PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Los Angeles için tavsiyeler

Black_Eagle
09-09-2016, 15:50
Evet arkadaşlar bayram tatili için 10 günlüğüne amerikaya gidiyorum. Daha önceden gitmiş , gezmiş , görmüş arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Genel olarak Los angeles ve çevresinde gezme amacımız var. Nerelere gitmeli ne yemeli ne içmeli nereden alışveriş yapılmalı tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca ben oradayken iphone 7 de çıkmış olacak oradaki apple store gidip 4 5 tane iphone alabiliyormuyum ve 2 kişi maksimum kaç telefon getirebiliriz. Ben normalde de çift telefon kullanıyorum, sağ sol cepte 1 er tane valizde de 2 tane olmak üzere 1 kişi 4 telefonla giriş yapabilirmiyim yurda.

Tunacan
09-09-2016, 15:56
Turla mı gidiyorsunuz?

Tam 1 sene önce oradaydım turistik amaçla. Yardımcı olabilirim..

Black_Eagle
09-09-2016, 15:58
Turla değil kimseye bağlı olmayalım diye biletimizi aldık kendimiz keşfedelim istedik

Gokmen Erbas
09-09-2016, 16:22
santa monica, beverly hills, hollywood, walk of fame.. bunlar birbirine yakin merkezde olan yerler.

twin
09-09-2016, 16:31
Bence 1-2 gününüzü Vegas için ayırın :)

alihan11
09-09-2016, 16:43
bende 19 24 ü arası vegas ve los angelesdayım bakalım neler varmış :D daha önce gidenlerden yorum bekliyoruz klasik şeyleri yazmayın ama bende walk of fame santa monica pier fln google a soruncada söylüyor :) gökmen yanlış anlama kötülemek için demedim :D

Grimlord
09-09-2016, 16:46
Çok vaktiniz varsa ya da kalırsa hızlı ve öfkelideki torettonun evi, drag yaptıkları tren yolunu, hatta son filmde paul'ün veda ettiği ayrımı bile görebilirsiniz. Hepsi google mapste işaretli :)

Black_Eagle
09-09-2016, 17:09
Süpersiniz valla. Vegas kesin olacak zaten. Hızlı ve öfkeli olayını bilmiyordum iyi oldu onlarıda öğrendiğim

Tunacan
09-09-2016, 17:15
Rodeo drive, griffith observatory, walk of fame, santa monica, san diego, coronado islamd, ilk aklıma gelen.
Alamo dan bir tane convertable kiralayın tavsiye..
LA da oteli iyi seçin. Hollywood tarafında tutmayın, çok hispanic var..

turbo&quattro
09-09-2016, 17:24
Rodeo drive mutlaka gidin exotice doyun.
Beverly Hills turuna cikin
Walk of fame
Universal studios
Petersen Automotive Museum gidilmesi gereken muze
Las Vegas a road trip yapilabilir
San Diego ya gidilebilir
Yada Las Vegas ve San Diego elenip direkt San Francisco yapilabilir

Iyi tatiller

MDeniz
09-09-2016, 18:16
çıta git gide yükseliyor vallahi biz de mersin mi yoksa antalya mı karar veremedik :D

Black_Eagle
09-09-2016, 21:58
Tum tavsiyeler icin cok teşekkürler hepsi not alindi :) bu arada getelefonla ilgili bilgi alamadik kac telefon sokabiliyorum ben buraya

Shadow_Dancer
09-09-2016, 22:07
Torrance bölgesindeki del amo fashion center'da alışveriş anlamında iyi bi yerdir.

Los angelesta gece gündüz sıcaklık farkı çok olur. O yüzden tedarikli gidin.

Şehirde toplu taşıma biraz sıkıntılı, otobüs hatları çok efektif degil. 1 dolarınız mutlaka olsun.

Yogun saatlerde trafigi İstanbulu aratmaz.

