PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nikah sonrasi mekan?

Slmcnsl
14-10-2016, 19:26
Arkadaşlar hepinize selam.
Konu basit, bu pazar nikahım var ve hala akşam 15-20 kişi nikah sonrasi eğlenebileceğimiz , bizim gelinlik ve damatlık ile gelebileceğimiz, herkesin içtiğini ödeyeceği bir mekan ayarlamış değilim.
İstanbulun kurdu arkadaşlardan çok acil tavsiyelere ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler.

Kutluhan
14-10-2016, 19:44
hayırlı olsun Allah tamamını erdirsin, mekan bütçeye göre değişir. ortalama ne kadar ödersiniz kişi başı ? birde damatlık hadi neysede gelinlik ile gitmek bence mantıksız olur girmesi,çıkması,oturması,kalkması hep sizi yoracaktır. gece giymelik daha rahat bir elbise tercih edebilir beyaz renk yengemiz. birde bunun mendil ve çiçek satan kısmını hiç yazmama gerek yoktur :)

Slmcnsl
14-10-2016, 19:48
hayırlı olsun Allah tamamını erdirsin, mekan bütçeye göre değişir. ortalama ne kadar ödersiniz kişi başı ? birde damatlık hadi neysede gelinlik ile gitmek bence mantıksız olur girmesi,çıkması,oturması,kalkması hep sizi yoracaktır. gece giymelik daha rahat bir elbise tercih edebilir beyaz renk yengemiz. birde bunun mendil ve çiçek satan kısmını hiç yazmama gerek yoktur :)

Cevabınız için teşekkürler. Gelen arkadaşlarımız içtiklerine göre kişi başı 100-150 lira harcayabilirler. İstanbulda malesef bir mekan networkum yok sayılır.
Diğer önemli işlere koştururken bu işi gözardı ettik malesef.
Tercihen canlı müzik olmayan, biraz dans edip eğlenebileceğimiz bir mekan olursa kıvam olur. Çnkü düğün organizasyonu yapmıyoruz.

ckrc
14-10-2016, 19:59
Nikah nerede olacak?

Slmcnsl
14-10-2016, 20:07
Nikah nerede olacak?

İstabul anadolu yakası hocsm. Çekmeköy

ckrc
14-10-2016, 20:26
Aaa komşu sayılırız.

Şimdi ekip ne istiyor tam olarak bilemiyorum ancak 10-15 kişiyi alacak gece klubu anadolu yakasında yok. Avrupa Yakasında hem oturup hem de rahatça dans edebileceğiniz mekanlar belli.

Anjelique, Sortie,Reina,Sess,Albüm vs. bunlara hem ulaşım sıkıntılı hem de hafta sonları aşırı kalabalık oluyor. Hem de 10-15 kişi için 2 loca açılacak, gelinlik damatlıkla gidilirse sıkıntı olacak en az 6 bin TL para ödenecek. clubları geçiyorum.

Anadolu yakasında aslında chill out soft mekanlar ağırlıklı. Hem fiyatları daha uygundur hem daha nezihtir. Hem de dar pantolon-gömlek-yelek-cüzdan-mercedes anahtarıyla yanlarında bedava clup için gelen kızların olduğu esnafların bir boka yaramayan çocukları olmaz.

Ben olsaydım Çubuklu Hayal Kahvesi'ne giderdim hem belli bir saate kadar masalar var, hem de pisti açık oluyor. (Hava durumuna göre pist açıklığını sorabilirsiniz)

Çubuklu 29'da iyidir.

Biz sadece oturup İstanbulda ki en güzel manzaraya karşı rakımı, şarabımızı yudumlayacağız sohbet edeceğiz derseniz.

Villa Boshoporus Çengelköy ve/veya Villa Boshoprus Beylerbeyi olabilir. /Rez yaptırmanız gerekir zaten.
Beykoz Lacivert olabilir.
Ajia Restorant olabilir.

Biraz daha salaş ve ucuz yerler için Göksü'da Sabancı öğretmen evi veya Anadolu Hisari Big Chefs tarafının tam tersinde dere kenarında çok güzel restorantlar var.
Kubina olabilir. Paul Riches olabilir.

Aklıma başka gelmiyor ancak 1. öncelik çubuklu hayal kahvesi olabilir. hem çavuşbaşı yolundan 20 dkda çubukluya geçebilirsiniz.

fthdrn
14-10-2016, 20:33
ortaköy sahildeki her hangi bir mekandan bir loca ayırttırabilirsiniz. Bu bütçeyle alakalı ve kutluhan'ın dediği gibi hadi siz neyse kravat papyonu çıkartıp devam edersiniz de eşinizin gelinlilkle eğlenmesi zor olur. Genelde bu tür etkinliklerde yedek elbise taşınıyor arabada. sizde de öyle olur tahminimce.

GKD
14-10-2016, 21:20
geçen hafta taksim odakuleye yakın ın the van die clup havasında bir yer var mekan size özel dışardan kimse almıyorlar 100 lira sınırsız alkol güzeldi dj falan kafa rahat :D