PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Moto Kurye Kazası Videosu ( Mehmet Cengiz'in oğlu)

Yiğit G.
13-10-2016, 15:21
Kendisini m@lum söylemi sebebiyle sevmem , ama bugun butun medyada Zengin İşadamının oğlu beraat etti diye sayıp sövmüşler.Videoyu defalarca izledim.Siyah Jeep de hiçbir suç bulamadım.Ben mi göremedim beyler neden bu arkadaşa 15 yıl istemi ile yargılandı ? Kaçırdığım birşey mi var ? Kurye kasksız , hatalı sağlama yapıyor minübüs ler zaten allahlık her adımları yanlış minübüste park halinde jeep ise değmiyor bile.. Anlamadım valla.

https://www.youtube.com/watch?v=vh_p7XcUf3w

KÖROĞLU
13-10-2016, 15:27
Banasını da sevmezdik ama videoya göre açık ve net kaza ile bağı yok.

Babasına olan kin'i çocuğu üzerinden kusmaya çalışan kör lerin "tahliye oldu" vurgusuyla paylaştığı video.

Motorcu nasıl becerdiyse minibüse vuruyor, motor da devrilip arabanın altına giriyor.

Hepimizin başına gelecek bir durum. Hatta iyi manevra yapıp sola atmış kendini. Aynı çizgide gitse üzerinden geçecek miş.

Sağdan soldan dan dun geçen kurye arkadaşlara örnek olur umarım daha düzgün kullanırlar.

Motorcu kendi ipini çekmiş. Allah rahmet eylesin üzüldüm son anlarını izleyince yazık olmuş.

onurc
13-10-2016, 15:27
Valla taşa tutulurum diye diğer konu da bende birşey söylemedim ama.jipte te açıkcası bende suç bulamadım.Ledlerin videolarda yanıp sönmesinden dolayı sinyal veriyor mu vermiyor mu kestiremedim ama , motorcu sağa yatırınca minibüsü farkeder farketmez vuruyor zaten.jipte sola hamle yapıyor ama o esnada motordakiler yerde zaten..

taylaner
13-10-2016, 15:28
Bende Range'de bir hata görmedim. Tabi eğer Minübüsün arkasında bizim göremediğimiz sırada temasta bulunupta kuryeyi sağa doğru atmadıysa...

S.Özcan
13-10-2016, 15:29
motor resmen minibüse çarpmış, range ile alakası yok ki.
bende adamlardan haz etmem ama körü körüne karalamanın manası yok

johnie
13-10-2016, 15:32
Range Rover, sanki motoru kovalıyormuş gibi bir görüntü çıkıyor ortaya. Video' nu 4 ve 6. saniye arasında sanki ufaktan rr şerit değiştiriyor ve motorun üstüne gidiyormuş gibi olduğundan dolayı olabilir. Bende izledim, cidden bir şey bulamadım. En önemlisi çocuk nereye vuruyor ? Minibüsün arkasında köşeye falan mı acaba? Kötü olmuş gerçekten. Kask bu ülkede zorunlu hale gelmedikçe böyle ölümleri çok görebiliriz. Allah rahmet eylesin.

wolrath
13-10-2016, 15:33
kaza anindan once arkadan tiklamiyorsa olayla ne alakasi var cozemedim

EmreYY
13-10-2016, 15:33
Yer millet parkı videonun başında range soldan sağa sankı motorun peşine gidiyormuş gibi motor korkup mınıbuse patlamıs gibi onun dışında bir suçu yok jipin. Az ileride villa yaptı zaten erkanlar grup muhmelen oraya gidiyodur veya 2 km ötede evleri var gider ayak kaza olmuş gibi

burak_2885
13-10-2016, 15:34
Ben haberi ilk okuduğumda jipin altında kalan başka biri var sanıyordum. Adamla alakası yok kazanın

wolrath
kask bu kazada biseye yaramaz 50ile bile olsa sabit nesneye kafanizi vurunca gecmis olsun. genelde taktigimiz korumalar ufak darbe ve surtunmeler icin koruyucu.

srdralc
http://i.hizliresim.com/B8QrJv.png

suçlu olduğunu düşünmek değil videonun 0:03'den sonra araç orta şeride/sağ tarafına doğru ivmeleniyor motorda o sanki o ana kadar minibüsün arkasında geliyor ve ivmelenmeden sonra sağa kaçıyor gibi geldi.

sol şerit boş olmasına rağmen sağına doğru ivmelenmesi şaşırtıcı.

Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ihsan eylesin mevlam.

Yiğit G.
Range Rover, sanki motoru kovalıyormuş gibi bir görüntü çıkıyor ortaya. Video' nu 4 ve 6. saniye arasında sanki ufaktan rr şerit değiştiriyor ve motorun üstüne gidiyormuş gibi olduğundan dolayı olabilir. Bende izledim, cidden bir şey bulamadım. En önemlisi çocuk nereye vuruyor ? Minibüsün arkasında köşeye falan mı acaba? Kötü olmuş gerçekten. Kask bu ülkede zorunlu hale gelmedikçe böyle ölümleri çok görebiliriz. Allah rahmet eylesin.

4 ve 6 saniye arası sanki direksiyonu sallıyormuş gibi gözüküyor evet ama alakası yok ağaçların arasından gelen ışık-gölge yüzünden o zigzag yapıyormuş gibi durmuş.Aslında düz gidiyor o anda zaten sinyal veri sağa yanaşmaya başlıyor.

turboman
13-10-2016, 15:37
Ben kendimde motorcu olduğum halde bu tip motorcuların artis kullanmalarına tav oluyorum nasıl geldiği belli zaten öndeki aracın götüne girip sonrada sağa bu şekilde çıkarsa olacağı buydu jipte bi hata yok dua etsin altına almadı birini

Yiğit G.
13-10-2016, 15:38
kask bu kazada biseye yaramaz 50ile bile olsa sabit nesneye kafanizi vurunca gecmis olsun. genelde taktigimiz korumalar ufak darbe ve surtunmeler icin koruyucu.

minübüse kafasını vurmuyor ki , minübüsten kurtarıyor kendini dikkat ederseniz , hızla yere dogru atıyor kendini , o hızla ensesini yere vuruyor.Burda iyi bir kaskı olsa %100 kurtulurdu diye tahmin ediyorum.En fazla kırıklarla hastaneye giderdi.

Ferhat_V
13-10-2016, 15:40
suç beyaz minibüste gibi geldi banada..bi sağa bi sola geliyor arkasındakini yanıltıyor..motorcuda sağı boş bulup dalmış sonuç bu..Allah rahmet eylesin..

johnie
13-10-2016, 15:43
abi zaten motor crafter' ın arkasından çıkarak kendisine tehlikeyi yaratmış. Minibüsün arkasında birisi varmış, ona çarpıyor çarpana bir şey olmuyor ama maalesef motorcu can çekişerek vefat ediyor..

KÖROĞLU
13-10-2016, 15:44
suç beyaz minibüste gibi geldi banada..bi sağa bi sola geliyor arkasındakini yanıltıyor..motorcuda sağı boş bulup dalmış sonuç bu..Allah rahmet eylesin..

İşte sağ muhtemelen boştur diye (ki daha önce bu hareketi defalarca yapmıştır eminim) atlamış. Zaten çok hızlı geliyor videoda da belli.

Keşke yapmasaymış ama artık nafile üzülüşler bunlar. İzler birileri de ders alır umarım. Aklım çıkıyor orta aynadan bakıyorum motorcu 2 sny geçmeden yok.

