PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airsoft Silah hk

İbrahim Erdem
20-10-2016, 14:43
Aramızda hiç sahip olan kullanan var mıdır?
450-500 tl civarı kaliteli ürünler var. Taşıma kısmı satış belgesi bulundurulduğu sürece sıkıntı değilmiş.

efe-E
20-10-2016, 15:20
WE 1911 kullanıyorum ben pistol olarak airsoft oynarken. Gayet memnunum, iki ekstra şarjör + büyük tüp gaz + 0.25 gr BB gayet yeterli oluyor.

Dipnot : Arabada bulundurmak için almayı planlıyorsan alma tabii ki, sen bunu çekersin, karşındaki harbi tabanca çeker vurur. Niyaziliğin anlamı yok haybeye...

imprezaWRC
20-10-2016, 15:44
Menzili uzun, şarjor kapasitesi bol olan ne var piyasada ?

gkrdlr
20-10-2016, 15:57
Swiss arm jericho 941 kullanıyorum. Ortalama etkin 30mt menzili var ilk 15 mt insana atmak pek hoş olmuyor :D Ama uzağa atayım derseniz yaklaşık 65+ üzerine rahat gidiyor ama sadece gitmiş oluyor bir zarar vs vermiyor. 443fps i var fabrika verisi olarak ben ilk aldığım zaman ölmüştüm ilk tüpte yaklaşık aynı değerleri veriyor ama daha sonrasında 300 civarlarına düşüyor.
1 şarjor 20 civarı alıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Taşıma konusunda ise 15 temmuzdan 1 hafta sonra Aşti'de x-ray de çantamda gördüler. Tüpsüz ve mermisiz taşıyordum açıp gösterdim faturasını vs gösterdim bir sıkıntı olmadı. Genel olarak yivsiz olduğu için polisle hiç sorun yaşamadım. Faturası olduğu sürece hiçbir şey olmuyor.. Faturası olmazsa da biraz esip gürleyip size bağlı olarak ya silaha el koyuyorlar ya da bir daha böyle gezme vs muhabbeti oluyor..

imprezaWRC
20-10-2016, 16:37
Swiss arm jericho 941 kullanıyorum. Ortalama etkin 30mt menzili var ilk 15 mt insana atmak pek hoş olmuyor :D Ama uzağa atayım derseniz yaklaşık 65+ üzerine rahat gidiyor ama sadece gitmiş oluyor bir zarar vs vermiyor. 443fps i var fabrika verisi olarak ben ilk aldığım zaman ölmüştüm ilk tüpte yaklaşık aynı değerleri veriyor ama daha sonrasında 300 civarlarına düşüyor.
1 şarjor 20 civarı alıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Taşıma konusunda ise 15 temmuzdan 1 hafta sonra Aşti'de x-ray de çantamda gördüler. Tüpsüz ve mermisiz taşıyordum açıp gösterdim faturasını vs gösterdim bir sıkıntı olmadı. Genel olarak yivsiz olduğu için polisle hiç sorun yaşamadım. Faturası olduğu sürece hiçbir şey olmuyor.. Faturası olmazsa da biraz esip gürleyip size bağlı olarak ya silaha el koyuyorlar ya da bir daha böyle gezme vs muhabbeti oluyor..

300m menzili olan bir tüfek yok mu? 30m bana çok az.

kunteper
20-10-2016, 16:44
300m buyuk bir rakam aslinda. Airsoft ile mumkun olacagini sanmiyorum.

300metre icin atesli yivli birsey gerekli

overblack
20-10-2016, 16:50

300 metre atabilmen için 300 metre görebilmen lazım önce.

imprezaWRC
20-10-2016, 16:53
300 metre atabilmen için 300 metre görebilmen lazım önce.
Lazer ve dürbün eklentisi ile çözerim diye düşünüyorum.

Bu zımbırtıların etkin menizli en fazla kaç metre?

