PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazılımcı Arıyorum

orcunkar
17-10-2016, 09:45
Arkadaşlar Online üzerine satış yapan bir çok firmanın görsellerini çeken bir prodüksiyon şirketinde çalışmaktayım.Çalıştığımız Firmalarımız görselleri barkod numaralarıyla birlikte fotoğrafların altında istemekte. Şuanda fotoğraflar çekilip en son ürünün barkodunu çekiyoruz daha sonrasında grafikteki çalışanlar bunları fotoğrafların altına tek tek yazıyorlar. (1 fotoğraf ortalama 4 kare oluyor) bu çok meşakatli bir iş.

İstediğimiz ufak bir program log tutabilecek Canon EOS utility programıyla çalışacak. Barkod cihazyla barkodu okunan ürünü yeni barkod okutulana kadar barkod_1) (25255658552_1) vs gibi numaralandrcak bir program.

İlgilenen olursa veya sormak istediğ bir soru varsa dm atarsa sevinirim.

Ersin ÖREN
17-10-2016, 09:52
İstediğin program zaten mevcut. Zamanında Limango'nun stüdyolarında kullanılıyordu. Bi araştır custom yazılım yazdırmadan önce derim..

orcunkar
17-10-2016, 09:57
İstediğin program zaten mevcut. Zamanında Limango'nun stüdyolarında kullanılıyordu. Bi araştır custom yazılım yazdırmadan önce derim..

Limango kendi yazdırdı diye biliyorum. Şuanda Markafonininde böyle bir yazılımı var fakat ilkbaşta excel programa tanıtılıyor fotoğrraf çekmeye başlanınca excelin içindeki barkodlarla ürün üstündeki barkodu eşleşip çekime devam ediliyor. Fakat bu programı biz kullanmıyoruz. Dediğim gibi bana daha ufak sadece barkodu fotoğrafın altına yazacak program gerekiyor.

Emre-Dylan
17-10-2016, 10:03
Ben brillant firmasında bilg. operatörüydüm çıkan ürünlerin barkodlarını okutup müşteriye gönderiyordum. Biz tms proğramı kullanıyorduk sonra axapta sistemine geçtik, bunlara benzer bir proğramdan mı bahsediyorsunuz acaba?

ozans
17-10-2016, 10:11
Şuna bir bakar mısınız?

ZBar bar code reader (http://zbar.sourceforge.net/index.html)

orcunkar
17-10-2016, 10:52
Şuna bir bakar mısınız?

ZBar bar code reader (http://zbar.sourceforge.net/index.html)

Bu benim işime yaramıyor Ozan günde 1500 kare tek studıo 8 studıoda 10.000 kare civarı görsel var. Ürünleri barkod cihazıyla okutup fotoğrafını çektiğimde görselin altında oluşması gerekiyor. Yinede çok sağol.

dj_batukaan
17-10-2016, 11:17
iletişim numarası verebilir misin

orcunkar
17-10-2016, 11:38
iletişim numarası verebilir misin

Özel mesajdan attım. Teşekkürler.