya çalışın.Zaten olursa sizi severse aklında yer ederseniz o kendisi korur bence.Tabi olmuyorsa sağlık hizmetleri ve polisle görüşmekte yarar var.

Volkann
07-09-2016, 15:13
Çare bir miktar dayak.

mikelazi
07-09-2016, 15:31
yan komşum 1 hafta önce hastaneye yatırıldı.zaten pek normal bir genç degildi son 2 haftadır ilaçlarını almadıgı için iyice azıttı.sağı solu tehdit ediyordu.bende uyardım böyle konuşursan paket ederler seni diye.sonra bir hafta sonu ögrendim komşusunun 207 sini parçalamış.ordan yazlıgına yalovaya kaçmış.ordada bir kaç evin camını çerçevesini indirmiş.işe jandarma girip içeri tıkmışlar.temizde dövmüşler.sabah olmadan serbest bırakmak zorunda kalmışlar çünkü herifte 46 raporu varmış.bir senelik komşum raporlu ve ceza ehliyeti yokmuş :) bu olaylardan sonra bunuda ögrenmiş olduk.
c.tesi sabah erenköye yatırdılar,c.tesi gece kaçmış.arabasını parçaladıgı komşusunun zilini çalıp hiçbişey olmamış gibi onlarla muhabbet edip.kendi evine gitmiş.

işin sonunda aracı parçalanan komşu 1 haftalına evlerini terk ettiler.bizim 46 ibo 2 haftadır erenköyde yatıyor.20 günlük tedavisi sürücek denmiş.ne zaman çıkar belli degil.ceza ehliyeti olmadıgı için poliste bişey yapamıyor.belki seninki evsiz barksız ise belediye bir şekilde ilgilenir.sonuçta önümüz kış dışarlarda çok fazla barınamaz.

geçmiş olsun shumi

TheAce
07-09-2016, 15:55
kanka işi abartarak polise şikayette bulun, alıp götürüyorlar sonra ne yapıyorlar bilmiyorum. işyerinde başımıza geldi ambulansla gelip aldılar sonra birdaha görmedik.

dragon
08-09-2016, 07:46
Öncelikle geçmiş olsun. Çok sevdiğim bir arkadaşımın abisi de maalesef böyle bir hastalığa sahip. Yaklaşık 25 yıldır hastanelere gidip geliyorlar, karısı ve çocukları yıllar evvel bırakıp başka şehir yerleştiler. İlaçlarını kullandığı zamanlarda çok normal. Son birkaç aydır yine ilaçlarını bırakmış ve evi çöp eve çevirmiş. Şikayetler had safhaya gelmişti. Arkadaşım olan kadeşini polise şikayet etmiş evdeki çöpleri atıyor diye. Polis gelmiş,arkadaşım durumu anlatmış.Polis, kaymakamlığa gidip dilekçe vermesini,kaymakamlığın polis eşliğinde ambulans vereceğini ama isterseniz kendi imkanlarınızla da hastaneye götürebilirsiniz dediğini söyledi bize. Biz de 4-5 arkadaşla Connect bir araçla maalesef kendimizi polis diye tanıtıp adamcağızı hastaneye götürdük 1 ay önce. 15 gün yattı ve çıktı. Şimdi gayet iyiymiş. Bu olayı anlatmamın sebebi; Polis ilgilenmiyor sanmayın.İlgileniyorlar. Hatta aramışlar ertesi gün, ne yaptınız diye. Tabii önce şahsı bulmaları lazım.

Yiğit G.
13-09-2016, 01:12
Ben olsam daha değişik yaklaşırdım cocuk gibi yani bulsan düzgün konuşsan , senin olsun araç ama zarar verme gibisinden 1 tur attırsan ne zaman istersen gel gezdiririm ben seni desen , üstüne başına 1 gömlek güzel ayakkabı alsan (veya neyden hoşlanıyorsa)....