STP
20-10-2016, 16:59

diana havalı tufek bak hacı abı

gkrdlr
20-10-2016, 17:02

Abi ütopik bir rakkam silah ve tüfek için. Ateşli lazım onun için. Yani 300mt görüp atmak zaten çok çok iyi bir beceri ve göz gerektirir, bende mod85 sniper'da var hatsanın. 80-90mt civarı birşey vurabilmek için bile baya çabalıyorsun yani.Rüzgar bile muazzam şekilde etkiliyor..
Ha amacım uzağa atmak dersen yüksek kalibre almazsın 5.5 yerine 4.5 alırsın mesela ama oda etkili olmaz.
Kısacası ateşsiz,kurmalı,airsoft vs için zor değerler.

STP
20-10-2016, 17:04
en atası 50 metre atar ayrıca :)

mustafa_a
20-10-2016, 17:26
Bende 6mm plastik bb atan m4a1 tüfek ve cz-p09 tabanca var. Etkin menzilleri çok düşük. Ek olara sig sauer p225 in 4.5mm demir bilye atanı da var. Bu çok daha etkili. 70mt civarına gidiyor yakın mesafeden çok can yakar. 200mt üzerine atan tüfekler parşüt tipi mermi kullanıyor ve bir pompa ile içine hava basıyorsunuz.

Ferhat_V
20-10-2016, 17:49
öncelikle ohal durumlarında silah taşıyamıyorsunuz diye biliyorum..alsan bile yanında gezdirmen dert..
hadi gezdirdin bir olaya karıştın sen çekip boncuk atacaksın adam çekip 7.65 atıcak ? taşımak gereksiz..hobi olarak al hafta sonları boş arazi şişeye filan sık..

Evrenoz
20-10-2016, 18:05

Tank al amk

driftboy
20-10-2016, 18:19
sadece faturayla yanınızda gezdiremiyosunuz bilginize.

driftboy
20-10-2016, 18:20
edit airsoft için olur kafam karıstı kurusıkıya yada 500 liralık ses fişeği atılanlara gitti aklım :D

Emre-Dylan
20-10-2016, 19:39
ak-47 vereyim abime?? Şaka maka kaliteli birşey almaya kalk kafadan 700 800tl tüfeklerde silahlarda marka marka değişir 400e de var 700e de

Emre-Dylan
20-10-2016, 19:41
Bu arada airsoft ve havalı tüfekler farklıdır airsoft elektriklidir.

c20let
20-10-2016, 20:04
edit airsoft için olur kafam karıstı kurusıkıya yada 500 liralık ses fişeği atılanlara gitti aklım :D

Fatura olunca kutusunda kuru sıkı gezdiriliyo sanırım arkadaşın arabasında arama esnasında buldu polis baktı bıraktı. Emin değilim ama başımıza gelen bu şekilde.

bordeaux
20-10-2016, 20:09
bildiğim kadarıyla Airsoft tüfekler 2 tip. GBB ve AEG.

GBB tüple çalışıyor. çakmaktan biraz büyük green gas & co2 tüpleri ile kullanılıyor. geri tepmesi olan bir tiptir. mekanizması her mermide hareket eder. daha gerçekçidir. şarjor içine tüp koyulduğu için mermi kapasitesi düşüktür.

AEG şarlı pillerle kullanılıyor. şarjorleri 300 ila 600 mermi(bb) alabiliyor. gerçekçilik yönünden GBB ye göre daha geride.

2 tip silahında max namlu çıkış hızı 410 fps kadardır. 300 olanı da var. markadan markaya değişiyor. max mesafesi 40 m. daha ileriye rüzgarsız ortamda gidebilir belki ama etki etmez. ki zaten 40 metrede nokta atışı yapmakta oldukça zor. 20 metrede güzel sonuçlar alınır.

