PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Aracı Boyatmak ?? Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

STFR
24-10-2016, 15:29
Herkese merhaba. 3 hafta önce sıfır seat leon st fr araç aldım. Fakat ellerinde sadece gümüş gri araç olduğunu ve farklı renk istersem 6 ay bekleyeceğimi söylediler. Bu yüzden gümüş araç alıp kaplatırım diye düşündüm fakat birçok kaplamacıyı gezdim en pahalı en kaliteli folyolar bile en dandik boyanın yanından geçemeyecek kadar yapmacık duruyor. Ve 3.500 liradan 15.000 liraya kadar çıkıyor. Bunun yerine aracımı komple istediğim renge boyatmak daha mantıklı geliyor. Boya takıntım yok. Vernik düzeltme pasta cila vb. aracımın işlerini yapmayı çok severim bu yüzden boşlukta hissediyorum. Gümüş gri arabaya ne yapsam boş. Sizin tavsiyeniz nedir detaylı video çekimi fotoğraf ve gerekli faturaları belgeleri yedekledikten sonra 4 5 yıl sonra satmaya kalksam bir problem yaşar mıyım? Türkiye gibi bir yerde ne yapacağımı şaşırdım ve kıytırık folyolara 4 5 bin lira para vermek istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum

http://i.hizliresim.com/yVkbby.jpg

http://i.hizliresim.com/oEJBD2.jpg

Yigit-Y
24-10-2016, 15:30
Şinasi sen misin ?

Orhan
24-10-2016, 15:31
keyiftir bişey denemez

Demeyecem tabi kafayı mı yedin :o

CRX
aracın ederinde ciddi değer kaybı ve yazık olur bence, almamak daha iyi böyle durumlarda. ve bana göre grisinin tonu gayet güzelmiş, asil duruyor.

AliGizda
Ben olsam boyatmazdım kesinlikle. Plasti diple kaplatmayı düşünebilirsiniz. Hem farklı modelleri var, hemde sıkıldınızmı sökersiniz. Ama tekrardan muayeneye girmesi falan sıkıntı. Ben olsam hiç ellemezdim.

Birkan61
Zevkler tartışılmaz tabiki emmi ama bana göre aracın rengi oldukça güzel ve leonda denk gelmediğimiz türden ben oldukça beğendim :)

Ben boyatın derim ama buna motor içi, kapı içleri sırıtacak olmasından dolayı çokta mantıklı gelmiyor. Dediğiniz gibi hiç bir kaplamada boyanın yerini tutmuyor..

Bunu komple boyamaya 5 lira alırlar herhalde, bence şimdiden dilediğiniz renk aracı sipariş verin boyaya vereceğiniz parayla bu aracı + parayı verip tekrar sıfır alın

hem belki araç piyasa yapar kâr bile edersiniz :D

Yarbay
24-10-2016, 15:33
en son böyle bir konu gördüğümde adam elindeki komple boyalı aracının satmak için yerini yapıyordu.

keyife keder boyalı diyebilmek için zemin hazırlamıyorsun dimi dostum? :)

Rockford
24-10-2016, 15:34
boyatırsında muhtemelen boya kaporta garantiden cıkarırlar sıfır almanın bi mantıgına biraz aykırı olur.
Bence illa renkten dolayı rahatsızlık varsa sipariş geç 6ay bunu kullan rengi gelince de bunu satıp kendi istedigin aracı alırsın.
kaybında 5-10binlirayı geçmez diye tahmin ediyorum.

fthdrn
24-10-2016, 15:35
aracın rengi çok hoş. Üzerinde bir kaç oynama ile daha da güzel görünebilir.

::ZaFeR::
24-10-2016, 15:38
Hadi benim kendi arabamın birazcık boyaya ihtiyacı varken komple renk değişimine gittim.Ama sıfır araba alıp boyatmaya kıyamazdım sanırım :D

CLIORS
24-10-2016, 15:38
Allah başka dert vermesin.

tuner faruk
24-10-2016, 15:42
Bence şimdiden sipariş verip 6 ay binip araç gelincede bunu satıp ona binmek ileride edilecek zarardan daha iyidir.

Gearbox
24-10-2016, 15:44
Ben renge bayildim. Cok oturakli duruyor.

onurc
24-10-2016, 15:44
Hocam aksiyon mu arıyosunuz napıyosunuz anlamadım ki.Rengin nesi var ? adım başı kırmızı mavi leon görmektense böyle gri leon görmek şahsen çok iyi.Daha güzel bir jantla hiçbişeye ihtiyacı yok.plasti dipe bulaşmayın bence,folyodada mattan gerisi boş.en kalitelisi olsa bile.kız gibi bakım ister.

STFR
24-10-2016, 15:47
Şinasi sen misin ?

