PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşyeri Isıtma Sistemi Önerileri

ilbeyyagci
25-10-2016, 15:15
Kış gelmeden aklımda olan ısıtma işini araştırmaya başladım biraz. Dükkanın net m2'si 60-65, önünde 7 metre cepheli araç girecek şekilde düzenlenmiş sürgülü bir camekan cephe bulunmakta. İşyerinde detaylı otomobil boya bakım koruma ve temizlik işleri yapılıyor ve yerler kalebodur kaplı. Ofis bölünmüş değil. Baca çıkışı yok.

Aklıma gelen başlıca fikirler;

1- Klima. 18000 BTU duvar tipi bir klima ile ısıtma ve yazın soğutma işleri çözülür mü ?
2- Yağlı petek veya zibro kamin şeklinde yakıtlı bir ısıtıcı
3- Elektrikli ısıtıcılar

Tüm önerilere açığım. En tasarruflu şekilde en verimli nasıl bir çözüm bulunur ?

Aero
25-10-2016, 15:25
Hava perdesi mutlaka kullanmanız gerekecek. Daha önce ki mağazamızda hava perdesinin yararını ciddi anlamda hissettik. İçeride ki ısı, perde vasıtasıyla neredeyse sabit kalıyordu.

Bugraaa
25-10-2016, 15:28
camlı mekanlara cafelerde gördüğüm doğalgazlı tavanda uzun duran bi alet var :) gayet iyi ısıtıyor hava perdeside olursa hem makul fiyatla ısınır perdeyle de kalıcı olur diye düşündüm :)

Hüseyin
25-10-2016, 15:40
En kolayı ve en basiti enerji verimliliği yüksek bir klima almak alırken ısıtmada ve soğutmada verdiği değerlerinin birbirine yakın olmasına dikkat etmek yazın farklı kışın farklı enerji sarfiyatı olmaması için.Birde arkadaşın bahsettiği hava perdesi olduğu zaman en doğru şekilde verimi yakalarsın.

ilbeyyagci
25-10-2016, 15:48
Hava perdesi bu aralıkta bir camekan için ciddi maliyet oluşturur sanırım. Sürgüler gün içinde 1 ya da 2 kez açılır maximum.

ido
25-10-2016, 16:13
24 luk A++ bi klima işinizi yeterince görür bence

mmtrıza
25-10-2016, 16:47
18.000btu düşük kalır almışken salon tipi klima almanızı tavsiye ederim çok iyi ısıtır soğutur

imprezaWRC
25-10-2016, 16:51
Ben oyumu inverter'li klimadan yana kullanıyorum :) Klimayı icad eden Carrier'in toprağı bol olsun ne diyeyim.
ilbeyyagci anam özel mesaj kutuna bakıver.

Yigit-Y
25-10-2016, 16:57
http://image.galeribeyaz.com/T-sgm48stc-sigma-salon-tipi-klimalar2022b38334324-3020.png

Çözüm :)

tylan
25-10-2016, 17:26
yalnız klima ısıtma da çok yakar. benim işyerim 180 mt2 sadece 72mt2 i ısıtıyorum kışın klimayla 18.000 lik klma var bende de yetıyor ama fatura direk çarpı 2 oluyor doğalgaz olmadığından yaşadığım ilçede mecbur katlanıyorum

SinanAdalı
25-10-2016, 17:38
Bende çözüm olarak salon tipi klima dicektim arkadaşlar önermiş. Bizim şirkette bahsettiğin büyüklükte takımhane var hatta tavan ebatı 6-8 mt olması lazım bu tip klimadan var havasını iyi değiştiriyor. Ama tabi faturaya nasıl yansır onu bilmiyorum :) ufak bi alan yapsan mesela kendine orayada minik bi ısıtıcı gayet işini görür diye düşünüyorum.

Yigit-Y
25-10-2016, 21:04
Doğalgaz da çok ucuz değil beyler klima da aslan yuvasını ısıtacaksa en kolay klimadır :)

EserBodrum
25-10-2016, 21:14
Klima almaya karar verirseniz Mitsubishi Electric şiddetle tavsiye ederim :)

enzo1903
25-10-2016, 23:41
Japon işi bir klima muhtar, yazın başından beri taktır diyoruz :D Hava Perdesini de sadece giriş kapı kısmına yaptırırsın, kar kış kıyamet olduğunda araba da girip çıkmaz içeriye zaten çok.

ilbeyyagci
26-10-2016, 08:13
Ben oyumu inverter'li klimadan yana kullanıyorum :) Klimayı icad eden Carrier'in toprağı bol olsun ne diyeyim.
ilbeyyagci anam özel mesaj kutuna bakıver.

