PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.9 TDI Hakkında

ardtnc94
09-10-2016, 21:38
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2000-golf-1.9-tdi-130-beygir-6-ileri-sunroof-338428835/detay/)

iyi akşamlar beyler bu araç hakkında görüşlerinizi bekliyorum öğrenciyim araca yüklenir mi yüklenirse sıkıntı çıkar mı öyle 300hp falan olsun derdim yok 1.4TSI ları tokatlasam yeter bunu uygun bütçeyle yapabilirmiyiz ? Şimdiden teşekkürler herkese :)

pirasa
09-10-2016, 22:40
sitedeki en ucuz 130luk golf bu pimi çekilmiş bomba olmamasına dikkat et güzelcene motoru baktırmadan alma derim. yazılım falan filan tsi ları kolaylıkla geçersin merak etme.

levent
09-10-2016, 22:49
sitedeki en ucuz 130luk golf bu pimi çekilmiş bomba olmamasına dikkat et güzelcene motoru baktırmadan alma derim. yazılım falan filan tsi ları kolaylıkla geçersin merak etme.

Misalen yazılımlı Leon FR geçmesi için,

intercooler, egzoz, yazılım dan fazlası lazım :) 1749va ile anca 180-190 dynodynamics beygiri civarı çıkar.

pirasa
09-10-2016, 22:52
Misalen yazılımlı Leon FR geçmesi için,

intercooler, egzoz, yazılım dan fazlası lazım :) 1749va ile anca 180-190 dynodynamics beygiri civarı çıkar.

yazılım derken golfe yazılım yaparsan stok 150lik 1.4tsi ları geçersin anlamında dedim. sadece yazılımla 180beygir alınıyor zaten forumda bunun örneklerini gördük hee pek uzun ömürlü olmadı ama olduğu kadar :Bravoo:

levent
10-10-2016, 02:09
yazılım derken golfe yazılım yaparsan stok 150lik 1.4tsi ları geçersin anlamında dedim. sadece yazılımla 180beygir alınıyor zaten forumda bunun örneklerini gördük hee pek uzun ömürlü olmadı ama olduğu kadar :Bravoo:

PD motoru çok seven biri olarak söyleyebilirim ki 180hp TSi, 180hp PD yi net geçer..

yazılımlı pd dediğiniz gibi stock tsi ları geçer ancak :)

ardtnc94
10-10-2016, 09:21
çevremde öyle yazılımlı tsi çok yok genelde stock alıp saçma modifiyeler yapıyorlar geçmekten kastım stock olan tsi lar :)
peki yazılım ve devamında yapılan modifiyelerle araba sağlıklı olur mu hardcore modifiye düşünmüyorum motor hakkında..

driftboy
10-10-2016, 09:28
hardcore da düşünsen adam akıllı yapıldıktan sonra sıkıntı çıkmaz.

ardtnc94
10-10-2016, 10:01
bu motorun ılac lıstesı ıngılterede su sekılde gecıyor
gt1749vb turbo
pd130 emmesi egr ıptalı ıle
acı fıltre
yazılım
dp ve komple egsoz
Fmıc
enjektor

ek olarak debrıyaj setının de degısmesı gerekıyor zaten bu yapılanlarla 200-210bg alıyorlar

eski konularda şöyle bi yazı buldum 2011 yılında yazılmışta şu anki döneme göre aşağı yukarı kaça mal olur yazılanlar..

ardtnc94
10-10-2016, 10:02
hardcore da düşünsen adam akıllı yapıldıktan sonra sıkıntı çıkmaz.

eyvallah ben mersinliyim gaziantepte okuyormda acaba bu iki şehirde varmıdır iyi ustalar etrafımda dizelle uğraşan yok çünkü genelde ek9 kasa civic var

Onur Fatih
12-10-2016, 01:22
130 degil ilandaki arac 115 olanlardan pd130 ile afn110 arasinda kalmis bi motor listenin benzerini ben yapmistim 170 175 civari guc cikmisti dynamicste. Motor pumpduse ama pd130 ile emmesinden pompasindan enjektorlerinden hatta ecu suna kadar farkli o yuzden pd130 nin 2260 ile aldigi gucu bu motorla almak cok zor sadece turbo degisimi icin konusuyorum