300 metre giden tüfek için yivli silahlara yükselmeniz lazım. yivsiz av tüfeği olarak geçen taktik görünümlü yani ar-15 ak-47 gibi tüfeklerin kopyası yivsiz av tüfeklerini ortalama 1800 liraya satın alabilirsiniz emniyet vs işlemler çok yormaz. fakat menzillerinin yaklaşık 250 metre olduğu söylenir.
250 metrede dahi çok sapma yapar. daha üzerine çıkamaz.

yivli silah dediğimiz en küçüğünden başlarsak 5.56 mm 8.68 mm aralığında oldukça büyük mermiler kullanan silahlar. bunları almak için avcılık belgesi vs gibi çok prosedür var. satışlarını sadece mke yapıyor en uygunu 2000+ dolar. ama eğer sahip olursanız uzun mesafe atıcılığında keyifle kullanırsınız.

bordeaux
20-10-2016, 20:12
şu günlerde bireysel silahlanma konusunda yarı otomatik yivli satışına izin verilse de ak-47 m-16 mpt-76 gibi silahlara ulaşım imkanı sunulsa. kolaylaşsın demiyorum sadece imkanı sunulsa.

bu arada airsoft u icat eden japonlardır. amerika japon sivillerine silah satışını yasaklayınca adamlar içindeki hevesi gerçeğine birebir uyumlu boncuklu silahları icat ederek atmışlar.

Gökhan Kavuştu
21-10-2016, 03:21

Mesafe; kullanılan bb'ye, replikanın fps değerine ve parça kalitesine göre değişir. Piyasada bulunan AEG'leri göz önünde bulundurursak; 0.20 gr. bb kullanılan ortalama bir AEG ile atışımız 90-110 metre arasındaki bir hedefe rahatlıkla ulaşabilir.

Airsoft Turkey (http://www.airsoftturkey.com) sitesini ziyaret ederseniz Airsoft ile ilgili en temiz bilgileri edinebilirsiniz.

Gökhan Kavuştu
21-10-2016, 03:37
Edit: İbrahim Erdem,

Silah yerine oyuncak, replika vb şeyler denmesi de daha uygun. Yazdıklarınızdan sorumlu tutulabilirsiniz.

Bu oyuncakları, oyunlara gitme haricinde yanınızda taşımayın. Oyunlara giderken kutusu, faturası ve varsa turuncu ucunu (flash hider) da takarak taşıyın.

Ankara, İstanbul ve İzmirde hemen hemen her hafta oyunlar düzenlenmekte. Detaylı bilgi almak için oyunlara katılabilirsiniz ya da önceki postumda paylaştığım forumu ziyaret edebilirsiniz.

imprezaWRC
21-10-2016, 11:07
Tank al amk

Toyota pickup alıp kasaya makinalı yerleştirsem o olur mu :D :D

O zaman airsoft değil havalı tüfek mi bakmam lazım. Yanımda bulundurmayacağım, evde duracak.

imprezaWRC
21-10-2016, 11:11
Yahu beyler birini vurmayacağım, niyetim bireysel silahlanmak olsa airsoft veya havalı ile işim ne? Sabit ve cansız cisimler peşindeyim. 50mt bana az, minimum 100m ve üzeri lazım.
Bir tane havalı tüfek vardı ama tek tek kurup içine kendi mermisini koymak çok zaman alıyor.
Havalılarda şarjor seçeneği var mı?

Quantum
21-10-2016, 12:18
Yahu beyler birini vurmayacağım, niyetim bireysel silahlanmak olsa airsoft veya havalı ile işim ne? Sabit ve cansız cisimler peşindeyim. 50mt bana az, minimum 100m ve üzeri lazım.
Bir tane havalı tüfek vardı ama tek tek kurup içine kendi mermisini koymak çok zaman alıyor.

Hakan neyin peşindesin açık oyna kartlarını
300 mt, laser, dürbün.. sen hayırdır?

