PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Sabiha Gökçen

CNR
20-10-2016, 14:29
herkese merhaba cevizlibağda oturuyorum akşam 23.40'ta sabiha gökçenden uçağım var, karşıya en hızlı en kolay nasıl geçebilirim, evden kaçta çıkayım? İstanbul'da yeniyim hiç bir yeri bilmiyorum, ya da arabayla geçsem yakınlarda bırakabileceğim otopark falan var mı? (3 gün kalacak araba eğer arabayla geçersem)

Trance-R
20-10-2016, 14:31
Metrobüs ile Anadolu Yakasına geç. Anadolu Yakasındaki UZUNÇAYIR Durağında inip, Metro'ya bin Kartal'da in... Tekrar Kartal'dan SABİHA'ya giden Otobüsler mevcut. hız bakımından bu kombinasyon iyidir.

yasinkarahan
20-10-2016, 14:35
En rahat metrobusle kadıköye gidip oradan havabus la gidebilirsiniz yaklasik havabus 40-45 dkda gidiyor(10 ₺ ucreti). Gece 12 ye kadar var sanirim.

Arabayı havalimanina yakin bi yere birakamazsiniz cunku ulasim baya zor. Sanirim pegasusun havalimani yakininda eko parki var ringle havalimanina goturuyor tam detayini bilmiyorum.

CNR
20-10-2016, 14:39
Havaalanı Otopark | Pegasus Hava Yolları (https://www.flypgs.com/seyahat-hizmetlerimiz/diger-seyahat-hizmetlerimiz/havaalani-otopark#map)

Şimdi şöyle birşey buldum 3 gün için sanırım 30 lira maliyet çıkıyor gayet uygun gibi, uçak biletimde pegasustan zaten gidiş dönüş gidiş bu akşam için dönüş pazar akşamı hiç arabasını koyan falan oldu mu? Başına birşey gelen falan

Eray
20-10-2016, 14:39
nasıl geçersen geç de sakın arabayı havalimanının otoparkına bırakma. Cuma günü bıraktım pazartesi sabah aldım 120 tl para verdim otoparka. Bir bilet parasına otoparka vermiş oldum

yasinkarahan
20-10-2016, 14:40
Ayrica otoparktan terminale ring servisle birakiyolar cunku otopark havalimaninin biraz disinda

34tb9544
20-10-2016, 14:41
Tekrar konu acmadan bende bi sey sorsam sikinti olmaz sanirim

Sabiha gokcen otopark fiyatalri nelerdir gunluk 3 gun birakicam aracimi

Birde taksimden direk havabus var sabihaya kadar

johnie
20-10-2016, 14:43
herkese merhaba cevizlibağda oturuyorum akşam 23.40'ta sabiha gökçenden uçağım var, karşıya en hızlı en kolay nasıl geçebilirim, evden kaçta çıkayım? İstanbul'da yeniyim hiç bir yeri bilmiyorum, ya da arabayla geçsem yakınlarda bırakabileceğim otopark falan var mı? (3 gün kalacak araba eğer arabayla geçersem)

araba ile geçersen eğer en azından oralarda oyalanırsın. Havalimanını oroparkına da bırakırsan sanırım 3 günde max 50 - 60 TL civarında bir şey ödersin.
Eğer 23:40 da ise arabayla gideceksen 20:30 da çıksan her türlü yetişirsin.
Toplu taşıma dersende, c bağdan yeni kapı. Yeni kapıdan marmaraya sonra kartal metrosu son durakta inip oradan aktarma yapmalısın.
Bunu içinde ortalama 19:00 - 19:30 gibi çıksan yetişirsin. Bana sorarsan araba daha mantıklı, yinede seçenek senin.

CNR

Taksimden havabusle ne kadarda geçerim sabihaya hiç bindiniz mi tabii trafik her gün değişiyor ama

kesici
Caner güzel kardeşim, İst'da geçirdiğin 1 ay boyunca metrobüsün ne *** birşey olduğunu anlamış olduğunu sanıyorum canım benim. Evinden çıkıp metrobüs köprüsünü kullanarak yolun karşısına yani Zeytinburnu tarafına geç, taksiye bin Marmaray'a git ve son durak olan Ayrılık Çeşmesi'n de in. Oradan sonra Kartal metrosuna binerek Kartal'a git veya Kartal metrosuna binerek Kadıköy durağında in, 1 dakikalık yürüyüş mesafesinde Havaş otobüsleri var. Kartal'a gittiğini varsayarsak ta Kartal'dan ya dolmuş var ya da otobüs var orasını bilmiyorum. Tek bildiğim şey metrobüsün hayvan taşımacılığında kullanılacak bir araç olduğu gerçeği.

