PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç Dukati 848 - Öneriler?

blumenberg
15-09-2016, 10:50
Arkadaşlar merhaba;

3 yıl öncesinde supersport motor alma düşüncesinde idim, fakat bir türlü nasip olmadı. O zamanlar kawa 300 bakıyordum sıfır, şuanda da kawa 250 SL çıkmış sanıyorum, görüşler ise çok daha iyi olduğu yönünde.

Fakat aklıma takılan birkaç şey içersinde 250cc'nin bana yetmeyeceği konusu. Almadan önce de ankarada iyi bir kursa gitmeyi düşünüyorum, incek civarında bi tane olduğunu duymuştum o zamanlar. Hemen almıcam en az 3-4 ayı var. Almadan önce mi yoksa aldıktan sonra motora alışma evresinde mi kursa gitsem daha iyi bilemedim.

250'yi alsam sıkılıp satacağım yönünde duygular mevcut bende. O yüzden 600'lük ile başlama kararı aldım ve DUCATİ 848 modelini çok beğendim,ilanlara baktım 1 tane görünce çok fazla satılan bir model olmadığını gördüm,siz önerir misiniz bu motoru? artıları eksileri var mıdır? bununla ilgili inceleme videosu da göremedim.

Honda kesinlikle almayı düşünmüyorum, biraz önyargılıyım o markaya karşı. Fakat CBR 600RR'ın tipi hoşuma gitmedi değil.

Beğenilerimin şekillenmesinde egzosun arka kuyrukta olması baya etkili oluyor açıkcası. Var mı başka hoşa giden bu tarzda supersport?

Bir diğer beğenim ise KAWASAKİ ZX 636 modeli. Nedir ne değildir bilmiyorum fakat kawasakileri çok seviyorum.

600'e alıştıktan sonra da büyük ihtimal Bmw 1000RR alma niyetim var.

Bu arada ses benim için çok önemli, bu yönde de görüş bildirirseniz memnun olurum.

Önerilerinizi dinlemeye ve bilgileriniz doğrultusunda dikkate almaya hazırım.

phoenixs
15-09-2016, 11:06
Hocam iyi günler
Anladığım kadarı ile motor olayına biraz yabancısınız motor olayında cc yükseltmek böyle hızlı olmaz hocam sizin yapmanız gereken kendinize güveniyorsanız 250 cc güvenmiyorsanız 100-150 cc bi motor alıp şehir içi ve dışı toplam 10-15 bin km devirmeniz motorun vereceği tepkilere alışmanız gerekiyor

600 cc motorların hemen hemen hepsinin 0-100 değeri 4 sn in altında ama bu motorlar gittikleri kadar durmuyorlar hele ki şehir içinde

4 senedir gsxr600 kullanıyorum hocam istediğin her türlü konuyu bana danışabilirsiniz

serci
15-09-2016, 11:12
Yeni ehliyetlerde motor için olandan bahsediyorum hacim "cc" sınırlaması gibi birsey okudum araştırdım fakat kafam karıştı biraz
konu hakkında net bilgisi olan varmıdır ? Bende aracımı satıp KTM DUKE 200 yada 250 alma niyetindeyim.

STP
15-09-2016, 11:13
Baslangic 600 racing he :) basarilar :)
R25 alip 1 sene kullan derim once

AliDogukan
15-09-2016, 11:41
Başlangıç konusunda 1000RR kelimesini görmek bile ürküttü kesinlikle 250cc nin üzerine çıkmayın birkaç yıl bence.

furkane
15-09-2016, 11:50
Baslangic 600 :) bu dediginiz ucurum kenarinda 2 metrelik yolda arac kullanmayi bilmeyen birisine arac vermek , arac surdurmek gibi birsey. Motorda olmusken iyisi olsun hizlisi dolusu olsun mantigi islemez. Mumkunse scoter, ile trafigi ogrenmek sonra 250_300luk bu surecte 1.5_2 yil gecmeli.

AşkınS.
15-09-2016, 11:52
Daha once bu sekilde düşünenlerin çoğu mezarda..600lükle başlamak mermiye kafa atmak gibi birsey

Serhat Y.
15-09-2016, 12:00
iki teker tecrüben varsa daha önceden istediğin motorla başla, iyi bir teorik eğitim sonrasında temel ve beceri geliştirme programlarını bitir, ben oşekil yapmıştım. kendinede güveniyorsan direkt başlayabilirsin ducati 848 ile. ama yok hiç iki teker motor kullanmadıysan tabiki önce hafif hatta scooter tarzı bişeyle tecrübe etmen gereklidir. yaş kaç bu arada?

skyhigh
15-09-2016, 12:00
önce şurdan başlıyım ducati kesinlikle türkiye için yanlış bi motor o aptal çift silindir seside bence hoş değil racing olanları hariç tabi başlangıç içinse kesinlikle hyosung g250r öneririm şahsen ben küçükken öle yaptım sanayiye bile uğramadım motorcumda ducati vardı tavsiye etmiyorum parçasıda aşırı pahalı

XSi
15-09-2016, 12:05
Olmaz diye birşey yok.

Kuzenim yaklaşık 14-15 sene önce, önce gsxr750, 1 sene sonrada hayabusa aldı kullandı.

0M42
15-09-2016, 12:06
Bu biraz da yetenek işi bence yakın bir arkadaşım mobilet bile süremezken r6 aldı kendini geliştirdi şimdi ZX10R ı var :)

ilkerrrrr
15-09-2016, 12:11
Rus ruleti oynamak gibi. Bazısı tetiği çeker patlamaz. Bazısı patlar.
Not : mt 03(660 cc) motosikletle yaptığım kazadan dolayı 4 aydır koltuk değneğiyleyim. Ikinci motorumdu

CorsaLover
15-09-2016, 12:23
"600 cc ile motora başlamak çok tehlikeli" fikri kafanızda oturana kadar araştırın bu başlangıç mevzusunu. Tecrübe yoksa sonu büyük ihtimalle ölüm, şanslıysan sakat kalma oluyor bu başlangıçların.

ghibli06
15-09-2016, 12:47
Barlas hiç düşündün mü eskinin hızlı adamları neden hiç motora bulaşmadı???

Thracian
15-09-2016, 12:51
250 cc nerdeyse tamamı m makinalar 120kmh yapabiliyor. Acemilik o kadar kolay atlatılabilir bişey değil. Çünkü hayatını öne koyuyorsun.

TigeR
15-09-2016, 12:55
Bu konu motosiklet sitesinde açılsaydı yerden yere vurmuşladı :D
250 cc ile başlayın illa ki şekil olsun derseniz. Direk 600lükle başlamak büyük sıkıntı hem ağır motor hem de fazla hızlı olduğu için altınızdan kayıp gider. Ben ilk kullandığım motorda 150cc ile gazı yanlışlıkla birde fazla verdim az daha uçuyordum Allahtan hafif ve çok güçlü bir şey değildi. R25 yada '50sl güzel tercih olur şekli şemalleri de yerinde

blumenberg
15-09-2016, 12:59
Arkadaşlar bilinçsiz alır almaz uçarım kaçarım tarzda biri değilim, 90hp < 184hp < 550hp geçişim de kolay oldu. Motor konusunda evet tecrübem yok, fakat 250cc beni hiçbir şekilde tatmin etmeyecek hem ses konusunda hem performans konusunda orası kesin, ileri sürüş teknikleri kursuna da gitmek istiyorum.

Konumuza dönersek Kawasaki'nin 636 modelinde çeşitli güç modları var, abs ve çekiş kontroller var, düşük güce alıp bi süre alışana kadar devam ederim diye düşünüyorum, diğer 600'lükler hakkında çok bilgim yok, ben aslında daha çok teknik bilgi istiyorum. Sanırım 600 ve üstü cc'lerde supersportlar hariç diğer motorlarda adaptasyon daha basit oluyor yeni başlayanlarda, konu supersport olunca biraz daha tehlikeli sanırım.

Tecrübeleri elbette dinliyorum, sizler de haklı olarak 600'lük çok diyorsunuz bunu etrafımdaki birçok arkadaş da söylüyor, hatta bi arkadaşım r25 alalım 2 tane yeter bize diyor, ama gönül öyle söylemiyor.

600'lükler hakkında bilgileri olan arkadaşlar varsa yazsın, 250'likleri daha önce araştırmıştım, çok da teknik bilgiye ihtiyaç olmadığını düşünüyorum düşük güçlerinden dolayı.

Önümde bi süreç var, hemen karar vermeyeceğim, belki 250'lik alırım düşük de olsa ihtimal, fikirler değişebiliyor
phoenixs : iyi günler, motor konusunda hiç tecrübem yok, kendimi geliştirmek için ileri sürüş tekniklerine mutlaka zaman buldukça gideceğim. 10-15bin km de sanırım benim için en iyi ihtimalle 2 yıl demek araba vs kullandığımızı da düşünürsek.
serci : haydaa öyle birşey varsa sıkıntı olur
STP : bi arkadaşım r25 modelinde ısrarcı, sanırım 2 silindir ve 15bin devir cabası. başka ne artıları var, ben kawa 300'lere bakıyodum 3 sene önce, şuan kawa 250 SL modeli çıkmış, hondayı zaten hiç katmıyorum biraz önyargılıyım o markada. Kıyaslama yapabilir miyiz bu modeller arasında?
AliDogukan : hep armağan abi yüzünden oluyor bunlar ben biliyorum :)
furkane : scooter demişken ona benzer bi tecrübem olmuştu, ve ayağımı yere koyup gaza basıp motoru çevirmeyi denemiştim, ve sonu tabi hüsran
AşkınS. : allah korusun tabi arkada gözü yaşlı bi anne bırakmak istemeyiz
Serhat Y. : ankarada var mı bildiğiniz profesiyonel bi yer? incekde olduğunu duymuştum daha önce?sizce motoru almadan gitmek mi daha faydalı olur, yoksa aldıktan sonra motorla tecrübe edinmek mi? Ducati 848 çok hoşuma gitti ama ilanlarda 1 tane var, cok fazla tercih edilmiyor galiba, ama görüntüsü filan çok hoşuma gitti, internette onla ilgili inceleme videosu da göremedim.
XSi, 0M42 : Bu konularda biraz yatkın olduğumu düşünüyorum açıkcası, alışma sürecini uzun tutuyorum, limitlerde de kullanmam öğrenmeden.
ilkerrrrr : çok geçmiş olsun üzüldüm, inşallah iyileşirsiniz kısa zamanda,ilk motorunuz neydi merak ettim, ne kadar tecrübe ettiniz sonra geçiş yaptınız?
CorsaLover : 3 sene önce 250 bakarken şimdi 600 diyorum, fikirler değişiyor tabi.
ghibli06 : düşünmedim abi, hayattan tad almak lazım ama yaşlar ilerliyor biliyorsun
Thracian : r25'ler 180, kawa 250SL 160 civarı diye biliyorum
TigeR : ilk oraya açtım aslında, fakat güzel yorumlar gelmedi :) bende sizlere sorayım dedim, 150cc'den sonra geçiş yaptınız mı peki başka motora?

skyhigh
15-09-2016, 13:00
hyosung gt250r 183 km yapıyor hem karbüratörlüsne hem enjeksiyonlusuna 3 sene bindim gerçekten hyosunh tavsiye ederim yakıtı scooter gibidir

Eray35
15-09-2016, 13:13
Racing istiyosun devamınıda onunla getirmeyi istiyosun bence gidip bi r25 al.Hem düşük devirde güçsüz olduğunu devir yükseldiğindeki patlamayı öğrenirsin biraz oturuş pozisyonunu çözersin.10 15 bine gerek yok yani araba sürüyosun trafiği okuyabiliyosun ama kesinlikle bi süre r25 kullan.Edeceğin zarar max 1 2 bin lira bin kullan sat...Hem zaten eğer içindeki heves değilde tutkuysa üstüne bindiğindeki duyguların çok farklı olur şahsen scootera bindiğimde bile çok mutlu oluyorum...

Sonra gelip sorarsın R6 mı, 600rr mı, 636 mı diye her detayını memnuniyetle anlatırım...Bu arada bi arkadaş 848in sesine kötü demiş bu beni üzdü ilanlardaki siyah benim eski motorum.

Serhat Y.
15-09-2016, 13:27
Motorunu almadan once sertifika programlarini bitirmeni tavsiye ederim ben. O surecte cunku cesitli motorlar kullanma firsatin oluyor. Kendi motorunu hirpalama derim.

G_TT_I
15-09-2016, 15:29
Hep anlatirim, 1 kere gt30 ayni hafta gt28 turbo bozunca kizip ayni gun gidip 2007 senesinde vitesin debriyajin yerini bilmeden bilindik bir firmadan 2. El 600rr aldim, 2. Ciddi sikinti oldugundan, sifir 600rr aldim, uzun sure kullandim nokta hata olmadan sattim, iyiki zirtapoz motorlarla baslamamisim cunku, motorlarda nekadar ekmek okadar kofte, dusuk cc motorlarda hic bir zaman ust seriler kadar denge, fren, dengeli gaz hissiyati bulunamaz, 600 guzel bir sinir sonrasinda 1000 aldim bana gereksiz fazla hizli geldi.