Nerde kaldı nereye gitti diye kollamaktan kaza yapacağım bir gün.

johnie
13-10-2016, 15:44

beyaz minibüs gayet yolunda gidiyor bence suç tamamen motorcuda.

brv
13-10-2016, 15:46
Kazanın arkadan çekilmiş videosu vardı jeep'in moturun üstüne kırdığı. Kaza haberi ilk çıktığı zaman paylaşılan.
O videolarda bilerek çarpmış gibi görünüyordu.
Kuryenin ailesi ile helalleşmişlerdir bitti gitti.
Paran varsa adelette var hukukta :)

Ferhat_V
13-10-2016, 15:46
beyaz minibüs gayet yolunda gidiyor bence suç tamamen motorcuda.

beyaz minibüs bir sağ bir sol yapıyor..motorcularda tez canlı zaten sağı boş bulup atlıyor..yani öndekinin yanıltması oluyor işte..rangede suç sadece yakın takip ve hızlı oluşu başka suç göremedim.

KÖROĞLU
13-10-2016, 15:53
Kazanın arkadan çekilmiş videosu vardı jeep'in moturun üstüne kırdığı. Kaza haberi ilk çıktığı zaman paylaşılan.

Amacım kimseyi savunmak değil. Motorcuya da çok üzüldüm açıkçası, keşke kurtulsaymış.

Ama gel gelelim motorcunun çarpıp düştüğü anda arkadan gelen araç ile arasındaki mesafe çok bariz.

Bahsettiğin video yolun daha gerisinde mi çekilmiş ? Yanıldığımı sanmıyorum ama paylaşırsan izlemek isterim.

http://i.hizliresim.com/J3JlnW.jpg (http://hizliresim.com/J3JlnW)

Day Walker
13-10-2016, 15:57
Adamın çarpmayla alakası yok ki.

Hee ama yüz ikiyüz metre geride mobese kameralarına takılan sıkıştırma veya üzerine sürme durumu falan yoksa bana göre kusursuz.

Aero
13-10-2016, 15:59
200-300tl kıyıp araç kamerası takmak kesinlikle gerekli.

Mehmetmert
13-10-2016, 16:04
Bende bir alakasini goremedim adamin kazayla

jeffy
13-10-2016, 16:05

arkadan çekilmiş video arıyorum ama bulamıyorum. Şahsın babasını günahım kadar sevmiyorum ama gel gelelim kazada mevcut videoda hiçbir suçu yok gibi duruyor.. Hatta alakası bile yok..

mert_can 41
13-10-2016, 16:07
Range sağ dönmek için hızlı gelmiş motorlu kur yede beyaz minibüsten maviyi görememiş range dende tırstı heralde beyaz minibüsü sağlıcağını düşünüp dalmış ama mavi minibüse patlamış range kaza yaptırmaya çalışsa sinyal yakmazdı zaten sinyali yanıyordu.

Evrenoz
13-10-2016, 16:21
Jeep'te herhangi bir suç yok.. Farklı amaçlarla jeep sürücüsünü suçlayan yavşaktır..
Ha araç sahibinin babasını akbabalar parçalasa, içimin yağları erir mutluluktan ama burada jeep sürücüsü suçsuz..

Vtec_2
13-10-2016, 16:30
istanbulun kuryeleri bir acayip. Kafada sicak diye kask yok. Korunma adina hic bir cacik yok. Minibusler zaten allaha emanet. Istedigi yerde duruyor , yolcu indirip bindiriyor. Korna calsan kafayi camdan cikarip soyleniyor. Jeepte herhangi bir suc yok lakin , takip mesafesi olayi olabilir.

Yigit-Y
13-10-2016, 16:45
Jeep'te herhangi bir suç yok.. Farklı amaçlarla jeep sürücüsünü suçlayan yavşaktır..
Ha araç sahibinin babasını akbabalar parçalasa, içimin yağları erir mutluluktan ama burada jeep sürücüsü suçsuz..

