PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E36 3.20 Denemeler :)

Rec.O
30-09-2016, 11:24
Bmwye oldum olası ilgim vardı. senelerdir hep öncen çekişli araçlar kullandım (şahinler hariç)..Bundan dolayıda arkadaş itiş araçı güzel kullanamıyordum kafaya koydum direksiyonu biraz geliştirmek istedim, Ufak ufak denemelerim oldu .. ortaya karışık bi kaç video attım gelişim sürecini. Apaçi olarak algılanmak istemem kimsenin canını tehlikeye atacak şekilde yapmadım genellikle trafiğin kapalı oldugu veya sanayi içi denemelerimi yaptım.. araç 3.20 2.8 stroker olarak toplanmış. Kilit yok. 3.28 son susturucu ortalar yerli yerinde birde hks mantar filtre var sadece..Şu an satılıkda aracım satılmazsa eğer 3.45 veya daha kısa bi difransiyel takıp birde beyin yapacağım..Sonda birde deneme var ama benim araç çok sarıyor :)

E36 3,20 İ - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=3lxXxHN-1xc&feature=youtu.be)

vtec26
30-09-2016, 12:45
Güzel olmuş video, aracına da maşallah kardeşim :)
1.35 de karşılıklı zeybek oynar gibi :D

Rec.O
30-09-2016, 12:55
Güzel olmuş video, aracına da maşallah kardeşim :)
1.35 de karşılıklı zeybek oynar gibi :D

Saol adamm :) Bi coupe 28 imiz olmasada kendi capımızda sedanla takılıyoruz kankam:)

Diyadin
30-09-2016, 12:59
Reco çözdün bu işi maşallah :)
Sondaki siyah coupe ilkte kaçırmış bozuntuya vermemek için tam tur atıp üstüne şerbetleme yapmış :D Yıkamadan çıkınca lastikler ıslakken oluyor böyle :D

Rec.O
30-09-2016, 13:39
Reco çözdün bu işi maşallah :)
Sondaki siyah coupe ilkte kaçırmış bozuntuya vermemek için tam tur atıp üstüne şerbetleme yapmış :D Yıkamadan çıkınca lastikler ıslakken oluyor böyle :D

Saol samet :) Bi kilit taksam tam anlamıyla öğreneceğim ama işte kilit olmayınca istediğim gibi olmuyor..

Siyah coupe arkdaşım oda m3 dediğin gibi cok atınca direk dönüp devam etti :)

B-Devi
30-09-2016, 19:09
Şu anki diferansiyel oranınız kaç? 3.20 orjinalde 3.45 zaten

Rec.O
01-10-2016, 14:52
Şu anki diferansiyel oranınız kaç? 3.20 orjinalde 3.45 zaten

3.45 ama kilit veya kaynak yok. oranı yükseltmeyi kısaya oynamayı düşünüyorum biraz 3,65 di sanırım dusundugum dif oranı

i-vtec07
01-10-2016, 15:38
Bence baya iyi öğrenmişsiniz bu işler yeteneğe baktığı kadar imkanada bakıyo malesef rwd arac hepimizin isteğidir eminim .:)

Rec.O
02-10-2016, 11:26
Bence baya iyi öğrenmişsiniz bu işler yeteneğe baktığı kadar imkanada bakıyo malesef rwd arac hepimizin isteğidir eminim .:)

Elimden geldiği kadar birşeyler yapmaya calısıyorum. buda hiç birşey bence sadece sıfır çizem ve ufak ufak yanlamalar var.. :)

Cgungor
02-10-2016, 15:44
güzel abi güzel maşallah :icon_tup: kapalı alanlarda bende başladım ufak ufak ama videolamak hiç aklıma gelmedi :D

THe_ONe
03-10-2016, 08:36
motor 2.8 ise 3.45 iyidir

B-Devi
03-10-2016, 18:38

Aynen öyle. 3.65 çok kısa kalır illallah dedittirir

Rec.O
06-10-2016, 07:28
güzel abi güzel maşallah :icon_tup: kapalı alanlarda bende başladım ufak ufak ama videolamak hiç aklıma gelmedi :D
teşekkürler kardeşim :)

Aynen öyle. 3.65 çok kısa kalır illallah dedittirir

İlalallah dedirtir derken? ne gibi sıkıntıları olabilir?

alpercolgecen
07-10-2016, 09:32
hmmm recebimm :D güzelsin güzell

B-Devi
07-10-2016, 10:50
İlalallah dedirtir derken? ne gibi sıkıntıları olabilir?