Gezilecek yerleri arkadaşlar yazmış ana hatlarıyla.

fthdrn
09-09-2016, 22:51
çıta git gide yükseliyor vallahi biz de mersin mi yoksa antalya mı karar veremedik :D

Forumun kültürel zenginliği işte =) Bizde Sivas'a çökelekli kete yemeye gittik :D

Sadık Özyer
09-09-2016, 23:55
Yurtdışından telefon almak çok mantıklı değil , uçurum bir fiyat farkı yok 600 -700 lira oynuyor .yurtdışı 2200 -tr 2800 Tl iphone 6s için.
pasaport kaydı falan filan diyince ebesinin hörekesini görüyor. Birde trde bildiğim kadarıyla şirketseniz vergiden düşüyorsunuz fiyat farkı aynıya geliyor.

Black_Eagle
10-09-2016, 07:14
Yurtdışından telefon almak çok mantıklı değil , uçurum bir fiyat farkı yok 600 -700 lira oynuyor .yurtdışı 2200 -tr 2800 Tl iphone 6s için.
pasaport kaydı falan filan diyince ebesinin hörekesini görüyor. Birde trde bildiğim kadarıyla şirketseniz vergiden düşüyorsunuz fiyat farkı aynıya geliyor.

Iphone 7 TL cinsinden 2000 gibi bir fiyata cikacak abd de. burada en iyi ihtimalle 3500 e satilir neredeyse yarı yarıya fark var nasil ayni oluyorki

alicancalis
10-09-2016, 07:50
Tavsiyem Los Angeles'da beach leri gezin. Mesela Venice beach. Route 66'ın en sonu bir iskelede bitiyor. İsm Pier Santa Monica. Bu iskele üzerinde ForestGump filmindeki BubbaGump restoranı var, orada muhakkak yemek yiyin. Çarşı pazardan çok birşey bekleme. Genel olarak ya buradaki ürünlere yakın fiyatlar ya da daha pahalı. Alışverişini sana tek tavsiyem Las Vegas'da northoutlet den yap. Gezdiğim onca outlet arasında en iyisiydi. Vegas'a bence muhakkak git. Çok daha konstantre ve renkli bir şehir. Yalnız gidiceğin showları falan önceden satın al yoksa gitmen zor olabilir. Otel olarak 3-4 sene önce en iyisi Wynn ve Encore du. İkisi aynı yer zaten. Wynn altında Ferrari satış ve servisi var. Gezebiliyorsun aklında olsun. Los Angeles da spesifik bisiklete meraklıysan Helens' Cycles var. Gezmeni öneririm. Hatta telefon yerine bisiklet bile getirip satabilirsin. Fiyatlara birbak. Burada 20 bin olan bisiklet orada nerdeyse yarı fiyatına düşebiliyor. LA'de universal studiosa falan gidiceksen kesinlikle ön sıra bileti al ve sıra bekleme. Fiyat farkı var ama her kuruşuna değer. Yoksa hayatında görmediğin kuyrukları görebilirsin. BU arada araba kiralaman şart. başka bir ulaşım aracı düşünme. Avrupa gibi değil. Arabanı buradan en ucuz model kiralayıp havaalanında daha üst modele upgrade edebilirmiyiz diye rica et. Bir ihtimal ücretsiz upgrade ederler. Gps muhakkak al. Trafik çok hızlı akıyor, yol ayrımı falan takip etmen kolay değil.Aklıma gelenler bunlar, sormak istediğin birşey olursa yazarsın.

M U R A T
10-09-2016, 09:50
bende kaynak yapayım :D new york için tavsiyeler alayım

Shadow_Dancer
10-09-2016, 10:50
bende kaynak yapayım :D new york için tavsiyeler alayım

Özgürlük Anıtı
Central Park
Metropolitan Museum Of Art
Madam Tussauds Müzesi
5th Aveunue Boylu boyunca
Time Square
Soho-Noho
Little Italy
Chine Town

Ve tabii ki Empire State,

Bunlar belli başlı yerler Murat, ama bunlar hakkında spesifik bilgi istersen pm at.

