PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio 1.6 16v sport

astrakeş
26-10-2016, 01:08
Arkadaşlar selamun aleyküm yaklaşım bir hafta on gün once astra j aracımı istanbula sattım. Şimdi kendime yeni araç bakıyorum açıkcası alacağım araçda belliydi baya araştırıp karar kılmıştım 1.7 dti. Herneyse arkadaşlar ben herzaman benzin aldığım için açıkcası bayadır mazotun fiyatına bakmıyordum yani 4.70 4.80 benzin geziyordu mazotta hatırladıgım 3.65 3.70 felandı ama baya olmuş heralde :D geçen otobüsle geçerken opette 4.27 mazotu görünce şok oldum :D ne zaman bukadar zamlandı noldu buna derken çoğu yerde 4.30 civarında gezdiğini söyledi bizim bi abi. Yani bende bidaha zaten benzinli araç almaya tövbeliydim ya dizel yada gazlı alacaktım. Şimdi durum böyleyken açıkcası corsadanda biraz soğudum yani en önemli sebep dizel olmasıydı bu gidişle benzine yetişecek çok bi önemide kalmadı gözümde bende 2. seçeneğim clio 1.6 16v sporta çevirdim. Donanım olarak en azından biraz daha dolu yarı deri koltuk sunroof deri direksiyon vs. tatmin edici, benim sormak istediğim arkadşalar benim baktığım fiyat aralığı 18-20 arası 160-200 bin km arasına bakıyorum acaba bu aracı alırken özellikle dikkat etmemiz geren şeyler varmıdır kronik olan durumlar varmıdır eski konuları araştırdım baya ama çoğu 2011 felandı acaba o günden bugune belki daha fazla bilgi sahibi olan vardır dıye düşündüm :D bikaç aracı kestirdim gözüme kendi şehrimde bu hafta veya onumuzdeki hafta almak istiyorum inşallah. Bide eski konularda yazılım headers filtre egzozla iyi yürüdüğü söyleniyor bu araçlara yazılım oluyormu ? atmosferiklerin çoğuna olmuyor diye biliyorum eğer oluyorsa yazılım+headers+filtre yaptırırım bu konudada bilgi sahibi olan varsa çok iyi olur herkese şimdiden teşekkürler. Arkadaşlar bu tip tek kapı araç önerisi olan varsa söyleyebilir araç 20 bin lira edermi etmezmi bilmiyorum ancak açıkcası içime sindi beğendim, temiz i ES ler 25 26 lara çıktığı bu piyasada bence fena değil

İnşallah perşembe bakmayı düşündüğüm araçlar bunlar (ilk attığımda gaz yok ona bide + lpg parası var)
Cookies and JavaScript support required (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-temiz-dosta-gider-346526859/detay)

Cookies and JavaScript support required (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-satiyorum-348825758/detay)

Fiyatta pazarlığa giderse eğer bunuda düşünürüm

Cookies and JavaScript support required (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-satilik-temiz-clio-sport-357102671/detay)

Erukay
26-10-2016, 01:18
İnşallah içinize sinen bi araç alırsınız, ilanların fiyatlarını görünce şok oldum piyasa nerelere gelmiş

Bu paralara temiz rs172 satıldığını hatırlıyorum yakın tarihlerde..

astrakeş
26-10-2016, 01:29
İnşallah içinize sinen bi araç alırsınız, ilanların fiyatlarını görünce şok oldum piyasa nerelere gelmiş

Bu paralara temiz rs172 satıldığını hatırlıyorum yakın tarihlerde..

hocam 1.4 is bakıyorum 98 modellere eli ayağı düzgün 20 den aşağı 1 tane yok, hadi 1.6 ies motordan yırtıyor bu araç neyden yırtıyor bi anlasam. Ep2 1.6 vtec bakıyorum 30 dan aşağı yok vtec 2 bakıyorum temiz 36 37 den aşağı hiç yok yani uçmuş uçmuş

CenkB
26-10-2016, 08:22
20 civarına alınabilecek bence mantıklı araçlardan. Daha dikkat çeksin derseniz aynı motor kodlu megane coupe bakabilirsiniz. Keyifli dikkat çeken bir araç. Bagajı dar ve arka koltuk dar tek sıkıntılar bu.
Bunlarda rolanti problemi olabiliyor. Gaz kelebeği temizliği veya rolanti motoru temizliği-değişimi ile haloluyor diye biliyorum.
Sunroof, kelebek camlar kronikdir. Çalışıp çalışmadığını kontrol edin(Clio da arka kelebek açılıyor mu, açılıyorsa elektronik mi bilmiyorum). Sunroof tamirine 400-500 lira gidiyor. Kelebek camları tamiri için fiyat bilmiyorum. Tuşlarda da arıza olabilir, motorda da.
Motor konusunda da hala kullanılan motor k4m. İçiniz rahat edilebilir. İyi bir ustaya baktırın sağlam diyorsa alın ki bakımlı bir motora denk gelirseniz sıkıntı yaşamazsınız.

