PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D-Smart FATURA / HIRSIZLIK / HAKSIZ KAZANC

Molev
14-10-2016, 16:52
Merhaba Arkadaşlar,

Ne yazıkki gün geçmesin ülkemizde büyük firmalar tarafından bizim/benim gibi işçi sınıfı insanlar nitelikli şekilde dolandırılmasınlar, bu ülkedeki güçlünün (parası olan) güçsüze (parası olmayan) karşı işlediği suçlar fındık fıstık olmaktan çıktı gerek bankaların haksız kazançları, gerek telefon firmalarının cocojomboları, gerek ise kablolu/uydu ücretli tv + internet hizmeti sunan firmalar,

Benim derdim şurada başlıyor,

03.10.2014 tarihinde F1 yayınları + Şampiyonlar ligi maçlarını izlemek için 79 TL lik 2 yıllık taahhüt verdim, hemen arkadaşlar geldiler aynı gün kurdular aktifleştirdiler vs.
Paket içeriğim; Mega Paket + Sinema Kanalları + Spor Kanalları + 16mbit hızında limitsiz internet.

İlk 4 ay ş.ligi maçlarını izledim yayın haklarını ttnet TİVİBU aldı, spor kanalları elimizde patladı eurosport' lardan bisiklet turlarını izlediğim için iptal ettirmedim, paşa paşada 24 ay boyunca daha sonradan 81 lira oldu faturamızı ödedik bu arada 2 ay gecikince faturamız, TV kapanıyor ve kapama açma ücreti adı altında 20 TL tahsil ediliyor (WTF?) 3 kere filan öyle 20 tl bayılmışımdır, hadi biz geç ödüyoruz o kadarda olsun vs.

03.10.2016 tarihinde biticek olan taahhüdüm için 03.10.2016 tarihinde d-smart aboneliğimi iptal etmek için aradım beni başka bir birimlerine yönlendirdiler ve orda bana bir teklif sunuldu 56 TL ye Aile plus paketi bu paketin içinde sinema kanalları hariç tüm kanallar mevcuttu yeni çıkanlar hariç spor kanalı vs. bende kabul ettim görüşmemiz o şekilde sonlandı.

Buraya kadar herşey normal olaylar bundan sonra patlak verdi,

Bu gün telefonuma 165 TL lik borcunuz var mesajı geldi, şaşırmamla birlikte d-smart online işlemler sayfama girmem bir oldu, bir girdim ne göriyim mevcut taahhütüm 70.75 TL,
ohannesburg derken faturalarıma baktım bana kesilen tutar 84 TL noluyoruz dememle müşteri hizmetlerini aramam bir oldu gayet laubali konuşmalar yüksek sesle bağırmalar filan bizim faturalarımız her ay ayın 1 inde kesilir filan sesini yükseltme! o elini bi indir vs. derken o sinir harbiyle telefonu kapattım, bir sigara yaktım bir elimin ayağımın titremesi geçti tekrar oturdum telefon başına, bir bayan açtı dediğim şey şu oldu ben 70.75 tl için taahhüt vermedim eğer benden bu tahsilatı gerçekleştirmemi istiyorsanız bana vermiş olduğum taahhüt için ses kaydımı dinletin zira böyle bir taahhüt vermedim şizofren de değilim sağlık kaydım mevcut elimde dedim, bi sn dedi beklemeye aldı o arada ses kaydını dinliyorlar tabikide size 48 saat içinde yetkili biri geri dönüş yapacak konu ile alakalı dedi tamam dedik kapattık,

Şimdi size soruyorum,

03.10.2016 (Bu arada d-smart ta hizmet bedelini ödeyip hizmeti alıyorsunuz hizmeti kullandıktan sonra değil) tarihinde biten bir taahhütüm var ve aynı gün 1 yıllık 56 TL ye (Aile Plus Paketi) anlaşıyorum taahhüt veriyorum ve aynı ayın 6 sında bana fatura kesiliyor 84 TL lik online işlemlerde'de 70,75 TL gözüküyor bu ay bana gelmesi gereken fatura 56 TL iken 84 TL ile karşılaşıyorum bu 84 tl 1 inde kesilmemiş 1inde kesiyoruz size 6 sında yansıtılır diyorlar ancak benim taahhütüm 3 ünde bitiyor bana bu faturayı kesme hakları yok bu konu ile ilgili ne yapabilirim hakkımı nasıl savunabilirim keza ben bu tutarları ödemek istemiyorum ve bunun karşılığında bir yaptırım uygulamak istiyorum bu firmaya karşılık eğerki beni aradıklarında tatmin edici bir tablo ile karşılaşmaz isem burda muhakkak ekşide üyeliği olan biri vardır bu konuyu oraya taşıyalım çünki sesimiz ne kadar az çıkarsa bu firmalar benim gibi işçi sınıfının canını yakmaya 3 TL 10 TL 50 TL ısırmaya devam edicek.