Böyle yaklaştıgın zaman işleri düzeltebilirsin akli dengesi yerinden olmayan bu insanlar cocuk gibidir çünkü.

atituti
13-09-2016, 01:43
çözüm organ mafyası yapacak birşey yok polis ambulansla gelip alıp götürüyo sonra geri salıyor , yalovada böyle biri vardı 7-8 sene once falan , artık yok.

mert_can 41
13-09-2016, 02:12
Kanım dondu kaza ile kafayı kırsak kimsesiz kalsak başımıza neler gelecek... Kesinlikle çocuk gibiler her yere saldıran adama yat kalkma dediğin zaman çocuk gibi yatıyordu çocuk gibi yaklaşırsanız dedinizi yapar sizden korkar zaten saldırırsada polis tehlikeli diye bir yere yatırıcaktır. Cinayete yandaşlık etmeğe gerek yok.

dahan
13-09-2016, 02:51
benim anlamadıgım bu akli dengesi yerinde olmayanlar neden hep şiddet uygular...

zx6r
13-09-2016, 04:22
benim anlamadıgım bu akli dengesi yerinde olmayanlar neden hep şiddet uygular...

Akli dengesi kısa süreli olsada yerine gelsin diye.

SpeedlinE™
13-09-2016, 09:25
Acaba arabanın rengine filan mı takıldı? Plastidip ile rengi değişse kurtarır mı acaba diyeceğim de sırf biri için büyük masraf olur ve de yine dert olur gibi.sadece gözünü korkutmaktan başka çare yok gibi maalesef ki :(

Sadık Özyer
13-09-2016, 09:48
Deliye biraz sevgi gösterin o sizin malınıza zarar vermek yerine korur. Yine aynı şeye devam ederse Allahın defettiği bir yere atmak.

S.Saka
13-09-2016, 10:02
Allah akıl fikir versin size. Öldürüp bir yere atın demediğiniz kaldı. Abi polise başvur lütfen ilgileniyorlar. Onunki de can acı çektirmeyin deli diye. Bir köpeğe çarptı adam onun ölüsünü kaldırmadı diye linç ediyosunuz. Şimdi adam deli diye dövün diye akıl veriyosunuz. Ben anlamadım sizde ki çelişkiyi.

Schumi
13-09-2016, 11:17
Olay hakkında baya gelişme var. Uzun uzadıya yazıcam bir ara ancak mahallenin muhtarı zaten kendisi ile sürekli ilgileniyormuş. Bir kaç kere hastaneye yatırmış ama çıkmış. Şimdi İstanbul dışındaki ailesine ulaşmışlar. Ailesinin ona dava açması gerekiyormuş. Bizede saldırdı vs.vs. diye. Manisa'da bir hastane ayarlanmış. 3 Ekim'de davası sonuçlanınca oraya götürülecekmiş. Şimdilik araç otoparkda. Kafa gidip geliyormuş. Aynı gün namaz vakti camiye gidip sizin Allah'ınızı Kuran'ınızı diye küfür etmiş. Cemaat bir miktar dayak yardımı ile onu ayıltmışlar. Benim araba ile sorunun olduğu gün eşimin amcasına söylemişler. Benim haberim olmadan akşamda 3-4 kişi bir miktar ufak dayak ile korkutmuşlar. O sokağa gitmeyeceksin o kadını görünce yolunu değiştireceksin diye. Şimdi sokağa gelip gitmiyormuş. Annem rahatladı. Muhtardan aldığımız bilgide tatmin edici olunca şimdilik süreci takip etmeye başladık. Yalnız adamın hikayesini duyunca acıdım. Rabbim herkesin aklına mukayyet olsun.

beetle
13-09-2016, 11:25
geçmiş olsun , enazından bi nebze rahatlamış oldun. Allah aklımızı korusun. İnsanı ne hale sokuyor.

baretta
13-09-2016, 11:56
Olay hakkında baya gelişme var. Uzun uzadıya yazıcam bir ara ancak mahallenin muhtarı zaten kendisi ile sürekli ilgileniyormuş. Bir kaç kere hastaneye yatırmış ama çıkmış. Şimdi İstanbul dışındaki ailesine ulaşmışlar. Ailesinin ona dava açması gerekiyormuş. Bizede saldırdı vs.vs. diye. Manisa'da bir hastane ayarlanmış. 3 Ekim'de davası sonuçlanınca oraya götürülecekmiş. Şimdilik araç otoparkda. Kafa gidip geliyormuş. Aynı gün namaz vakti camiye gidip sizin Allah'ınızı Kuran'ınızı diye küfür etmiş. Cemaat bir miktar dayak yardımı ile onu ayıltmışlar. Benim araba ile sorunun olduğu gün eşimin amcasına söylemişler. Benim haberim olmadan akşamda 3-4 kişi bir miktar ufak dayak ile korkutmuşlar. O sokağa gitmeyeceksin o kadını görünce yolunu değiştireceksin diye. Şimdi sokağa gelip gitmiyormuş. Annem rahatladı. Muhtardan aldığımız bilgide tatmin edici olunca şimdilik süreci takip etmeye başladık. Yalnız adamın hikayesini duyunca acıdım. Rabbim herkesin aklına mukayyet olsun.