johnie
20-10-2016, 14:44

şöyle bir seçenek var, güvenilir mi orası tartışılır :)

Otopark 10TL - Sabiha Gokcen Otopark - Sabiha Gokcen'e 500mt Mesafede Ekonomik Otopark (http://www.sabihagokcenotopark.net/)

Sabiha gökçenin sitesinde 4 güne 115 TL yazıyor.

Otopark Ucreti (http://www.sabihagokcen.aero/yolcu-ve-ziyaretciler/ulasim-ve-otopark/otopark/otopark-ucreti)

CNR
20-10-2016, 14:45
Caner güzel kardeşim, İst'da geçirdiğin 1 ay boyunca metrobüsün ne *** birşey olduğunu anlamış olduğunu sanıyorum canım benim. Evinden çıkıp metrobüs köprüsünü kullanarak yolun karşısına yani Zeytinburnu tarafına geç, taksiye bin Marmaray'a git ve son durak olan Ayrılık Çeşmesi'n de in. Oradan sonra Kartal metrosuna binerek Kartal'a git veya Kartal metrosuna binerek Kadıköy durağında in, 1 dakikalık yürüyüş mesafesinde Havaş otobüsleri var. Kartal'a gittiğini varsayarsak ta Kartal'dan ya dolmuş var ya da otobüs var orasını bilmiyorum. Tek bildiğim şey metrobüsün hayvan taşımacılığında kullanılacak bir araç olduğu gerçeği.

Ahahahahahahahaha metrobüsten tırsıyorum herkes farklı fantazik olaylar anlatıyor ahahahaha,tramvay ve vapur hariç daha hiç toplu taşıma kullanmadım istanbulda :D hep arabayla, geçen hafta beşiktaş'a bile arabayla gitmek gibi bir salaklık yaptım devreleri sıyırıyordum

Ufuk
20-10-2016, 14:47
Metrobüs ile uzunçayır, uzunçayırdan kartal metrosu kartal durğaında inip yukarda duraktan sabihaya gidebilirsin.
Ancak kartal durağı bazen aşırı doluyor, otobüsün numarasına ve saatlerine bakarak git. Eğer kartal ile uğraşmam dersen; Uzunçayırdan kadıköye geçersin. Kadıköyden e11 ekspress yapar direk havaalanının içinde inersin.

kesici
20-10-2016, 14:52
Sen benim dediğimi yap 10 dk.da Marmaray'a binersin 20 dk'da Kadıköy oradan da yarım saatte Kartal'a gidersin, Kadıköy'den otobüs ile trafiğe denk gelirsin boşver karayolunu mis gibi metro varken ne otobüs kullan ne vapur ne metrobüs.

kesici
20-10-2016, 14:53
Ya da evin anahtarını bana ver ben seni uçağa kadar götürürüm ***** önümüz haftasonu ev lazım :D

SekoLive
20-10-2016, 14:56
metro pendığe gidiyor durak nerede kaldı bılmıyorum ama pendıkde ınmesı sankı daha makul gibi.

Ferhat_V
20-10-2016, 15:00
arabayla gel arabayı bana bırak otopark falan filan hiç masraf etme yıkatıp geri veririm :D

şaka bi yana havaalanı otopark fiyatları çok kazık..bodrumda 160 lira cıvarı bir otopark parası ödedim sabiha gökçende pek farklı değildir..o günden sonrada otoparkda araba bırakmam..

sen metrobüsle anadolu yakasına geç ordan kartal kadıköy metrosu ile kartala gel..kartal son duraktan pendik havalimanı minübüsü olması lazım o şekil geçersin..otobüs hakkında bilgim yok.

aslan
20-10-2016, 15:00
Bir örnek vereyim

Bende bir defa sabihadan uçacaktım araba ile gittim arabayı yakındaki World atlantis alışveriş merkezine bıraktım oradan taksi ile (7tl) ödeyerek havalimanına ulaştım.Araç 1 hafta kaldı orada hiçbirşey olmadı.

