PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.2 Golfüm için egzoz çapı tavsiyesi ve potsuz krom boru

sadecefatih
27-09-2016, 23:25
Şu an orta ve son iptali var aracımda,2 yıl önce yaptırdım geçen kış boruyu bi süre söküp bodruma koymuştum pas yapmış. Seste bir düşme var kompresöre bindirdiğimde uğultu oluyor,passızken ilk yaptırdığımda çatır çutur patırdamalar olurdu. Gazladığımda da çok fazla bir ses alamıyorum.

Şimdi olay buradan sonra başlıyor tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Aralık gibi muayeneye ve bakıma gireceğim için stock haline döndürücem aracı. Dayım işi gereği boru,boru kıvırma,paslanmaz, titanyum vs işler yaptırıyor. Aracın üstünden çıkan boruyu vericem bana aynısından potsuz dirsekli tig kaynaklı paslanmaz yada krom boru yaptıracak. En güzel sesi soğurmayacak boru hangisi olur 304 varmış 316 varmış. Birde çatırdamaları daha yüksek ve yırtıcı alabilmem için çap kaç olması gerekli ? (Euro 5 1.2 tsi 105 hp)

ACTPK
28-09-2016, 06:58
304 ile 316 arasindaki en belirgin fark 316nın korozyona daha dayanıklı olmasıdır. Gıda işi yapanlar bile çoğunlukla 304 kalite CR-Ni alaşım kullanır. Dış ortamda ısındığı süre boyunca ayni zamanda yağmur çamur hatta kar v.s. görecek. Hangi kalite bu ısı farklarına daha dayanıklı olur onu araştırmak lazım. Yoksa 304 yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

sadecefatih
28-09-2016, 10:13
Çap hakkında tavsiyeniz nedir? Yanılmıyorsam şu an 51 lik üstündeki.