Okuduğunuz için teşekkürler arzular şelale arkadaşlar.

Molev
14-10-2016, 16:54
Edit: Tam tarife bilgilerim ve taahhüt bilgilerim ile ilgili fotoğraf atayım dicektim online işlemlere girdim ve mevcut paket / tarife işlemlerim sayfasına giremiyorum/kapatılmış. neyseki faturalarımın hepsi mevcut.

arda35
14-10-2016, 17:03
Geçmiş olsun. ekşide ilgi göreceğini sanmıyorum. Zira ilgili firmanın başlığında bile onlarca benzer şikayet vardır. Daha spesifik rezaletler ilgi görüyor bu ara.

Tavsiyem, faturayı ödeyip hemen üyeliği iptal etmeniz yönünde. En fazla 1-2 aylık indirim bedelini tahsil ederler. Aksi takdirde uğraştığınız zamana yazık.

Allah yüzümüze güldü de, birkaç senedir oturduğumuz evde teledünya imkanı oldu. uydunet+teledünya kombosuyla mutlu mesut yaşıyoruz. Diğerlerini indirimli bağlatma fırsatı denk geldi, her defasında reddettim. Zira zamanında digiturk ile çıldırmanın eşiğinden dönmüştük. Maçları izleyesim geliyor, periskoptan idare ediyorum çoğu zaman.

kesici
14-10-2016, 17:24
Beyler 20 Tl-30 Tl-40 Tl diyiip geçmeyin bu şerefsizler binlerce kişiye aynısını yapıyorlar ayda 1000 kişiye 20 Tl geçirseler yılda 240.000 Tl haksız kazanç sağlamış oluyorlar, yani adam 2 senede sıfır kilometre yarım trilyonluk araba çeker altına bedavadan. İşin peşini bırakmayın adilere.

HalilMacit
14-10-2016, 18:29
Ben taahhüdümü yenilemeyin dediğim halde yenilediler. İtiraz ettim, dinleyip dönücez dediler ve bana dönüş yaptıklarında siz devam edin memnunum demişsiniz dediler :) Halbuki iptal edin dediğimden adım kadar eminim madem öyle bana da dinlet dediğimde yasak olmaz dinletemeyiz dediklerinde küfürü bastım iptal edin dedim üyeliklerimi ( 2 Üyeliğim Vardı ). Hocam zamanınız varsa işin peşini bırakmayın. Ben lanet olsun dedim iptal ettim. Şu anda aylık 15 tl ye full paket veriyorlar ben de 5 tl teklif ediyorum. Ayda 2 kez arıyorlar 15 tl için.

Emre-Dylan
14-10-2016, 18:33
Aq bi şirketim olsa hat internet v.b gibi herkesden 10 lira fazla toplasak, kendime egzotik araba müzesi açarım ttnet başı çekiyo zaten haram zıkkım olsun...

10.lincoln
15-10-2016, 01:01
turkcell süperonline, faturayı geç ödedidğim için açma kapama parası 25 tl faturama yansıtmış.
haram zıkkım olsun, boğazınızda kalsın o para. adi herifler. 4 ay kaldı taahhütüm bitsin hemen iptal edicem. soyguncular...

10-20 lira önemli değil bir kahve içiyoruz gidiyor demeyin. böyle böyle haksız kazançtan soyuyorlar milleti...

S.Özcan
15-10-2016, 09:03
bende d smartla çok sıkıntı yaşadım, biraz bağırınca düzelttiler.
sadece internet bağlatmıştım 5TL verin tv'nize d smart bağlayalım dediler kabul etmedim, tüm kanalları açalım dediler tamam dedim, geldiler bağladılar sonra bi baktım sadece uydu kanalları var, aradım 3 kişiyle telefonda tartıştık, sonunda 1 yıllık tüm kanalları hediye ettiler, müşteri temsilcisi 1 yıl dolunca tekrar arayın kanallarınızı açacağız buraya not düşüyorum dedi.
1 yıl dolunca aradım, öyle bir not yok deyip kanalları açmadılar, ses kaydını banada dinletin dedim dinletemiyoruz yasak ben dinledim öyle bir konuşma geçmiyor dedi :) o müşteri temsilcisi ile baya bi tartıştıktan sonra kapattım ve tekrar müşteri hizmetlerini aradım, bu sefer konuyu anlattıktan sonra tamam buraya not düşülmüş ilgili birime iletiyorum, en kısa sürede kanallarınız açılacak dediler ve kanallarım açıldı.
benim anlamadığım 3 müşteri temsilcisi notu görmüyor, 4. nasıl anında görüyor? sesini çıkarmayanın hakkını yiyorlar, taahhüdüm bitsin bende kullanmayacağım d smartı.