Hturk
12-10-2016, 01:24
Dr ecu Mersin Deniz Mirzaoğlu'nu bul onunda pd'si olduğuna göre sana her yolu gösterir sonrada seni turkiye pd grubuna alsin saygilar buda face'i
Deniz Mirzaoglu | Facebook (https://www.facebook.com/mirzaoglu.deniz?fref=ts)

driftboy
12-10-2016, 09:01
pd nin ilaç turbosu 2260vklr

ardtnc94
12-10-2016, 11:09
youmlar için teşekkürler arkadaşlar ***** öğrenciyim yakıt tüketimi biraz kafamı karıştırıyor aklımda 1.7 corsa da var sizce hangisi daha mantıklı olur..
eğer golfüde alırsam belli bi süre stock binmem gerekecek bütçem 25 bin tl ama corsayı alıp hemen yüklemeye başlayabilirim bu konu hakkında yorumlarınız değerli benim için :)

driftboy
12-10-2016, 11:27
pd candır :)

ardtnc94
12-10-2016, 11:57
pd candır :)

öyle mi diyorsunuz kanıma giriyorsunuz valla :D peki golf yerine ibiza falan düşünebilir mi aynı motorda ?

Y.Emre
12-10-2016, 12:11
öyle mi diyorsunuz kanıma giriyorsunuz valla :D peki golf yerine ibiza falan düşünebilir mi aynı motorda ?

#offtopic

Antepte neredesin? Okul bölüm ne ?

terzifikri
12-10-2016, 12:12
Beklentilerine göre seç aracı ibiza golf çok daha donanımlı corsaya göre. Bence ibiza. 2002 ve sonrası bak öncesi ile uğraşma.

ardtnc94
12-10-2016, 12:24
#offtopic

Antepte neredesin? Okul bölüm ne ?

güneykentte oturuyorum gaziantep üni makina müh deyim

ardtnc94
12-10-2016, 12:26
Beklentilerine göre seç aracı ibiza golf çok daha donanımlı corsaya göre. Bence ibiza. 2002 ve sonrası bak öncesi ile uğraşma.

bi yandan donanımlı orası cezbediyor bi yandan yakıt sorunu diğer yandan corsa yüklendiğinde baya keyifli arada kaldım :)

driftboy
12-10-2016, 12:54
motor kodunu öğrensense arayıp ? Motor numarasının başını söylese yeter.

Her 1.9 PD degildir haberin olsun. Almadan önce motor koduna mutlaka bak.

İbiza'da olur, ama ibizanın pd'leri tek kapı. 4 kapı pd ıbıza (bildigim kadarıyla) yok. O fiyatlara da ibiza yok. :D

terzifikri
12-10-2016, 12:55
bi yandan donanımlı orası cezbediyor bi yandan yakıt sorunu diğer yandan corsa yüklendiğinde baya keyifli arada kaldım :)

sürekli roll ile falan uğraşmayacaksan bence corsadan vazgeç yine seni tatmin edecek güçleri diğerlerinden de alabilirsin bence tabi ki seni tatmin ederse.

driftboy
12-10-2016, 13:07
sana kısaca biraz anlatayım.

Corsayla yapılacak herşey belli, hızlısı yapıldı yapabilinen görüldü, stock 68 bg olan bir araba çok çok başarılı noktalara geldi..

Kabataslak bi fiyat çıkarayım detaya inmeden ;

km detayına hiç inmiyorum ;

kamyonet corsa'lar 15-17 bin civarı, hususiler 18-23..

Turbo , cooler, enjektör, bronz, yazılım, araborular vs vs, incik boncuk 10 bin tl civarı kaba hesap harcadığını varsayalım. Tabi bu 5 bin lirada olabilir, tamamen sallayarak ve olabiliecek herşeyi hesap ederek akılda olmayacak masrafları katarak yazdım,

Giderli bi corsa min 26 27 (kamyonet), düzgün olsun dersen (hususi) 33-35 liraya geliyor. (km düşük temiz bir arabayı 22 23 liraya aldığını farzederek..)

tabi daha altına maliyet olur..

PD;

Bu araba için konusuyorum ;

25 liraya aldığını farzedelim ( ki bu temiz bi corsa parası)

enjektör turbo cooler emilatör borular headers egzoz ayar incik boncuk biz 14 lira harcadık.

40 liraya olabildiğince hızlı (yaklaşık 300 hp diyelim) bi pd olucak.

