PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motor olarak pcx mi fiddle 2 mi ?

!KO
18-09-2016, 23:00
evle iş arası yürüyerek 15 dk arabayla 45 dk oldugu için sıkıldım artık trafikten ufak bi scooter alıp ufak ufak kenardan kenardan gitmek istiyorum
ilk defa kullanıcam o yuzden kucuk pratik bişey olsun istedım bu iki model arasında kaldım
satısıda iyi olması lazımki 1 sene sonra 250lik vitesliye gecmek gibi bi planımda var
uygun fiyatlı olmasının sebebi ilk motor elbet düşer filan

sizcehangisi fiddle mı pcx mi
fiddle ın fiyatları daha uygun gibi

PiscocuK
18-09-2016, 23:07
Pcx ve digerleri

Alim satim sorunsuzluk parca sikintisi olmamasi bence pcx isini fazlasiyla gorulecektir
Tabi butcede onemli ama cok zorlamiyorsa ben pcx oneririm

ahmet3425
18-09-2016, 23:11
2 farkli fiddle ile toplam da 20000 km yol yapmisimdir. Daha sonra pcx 150 ye gectim gec oldu ama guc olmadi :) lakin hesapladigim zaman 2000 tl fazladan yakita para vermisim. :( fadilin yari parasi.

Ayrica pcx in + lari cok fazla satarken ikiside ayni hizla gider temiz olduktan sonra sorun yasamassin. Ben fadildan da pcx dende ufak da olsa satarken kar ettim km lerce surdugum yol da yanima kar kaldi.

Yani fadil ucuz diye yoneliyorsan yonelme imkanin varsa pcx al satacagin zaman yine ayni para birsey kaybetmessin allah kaza bela vermedigi surece.

Pcx cok cok ustun bir scooter detaya girmeye hic gerek yok.

!KO
18-09-2016, 23:28
pcx zorlıcak gibi o yuzden fiddle ın iyi yonlerını gormeye calısıyorum :D

pcx alcaksam 1 ay daha bekleyıp temız bısey alıp baya binerim ama 1 ay beklemek ıstemıyorum kıs geliyo artık
bitik bi pcx almaktansa temiz bi fiddle daha mantıklı dıye dusunmustum ama beklemeye degerse pcx beklenir :D
galıba ikisinide bı kullanmam lazım karar verebılmek için

STP
18-09-2016, 23:45
Fiddle pcx yaninda teneke malesef, pisman olursun emin ol

!KO
19-09-2016, 00:39
Fiddle pcx yaninda teneke malesef, pisman olursun emin ol

bekle pcx al kafana gore takıl dıyo herkes ben tatmın oldum pcx konusunda :D

esdaesda
19-09-2016, 01:38
Scooter alma vitesliye geçiceksen. Hiçbir motosiklet sürücüsü scooterla başlayıp normale geçmez zaten tavsiyede etmezler.

wolrath
19-09-2016, 01:43
vıteslıye gececeksen scootera ne gerek var?
cbf 150 :icon_tup:

!KO
19-09-2016, 02:12
yani hiç kullanmadıgım ıcın trafık viraja girme gibi olayları cozerken vites işiyle ugrasmamak için
bide evdekilerin motor konusunda endişe duymasın diye boyle şirin bi scooterla baslayıp gitmek benım için daha iyi olur gibi

mertkaya
19-09-2016, 02:34
Fiddle'ın güzel yanı gariban Vespa'sı olması, bir ıtalya bayrağı bir kaç stikır tadaa vespa :D Bende Pcx daha iyidir diyenlerdenım ama fiddle da üzmez kesinlikle. Fıtı fıtı gidip kamp yapan bir arkadaşım var ondan biliyorum

wolrath
19-09-2016, 04:00
yani hiç kullanmadıgım ıcın trafık viraja girme gibi olayları cozerken vites işiyle ugrasmamak için
bide evdekilerin motor konusunda endişe duymasın diye boyle şirin bi scooterla baslayıp gitmek benım için daha iyi olur gibi

iyi de sürüş dinamıgı olarak cok farklılar.
scooterla edındıgın tecrube, ılerıde alacagın vıteslı motor ıcın hıcbır anlam ıfade etmıyor.

