PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VW sikayetten devam edelim......

DOHC
13-10-2016, 21:03
eskişehir asil oto volkswagen rezaleti - gundem - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/eskisehir-asil-oto-volkswagen-rezaleti--5206869?a=popular)

G.U.Z.
13-10-2016, 21:08
Microchip olayı süpermiş:))
Yetkili servisler de maşallah çok yetkili ve bilgiliymiş

Evrenoz
13-10-2016, 21:09
Herif öyle bir yazmış ki...
Zor okudum sonuna kadar. Bu millet Türkçe yazmayı bilmiyor. Net...

Grimlord
13-10-2016, 21:17
İnsanlar cidden nasıl bu kadar sabırlı olabiliyor onu anlamıyorum, adam herşeye eyvallah demiş neredeyse

Gearbox
13-10-2016, 21:20
Vw den sikayetci olup aracini satiyorsun.. Eyvallah

Ama neden yine Vw almak istersin ki..

braga26
13-10-2016, 21:24
onlar çok beceriksiz aracımı motor arıza ışığı için götürmüştüm randevu sistemi ile giriş yapılıyor benim randevu saatim gelmesine rağmen önümden 5 adet ww araç alındı aracım seat leon bu arada.Neyse dedim usta geldi neyi var dedi dedim arıza ışığı yanıyor aç dedi kaputu açtım şöle bi baktı turbo gitmiş değişecek 3 bin küsür dedi.Demesiyle tamam geliriz deyip çıktım :D

Yigit-Y
13-10-2016, 21:25
Doğuşa rağmen sevilen bir markayı

Bunlarla yığdıramazlar

Psa gm lobisinin işi bunlar :)

MK8800
13-10-2016, 21:26
Doğuşa rağmen sevilen bir markayı

Bunlarla yığdıramazlar

Psa gm lobisinin işi bunlar :)

Babacım semtten 2 delikanlı alalım tarayalım orayı!!!1111!!!!!

oytun200sx
13-10-2016, 21:30
doğuş un en çok sevdiğim şeyi fiyatlandırma politikası. fren balatası değiştirecekler, faturada teker sökme takma parası ayrı yazılıyor,servis işçiliği ayrı yazılıyor. bunun gibi daha niceleri var. alternatif servis bulsam kesinlikle servisine uğramam.

Yigit-Y
13-10-2016, 21:38
Babacım semtten 2 delikanlı alalım tarayalım orayı!!!1111!!!!!

Şiştim babuş bana soda ayarla şişeyi takarız :)

Yigit-Y
13-10-2016, 21:39
doğuş un en çok sevdiğim şeyi fiyatlandırma politikası. fren balatası değiştirecekler, faturada teker sökme takma parası ayrı yazılıyor,servis işçiliği ayrı yazılıyor. bunun gibi daha niceleri var. alternatif servis bulsam kesinlikle servisine uğramam.

Dostum devlet hükümet takıyor

Doğuşun ki rahatsız etti allah aşkına

Mazot benzin ötv varken doğuş sonuncu olur be :)

arda35
13-10-2016, 21:46
Bu nedir yahu, olsa olsa rezaletçik olur bundan.
Kapısı kapanmıyormuş da tamponunu güzel boyamamışlar da bık bık.
Aracı teslim alırken söyleceksin böyle önemli sıkıntıları. Gerekirse içime sinmedi, yarın alayım diyeceksin.

Boya koruma, folyo film fıstık gibi ıvır zıvıra da atlamayacaksın hemen. Serviste ucuzunu yapıyorlar ama öylesine yapıyorlar.

En çok da şu lafa tutuldum.
''volkswagen jetta 1,2 bmt aracı 65 bin 100 tl nakit para ödeyerek kasım 2015 tarihinde eskişehir asil bayii’nden satın aldım, kredi kullanmadım.''