Değilim tanımıyorum :D

keyiftir bişey denemez

Demeyecem tabi kafayı mı yedin :o

Malesef yemek üzereyim :(

aracın ederinde ciddi değer kaybı ve yazık olur bence, almamak daha iyi böyle durumlarda. ve bana göre grisinin tonu gayet güzelmiş, asil duruyor.

piyasadaki beyaz ve gümüş gri cümbüşü yüzünden alışamadım bir türlü :(

Ben olsam boyatmazdım kesinlikle. Plasti diple kaplatmayı düşünebilirsiniz. Hem farklı modelleri var, hemde sıkıldınızmı sökersiniz. Ama tekrardan muayeneye girmesi falan sıkıntı. Ben olsam hiç ellemezdim.

Plastidip i bende düşündüm fakat 1 yıl garanti veriyorlar ve zırt bırt bakımına vs. götürmemiz gerekiyormuş. Folyo kaplayanlar hemen attığını söyleyip folyo yap diyolar. Plastidip yapanlar boyaya zarar veriyor parlamıyor diye dipart yaptır diyorlar. Ve ömürlük boyadan daha çok fiyat çekiyorlar

Zevkler tartışılmaz tabiki emmi ama bana göre aracın rengi oldukça güzel ve leonda denk gelmediğimiz türden ben oldukça beğendim :)

Ben boyatın derim ama buna motor içi, kapı içleri sırıtacak olmasından dolayı çokta mantıklı gelmiyor. Dediğiniz gibi hiç bir kaplamada boyanın yerini tutmuyor..

Bunu komple boyamaya 5 lira alırlar herhalde, bence şimdiden dilediğiniz renk aracı sipariş verin boyaya vereceğiniz parayla bu aracı + parayı verip tekrar sıfır alın

hem belki araç piyasa yapar kâr bile edersiniz :D

çok teşekkür ederim yorumunuz için :D kaplamada da aynı şey olacak ne yazık ki 6 ay beklemeyide gözüm yemedi açıkcası peşinat 35 bine yakın idi şuan ne yazık ki o parayı çıkartamam :(

en son böyle bir konu gördüğümde adam elindeki komple boyalı aracının satmak için yerini yapıyordu.

keyife keder boyalı diyebilmek için zemin hazırlamıyorsun dimi dostum? :)

Şükür daha bir vukuatımız olmadı ama içiniz rahat etsin aklım çakallığa çalışmaz :D

boyatırsında muhtemelen boya kaporta garantiden cıkarırlar sıfır almanın bi mantıgına biraz aykırı olur.
Bence illa renkten dolayı rahatsızlık varsa sipariş geç 6ay bunu kullan rengi gelince de bunu satıp kendi istedigin aracı alırsın.
kaybında 5-10binlirayı geçmez diye tahmin ediyorum.

haklısınz fakat peşinatını şuan karşılayamam :(

aracın rengi çok hoş. Üzerinde bir kaç oynama ile daha da güzel görünebilir.

teşekkür ederim yorumunuz için kendimce ön tarafa siyah detaylar koyu renk 18 jantlar gibi eklemeler yaptım ama hala eksik gibi. sizin tavsiyeleriniz nedir

Hadi benim kendi arabamın birazcık boyaya ihtiyacı varken komple renk değişimine gittim.Ama sıfır araba alıp boyatmaya kıyamazdım sanırım :D

Bende kıyamıyorum ama bir yandan da istediğim gibi olmayacaksa istediğimi yapamayacaksam niye araba aldım diye düşünüp boyatayım diyorum

Allah başka dert vermesin.

teşekkür ederim :D

levent
24-10-2016, 15:57
Jant ebatı 18 olabilir ama tasarım olarak bence Leon'a yakışmamış

Daha farklı ve az bulunan bir jant modeli ve gerekli yay/coilover alçaltma işlemi ile çiçek olur :)

STFR
24-10-2016, 16:00
Bence şimdiden sipariş verip 6 ay binip araç gelincede bunu satıp ona binmek ileride edilecek zarardan daha iyidir.

çok mantıklı geliyor fakat peşinatı karşılayacak durumda değilim :(

Ben renge bayildim. Cok oturakli duruyor.

çok teşekkür ederim daha iyileri sizin olsun inşallah

Hocam aksiyon mu arıyosunuz napıyosunuz anlamadım ki.Rengin nesi var ? adım başı kırmızı mavi leon görmektense böyle gri leon görmek şahsen çok iyi.Daha güzel bir jantla hiçbişeye ihtiyacı yok.plasti dipe bulaşmayın bence,folyodada mattan gerisi boş.en kalitelisi olsa bile.kız gibi bakım ister.

kırmızı beyaz leonlardan bende tiksindim açıkçası ama apollo maviye hayır demezdim :D jantlarıda çok fazla model eleyerek seçtim aslında yeni aldım 1 hafta olmadılar. Sizin tavsiye edebileceğiniz jant modeli var mı?

http://i.hizliresim.com/40NEp4.jpg

Drive Fast
24-10-2016, 16:02
şimdi boyattınız ilerde allah korusun bir kaza oldu bu sefer araba kazalı ve komple boyalı olacak bu sefer satarken pert damgasından kurtulamazsınız, benim aracım sıfır alındı biz almadan önce araç dolu hasarı almış bayide komple boyamışlar arabanın kazası hiç yok ama pert damgası yemekten kurtulamıyorum sizin yerinizde olsam kesinlikle bulaşmazdım