Yakin tanisam al yada alma derdim cunku, cogu kiside trafik bilinci sifir, hiza alisik degil, motorun sesinden dilinden anlamaz.

Eger 600 alacaksan ben olsam sade rr bakardim, fiyatlari uzay oldugu icin gider sifir daytona 675 alirdim, 3 silindir motor alt devirleri her motordan daha iyi, titresim sifira yakin, servis kalitesi bmw ile yarisir, bakim ucreti sabit 99eu.
Yok illa sekil diyorsan tek secenek ducati makesef tarz konusunda ustune yok, en dengeli, gaz tepkisi guzel rakamsal olarak uygun hypermotard 821 alir urban modunda traction 8'de ogrenirdim sonra sport mod traction off eglenmeye baslardim.

Yok ben yapamam kendime guvenmiyorum diyorsan 13 liraya aprilla 125 yandan 10 numara ama hiz konsuunda bildigin her tasittan daha yavastir :)
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRYiVLcfJnh4l4dQUTxjdWAGPv0rae5A Gr7rkAMOF6349Ac5JwafheG6UAlhQ

Emre-Dylan
15-09-2016, 15:30
Abi senin italyan araçlara geçme vaktin gelmiş bence, motor filan hikaye yetmiyor galiba vettenin verdiği haz? :)

ottoman32
15-09-2016, 16:43
ben kawa 250 sl inceledim r25 inceledim mt25 inceledim en sonunda mt25 de karar kıldım gidon mesafesi olsun oturuş pozisyonu olsun çok iyi geldi şehir içi kullanımına da çok uygun... 250 likle başlamada fayda var ben r125 ile başladım çünkü daha önce hiç vitesli motor sürmemiştim..

Emre-Dylan
15-09-2016, 17:24
Şu yeni çıkacak honda cbr250rr'ın aslı astarı var mı? Birde suzuki var sanırım yeni çıkacak olan yanlış bilmiyorsam gsx r250 diye?

MCN21
15-09-2016, 18:01
Motor araba gibi degil. 100 hp arabayi kullanan ve deneyimi olan kisi 250-300 hp yide kullanir. Ama motorda 250cc ile 600cc arasinda ciddi fark var. Egitim icinde Honda (https://safetyturkiye.com) honda nin egitim programi. Baska marka motorla veya oradaki motorlarlada katilabilirsiniz. 1000cc ye kadar egitim programlari mevcut yanlis bilmiyorsam

individual
15-09-2016, 18:26
Baslangic icin R25 ideal bence.

600cc yeni baslayan biri icin cok fazla bence.

Neden diyeceksin cevremde ne kadar bana suan yetmez ben ztn hiz yapmiyorum diyen tanidiklarimin hepsinin basina bir is geldi.

blumenberg
15-09-2016, 20:01
@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=28273" target="_blank">skyhigh</a> : o motor hiç aklımda yok, az yakması mühim değil, şekli benim için daha önemli ve tabiki ses.

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=44518" target="_blank">Eray35</a> : r25'lerin 250cc olmadığı 450-500cc motorlara denk motor güçlerinde ve hızlanmasında olduğu söyleniyor doğru mudur? tipi çok hoşuma gidiyor fakat ses konusunda beni tatmin etmedi çok cılız geldi, işte üstüne binmedim daha henüz, o bir tutkuya mı dönüşecek yoksa öylesine bi heves olarak mı kalıcak onu tecrübe edeceğiz. ducati 848 baktığım motorlar arasında en güzeli bence. F/p olarak tabi, yoksa 100 kağıda uzay mekikleri var :)

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=8417" target="_blank">Serhat Y.</a> : o sertifika programları daha çok yazın mı oluyor? ne kadar süre oluyor, kısa dönem değil de uzun dönem katılmak isterim, daha iyi kavrayabilmek için.

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=1213" target="_blank">G_TT_I</a> : işte aradığım kan, sizi çok yordu mu 600 lük? dedikleri kadar var mıdır? motor çok gitmesin(300 kadar), sesi olsun, basınca azcık hissettirsin motor tecrübesini yaşamak niyetindeyim sadece, hıza alışkınım aslında cessna172s ve z06 kullanıyorum, trafik bilgimin ve reflekslerimin baya iyi olduğunu söylerler, yalnız bişey söylücem daytona 675 çok hoşuma gitti, özellikle turuncu olan, sesini daha incelemedim ama bakıcam mutlaka, motorun artıları eksileri nelerdir. çok fazla ilanlarda yok, satılan bir model değil galiba?

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=38800" target="_blank">Emre-Dylan</a> : yoo kesiyor, ama insanoğlu doyumsuz :) bi video gördüm yenisinin, gelecekse baya güzele benziyor aslında,
https://www.facebook.com/HNH100Motogrupo/videos/vb.848256765256142/1045950525486764/?type=2&theater

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=53968" target="_blank">ottoman32</a> : bu yamahalarda hep mi diamond şase var, mt25'de de varmış, ss gibi durmasa da kullanımı mı daha rahat?

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=26370" target="_blank">MCN21</a> : düşük güç modu olan, abs, süspansiyonu iyi, lastikleri rosso3, frenleri başarılı bir 600cc alsak onla pişemez miyiz şimdi?

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=4623" target="_blank">individual</a> : sanırım 250'likler arasında en iddialı olan bu motor, incelemelere baktım baya övmüşler ön frenin başarısızlığı hariç.

Eray35
15-09-2016, 20:39
Valla açıkcası kıyaslama yapamam ninja300 var ondan hızlısı ama hani nası desem hızdan ziyade zevk olarak bakmalısın bence.Hızlanma olarak tip olarak vs.Ktm rc390 bak mesela çok yakışıklı motor çılgın tork var kesinlikle tatmin eder.Ses olayını bi süre kafana takma bence sonuçta naparsan yap 4 silindir sesi olmaz 2 silindirden.Gerçi bende şu an harley davidson var sadece sesi için aldım :D

Emre-Dylan
15-09-2016, 21:03
yoo kesiyor, ama insanoğlu doyumsuz :) bi video gördüm yenisinin, gelecekse baya güzele benziyor aslında,
https://www.facebook.com/HNH100Motogrupo/videos/vb.848256765256142/1045950525486764/?type=2&theater

Yeni cbr ateş ediyor adeta minimum 16 16.5 liradan gelir, ama 2 silindire o kadar para verilir mi orası muamma? 2. el r25 daha uygun olacaktır 3 4 ay aktif kullandıktan sonra reflekslerin ilerlediği vakit 600cc'ye geçmeni öneririm abi. Benim sincanda ortak motosiklet bisiklet bayim vardı o dönem bir kaç kere hyosung 250 gtr sürdüm gerçekten keyifliydi ama bayağı zordu. Şu da var ehliyet sistemi değişecekti herkes 600cc 1000cc süremeyecek gibi bi durum vardı ne oldu bilmiyorum. Ama italyanı düşün derim :D :D

twstr
15-09-2016, 21:29
Sana bu isin en iyi temelini atma yontemini söyleyeyim. 250 cc 2 zamanli enduro al ve arazide bin. Sonra neye gecersen gec.
Senin konuya gelirsek. Ducati cok farkli bir alet. 2 silindir olmasi seni nasi etkiler bilmiyorum ? Ses konusunda tatmin olmayabilirsin 4 silindir gibi degil cunku. Ama bana sorarsan cok guzel bir sesi var. 2. Si 848 cc motor ve cift silindir ducati tork demek. Baslangic motoru olarak huc tavsiye etmem. Gazi acmanla altindan kacirman bir olabilir. 250 cc motora binmek istemiyoesn havasi yok keyifi yok haklisin.
O yuzden ktm 250 exc al birtane 2 zamanli esnek bir motoru arazide tut. Sonra yolda istediğin herseyi yaparsin

fore
15-09-2016, 22:23
R25'in bile başlangıç için tartışıldığı ortamda 600cc başlangıç için arkadaşı cesaretlendiriyorsanız kusura bakmayın ama çok büyük yanlış yapıyorsunuz. Bi kere konunun çıkış noktası 250 beni tatmin etmez deniyor, Yani gaz açılacak her türlü, alıp sakin sakin takılmayacaksın. Alma dostum, 600le başlama, kulak asma kuzenim 1000le başladı kaynım ilk hayabusa aldı diyenlere gözünü seveyim.

Motor refleks ve kas hafızası işi. Bir kere elin kolun ayağın alışssın ne yapacagına. En fazla al bir R25, geç ktm 390 a, emin ol 600le olmazmız bu iş en başta diyeceksin ve 600e gecebilecek tecrübede bile düşüneceksin alsam mı diye..

fore
15-09-2016, 22:28
Üşenme oku bak bunu. Açtığı konu linki de var bu konunun içinde rahmetlik arkadaşın... İçin ürpermezse korkmazsan hala al 600ü..

Bilgin (http://www.motosiklet.net/forum/onlar-hep-bizimle-birlikteler/157140-bilgin-ozturk-bilginozi.html)

RafetAraç
16-09-2016, 00:58
ben hiç motor kullanmayı bilmiyodum mesela şuan asya motorun 125 lik scooterını aldm ana mantığı öğreniyorum çekirdenten yetişiyorum :)

TigeR
16-09-2016, 01:07
TigeR : ilk oraya açtım aslında, fakat güzel yorumlar gelmedi :) bende sizlere sorayım dedim, 150cc'den sonra geçiş yaptınız mı peki başka motora?
150ccden sonra geçiş yapamadım ekonomik sebeplerden dolayı, arada arkadaşların motorunu kullanma haricinde :) Ama şuan durumum olsa 250 alıp bir süre binip sonra 600lük düşünürdüm. Bence alın bi honda cbr 250r veya R25 vs iki üç ay binip satın ikinci eli zaten hızlı hem denemiş olursunuz hissiyatı filan görürsünüz hem de biraz tecrübe kazanırsınız

TigeR
16-09-2016, 01:08
Ha bu arada o ehliyet konusu size vurmuyor. 22 yaştan sonrası istediği her motoru kullanabiliyor diye biliyorum.

Kullanıcı
16-09-2016, 04:20
Yamaha R25 bile başlangıç motoru olup olmayacağı tartışılırken 600+cc motor ile başlamak güzel düşünce Altın elbiseli adam'ın başlangıc motoru videosuna bir bakın derim.Birde şöyle bir durum var sürmekle hakkını vermek ayrı şeyler sen en az 100hp makine sürersin adam 40 hp makine ile virajda içinden geçer.

Kullanıcı
16-09-2016, 04:23
Yamaha R25 bile başlangıç motoru olup olmayacağı tartışılırken 600+cc motor ile başlamak güzel düşünce Altın elbiseli adam'ın başlangıc motoru videosuna bir bakın derim.Birde şöyle bir durum var sürmekle hakkını vermek ayrı şeyler sen en az 100hp makine sürersin adam 40 hp makine ile virajda içinden geçer.

Birde 250cc ile başlamaya karar verirseniz yakında honda cbr 250rr gelcek r25 den daha iyi olacağı söyleniyor.

ottoman32
16-09-2016, 11:17
mt 25 r25 in soyulmus hali naked yani... sase, motor ayni yanlis bilmiyorsam mt nin torku fazla master of tork oldugu icin :) ama r25 max. surati daha fazla oda hava akisiyla kaynakli benim boyum 1.68 r25 yuksek geldi bana kawa guzeldi ama tek silindir olunca cok istemedim acikcasi.. sen ses istiyorsan 4 silindir olmali ki biseye benzesin ama bana sorarsan 250 ile basla 1 sezon surersin baktin sarmadi 600 e gecersin

ottoman32
16-09-2016, 11:18
Ha bu arada o ehliyet konusu size vurmuyor. 22 yaştan sonrası istediği her motoru kullanabiliyor diye biliyorum.

24 yada 25 olmasi lazim a1 olayi cikmis neyse o zimbirti

Dodoo
16-09-2016, 13:33
3 tip A var artık. A1-A2-A. 600cc den büyük hacimli motor için A tipi ehliyet gerekiyor.

Yaş yanılmıyorsam 24 olmalı en az.

Bolkar1st
16-09-2016, 15:44
Yorumları pek okumaya fırsatım olmadı ama size siddetle tavsiyem r25 olucaktir fazlasiyla tatmin eder sizi sonrasindada naket motorlara yönelin emin olun pişman olmazsınız. Bendede kawa z750 var 2010 model 13 binde uzun yıllardır bende binmedigim icin satmayı düşünüyorum.