Babasına koysak hep beraber ne güzel olur

O bizimkine koyacak ya hamına

Jip nasıl alındı babası ihaleler almasaydı totosunda don olurmuydu

Bunlar hep milletin ahı başına ummadık işler gelir hep

Bazen suçsuz olsanda suçlusundur anandan babandan dolayı :)

erhanarici18
13-10-2016, 17:00
burda aynı video nun yavaş ve büyütülmiş hali var
AHMET CENGIZ OLAY YERI - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=wuPOg2xLAk0)
bence önceki mobese kameralarına bakılmalı bu videoda herşey daha belirgin
RR kesinlikle motora bi temasta bulunmuyor ama sanki kovalıyormuş hissi veriyor şerit değiştirerek
daha öncesinde bi sıkıştırma vs gibi şeyler varsa RR bi anlık üzerine giderek kovalama hissi yarattıysa motorcuda panikle sağ sol yaparak kaçmaya çalışmış olabilir

ahmet3425
13-10-2016, 17:02
jeep surucusunde bence soyle bir hata var beyaz aractan göremiyoruz ama sellektor yaparak gelıyormus görgü tanıklarına göre tahrik ve takip mesafesi koruma hatası tabiki sucun büyük kısmı motorcuda.

minubusun solundan rahatca gecmek isteyen crafter mı wolt mu sprinter mı markası neyse minibus iyice sola acılınca bu uyanık arkadas daani manevrayla sağından geceyim diye davranmıs ama hayatının hatasını yapmıs.

hadi normal aracları takip ederken takip kurallarına uyan yok da bari motosikletleri takip ederken kıcına kadar girmesek cok daha iyi olacak onde adamın tekerine çivi girse patlasa durmassın sansın yok...

8/6 motosiklet surucusu hatalı 8/2 range surucusu kanımca...

Er34
13-10-2016, 17:27
Motorlular şeritlerine araba girince koruma adına yer değiştiriyorlar. Ben heyecan yaratmamak adına uzak duruyorum böyle durumlarda. Ama adam gayet suçsuz geldi bana.

onurc
13-10-2016, 17:30
motor sürenler bilir , çok farklı bi mevzu. napacğını şaşırıyor insan.ama sanmıyorum ki amatör kaza geçiren şoför.öncesinde bir taciz varsa motora,panikle napacağını şaşırmışta olabilir.

ulasoztas1
13-10-2016, 17:37
Motorcuya üzüldüm Allah rahmet eylesin..
Beyaz servis herhalde sağda duracaktı minibüsten sonra dururum diye vazgeçti, motorcu da servis sağa yanaşmaktan vazgeçince sağdan basıp geçmeye niyetlenmiş gibi geldi bana. Jip de motorcunun peşinden sağa yöneliyor sanki videoda yani motorcuyu mu kovalıyordu diye soru işaretleri oluşturmaya müsait bir sürüşü var.

ckrc
13-10-2016, 18:35
Nefret siyaseti veya siyah- beyaz siyaset yapanları bir kenara bırakıp olayı sakin ve tarafsız gözle izlediğimde;

Adam sol şeritten sinyal vermiş, sağ aynasına göz atmış arkası temiz olduğu için sinyalini verip sağa doğru hamle yapmış gözünü aynadan çekip yola baktığı anda aynaya bakarken kör noktasında olan motorcuyu farketmiş ve sağa doğru kırdığı arabada gazdan ayağını çekerek mesafe kazanmış daha sonra volt'un saçma sapan hareketi sonrası motorcunun da cahilliği duruma eklenince kaçınılmaz şekilde motorcuya çarpmış. Şöförlük mü, refleks mi bilemiyorum ama sağa kırmayıp sweep hareketini yapmasaydı teker üzerine gelecekti kurye arkadaş.

Adli tıp raporunu bilmiyorum ama bu güne kadar gördüğüm iş kazalarını göz önüne alırsak çarptığı hızdan dolayı oluşacak negatif ivme ile kütlesinden dolayı oluşacak moment ile dolgulu asfalt zemine ilk anda temas eden hayati vücut bölgelerinde ki burulma yüzünden vefat etmiştir zaten.