STFR
24-10-2016, 16:02
Jant ebatı 18 olabilir ama tasarım olarak bence Leon'a yakışmamış

Daha farklı ve az bulunan bir jant modeli ve gerekli yay/coilover alçaltma işlemi ile çiçek olur :)

teşekkür ederim yorumunuz için bir üst yorumda yandan fotoğrafını da koydum aracın benim için önemli olan lastikleri almaktı çünkü 17 jantla geldi araç. Tavsiye edebileceğiniz jant modeli var mı? Birde yay konusunda çok bakınıyorum ama sürekli 30 35mm bulabiliyorum ve buda yetmeyecek gibime geliyor 45 50mm arası bulamadım istediğim gibi tavsiye edebileceğiniz yay var mı?

qulozet
24-10-2016, 16:03
Ben olsam boyatmazdim ve bence gri renk kotu durmamis. Ozellikle tamponlardaki mat siyah kisimlar olunca hos goruntu ortaya cikmis. Ben sizin yerinizde olsam aynalari ve kapi kollarini mat siyaha boyatirdim. Grinin siyahla uyumunun biraz daha tadini cikarmaya bakardim.

onurc
Jantlar yandan gayet güzelmiş aslında,bence güzel seçim olmuş,fikrim değişiverdi,diğer açılardan biraz değişik duruyordu aslında.
3.5 luk yay var mı bu araçlara ? varsa görüntü tamamlanabilir bence.

ahmettatar
Bencede araç mermi gibi duruyor. Boyatmak zaten olmaz ona yorum dahi yapmıyorum. Kaplama olaraksa boyayla elde edilemeyecek farklı bir renk tercih edip avantaja çevirebilirsiniz. Örneğin yanar döner bir renk.

STFR
şimdi boyattınız ilerde allah korusun bir kaza oldu bu sefer araba kazalı ve komple boyalı olacak bu sefer satarken pert damgasından kurtulamazsınız, benim aracım sıfır alındı biz almadan önce araç dolu hasarı almış bayide komple boyamışlar arabanın kazası hiç yok ama pert damgası yemekten kurtulamıyorum sizin yerinizde olsam kesinlikle bulaşmazdım

hiç bu açıdan düşünmemiştim. Herşey tecrübe işte. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim sanırım mat renkli kaplamalara yöneleceğim

Diyadin
24-10-2016, 16:06
Boyasız göçük düzeltenler köşeyi döndü sen hatasız arabayı boyarım diyorsun :)

Zararın çok olur kimseye derdini anlatamazsın böyle satması daha kolay olur istediğin aracı istediğin renkte almış olursun.

Bence en güzeli satmak.

Allah başka dert vermesin :)

mimarsertac
24-10-2016, 16:07
Araba muhteşem duruyor bence ellemeyin.

Diyadin
24-10-2016, 16:09
Ayrıca renk çok nadir ve güzel coilover ve kaliteli jant ile harika olur :)

STFR
24-10-2016, 16:09
Ben olsam boyatmazdim ve bence gri renk kotu durmamis. Ozellikle tamponlardaki mat siyah kisimlar olunca hos goruntu ortaya cikmis. Ben sizin yerinizde olsam aynalari ve kapi kollarini mat siyaha boyatirdim. Grinin siyahla uyumunun biraz daha tadini cikarmaya bakardim.

haklısınız ayna kapaklarını tampon detaylarıyla birlikte kaplatamadım ayna çok şekilli olduğu için atma yaparmış o yüzden boyatacağım oraları. Dediğiniz uyum için birde büyük sayılabilecek bir yan sticker düşündüm fakat güzel modele denk gelemedim bir türlü

Jantlar yandan gayet güzelmiş aslında,bence güzel seçim olmuş,fikrim değişiverdi,diğer açılardan biraz değişik duruyordu aslında.
3.5 luk yay var mı bu araçlara ? varsa görüntü tamamlanabilir bence.

teşekkür ederim dediğinz gibi çapraz açıdan tuhaf görünüyor onun bende farkındayım. araçta yay yok istiyorum fakat 30mm yetersiz kalacak gibime geliyor bu yüzden 45 50mm civarı yay aramaktayım hala

Bencede araç mermi gibi duruyor. Boyatmak zaten olmaz ona yorum dahi yapmıyorum. Kaplama olaraksa boyayla elde edilemeyecek farklı bir renk tercih edip avantaja çevirebilirsiniz. Örneğin yanar döner bir renk.

çok teşekkür ederim yorumunuz için fakat yanar dönerli renklere 7000 8000 gibi fiyat çekiyorlar. krom sarı kaplama için 10.000tl dediler (yaptıracağımdan değil instagram sayfalarında görüp merakımdan sordum)

STFR
24-10-2016, 16:12
Boyasız göçük düzeltenler köşeyi döndü sen hatasız arabayı boyarım diyorsun :)

Zararın çok olur kimseye derdini anlatamazsın böyle satması daha kolay olur istediğin aracı istediğin renkte almış olursun.