Maliyet olarak kabataslak corsdan 3-5 bin lira fazla olucak ;

Ama artı olarak

sunroof , 5 kapı, dijital klima, şekli tipi yerinde bi araba...

Hee pd için enjektör yapmana gerek yok. Enjektörsüz ortalama 230 bg civarlarında oluyo 2260, sıkıntısız binersin.. Stock turboyla tsi geçemezsin. Ama 2260 ile stage 2 plus ( hybrit olmadan stock turbolu yakıtlı )tsi geçersin. Geçtik, geçtiler çok örneği var.

En mantıklısı km takılma, motor güzelse eğer golf'ü al.. İnce ince paran oldukca turboydu cooler dı enjektör dü al, bi defada herşeyini yaparsın. Bunları yapana kadar da 4 kapı şekilli sunrooflu klimalı araban olur. Hadi motoru geç, Kozmetikle uğraşırsın corsadan 10 kat daha güzel duran bi araban olur.

ardtnc94
12-10-2016, 13:27
sana kısaca biraz anlatayım.

Corsayla yapılacak herşey belli, hızlısı yapıldı yapabilinen görüldü, stock 68 bg olan bir araba çok çok başarılı noktalara geldi..

Kabataslak bi fiyat çıkarayım detaya inmeden ;

km detayına hiç inmiyorum ;

kamyonet corsa'lar 15-17 bin civarı, hususiler 18-23..

Turbo , cooler, enjektör, bronz, yazılım, araborular vs vs, incik boncuk 10 bin tl civarı kaba hesap harcadığını varsayalım. Tabi bu 5 bin lirada olabilir, tamamen sallayarak ve olabiliecek herşeyi hesap ederek akılda olmayacak masrafları katarak yazdım,

Giderli bi corsa min 26 27 (kamyonet), düzgün olsun dersen (hususi) 33-35 liraya geliyor. (km düşük temiz bir arabayı 22 23 liraya aldığını farzederek..)

tabi daha altına maliyet olur..

PD;

Bu araba için konusuyorum ;

25 liraya aldığını farzedelim ( ki bu temiz bi corsa parası)

enjektör turbo cooler emilatör borular headers egzoz ayar incik boncuk biz 14 lira harcadık.

40 liraya olabildiğince hızlı (yaklaşık 300 hp diyelim) bi pd olucak.

Maliyet olarak kabataslak corsdan 3-5 bin lira fazla olucak ;

Ama artı olarak

sunroof , 5 kapı, dijital klima, şekli tipi yerinde bi araba...

Hee pd için enjektör yapmana gerek yok. Enjektörsüz ortalama 230 bg civarlarında oluyo 2260, sıkıntısız binersin.. Stock turboyla tsi geçemezsin. Ama 2260 ile stage 2 plus ( hybrit olmadan stock turbolu yakıtlı )tsi geçersin. Geçtik, geçtiler çok örneği var.

En mantıklısı km takılma, motor güzelse eğer golf'ü al.. İnce ince paran oldukca turboydu cooler dı enjektör dü al, bi defada herşeyini yaparsın. Bunları yapana kadar da 4 kapı şekilli sunrooflu klimalı araban olur. Hadi motoru geç, Kozmetikle uğraşırsın corsadan 10 kat daha güzel duran bi araban olur.

baya açıklamışsın gerçekten teşekkür ederim üşenmeden yazmışsın ve gerçekten mantıklı düşünüp yazmışsın ciddi oturup düşüneceğim..
kozmetik en son iş benim için önce motoru yürürü iyi hale getirdikten sonra kozmetiğe girişirim

ardtnc94
12-10-2016, 13:30
motor kodunu öğrensense arayıp ? Motor numarasının başını söylese yeter.

Her 1.9 PD degildir haberin olsun. Almadan önce motor koduna mutlaka bak.

İbiza'da olur, ama ibizanın pd'leri tek kapı. 4 kapı pd ıbıza (bildigim kadarıyla) yok. O fiyatlara da ibiza yok. :D

şu an hemen araba alma durumu yok önceden araştırma yapıyorum bilgi topluyorum ilan sahibinide gereksiz rahatsız etmek istemem elime inşallah nakit para geçecek o zaman zaten hepsini gerektiğinden fazla rahatsız edeceğim sizleride tabi :)