YsfTzcn
26-10-2016, 08:40
Zamanında 2003 Clio Sport kullandım. Digital Kliması, Sunroofu falan çok keyifliydi. 15 e verdiğim aracı 23 e geri alamıyorum. :)

Eray
26-10-2016, 09:30
Komşumda var hergün hadımköy güngören yapıyo araba 400k+ km de araba şuan. Cayır cayır gidiyo hala. Hep aklımda olan araçlardan. Ama ben focusu almadan önce 14-15 e de ilan görüyodum sanki. 20 biraz fazla gibi geldi bana. İnşallah içinize sinen sorunsuz bir araç alırsınız

emir91
26-10-2016, 09:52
Arkadaşımda vardı seneler önce onun aracı öyle çokta kondisyonu iyi bir araç olmamasına rağmen filtre+ egzoz ile çok keyifliydi nedense çok daha güçlü arabalardan daha hızlıymış hissi yaşatıyordu içerde :D
zaman zaman ilanlara bakarım 2. araç alıyım keyfine diye :)

murat-m
26-10-2016, 10:26
2004-2011 yılları arasında kullandım. 2000 model ve 100.000 km.de 1 parça boyalı iken bir sinirle sattım hemde millet 14.000 verirken 8250 tl'ye. çok keyif alıyordum yaş daha gençti tabi. aracımda superchips-48'lik düz boru ve egzoz-k&n kutu içi filtre vardı ve muadillerine göre iyi yürüyordu. ben çok severdim inşallah sizde memnun kalırsınız.

astrakeş
26-10-2016, 10:50
Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkür ederim inanın alma sıkıntısı var şuyu büyü var diye yorumlar gelecek diye korkuyordum yorumları gorunce sevindim. İlk koyduğum ilana yarın bakmaya gideceğim hayırlısı olsun inşallah :)

KÖROĞLU
26-10-2016, 12:44
Çok yakın zamanda satın aldım sanırım tr deki en temiz araçlardan birini bularak aldım o da nasip diyelim. ( 1 parça boya - 140K km - jantlar orj, cam filmi dahi yok)

Rakam ilanlara göre oldukça uyguna geldi.

Araç hakkında izlenimim gayet keyifli bir sürüşü var. Dizel den geçince yüksek devirde yürümesine alışmak zor oldu sadece.

İçi çok geniş sayılmaz ( Genelde tek biniyorum) Yaşına göre donanımı fazlasıyla yeterli.

Lpg ile ekonomik sürekli ş.içi 9 - 10 lt civarı yakıyorum. Benzin ortalamam da 8.3 civarında ara ara sıkıştırıyorum.

Filtre yağ ve bakımı uygun. Bakım aralığı uzun. Arada rölanti problemi oluyor ama sıkıntı değil.

Arka koltuklar evet dar, bagaj da küçük. Std mı bilmiyorum ama benim aracımda isofix te var.

En kronik sorunu araştırdığım kadarıyla far sararması ve rölanti dalgalanması.

Lastiklerim sıfır olmasına rağmen abs sanırım biraz hassas ve erken devreye giriyor.

Donanım abs-klima- elk. cam ve ayna. Mercekli far (çok iyi aydınlatmıyor) Yükseklik ayarlı direksiyon ve sürücü koltuğu. Yol bilgisayarı vs.

f/p olarak gayet geçerli bir araba bana göre o yüzden de satın aldım zaten. Umarım gönlüne göre bir araç bulursun.

astrakeş
26-10-2016, 12:50
Çok yakın zamanda satın aldım sanırım tr deki en temiz araçlardan birini bularak aldım o da nasip diyelim. ( 1 parça boya - 140K km - jantlar orj, cam filmi dahi yok)

Rakam ilanlara göre oldukça uyguna geldi.

Araç hakkında izlenimim gayet keyifli bir sürüşü var. Dizel den geçince yüksek devirde yürümesine alışmak zor oldu sadece.

İçi çok geniş sayılmaz ( Genelde tek biniyorum) Yaşına göre donanımı fazlasıyla yeterli.

Lpg ile ekonomik sürekli ş.içi 9 - 10 lt civarı yakıyorum. Benzin ortalamam da 8.3 civarında ara ara sıkıştırıyorum.

Filtre yağ ve bakımı uygun. Bakım aralığı uzun. Arada rölanti problemi oluyor ama sıkıntı değil.