Jeep'in bence hiç bir suçu yok. Bu foruma üye ve/veya tanıdığımız birisi bu kazayı yapıp, hapisle yargılansaydı ortalığı ayağa kaldırırdık, suçsuz yere hapislerde yatıyor diye. Hemen her gün birimizin karışabileceği bir kazaya karışıp, cinayetle yargılanıp infaz alması Rüzgar Çetin'in serbest bırakılması kadar kamu vicdanını yaralayabilecek bir olay olduğunu düşünüyorum.

Bu kadar medyatık bir ailesi olmasaydı bu kadar önemseneceğini, basına yansıyacağını bile düşünmüyorum olayın.

B-Devi
13-10-2016, 18:52
abi zaten motor crafter' ın arkasından çıkarak kendisine tehlikeyi yaratmış. Minibüsün arkasında birisi varmış, ona çarpıyor çarpana bir şey olmuyor ama maalesef motorcu can çekişerek vefat ediyor..

Aynen Motor bir kişiye daha çarpıyor, onun durumu nasıl bilen var mı?

onur_S
13-10-2016, 19:02
Adam motorla ugrasir gibi hareket ediyor videonun basinda bariz belli bos yolda ne diye sag sol cekiyor?

KoramiraL
13-10-2016, 19:12
Jeep'in suçu yok ama burada hakikaten sorulması gereken tek bir soru var neden soldan düz devam ede bilecek iken sağa doğru motorla eş zamanlı şerit değiştirdi.

atituti
13-10-2016, 19:50
range rover motoru kovalıyor gibime geldi bana

YsfTzcn
13-10-2016, 19:55
Minibüsün arkasındaki adama çarpıyor. Motorcu soldan sağa çaprazlamasına geçmek istiyor tabii durakta duran minibüsleri hesap edemiyor direkt giriyor. Jip arkadan asılıyor ama sağa dönmek için hafif yanışıyor. Bence iyi farkedip kırmış direksiyonu yoksa altına alacakmış.

atituti
13-10-2016, 20:01
videoyu tekrar tekrar izledim motorlu vatandaş minibüsün sol arkasında gözükmeyen adama çarpıyormuş , o adam nasıl acaba ayakları bedeni falan gözüküyor

dahan
14-10-2016, 04:38
jip soldan devam edecegine saga motorun arkasına kırıyo yani motoru kovalıyo apaçık ortada...

ghibli06
14-10-2016, 06:50
en sol şerit çizgi çizgi görünüyor, ya o şerit dönüş şeridi ya da daha farklı bir şey var, kazadan sonra gelenler bile orta şeride girmeye çalışıyor, ben RR nin kuryeyi takip ettiğini sanmıyorum...

mmustu
14-10-2016, 07:09
kazada değilde sanki öncesinde bir şey var gibi..

Sanki öncesinde bir şey olmuşta jeep motorcuyu kovalıyormuş gibi baksanıza jeep en sağdan giderken motorla birlikte orta şeride geçiyor hatta motorla birlikte ortanında sağına yanaşıyor taaki motor minibüse çarpana kadar.

Acaba motorcu bir şey yaptı da onu mu kovalıyordu.

ayhanas
14-10-2016, 07:19
Öndeki motor ile kaza yapan motor aynı gibi arka sepetlere bakınca . Paket servisi yapan scooterlardan (etrafinda demirli koruma olanlardan model ismini bilmem)
Aralarinda yarışıyor olabilirler mi acaba ? Ben bu haberi sanki iki kurye yarışırken kaza yaptılar diye hatırlıyorum .
Hatta işe yeni girmiş gibi falan kalmiş aklimda .
Allah rahmet eylesin üzücü tabi sonucta.

