PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'nin en iyi benzin istasyonları?

Berkant_R32
27-10-2016, 14:53
yakıt kalitesi olarak, hizmet olarak en iyi benzin istasyonları sizce hangileridir?

ayrıca sürekli yollardayız, başka illerdeki benzinlikleri de öğrenmiş oluruz:)

ufuksaracci
27-10-2016, 14:57
İzmir - Fatih Kolejinin oradaki Güzelyalı Shell. Shell'in kendi istasyonu .

exclusive
27-10-2016, 15:11
Bence Shell neden Shell hem yıllardır bayisiyiz hem de Shell de müşteri memnuniyeti market ürün çeşitliliği tuvalet temizliği yakıt kalitesi hepsi standartların üzerinde. Adamların arge ye harcadığı para işlerine gösterdiği özeni ortaya koyuyor

KÖROĞLU
27-10-2016, 15:21
Eski bir koç çalışanı olarak çok objektif olamam belki ama, uzun yolda hangi opet te durduysam ne yakıt için ne de market ve wc için sıkıntı yaşamadım.

Özellikle lavabolar diğer istasyonlara göre çok iyi durumda.

Hatta en son dokunmadan açılan kapılar yapılmaya başlanmıştı çok çok iyi bir uygulama.

Sakarya içinde yakıt olarak şirket araçları tüm mazotları erenlerdeki ve ada avm nin oradaki p.o den alıyorlar oradan da bir sıkıntı yaşamadık.

twin
27-10-2016, 15:36
yakıt kalitesi olarak, hizmet olarak en iyi benzin istasyonları sizce hangileridir?

ayrıca sürekli yollardayız, başka illerdeki benzinlikleri de öğrenmiş oluruz:)

edirne'de nereden yakıt alıyorsunuz ve memnun musunuz ?

HondatugraL
27-10-2016, 15:37
Opetin üstüne tanımam özellikle birçoğumuzun yakıt dışında tuvaletide kullandığını düşünürsek wc temizliği olarak TR deki hiçbir istasyon bırakın rakip olmayı yanına bile yanaşamaz. Araç lpg li olunca gaz olarakta aygazdan şaşmıyoruz bu yüzden herdaim opetten opete yakıt alıyoruz.

Berkant_R32
27-10-2016, 15:55
edirne'de nereden yakıt alıyorsunuz ve memnun musunuz ?

totali kullanıyorum. bir sorun ile karşılaşmadım.

ayrıca marka değil, istasyon olarak fikir vermek daha iyi olacak

twin
27-10-2016, 15:59
totali kullanıyorum. bir sorun ile karşılaşmadım.

ayrıca marka değil, istasyon olarak fikir vermek daha iyi olacak

O zaman kendi işyerimiz yeniimaretteki aytemiz'i tavsiye edebilirim :)

AşkınS.
27-10-2016, 16:06
Uzun yollarda genelde opette duruyorum çünkü temiz ve yakitindan da problem yasamadim. Zonguldak merkezde petrol ofisinden alıyorum onun sebebi de burdaki güler yüzlü insanlarin çalışmasıdır.

golgeoyunu03
27-10-2016, 16:10
opet'in tuvaletleri tartışmasız en temizi..

bhb
27-10-2016, 16:10
WC opetin sosyal sorumluluk projelerinden. Bayinin insiyatifinde olan bişey değil

AykutB.
27-10-2016, 16:11
Bp bayisi olduğumu belirterek başliyim objektif olmak gerekirse opetin tuvalet temizliğini hiç bir istasyonda görmedim. Babam aşırı titizdir ama kendi tuvaletlerimizi bile opetler kadar temiz bulamıyorum bezen. Yakıt kalitesi olarak benzinli araç kullandığım için shell ve bp gayet iyi. Dizel araçlarda kamyoncu tanıdıklarımdan ve müşterilerimden duyduğum Bpnin daha iyi olduğu menzilinin daha uzun olduğu yönünde. Şekerpınar Honda yolu üzerinde Bp istasyonunu babam ve arkasındaki yıkamayı ben işletiyorum her zaman çay çorbaya beklerim.

tylan
27-10-2016, 16:35
Bp den başka benzin- mazot almam yıllardır bi tane bile sorun yaşamadım Lapseki de Aydoğan BP i gözüm kapalı tavsiye ederim hem wc si hem marketi hmde yakıtı üst düzeydedir zaten yıllardır ödüllü işyeridir

Gry
27-10-2016, 16:50
opetin wc leri , shell in yakıtı bence iyi

Slipshod
27-10-2016, 16:56
Nazilli'de pehlivanoğlu shell'den alıyorum otogarın yanında. Yollarda yakıt shell alırım ama mola, wc için kesinlikle opet. shell marketin starbucks kahvesini tavsiye ederim ama.