Arka koltuklar evet dar, bagaj da küçük. Std mı bilmiyorum ama benim aracımda isofix te var.

En kronik sorunu araştırdığım kadarıyla far sararması ve rölanti dalgalanması.

Lastiklerim sıfır olmasına rağmen abs sanırım biraz hassas ve erken devreye giriyor.

Donanım abs-klima- elk. cam ve ayna. Mercekli far (çok iyi aydınlatmıyor) Yükseklik ayarlı direksiyon ve sürücü koltuğu. Yol bilgisayarı vs.

f/p olarak gayet geçerli bir araba bana göre o yüzden de satın aldım zaten. Umarım gönlüne göre bir araç bulursun.

hocam yorumun için teşekkür ederim performans olarak nasıl peki

AliGizda
26-10-2016, 12:56
Sadece bu araç için demiyorum ama ben 2007 yılında üniversiteye giderken bakıyordum bu arabalar 180K' de geziyordu yıl 2016 9 yıl geçmiş arabalar haala 180K' lerde :)

Bende çok seviyordum bu arabaları, gerçekten çok donanımlı ve sorunsuz arabalar. Aynı motorlu Megane Coupe almıştım eşime sadece bir kere bakım yaptırıp 1 sene kullandık ve karla satmıştık. Fakat 20' li rakamlar vereceksem üzerine biraz daha ekler güzel bir RS alırım.

Şimdiden hayırlı olsun.

KÖROĞLU
26-10-2016, 13:02
hocam yorumun için teşekkür ederim performans olarak nasıl peki

Geçen bir düzlükte astra h ile bastık. Sanıyorum ki benzinli ve 1.6 idi muhtemelen (tanımıyorum) 2. vites te , net söylüyorum daha iyi gidiyor.

Ben c4 1.6 hdi otomatikten geçtim (110hp) clioya his olarak sanki c4 daha iyi gidiyor gibiydi. Ama binen herkes iyi gittiğini söylüyor, sanırım benim beklentim biraz fazla.

Ama kötü değil kesinlikle. Hafiflikten ötürü bir tık iyi emsallerine göre.

astrakeş
26-10-2016, 13:17
Sadece bu araç için demiyorum ama ben 2007 yılında üniversiteye giderken bakıyordum bu arabalar 180K' de geziyordu yıl 2016 9 yıl geçmiş arabalar haala 180K' lerde :)

Bende çok seviyordum bu arabaları, gerçekten çok donanımlı ve sorunsuz arabalar. Aynı motorlu Megane Coupe almıştım eşime sadece bir kere bakım yaptırıp 1 sene kullandık ve karla satmıştık. Fakat 20' li rakamlar vereceksem üzerine biraz daha ekler güzel bir RS alırım.

Şimdiden hayırlı olsun.

hocam konuda belirttiğim gibi ya dizel ya gazlı araç alıcam rs gaz olmadığna göre :)

astrakeş
26-10-2016, 13:18
Arkadaşlar 1.7 dti ile bunun arasında çok gidip geliyorum en iyisi biraz düşünmek acele etmiyim bu hafta düşünücem

mikelazi
26-10-2016, 13:20
ben olsam en son ilandaki araca bakardım.

hiç ellenmemiş,lpg takılmamış,km si düşük

hayırlısı olsun şimdiden

AliGizda
26-10-2016, 13:21
hocam konuda belirttiğim gibi ya dizel ya gazlı araç alıcam rs gaz olmadığna göre :)

Atlamışım orayı, 1.7 DTI kullanıyorum şu anda ben gayet memnunum. He kronik problemleri var ama hepsinin çaresi bulunmuş. En hoşuma giden tarafı ise yakıtı ve parça bolluğu.
Ben satıyorum arabamı düşünürsem PM gönderebilirsin.

Grimlord
26-10-2016, 14:52
Kronik arızalar yazılmış zaten, sunroof en can alıcı nokta, çok narin. Alırken iyi kontrol ettirmek gerek. Genelde sol sağ arka ayaklar kopar,isterseniz bende bir tane yedek var :)

Onun dışında cidden keyifli araba, donanım olarak eksiği yok yaşına göre.

astrakeş
26-10-2016, 16:01
Arkadaşlar çok temiz bi dti ye baktım bi saat önce araç çok güvendiğim bi ustamn ikinci aracı keyfe keder biniyor fiyatta frlan herşeyde anlaştık ancak araç ticari olarak geçiyor hususi değil. Arka camlar koltuklar var, vergisi ve her sene muayenesini göze almıştım ancak sigortayi bilmiyodum 2 bin TL ye yakın çıkıyor muş vazgeçtim bilgisi olan varmı acaba bukadar sigorta çıkıyorsa almam imkansız