bakkala cakkala gıtmek ıcın ise ok, lakın ılerıde adam gıbı motor sureyım dıyorsan hıc scooter ısıne gırme derım.

punto_multijet
19-09-2016, 07:34
pcx le kaza yapmıştım yolumda giderken yandan araba çarptı neyse. 2. eli konusunda sadece şunu diyeyim motor daha serviste tamirdeyken hemde çok çok az bir zararla (sıfırı 6000tl iken 5000e vermiştim) satıldı. . yeni sahibi teslim aldı. :D kesinlikle her yönden pcx tavsiye ederim.

kaykayovera
19-09-2016, 08:04
Bizde kardeşime bi 20 gün kadar önce scooter alacaktık ikisi arasında çok kaldık ama ekipman sağlam olsun daha sonra daha iyi bir motora geçeriz birlikte kullanırız diye neredeyse bi fiddle parası ekipmana verdik haliyle elimizde bi fiddle parası kaldı temiz bi tane bulup aldık. Bi 800 km kadar kullandık bu 20 günde hesapladığım kadarıyla km de güncel benzin fiyatı ile 16 kuruş yakıyor. İstanbul için servisi yeterli benim çevremde bile 3 tane servisi var. Kalite olarak pcxten düşük tabikide ama bence nasıl olsa değiştireceğim diyorsan gayet yeterli bi scooter piyasası canlı satarken zarar edileceğini bekleteceğini düşünmüyorum. Kalkıştan 80 km/h kadar iyi çıkıyor sonra kullananın ağırlığına göre. Düzlükte 100 km/h görüyor ite kaka ben max 107 km/h gördüm zaten tek denememdi yol bomboş ve genişti normalde asla o hızlarda seyredilecek bi alet değil. Aynaları çok kötü alır almaz değişmemişse bi çift yeni ayna takmak gerekli ben 1.83 üm kendi belimi görüyorum giderken fabrikasyon ayna ile. Onun dışında çok kafa ağrıtacak sorun çıkartacak bi alet olduğunu düşünmüyorum. Pcx'e göre iki artısı var birincisi daha fazla dikkat çekiyor ikincisi ise fiyatı. Başka bi sorun olursa cevaplamaya çalışırım.

SifirinciMurat
19-09-2016, 08:23
CBF demişler bak, git al. Yaklaşık bir yıl önce ben de benzer konumdaydım. Gittim Honda'dan GS1 aldım, devirirsem üzülmeyeyim diye öğrenme amaçlı bir de CBF150 aldım. Neyse ki hala devirmedim de... Dağ yoluna mı vurmadım, şehirler arası yola mı çıkmadım, bir kere bile gitmem demedi. Ha, şimdi gözüm yükselerde ama yine sıfırdan başlayacak olsam yine aynısını yaparım.

orhansah
19-09-2016, 08:23
pe
ce
iks
.

MeRtCaN
19-09-2016, 09:13
yenı kasa 2014 150 lık pcx var bende ılgılenırsen yardımcı olurum

Turbo1
19-09-2016, 09:18
150 lik pcx tavsiyemdir.

Yigit-Y
19-09-2016, 09:20
Para çokomel eğrisinde fiddle başlaman bence mantıklı

Sonrasında tecrübe kazandıkça yeni kasa 150 pcx ilede süslersin bir güzel

İki motorda satılıyor 2.el hızlı hiçbirinden pişman olmazsın

Ama pcx tartışılmaz iyidir

Her iki motora sahip olup güncel pcx kullanıcısı olarak yazıyorum bende :)

EREN34
19-09-2016, 10:02
Pekiiii,

Sıfır fiddle mı yoksa aynı paraya 2. el 125lik PCX mi?

fore
19-09-2016, 10:10
iyi de sürüş dinamıgı olarak cok farklılar.
scooterla edındıgın tecrube, ılerıde alacagın vıteslı motor ıcın hıcbır anlam ıfade etmıyor.

bakkala cakkala gıtmek ıcın ise ok, lakın ılerıde adam gıbı motor sureyım dıyorsan hıc scooter ısıne gırme derım.

