PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yetkil Servis mi ? Özel Servis mi? Kararsız kaldım

jointofjah
26-09-2016, 21:52
Merhaba arkadaşlar, mevzu şu aracım yeni kasa Hyundai i20 1.4 Crdi 90 hp ve 43,500 civarlarında aracı 2014 kasımda aldım ve 5 yıl garantisi var. Aracımın bugüne kadar tüm bakımlarını serviste yaptırdım ama servisle çok olay yaşadım. En basitinden kendi hataları yüzünden arka balatalarım 20 binde bitti. El frenini fazla sıkmışlar ve servise götürdüğümde böyle bişey bizden dolayı olamaz diye diye 1 saat tartıştık en sonunda yanlışım yoksa 200 lira civarı bişey istediler sonra bir saat daha tartıştık en sonunda olay anlaşıldı ve para vermeden değiştirdiler bunun gibi bir kaç olay daha var malesef. Neyse sorum şu aracımın 3 yıl daha garantisi var. 45 bin bakımını serviste mi yaptırayım yoksa özel de mi? Servis çok pahalı ve güvenmiyorum. Özel servis uygun fiyat ama garanti iptal oluyor. Bu arada Ankara Ata Hyundai servisinde oluyor bu olaylar. Eğer özel de yaptır derseniz de servis tavsiyelerinizi bekliyorum.

levent
26-09-2016, 22:19
Başka bir yetkiliye gidin derim ben. Garanti bitene kadar yetkili, sonra özel servis.

individual
26-09-2016, 22:29
Başka bir yetkili servise gidin.

Garanti süresince arabayı yetkili servisden başka bir yere götürmeyin bence.

AşkınS.
26-09-2016, 22:43
Henuz 45 bindeyse servise devam edin derim ben. 80-90 bin olduktan sonra dışarıya gidebilirsiniz. Kronik problemleri varsa en azindan serviste çözülür..

Ertekin
26-09-2016, 23:33
Yetkili servisteki çalışanlar kendine güvenecek kadar iyi olsalardı kendi dükkanlarını açarlardı sanayi de. Maaş la çalılmazlardı.
Ben sıfır araba alsam ilk bakım dahil özel servisler e yönelirdim.
Eski bir hyundai çalışanı olarak emin olun araç satımından çok servis den kazanıyorlar ve bu yüzden hiç bir işe yaramayan psikolojik olarak sizi yetkili servise bağlayan uzun garantiler veriyorlar.

Bolkar1st
27-09-2016, 04:50
Bende arkadaslara katılıyorum

Kadyr
27-09-2016, 06:13
iyi güzelde pahalı bir parça arıza yapınca garantiden değişmiş oluyor. tabi okadar bakıma fazla fiyat verince o pahalı parçayı cepten yaptırma parası kalıyormudur orasını hesaplamak lazım.kısaca bana göre hyundai gibi bir araçta nekadar pahalı bir arıza çıkabilir diye düşünürsek özel servis mantıklıdır :)

Berkan
27-09-2016, 09:27
ben servise gitmeye devam ederdim(başka bayiye) hiç olmayan zamanda birşey bozulabiliyor benim mesela durup dururken şarj dinamosu bozuldu garantiden direk değişti ön panjurum değişti falan filan.

yok ben servisin kapısından girmem diyorsanızda yağ hariç parcaları filtreleri vs. servisten alın bakımı dışarda yaptırın.

burak_2885
27-09-2016, 09:32
Farklı bir yetkili servisi deneyin bence. Birde o servise baş vururken dik duruş sergileyin. Yani önce ki serviste yaşadığınız sorunları açıkça dile getirin ki adamlar hem sizi kazanmak için hem de başlarına öyle bir şikayet gelmesin diye güzel iş çıkartırlar diye düşünüyorum

makif84
27-09-2016, 10:07
Garanti süresince yetkili servisi tavsiye ederim.

yiGT
27-09-2016, 12:13
Bence de garanti konusu önemli o yüzden servise devam edin, en azından farklı bir yetkili servise gidin, hem gideceğiniz özel servisin daha iyi olduğu ne ***** garantinizi riske atmaya değer mi?