Bence en güzeli satmak.

Allah başka dert vermesin :)

Ayrıca renk çok nadir ve güzel coilover ve kaliteli jant ile harika olur :)

teşekkür ederim yorumunuz için :D Leonlar için nadir bir renk olabilir fakat tüm trafik gri olunca ister istemez antipati oluyor bende. Yay bir sonraki adımım. Önerebileceğiniz jant modeli var mı baya bi bakındım ama pek fazla seçenek yok gibi

Araba muhteşem duruyor bence ellemeyin.

çok teşekkür ederim daha iyileri sizin olur inşallah

Batum
24-10-2016, 16:13
aklından bile geçirme böyle bişeyi ne sen yazdın nebiz okuduk konuyuda sildir :)

Berkan
24-10-2016, 16:13
gri çok ama leon olarak çok denk gelindik renk değil kanımca, enazından sendeki sw+fr kombinasyonu ve renk gayet hoş bence

Diyadin
24-10-2016, 16:17
teşekkür ederim yorumunuz için :D Leonlar için nadir bir renk olabilir fakat tüm trafik gri olunca ister istemez antipati oluyor bende. Yay bir sonraki adımım. Önerebileceğiniz jant modeli var mı baya bi bakındım ama pek fazla seçenek yok gibi

çok teşekkür ederim daha iyileri sizin olur inşallah

Ben leon fr30/1 18'' olanı çok beğeniyorum.

İlandaki araçta var bu seviyede alçaltılırsa güzel olur. Seat Leon 1.4 TSI FR 2016 Model 84.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 346477824 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-acil-hatasiz-body-kit-li-1.4-ecotsi-act-150hp-dsg-s-s-fr-346477824/detay)

Ayrıca Gri araçları gunmetal detaylar güzel tamamlıyor jantlar ve ayna kapakları için düşünebilirsin :)

STFR
24-10-2016, 16:17
aklından bile geçirme böyle bişeyi ne sen yazdın nebiz okuduk konuyuda sildir :)

bir anlık gaflete düştüm açtım konuyu. Nerden sildiriyoduk :D

gri çok ama leon olarak çok denk gelindik renk değil kanımca, enazından sendeki sw+fr kombinasyonu ve renk gayet hoş bence

teşekkür ederim yorumunuz için boyatmak bi bana mantıklı geliyormuş demekki biraz daha siyah detaylara yöneleceğim belki tam siyah bir jant daha iyi olur

makif84
24-10-2016, 16:22
Hocam bence aracınız gayet güzel duruyor.Boyatıp değer kaybına uğratmayın derim.Yay konusunda servisle görüşün ki garanti bitmesin derim.

gan
24-10-2016, 16:24
Hiç araba boyattınız mi bilmiyorum.
Araba boyandıktan sonra maskeleme işlemleri düzgün yapılmazsa araba çok pisleniyor.

Ben o kadar titizlendiğim halde arabanın içi, tekerler, jantlar battı resmen. İç diş detaylı ile ancak kendine geldi.
Bir de boyanın çok iyi olması lazım. Benim komple boyattığım GTI da 6-7 sene sonunda tavanında güneş yanığı oldu. 2-3 sene içinde ufak yerlerinde vernik atmaları boya kusmaları falan olmuştu. Boyacaımdan kaynaklı muhtemelen ama garantisi yok.

Geçen bir arkadaş paylaşmıştı bir konuda. Kaplama malzemesi plasti dip gibi ama direkt şişeden çıkar çıkmaz parlak ve iddiası doğru ise kendi kendini de tamir edebiliyor.
Folyo istemiyorsanız dediğimi araştırın.
Ben açıkcası 0 arabayı boyatmaya kıyamazdım.

Batum
24-10-2016, 16:25
bir anlık gaflete düştüm açtım konuyu. Nerden sildiriyoduk :D
yönetime mesaj atabilirsin.

RSX
24-10-2016, 16:26
Arabayi sat

TaGo
24-10-2016, 16:29
Plasti Dipi bilmeyen ağzı olan konuşuyor. Ben bu işin Tr distr. yüm. Plasti Dip niye atsınki? zaten vakumla yapışıyor yapışkanı yok. Ayrıca şuanki teknolojimizde artık araç parlaklığından fazlasını vaad ediyoruz hemde her renkte. Minumum garantisi 2 yıl. Ben 6 yıldır kaplı araçla geziyorum :D

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/219734-cok-renkli-z4-uem.html

AutoFlex Sıvı Otomobil Kaplama | PLASTİ DİP TURKİYE - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=acBsrrytIrs)

Gko
24-10-2016, 16:31
araba gümüş gri rengiyle mermi gibi duruyo "benim fikrim"

ama boyatırsanız istediğiniz kadar keyfi boyattığınızı ispatlayın satarken çok zorlanırsınız

STFR
24-10-2016, 16:37
Ben leon fr30/1 18'' olanı çok beğeniyorum.

