PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnternet Bağlantımda Problem Var HELP

CasabLanca
28-11-2008, 19:18
Bilgisayarda sayfaları rahatlıkla görüntüleyebilirken bir süre geçtikten sonra (bazen 2 saat bazen 15 dakika değişebiliyor) misal bilgisayar techturkey.com'u açarken google.com'u açamıyor bazen tersi oluyor, bazen de hiçbir internet sayfasını açmıyor fakat msn rahatlıkla çalışıyor. modeme res atıyorum düzeliyor bir süre sonra tekrar böyle oluyor :ofk: virüs bulaşmıştır diye bugün formatı çaktım ama aynı tas aynı hamam sorun hala devam etmekte. :icon13: bu konuda yardımcı olabilir misiniz :p yoksa delürecem haaaaa :D:D

MertS
28-11-2008, 19:35
Kaliteli bir internet elbet ttnet diyebilirim eğer ttnet kullanıyorsanız.
+ açmak istediğin sitenin server'ndanda kaynaklanır.. tt ye girerken mesela banada oluyor bazen cok geç açıyor.. sunucu meşgul olabilir. veya üstte yazdığım.

chaylak
28-11-2008, 19:36
Bilgisayarda sayfaları rahatlıkla görüntüleyebilirken bir süre geçtikten sonra (bazen 2 saat bazen 15 dakika değişebiliyor) misal bilgisayar techturkey.com'u açarken google.com'u açamıyor bazen tersi oluyor, bazen de hiçbir internet sayfasını açmıyor fakat msn rahatlıkla çalışıyor. modeme res atıyorum düzeliyor bir süre sonra tekrar böyle oluyor :ofk: virüs bulaşmıştır diye bugün formatı çaktım ama aynı tas aynı hamam sorun hala devam etmekte. :icon13: bu konuda yardımcı olabilir misiniz :p yoksa delürecem haaaaa :D:D

ayni problem bende de var dostum..

baglandiktan sonra girdigim sitede rahatlikla dolasiyorum, msn acik fakat yeni bir sayfada farkli bi siteye girmek istedigim zaman acmiyor :)

CasabLanca
28-11-2008, 19:37
ttnet kullanıyorum
açmak istediğim sitelerle ilgili bir problem olduğunu zannetmiyorum tahminim bilgisayardan :D belki bu sorunu yaşayan başka bir arkadaş vardır çözüm yolu sunabilir

ayni problem bende de var dostum..

baglandiktan sonra girdigim sitede rahatlikla dolasiyorum, msn acik fakat yeni bir sayfada farkli bi siteye girmek istedigim zaman acmiyor :)

çözüm bulamadın mı:soru:

gorke
28-11-2008, 19:39
kullanılan modemde çok önemli..

CasabLanca
28-11-2008, 19:40
kullanılan modemde çok önemli..

modemimi 1 seneden fazla kullanıyorum ilk kez böyle birşeyle karşılaşıyorum

MertS
28-11-2008, 19:40
TTnet çok kalitesiz.
Güvenmemek lazım...
Msn de yazdıklarınız karşıdakine gitmemeside ttnet yüzünden.
tek suçlu o :ofk:

gorke
28-11-2008, 19:42
meteora bende de aynı problem vardı. ama güvenlik duvarından kaynaklanıyormuş. ttnet kullanıyorum avast virüs programı comodo firewall' gayet hızlı herşey. bu arada daha öncesinde dandik bi modem kullanıyodum. daha sonra düzgün kaliteli birşey aldm. direk hissettm farkı.

MertS
28-11-2008, 19:45
Ben denenebilecek herşeyi denedim..
server olarak sattığım pc lerde hiçbir sorun yok yalnız.. server bünyesndeki sitelere ulaşım süper.
ancak benden giden paketler yerine ulaşmıyor sanırım..
daha iyi çözümünü bulan kişiler vardır mutlaka...