So f..n what?
Krediyle araç alanlar okumasın mı demek istemiş ne demek istemiş burada acaba.

ahmetakbayir
13-10-2016, 22:05
İşte bu yüzden japon

Murat Ç.
13-10-2016, 22:16
aracı teslim alırken madem hatalı neden imzayı atıp çıkışını yapmışki kendi kendini ilk başta preslemiş malesef.. geçmiş olsun

darkmoon
13-10-2016, 22:25
google amcaya gir tsi engine problems yaz yada dsg problems yaz zilyon tane konu çıkar milyon tane sorun sıkıntılar çekmiş insanlar çıkar.. ama gene dünyada en çok arabayı vw satar.. hatta o sıkıntı çeken insanlar bile gider tekrar vw alır.. vw derken bütün grubu kastediyorum..

Octane
13-10-2016, 23:57
Ben bıraktım artık vag grubu, herkes yaptığı tercihin sonucunu yaşıyor. Bana ne, ben mutluyum.

(350bin kmdeki japonuna binip uzaklaştı)

Yigit-Y
14-10-2016, 00:04
Kalpten kalbe giden tek marka

Anlayamaazzzsınızzzzzzz :):)

Kullanıcı
14-10-2016, 00:09
Vw'nin bir reklamı var. Bir Vw modelinden başka yine bir Vw modeli seçersiniz diye.

Vw kullanıcılarına hiç üzülmüyorum artık milyon tane sorun yaşayan firma(doğuş oto, tırdan düşüp tamir edip sıfır diye satan mı dersin saymakla bitmez) hala gidip satın alıyorlar.

FaBeRgE
14-10-2016, 03:04
bu konularda şanslıyım sanırım, Pejo 307 içinde zilyonlarca şikayet vardı 1 tanesini bile yaşamadım. Şu anda da TSİ ve DSG ikilisi mevcut, problemsiz biniyorum :)

Day Walker
14-10-2016, 07:09
Sonra biz yazınca VW şöyle diye kötü adam oluyoruz :D

delta0o
14-10-2016, 07:31
bu konularda şanslıyım sanırım, Pejo 307 içinde zilyonlarca şikayet vardı 1 tanesini bile yaşamadım. Şu anda da TSİ ve DSG ikilisi mevcut, problemsiz biniyorum :)

araba işide artık beyaz eşya gibi oldu şansına :)

HaKo
14-10-2016, 07:45
elinden şekeri alınmış bebe edasıyla yazmış eleman. Bu yazdıkları mı sorun şimdi ? Bu tarz şeyler her firmada başına gelir insanın oturur konuşur çözersin bi şekilde. okudukdan sonra giden 10 dakikama acıdım.

burak_2885
14-10-2016, 08:47
Sıfır araçta bu gibi problemlerin çıkması biraz kullanıcının şansı bence. Sonuçta fabrikadan geliyor ve satılıyor servisin o durumda yapacağı birşey yok. Kullanınca ortaya çıkıyor arızalar. Belki yanlış düşünüyorum ama benim fikrim bu yönde. Onun dışında kötü boya yapmaları falan tabi ki servis sıkıntısıdır.

Bu arada biz mi şanslıyız bu kullanıcılar mı şanssız anlamadım, 2009 eylül ayından beri vw kullanıyoruz öyle ciddi bir problemle karşılaşmadık hiç. Ki ikinci eldi araçlar hep :)

kiraccemal
14-10-2016, 09:13
2 Yıldır Vag grubu kullanıcısıyım şu ana kadar sıkıntı yaşamadım. Ama gönülde yatan aslan Mercesedes ya da Bmw

AşkınS.
14-10-2016, 09:14
Bunun vw kere Allah belasini versin,ama passat'i ucuza verip arabami pahali sayarsaniz o zaman vermesin gibi Bisey olmus.