İlandaki araçta var bu seviyede alçaltılırsa güzel olur. Seat Leon 1.4 TSI FR 2016 Model 84.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 346477824 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-acil-hatasiz-body-kit-li-1.4-ecotsi-act-150hp-dsg-s-s-fr-346477824/detay)

Ayrıca Gri araçları gunmetal detaylar güzel tamamlıyor jantlar ve ayna kapakları için düşünebilirsin :)

jant modeli güzel aslında ama aynı kırmızı renkli leonlar gibi her leonda olunca insan farklı modellere yöneliyor

Hocam bence aracınız gayet güzel duruyor.Boyatıp değer kaybına uğratmayın derim.Yay konusunda servisle görüşün ki garanti bitmesin derim.

haklısınız ama servis astronomik rakam çeker gibime geliyor bi sormak lazım

Hiç araba boyattınız mi bilmiyorum.
Araba boyandıktan sonra maskeleme işlemleri düzgün yapılmazsa araba çok pisleniyor.

Ben o kadar titizlendiğim halde arabanın içi, tekerler, jantlar battı resmen. İç diş detaylı ile ancak kendine geldi.
Bir de boyanın çok iyi olması lazım. Benim komple boyattığım GTI da 6-7 sene sonunda tavanında güneş yanığı oldu. 2-3 sene içinde ufak yerlerinde vernik atmaları boya kusmaları falan olmuştu. Boyacaımdan kaynaklı muhtemelen ama garantisi yok.

Geçen bir arkadaş paylaşmıştı bir konuda. Kaplama malzemesi plasti dip gibi ama direkt şişeden çıkar çıkmaz parlak ve iddiası doğru ise kendi kendini de tamir edebiliyor.
Folyo istemiyorsanız dediğimi araştırın.
Ben açıkcası 0 arabayı boyatmaya kıyamazdım.

değerli yorumunuz için teşekkür ederim komple hiç boyatmadım dediğiniz gibiyse sıkıntılı gerçekten

Arabayi sat

:(

Plasti Dipi bilmeyen ağzı olan konuşuyor. Ben bu işin Tr distr. yüm. Plasti Dip niye atsınki? zaten vakumla yapışıyor yapışkanı yok. Ayrıca şuanki teknolojimizde artık araç parlaklığından fazlasını vaad ediyoruz hemde her renkte. Minumum garantisi 2 yıl. Ben 6 yıldır kaplı araçla geziyorum :D

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/219734-cok-renkli-z4-uem.html

AutoFlex Sıvı Otomobil Kaplama | PLASTİ DİP TURKİYE - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=acBsrrytIrs)

çok teşekkür ederim değerli tecrübenizi paylaştığınız için attığınız linkleri inceleyeceğim. Sakıncası yoksa fiyat olarak kabaca bilgi verir misiniz? astronomik rakamlar yüzünden boyatmaya yönelmiştim yoksa birkaç araçta plastidip parlak kaplama canlı olarak gördüm folyodan kat kat iyiydi sadece ömrü kısa diye caydırdıkları için uzak duruyordum

erdalss
24-10-2016, 16:38
oem güzel bir jant alıp coil ile otur izle olur bence hiç gerek yok.

Evrenoz
24-10-2016, 16:42
gül gibi arabayı b0k etme

ÜSTÜNERC
24-10-2016, 16:49
Keyfe keder komple boyalı böyle oluyor galiba

TaGo
24-10-2016, 16:54
Mat renkler sizin aracınız için 2500 tl den başlar ve en uç renk değişen parlaklara kadar 3500 tl yi geçmez. En fazla bu aralıkta olur yani.

emir91
24-10-2016, 17:00
Araba gümüş ok gibi duruyor kaliteli bir coilover alıp biraz alçaltmak nokta olur ellemeyin rengini yada çok mutsuzsanız boyatıp edeceğiniz zarara sayıp satın yeniden alın :)

emrekuzdere
24-10-2016, 17:09
Gri-Siyah uyumunu zaten beğenirim ki; ben aracın rengini valla gayet beğendim.
Türkiye şartlarında bu senin yapmak istediğin delilikle eşdeğer. Sen bilirsin :)

STFR
24-10-2016, 17:19
Araba gümüş ok gibi duruyor kaliteli bir coilover alıp biraz alçaltmak nokta olur ellemeyin rengini yada çok mutsuzsanız boyatıp edeceğiniz zarara sayıp satın yeniden alın :)

çok teşekkür ederim satarken olacak zararın bu boyuta ulaşacağını düşünememiştim

Gri-Siyah uyumunu zaten beğenirim ki; ben aracın rengini valla gayet beğendim.
Türkiye şartlarında bu senin yapmak istediğin delilikle eşdeğer. Sen bilirsin :)

haklısınız türkiyede malesef dediğiniz gibi olacak güzel yorumunuz için çok teşekkür edeirm :)

Mat renkler sizin aracınız için 2500 tl den başlar ve en uç renk değişen parlaklara kadar 3500 tl yi geçmez. En fazla bu aralıkta olur yani.

teşekkür ederim peki parlak renklerde fiyat nasıl oluyor bilgilendirir misiniz istanbulda şubeniz var mı?

