PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mini cooper s motorları hakkında yardım

bigturbo
08-09-2016, 23:05
Merhaba,

cooper s lerde çıkan N18 tip motor ile N14 tip motor arasında farklar nedir acaba hp farkı var onun haricinde başka bi fark varmıdır ? ayrıca 2012 model 1.6 motor 122 hplik modellerde çıkan beyin, n18 tip motorlarda kullanabiliyormuyuz biri turbolu biri turbosuz veya kullanabilmemiz için ne yapmamız lazım. yoksa yeni beyin mi almalıyız.konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

grkm
08-09-2016, 23:40
Aslında basit gibi görünse bile iyi bir fark var.

Bkz detayları aşağıda ;

MINI Cooper Engine Comparison N14 vs N18 (http://new.minimania.com/MINI_Cooper_Engine_Comparison_N14_vs_N18)

Beyin konusuna gelince muhtemelen uyumsuz olacak ve araç çalışmayacak. Neden böyle bir değişiklik dilediğinizi paylaşırsanız daha çok fikir üretilebilir.

bigturbo
09-09-2016, 01:19
normalde benim aracım 1.6 motor 122 hp turbosuz versiyon aracı dıştan komple jcw e çevirdim sonra başıma bi talihsizlik geldi conta yaktım.o motoru tekrar yapıp okadar para harcayıp arabam gitmicekse neden para harcıyım dedim o vesileyle bende komple elektrik tesisatı ile birlikte n18 S motoru almaya karar verdim.beyin almadım daha çünkü emin değilim bendeki beyinin yazılımını değiştirme durumu varmı falan die öle bişey varsa boşyere beyin almıyım dedim olmuyosa mecbur alıcaz tabi:) bazı arkadaşlar diyebilir bukadar uğraşıcağına neden satıp S almadın die :) ben kendi S imi kendim yapıyım dedim :) aracımın kasa kondisyonuda düzgün olduğu için böle bişey yapmaya karar verdim motor montajı yapılıo şuan zaten.vermiş olduğunuz linkteki yazıyı okudum bayabi iyileştirilme yapılmış n14 e göre bukadar fark olduğunu tahmin etmemiştim.