Y.Emre
14-10-2016, 07:35
O en sol şeridi kimse kullanmak istemiyor gibi zaten. Kazadan sonra gelenlerde o şeridi kullanmıyorlar. Range'in orta şeride gelmesi normal de Videodaki saniyede (28. saniye) RR orta şeridinde sağına kadar geliyor. Hatta sağ tarafı en sağ şeride girmeye başlıyor ta ki motorcu kaza yapana kadar.

wuPOg2xLAk0?t=28
AHMET CENGIZ OLAY YERI - YouTube (https://youtu.be/wuPOg2xLAk0?t=28)

RR'ci korkutmak istemiş olabilir. Hatta korkutmuş gibi de. Bence de videonun öncesinde yaşanan birşeyler var. Bunun yaninda sıradan bir vatandaş olsa kimse üzerine gitmezdi böyle. Bizlerinde pek çogu tartıştığımız bir aracı sıkıştırmaya çalışmış/sıkıştırmışızdır en az bir defa..

Range'in sahibi sıradan birisi de olsa alacagı ceza maksimum 1-2 yıl olurdu onuda para cezasına çevirirlerdi..

taytay
14-10-2016, 07:39
Allah rahmet eylesin kötü olmuş.
İleri de sağa dönüş falanmı var crafter ve diğer araçların hepsi sağa doğru hamle yapıyor. Yada en sol şeritte farklı bir durummu var acaba.
Bana da jeep motorcuyu kovalıyormuş gibi gelmedi.

Thracian
14-10-2016, 07:40
Kendisini m@lum söylemi sebebiyle sevmem , ama bugun butun medyada Zengin İşadamının oğlu beraat etti diye sayıp sövmüşler.Videoyu defalarca izledim.Siyah Jeep de hiçbir suç bulamadım.Ben mi göremedim beyler neden bu arkadaşa 15 yıl istemi ile yargılandı ? Kaçırdığım birşey mi var ? Kurye kasksız , hatalı sağlama yapıyor minübüs ler zaten allahlık her adımları yanlış minübüste park halinde jeep ise değmiyor bile.. Anlamadım valla.

https://www.youtube.com/watch?v=vh_p7XcUf3w

Range motor sürücüsüne temas etmemiş ki. Motor sürücüsü yolcu minibüsüne çarpıp paralel düşüyor. Motor ise dikey gidip range altına sıkışıyor

Thracian
14-10-2016, 07:47
Jeep'in suçu yok ama burada hakikaten sorulması gereken tek bir soru var neden soldan düz devam ede bilecek iken sağa doğru motorla eş zamanlı şerit değiştirdi.

Bana range motor un soldan sağa hızlı geçişinden ürktü ve hafif sağ yaptı gibi geldi.

Milletin amk iş adamını hiç sevmem. O yüzden net söyleyeyim. Range şöförü suçsuz abi.

mur_84
14-10-2016, 07:59
Allah rahmet eylesin öncelikle..

Bence RR ile bir sorun yaşadılar abide gazladı peşlerinden bunlar kaçarken minibüse patladılar konu bu kadar basit..

Zaten belli önü boşken motorcu makasa girip mesafeyi korumaya çalışmış ama duran minibüsü farkedememiş ve yanlış zamanda yanlış fren..

Saçma sapan yerde durmaya alışık olduğumuz hatlı minibüse çarpmış..

Bence suçlu trafik kurallarına göre bekleme yapılmaması gereken yerde bekleyen minibüs..

halili
14-10-2016, 08:53
Kazanın olduğu noktada ilerde yolun sol tarafı cumhurbaşkanlığına ait.taramalı bölge sağa atıyor.ilerisinde villalarda kendi villaları.büyük ihtimalle minibüsü geçemiyceği için sağa giriyor villaya girmek için.yandex den tam kaza yeri şöyle.
Uskudar haritasında sokak panoramaları – Yandex.Haritalar (https://yandex.com.tr/harita/115706/%C3%BCsk%C3%BCdar/?ll=29.053468%2C41.022925&z=19&l=stv%2Csta&panorama%5Bpoint%5D=29.053929%2C41.023097&panorama%5Bdirection%5D=92.072422%2C3.821073&panorama%5Bspan%5D=120.000000%2C62.802089)