melihyilmaz
15-10-2016, 09:10
benimde tahahüt bitti işte su zaman yaptırırsanız zamdan etkilenmesiniz gibisinden son güne kadar yaptırmadım. bu arada faturam 73 lira.
son gün aradım kapattırmak için hızımı 16mb çıkardılar kanalların hepsini açtılar yalın ücrteti vs. 58 lira. içimden dedim iki sene beni iyi s...mişsiniz. bunlar kopartabildiğine arayın sürekli rahatsız edin.

turbo&quattro
15-10-2016, 09:18
1 kurus bile olsa hakkinizi arayin bu modern dolandiricilara pabuc birakmayin.

4 gun once migrosa gittim ivir zivir almaya. Aldigim x seyin fiyatini cok iyi biliyorum kasadan gecirdiler yazandan fazla tuttu tabiki . O bu derken arkamdada cok fazla kisi vardi pek uzatmadim. Iki gun once yine ayni migrosa gittim alacagimi aldim ciktim. Kasadan gecerken fiyat yine fazla cikti. Eminim fazla cikamaz .gittim foto cektim geldim elemana gosterdim ah pardon ! Mudurunu cagirdi yok reyonu duzelten arkadas yanlis koyduda bilmemne..

Arayin kardesim hakkinizi. Dsmart olur, migros olur yada baska biryer . Hakkinizi kimsenin calmasina izin vermeyin.

mkerim
15-10-2016, 10:29
Turkcell de aynısını yaşadım. demek bunlar böyle. Fazla ödemeyi geri verme şekilleri inanılmaz. Cep telefonu faturama kredi girdiler. uzun bir süre fatura çıkmayacak.

barakuda26
15-10-2016, 16:27
3 yıl dsmart kullandım 2 yıl taahütlü bir yıl taahütsüz taşındığım için kapattım geçen sene bu aylarda herhangi bi sorun yaşamadım taahütsüz devam ettiğim için, bu ay superonline aboneliğim biticek dsmart + internet almayı düşünüyorum ama bu tür çakallıklar yüzünden kendilerinden soğutuyolar sağolsunlar. açarken canım cicim kaparken ittirme çabaları hepsi böyle şirketlerin malesef. muhtemelen superonline kapatırkende böyle bi süreç beni bekliyo çenemize sağlık sabır deneyecekler yine telefon başında

brv
15-10-2016, 16:43
Sakin olun, çok fazla sinir yapmayın, btk'nın sitesine üye olup şikayetinizi kısa bir şekilde anlatın, 24 saat içinde sorun çözülüyor.
Bu ayda bizim kullanmadığımız/biten üyelik için 20 tl çekmişler paşa paşa ödediler.

Emre-Dylan
15-10-2016, 21:43
Bu internette tv paketlerinde filan otomatik ödeme talimatı çok iyi oluyor o 20 25 lirayı kaptırmıyorsun en azından

onursumer
15-10-2016, 23:14
bana benzerini digiturk yaptı , telefon açtım ses kaydım dinlensin dedim , 4-5 gün sonrada geri donup evet telefon konuşmanız o şekilde diyip ozur dileyip sorunu çozduler

ghibli06
16-10-2016, 10:08
sabah sabah sinir katsayım tavana vurdu!

TiviBu 3 senedir kullanıyorum 2 gündür NatGeo ve Discovery izleyemiyordum, aradım dedikleri şey şu'sözleşmenizde de yazdığı üzere, paket içeriklerinde değişiklik hakkına sahibiz!!!!???!!!'

dolandırıcısınız dedim, teyid ediyor musun? 3 senedir kullandığım kanallar meğersem 'promosyon'muş! bütün şirketler kurular dolandırıcı olur mu bu memlekette yahu???

onursumer
16-10-2016, 12:36
sabah sabah sinir katsayım tavana vurdu!

TiviBu 3 senedir kullanıyorum 2 gündür NatGeo ve Discovery izleyemiyordum, aradım dedikleri şey şu'sözleşmenizde de yazdığı üzere, paket içeriklerinde değişiklik hakkına sahibiz!!!!???!!!'

dolandırıcısınız dedim, teyid ediyor musun? 3 senedir kullandığım kanallar meğersem 'promosyon'muş! bütün şirketler kurular dolandırıcı olur mu bu memlekette yahu???

iptal ettir abi direk gonder faks bak nasıl hediye ediyorlar

digiturkte her seferinde işe yarıyor :D