Neresinden başlayacağımı bilemedim ama şöyle özetliyim;

*Normal kullanımda gezinti yaparken daha ne olduğunu anlamadan 2. vitesi isteyecek. Tam 2'ye alıp gaza dokunacaksın 3-5 saniye sonra 3'ü isteyecek :D
*Kalkışlar daha seri oluyor ama sürekli vites değiştirirken vakit kaybediyorsun. Dolayısıyla kalkışta kafayı öne atıyorsun ama nefesin çabuk kesildiğinden b**kun seyrek düşüyor ve sonradan geçiliyorsun.
*Ayrıca Top Speed'inde de bariz bir düşüş söz konusu oluyor.
*Özellikle uzun yoldaki yakıt sarfiyatın birhayli artıyor ve çook daha gürültülü yolculuklara yelken açıyorsun.

ÖZET: Bileğin yeterince hızlıysa ve vites kolunu ışık hızında kullanabiliyorsan Drag, roll vs faydası olabilir ama günlük kullanımda Magirus minibüs gibi dolaşırsın artık ortalıkta :D

Rec.O
07-10-2016, 11:07
hmmm recebimm :D güzelsin güzell

haha saol alper abim :)

Neresinden başlayacağımı bilemedim ama şöyle özetliyim;

*Normal kullanımda gezinti yaparken daha ne olduğunu anlamadan 2. vitesi isteyecek. Tam 2'ye alıp gaza dokunacaksın 3-5 saniye sonra 3'ü isteyecek :D
*Kalkışlar daha seri oluyor ama sürekli vites değiştirirken vakit kaybediyorsun. Dolayısıyla kalkışta kafayı öne atıyorsun ama nefesin çabuk kesildiğinden b**kun seyrek düşüyor ve sonradan geçiliyorsun.
*Ayrıca Top Speed'inde de bariz bir düşüş söz konusu oluyor.
*Özellikle uzun yoldaki yakıt sarfiyatın birhayli artıyor ve çook daha gürültülü yolculuklara yelken açıyorsun.

ÖZET: Bileğin yeterince hızlıysa ve vites kolunu ışık hızında kullanabiliyorsan Drag, roll vs faydası olabilir ama günlük kullanımda Magirus minibüs gibi dolaşırsın artık ortalıkta :D

oo bunu hiç düşenemedim valla :) Teşekkürler çok faydalı bir bilgi oldu benim için :)

B-Devi
07-10-2016, 11:35
haha saol alper abim :)

oo bunu hiç düşenemedim valla :) Teşekkürler çok faydalı bir bilgi oldu benim için :)

Umarım faydalı olur gerçekten. Bende de 3.45 var ki ben çoktan illallah dedim bile :D Kısmetse kilitli 3.15 veya 2.93'e geçmeyi arzuluyorum :)

vtec26
08-10-2016, 14:09
Umarım faydalı olur gerçekten. Bende de 3.45 var ki ben çoktan illallah dedim bile :D Kısmetse kilitli 3.15 veya 2.93'e geçmeyi arzuluyorum :)

Abi merhaba, 2.93 e geçme bence. Gerçekten uzun kalıyor :D . Dünya çapından ve TR de en çok 3.15 kilitli mantıklı görülüyor :)

B-Devi
10-10-2016, 08:04
Abi merhaba, 2.93 e geçme bence. Gerçekten uzun kalıyor :D . Dünya çapından ve TR de en çok 3.15 kilitli mantıklı görülüyor :)

3.15 kilitliye Şahin parası istemeseler dediğin doğru :D