Grimlord
14-10-2016, 09:29
Kafamda tek kuşku oluşturan şey rangenin kaza anından önce ufak bi sağ sol yapması, resmen "dur ben şunu toslatayım" gibi. Ama kazadan önce neler yaşandı bilmiyoruz tabii ki

brv
14-10-2016, 09:59
Olay ilk yaşandığı zamanki videoyu bulamıyorum.
O videoda net bir şekilde takip ettiği ve çarptığı belliydi.
Bu saatten sonra bulsam ne değişecek o da ayrı mesele zaten.
Armut dibine düşer misali günümüz Türkiye'sinde olağan şeyler bunlar.
Allah rahmet eylesin tekrardan...

MeRtCaN
14-10-2016, 11:05
https://scontent-cdg2-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/e15/11371987_133161973681511_864268667_n.jpg?ig_cache_ key=MTAxNjI0MzAxODMxMzYwMDk5NA%3D%3D.2

kask kullanmamak bıle bıle lades demek

Allah rahmet eylesın

paketcı motorcuların alayı apacı bunu bılmeyen yok elbet bır sey olmustur kafasında kask olmadan motora bınmek ıle ıntahar etmenın hıc bır farkı yok

kiraccemal
14-10-2016, 11:06
Kazada jeep' in bir hatası olmadığı ortada ama aracından indiğinde telaş içerisinde yaralılara bakmak yerine inip aracın önüne bakması (biri varmı diye baktığını pek sanmıyorum) ve eliyle işaretler yapması hoş değil....

wolrath
14-10-2016, 11:15
kask kullanmamak bıle bıle lades demek

Allah rahmet eylesın

paketcı motorcuların alayı apacı bunu bılmeyen yok elbet bır sey olmustur kafasında kask olmadan motora bınmek ıle ıntahar etmenın hıc bır farkı yok

kask mont pantolon bot eldiven sirtlik bunlarin hepsi sart. yuksek suratte dusup sansimin da yardimiyla cok ufak yaniklarla kurtuldum. sadece kask olsaydi gecmis olsun. ama maalesef yurdum insani basina bisey gelmeden bunu anlamiyor. burada da kurye kardesimiz aci bir sekilde gitmis. kolunun seyirme hareketi aramizda motor kullananlara guzel bir ders olsun. alabildigimiz en iyi en cok korumayi edinip tevekkul edecegiz. turkiyede zor motor kullanip hayata devam etmek.

onursumer
14-10-2016, 11:16
valla tekrar tekrar izledim , motorcuyu kovalıyor gibi çok gelmedi bana , ilk motor crafterin solundan geçerken crafter hafif sola doğru hareket ederken bu motoru sağa yatırıp minibusun seridine doğru gidiyor ki sonradan goruyor büyük ihtimalle o sırada zaten range ile arasında temastan çok uzak bir mesafe var range bence ilerdeki yol durumuna gore crafterin arkasına doğru giriyor sollamaktan vazgeçip hiçbir suç goremedim ben , o range i kullanan ben olsaydım ve bu video çıksaydı ünlü iktidara yakın biri olmadığım için hiç olay olmaz konu kapanırdı

MeRtCaN
14-10-2016, 11:19
kask mont pantolon bot eldiven sirtlik bunlarin hepsi sart. yuksek suratte dusup sansimin da yardimiyla cok ufak yaniklarla kurtuldum. sadece kask olsaydi gecmis olsun. ama maalesef yurdum insani basina bisey gelmeden bunu anlamiyor. burada da kurye kardesimiz aci bir sekilde gitmis. kolunun seyirme hareketi aramizda motor kullananlara guzel bir ders olsun. alabildigimiz en iyi en cok korumayi edinip tevekkul edecegiz. turkiyede zor motor kullanip hayata devam etmek.

abi kaskım montum eldıvenım ayakkabım bellıgım olmadan scooter a bınmıyordum yaz montu kıs montu her seyım vardı
ama bu sevdadan vaz gectım ınan motordan artık korkmaya basladım