TaGo
24-10-2016, 17:23
parlak olacak bir renk 2800 den başlar işte her renk yapılabilir

KOSEREN
24-10-2016, 17:32
Hayırlı olsun aracı hangi bayiden aldınız?

cem
24-10-2016, 17:38
Sinasi was here.

STFR
24-10-2016, 17:40
parlak olacak bir renk 2800 den başlar işte her renk yapılabilir

çok teşekkür ederim ilgilendiğinz için

çok teşekkür ederim ankaradaki bayiden bulduk ismini unuttum istanbuldan vekalet verip işlemleri yaptırdık ankaraya teslim almaya gittik

Sinasi was here.

ben olayı anlamadım fransız kaldım :D

exca-
24-10-2016, 17:44
çok teşekkür ederim ankaradaki bayiden bulduk ismini unuttum istanbuldan vekalet verip işlemleri yaptırdık ankaraya teslim almaya gittik

araç aldınız ve aldığınız bayinin adını mı unuttunuz?

Yigit-Y
24-10-2016, 17:46
Şinasi çıkarsa gram şaşırmam git gide şüphelerim artıyor :)

KOSEREN
24-10-2016, 17:48
KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tek bi soru troll ü patates etti konu kilit :D

McKrop
24-10-2016, 17:49
Plakadaki "S" ihtimalleri arttırıyor....

STFR
24-10-2016, 17:52
araç aldınız ve aldığınız bayinin adını mı unuttunuz?

KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tek bi soru troll ü patates etti konu kilit :D

Plakadaki "S" ihtimalleri arttırıyor....

arkadaşlar saygıdeğer büyüklerim inanın bi mizah dönüyor ama hiçbirşey anlamadım. Aracı İstanbul Esenyurt Doğuş otodan aldım fakat teslim almaya ankaradaki depoya gittim. Bu yüzden ankaradaki şubenin adını bilmiyorum oradan sadece aracı teslim aldım. Bu kadar önemli bi konuysa öğreneyim :D

taytay
24-10-2016, 17:56
Şinasi en son işleri batırmadımı ya :)
Aracın rengi gayet güzel bence hiç ellemeyin, coil falan iyi olur. Kazasız belasız.

STFR
24-10-2016, 17:57
Şinasi en son işleri batırmadımı ya :)
Aracın rengi gayet güzel bence hiç ellemeyin, coil falan iyi olur. Kazasız belasız.

çok teşekkür ederim yorumunuz için şinasi beye selamlar :D

Bu arada ankaradaki şube doğuş oto çankaya imiş

sasuuke
24-10-2016, 17:59
Araba böyle çok güzel bide kaplatırsan şinasi'ye bende inanırım

ahmetbaha-drs
24-10-2016, 18:09
İstedigin rengi siparis et aracını satılıga koy gelmek üzereyken nasılsa ödemeyi gelince yapıyorsun :D

STFR
24-10-2016, 18:13
İstedigin rengi siparis et aracını satılıga koy gelmek üzereyken nasılsa ödemeyi gelince yapıyorsun :D

sipariş ederken peşinatı istiyolar malesef :(

STFR
24-10-2016, 18:18
Araba böyle çok güzel bide kaplatırsan şinasi'ye bende inanırım

çok teşekkür ederim kaplama yaparsam söz bagaja şinasi yazdırıcam :D

braga26
24-10-2016, 20:22
yapma etme lütfen bence sıradışı bir rengi var (piyasadaki leonlara göre)harcamayı düşündüğünüz meblayı yazılım,egzos,coil-air olarak harcasanız bence daha mantıklı

orhansah
24-10-2016, 20:30
Her binişte aklında boyatıp boyatmamayı düşünüp hayatını zehir etmektense boyat gitsin. 5 sene bin sonra kim öle kim kala

R.I.P
24-10-2016, 20:48
gri aracı grinin elli tonuna çevirmeye gerek yok

taylaner
24-10-2016, 20:58
Boyayın gitsin içiniz rahat edecekse... Ben olsam bende kaput içi kapı için dahil boyatırdım. Tabi bu halini ve aşamaları fotolayıp listeleyerek

İbrahim33
24-10-2016, 21:09
bencede boyat , hatta osuruktan blue rengi olsun

KOSEREN
24-10-2016, 21:30
arkadaşlar saygıdeğer büyüklerim inanın bi mizah dönüyor ama hiçbirşey anlamadım. Aracı İstanbul Esenyurt Doğuş otodan aldım fakat teslim almaya ankaradaki depoya gittim. Bu yüzden ankaradaki şubenin adını bilmiyorum oradan sadece aracı teslim aldım. Bu kadar önemli bi konuysa öğreneyim :D

Yarın esenyurt doğuş taki kankayı bi arıyım bakalım bana kaç ay sıra yazacak :D

scorpion
25-10-2016, 00:40
sipariş vermeye 35000 peşinat mı olur yahu m3 falan mı alıyosun :)

gelecek araçlardan birine kapora bırak işte 500 lira 1000 lira. gemiye yüklenince bunu ilana koyar satarsın. 3-5 lira zararla araç değişirsin.