ACTPK
16-09-2016, 23:40
İlk sayfada yazmışsın 90 - 184 - 550 sıralamasıyla gittim diye. Motosiklette ayni sıralama ama sondaki basamaklari kaldır 9-18-55 gibi. Hayati sıralama aslinda budur. En azindan 250lik motor üzerinde biraz km yap. Cbr 250 ile sabit hızda ama trafikten biraz hizli seyrederken aras kargo kamyonunun önünde yoldan cikmasiyla bildigimiz anlamda 1 ay hafiza kaybi yasayan tanidigim var. Üstelik Cbr600de vardi ayni kiside. Sakin gitmeyede bakmiyor bazen bu iş

Emre-Dylan
17-09-2016, 00:20
Söylemeyim dedim ama dayanamadım arkadaşımın dayısı vefat etti 2010'da cbr600 ile, kendisinin yanılmıyorsam 2 yıllık motosiklet geçmişi vardı 190 ile park halinde ki tırın dorsesine çarpmış. ALLAH korusun kimsenin başına gelmez inşallah böyle şeyler.

wolrath
17-09-2016, 00:55
Arkadaşlar merhaba;

3 yıl öncesinde supersport motor alma düşüncesinde idim, fakat bir türlü nasip olmadı. O zamanlar kawa 300 bakıyordum sıfır, şuanda da kawa 250 SL çıkmış sanıyorum, görüşler ise çok daha iyi olduğu yönünde.

Fakat aklıma takılan birkaç şey içersinde 250cc'nin bana yetmeyeceği konusu. Almadan önce de ankarada iyi bir kursa gitmeyi düşünüyorum, incek civarında bi tane olduğunu duymuştum o zamanlar. Hemen almıcam en az 3-4 ayı var. Almadan önce mi yoksa aldıktan sonra motora alışma evresinde mi kursa gitsem daha iyi bilemedim.

250'yi alsam sıkılıp satacağım yönünde duygular mevcut bende. O yüzden 600'lük ile başlama kararı aldım ve DUCATİ 848 modelini çok beğendim,ilanlara baktım 1 tane görünce çok fazla satılan bir model olmadığını gördüm,siz önerir misiniz bu motoru? artıları eksileri var mıdır? bununla ilgili inceleme videosu da göremedim.

Honda kesinlikle almayı düşünmüyorum, biraz önyargılıyım o markaya karşı. Fakat CBR 600RR'ın tipi hoşuma gitmedi değil.

Beğenilerimin şekillenmesinde egzosun arka kuyrukta olması baya etkili oluyor açıkcası. Var mı başka hoşa giden bu tarzda supersport?

Bir diğer beğenim ise KAWASAKİ ZX 636 modeli. Nedir ne değildir bilmiyorum fakat kawasakileri çok seviyorum.

600'e alıştıktan sonra da büyük ihtimal Bmw 1000RR alma niyetim var.

Bu arada ses benim için çok önemli, bu yönde de görüş bildirirseniz memnun olurum.

Önerilerinizi dinlemeye ve bilgileriniz doğrultusunda dikkate almaya hazırım.

*250 300 sınıfındakı hıcbır motor ss degıl. sport tourıng. belkı kanunı ve r125 rs125 ama cogu sport tourıng kıvamında. (oturus pozısyonu olarak)
*250cc elbette yetmeyecek bu dusuncedeysen. 600de yetmeyecek. sen motorun ümügüne cokmusken aynı motorun 1000lıgı 4ten 5e atacak. sonra 1000rr alacaksın, avrupalı senı gececek felam boyle devam eder :)
*egıtım hemen al.motor olayını nasıl ogrenırsen oyle de oturuyor.egıtımsız bırının egıtımı yanlıs ogrenmıs bır adamdan cok daha kolay oluyor.
*duc 848 sekıl semal olarak da suankı 899 dan cok daha hoş.tıcarı kaygılar sagolsun tek masadan vazgectıler. lakın tum ıtalyanlar gıbı basta elektronık olmak uzere bıraz(!) sorunlu. sanzumandan da sıkayetcı olanları duymustum 848 serısınde. ıtalyanlar japonlar gıbı degıl. ben de agusta f4 vardı. 33000 euro faturalı bır motor 10000deyken arka frenı bosluyor,kadranı dalgalanıyordu.salonda ızlemelık :) honda gıbı yagı suyu koy sonra anadoluyu fethet yapamassın.
*hondaya karsı onyargını anlamadım bılakıs sekıl semal doluluk ve performans olarak rakıplerınden genelde gerı kalsa da servıs agı,saglamlık olarak turkıyede 1 numaradır.bu cok onemlı emın ol.
*egzoz kıc altında olması hos.benım agusta f4 ve 600rr da oyleydı lakın ozellıkle yazları rahatsız eder.hem tıtresım hem ısı olarak.hele artcı? aman dıyım :) heat shıeld olmasına ragmen oldukca rahatsız edıcı. gorunum? muazzam...ona bısey demıyorum.
*636? yukarda saydıgın abssız 600rr ve 848den zıyade tavsıye ederım. abs ve surus modu var. kıs gucunu motorun. hata yapacaksın onu da abs sagolsun mınımıze eder...
*ses onemlı demıssın. 848 nasıl demıssın. 2sılındırden ses olmaz. ben de 1250cc v4 var o bıle eh ıste,corvette gıbı ses cıkarıyor. ses dersen sıralı 4 kardesım. ozellıkle 600luk sıralı 4 ve guzel bır slıp on ıle orgazm olursun.
*s1000rr? hmm..bu bır saka olmalı. cıdden saka. 600luk bıle hayal. alma demıyorum anan baban degılım lakın cıdden buyuk rısk. hele kı dunyanın 300e kadar bıldıgım en hızlı motoru? suan tablosunu duvarına as derım. kullanırsın. sonucta gaz elının altında lakın tek hatan sanıyeler ıcınde 200yapan bır alet ıcın ınanılmaz kotu sonuclar dogurur.

sonuc olarak. o toto 2tekerın koltuguna oturdugu an gecmıs olsun.hele kı senı mutlu eden guzel seslı performanslı bır makıneden sonra araba olayından cıddı soguyorsun.

unutma. bır yere gıtmek ıcın arabaya bınersın ama motora bınmek ıcın bır yere gıdersın :icon_tup:

initial-D
17-09-2016, 01:13
ıtalyanlar japonlar gıbı degıl.honda gıbı yagı suyu koy sonra anadoluyu fethet yapamassın.

ne yağ yakıyor ne su eksiltiyor bendeki,onu bile koyamıyorum :D

ayrıca

otobanda çok sıkıştırınca kapaktan bujiye yağ alan motorla artçılı 1500km tatil seyahati yapılır mı?

1000 km de 1 litre yağ yakan motorun yağ seviyesi/yağ basıncı ikaz lambası yanarken ağustos ayında 150km yol gidilir mi?

hararet göstergesi çalışmayan motorla temmuz ayında artçılı 200 km yol yapılır mı?

fi lambası yanan motorla edirne otobanına gazlamaya çıkılır mı?

asıl soru bunlar bir italyan ile yapılabilir mi?japonlar yapıyor,test ettim :D

initial-D
17-09-2016, 01:14
her bi olan 1990-2006 model arası farklı japonlarla yaşandı hatta tek bir marka model de değil

G_TT_I
17-09-2016, 09:08
Surekli bozulan Ducati ile Turkiyeden cikip fransaya kadar tum italyayi gezerek 2 ducati gittik, otobanlarda surekli ara gaz kalkis 260 gittik, okadar gaz actikki sifir lastik yarildi tekrar sifir lastik aldim.
1 kere yagina bakmadik, zinciri bile yaglamadik, surekli 100 oktan 7000km, bi arac tik mi demez, okadar ise tik desin.

Kotu 2 silindir sesine Termignoni takinca monaco gp'nin yapildigi yerde ss arabalar ile gazlarken herkes motora odaklaniyor, hatta gelip fotograf cekiyorlar ;)
Ducatiyi hic sevmem cogu modelini yok sayarim ama ameral gemisi modellerine Termignoni takip kullanilmasi gerektigi gibi 4000 ustu kullanmaymaya baslayinca ses ezer.
http://i.hizliresim.com/nEl85V.jpg (http://hizliresim.com/nEl85V)
http://i.hizliresim.com/vZP1Qz.jpg (http://hizliresim.com/vZP1Qz)

MDeniz
17-09-2016, 09:31
bende motor almak için can atıyorum ama senin gibi başlangıç cc si yüksek olursa Allah korusun ama helva parasını kenara koy derim içi bol cevlizli olacak şekilde olsun. max alacağın 250 lik olsun oda bence yamaha r serisi güzel ve yarış motoru hissi veriyor yeterince. meşhur pico 106 cıların sözü geldi aklıma meslee 0-100 değil mesele 100-0 ı başarabilmek :)

Eray35
18-09-2016, 01:48
Abi yapmayın ducatide ses yok demeyin... İçim acıyor şu an lütfen

blumenberg
16-03-2017, 21:51
arkadaşlar pazar günü eğitime başlıyorum sonunda, hep bir erteleme oldu, artık yaz sezonu da geliyor. 14 saatlik eğitim ve A sınıfı ehliyet alacağım. daha sonra r25 kısmetse düşünüyorum, şuan 3 arkadaşız, 4. yolda. hepimiz de aynı motordan almayı düşünüyoruz. ben gri füme rengini beğendim.

wolrath
16-03-2017, 21:58
r25 iyi arastır, daha gecen hafta depo braketi ve kontak anahtarından 2. recall unu yedi.

kotu motor demıyorum ama bıraz bas agrısı ve tedırgınlık yaratabılır.

Ekrem_06
16-03-2017, 22:00
MT 10 diyorum başka bir şey demiyorum. Sesine yapısına aşık oldum resmen onun yüzünden motora başlayabilirim.

ÖmerF.Bayar
17-03-2017, 00:22
Arkadaslar konu basligina istinaden yaziyorum, bende sagilik Ducati 848 var, petlas bakimli hatta petlas ilana koymustu takip edenler belki bilir, ilgilenen olursa guzel fiyata anlasabiliriz :)

|KaAn|
17-03-2017, 07:26
250lik motora başlama kararınız yerinde olmuş. 150-250-750cc şeklinde gittim ben sizin hp yükseltmeniz gibi.
Motorsiklette otomobilden çok daha zorluk çekecektiniz bir anda 600cclik motorla başlasaydınız. Bunun vitesi nerde nasıl geçiyodu,dönüşlerde nereye bakıyoduk,virajda-ön fren?, otobüsler dolmuşlar neydi, öndeki aracı kullanan telefonla mı konuşuyo, taksi yeni durmuş kapı açılır mı vs. vs. o kadar çok dikkat etmeniz gereken şey olacakki..
Eğitim ile başlamanız çok yerinde olmuş, ekipmanlarınızda umarım alabileceğinizin en iyisi olur. Zaman geçip motorsiklet bilinciniz yerleştikçe kalitesiz ürünlerin çöp olduğunu anlayacaksınız. Kendinize güvenin ancak hiç bir zaman "ben oldum" demeyin motor üzerinde. Sorunsuz sıkıntısız sürüşler dilerim.

rcpyldz
17-03-2017, 10:56
sürüş eğitimi alabileceğim istanbul avrupa yakasında kurs varmıdır ?

Anti
17-03-2017, 13:34
250cc ile başlama kararı isabetli olmuş diye özetleyim tüm yazılanlardan sonra tekrar bi hikaye yazmaya gerek kalmamış :) ben de Ankarada Motto Akademi'de 19 saatlik eğitim programıyla A sınıfı ehliyet aldım orayı tavsiye edecektim fakat bir yere kaydolmuşsun sanırım. Hacim olarak 125 -> 250 (Suzuki inazuma) -> 750 (Harley street) ya da 800 cc Ducati Scrambler ile tamamlatıyorlar eğitimi.

İlla başlangıç bile olsa çok devir çeviren bağıran çağıran makina istiyorum diyorsan R25 iyi gelir ama 8500 rpm çevirsin ama dolu dolu torku olsun Abs'si olsun akmasın kokmasın rahatça tecrübe arttırayım dersen önereceğim tek motor Honda Cbr 500R. Hatalarını hem affeder hem de düzeltmene yardımcı olur.