DogukanB
28-11-2008, 19:48
Aynı sorun bende de oluyor, msne girebiliyorum ama bilgisayara açılınca belirli bir süre sonra internete girmiyor ama msne giriyor. Bu arada Turkcell quick net kullanıyorum.:soru:

chaylak
28-11-2008, 19:51
ttnet kullanıyorum
açmak istediğim sitelerle ilgili bir problem olduğunu zannetmiyorum tahminim bilgisayardan :D belki bu sorunu yaşayan başka bir arkadaş vardır çözüm yolu sunabilir

çözüm bulamadın mı:soru:

buldum, bulundugum bölgeye gelince kablonete gecicem, yemişim ttnetini :D

ayrica, airtes ise modemin, ttnetten kampanya ile verilen bedava modemler dandik, zoom gibi bir modem baglayinca cok degisiyor..

MertS
28-11-2008, 19:54
kablonet te iyi değil.
benzer sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
+ interneti dağıtamazsınız..

şunu hiç düşünmedik buluduğumuz bölgedeki ptt dende kaynaklanıyo olabilir.

CasabLanca
28-11-2008, 19:56
buldum, bulundugum bölgeye gelince kablonete gecicem, yemişim ttnetini :D

ayrica, airtes ise modemin, ttnetten kampanya ile verilen bedava modemler dandik, zoom gibi bir modem baglayinca cok degisiyor..

modemim speedtouch telekomun dağıttıklarından değil

Dragger
28-11-2008, 20:00
Türk Telekomdan kaynaklanıyor.

Birkac gündür, bakımmıdır calısmamıdır o geyik adı altında sürekli sorun yasıyoruz.

Bende mesela facebook techturkey vs acarken, msn photobucket youtube gibi siteleri acmıyor.

Yurtdısı cıkıslarda bakım var, sorun var vs gibi seyler söylüyorlar aradıgında da...

Aynen söyledigin gibi 2 saatte bir gidiyor geliyor vs...

CasabLanca
28-11-2008, 20:04
şimdi ben boşu boşuna mı bilgisayara format attım :D:D:D

D16inside
28-11-2008, 20:30
bilgisayar geç acılıyor ise cfos programını tavsiye ederim.

CasabLanca
28-11-2008, 22:51
biraz önce yine aynı sorun oldu
hemen o an laptopdan kablosuz bağlandım hiçbir sorun yoktu her sayfayı tak tak açtı
sizce sorun ethernet kartında olabilir mi?

CasabLanca
29-11-2008, 00:39
güncelllllllll :D sorunu hallettim sanırsam 2 saattir yaklaşık netteyim hiçbir sorun olmadı, internet özelliklerinden DNS girdim. sorun çeken arkadaşlarda öyle denesin

3rk4n
29-11-2008, 06:56
Bendede aynı problem var şimdi dragger ın dediği gibi bakım ayağından bazı sitelere girmiyor.

CasabLanca
29-11-2008, 13:32
Bendede aynı problem var şimdi dragger ın dediği gibi bakım ayağından bazı sitelere girmiyor.

dns gir usta hemen düzeliyor ben öyle yaptım no problem yes mutluluk :icon_tup:

mrtngn
29-11-2008, 13:43
aynn bndede aynı problem var..2-3 haftadır geli gidiyor gelip gidiyor...aradım ttneti güncelleme yapılıyor sisteme giremiyoruz fln filan dedilerr sallamadılar...

modemi baya bi actım kattım sildim tekrar kurdum yine olmadı.

en sonunda internet explorer bölümüne yani www diye yazdıgımız yere 192.168.1.1 yazdıgımızda kullanıcı adına admin şifre bölümüne password yazın ve modemin bilgileri vs. cıkıyor ordan dns ayarlarını tekrardann yapınn vpı/vcı fln filan...

ben yptım düzeldii ama cok nadir arada kopup hemn geliyor yinee...ama düzeldiii..deneyinn ;)