PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankaralı arkadaşlarımın dikkatine

bomonti
12-10-2016, 17:15
Selam dostlar,

Ne yazık ki giren kazıktan ötürü böyle bir konu açmaktayım.

Konu: Ankara-Konya yolu kepekli istikametindeki tuzak!

Pazartesi günü kuzenimin feryat figan vaziyette beni aramasıyla başladı bu olay.. Kepekliye doğru çıkarken 412 TL ceza yediğini söyledi ve ben şok! Zira 82 hız sınırı olan bölgede biz Ankaralılar yavaşlarız, ardından yola uygun olan 90-100 km hızlara çıkarız. Dalgınlığına falan verdim geçti gitti konuyu kapattık derken.

Pat diye bugün tebligat gelmesiyle ve benim muhtarlıktan 412 TL cezayı tabir yerindeyse elime almamla başlayan sinir harbi.. Aynı yerde bende ceza yemişim 16.09.2016 tarihinde.. İnternetten yaptığım araştırmalara göre ortalama hız sistemine geçilmiş..

Ortalama alındığı İddia edilen kameraların bir tanesi kepekli yokuşunda diğeri Gölbaşı girişinde... Ortada da bir adet trafik ışığı bulunuyor, yani kırmızıya takılma ihtimalimiz var(kameradan geçip 160 basıp ışıkta durma ihtimaliniz var yani).. Herneyse Gölbaşına yılda belki 1 yada 2 kere giderim.. O günde oraya kesinlikle gitmedim. E o zaman 2. kamera nerede !!! bilen varsa söylesin lütfen*

Birde şu var, farz edelim böyle bir uygulama var.. O halde bu belirtilmesi gerekmez mi arkadaşlar? Konya'da Eskişehir yolunda veya İstanbul'da bu yolda ortalama hız hesaplaması yapılmaktadır ibarelerini görüyoruz.

Bu durumda biz vatandaşlar haklı olmuyor muyuz ? Bence oluyoruz çünkü

- 1. kamerayı biliyoruz ancak 2. kameranın nerede olduğu belli değil..?
- 2. kamera gölbaşı girişinde ise ortada trafik ışığı var ?
- Hadi herşeyi anlarım bu yolda ortalama hız alınmaktadır uyarısı yok..?
- Kendi adıma söyleyeyim Gölbaşına gitmedim aylardır :)

İtiraz etmeyi düşünüyorum ne dersiniz?

altugkocer
12-10-2016, 17:21
Eskiden İstanbul yolunda ortalama hız alınıyordu. Hala alınıyor mu bilmiyorum. Ben yemiştim ordan biliyorum.

Radarın biri İstanbul istikametine giderken Ankamall ü geçtikten sonraki sabit radar, diğeri de yine aynı istikamette Şaşmaz kavşağını geçtikten sonraki radar.

Ama Konya yolunu ilk defa duyuyorum. Dediğiniz gibi 1 tanesinin yerinin biliyoruz. Diğeri nerde acaba?

Ceza tutanağında Gölbaşı girişi yazıyorsa o da yokuşu indikten sonra Haymana ayrımına dönmeden. Ama çok saçma arada trafik ışığı var.

bomonti
12-10-2016, 17:41
Eskiden İstanbul yolunda ortalama hız alınıyordu. Hala alınıyor mu bilmiyorum. Ben yemiştim ordan biliyorum.

Radarın biri İstanbul istikametine giderken Ankamall ü geçtikten sonraki sabit radar, diğeri de yine aynı istikamette Şaşmaz kavşağını geçtikten sonraki radar.

Ama Konya yolunu ilk defa duyuyorum. Dediğiniz gibi 1 tanesinin yerinin biliyoruz. Diğeri nerde acaba?

Ceza tutanağında Gölbaşı girişi yazıyorsa o da yokuşu indikten sonra Haymana ayrımına dönmeden. Ama çok saçma arada trafik ışığı var.