Skyhawk34
21-10-2016, 14:19
Real Tanks in Airsoft - Russian Milsim Wargame 9 - Vlog - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=hVyWHsElhME)

metre konusundaki sorunları upgrade ile çözmüş saygıdeğer abimiz novritsch
kendisi pek taştaşlı olup dünyayı gezerek bu işten para kazanmakta

ve çekmiş olduğu videoların içinde en delisi (DÜNYANIN ADANASI OLARAK RUSYADA ÇEKMİŞ OLDUĞU) bu videodur
keyifli seyirler dilerim

en ucuz ikinci elde 450 den başlamaktadır bu güzellikler (otomatik kısa ve uzun namlular)

overblack
21-10-2016, 15:41

bak daha önce bilmiyorum tüfek kullandın mı ama,olayın özeti şu açıkcası. farzedelim ki elinde bir ak-47,g3,hk33 benzeri bir silah var. bu silahlarda dürbünsüz 300 metrede bir hedefe nokta atışı yapamazsın.çünkü hedef alacağın nokta arpacığa sığmaz.yani boy hedefini bile vurmak beceri ister.Bir tüfeğin aparatsız etkili menzili hedefi görebildiğin mesafedir.
Diğer sorduğun dürbünlü,lazerli konusu ise, piyasada satılan boncuk atan bu tüfeklere dürbün vs taksan bile bu seferde attığın boncuğun tesiri bahsettiğin mesafelerde etki etmez.

bordeaux
21-10-2016, 18:37

8 kadar mermi alan şarjorler mevcut. ama 100 metre dediniz mi iş değişir. çok pahalı bir havalı alırsanız belki işinize yarar. bildiğim kadarıyla bütün havalı silahlar bolt action yan kurma kollu. her atıştan sonra silahı kurmanız gerekir. otomatik veya yarı otomatik havalı silaha rastlamadım diyebilirim. tek tek kuracaksınız, şarjordeki mermi bitene dek.

dachosen
21-10-2016, 19:14
100 metre üstü için 1000 fps+ PCP ve .22-.25 kalibre bir makina lazım. Hatsan marka tüfeklere bakmanı öneririm çok güzel aletler yapıyorlar. Türkiyede üretiliyor. Amerika ve dünyanın birçok ülkesine tüfek ithal ediyorlar.

.25 likler 30-40 kiloya kadar her canlıyı öldürecek güçte dikkatli olmakta yarar var.

dachosen
21-10-2016, 19:16
Özet: Ünal turana tek atarsın.

imprezaWRC
21-10-2016, 19:35
100 metre üstü için 1000 fps+ PCP ve .22-.25 kalibre bir makina lazım. Hatsan marka tüfeklere bakmanı öneririm çok güzel aletler yapıyorlar. Türkiyede üretiliyor. Amerika ve dünyanın birçok ülkesine tüfek ithal ediyorlar.

.25 likler 30-40 kiloya kadar her canlıyı öldürecek güçte dikkatli olmakta yarar var.

Canlılarla işim yok, bilgiler için teşekkürler.

Genel olarak ne maksatla kullanmak istediğimi burada afişe etmek istemiyorum. Daha önce tüfek kullandım tecrübem var :) .

Emre-Dylan
21-10-2016, 20:07
Abi hemen bana ulaşıyosun sana yani teche özel indirim uygulayacağım eski sağlam bir şey istersen dürbünüyle filan 100tanede mermisiyle dragunovu uygun rakama bağlarım. :D Abi 100m menzile sıkacaksan havalı al airsoft alma ama aldığın cihazda iyi olsun 300 liralık değilde şöyle 700 800 gözden çık ki parasına değsin

Tayfun.O
21-10-2016, 20:34
bende havalı tabanca var. Kırıp kuruyorsun Çinko mermileri var çok küçük ucu füze başlığına benziyor 15-20 m den içi dolu su şişesini vuruyorum tabi hava rüzgarsız olursa. Çok etkili değil ama yakından temas olursa çok kötü can yakıyor zamanın 50 tl ye mi ne almıştık öyle bir şeydi 7 yıllık falan :D

ckrc
22-10-2016, 01:37
Amaç hedef atıcılığı ise airsofta verilecek o kadar para gereksiz. Yivsiz bir tüfek almanız daha makul ve mantıklı olacaktır. Tek kurşun ile atış yaparsınız hem de aracınızın bagajında kutusunda ve fişekler namluya sürülmeden yani silahınız atışa hazır olmadan istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.
Meskun mahal dışında av tezkerisine haiz olmanız durumunda atış da yaparsınız, kuru tetik disiplini de çalışırsınız.