Peder bey de Carrier diyor abi :) Büyük sözlerini dinleyelim :)

Çözüm :)

Hemen bakıyorum :)

Doğalgaz da çok ucuz değil beyler klima da aslan yuvasını ısıtacaksa en kolay klimadır :)

Klima muhtemelen yazın da işimi çözeceği için en iyi çözüm gibi.

Klima almaya karar verirseniz Mitsubishi Electric şiddetle tavsiye ederim :)

Biraz pahalı duruyor ama bi kere alınır mantığı ile saldırabilirim :)

Japon işi bir klima muhtar, yazın başından beri taktır diyoruz :D Hava Perdesini de sadece giriş kapı kısmına yaptırırsın, kar kış kıyamet olduğunda araba da girip çıkmaz içeriye zaten çok.

Müdür bul bi klima semtte yok mu tanıdık ? Yoksa klima işini çok iyi bilen birilerini devreye sokarım bak :)

tremx
26-10-2016, 08:27
yakin zamanda bende arastirdim biraz, A++ inverter klima isinizi gorur bencede.Hava perdesine bulasmayin acayip elektrik harciyor dediler.Ayrica klima + hava perdesi alacagina 2 tane klima al daha mantikli diyenlerde oldu.

Mehmet Gazihan
26-10-2016, 08:27
ısıtmak kolay,

ısıyı muhafaza etmek mesele

enzo1903
26-10-2016, 09:22
Peder bey de Carrier diyor abi :) Büyük sözlerini dinleyelim :)

Hemen bakıyorum :)

Klima muhtemelen yazın da işimi çözeceği için en iyi çözüm gibi.

Biraz pahalı duruyor ama bi kere alınır mantığı ile saldırabilirim :)

Müdür bul bi klima semtte yok mu tanıdık ? Yoksa klima işini çok iyi bilen birilerini devreye sokarım bak :)

İnternetten alacan hafız, en uygunu... Aman detaycı klima fetişlerine bulaşma

Berkan
26-10-2016, 09:31
şirketin server odasıda dahil olmak üzere heryerinde yaz kış çalışan birsürü mitsubishi klima var daha tık diyeni olmadı japondan şaşmamak lazım

onurc
26-10-2016, 09:36
Kanka en güzeli bir hava perdesi ve salon kliması.ekşına gerek yok bence. yer nerde bu arada ? sen mi açıyorsun

ilbeyyagci
26-10-2016, 10:21
şirketin server odasıda dahil olmak üzere heryerinde yaz kış çalışan birsürü mitsubishi klima var daha tık diyeni olmadı japondan şaşmamak lazım

Klima şu anda en doğru seçim olacak haklısınız

Kanka en güzeli bir hava perdesi ve salon kliması.ekşına gerek yok bence. yer nerde bu arada ? sen mi açıyorsun

Kardeşim açtık 5 ay oldu, Küçükçekmece Cennet Mh.sinde E5 yakını baya gel beklerim.

E.Güleç
26-10-2016, 10:30
Yeni başladığım firmada ısınma sorunumuz var bizimde konu iyi denk geldi :) İlk düşünülen salon tipi bir klima ve rüzgar perdesiydi ancak bir arkadaş rüzgar perdesinin çok yakacağını belirtmiş. kullanıp tecrübe eden var mı sadece salon tipi klimaya mı yönelmek mantıklı ?

Dipnot :Dükkanımız Hırdavat malz. üzerine giren çıkan hiç bitmiyor gün boyu ve 1 kapımız sürekli açık.

onurc
26-10-2016, 10:32
Yeni başladığım firmada ısınma sorunumuz var bizimde konu iyi denk geldi :) İlk düşünülen salon tipi bir klima ve rüzgar perdesiydi ancak bir arkadaş rüzgar perdesinin çok yakacağını belirtmiş. kullanıp tecrübe eden var mı sadece salon tipi klimaya mı yönelmek mantıklı ?

Dipnot :Dükkanımız Hırdavat malz. üzerine giren çıkan hiç bitmiyor gün boyu ve 1 kapımız sürekli açık.

Abicim lütfen yanlış anlama dipnota istemsizce güldüm :D

E.Güleç
26-10-2016, 10:34
Abicim lütfen yanlış anlama dipnota istemsizce güldüm :D

yoo gülünmicek gibi değilki :D mecazi olarak algılama :D