Vwde sorun yasadiktan sonra gene vw almanin mantigi yok

ercan26esk
14-10-2016, 09:15
eskişehir de yaşıyorum servisi biliyorum yakın zaman şu an kullandığım araç için bir kaç parça sormaya gitmiştim.ordaki servis görevlilerinde bir tanesi aracımda farların orjinal olup olmadığını sordu.bende orjinal GTİ farı dedim 2000 modellerde orjinal xenon mercek oluyor.Demez mi bunlar orjinal değil diye sonra kaputu açtık orjinal GTİ farları bosch markadır farlarda vw amblemi arıyor alışmışlar sanırım amblem aramaya inat ediyor bunlar orjinal değil dedim orjinalleri nasıl göster dedim google dan bana halojen farları gösterdi sen bu farları al gel bu arabaya direk tak dedim bakalım olacak mı sonrasında birşey diyemedi. çoğunun birşey den haberi yok cidden ezbere gidiyorlar belki içleride vardır iyi ustalarda onları da denk gelmedim...

canimrecepcim
14-10-2016, 09:51
Böyle bir markayı doğuş grubuna verenler utansın.Tepeden tırnağa peşkeş ile büyüyen bebekler bebeği firma.Tüvtürk zamazingosu,şimdi bir de ehliyet sınavları için alınmış bir sözleri de var.
Hatta çok uzağa gitmeye gerek yok.Forumdan bir arkadaşın golf model aracıyla yapılanları da unutmayalım.

darkmoon
14-10-2016, 11:54
vw uzak olduğum soğuk olduğum bir marka nedenide çoğu kişi bilir çok yazdım çünkü pazarlama yöntemi..

vw nin asıl sattığı motor ve şanzıman gerisi kabuk .. kabuk değişdikçe kabukdaki arma değişdikçe fiyat artıyor ama gel görki motor şanzıman yürüyen hatta elektronik yani arabayı araba yapan %80 unsurlar aynı.. bana bir tuhaf geliyor ..

vwnin dünyada bu kadar kendi grupu içindeki markaları aynı pazarda sattığı bir ülkede bence yoktur..

yani vw nin aslen bu kadar marka çeşitliliğinin olmasının bir mantığı var farklı geliri ekonomik imkanları farklı olan coğrafi lokasyonlara göre ülkelerin mali durumuna göre sıfırdan marka yapıcağına kestirmeden o ülkelerdeki köklü eski kuvvetli markaları satın alıp ve tekrar o ülkelerdeki insanlara uygun fiyatlı araçlar üretmek..

ben seat ın kuvvetli olduğu güney amerika ispanya afrika gibi pazarda vw nin gidipde skoda vw audi yi gene olabilir bayiler galeriler ama bu kadar kuvvetli satış stratejisi ile sattığını sanmam..

yada skodanın kuvvetli olduğu orta avrupa slav pazarında seat vw audi nin çok sattığını sanmam..
bir türkiyeye hasdır herhalde bu kadar çeşitlilik.

Tunacan
14-10-2016, 12:07
2 yıl vw marka araca bindim. 3 ayda lanet edip sattım. Geçmiş olsun.

Vw nin Türkiye'deki sloganı "bir alırken mutlu olursun bir de satarken" olmalı bence...

emp:)
14-10-2016, 12:11
Bile bile lades olmuş, kapı ayarına gittin olmadı mı(daha doğrusu yapamadılar mı) bir daha gitmezsin olur biter. Yok ben şehir dışına servise gitmem diyorsan da Doğuş Oto'ya en başından şikayet açarsın, bir daha davet ederler yine istediğin sonucu alamazsan adamların notunu verirsin. Hasar olayına gelince de bu tarz durumlar için serviste yapılma gibi bir şart yok, sanayide tanıdığın vs yoksa bile servis mantığı ile çalışan autoking ve benzeri yerler her ilde var. Kaporta hasarlarını orada yaptırırsın olur biter.

Bu vatandaşın durumu her seferinde memnun kalmamış her seferinde de servise gitmiş, sonra beni mağdur ettiler falanda filanda. Konuşmalar ayrı bir komedi zaten.

TigeR
14-10-2016, 12:20
Bir vw konusu vardı Adanadan arkadaş sıkıntı yaşamıştı servisle o olay ne oldu? Haberi olan var mı?