Ne alırsan al kazasız belasız keyifle yıllarca kullanırsın umarım.

ahmet3425
27-03-2017, 15:08
baslangıc icin r25 600 luk makınelere kıyasla dogru secim hayırlı olsun.

o degilde bizim a2 ehliyetler ne olacak bu yasa ne zaman değisti ? ben 1000 lik makine kullanırken cevirmeye girersem sınıf uyusmazlıgından ceza mı yiyecegim kafamda deli sorular ?

rcpyldz
27-03-2017, 15:43
sürüş eğitimi alabileceğim istanbul avrupa yakasında kurs varmıdır ?

güncel çekeyim

blumenberg
27-03-2017, 23:50
250lik motora başlama kararınız yerinde olmuş. 150-250-750cc şeklinde gittim ben sizin hp yükseltmeniz gibi.
Motorsiklette otomobilden çok daha zorluk çekecektiniz bir anda 600cclik motorla başlasaydınız. Bunun vitesi nerde nasıl geçiyodu,dönüşlerde nereye bakıyoduk,virajda-ön fren?, otobüsler dolmuşlar neydi, öndeki aracı kullanan telefonla mı konuşuyo, taksi yeni durmuş kapı açılır mı vs. vs. o kadar çok dikkat etmeniz gereken şey olacakki..
Eğitim ile başlamanız çok yerinde olmuş, ekipmanlarınızda umarım alabileceğinizin en iyisi olur. Zaman geçip motorsiklet bilinciniz yerleştikçe kalitesiz ürünlerin çöp olduğunu anlayacaksınız. Kendinize güvenin ancak hiç bir zaman "ben oldum" demeyin motor üzerinde. Sorunsuz sıkıntısız sürüşler dilerim.

valla tek bi isteğim var motordan düşmemek. gerçekleştirebilir miyim bilmiyorum, düşersem kesin bi yerlerimi kırarım :) ekipmanlarda da şu kaskı beğendim, buna airbrush olmaz ama herhalde, diğer dizlikmiş eldivenmiş onlara henüz bakmadım çok gerekli değil galiba ilk etapta.

http://i.hizliresim.com/aLGdmB.png (http://hizliresim.com/aLGdmB)

250cc ile başlama kararı isabetli olmuş diye özetleyim tüm yazılanlardan sonra tekrar bi hikaye yazmaya gerek kalmamış :) ben de Ankarada Motto Akademi'de 19 saatlik eğitim programıyla A sınıfı ehliyet aldım orayı tavsiye edecektim fakat bir yere kaydolmuşsun sanırım. Hacim olarak 125 -> 250 (Suzuki inazuma) -> 750 (Harley street) ya da 800 cc Ducati Scrambler ile tamamlatıyorlar eğitimi.

İlla başlangıç bile olsa çok devir çeviren bağıran çağıran makina istiyorum diyorsan R25 iyi gelir ama 8500 rpm çevirsin ama dolu dolu torku olsun Abs'si olsun akmasın kokmasın rahatça tecrübe arttırayım dersen önereceğim tek motor Honda Cbr 500R. Hatalarını hem affeder hem de düzeltmene yardımcı olur.

Ne alırsan al kazasız belasız keyifle yıllarca kullanırsın umarım.

abs'siz oluşu biraz düşündürüyor hala r25'in, bir de frenajı kötü diyorlar motor atak olduğundan herhalde. iyileştirme yapılabilir mi bilmiyorum, alır almaz da lastik almak gerekecek sanırım. honda markasına karşı alerjim var ondan düşünmem onu hiç :)

Dodoo
28-03-2017, 00:35
Bmw 1000rr a niyetlenmenden dolayı bütçe sıkıntın olmadığını varsayarak yazıyorum;

Kask konusunda, Shoei Nxr alman ileriye dönük güzel bir seçim olacaktır.

İlla karbon görünümlü istiyorsan Shark Race R Pro bakabilirsin.

Sonuç olarak; ekipmanını en iyilerinden seç. :)

|KaAn|
28-03-2017, 07:20
[QUOTE=blumenberg;8307117]valla tek bi isteğim var motordan düşmemek. gerçekleştirebilir miyim bilmiyorum, düşersem kesin bi yerlerimi kırarım :) ekipmanlarda da şu kaskı beğendim, buna airbrush olmaz ama herhalde, diğer dizlikmiş eldivenmiş onlara henüz bakmadım çok gerekli değil galiba ilk etapta.

"düşersem bi yerimi kırarım" diye düşünüyosan eldiven dizlik kullanmak lazım (: 250cc sonuçta "Bana bişey olmaz" deme hiç bi zaman. hatta bütçen müsaitse kevlar pantalonlar var günlük kottan pek farkı yok iyi bir marka alırsan dizlikle uğraşmazsın hiç. Eldiven yaz-kış ayrıdır her 2si içinde alman lazım.
Bot,bellik,eldiven,kask,mont,pantalon olmadan kullanmamaya özen gösteriyorum.

johnie
28-03-2017, 09:16
güncel çekeyim

Honda (https://safetyturkiye.com/)

Honda' nın kendi vermiş olduğu eğitimler var. 3 Kademeden oluşuyor, link den takip edebilirsiniz.

weST.27
28-03-2017, 19:37
Daha önceden en azından 400-500 km de trafik deneyimin olsa bi 250 cc ile mt 07 al derdimde o bile sakatken sen racinglere kafayı takmışsın :) riskli iş ben istemezdim açıkcası almanı...

Providence
30-03-2017, 10:12
Evet çok şükür 600 lük ile başlanmaz vs diyenler azalmış , tam tersine arkadaşlar deneyimlerini paylaşmışlar . Şunu unutmayın ; elinin ayarı olmayan 125 cc motor ile de bir şekilde ölecektir , önemli olan kıstas sizin motora 1 yıl mı yoksa 20 yıl mı binmek istediğinizdir . Ben 2013 Harley Davidson Nightrod ile başladım 4 sene evvel , ardından bunu 2013 hayabusa abs ile takasladım çünkü satması imkansız Harley denen salak motoru :D , şu an ise ducati multistrada enduro kullanıyorum. Şimdi ilk soru şu , bisiklette ne kadar iyiydin ? İyiydim diyorsan zaten denge sorunun olmayacak , sadece kontrollere alışman gerekecek ki 3 saate otomatikleşirsin bundan sonra ani fren çalışmaları yapman daire çizmen vs counter steering (gidona basmak denen )i öğrenmek gibi bir ton şey yapman gerekecek trafiğe kapalı alanda . Hiç deneyimin olmadığında ya seni eğitebilecek arkadaşların olacak ki bunlar saçma kafalarda olmayacak gerekirse trafiğe kapalı alanda senin için hareketli kuka görevi görecekler :D yada iyi bir eğitim programına katılacaksın. Ben bu konuda arkadaşlarımdan yardım aldım. Motor seçiminde ana kriterin şu olmalı, seçeceğin motor sana eldiven gibi oturuyor mu ; boyuna vücut yapına uygun mu , motorun ağırlığını ne derece tutabileceksin gerektiğinde . Bu sebeple bir noktada farklı cclerle olan bir eğitime gitmen sana motor seçiminde daha doğrusu gerçekte nasıl bir motor istediğini anlamanda da yardımcı olacaktır. İlk motorun eğer farklı motorlar kullanıp evet benim tarzım bu demezsen %90 satacağın bir motor olacak . Şunu peşin peşin diyeyim sana racing ile trafik demek sağlam bir bilek, triceps , omuz antrenmanı ve bir yerlerinin tutuşması demek :D hayabusa hariç bu tutuşma kısmı :D hele ducati ile bir tarafına pürmüz dayamış olacaklar multi gibi bir motor değilse bu. Bu arada ducatinin v-twinlerinin gaz tepkisi biraz pürüzlü bu sebeple başta ducati pek önermem sana , iyi bir japonla başla seni pişirmeyecek bilek kol omuz sırtını gebertip seni motordan soğutmuyacak .Ben kardeşimi fazer 800 ile başlattım mesela ki hala onu kullanıyor cidden öneririm bisiklet gibi bir motor . Kendine ne kadar hakim olduğun işin yarısı , şunu asla unutmaman lazım motora her binişinde hayatını riske atıyorsun ve bu risk senin motor üstünde gereksiz her gaz açışında katlanıyor. Ben motor ehliyetimi aldıktan sonra 4 ay ara ile 2 yakın arkadaşımın cenazesini asfalttan kaldırdım ve her motora bindiğimde bu aklıma geliyor ve buna göre sürüyorum , motorda sıkıntı ben bu işi çözdüm dediğinde vuku buluyor mağlesef .

Ronin_
30-03-2017, 10:35
Honda (https://safetyturkiye.com/)

Honda' nın kendi vermiş olduğu eğitimler var. 3 Kademeden oluşuyor, link den takip edebilirsiniz.

Gis akademi'yi giden bütün arkadaşlarım tavsiye ediyorlar.. Mutlaka bir araştırın derim

Ronin_
30-03-2017, 10:38
valla tek bi isteğim var motordan düşmemek. gerçekleştirebilir miyim bilmiyorum, düşersem kesin bi yerlerimi kırarım :) ekipmanlarda da şu kaskı beğendim, buna airbrush olmaz ama herhalde, diğer dizlikmiş eldivenmiş onlara henüz bakmadım çok gerekli değil galiba ilk etapta.

abs'siz oluşu biraz düşündürüyor hala r25'in, bir de frenajı kötü diyorlar motor atak olduğundan herhalde. iyileştirme yapılabilir mi bilmiyorum, alır almaz da lastik almak gerekecek sanırım. honda markasına karşı alerjim var ondan düşünmem onu hiç :)

Hangi kask olursa olsun, kafa yapınıza uygun olması lazım içeriği.. Benim yaptığım gibi internette görüp kaskı alıp 1 saat içinde beyin kanaması geçirdiğimi düşündüm. Sonra barkının videoları izleyince kask işi gerçekten sıkıntıymış aga dedim.

Kaskın içi kafa yapınıza uygun bir kask olması rahat sürüş sağlar.. Diğer türlü yola odaklanamazsınız. Tecrübe ile sabit.

Ronin_
30-03-2017, 10:43
Evet çok şükür 600 lük ile başlanmaz vs diyenler azalmış , tam tersine arkadaşlar deneyimlerini paylaşmışlar . Şunu unutmayın ; elinin ayarı olmayan 125 cc motor ile de bir şekilde ölecektir , önemli olan kıstas sizin motora 1 yıl mı yoksa 20 yıl mı binmek istediğinizdir . Ben 2013 Harley Davidson Nightrod ile başladım 4 sene evvel , ardından bunu 2013 hayabusa abs ile takasladım çünkü satması imkansız Harley denen salak motoru :D , şu an ise ducati multistrada enduro kullanıyorum. Şimdi ilk soru şu , bisiklette ne kadar iyiydin ? İyiydim diyorsan zaten denge sorunun olmayacak , sadece kontrollere alışman gerekecek ki 3 saate otomatikleşirsin bundan sonra ani fren çalışmaları yapman daire çizmen vs counter steering (gidona basmak denen )i öğrenmek gibi bir ton şey yapman gerekecek trafiğe kapalı alanda . Hiç deneyimin olmadığında ya seni eğitebilecek arkadaşların olacak ki bunlar saçma kafalarda olmayacak gerekirse trafiğe kapalı alanda senin için hareketli kuka görevi görecekler :D yada iyi bir eğitim programına katılacaksın. Ben bu konuda arkadaşlarımdan yardım aldım. Motor seçiminde ana kriterin şu olmalı, seçeceğin motor sana eldiven gibi oturuyor mu ; boyuna vücut yapına uygun mu , motorun ağırlığını ne derece tutabileceksin gerektiğinde . Bu sebeple bir noktada farklı cclerle olan bir eğitime gitmen sana motor seçiminde daha doğrusu gerçekte nasıl bir motor istediğini anlamanda da yardımcı olacaktır. İlk motorun eğer farklı motorlar kullanıp evet benim tarzım bu demezsen %90 satacağın bir motor olacak . Şunu peşin peşin diyeyim sana racing ile trafik demek sağlam bir bilek, triceps , omuz antrenmanı ve bir yerlerinin tutuşması demek :D hayabusa hariç bu tutuşma kısmı :D hele ducati ile bir tarafına pürmüz dayamış olacaklar multi gibi bir motor değilse bu. Bu arada ducatinin v-twinlerinin gaz tepkisi biraz pürüzlü bu sebeple başta ducati pek önermem sana , iyi bir japonla başla seni pişirmeyecek bilek kol omuz sırtını gebertip seni motordan soğutmuyacak .Ben kardeşimi fazer 800 ile başlattım mesela ki hala onu kullanıyor cidden öneririm bisiklet gibi bir motor . Kendine ne kadar hakim olduğun işin yarısı , şunu asla unutmaman lazım motora her binişinde hayatını riske atıyorsun ve bu risk senin motor üstünde gereksiz her gaz açışında katlanıyor. Ben motor ehliyetimi aldıktan sonra 4 ay ara ile 2 yakın arkadaşımın cenazesini asfalttan kaldırdım ve her motora bindiğimde bu aklıma geliyor ve buna göre sürüyorum , motorda sıkıntı ben bu işi çözdüm dediğinde vuku buluyor mağlesef .

mesajları birleştirmeyi bilmiyorum. flood olduğu için kusura bakmayın :(

abi bahsettiğin fazer800 de yabana atılcak motor değil ki.. :) Çıplak haliyle cıbır 600 kovalıyor ve hala çok yakışlıklı bir alet :D Nette baya videoları mevcut.

