PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cooper S R56 Ateşleme,Silindir arızası

leoncupra
14-09-2016, 22:15
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,aracım 2007 model cooper s 1.6 thp motor 130 binde Sorunum Antalyadan Aydına dönerken uzun yolda yüklenince bir anda güç kesme,tekleme,arıza ışığı yakma,patırdama,çiğ benzin kokusu ile başladı kendim teşhis koyarak buji bobin arızası diye Aydına kadar devam ettim,ciğaza bağladığmızda kalıcı olarak ikinci silindir ateşleme arızası verdi ancak usta ile bujileri değiştirdik bobinlerin de usta yerlerini değiştirdi yine hiç tepki yok tek bobin aldım yine 2. silindirde tepki yok sonrasında 2. bujiye baktığımıza bujinin vida yerlerine kadar yanık benzin yağ gibi birşey olduğunu gördük yeni taktığımız bujiyede aynısını yaptı,ustama yaz başındada hararet ışığı yandı diye su pompası ve termostatı değiştirdiğimi söyleyincede segmana bakmak lazım belkide subaplardan enjektörlerden üst kapağı açmamız lazım dedi bende kararsız kaldım yağ ve suyu da ufaktan eksiltiyor ancak duman atma yada su renginde bir karışım filan yok,araç şuan 3 silindir çalışıyor aynı tekleme gaz yememe ara ara arıza ışığı yakarak, yatırıyorum kapıda bayram tatili bitince çekicem servise ancak motoru açtırmakta istemiyorum,
sizlere sorum daha önce benzer problemi yaşamış yada konu ile ilgili tahmini olan varmıdır.

ghibli06
15-09-2016, 07:25
silindirde su kaçağı sanırım ateşlemeyi söndürüyor, kapak açılmalı bence de...

turboman
15-09-2016, 09:26
Sibop yakmış veya kesmiş olabilir anlattıklarınıza göre....

buraek4
15-09-2016, 10:38
Dostum oncelikle gecmis olsun.Silindir odasinin kompresyonunu olctunuzmu.Aynisi arkadasimin basina geldi.Gozunu korkutmus gibi olmayim ama senin ikinci silindir gitmis.Motor acman gerekiyo.Aydin da ustan yoksa thp uzerine izmirde yardimci olabilirim.

leoncupra
15-09-2016, 12:25
valla açmadan belli olmayacak heralde arkadaşlar sağolun

leoncupra
15-09-2016, 12:25
Dostum oncelikle gecmis olsun.Silindir odasinin kompresyonunu olctunuzmu.Aynisi arkadasimin basina geldi.Gozunu korkutmus gibi olmayim ama senin ikinci silindir gitmis.Motor acman gerekiyo.Aydin da ustan yoksa thp uzerine izmirde yardimci olabilirim.

burada bi tane servis var doğru düzgün mini bmw,kompresyon testi de yaptırmadım,bana özelden yazarsan çok makbule geçer kardeşim.

dragon07
15-09-2016, 20:01
geçmiş olsun aracınız segman kanalını kırmış.

ZX-636R
15-09-2016, 23:46
çok geçmiş olsun, konu bobin ve bujinin ötesine gitmiş
umarım en az hasar ile atlatırsınız

leoncupra
03-10-2016, 16:30
üst kapağı açtık sıkıntı subaplarda çıktı arkadaşlar suyuda termostat hortumundan kaçırıyormuş, 1000 tl gibi bir rakama parçaları aldım,ancak usta 2000 tl gibi bir işçilik istedi kapağı aç sök tak reftekiyeci vs işlemlere normal midir sizce.özel servis bile değil.