Hocam sürüş dinamiği değişsinde, acemilik dönemi için, scooterla başlanıp gçeilebilir aslında vitesliye. Ben geçtim oradna biliyorum:)

Neden dersen, bir kere freni nasıl yapacağını öğrenecek. Tabi vitesli motor ve scooterın tamamen fakrlı fren yöntemleri ama ön freni öğrenecek en azından.
Daha sonra, trafik akarken ve trafik takibi yaparken, vites mi küçültsem, fren mi yapsam, aragaz mı versem karmaşası yaşamadan yola konsantre olacak. Motorla trafikte olmak ne demek onu öğrenecek. Kontra hepsinde kontra, belki ufak tefek kaçış manevrası yapacak frenle vitesle uğraşmadan. Motosiklet trafikte nasıl konumlanır onu görecek. Bütün bunları yaparken, iki el iki ayak birde göz koordinasyonuna gerek duymayacak. Sadece yola konsantre olacak, geniş bakışa alışmaya çalışacak. Viraj öğrenebilir biraz, scooterın ne kadar yatacağı belli tabi ama en azından işin temel prensibini alabilir diye düşünüyorum ben.

sparcoo
19-09-2016, 10:16
kesinlikle pcx. sıfır fiddle almaktansa ikinci el eski kasa pcx bile alırdım.
2 yıl hergün maslak- üsküdar arası pcx ile git gel yaptım. çok memnun kaldım.

Melih-Ö
19-09-2016, 10:21
Pcx kullanıyorum aşırı memnunum, mutlaka pcx almanızı tavsiye ederim :)

Dragger
19-09-2016, 10:22
Motordan çok anlamam ama görüntüye bakınca direk pcx.

Yigit-Y
19-09-2016, 10:38
Pekiiii,

2. El fiddle sıfırdan başlancak ise :)

mr.korhan
19-09-2016, 10:46
bencede eğer vitesliye geçilecekse kesinlikle scooter tarzı ile başlanmamalı, ben hayatımda hiç motor sahibi olmadım ve vitesli kullanmadım , bşlangıcı bajaj pulsar 200ns ile yaptım, şimdi onda öğreniyorum 1 aydır, geçenlerde arkadaşımın scooterına bindim oyuncak gibi geldi, iyiki vitesli ile başlamışım diyorum, daha çok şey katıyor çünki insana.

onursumer
19-09-2016, 11:04
bence hiç iki teker tecrubesi , bisiklet vs cok fazla yoksa iyi bir binici değil ise , scooter başlamak için en ideali vites kısmına bir aşama sonra geçmenin sorun olucağını duşunmuyorum ben zaten araba kullanan herkes vites olayını hemen kavrıyor

EREN34
19-09-2016, 11:37
2. El fiddle sıfırdan başlancak ise :)

Sıfırdan başlanacak :)

Fiddle sahipleri de maşallah sıfır parası istiyor :D

Miata91
19-09-2016, 13:27
Bizim komsuda PCX var ve adam dünyayı gezdi. Başka yorum yapmayacam :D

CRX
19-09-2016, 13:36
bu fiddle km de kaç para yakar ortalama

STP
01-11-2016, 17:10
4 lıtre yakar :)

livaneli
01-11-2016, 17:22
Yanlış hatırlamıyorsam Fiddle'da önünüz boş, pcx'de ise dolu.Ayaklarınızın önüne bir şey koymak gerekirse Fiddle avantajlı.

STP
01-11-2016, 17:26
motor tercıhnde onemlı bır konu degıl bahsettıgınız

McKrop
01-11-2016, 17:49
Pcx daha güvenli geliyor bana nedense :) bende kısa süredir motorsiklet videoları izliyorum yeteri kadar güvenimi toplayıp alıcam bitane :)

bilenler varsa CFmoto 150NK nasıl bir motor?