Ha yok bende ki sadece heves, çok film izledim uçanı kaçanı vuracağım derseniz poligonlar var istanbulda zaman ayırıp bir gidin 10 metre mesafeden nasıl kötü atıcılık yaptığınızı görün daha sonra 100-200 mt menzilli silahlar için araştırmalara girin.
Ben de bu hedef atıcılığı hobisine bulaşmadan önce 10 metre ne ki ya, elimi sallasam 10'u sıfırından vururum diyordum.

Yalnız başlamadan önce silahlar gerçekten dipsiz bir kuyudur, o barut kokusunu elinizde hissettikten sonra geçmiş olsun arabalardan sonra bir o kadar daha masraflı başka bir hobi edinmiş oldunuz.

DN: Airsoftlar asla silah değildir, oyuncaktır.

ilkerrrrr
22-10-2016, 08:28
Şu abi 300 metreyi vuruyor. Hatsan bt65 ile
BT 65 From 300 Meters: Net 300 metre - YouTube (https://youtu.be/8xut_rdfcHI)

srdralc
22-10-2016, 09:16

g3 ya da keleş al hocam :)

etkili menzili ikisininde 400 metre :)

TaGo
22-10-2016, 10:13
g3 ün etkin menzili 400m dir. evet. merminin artık maksimum gidebileceği mesafede 2km kadar.

Gel gelelim ben yarışmalardaki en uzun mesafe olarak 200m var zaten. Tüm samimiyetimle söyleyeyim, attığım hedefi dahi göremiyorsun :D 200m bile çok uzak bir mesafe.

coolvtec
22-10-2016, 11:16

etkin derken? :) ne yapmasını beklediğine göre değişir. ama 140m den dürbünle atış yapıp bira şişesini krabileceğin tüfengler var.

imprezaWRC
22-10-2016, 11:17
etkin derken? :) ne yapmasını beklediğine göre değişir. ama 140m den dürbünle atış yapıp bira şişesini krabileceğin tüfengler var.

Tamam bira şişesini kırsın yeter. Nedir o tüfengin markası?

Grimlord
22-11-2016, 00:28
Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim, airsoft tüfek ararken hatsan marka havalı tüfeğe denk geldim. Şuan ciddi indirim var avfonide. Üstelik set halinde veriliyor ( kılıf, saçma , gözlük vs )
Fiyatta ciddi uygun geldi airsofta nazaran, ne dersiniz? Başlangıç için alınır mı?

AVFONI Havalı Tufek Seti | avfoni.com (http://www.avfoni.com/urun/avfoni-havali-tufek-seti)

Emre-Dylan
22-11-2016, 00:46
Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim, airsoft tüfek ararken hatsan marka havalı tüfeğe denk geldim. Şuan ciddi indirim var avfonide. Üstelik set halinde veriliyor ( kılıf, saçma , gözlük vs )
Fiyatta ciddi uygun geldi airsofta nazaran, ne dersiniz? Başlangıç için alınır mı?

AVFONI Havalı Tufek Seti | avfoni.com (http://www.avfoni.com/urun/avfoni-havali-tufek-seti)

Airsoft oyunlarına havalı tüfekle katılamazsın ama atış talimi için alınır gerçi ne derece kaliteli orası da muamma...

Grimlord
22-11-2016, 00:53
Airsoft oyunlarına havalı tüfekle katılamazsın ama atış talimi için alınır gerçi ne derece kaliteli orası da muamma...

Yok zaten oyun için değil, kendim hedef koyup ona sıkmayı planlıyorum. ( Kola kutusu vs)

_Emre_
22-11-2016, 00:59
Gamo ve Hatsan markaları üzerinde durmanızı tavsiye ederim.

