PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir Bornova Arsa Hakkı'nda Yardıma İhtiyacı

coastguard
21-10-2016, 23:20
http://i.hizliresim.com/WbOdOm.jpg.
Mavi noktalı yerlerde 1 adet 140 m2 arsa.

Şaka gibi bir hikaye ile karşı karşıyayız bu yüzden biraz yardıma ihtiyacım var.

Dedemin İzmir'de görev yaparken 1972yılında aldığı arsa bana dedem tarafından düğün hediyesi olarak verildi.

Verildi verilmesine ama İzmir'le hiç bir bağımız yok bu yüzden o civarı bilen yada oralarda yaşayan arkadaşlara sormak istiyorum .

Bu arsa para eder mi oralarda imar var mı?

Evet belki saçma bir konu oldu ama biz bu sitede fiyatını kestiremediğimiz araçlara fiyat için yardım istiyoruz bende hiç alakam olmadığı bir konuyla alakalı sizlerden yardım bekliyorum

Hatam olduysa affola

_driver_
21-10-2016, 23:26
Öncelikle evliliğiniz hayırlı olsun. Yer değer konusunu bilmiyorum ama inşallah devlet tarafından yeşil alan olarak el konulmamıştır

AdemAr
21-10-2016, 23:37
burdan imar durumuna bakabilirsin

https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/

ido
22-10-2016, 08:39
burası altındagın tepesi ve dagın hemen arka tarafı çimentaş var o yuzden imar yok ama tapusu olanlar çimentaş'dan arsa karsılıgı 35-40 bin civarında para alıyorlardı bundan 5-6 sene kadar once

coastguard
22-10-2016, 10:44
Aynen dedem o fabrika muhabbetinden bahsetti. Araştır duruyor mu fabrika vs diye. Gönlümde satmak var masraflarım çoğaldığı için ama bu durumda pek hayal ettiğim gibi olmayacak galiba

Orçun Dikayak
22-10-2016, 11:58
Ben pek satmanızı önermem ilerde illaki değerlenecek yerler pul parasına gitmesi yazık olacaktır yakınlarına bu uçan yol denen muhabbetin bi ucu bağlandı diye biliyorum bir sürü evi yıktılar çünkü illaki yerleşim olarak genişleyecek kısa vadede olmasa bile.Yukarda bahsedilen para kadar 30-40 binden bahsediyorum aciliyetiniz yoksa ellemeyin unutun yatırım olarak kalsın ;)

i-vtec07
22-10-2016, 12:14
Dedigim yanlış anlaşılmasın. Eğer cok degerli bi yer olsa satın daire vs alın daha değerlenme potansiyeli olan bi yerden derdim ama 40 bine şuan sıfır araba bile yok . O yüzden ilerde coluğunuza cocuğunuza kalsın çok sıkışık değilseniz.

coastguard
22-10-2016, 12:23
Elde tutmak daha mantıklı şu görüntüde gerçekten de google earth ile baktığımda baya manzaralı bir arsa ama hemen arka tarafı fabrika.

1972 yılından bu yana gerçekten hala ilerlememiş olması bizim ailenin güzel şanslarından biri araştırmaya devam en azından satmasak da sahip çıkalım

lnd_samet
22-10-2016, 13:23
ada parselini tam olarak yollasana. bakalım bi neymiş ne değilmiş

redbull35
22-10-2016, 14:24
Mezarlığın oradan yol geçecek. Yeşildere Uçanyol dan gelen yol o bölümden geçiyor. İstimlak çalışmaları başlamış. O bölgede evi olan bir tanıdığımıza bildiri ulaşmış

coastguard
22-10-2016, 14:33
Mezarlığın oradan yol geçecek. Yeşildere Uçanyol dan gelen yol o bölümden geçiyor. İstimlak çalışmaları başlamış. O bölgede evi olan bir tanıdığımıza bildiri ulaşmış

Bizim için dezavantaj olur heralde hatta belkide istimlak?

tylan
22-10-2016, 15:45
Tapuya gidip sordunuz mu yeşil alan olarak el koymuş olmasınlar.Başımıza geliyor adam 30 sene evvel almıs hıc gelmemiş bi daha şimdi para eder diye geliyor bi gidiyoruz tapuya yer coktan orman olmus

coastguard
22-10-2016, 16:02
Vallahi bilmediğim için soruyorum nedir ne değildir diye. Elbette gidip bakacağım ama önceden bilgi sahibi olmak istedim. Bakalım neler gelecek başımıza

ido
22-10-2016, 16:05
bölgeyi cok iyi biliyorum işyerlerim orda arsanın oldugu yer imara onumuzdeki 20-30 yıl daha acılmaz cunku cımentas dagı patlatarak yok edıyor her gecen gun 10 yıl oncekı halıyle su ankı hali gözle görülür derecede farklı burdakı arsa sahıblerı parasını cımentastan aldı ondan baskası almaz degerlenmesi cımentas burdan tasınırsa ancak oda çok zorr..

DOHC
22-10-2016, 16:11
Eğer gerçekten 140 m2 ise zaten birşey yapılması pek mümkün görünmüyor. İmar izni varsa 60 m2 taban alanlı 2 katlı bir ev belki yapılabilir. Satın bence.......

sanctuary35
22-10-2016, 19:43
ben olsam elimde tutardım. çimentaş otogar falan taşınacak oralardan. değerleneceğini düşünüyorum. ama çimentaş taşındıktan sonra devlet çimentaşa buraları ağaçlandıracaksın imar yok derse işler değişir.

gökan
22-10-2016, 20:47
eskıden orda gorev yaardım bomboş bır dağ arkası buca :)

coastguard
22-10-2016, 23:44
Herkese ilgisi için teşekkürler en güzeli gidip görmek önce tapu dha sonra civardaki emlakcılar ile görüşmek bilgi almak

Burak Demirci
25-10-2016, 03:27
2 kuşaktır İzmirliyiz çimentaş fabrikalar o bölgedeyse yer ınanın toz duman beşpara etmıyor zaten o blögede yerleşimde yok garajın oralarda poınt açıldı oralar para suan. otogarla sızın arazı arasında anladıgım kadarıyla zaten alakasız gelin görün zaten sorun soruşturun bu ıs böyle olur satmayı dusunursenızde arkadaşlar var emlakçı yardımcı olurum konum yer net belirlendikden sonra değer belirlenir zaten.