Nacizane tavsiyem, mutlaka SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALIRKEN düşmeye çalışın.. Trafiğe çıktığınızda karşılaşacağınız durumlarda vereceğiniz tepkiler bilinçli olur. Normal yolda arka lastik bıraktığında 1sn içinde hatim indirmiştim. Elim ayağım birbirine girmişti. Ben de her bindiğimde bu anım aklıma geliyor ve gerçekten sürüş tarzım değişti.

Providence
30-03-2017, 11:39
mesajları birleştirmeyi bilmiyorum. flood olduğu için kusura bakmayın :(

abi bahsettiğin fazer800 de yabana atılcak motor değil ki.. :) Çıplak haliyle cıbır 600 kovalıyor ve hala çok yakışlıklı bir alet :D Nette baya videoları mevcut.

Nacizane tavsiyem, mutlaka SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALIRKEN düşmeye çalışın.. Trafiğe çıktığınızda karşılaşacağınız durumlarda vereceğiniz tepkiler bilinçli olur. Normal yolda arka lastik bıraktığında 1sn içinde hatim indirmiştim. Elim ayağım birbirine girmişti. Ben de her bindiğimde bu anım aklıma geliyor ve gerçekten sürüş tarzım değişti.

Sadece düşmemiş motorcu vardır :) her motorcu düşecektir , bu sebeple düşme konusu ciddi bir konu. Fazer zaten yabana atılacak bir motor değil kesinlikle fakat tam anlamıyla bir bisiklet fazer kullanım kolaylığı burda vurguladığım şey sürat değil , denge , ergonomi , motorun lineer tepkisi. Night Rod varken bende kardeşim için almaya gittiğimde tek dediğim şey " ben tomruğa biniyormuşum" olmuştu :D Olay burda bu şekilde başlamayı düşünen kişinin zaten aklı başında birisi olması gerektiği , aklı başında olmayan mümkünse motora başlamasın . Sürat muhakkak yapacaksınız gaz açacaksınız fakat neyi nerede yaptığınız riski belirleyen şey.

JapanVsGermany
30-03-2017, 13:34

ilk etapda "dizlik ve eldiven" Olmazsa Olmaz ekipmanlardandır, zira yeni başlamanız sebebiyle "en ufak" bir kazada ilk hasar görecek yerler el ve dizler olur; ki ufak kaza diyorum....

Konuyu en başından okudum...
Rastlandı oldu belki ama ben de başlarken "R25 - Kawasaki 636 - s1000RR" olarak hayal etmiştim.

R25 ile başladım ilk motorum olarak, daha bayiden çıkmadan Pirelli Diablo Rosso II taktırdım. Yaklaşık 10bin km kullandım. R25 Otoban hariç her yerde emin ol bir şekilde tatmin eder seni. Kısa şanzımanı sürekli 14bin devir çevire çevire ne olduğunu anlamadan 4. vites bitiyor, motor gitmese dahi gidiyor hissi veriyor insana. son hız olarak ben 90kg iken 191 gördüm otobanda. Rosso II lastikle "Kargasekmez" virajlarında inan çok eğlenceli oluyor... Yanı başlangıç için sakın tatmn etmez deme, şehir içi 600-1000 lik motorlara göre hem daha pratik hem de sürekli 14bin çevirip vites attıkça bir şekilde tatmin eder.

Daha sonra Kawasaki 636 aldım ve hala kullanıyorum. Diğer 600cc motorlara göre daha kuvvetli, Traction mod ları sayesinde "su kaydırağı kıvamındaki Ankara şehir içi asfaltında" traction olmayan hemen her 1000lik motora şaka yapma potansiyeline sahip bir motorsiklet. çıkayım gazlayım dersen fazlasıyla tatmin eder otobanda da...

Ama nacizane fikrim önce mutlaka R25 ile başla derim. Temiz bir R25 zaten ilana koymadan satılıyor.

250 değil 600cc ile başlayabilir, rahat rahat kullanabilirsin. Sonuçta Debriyaj kavramasını bilen, bisiklet sürmüş herkes sürebilir.
Hayati olan Fark şurada, her motoru kullanabilirsin ama önemli olan yaptığın KM ile beraber gelişen REFLEKSLERİN... Yani"Aaa işte bak nasıl da gidiyorum 600lük ile 1000lik ile" diyebilir insan ama 250cc motorun gideri bir yere kadar ve "REFLEKS" gerektiren bir durumda 250cc ile Tam gaz gitmek var, 600lük,1000lik makine ile tam gaz gitmek var. Refleks maalesef km ile orantılı Tecrübe sayesinde ilerliyor. Ha Allah vergisi bir yetenek vardır ancak o istisnai bir durum, hiç değinmeyelim...

Korumalı bir Kot Pantolon, Mutlaka iyi bir kask, eldiven ve en Mont, pantolon altına giyebileceğin bir Korumalı Bot almadan benim fikrim kesinlikle ama kesinlikle Motora binme...

JapanVsGermany
30-03-2017, 13:37
Bu arada MUTLAKA EĞİTİM al derim, ben almadan başladım, Allah korudu defalarca, en büyük hatam Eğitimi beraber kullandığım Eğitim Almamış arkadaşlardan almış olmak..

Yigit-Y
30-03-2017, 13:40
Bu kadar hızlı başlanmaz

Erken gidersin ahirete

Racing için kesinlikle eğitim al derim hatta eğitim kesinlikle al motor için

Virajı frenajı kalkışı filan adam akıllı öğrenmek gerek yoksa

Sıkıntı olabilir allah korusun

blumenberg
03-06-2017, 19:07
arkadaşlar konuya bi güncel çekeyim, yağmurlar artık bitmek üzere, sınavlar, uçuşlar derken bugün fırsat bulup ekipman bakmaya gittim, komple karbon bi kask buldum 3000 TL bandında, diğer ekipmanlar ile beraber 6500 TL civarı buluyor.

size asıl olayı anlatayım saatlerce r25 için ekipman bakıp fiyat aldıktan sonra yakın arkadaşımın cafe racer tarzı motora kapora verdiğini öğrendim, bende rahata düşkün biri olduğumdan o tarz motorlara zaten az da olsa ilgim vardı, bikaç kez de custom vrod tarzda motorlarla karşılaşmıştım caddede ve hoşuma da gitmişti, bi abim de 5 farklı harley sahibi olmuştu bende takip ediyordum sosyal medyada. haliyle soluğu harley davidson'da aldık.

başlangıç motoru olarak da iron 883 düşünmeye başladım, tek sıkıntım şimdi fazla gelir mi endişesi. tam da 600'lükten vazgeçmişken, sesini vs de dinledim, baya hoşuma da gitti açıkcası. ellerinde de 2 adet iron 883 var biri 2016 diğeri 2017. aslında 2 motor da 2017 fakat prosedur gereği biri 2016 olmak zorunda kalmış. aralarında da 250 euro fark var.

bi tane de 1200cc sportster modeli var, onu da önerdiler, kafam iyice allak bullak oldu. 1400cc supersport kullanan birine kullandırmışlar hayran kalıp aynısından satın almış şimdi. hız olarak baya iyimiş. sanırım 883 olan fazla hız yapmıyor.

bu arada haftaya A ehliyeti için start vericem, orada farklı motorları deneyip ona göre son kararımı vereyim diyorum, eğitimde harley de kullandırıyorlarmış, harley'de karar kılarsam temmuz sonunda da çanakkalaye gideceklermiş, ona yetişirim belki diye düşünüyorum.

bi başka olay da bugün motor eğitim alanına gittim hatunun biri çok kötü düştü, harley'e binince baya dengeli motor olduğunu hem öğrendim hem de gördüm. biraz da ondan istiyorum, harley'den düşmem diye umud etmeye başladım haliyle. siz ne düşünüyorsunuz, engin tecrübeleriniz ne der bu konuda?

MertSerhanÖ.
03-06-2017, 19:21
pulsar200 den inip z800 e bindim.sonra anladım ki biraz daha düşük cc de tecrübe kazanmam gerek.
İlk motorda direk 600 ve üstü.Aman diyim.

suk3b3
03-06-2017, 22:53
Bende aynı şeyleri düşündüm. Tavsiyelere uyup 250 cc aldım. Aldığım gün uzun yola çıktım .tabi yetmiyor gücü insanin bastikca basasi geliyor. 600 luk olsa yolda ex olurdum heralde. Motor ayrı bi dünya. Bence ufakla basla. Tavsiyemdir. 600 luk cok ayrı bi dunya. Gazi verince tekere geliyo hemen

ÖmerF.Bayar
04-06-2017, 01:31
Az önce maslakta motor kazası gördüm ıyıkı satmışım dıyorum, dıkkatlı olun arkadaşlar,
Konu başlığı 848 ve eskı bır kullanıcısı olarak ben bunu alır satmam dıyorsanız alın, satılmıyor namussuz, geçen ay 25bın tl ye 25bındekı korlas bakımlı motoru zor sattım, bır oncekı servıs faturası 5bın kusur tl, herseyı pahalı.

Dynatech
04-06-2017, 17:32
valla tek bi isteğim var motordan düşmemek. gerçekleştirebilir miyim bilmiyorum

harley'den düşmem diye umud etmeye başladım haliyle. siz ne düşünüyorsunuz, engin tecrübeleriniz ne der bu konuda?

Böyle birşey ne yazık ki yok. Bir arkadaş yazmış ama ben de tekrar yazayım.
"Düşmeyen motorcu yoktur , henüz düşmemiş motorcu vardır "

Mustafa Ö.
06-06-2017, 17:04
Arkadaşlar ilk motorum sıfır honda cbr 250 , küçük racing bir motorla başladım ehliyetim yoktu ama teorik olarak çok okudum ettim izledim en başlarda hakkını vermemedim ama 1 aya alıştım.

Marka vermiyim Sonra küçük cc büyük cc bir çok motor aldım bindim sadece 4 silindir racing motorlar yüksek hızlara rüzgara alışana kadar beni korkuttu açıkcası.

Yıllardır motor sürüyorum abs siz motorlarda bir kaç kez kaydım şükürler olsun hiç düşmedim.

Şahsi fikrim aklı başından olan insan kafası çalışan insan büyük cc lerle başlayabilir hakkını veremez tırsa tırsa gider ama alışınca iyi sürücü olur.

Aklı başında olmayan genç yaşlı fark etmez moped le bile ölür ölüyor da zaten.

Son olarak Ekipman değil Kaliteli ekipman çok önemli.

Motor camiasında büyüklerinde dediği gibi sallayan çok olur kendimiz araştırıp öğrenmeliyiz.

Allah biz motorculara sağlık sıhhat versin kazadan beladan korusun. Syglar.

mkerim
07-06-2017, 08:24
aldığın motosiklet arabandan yavaş olmamalı. sonra çok eziyet çekersin. ben olsam italyan bir vasıta almam.
zevk almak istiyorsan mutlaka R veya RR uzantısı olmalı motosikletinde.
ileri sürüş eğitimi vs vs gibi saadet zincirine alet olma. hepsi boş
ben olsam.
para sorun değilse XR1000 bmw ile başlarım. hem kolay kullanılan hem üzerinde seni yormayacak tek vasıta.

en az 600cc bir rr motosiklet ile başlarım. eğer kilo yani göbeğin falan yoksa bu motosiklet de zevk verir.

bmw de çanta falan da takarsan bir sürü ıvır zıvırını toplar.

sana bu durumda HIZLI GİT demekten başka söz yok.

ambinte
07-06-2017, 09:37
Konu biraz dağınık ama uzun yıllardır motorsiklet sevdalısı olarak bir kaç şey yazmak isterim.

İnsanın kendini biliyor olması ile 1000lik süper sport bir alet ile bile başlanır. Böyle başlandığı zaman sadece bir cafe racer olursunuz :) İyi bir sürücü olmanız imkansıza yakın olur. İlk deneyimlediğinizde motorsikletten o kadar çok korkarsınız ki ne viraj destek gazı verebilirsiniz ne gaz kontrolünüz gelişir yani kalas bir motorcu olursunuz. Bir bakarsınızki siz racing bir motorla yolda giderken içinizden dışınızdan sizden güçsüz motorlar geçer. Hızlı olmak değil mevzu. Önemli olan o motora hakim olabilmek ve onu vücudunuzun bir parçası gibi kullanabilmeniz. Bunu ancak düşük cc li ve hafif motorların limitlerine gelerek yapabilirsiniz. Bu benim kişisel yorumum.

Eğitim konusu ikiye ayrılır.

1)Motor tecrübesi sıfırdır ve özellikle hakimiyet konularında kendini geliştirmeye ihtiyaç duyanlara uygun kurslar ve hocalar vardır. Burada çoklu eğitim için hondanın eğitimlerini önerebilirim. Birebir hoca olarak da Murat Denizhan hoca çok iyidir. Honda akademinin kurucularındandır.