Mutu
01-11-2016, 18:04
fizy için peşine 4800 yazmış honda. Tesadüfen denk geldim, sanırım bu fiyattan sıfır alınıp 2.elde satılırken pek zarar ettirmez, hem de ilk motorlu ayları sorunsuz masrafsız atlatmış olursunuz.

SATIŞ SONRASI - Motosiklet Kampanyaları - FIZY125 | Honda (https://honda.com.tr/satis-sonrasi/motosiklet-kampanyalari/fizy-125-nakit-taksit-kampanyasi)

suayipozmen
02-11-2016, 08:44
1 ay önce 2013 model bir pcx aldım. İşe gidip geliyorum. İlk motorum olduğu için acemilik var hala.
Çok beğenerek aldım yakışıklı bir motor.
Aynı yolu e36 3.28 ile giderken 15 litrenin altında yakmıyordum. Şuan 2litreye düştü ortalamam :)
Havalar soğusa da motorla işe gitmek için bahane üretiyorum kendime.

mtay
19-11-2016, 23:12
Hocam PCX150'yi uzun bir süre deneme fırsatım oldu... Kesinlikle öneririm... Gaz tepkisi, kullanım ergonomisi, kalite hissi inanılmaz güzel... Sadece uzun yolda 2 kişi ile olan seyahatimde arka amortisör kısa kaldığından muhtemelen tamamen kapandı bazen... Bişey olduğu yok ama psikolojik olarak insana noluyo lan dedirtiyor...

canozgur106
09-12-2016, 17:06
Kesnlikle Pcx al derim

AliGizda
27-01-2017, 13:42
Benimde yakın zamanda motor alma düşüncem var. Günde 12 TL otopark parası vermekten, metrobüs çilesini çekmekten artık gına geldi. İlk başlarda yenibosna-marmaray arası gidip geleceğim sonrasında duruma göre karşıya geçebilirim. 3 sene önce Fiddle almıştım 3 ay kadar tecrübem oldu fakat uzun yol yapmadım hiç, kadıköy-bulgurlu arasında kullandım. Bende Kuba Black Cat ve Fiddle 2 arasında kaldım.

mikelazi
28-01-2017, 09:56
Pekiiii,

her türlü temiz kazasız pcx

fiddle hata olur.tipine aldanma

sonradan farkettim baya olmuş yazalı.fiddle almadın inş :)

Yigit-Y
28-01-2017, 09:58
Fiddle böbrek düşürür

Pcx ise böbrek yerinde kalır

Arada ki parayı korkmadan ver

İkiside vardı bende pcx dışında scooter yok benim gözümde o derece

mikelazi
28-01-2017, 10:00
Fiddle böbrek düşürür

Pcx ise böbrek yerinde kalır

Arada ki parayı korkmadan ver

İkiside vardı bende pcx dışında scooter yok benim gözümde o derece

ps 150ye kullandınmıi :)

16hp

Yigit-Y
28-01-2017, 10:05
ps 150ye kullandınmıi :)

16hp

Kullanmadım ama tipsiz pcx önden racing kafası yaşatıyor

Amaç uçmak değil şekil az yaksın her yerden girsin çıksın ise

Pcx

Yoksa maxi geçecez direk orada ki favorim xmax400 :)

mikelazi
28-01-2017, 10:15
Kullanmadım ama tipsiz pcx önden racing kafası yaşatıyor

Amaç uçmak değil şekil az yaksın her yerden girsin çıksın ise

Pcx

Yoksa maxi geçecez direk orada ki favorim xmax400 :)

eskiden bende şekilciydim nexus500 den sonra :) çok degiştim.şuan için işlevsellik ön planda.

benim favorim t-max 530 deli makina.şeklide şekil yani

EREN34
28-01-2017, 11:32
her türlü temiz kazasız pcx

fiddle hata olur.tipine aldanma

sonradan farkettim baya olmuş yazalı.fiddle almadın inş :)

Yok abi almadım. :) Kafam PCX150 ye kilit. Hazır ölü sezon, kovalıyorum. Hedefim Nisan olmadan mantıklı bir PCX almak