Ome_RS
25-10-2016, 02:15
Eminim aracini senin aracinin rengine boyatmak isteyen cok surucu vardir. Beyaz ve kirmizi leonlardan sonra cok guzel geldi gozume. Ben 3renk onumde olsa bu griyi secerdim. Bence boya icin ayirdiginiz butceyi aractan farkli sekilde keyif alacaginiz seylere harcayin.
Illa farkli renk istiyorsaniz da satip istediginiz rengi almak daha mantikli. Maalesef tr sartlarinda komple boyali araci ciddi zarar etmeden satmak mumkun degil. Bide sw bir arac buyuk risk almis olursun

Ome_RS
25-10-2016, 02:21
Edit..
Bunu keyfi komple araba boyatmis birisi olarak yaziyorum. Istedigin kadar video cek faydasi yok.
Ayrica en kral boyaciya gotursende icine sinmeyen bir cok yer olacak. Fitil aralari cerceveler vs vs. Yada arabayi kople parcalatip geri toplaticaksin.
Toz pislik vs de cabasi.

Aliburakb
25-10-2016, 09:40
bencede boyatmaya gerek yok sıfır aracı. renkler ve zevkler tartışılmaz tabiki ama rengi gayet güzel bence. rengini sevmediyseniz arkadaşların dediği gibi satmak en mantıklısı.

turkerrr
25-10-2016, 10:02
Komple sökmeden boya işi bence sıfır arabayı perişan eder. Komple söküncede trimler sıfır gibi kalmaz.

10 15 yaşında araba alsam boya istiyorsa tereddüt etmeden komple boyatırım ama sıfır arabayı boyatmam.

srdralc
25-10-2016, 10:03
piyasada dolaşan beyaz-kırmızıdan farklı çok güzel bir renk olarak gelmiş bence aracınız güle güle kullanın.

sıfır aracı boyatmak bana göre mantıksız.

timucintt
25-10-2016, 10:09
bence rengi mükemmel.. tek eksiği adam gibi bir jant...

burak_2885
25-10-2016, 10:10
Bu arabayı zararına satıp istediğin renkte 2.elini alsan daha az zarar edersin ileriye dönük

Anıl E.
25-10-2016, 10:11
Rengi çok güzel bana göre . Türkiye'de boyalı araba günah sayılıyor o yüzden komple boyatma fikrinizi mantıklı bulamadım.

M U R A T
25-10-2016, 10:12
sıfır aracı ben olsam boyatmam araba boyatmış biri olarak bunu yazıyorum en mantıklı yol yeni araç siparişi vermek peşinat zaten 1000 tl gelince bunu satıp devam etmek

kiraccemal
25-10-2016, 10:41
Arakadaşın bu konuda ciddi olduğunu sanmıyorum. Sıfır araba alıyorsun boyatıyosun. Hiç mantıklı değil. Madem rengine takıntılısın beğenmedin ya 6 ay bekle ya da aynı segmentte farklı araçlara bak. Sıfır arabayı yeniden boyatmak nedir abi...

Gokmen Erbas
25-10-2016, 11:14
o degil de grinin tonu cok guzelmis

STFR
25-10-2016, 17:42
mobilden toplu alıntıyı beceremedim kusura bakmayın yorum yazan herkese tek tek teşekkür ederim. kredi ile aldığımızdan aracın ederinden % olarak peşinat istiyorlar %30 du sanırım bu yüzden peşinat fiyatı o şekilde. Boyatma/kaplama parasıyla yazılım egzoz vs. yaptırsam bu sefer act motorların turbosunun dandikliği ve dsg nin tork limiti yüzünden gözümü korkutuyorlar bu yüzden risk alıp kendim tecrübe etmeye karar verdim. araçla oynamayı seven biriyim ve hiçbir yeriyle oynayamayacaksam bu aracı kullanmamın bi manası yok. Bu yüzden tavsiyeleriniz ile ilk önce egzoz yazılıma yöneleceğim araç sorun çıkartmazsa istediğim rengi kaplatıp 4 5 yıl yoluma devam edeceğim. Tecrübesini güzel fikrini yorumunu eleştirisini paylaşan herkese tek tek çok teşekkür ederim herkese iyi forumlar :)

Runo
25-10-2016, 18:18
Bence aracın rengi çok güzel yerinizde olsam hiç boyatma gibi bir şey düşünmezdim. Üzerinde oynama yapardım, nasıl olsa üzerine ne yaparsan araca bağlanıcaksın hoşuna gitmeye başlayacak :)