Ferhat_V
20-10-2016, 15:01
Bir örnek vereyim

Bende bir defa sabihadan uçacaktım araba ile gittim arabayı yakındaki World atlantis alışveriş merkezine bıraktım oradan taksi ile (7tl) ödeyerek havalimanına ulaştım.Araç 1 hafta kaldı orada hiçbirşey olmadı.
bak buda mantıklı avm otoparkına bırakılabilir..
viaport açık otopark gece bırakılıyormu araştır

Burak K.
20-10-2016, 15:01
Kurtköy'de Pegasusun otoparkı var günlük 10 TL yazıyor girişinde,oraya bırakıp varsa servisiyle yoksa taksiyle geçebilirsin sabiha gökçene.

MCN21
20-10-2016, 15:09
Avrupa yakasında tek tercihim taksime gidip havatasa binmek... Biraz daha erken çıkıyorum evden ama kafam rahat.

Berkan
20-10-2016, 15:17
CNR

hiç uğraşmadan bakıköyden-kadıköy deniz otobüsüne(20.50 kalkış-21.20 varış). bin ordanda, havataş kadıkoy - sabiha (21.45 yada 22.15 kalkış 1 saat sürse bile rahat rahat yetişirsin) var direk sabihaya git.

karsıya geçme adımını metrobüslede yapabilirsin ama ozmn rıhtıma kadar inmek için birdaha minibustü vs.di lazım olacak muhtemelen.

veya hiçbiriyle uğrasmadan direk taksimden sabiha havataşada binebilirsin 20,45-21,45 arası bir saatte

Bostancı-Kadıkoy-Yenikapı-Bakırkoy (http://www.ido.com.tr/tr/tarifeler/2015-sonbahar-kis-tarifesi/874)

HAVATAŞ (http://www.sabihagokcen.aero/havatas)

Rockford
20-10-2016, 15:19
kendi aracınla gecececeksen pentaş ın otoparkı var sabihanın dışında günlüğü 10lira. 5-10dkda bir ücretsiz ring servisle havalimanına bırakıyor. aracın orda kalır geldiğinde de toplu taşıma vs uğraşmadan aracınla dönersin.

Geliş saatinin de gidiş saatin gibi iş saati dışı olduğunu varsayarak söylüyorum.

mmtrıza
20-10-2016, 15:22
Metrobüs ile Anadolu Yakasına geç. Anadolu Yakasındaki UZUNÇAYIR Durağında inip, Metro'ya bin Kartal'da in... Tekrar Kartal'dan SABİHA'ya giden Otobüsler mevcut. hız bakımından bu kombinasyon iyidir.

Allah yardımcınız olsun güzergahı okurken strese girdim bizim burada çok olsa bir uçtan diğer uca 2 toplu taşıma ile gidersin İstanbul güzel ama zor bir şehir

fthdrn
20-10-2016, 15:26
Allah yardımcınız olsun güzergahı okurken strese girdim bizim burada çok olsa bir uçtan diğer uca 2 toplu taşıma ile gidersin İstanbul güzel ama zor bir şehir

https://www.youtube.com/watch?v=0_dXhUT2I3Q
Aklıma direk bu geldi :D

kesici
20-10-2016, 15:33

Ben bir kere İstanbul'u baştan başa gezeyim dedim yolda kaybolmuşum sonra jandarma bulmuş beni.

Trance-R
20-10-2016, 15:55

:D ... Km olarak bir bakıma 50-60 km diyebiliriz. Fakat, trafik vs. durumlardan dolayı, İst'da atlayıp zıplamak en iyisi oluyor :D

997TT
20-10-2016, 18:41
Pegasus ve ıspark var.gunluk 10tl. Yıllardır kullanıyorum,Ring servıslerıde var.
Oradakı alıs verıs merkezlerınede bırakabılırsınız ama nedır bılemıyorum.

bason
20-10-2016, 19:15
Konuyla alakam olmasada gerildim... :D Allah sabır versin... :)

Kadyr
20-10-2016, 19:25
Arabayla gelirsen havalimani kavsagi yakininda ispark var serviside var 10 tl gunluk

Emre-Dylan
20-10-2016, 19:49
Abi ondan in buna bin bundan in ona bin git ya istanbulun bu derdi bir de trafiği adamı çıldırtır.