Yok hocam, ceza tutanağında Kepekli istikameti Mevlana bulvarı yazıyor.. Fasa fiso bir iş yani..

bomonti
12-10-2016, 17:42
İşin kötü yanı aracın fotoğrafı falan da yok sadece ceza makbuzu var :)

Tarkanbey
12-10-2016, 17:59
Yanlış blimiyorsam Fen lisesi kavşağına gelmeden sabit kamera var oradan kepeklideki sabit radara kadar olan arada var uygulama. Gölbaşıyla ilgisiyok.

Gearbox
12-10-2016, 18:06
Gezici radara filan denk gelmis olmayasiniz??

Rawr
12-10-2016, 19:13
AYnısından bana da geldi bugun

dqn
12-10-2016, 20:33
Sabahları hyundai-vw'nin oradaki kaldırımlara radar koyuyorlar.Genelde clio oluyor ben 3-4 kez denk geldim.O olabilir mi acaba?

Ayrıca babamın iş yeri gölbaşında her gün git gel yapıyor.82dışında da pek yavaş sürmez.Bize henüz gelen ceza yok.İnşallah gelmezde.

bomonti
12-10-2016, 21:04
Sabahları hyundai-vw'nin oradaki kaldırımlara radar koyuyorlar.Genelde clio oluyor ben 3-4 kez denk geldim.O olabilir mi acaba?

Ayrıca babamın iş yeri gölbaşında her gün git gel yapıyor.82dışında da pek yavaş sürmez.Bize henüz gelen ceza yok.İnşallah gelmezde.

Olay 82 radarı ve sonrasında cereyan ediyor. Doğuşun oralar ayrı bir düzenbazlık..

///M RIDER
12-10-2016, 21:09
Gölbasi girisindeki radar degil mobese.ilk ortalama hız alindigi dönemlerde konya yolu kepekli samsu yolu siteler kavsagi ve samsun yolu kayas yakinindaki radar arasi istanbul yolu çiftlik kavsagi ve susuz şasmaz radari arasi eskisehir yolu armada önü kopru uzeri ve umitkoy radari ve sihhiye uzerinden gazi mahallesine giden yol üzerindeki radar noktalarindan ortalama hiz alinirdi.simdi sizin furuma gelirsek ya bu saydigim noktalar arasi tekrardan ortalama hiz uygulamasi basladi ve kimsenin haberi yok veya gezici radara yakalandiniz

Zorbey
12-10-2016, 21:44
Cezalara başladılar. Sanırım JR. Gökçeğe para lazım oldu.

aodabasi
12-10-2016, 22:24
uzun süredir devam eden bir uygulama o eğerki yokuş başındaki 82 den geçip gölbaşına girişteki köprünün hemen ayagında denetleme kameraları var o ortalama alıyor yaklaşık 7 dakika flan olması lazım altı olursa yiyoruz

eldorado
12-10-2016, 23:39
ön plakayı takıcaktım bu konudan sonra vazgeçtim

Korollacı
13-10-2016, 08:25
haram zikkim olsun be milletten nasil para koparacaklarini sasirdi namussuzlar. bu radara kmaeraya ceza kesmeye verdikleri onemi hirliyi hirsizi teroristi yakalamaya verseler memleket huzur bulacak.

CUB
13-10-2016, 08:55

Rawr nickli arkadaşın ön plakası yok ama ona da ceza geldi , bu aylarda her sene aynı şey oluyor. Kafalarına göre mi yazıp gönderiyorlar nedir anlamadım.

sinisa
13-10-2016, 15:30
bana da sabancı bulvarında gelmişti, işin kötüsü makbuz falan gelmedi, arabayı muayene ettirecektim bi baktım ceza gözüküyor şubattan, faizi de işlemiş.

Rawr
13-10-2016, 15:32

Bende ön plaka yok , gece 2 de 140 la giden aracın arkadan plakasını okuyabilen polise tebrikler :D . Ceza 25.09.2016 gece 02:11 de kesilmiş , evde yatıyodum o saatte . Foto fln hiç bişey yok , su faturası gibi makbuz göndermişler.