2)Burada kullanıcı zaten motor kullanıyordur. Yüksek cc kıvamına gelmiştir. Burada ileri sürüş eğitimlerinin alınması gereklidir. Özellikle Roadcraft denen sistemin öğrenilmesi sürüşünüzü daha güvenli daha akıcı ve daha zevkli hale getirecektir. Bu eğitimi veren ana kuruluş OMM derneğidir. Ben de bu dernek üyesiyim. Şu anda piyasada popüler tüm hocalarımız OMM derneğinde çıkmıştır. Bu dernekte çalışan tüm hocalar gönüllülük esasına göre çalıştığı için OMM nin eğitimlerinin fiyatları oldukça uygundur.

mkerim
07-06-2017, 09:51
Konu biraz dağınık ama uzun yıllardır motorsiklet sevdalısı olarak bir kaç şey yazmak isterim.

İnsanın kendini biliyor olması ile 1000lik süper sport bir alet ile bile başlanır. Böyle başlandığı zaman sadece bir cafe racer olursunuz :) İyi bir sürücü olmanız imkansıza yakın olur. İlk deneyimlediğinizde motorsikletten o kadar çok korkarsınız ki ne viraj destek gazı verebilirsiniz ne gaz kontrolünüz gelişir yani kalas bir motorcu olursunuz. Bir bakarsınızki siz racing bir motorla yolda giderken içinizden dışınızdan sizden güçsüz motorlar geçer. Hızlı olmak değil mevzu. Önemli olan o motora hakim olabilmek ve onu vücudunuzun bir parçası gibi kullanabilmeniz. Bunu ancak düşük cc li ve hafif motorların limitlerine gelerek yapabilirsiniz. Bu benim kişisel yorumum.

1)Motor tecrübesi sıfırdır ve özellikle hakimiyet konularında kendini geliştirmeye ihtiyaç duyanlara uygun kurslar ve hocalar vardır. Burada çoklu eğitim için hondanın eğitimlerini önerebilirim. Birebir hoca olarak da Murat Denizhan hoca çok iyidir. Honda akademinin kurucularındandır.

2)Burada kullanıcı zaten motor kullanıyordur. Yüksek cc kıvamına gelmiştir. Burada ileri sürüş eğitimlerinin alınması gereklidir. Özellikle Roadcraft denen sistemin öğrenilmesi sürüşünüzü daha güvenli daha akıcı ve daha zevkli hale getirecektir. Bu eğitimi veren ana kuruluş OMM derneğidir. Ben de bu dernek üyesiyim. Şu anda piyasada popüler tüm hocalarımız OMM derneğinde çıkmıştır. Bu dernekte çalışan tüm hocalar gönüllülük esasına göre çalıştığı için OMM nin eğitimlerinin fiyatları oldukça uygundur.

eğitim verenlerden bir çoğunun bu işi para için yaptıklarından dolayı ve aralarında saadet zinciri kurduklarından bu işlere önem vermemenizi, biraz sabredip bu işlerin çözülmesinin ardından eğitim vermekte, eğitim almakta kolaylaşacak.
hiç bir şey bilmeden ben eğitimciyim diyenler eğer becerebilirlerse eğitmen olurlar onlardan da eğitim almak isteyenler eğitimlerini almış olurlar.

aralarında gerçekten konuya hakim ve dürüst olanlar da var. bunuda söylemezsem olmaz.

ambinte
07-06-2017, 09:57
eğitim verenlerden bir çoğunun bu işi para için yaptıklarından dolayı ve aralarında saadet zinciri kurduklarından bu işlere önem vermemenizi, biraz sabredip bu işlerin çözülmesinin ardından eğitim vermekte, eğitim almakta kolaylaşacak.
hiç bir şey bilmeden ben eğitimciyim diyenler eğer becerebilirlerse eğitmen olurlar onlardan da eğitim almak isteyenler eğitimlerini almış olurlar.

aralarında gerçekten konuya hakim ve dürüst olanlar da var. bunuda söylemezsem olmaz.

İlk mesajımda belirttiğim gibi OMM dernek üyesiyim. Bıu bir dernek. Burada eğitmenlerin para ile işi yok. Bu dernekten yetişen çok iyi hocalarımız var piyasada.

Eğitim konularında ya da hocalar ile danışmak isteyen çıkarsa bana özelden ulaşabilirler. Elimden geldiğince ya da bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.
Eğitimsiz lütfen bu cihazlara binmeyin.

mkerim
07-06-2017, 11:52
İlk mesajımda belirttiğim gibi OMM dernek üyesiyim. Bıu bir dernek. Burada eğitmenlerin para ile işi yok. Bu dernekten yetişen çok iyi hocalarımız var piyasada.

Eğitim konularında ya da hocalar ile danışmak isteyen çıkarsa bana özelden ulaşabilirler. Elimden geldiğince ya da bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.
Eğitimsiz lütfen bu cihazlara binmeyin.

omm paolo diye biri tarafından kurulmuş ( komşum olur ) her italyan kadar motosiklet bilen. ben tanıdığımda motosikleti olmayan. sonradan bu işlere başlayan bana sorarsan Türkiye trafiğinde tecrübesi sıfır olan ve kendi kapısındaki trafiği bile gözlemleyemeyen biridir. ellerinde viski bardakları diğer ellerinde purolar ile oturan omm ciler. motosiklet çok tehlikeli demekten başka bir şey yapamayan ve ingilizin slaytlarını gösteren birileri olmaktan ileri gidemediler. sorarım sana kaç kişi vefat etti kaç kişi kemiklerini kırdı omm eğitimlerinde. cevabını bilmiyorsan tek tek söylerim sana.bütün bunlardan sonrada sahte sertifikalı adamlar çıktı onlarda saati 1000 tl ye ders veriyorlar. omm saati 50 tl den ders verirken bu sahte eğitmenler türedi. dediğim gibi yakında eğitmen olmakta eğitim almakta kolaylaşacak.

trafikte binlerce motosiklet var kazaya karışanların çoğu eğitim aldım allahtan yoksa daha beter olurdu diyor ne demekse.. eğitimsizler ise sürmeye devam ediyor.

bence siz ve sizler sertifikaya güvenmeyin

ambinte
07-06-2017, 17:06
omm paolo diye biri tarafından kurulmuş ( komşum olur ) her italyan kadar motosiklet bilen. ben tanıdığımda motosikleti olmayan. sonradan bu işlere başlayan bana sorarsan Türkiye trafiğinde tecrübesi sıfır olan ve kendi kapısındaki trafiği bile gözlemleyemeyen biridir. ellerinde viski bardakları diğer ellerinde purolar ile oturan omm ciler. motosiklet çok tehlikeli demekten başka bir şey yapamayan ve ingilizin slaytlarını gösteren birileri olmaktan ileri gidemediler. sorarım sana kaç kişi vefat etti kaç kişi kemiklerini kırdı omm eğitimlerinde. cevabını bilmiyorsan tek tek söylerim sana.bütün bunlardan sonrada sahte sertifikalı adamlar çıktı onlarda saati 1000 tl ye ders veriyorlar. omm saati 50 tl den ders verirken bu sahte eğitmenler türedi. dediğim gibi yakında eğitmen olmakta eğitim almakta kolaylaşacak.

trafikte binlerce motosiklet var kazaya karışanların çoğu eğitim aldım allahtan yoksa daha beter olurdu diyor ne demekse.. eğitimsizler ise sürmeye devam ediyor.

bence siz ve sizler sertifikaya güvenmeyin

Ben sizin neyi savunuyorsunuz anlamadım :) Eğitim almak kötü mü diyorsunuz? Eğitimsizler kaza yapmıyor mu diyorsunuz?
Paolonun ismini vermişsiniz. Sahte sertifikalı eğitmenlerin de ismini verir misiniz?
Omm nin verdiği eğitime kopya slayt ve değersiz demenizi de asla kabul etmiyorum. 3 senedir bu dernek içerisindeyim ve benim 10 sene önceki sürüşümün çok ötesine geçmeme yardımcı oldu. Sevdiğim herkese bu eğitimleri tavsiye ederim.
3 sene boyunca bu dernekte elinde puro ve viski olan birini görmedim.
3 sene boyunca eğitimlerde ne vefat eden oldu ne de bir yerini kıran oldu. Sizin yaşınız bana göre fazla ve benim bilmediğim geçmiş olaylar varsa sizden öğrenmek isterim.
Ayrıca omm de saati 50 TL diye bir eğitim yok. Bazı şeyleri bilmediğinizi ya da yanlış bildiğinizi düşünüyorum.

Mustafa Ö.
07-06-2017, 17:35

Eğitim şart katılıyorum ama insan kendi kendinide geliştirebilir. Uzun süre motor kullanan biri eğitime gittiğinden zaten yaptığı ama ismini bilmediği birçok aynı taktik anlatılıyor. Motoru hakkını vermek için risk almak gerekir risk alıyorsan hakkını veriyosundur. Eğitimlide olsan eğitimsizde risk alman gerek hem motorun hakkını vermek için hem kendini geliştirmek için.

Şahsi görüşümdür. Syglrmla.

ambinte
07-06-2017, 17:52
Eğitim şart katılıyorum ama insan kendi kendinide geliştirebilir. Uzun süre motor kullanan biri eğitime gittiğinden zaten yaptığı ama ismini bilmediği birçok aynı taktik anlatılıyor. Motoru hakkını vermek için risk almak gerekir risk alıyorsan hakkını veriyosundur. Eğitimlide olsan eğitimsizde risk alman gerek hem motorun hakkını vermek için hem kendini geliştirmek için.

Şahsi görüşümdür. Syglrmla.

Maalesef size katılmıyorum. Motorun hakkını vermek için risk almak gerekmez. Hatta motorda neden risk alacaksınız. Riske atılan şey can.
Bu tip eğitimlere uzun süre motor kullanan birileri geldiğinde hakimiyet konusunda pek sorun yaşanmıyor ama bazı yanlış alışkanlıkları değiştirmek zor oluyor.

Mustafa Ö.
07-06-2017, 18:05
Maalesef size katılmıyorum. Motorun hakkını vermek için risk almak gerekmez. Hatta motorda neden risk alacaksınız. Riske atılan şey can.
Bu tip eğitimlere uzun süre motor kullanan birileri geldiğinde hakimiyet konusunda pek sorun yaşanmıyor ama bazı yanlış alışkanlıkları değiştirmek zor oluyor.

Eğitim olayını katılıyorum tmm haklısınız ama öteki dediklerimde kendimce ısrarlıyım bende size katılmıyorum :) Syglrmla.

cabrioleter
07-06-2017, 18:09
Ben sizin neyi savunuyorsunuz anlamadım :) Eğitim almak kötü mü diyorsunuz? Eğitimsizler kaza yapmıyor mu diyorsunuz?
Paolonun ismini vermişsiniz. Sahte sertifikalı eğitmenlerin de ismini verir misiniz?
Omm nin verdiği eğitime kopya slayt ve değersiz demenizi de asla kabul etmiyorum. 3 senedir bu dernek içerisindeyim ve benim 10 sene önceki sürüşümün çok ötesine geçmeme yardımcı oldu. Sevdiğim herkese bu eğitimleri tavsiye ederim.
3 sene boyunca bu dernekte elinde puro ve viski olan birini görmedim.
3 sene boyunca eğitimlerde ne vefat eden oldu ne de bir yerini kıran oldu. Sizin yaşınız bana göre fazla ve benim bilmediğim geçmiş olaylar varsa sizden öğrenmek isterim.
Ayrıca omm de saati 50 TL diye bir eğitim yok. Bazı şeyleri bilmediğinizi ya da yanlış bildiğinizi düşünüyorum.

bu dayıya çok bakmayın kendisi ikinci shkodra mıdır nedir ondan..
intercity konusunu da karıştırdı ortaya konuştu bildiklerinizi söyleyin dediler konuşmadı.
burda da aynısı olacak.
genç bir arkadaşı hakir gördü internetten bindiğiniz arabalara ben zamanında sıfır bindim diye arkdaşı bilgisiyle(!) ezmek istedi genç arkadaş tokat gibi belgelerle konuşunca konuyu bambaşka yere çekti. dünya üzerinde yok dediği araba var çıktı :D

Ronin_
07-06-2017, 19:16
50 yaşında bir insanın kalkıp ilk motor olarak 600rr ve 1000xr tavsiye etmesi ???

hııımmmmm efsaneğ

mkerim
07-06-2017, 20:23
50 yaşında bir insanın kalkıp ilk motor olarak 600rr ve 1000xr tavsiye etmesi ???

hııımmmmm efsaneğben 50 yasında motosiklete binmeye başlamadım ki

Ronin_
07-06-2017, 22:09
ben 50 yasında motosiklete binmeye başlamadım ki

Biliyorum evet, tecrübesizsiniz demiyorum zaten, tecrübeli bir sürücü olmanıza 1000xr nasıl tavsiye ediyorsunuz anlayamıyorum. Resmen çıplak s1000rr o motor.. Arkadaşlar alın 125 250cc bir motosiklet, en azından ilk kazanıza kadar kullanın. Allah kimseye göstermesin ama güzelce bi düşün. Ne demek istediğimi anlarsınız.

