PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone 5SE & İphone 6 HK.

GÖKTÜRK
16-10-2016, 18:21
Telefonlarla ilgili topic var mı ? Baktım göremedim..
Varsa konu taşınabilir şimdiden teşekkürler.
Konuya gelirsek yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum.
Aklımda ip5se & ip6 var.
limit 1.500 max.
7 tam olarak piyasaya düşsün büyük ihtimal millet 7 almak için elindeki ip'leri satılığa çıkartcak :)
haliyle piyasa azda olsa düşebilir diye tahmin ediyorum.
Sizce ip5se mi yoksa 6 mı ?
Alabileceğim İp5se in garantisi 5 aydan fazla olacaktır. İp6nın ise biraz daha az garantisi olacak.
Hangisini önerirsiniz ?

Dean's
16-10-2016, 18:28
Telefonlarla ilgili topic var mı ? Baktım göremedim..
Varsa konu taşınabilir şimdiden teşekkürler.
Konuya gelirsek yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum.
Aklımda ip5se & ip6 var.
limit 1.500 max.
7 tam olarak piyasaya düşsün büyük ihtimal millet 7 almak için elindeki ip'leri satılığa çıkartcak :)
haliyle piyasa azda olsa düşebilir diye tahmin ediyorum.
Sizce ip5se mi yoksa 6 mı ?
Alabileceğim İp5se in garantisi 5 aydan fazla olacaktır. İp6nın ise biraz daha az garantisi olacak.
Hangisini önerirsiniz ?

Apple politikasına göre 5s çıktıysa 5 ve 4s devri devam eder 4 biter. 6 çıktığında da 4s devri bitti en güncel cihazı tercih etmek sizin yararınıza olacaktır.

Alpii
16-10-2016, 18:32
Eğer telefon büyüklüğü sizin için dert değilse kesinlikle "SE" alın. Özellikleri birebir 6S ile aynı bi ön kamerası dısında galiba. 6'dan daha iyi anlayacağınız. 2016 3.ayda çıktı. Hemde daha yeni telefon. Ben olsam ya SE alırdım yada 6S. 6' ilk çıktığı zaman çok şikayet alıyordu hem. Onu da araştırın derim.

Emrecan-R
16-10-2016, 18:36
5se çok küçük ama daha fazla kullanılır

GÖKTÜRK
16-10-2016, 18:43
+ olarak şunuda ekleyeyim. 6nın kasası beni cezbediyor ama SEde donanım olarak cezbediyor.
6s'e kadar çıkamıyorum malesef..
ya SE ya da 6. :)

TayfunS
16-10-2016, 18:44
4s kullanıyordum, 5s aldım, eğer değiştirecek olursam SE alırım. Söylendiği gibi küçük ekran problem değilse SE alın derim. Keşke 4'ün kasasıyla SE özelliklerinde bişey üretilse

GÖKTÜRK
16-10-2016, 18:48
4s kullanıyordum, 5s aldım, eğer değiştirecek olursam SE alırım. Söylendiği gibi küçük ekran problem değilse SE alın derim. Keşke 4'ün kasasıyla SE özelliklerinde bişey üretilse

4 kasasının hastası çok benim çevremde de.. :)
ekran boyutu konusunda çok kararsızım.
4 , 4s , 5s kullandım şuan s4mini var.
6 ne bileyim ele falan oturuyor. masaya koyduğunda bi şekli falan oluyor :D

TayfunS
16-10-2016, 18:59
6 daha ağır basıyor o zaman :)

Alpii
16-10-2016, 19:06
+ olarak şunuda ekleyeyim. 6nın kasası beni cezbediyor ama SEde donanım olarak cezbediyor.
6s'e kadar çıkamıyorum malesef..
ya SE ya da 6. :)

O zaman sizin kararınıza bağlı. Ben karşılaştırmasını yaptım :) Ben olsam SE'yi tercih ederdim özellikleri ve ilerisi için.
+Ram'i, Kamerası, Konusma Süresi ve Wifi süresi ve işlemcisi daha iyi 6'dan :) Benchmark' testlerde 1.5-2 kata kadar neredeyse aralarında puan farkı var. Bi bilgilendirme yapıyım kısaca.

arda35
16-10-2016, 19:10
Açılın SE uzmanı geldi :)

İflah olmaz bir 4s kullanıcısı olarak merakla bekledim. Çıktıktan kısa süre sonra babam ve kendim için aldım birer tane.
SE, donanım olarak 6s ile %95 aynı. (6s'te 3d touch var, ön kamerası ve parmak okuyucusu daha gelişmiş). Performans ve stabilite anlamında ise 6'dan çok üstün bir cihaz. Zaten apple'ın politikası gereği 6'dan daha uzun süre yazılım desteği alacak.

Boyut konusunda bir şey diyemem. Daha yeni 6s aldım kendime. Ben çok da gerekli görmüyorum standart kullanım için büyük ekranı.