Alican
27-09-2016, 12:20
Hyundai konusunda şaşmazda bulunan Yetkili Servis Yıldırım hyundai yi tavsiye ederim

KGüneyli
27-09-2016, 12:29
- Yağ yağ filtresi mazot filtresi falan kesinlikle Yetkili serviste yaptırın garanti bitene kadar. Ama balata vs gibi şeyleri dısarda yaptırabilirsin.

ön arka fren balatalarına mengerlerde 650 lira dediler dısarda 220 liraya değiştirdim işcilik dahil.

Ozan Özer
27-09-2016, 13:10
Merhaba arkadaşlar, mevzu şu aracım yeni kasa Hyundai i20 1.4 Crdi 90 hp ve 43,500 civarlarında aracı 2014 kasımda aldım ve 5 yıl garantisi var. Aracımın bugüne kadar tüm bakımlarını serviste yaptırdım ama servisle çok olay yaşadım. En basitinden kendi hataları yüzünden arka balatalarım 20 binde bitti. El frenini fazla sıkmışlar ve servise götürdüğümde böyle bişey bizden dolayı olamaz diye diye 1 saat tartıştık en sonunda yanlışım yoksa 200 lira civarı bişey istediler sonra bir saat daha tartıştık en sonunda olay anlaşıldı ve para vermeden değiştirdiler bunun gibi bir kaç olay daha var malesef. Neyse sorum şu aracımın 3 yıl daha garantisi var. 45 bin bakımını serviste mi yaptırayım yoksa özel de mi? Servis çok pahalı ve güvenmiyorum. Özel servis uygun fiyat ama garanti iptal oluyor. Bu arada Ankara Ata Hyundai servisinde oluyor bu olaylar. Eğer özel de yaptır derseniz de servis tavsiyelerinizi bekliyorum.
Merhabalar;
Hyundai Satış Sonrası'ndayım..Aracı götüreceğiniz yer Ankarâ'da olacaksa yardımcı olmaya çalışayım.

Ozan Özer
27-09-2016, 13:11
ben servise gitmeye devam ederdim(başka bayiye) hiç olmayan zamanda birşey bozulabiliyor benim mesela durup dururken şarj dinamosu bozuldu garantiden direk değişti ön panjurum değişti falan filan.

yok ben servisin kapısından girmem diyorsanızda yağ hariç parcaları filtreleri vs. servisten alın bakımı dışarda yaptırın.

Servise bu hafta mı gidecektin :)

jointofjah
27-09-2016, 13:21
Yardımlarınız için teşekkür ederim.Kararımı verdim Bilgin Oto'ya götüreceğim. Bir kaç servisle konuştum buraya fiyatlarını yazayım benden sonraki arkadaşlarda faydalansın.

Ata Hyundai Yetkili Servis

562 TL indirimli olarak 500 TL ücreti
217 TL Ön iki fren balata ücreti + 80 TL balata takım iş ve 60 TL bir sonraki bakımda kullanmak üzere hediye çeki. Toplamda 797 TL

Yıldırım Hyundai Yetkili Servis

450 TL bakım ücreti
280 TL Ön iki fren balatası + işçilik toplamda 730 TL

Başayar Özel Servis

560 TL bakım ücreti
300 TL Ön iki fren balatası + işçilik toplamda 860 TL

Bilgin Oto Özel Servis ( Tavsiye Üzerine Seçtim)

305 TL bakım ücreti
50 TL Ön iki fren balatası + Ücretsiz işçilik Toplamda 355 TL

Berkan
27-09-2016, 14:28
Servise bu hafta mı gidecektin :)

çok muhtemelen aynen abi tabi arada anneyle alakalı bir doktor vs cıkmaz ise