Hayatımız leblebi değerinde olduğu bu düzende siz de kendinizi leblebi yerine koymayın.

mkerim
09-06-2017, 08:33

uzun zamandır söylediğim noktaya geldiniz. eğitimciyim diyenlerin alayı kullandıkları motosikletlerin sınırlarını bilmiyor. hatta kolay kullanılması ile nam salan endurolar kullanıyorlar. yani kısaca kullandıkları motosiklette asla tam gaz yapamamış birilerinden bahsediyorsunuz. ve savunma da, ben zaten güvenli sürüyorum riske ne gerek var. en meşhurları hatta ilk sahte diplomalılardan birisi kendi motosikletinde tam gaz yapamamakta. kendi bile söylüyor ne gerek var ki. ver bunların altına bir süpersport anında ölsünler. umarım bu sizin yazdıklarınızdan sizinde motosikletinizde sınırları bilmediğinizi yanlış anlamış olayım.
eğer bir işi birilerine öğretiyorsan sokaktan biri gelip benim kullandığım gibi kullan şu motosikleti de görelim diyememeli.

ambinte
09-06-2017, 09:45
uzun zamandır söylediğim noktaya geldiniz. eğitimciyim diyenlerin alayı kullandıkları motosikletlerin sınırlarını bilmiyor. hatta kolay kullanılması ile nam salan endurolar kullanıyorlar. yani kısaca kullandıkları motosiklette asla tam gaz yapamamış birilerinden bahsediyorsunuz. ve savunma da, ben zaten güvenli sürüyorum riske ne gerek var. en meşhurları hatta ilk sahte diplomalılardan birisi kendi motosikletinde tam gaz yapamamakta. kendi bile söylüyor ne gerek var ki. ver bunların altına bir süpersport anında ölsünler. umarım bu sizin yazdıklarınızdan sizinde motosikletinizde sınırları bilmediğinizi yanlış anlamış olayım.
eğer bir işi birilerine öğretiyorsan sokaktan biri gelip benim kullandığım gibi kullan şu motosikleti de görelim diyememeli.

Bak hocam isim vermeden sallayıp duruyorsun. Risk almamak yavaş gitmek anlamına gelmiyor. Sistemi bilen kişi hem hızlanır hem de güvenli sürer. Zaten en büyük sorun bırakın motorun sınırlarını insanlar kendi sınırlarını bilmiyor.
Ben de GS kullanıyorum. Kullanılması kolay dediğiniz motorlardan :)
Hangi hocalardan bahsettiğini bilmiyorum. Birileri ile bir derdin var anlaşılan. Fakat şu piyasada çok değerli hocalar var. Eğitim gerçekten hayat kurtarıyor. OMM teori eğitimleri ücretsizdir. Buna bile katılmak bakış açınızı değiştirir.

mkerim
09-06-2017, 10:06
Bak hocam isim vermeden sallayıp duruyorsun. Risk almamak yavaş gitmek anlamına gelmiyor. Sistemi bilen kişi hem hızlanır hem de güvenli sürer. Zaten en büyük sorun bırakın motorun sınırlarını insanlar kendi sınırlarını bilmiyor.
Ben de GS kullanıyorum. Kullanılması kolay dediğiniz motorlardan :)
Hangi hocalardan bahsettiğini bilmiyorum. Birileri ile bir derdin var anlaşılan. Fakat şu piyasada çok değerli hocalar var. Eğitim gerçekten hayat kurtarıyor. OMM teori eğitimleri ücretsizdir. Buna bile katılmak bakış açınızı değiştirir.

biraz daha sallayalım.

omm eğitimlerinden. her hafta sonu istanbul durusu parka gidilerek yapılan yol eğitimi. ( ne demekse ) her hafta kaza. kaza olmadığı ender haftalarda konuşulan bu hafta kaza olmadı. ne yaptıkların görmek için gittiğimde hız sınırının 50 yazdığı yerde 150 ile giden meşhur paolo . durdurup sorduğumda ne yapıyorsun sorusuna verdiği cevap. güvenli sürüş eğitimi, veriyorum. yada izmirde otoprak içerisinde eğitim yaparken yayaya çarpıp yaralayan eğitmen. veya iron butt yapması için millete gaz veren sonrada kazalarda hayatını kaybedenlerden sonra sessizliği tercih eden eğitmen mi arıyorsun.
madem gel katıl omm eğitimine dedin bende diyorum ki en az benim kadar motosikleti sürmelisin ki bana bir şeyler öğretebilesin. anladığım kadarı ile sizin bir milyon kilometreniz de yok. yani camiada tecrübesiz sınıfında bir eğitmensiniz.( bunu eğitmenim diyenler söylüyor ) GS bu işin en kolayı. al bir cbr 250, onu bile kullanmakta zorlanabilirsin. bunu anlamayanlar olacaktır. GS ye benim koyduğum isim PİKNİK tipi motosiklet. zaten yakında bu tür nereden geldiği belli olmayanlardan türeyenlerden sertifika alma işi bitiyor. devlet eğitmen sertifikası verecek. illa birilerine bağımlı olma işi bitiyor. dileyen sınava girecek dileyen eğitim alıp sonra sınava girip sertifikasını alacak.
bence siz motosikletinizi kullanırken dikkat edin ve rahat oturuş pozisyonunda kullanmayı unutmayın GS de bile bir müddet sonra yorulursunuz.

rebel
09-06-2017, 13:55
Konu nerden nereye gelmiş ya vay be :D 1ay önce 2015 hyosung gt250r aldım. oturuş pozisyonu,ebat ve ağırlık olarak 600ss sınıfı bir motor(cbr600rr dan daha büyük ve daha ağır) Daha önce bir sürü motor test ettim. Motor sürmeyi bilmeyen adam sırf oturuş pozisyonundan ve manevra kıtlığından dolayı bile kaza yapar. Tecrübem gayet yeterli olmasına rağmen, biraz az tecrübem olsa şehir içinde 30bg v2 bir makina bile tehlikeye sokabilir çünkü yeterince gücü,ağırlığı ve ciddi yatık bir oturuş pozisyonu var. Hiç anlamadan 160lara gelen son hızı 185 olan bir makina bu. Sene 2017 olmuş! yeni başlayan adama +100hp motor önermeyin. Bu adam pist asfaltında binmeyecek. orta refüjde sulamalarımız,kamyondan dökülen kumlu çakıllı ve bol bol çukurlu *** gibi asvaltımız var. Viraj çıkışında jilet gibi kaygan asfaltta gaz açabilen delikanlı arkadaşlarımızla tanışmak istiyorum. Adama en güçsüzü 120bg olan ss önerirseniz o adam ne bileğini güçlendirebilir nede limitlerini zorlayabilir. Zevk alamıcağınız sizin değil onun sizi yönettiği makinalar almayın. iyi günler :D

ahmet3425
09-06-2017, 14:15
aldığın motosiklet arabandan yavaş olmamalı. sonra çok eziyet çekersin. ben olsam italyan bir vasıta almam.
zevk almak istiyorsan mutlaka R veya RR uzantısı olmalı motosikletinde.
ileri sürüş eğitimi vs vs gibi saadet zincirine alet olma. hepsi boş
ben olsam.
para sorun değilse XR1000 bmw ile başlarım. hem kolay kullanılan hem üzerinde seni yormayacak tek vasıta.

en az 600cc bir rr motosiklet ile başlarım. eğer kilo yani göbeğin falan yoksa bu motosiklet de zevk verir.

bmw de çanta falan da takarsan bir sürü ıvır zıvırını toplar.

sana bu durumda HIZLI GİT demekten başka söz yok.

10 senedir motosiklet kullanıyorum henüz 250 cc üzeri motosikletim olmadı. moped/scooter tarzı kullandım hep. toplamda 100.000 km yapmısımdır hiç de sıkıntı cekmedim simdiye kadar.

cok sükür maddi gücümde var ama halen 150 cc kullanıyorum 1-2 aya 250 cc yanına bir motor daha almayı düsünüyorum.

basit tecrübeler dısında yeni baslayan bir arkadasa 1000 lik yada 600cc race bir makine önermek ne kadar doğru acaba ? motosiklet forumlarında sabaha kadar tartısabiliriz belki ama burada cok fazla uzerine gitmeye gerek yok.

benim gördüğüm kadarıyla siz arkadasa karacaahmetin kısa yolunu tarif etmissiniz elinize sağlık diyelim...

ambinte
09-06-2017, 14:21
biraz daha sallayalım.

omm eğitimlerinden. her hafta sonu istanbul durusu parka gidilerek yapılan yol eğitimi. ( ne demekse ) her hafta kaza. kaza olmadığı ender haftalarda konuşulan bu hafta kaza olmadı. ne yaptıkların görmek için gittiğimde hız sınırının 50 yazdığı yerde 150 ile giden meşhur paolo . durdurup sorduğumda ne yapıyorsun sorusuna verdiği cevap. güvenli sürüş eğitimi, veriyorum. yada izmirde otoprak içerisinde eğitim yaparken yayaya çarpıp yaralayan eğitmen. veya iron butt yapması için millete gaz veren sonrada kazalarda hayatını kaybedenlerden sonra sessizliği tercih eden eğitmen mi arıyorsun.
madem gel katıl omm eğitimine dedin bende diyorum ki en az benim kadar motosikleti sürmelisin ki bana bir şeyler öğretebilesin. anladığım kadarı ile sizin bir milyon kilometreniz de yok. yani camiada tecrübesiz sınıfında bir eğitmensiniz.( bunu eğitmenim diyenler söylüyor ) GS bu işin en kolayı. al bir cbr 250, onu bile kullanmakta zorlanabilirsin. bunu anlamayanlar olacaktır. GS ye benim koyduğum isim PİKNİK tipi motosiklet. zaten yakında bu tür nereden geldiği belli olmayanlardan türeyenlerden sertifika alma işi bitiyor. devlet eğitmen sertifikası verecek. illa birilerine bağımlı olma işi bitiyor. dileyen sınava girecek dileyen eğitim alıp sonra sınava girip sertifikasını alacak.
bence siz motosikletinizi kullanırken dikkat edin ve rahat oturuş pozisyonunda kullanmayı unutmayın GS de bile bir müddet sonra yorulursunuz.

Ben eğitmen değilim
GS de ilk motorum değil.
Ben sizi anlamadım ve anlamaya çalışmaktan da vazgeçiyorum.
Tek korkum yaşınıza hürmet eden gençleri hız-risk-eğtime gerek yok gibi hata zehirlemeniz.

wolrath
09-06-2017, 15:09
hayretle okudum bazı mesajları.

lütfen; insanların hayatlarına mal olacak ciddiyette ve saçma sapan fikirlerinizi kendinize saklayın !

KÖROĞLU
09-06-2017, 15:35
Motorsikletten pek anlamam. Arada 125 znu dedikleri motoru kullanıyorum. Toplam tecrübem 50 km falan var yok.

çok güçsüz olmasına rağmen bir anda hızlanıyor (hiç racing yada 125 cc üstü motor binmedim)

Ben gaza basarken korkuyorum, 600 lük 1000 lik makina tavsiyeleri şaka sanırım. Bence en doğrusu küçük cc ile başlayıp devam ettirmek ve eğitim almak.

Korkmasam trafikteki hayvanlardan 50 cc lik bir kisbee alıp işe onla gidip geleceğim.

Mustafa Ö.
09-06-2017, 18:08
Arkadaşlar sadece gaz teli ile bitmiyor debriyajada hassas davranmak lazım. Hassas derken okadar hassas değil 1 milim çevirmekle fezaya çıkmıyor zaten, SS makinelerde alt devirler roket gibi değil üst devirlerde sıkıntı gidona iyi tutunmak lazım sanki bıraksan ucucakmış gibi oluyor :)

Bir konu daha yaw 50 cc yede binsen 1000 cc yede gaz senin elinde hakimiyet sende insan hızlı gitti anlıyor hızlandını anlamıyorsa zaten trafiğe yaya olarak bile çıkmamalı.