Bunlarında dışında Phantom Of The Opera'yı ben olsam mutlaka izlemeye giderim, Hudson negrinin kıyısında demirleyen Intrepid uçak gemisine mutlaka git eger havacılıkla alakan varsa.

Daha alternatif tipler göreyim diyorsan tabii ki Brooklyn bölgesine geç, Bedford çok güzel bir lokasyondur.

Aslında çok biLGİ var ama neyden hoşlanacagını bilemiyorum :)

Git boş boş gez o bile yeter, ben genelde öyle yapıyorum

semsialtunbas
19-10-2016, 14:11
Rodeo drive, griffith observatory, walk of fame, santa monica, san diego, coronado islamd, ilk aklıma gelen.
Alamo dan bir tane convertable kiralayın tavsiye..
LA da oteli iyi seçin. Hollywood tarafında tutmayın, çok hispanic var..

bu tavsiye üzerine alamo ya baktım bende aralıkda miamiye gideceğim, ama hiç detay vermiyolar araç hakkında en son kasa olmasa bile v8 olsun tutup da v6 falan vermesinler, onu nası ayarlarız :) ya da başka şirket önerisi varmı miami havaalanından kiralanacak araç

Tunacan
19-10-2016, 14:21
bu tavsiye üzerine alamo ya baktım bende aralıkda miamiye gideceğim, ama hiç detay vermiyolar araç hakkında en son kasa olmasa bile v8 olsun tutup da v6 falan vermesinler, onu nası ayarlarız :) ya da başka şirket önerisi varmı miami havaalanından kiralanacak araç

LAX taki ofise mail atarsan yardımcı olurlar. Ben öyle yapmıştım.

Tunacan
19-10-2016, 14:23
LAX taki ofise mail atarsan yardımcı olurlar. Ben öyle yapmıştım.

LAX demişim. Nereye gidercekseniz oradaki ofise mail at Şemsi..

semsialtunbas
19-10-2016, 14:29
LAX demişim. Nereye gidercekseniz oradaki ofise mail at Şemsi..

aynen direk irtibata geçelim ozaman, budgetda da gözüküyo convertible hangisi olursa artık

halilkarakas
19-10-2016, 19:52
los encılıs merkez camiinin orda buluşalım

ahmet3425
20-10-2016, 12:30
Biz anca ESENCİLİS a (esenler) gidebiliyoruz :D

TarikS
21-10-2016, 04:00

E-mail yoluyla iletişimi geçmek bir seçenek, eğer garanti edemeyiz derlerse Camaro veya Mustang gelir baz motorlu.

Bunun için TURO uygulamasını indirin telefonunuza. TR ehliyetle de kayıt olup sahibinden araba kiralayabilirsiniz, "AirBnB for Cars" kısaca :) Los Angeles'ta biz yeni kasa Mustang GT Conv. kiralamıştık günlük $80 mi $100 mü neydi. Günlük 100 mile da sınırı vardı :)

Ayrıca bir de S2000 kiralamıştık TURO vasıtasıyla. Çeşit çeşit araba bulabilirsiniz yani.

semsialtunbas
21-10-2016, 07:22
E-mail yoluyla iletişimi geçmek bir seçenek, eğer garanti edemeyiz derlerse Camaro veya Mustang gelir baz motorlu.

Bunun için TURO uygulamasını indirin telefonunuza. TR ehliyetle de kayıt olup sahibinden araba kiralayabilirsiniz, "AirBnB for Cars" kısaca :) Los Angeles'ta biz yeni kasa Mustang GT Conv. kiralamıştık günlük $80 mi $100 mü neydi. Günlük 100 mile da sınırı vardı :)

Ayrıca bir de S2000 kiralamıştık TURO vasıtasıyla. Çeşit çeşit araba bulabilirsiniz yani.

anladım bu çok daha güzel bi opsiyona benziyor bi araştırayım teşekkürler :) alamo garanti edemeyiz dedi maille iletişime geçtiğimde