PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vergi borcu yapılandırma hk.

Leader01
18-10-2016, 15:54
Merhabalar,

Biliyorsunuz vergi borcu affı yapılandırması çeşitli kolaylıklar geldi, bizimde bir miktar borcumuz olduğu söylendi muhasebeci tarafından tam da anlamıyorum bu işlerden devlete borcumuz varmış bir de alacağımız varmış hesaplanınca belli bir mebla çıktığı söylendi bundan 6-7 ay önce hatta ödeme yapmayın af gelecek dendi bizde bekledik, sonra yapılandırma için muhasebeci gittiğinde devletten alacak olmadığını söyledi bizde var demiştiniz falan dedik sonra pardon yanlış yapmışız alacağınız varmış falan diye saçma bir konu olduğu, işin özü bu muhasebeciye pek güvenmiyorum, ne kadar borcumuz olduğunu nereden sorgulayabilirim, yapılandırma için nereden bilgi alabilirim bilenlerin yardımını rica ederim.

Tunacan
18-10-2016, 15:56
Varsa vekaletiniz direk bağlı bulunduğunuz vergi dairesinden işin aslını öğrenebilirsiniz.

Aero
18-10-2016, 15:58
Merhabalar,

Biliyorsunuz vergi borcu affı yapılandırması çeşitli kolaylıklar geldi, bizimde bir miktar borcumuz olduğu söylendi muhasebeci tarafından tam da anlamıyorum bu işlerden devlete borcumuz varmış bir de alacağımız varmış hesaplanınca belli bir mebla çıktığı söylendi bundan 6-7 ay önce hatta ödeme yapmayın af gelecek dendi bizde bekledik, sonra yapılandırma için muhasebeci gittiğinde devletten alacak olmadığını söyledi bizde var demiştiniz falan dedik sonra pardon yanlış yapmışız alacağınız varmış falan diye saçma bir konu olduğu, işin özü bu muhasebeciye pek güvenmiyorum, ne kadar borcumuz olduğunu nereden sorgulayabilirim, yapılandırma için nereden bilgi alabilirim bilenlerin yardımını rica ederim.

Vergi dairesine gidiniz. En kesin bilgi orada.

naci
18-10-2016, 16:09
e devlet şifresi ile gelirler genel müdürlüğü sitesinden yapılandırma da yapabilirsiniz. Her türlü borcunuzu öğrenebilirsiniz. Ben bu şekilde yaptım.

Ferhat_V
18-10-2016, 16:13
e devletten nereye ne kadar vergi borcu var..trafik borcu yada köprü otoyol kaçak geçişleri görebilirsin.

hiç bişey yapamazsan vergi dairesine gidip öğrenebilirsin..aynı şekilde sigorta borclarınıda sorgulayabilirsin.

Leader01
18-10-2016, 16:17
Çok teşekkür ederim arkadaşlar E-devlet şifresi alacağım, vergi dairesine de gideceğiz

makif84
18-10-2016, 17:04
İnternet adresi gib ten tc kimlik numaranız veye vergi no ile ne kadar borcunuz var direk görebilirsiniz.Bunun için e devlet şifresi almanıza gerek yok

tuner faruk
18-10-2016, 17:07
İnternet Vergi Dairesi (https://intvrg.gib.gov.tr/index.jsp?gn=tcl6736odeme)

Bu linkten sorgulatabilirsiniz.

FaBeRgE
18-10-2016, 17:24
Vergi borcunuzu e-devlet veya vergi dairesinden direk öğrenebilirsiniz. Size direk tam detaylı borç listesi veriyorlar zaten. Kdv,stopaj,gelir vergisi,trafik cezası vs. hepsi mevcut. Yalnız şimdiye kadar e-haciz gibi bir işlem yapılması gerekiyordu :) Aynısı benimde başıma geldi, 22bin olan vergi borcum 17bine indi. Son gün olmadan direk gidin bence.

KÖROĞLU
18-10-2016, 17:33
Arkadaşlar link paylaşmış e devlet şifresi şart değil.

Tc kimlik - anen kızlık soyadı doğu tarihi ve aileden birinin (anne baba eş çocuk) Tc kimlik bilgisi ile giriş yapabilirsin.

Hazır yıl devrediyor, o muhasebeciyi de mutlaka değiştir. Sana bilgi vermek zorunda.

EREN34
18-10-2016, 18:30
Benim anlamadığım 124 TL ceza yemişim 7-8 yıl önce. 248 faiz toplam 372 diyor. Tıkladığımda alt kısma iniyor ama indirim 0 yazıyor. Listeye ekledikten sonra mı indirim yansıtılıyor?

Ödeme yapan oldu mu hiç?

Vtec_2
18-10-2016, 18:45
Maliye sifreni muhasebecinden iste gib.gov.tr den sifrenle bakabilirsin yada vergi dairesine gidip ogrenebilirsin.

Schumi
18-10-2016, 20:46
Borcunu öğrenmek olay. Alacağın varsa onu öğren sen önce. İhracat mı yapıyorsunuz KDV iadesi felan mı var ne alacağı bu ?

Leader01
18-10-2016, 21:32
Borcunu öğrenmek olay. Alacağın varsa onu öğren sen önce. İhracat mı yapıyorsunuz KDV iadesi felan mı var ne alacağı bu ?

KDV iadesinden bahsediliyordu onun alacağıymış

arda35
18-10-2016, 21:51
Şahıs firması ise bizzat gidip öğrenebilirsin, veya edevlet şifresiyle de borcunu öğrenip yapılandırabilirsin. Yine gib.gov.tr üzerinden şifresiz yapılıyor yukarıda yazıldığı üzere.

Sonraki işin ise iyi bir muhasebeci bulup eskisini şutlamak olsun. Takip etmediği gibi yol yordam da göstermemiş sizin bakabilmeniz için. Bizim muhasebeci sağolsun, böyle durumlarda birkaç defa uyarır.

Leader01
19-10-2016, 16:34
Evet bu muhasebe işini gözden geçirmemiz gerekecek, teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.