Trafik araç motorsiklet bisiklet yaya bu eğitimler genel olarak zaten ilk okul yıllarında verilmeye başlanmalı şuan ki trafiğe bakarsak hergün 70+74 km yol yapan biri olarak durum içler acısı.

blumenberg
14-06-2017, 21:24
yarın kısmetse 883'ü alıyorum, dediğiniz gibi gereğinden fazla düşünmemek gerek ve yine aceleci davrandım yine. motoru 1-2 hafta garaja kapatıcam başabilirsem tabi, eğitimlerde 250-400-800cc leri denedikten sonra kendi motoruma bineyim diyorum.

siyah bir 883'e uygun kask mont ve eldiven önerileriniz var mı? şimdilik bunu beğendim gibi.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/IMG_3023_zpsjit5zfez.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/IMG_3023_zpsjit5zfez.jpg.html)

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/IMG_3022_zpsrlbvrexx.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/IMG_3022_zpsrlbvrexx.jpg.html)

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/IMG_3021_zpsoit9lg4w.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/IMG_3021_zpsoit9lg4w.jpg.html)

TFSİ
14-06-2017, 21:52
hayırlı olsun dediklerinin dışında tech90 kotları tavsiye edebilirim
Resimdeki kaskın fiyatı ne kadar shark ın bu modeli var fiyatı harley den daha uygun olabılır

TolgaUs
14-06-2017, 23:01
Ya başlığı gördümde yazamadan edemedim.
Önemli olan cc değil el ayarı demiş bazı abiler.
600 luk dediğinz racing motor 3 4 saniye içersinde 100km ye ulaşabiliyor. ancak o ağırlıkla okadar hızlı durmuyor.
makinayı önemli olan durdurmak. hızlanmasını sağlamak çok kolay durmakta bitiyor iş.
google elinizin altında ilk makinası 600+ olan çoğu abilerimizin mermerde ismi yazıyor şuan.
Gerek yok hiç bir gereği yok. 200 bilmem kaç kiloyu 0 tecrübe ile virajda tutmak oldukça zor.

250 CC ile başlanır.
duruma göre 300 cc yada 500 cc geçişi sağlanır.
20 25bin km sonra 600lük makina geçerlidir.

Araba kullanmayı bilmeyen adama Ferrari verilmez unutmayın abiler. İlk motorunuz max 250cc olsun ki sevdiklerinize sarılmaya devam edin.
Saygılar.

Runo
14-06-2017, 23:19
blumenberg paylaştığınız kaskın birebir aynısı bende var harleyden almıştım bende aynısını hdmc'di. Bana göre çok çok rahatsız bir kask, içinde sünger yok denecek kadar yok ondan sebep. Tabi rahatsızlık kavramı kişiden kişiye değişir. Olası kötü bir olayda pek güvenlik sağlayacağını düşünmüyorum. Ha gören herkes geçene kadar kafasını çevirip bakıyor orası ayrı konu. Arai'nin renk renk modelleri var illaki hoşunuza giden olur, bakın derim kalitesinden pişman olmazsınız

http://i68.tinypic.com/2ykbywz.jpg

wolrath
15-06-2017, 00:19
çene koruması ve d-ring ? :confused:

blumenberg
15-06-2017, 00:39
blumenberg paylaştığınız kaskın birebir aynısı bende var harleyden almıştım bende aynısını hdmc'di. Bana göre çok çok rahatsız bir kask, içinde sünger yok denecek kadar yok ondan sebep. Tabi rahatsızlık kavramı kişiden kişiye değişir. Olası kötü bir olayda pek güvenlik sağlayacağını düşünmüyorum. Ha gören herkes geçene kadar kafasını çevirip bakıyor orası ayrı konu. Arai'nin renk renk modelleri var illaki hoşunuza giden olur, bakın derim kalitesinden pişman olmazsınız

http://i68.tinypic.com/2ykbywz.jpg

ne kadara almıştınız hatırlıyor musunuz, aslında böyle yarım kask değil de kapalı kask alın diyolar, fakat beğendiğim pek olmadı şuana kadar, internetten bakabileceğim bi yer var mı çeşitlerin olduğu?

racing motor bakarken bi kask beğenmiştim venom modelli carbon rpha 11 ve is17. fakat tarzı değiştirince ona göre kask alayım diyorum şimdi de.

hayırlı olsun dediklerinin dışında tech90 kotları tavsiye edebilirim
Resimdeki kaskın fiyatı ne kadar shark ın bu modeli var fiyatı harley den daha uygun olabılır

teşekkür ederim şimdiden, pantolonlara da baktım bana biraz ağır gibi geldi rahat edemedim, yok mu onların hafif versiyonları ? :) resimdeki hakkında bilgim yok da shark raw olanlar 1000 TL civarı.

Runo
15-06-2017, 01:08
ne kadara almıştınız hatırlıyor musunuz, aslında böyle yarım kask değil de kapalı kask alın diyolar, fakat beğendiğim pek olmadı şuana kadar, internetten bakabileceğim bi yer var mı çeşitlerin olduğu?

racing motor bakarken bi kask beğenmiştim venom modelli carbon rpha 11 ve is17. fakat tarzı değiştirince ona göre kask alayım diyorum şimdi de.

Yanlış hatırlamıyorsam 1.5 sene oldu heralde, aldığımda 1400 tl civarındaydı. Bu zaten sharkın kendi kaskı, sadece hd için ürettiği dizayn gibi bir şey. Hdmc,ağızlıktaki hava girişi ve kulak yazıları dışında bir fark yok galiba shark raw'la. Ama dediğim gibi şekli güzel, konforu bana göre hiç yok. Ben sadece bu kask hakkında tecrübemi ve fikrimi söyledim yardımcı olmak açısından, siz yinede gönlünüzde olanı deneyip araştırıp alın, aklınızda olcağına kafanızda olsun :)
Arai ve shoei modellere kapalı kasklar olarak buradan bakabilirsiniz (mağazasında daha bol çeşit var) ve tavsiyem çene pedi olan modellere bakmanız, çünkü aşağıdan rüzgar belli bir hızdan sonra rahatsız ediyor

Motosiklet Kaskı Markaları ve Modelleri Ucuz Fiyatlarıyla Satışta (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Motosiklet-Kaski-Fiyatlari-ve-Modelleri)

blumenberg
15-06-2017, 22:13
Yanlış hatırlamıyorsam 1.5 sene oldu heralde, aldığımda 1400 tl civarındaydı. Bu zaten sharkın kendi kaskı, sadece hd için ürettiği dizayn gibi bir şey. Hdmc,ağızlıktaki hava girişi ve kulak yazıları dışında bir fark yok galiba shark raw'la. Ama dediğim gibi şekli güzel, konforu bana göre hiç yok. Ben sadece bu kask hakkında tecrübemi ve fikrimi söyledim yardımcı olmak açısından, siz yinede gönlünüzde olanı deneyip araştırıp alın, aklınızda olcağına kafanızda olsun :)
Arai ve shoei modellere kapalı kasklar olarak buradan bakabilirsiniz (mağazasında daha bol çeşit var) ve tavsiyem çene pedi olan modellere bakmanız, çünkü aşağıdan rüzgar belli bir hızdan sonra rahatsız ediyor

Motosiklet Kaskı Markaları ve Modelleri Ucuz Fiyatlarıyla Satışta (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Motosiklet-Kaski-Fiyatlari-ve-Modelleri)

1400 fiyat aldım bugün bende o da indirimli hali. yalnız 2. el buldum bi tane 1 sene olmuş cocuk alalı. çok teferruatlı kask olmadığı ve koruma değil de görüntü olduğu için uygun fiyata onu alayım diyorum? raf ömürleri 5 yıl imiş. agzını motoru sürerken cıkarmak sıkıntılı olacak yani hava almak zor gibi 2 elle kaldırılıyor çünkü.

bu arada satışı aldım bugün. 200km'de kız gibi bi motor aldım, 6 bin euro kadar extraları var. kapalı kasklar baya büyük duruyo kafada. hoşuma gitmedi pek.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/4d9afe50-6ddb-44ee-bf66-8875042c0ac6_zpsnywjn6f9.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/4d9afe50-6ddb-44ee-bf66-8875042c0ac6_zpsnywjn6f9.jpg.html)

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/FullSizeRender%2012_zps64j9qnbi.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/FullSizeRender%2012_zps64j9qnbi.jpg.html)

Ronin_
15-06-2017, 22:19
1400 fiyat aldım bugün bende o da indirimli hali. yalnız 2. el buldum bi tane 1 sene olmuş cocuk alalı. çok teferruatlı kask olmadığı ve koruma değil de görüntü olduğu için uygun fiyata onu alayım diyorum? raf ömürleri 5 yıl imiş. agzını motoru sürerken cıkarmak sıkıntılı olacak yani hava almak zor gibi 2 elle kaldırılıyor çünkü.

bu arada satışı aldım bugün. 200km'de kız gibi bi motor aldım, 6 bin euro kadar extraları var. kapalı kasklar baya büyük duruyo kafada. hoşuma gitmedi pek.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/4d9afe50-6ddb-44ee-bf66-8875042c0ac6_zpsnywjn6f9.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/4d9afe50-6ddb-44ee-bf66-8875042c0ac6_zpsnywjn6f9.jpg.html)

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/FullSizeRender%2012_zps64j9qnbi.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/FullSizeRender%2012_zps64j9qnbi.jpg.html)

hayırlısı olsun, sesinide duymak isteriz :) ancak full-face kasktan vazgeçmeyin. özellikle yaz geliyo, sıcaklar artacak, yollar kayganlaşacak. Allah korusun ama kaza esnasında çene açıkta kalmasın. ve alacağınız kaskı gidip deneyin. görüntüsüne değil kafanızın rahat edeceğine göre deneyin..

Runo
16-06-2017, 00:17
Hayırlı olsun güzel ve keyifli sürüşler.. vance&hines ve filtresi yeter :)

ambinte
17-06-2017, 08:49
Hayırlı olsun. Kazasız belasız ağız tadıyla binin.

blumenberg
17-06-2017, 14:00
hayırlısı olsun, sesinide duymak isteriz :) ancak full-face kasktan vazgeçmeyin. özellikle yaz geliyo, sıcaklar artacak, yollar kayganlaşacak. Allah korusun ama kaza esnasında çene açıkta kalmasın. ve alacağınız kaskı gidip deneyin. görüntüsüne değil kafanızın rahat edeceğine göre deneyin..

senin için yükledim videoyu :) sözünüzü dinlicem full face alıcam, bana tavsiyeleriniz nedir, motor mat olduğu için ona göre kask alayım diyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=s0ivEvqdoHg&feature=youtu.be

Hayırlı olsun güzel ve keyifli sürüşler.. vance&hines ve filtresi yeter :)

Hayırlı olsun. Kazasız belasız ağız tadıyla binin.

eyw teşekkür ederim, daha iyisi sizin olsun.

merttepe
17-06-2017, 16:30
Bell bullit serisii tavsiye ederim. 883 icin guzel bir kombin yapabilirsiniz. Tech 90nin cuval kesimlerine yerine fit riderdenim bakin.

Ronin_
18-06-2017, 10:05
senin için yükledim videoyu :) sözünüzü dinlicem full face alıcam, bana tavsiyeleriniz nedir, motor mat olduğu için ona göre kask alayım diyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=s0ivEvqdoHg&feature=youtu.be

eyw teşekkür ederim, daha iyisi sizin olsun.

valla ses tam beklediğim gibi :D hayırlı olsun kulağımın pası gitti.. bell bullit gerçekten çok güzel kullanıcı yorumları ve yurtdışı sitelerde bile tavsiye ediliyor.. ama biraz tuzlu tabi :)

haricinde shoei rt1200 dü yanılmıyorsam ve icon alliance seriside güzeldir.. ama imkan varsa kesinlikle bellden şaşmayın

blumenberg
27-06-2017, 09:12
Bell bullit serisii tavsiye ederim. 883 icin guzel bir kombin yapabilirsiniz. Tech 90nin cuval kesimlerine yerine fit riderdenim bakin.

valla ses tam beklediğim gibi :D hayırlı olsun kulağımın pası gitti.. bell bullit gerçekten çok güzel kullanıcı yorumları ve yurtdışı sitelerde bile tavsiye ediliyor.. ama biraz tuzlu tabi :)

haricinde shoei rt1200 dü yanılmıyorsam ve icon alliance seriside güzeldir.. ama imkan varsa kesinlikle bellden şaşmayın

daha iyisi sizin olsun, valla dayanamayıp kask olarak shark raw harley swat görünümlü kasktan aldım, sanırım full face almam gerekecek bi tane de :) eldiven, mont aldım. ayakkabı için ise daha beklemedeyim, harley'in ayakkabılarda topuk kısımları yüksek ve konfor olmuyormuş günlük kullanım için.

bu arada motosikletin 7000 euro'luk extraları bunlar.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/image1_zpsvjdjtcgg.jpg (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/image1_zpsvjdjtcgg.jpg.html)

G_TT_I
27-06-2017, 17:05
Motor kac para?

Gorky
27-06-2017, 18:43
araba sürmeyi bilmeyen biri "challenger srt8 mi alsam" der mi?