M U R A T
25-10-2016, 18:42
mobilden toplu alıntıyı beceremedim kusura bakmayın yorum yazan herkese tek tek teşekkür ederim. kredi ile aldığımızdan aracın ederinden % olarak peşinat istiyorlar %30 du sanırım bu yüzden peşinat fiyatı o şekilde. Boyatma/kaplama parasıyla yazılım egzoz vs. yaptırsam bu sefer act motorların turbosunun dandikliği ve dsg nin tork limiti yüzünden gözümü korkutuyorlar bu yüzden risk alıp kendim tecrübe etmeye karar verdim. araçla oynamayı seven biriyim ve hiçbir yeriyle oynayamayacaksam bu aracı kullanmamın bi manası yok. Bu yüzden tavsiyeleriniz ile ilk önce egzoz yazılıma yöneleceğim araç sorun çıkartmazsa istediğim rengi kaplatıp 4 5 yıl yoluma devam edeceğim. Tecrübesini güzel fikrini yorumunu eleştirisini paylaşan herkese tek tek çok teşekkür ederim herkese iyi forumlar :)

150 liklerin turbosu narin sorun çıktığında 140 lığın turbosuyla devam edilir

tylan
25-10-2016, 19:16
Yıllar once bende bi fiat brava vardı 2001 model simli sarı renkti sarı renk olmasının sebebi de benden önceki sahibinin oğlu sarı bravo istiyor.adam fiat bayisine gidiyor bakıyor bravoya tek kapı bu bize gelmez diyor beyaz brava sipariş geçiyor. Çocuk bi goruyor arabayı evde huzur bırakmıyor yıkıyor ortalığı babası gidiyor. Sanayiye daha 5.000 km yokken araba simli sarıya boyatıyor hemde tamamen söküp Taksici işi falan değil. Aradan 5 sene geçince satmaya çalışıyorlar kimse bakmıyor bile sonra babam bana aldı o arabayı hemde yalan olmasın 10.000 e falan piyasası 15 liraydı bizde sevinmiştik ucuza kapattık diye. ben 3 sene bindim satmaya karar verdik kimse yanaşmıyor arabaya taksi cıkması diyenler vardı simli sarı arabaya sonra biri 10 liraya aldı biride kurtulduk inan bana arabanın boyası kusursuzdu motor içi bile özenle boyanmıstı fotosunu bulursam atayım en son doğuda bi yerde satılık ilanını gördüm yine piyasasınından 5 lira ucuzdu

tylan
25-10-2016, 19:23
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1916936_1206320111014_831114_n.jpg?oh=41f20e023f48 71a4f71259f59851ad3b&oe=588C107D

Eski sahibinin arkadaşının facesin de buldum fotoyu dönemine göre cok güzel arabaydı ama boyası yuzunden para etmıyordu.Şuan kuzenle beraber galeri-emlak işi yapıyoruz arada traktör de geliyor. bize sahibindene koyuyoruz ilanı arayanların hepsi boya varmı dıye soruyor 86 model traktörde :)

Dodoo
25-10-2016, 19:43
Araba da, rengi de çok güzelmiş.

mert5
25-10-2016, 19:58
Şu araba Turkiye sartlarinda 525xd SW dir. Hafif basik olursada nefis olur. Renk leon aldirir, bence en guzeli bu.

golgeoyunu03
25-10-2016, 20:54
Rengi gayet güzel, renk değiştirme işini bir an önce aklınızdan çıkarın.
Coil alıp tatlı basık kullanmaya devam edin

Yigit-Y
25-10-2016, 20:56
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1916936_1206320111014_831114_n.jpg?oh=41f20e023f48 71a4f71259f59851ad3b&oe=588C107D

Eski sahibinin arkadaşının facesin de buldum fotoyu dönemine göre cok güzel arabaydı ama boyası yuzunden para etmıyordu.Şuan kuzenle beraber galeri-emlak işi yapıyoruz arada traktör de geliyor. bize sahibindene koyuyoruz ilanı arayanların hepsi boya varmı dıye soruyor 86 model traktörde :)

86 model ablayı makyajsız sokakda bakarmısın de abime

Ulan traktördede boya sordular ya amk bu piyasanın :):)

tylan
25-10-2016, 22:02
86 model ablayı makyajsız sokakda bakarmısın de abime

Ulan traktördede boya sordular ya amk bu piyasanın :):)

hiç sorma valla boyasızsa araban marka model farketmıyor sırtını gere gere sat illa bı alıcısı cıkıyor 4-5 parça boya varsa aracında hele biri kaputtaysa sana evlat olmaya aday oluyor. Misal bu favorit daha bugün bize geldi ilk sahibinden boyasız 8.000 yazdık 7000 e alıcısı geldı vermedik sırf ı.neliğine 7.750 den aşağıya vermicez çünkü illa alan cıkacak bılıyoruz :) Skoda Favorit 135 L 1993 Model 8.000 TL Galeriden satılık ikinci el Mor renk - 357085121 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-arac-full-orjinal-110-bin-de-357085121/detay)