Yiğit G.
14-10-2016, 12:04
İlk saniyeleri defalarca izledim çarptığı anı ve gördüm ki kendisi minibüse hiç vurmuyor motor vurmadan salise önce kendini sola doğru atıp kurtarıyor ama kask olmadıgından başının sol yanını ve ensesini "Güm!" diye yere vuruyor.Eğer kaskı olsaydı bu kazada bırak yaralanmayı ayağa bile kalkardı.(bacakları kırılmadıysa tabi tam gözükmüyor bacak tarafı belki vurmuştur)Bundan çok daha kötü kazalarda kendilerini yere atıp ayağa kalkanlar var.Yazık 3 kuruşluk kaskı takmamak hayatına maloldu hatta başka birinin daha oldu jeep deki kişi de artık hep bu olayı hatırlıcak unutamıcak...

Yıllar önce motor sevdalısı olduğum zamanlar bi abimiz vardı ona demiştim ben kask takmayı istemiyorum , çok kısa mesafelerde takmasam olur mu diye , oda bana bir arkadaşının hemde tecrübeli bir arkadaşının durmuş haldeyken motorunu park ederken yani sağa doğru düştüğünü kafasını kaldırıma vurup beyin kanamasından öldüğünü anlatmıştı.. durduğu yerde bırak gitmeyi... Kask , özel mont ,özel pantolon , dizlikler , özel ayakkabı bunlar olmadan binilmeyeceğini anladım bunlarlada binmem dedim daralırım diye 35 yaşına geldim en istediğim şey motor almıyorum ama :) Daralırım çünkü ben öyle.Araba en güzel t-shirtle geziyorum kış günü :)

ahk
14-10-2016, 12:39
en sol şeritte çizgiler var jeep doğal olarak sağ şerite geçiyor takip filan olduğunu sanmıyorum önündeki minibüsü sağdan geçmeye çalışıyor son anda duran minibüsü görüyor ama kurtaramıyor. Allah rahmet eylesin.

cemoo89
14-10-2016, 12:44
rr sağa sinyal vermiyor mu ben mi yanlış görüyorum? zaten sola dönüş olduğu belli sanırım o yüzden sağa kaçtı. babasından bağımsız bir birey olarak yorumlarsak ben suçlu olduğunu düşünmüyorum.

halili
14-10-2016, 13:27
rr sağa sinyal vermiyor mu ben mi yanlış görüyorum? zaten sola dönüş olduğu belli sanırım o yüzden sağa kaçtı. babasından bağımsız bir birey olarak yorumlarsak ben suçlu olduğunu düşünmüyorum.
sola dönüş yok orada geride paylaşmıştım.sol taraf seni sağa yanaştırıyor şerit çizgileri 3 şerit 2 ye giriyor.tekrar bakabilirsiniz.Bilen bilir millet parkının orada şile yolu ayrılınca uzun düzlük hızlı tırmanılan bir yer genelde.Aşaağıda genelde otobüs minibüsler sağda yolcu aldığı için sol şerit kullanılıyor.motorcuda aynı mantıkla soldan gidiyordu.beyaz araç sola hamle yapınca buda kendini sağa attı ve maviye vurdu.range bence hızının kurbanı oldu.motora bir kastı yok bencede.
Uskudar haritasında sokak panoramaları – Yandex.Haritalar (https://yandex.com.tr/harita/115706/%C3%BCsk%C3%BCdar/?ll=29.053468%2C41.022925&z=19&l=stv%2Csta&panorama%5Bpoint%5D=29.053929%2C41.023097&panorama%5Bdirection%5D=92.072422%2C3.821073&panorama%5Bspan%5D=120.000000%2C62.802089)

mikelazi
14-10-2016, 16:55
kim suçlu kim suçsuz şuan için beni pek ilgilenmiyorum.

Allah rahmet eylesin.çolugu çocugu ailesi varsa geride kalanlarına Allah sabır versin.