TigeR
22-11-2016, 09:30
Airsoft oyunlarına havalı tüfekle katılamazsın ama atış talimi için alınır gerçi ne derece kaliteli orası da muamma... Hatsanın ömür boyu garantisi var diye biliyorum

individual
22-11-2016, 09:57
airsoft görünce aklıma bu video geldi.

izlemeyenler vardır belki

https://www.youtube.com/watch?v=S1s94-cweOk

"Alo Mahmut amca, babama sıktım" (Babasını tufekle vuran cılgın cocuk) - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=S1s94-cweOk)

Black_Eagle
22-11-2016, 10:18
gördüğüm en dandik fake video

İbrahim Erdem
22-11-2016, 15:39
Hatsan amerikada peynir ekmek gibi satıyor. Vortex modeli ile yaban domuzu vuranların videoları var

ÖNDE-R
22-11-2016, 21:01
Arkadaşlar benimde airsoft merakım dostumun silah mağazası açmasıyla başladı şişe kırmaya veya hedefe atmak için illa gerçek silaha ihtiyaç yokmuş bunu anladım eğer görmek bakmak denemek isterseniz dostum fatihin mağazasında bilgi alabilirsiniz Gedik Silah yenisahra e5 yanyolda mağazası size bilgi ve deneme imkanı sunar. Not:amaç ticaret değildir.

Emre-Dylan
22-11-2016, 21:35
Arkadaşlar benimde airsoft merakım dostumun silah mağazası açmasıyla başladı şişe kırmaya veya hedefe atmak için illa gerçek silaha ihtiyaç yokmuş bunu anladım eğer görmek bakmak denemek isterseniz dostum fatihin mağazasında bilgi alabilirsiniz Gedik Silah yenisahra e5 yanyolda mağazası size bilgi ve deneme imkanı sunar. Not:amaç ticaret değildir.

Abi makaralı yay satışı yapıyor mu veya getirtebilir mi?

urukain
23-11-2016, 10:25

crossbowda varsa efsane olur :
)

miNNic
23-11-2016, 10:44
hatsan keyiflidir bira şişelerini rahat kırar 1000 fps çıkış hızı var mod 125 th

miNNic
23-11-2016, 10:48
crossbowda varsa efsane olur :
)

Crossbow avda kullanılması yasak :)

urukain
23-11-2016, 12:01
Crossbow avda kullanılması yasak :)

av değil ya kağıt hedeflere atarım diyordum :(

miNNic
24-11-2016, 08:58
av değil ya kağıt hedeflere atarım diyordum :(

Havalı en iyisi. Hatsan'ın fabrikası Kemalpaşa da yakın size fabrika satış mağazasından hem anlatırlar hemde yakından görmüş olursun.

Dragger
24-11-2016, 09:02
Keşke M4 falan alabilsek :)

Zamanında Hakkari'de 100 liraya Irak köylerinden keleş alabiliyorduk, keşke alsaymışım.

Onamdar
24-11-2016, 09:50
Abi makaralı yay satışı yapıyor mu veya getirtebilir mi?

bende 2 tane yay var ne tarz bişey istiyorsun

Emre-Dylan
24-11-2016, 10:30
bende 2 tane yay var ne tarz bişey istiyorsun

Makaralı giriş seviyesi yaylara bakıyorum bu aralarda bulamadım adam gibi bir şey bulduklarımda çok uçuk rakam istiyorlar

Onamdar
24-11-2016, 15:49
Makaralı giriş seviyesi yaylara bakıyorum bu aralarda bulamadım adam gibi bir şey bulduklarımda çok uçuk rakam istiyorlar

Valla bende giriş seviyeside var profesyonelde var ama sadece yayla bitmiyor o iş. Nişangah rest tetik ok alman lazım. Bütçen ne kadar ona göre yardımcı olayım.
Ayrıca daha önce hiç ok atmadıysan önce olimpik yayla başla bir iki ay kursa git. Ne amaçla kullanıcağında önemli ama giriş seviyesindeki bi yaydan aman aman performans bekleme.