Daha bugün değiştirdiğim için satma düşüncem var pembe minnoşu. (1 aylıkken 2.el olarak aldım, renk seçemedik :)) Detayları pm'den gönderiyorum ilgilenirsen. Tabii illa benim cihazı alacaksın diye bir şey yok. Daha uygun denk gelirse onu al.
Ama bu saatten sonra 6 falan tavsiye etmem. Parasının cihazı değil artık.

burakk.
16-10-2016, 19:16
Daha önceden 5" ve üstü cihaz kullanıp,sonradan küçük boyutlu cihaza geçmek insanın gözünü biraz yorabiliyor. 6S+'tan SE'ye düşmek zorunda kaldım maddiyat yüzünden,SE gözümü çok yordu bende sattım SE'yi eldeki para ile Samsung S6 ya yöneldim yeniden. Anladığım kadarı ile telefonun gösterişi olmasını da istiyorsun,hani şekil olsun falan demişsin ya şimdi masada oturanların elindeki telefonun SE oldugunu anlayabilmesi için pembe olanını alman lazım düz 5-5s'den farkı olsun diye ya da gidip 6 gold alacaksın görenler 6s pembeye benzetsin diye :) ama dipnot ekleyeyim 6 serisinde sorun yaşayanlar çok olduğu için çok da tavsiye etmiyorum iphone'da s serilerini kullanmak her zaman daha az saç baş yolduracaktır :icon_tup:

westalim
16-10-2016, 19:34
bana da pm yollayabilir misin? teşşekürler

arda35
16-10-2016, 19:48
Daha önceden 5" ve üstü cihaz kullanıp,sonradan küçük boyutlu cihaza geçmek insanın gözünü biraz yorabiliyor. 6S+'tan SE'ye düşmek zorunda kaldım maddiyat yüzünden,SE gözümü çok yordu bende sattım SE'yi eldeki para ile Samsung S6 ya yöneldim yeniden. Anladığım kadarı ile telefonun gösterişi olmasını da istiyorsun,hani şekil olsun falan demişsin ya şimdi masada oturanların elindeki telefonun SE oldugunu anlayabilmesi için pembe olanını alman lazım düz 5-5s'den farkı olsun diye ya da gidip 6 gold alacaksın görenler 6s pembeye benzetsin diye :) ama dipnot ekleyeyim 6 serisinde sorun yaşayanlar çok olduğu için çok da tavsiye etmiyorum iphone'da s serilerini kullanmak her zaman daha az saç baş yolduracaktır :icon_tup:

Sizleri tenzih ederek yazıyorum, başkasına beğendirmek için telefon alanlar gidip Vertu falan kullansın. Noluyor yani farklı renk daha yeni model olunca. SE işini görüyorsa Se kullanırsın, daha farklı özellikler gerekiyorsa ötekini kullanırsın.

Bunları aşalım biraz, para sokakta kazanılmıyor.
Bugün ülkenin önde gelen tekstil üreticilerinden birinin sahibi 4s kullanıyor hala. Demek ki işini görüyormuş, değiştirmemiş.

Şimdi bu kadar yazdın, neden gidip benzer özellikte telefonu aldın derseniz; iş için daha fazla kullanmaya başladım. Mecburen 64'lüğe geçmek durumunda kaldım. Yoksa SE çok rahat 2018 sonunu görürdü.

Kutluhan
16-10-2016, 19:56
iphone 6 yerine 5Se tercih edin. 5 in kasası hoşuna gitmiyor illa 6 almak istiyorum derseniz 6s alın.

burakk.
16-10-2016, 19:57
Sizleri tenzih ederek yazıyorum, başkasına beğendirmek için telefon alanlar gidip Vertu falan kullansın. Noluyor yani farklı renk daha yeni model olunca. SE işini görüyorsa Se kullanırsın, daha farklı özellikler gerekiyorsa ötekini kullanırsın.

Bunları aşalım biraz, para sokakta kazanılmıyor.
Bugün ülkenin önde gelen tekstil üreticilerinden birinin sahibi 4s kullanıyor hala. Demek ki işini görüyormuş, değiştirmemiş.

Şimdi bu kadar yazdın, neden gidip benzer özellikte telefonu aldın derseniz; iş için daha fazla kullanmaya başladım. Mecburen 64'lüğe geçmek durumunda kaldım. Yoksa SE çok rahat 2018 sonunu görürdü.

Güzel abim benim siziinle alıp veremediğim yok ki,arkadaş açıkça yazmış masaya koyduğumda şekil olsun istiyorum demiş bende onun anlayacağı dilde tavsiye verdim.Ben zaten rengine göre telefon ayırmıyorum hoş kendim parasını öderken imanım gevreyecek bir de başkası beğensin derdine mi düşeceğim? Kalkıp size neden xxx telefonu kullanıyorsunuz deme lüksüm de yok dolayısı ile benim posta alıntı yapmanızı uygun görmediğim için bu kadar uzattım yukarıda arkadaşın yazdıklarını okursanız kimin beğendirme kaygısı var göreceksiniz zaten

Kutluhan
16-10-2016, 20:03
ek olarak 2-3 sene kullanmak istiyorsanız en az 32gb alabiliyorsanız 64gb alın ve kafa rahat 3 sene kullanın. 16gb telefonum var tam bir karın ağrısı yeterli alan yok yeterli alan yok.

arda35
16-10-2016, 20:40
burakk.
Ben de doğrudan sana değil, o düşüncedeki arkadaşlara hitaben yazdım zaten.

Alırken beyaz değil siyah tercih edersin, bu kişisel tercihtir. Ama gold olsun farkımız belli olsun olayına hepten karşıyım. Alenen görgüsüzlük.