O adam benim bildiğim çok uzun yıllardır orada. Ben ortaokuldayken de vardı. Rami'de okuduğum için az çok hatırlarım. En mantıklı çözüm yolunu yazmış ve bulmuşsun zaten.
O adamı bugüne kadar kimler dövmüştür, ne dayaklar yemiştir. Araba koyacak yer gerekirse, iş yerim Bereç'te. İstanbul Tower. Getir istersen burada açık/kapalı otopark var. Koyarız. Yakında eve.
Geçmiş olsun.

Schumi
23-08-2021, 20:38
Kendi konumu hortlatayım. Bugün esnaftan duyduğuma göre geçen hafta bir tane alman plakalı Mercedes'e sopa gibi birşey ile girişmiş bizim deli. Arabanın sahibi ve oğlu da bu deliyi baya baya bir dövmüş. Hastanelik etmiş duyduğuma göre. Baba ve oğlunu göz altına almış polis. Ama sonrasını bilmiyorum. Deliyi de hastaneye kaldırmışlar. :( Allah kimseyi sağlığından heleki akıl sağlığından etmesin.

KaanBRS
24-08-2021, 07:24
Arabayı güvenli bir yere koymaktan başka çare yok gibi.
Bu topraklarda kadınlar bas bas tehdit,takip ve taciz ediliyorum diye şikayette bulunup malesef göz göre göre öldürülüyor. Canımızın hiç değeri olmadığı bir tabiatta malımızı bizden başka koruyabilecek kimse olduğuna inanmıyorum.

mirafiori
24-08-2021, 08:14
Bende Rami'liyim, bahsedilenlerden anladığım kişi ise rahmetli oldu, aynaları kapama hastalığı vardı özellikle...
Ama bu mesajınıza bakarsak aynı kişi değil... Yeni mahalledemi? Cuma mahallesimi?

immortalboss
24-08-2021, 08:31
Ya böyle bi olay başıma gelse naparım bilmiyorum. :) Mercedes'e sopayla saldırıyor. Vurup kırıyor. Ben ise kuş pisliği olunca elimle suyla yıkıyorum. :D Hastalık gerçekten kötü birşey.

ardicli2000
24-08-2021, 08:51
Zor sınav.....
Allah kolaylık versin...

Schumi
24-08-2021, 09:03
Bende Rami'liyim, bahsedilenlerden anladığım kişi ise rahmetli oldu, aynaları kapama hastalığı vardı özellikle...
Ama bu mesajınıza bakarsak aynı kişi değil... Yeni mahalledemi? Cuma mahallesimi?

Yeni mahalle. Bir ara çöpten bir gelinlik bulup 1 hafta o gelinliği giyerek dolaşan deli. Kaç tane var yada aynı kişiden mi bahsetti bizim kuaför bilmiyorum. Ben yıllardır bir vukuatını duymuyordum. Traş olursan geçti konusu.

Bayrampaşalı
24-08-2021, 10:15
Yeni mahalle. Bir ara çöpten bir gelinlik bulup 1 hafta o gelinliği giyerek dolaşan deli. Kaç tane var yada aynı kişiden mi bahsetti bizim kuaför bilmiyorum. Ben yıllardır bir vukuatını duymuyordum. Traş olursan geçti konusu.

Al yanına Rc ile bi maslak yap gel bak nasıl akıllanıyor :D

Schumi
24-08-2021, 11:29
Al yanına Rc ile bi maslak yap gel bak nasıl akıllanıyor :D

Aklıma gelmedi değil ama ya kalan 2 gıdım aklı da uçarsa. :D

CüneytIşıkkent
25-08-2021, 10:04
Zor bir durum allah yardımcısı olsun..