XSi
20-10-2016, 20:21
şöyle bir seçenek var, güvenilir mi orası tartışılır :)

Otopark 10TL - Sabiha Gokcen Otopark - Sabiha Gokcen'e 500mt Mesafede Ekonomik Otopark (http://www.sabihagokcenotopark.net/)

Sabiha gökçenin sitesinde 4 güne 115 TL yazıyor.

Otopark Ucreti (http://www.sabihagokcen.aero/yolcu-ve-ziyaretciler/ulasim-ve-otopark/otopark/otopark-ucreti)

Ben 2 defa kullandım, kapalı otopark, avm.altinda, surekli minibusle havaalanına bırakıp alıyorlar. (Vito)

Yıkamada var, anahtarı bırakırsan geldiğinde yikanmiata oluyor, kapalı olduğundan tercih etmiştim memnun kaldim

onursumer
20-10-2016, 20:21
geçen sene amsterdama ordan uçmak gibi bir hata yapmıştım , 4 gunluk otopark 110tl odemiştim çevrede uygun otoparklar olduğunu çok sonra oğrendim :D

aybrskck
20-10-2016, 20:46
en mantıklısı kadıköyden e 11 e binmek trafik olmazsa 20 25 dk sürüyor onun dışında araçla gelen olursa evim sabihaya 2 km mesafede kapalı otoparkım var müsait olduğum sürece yardımcı olurum gelene gidene para vermeyin haybeye :)

gan
20-10-2016, 20:53
Atlantis alışveriş merkezinde de havalimanı için hizmet eden bölümü var. Hem daha tenha sote 2 kolon arası yer bulma ihtimaliniz var (biraz takıntılıyım bu konuda) hem de kapalı.

Ya da kurtkoyde müsaitti park yasağı olmayan bir yere de bırakabilirsiniz. Maksimum 10 TL tutar taksi. Ama kurtköyü bilmeyen birisi olarak nereye bırakabileceğinizi bilemeyebilirsiniz.

alperaslann
20-10-2016, 20:59
Ben Atatürk havalimanında staj yaparken Sabiha'dan bilet almıştım. Atatürk havalimanından Havabus'e bindim Taksim'di sanırım orda indim hemen önünden Sabiha'ya giden kalkıyordu ona bindim. Gayette güzel gitmiştik İstanbul'u hiç bilmiyordum ama rahat gittik bulduk :)

Mutu
20-10-2016, 21:18
arabayla gel arabayı bana bırak otopark falan filan hiç masraf etme yıkatıp geri veririm :D

şaka bi yana havaalanı otopark fiyatları çok kazık..bodrumda 160 lira cıvarı bir otopark parası ödedim sabiha gökçende pek farklı değildir..o günden sonrada otoparkda araba bırakmam..

sen metrobüsle anadolu yakasına geç ordan kartal kadıköy metrosu ile kartala gel..kartal son duraktan pendik havalimanı minübüsü olması lazım o şekil geçersin..otobüs hakkında bilgim yok.

Günlük uygun olan parklar var. alanın dışında ama ring servisleri var. Fiyatı saatlik değil, günlük oluyor. Arayıp bilgi almak lazım bence. En makulu o. =)

Mutu
20-10-2016, 21:22
Kurtköy'de Pegasusun otoparkı var günlük 10 TL yazıyor girişinde,oraya bırakıp varsa servisiyle yoksa taksiyle geçebilirsin sabiha gökçene.

Servis aracı var. Alandan parka da var, parktan alana da var.

c20let
20-10-2016, 21:56
Yazık yemin ederim yazık size. :D Kocaeli'de oturuyorum hemde öyle Gebze filan değil direkt merkezinde. Buradan havalimanı servisine biniyorum 20 liraya 1 saat sürmeden havalimanına ulaşıyorum. Arabayla gidersem 40 dakika anca.

CNR
21-10-2016, 00:53
Şükür geldim Konya'ya pegasus'a da burdan selamlarımı iletiyorum. sağolsunlar otoparkta yer var m bilgi vermediler.bende haliyle arabayla gidemedim, dönüş için çok rahat olacaktı bana

Önce cevizlibağdan tramvaya bindim, eminönünde indim eminönünden vapura bindim, kadıköye geçtim, kadıköyden havataşa bindim sabihaya geldim 2.5 saat sürdü tam ama şükür gelebildim

İstanbul cidden çok zor yazarken bile geriliyorsun, alışıcam umarım
Konyaya geldim 10 dakika sonra evimdeyim