İbrahim Erdem
27-10-2016, 17:05
Ankara Gölbaşı Shell

Yakıt olarak iyi. Lavabo fena değil. Mogan gölü kenarı olunca manzarası da var.

denizhandinc
27-10-2016, 17:21
yakıt olarak, market olarak, wc olarak kesinlikle opet

AliDogukan
27-10-2016, 17:25
Mazot Shell
Benzin Opet
LPG Aygaz diyorum

enesy
27-10-2016, 17:28
Antalya da havalimanından kundu ya giderken sağdaki shell kesinlikle tuvaleti en temiz shell. Kolonyasindan tuvalet kağıdına herşey üst düzey. Yine antalya da hilmi beken petrol tuvaletlerin tasarımı süper bakır borular vs otel tuvaleti gibi.
İstanbul da da opetten şaşmam.

Ufuk
27-10-2016, 17:44
Üstteki postlarda exclusive tahir abilerin shell istasyonları var. Bende kendisiyle sohbet ettim. Evime de yakın oradan alıyorum sürekli.

fdoganb
27-10-2016, 18:01
5 senedir hiç sekmez şirket araçları dahil tüm araçlara shellden alıyorum. Uzun yolda özellikle dikkat ederim. Bulamazsam gözüm kapalı opete de girerim. Söylendiği gibi çok temiz istasyonları.

Zero
27-10-2016, 18:14
Market shell,wc opet, benzin ise kesinlikle ama kesinlikle Bp 95+

R.I.P
27-10-2016, 20:21
aydında shellden alırdım 30bin km boyunca hiç ''dpf sürmeye devam edin'' uyarısı almadım. fakat son 5bin kmdir yalovada opetten alıyorum 2 defadır bu uyarı çıkıyor. bayiden olacağını sanmıyorum ama katkıların bu kadar etkileyebileceğine inanmakta güçlük çekiyorum.

R.I.P
27-10-2016, 20:22
aydında shellden alırdım 30bin km boyunca hiç ''dpf sürmeye devam edin'' uyarısı almadım. fakat son 5bin kmdir yalovada opetten alıyorum 2 defadır bu uyarı çıkıyor. bayiden olacağını sanmıyorum ama katkıların bu kadar etkileyebileceğine inanmakta güçlük çekiyorum.

belirtmeyi unutmuşum 68bin kmdeki 1.3cdti astra j

Kullanıcı
27-10-2016, 20:28
Artık bana hepsi aynı geliyor bir tek Opet'ten almamaya çalışıyorum çünkü alırsam aracın sesi rolantisi hemen değişiyor sesli çalışıyor.(araç 1.5Dci)

Hizmet konusuna gelirsek firmaların kendi istasyonları daha iyi oluyor Pompacı havalı havalı sanki ondan dileniyormuşsunuz gibi davranmıyor.

Temizlikte ise Açık ara Opet uzun yolda filan hep opet'te ihtiyaçlarımı gideriyorum(market vb.)

oguzedr
27-10-2016, 20:34
edirne için kesinlikle bp derim , bp istasyonu biraz il dışında ama kesinlikle gayet iyi

Yigit-Y
27-10-2016, 20:53
Florya Shell
Yenibosna Opet

İyi

En kötü istasyon

Bahçelievler BP yaşam hastanesi çaprazı
Allah oranın belasını vermiş :)

Kesinlikle Shell ve Opet dışında kullanmıyorum

Bp nin uzun menzil hikaye opet daha iyi şahsi fikrim

Ssamet
27-10-2016, 20:55
Shell performans olarak iyi bence. Memnunsan değiştirmiceksin.

fthdrn
27-10-2016, 20:59
Ataşehir shell :)

İbrahim33
27-10-2016, 21:09
konu amacından sapmış biraz :) bende cehalet döneminde soilden alırdım en ufak memnuniyetsizlik yaşamadım menzil ve performans olarak ancak son 2 yıldır eşeği sağlam kazığa bağlama adına hep opetten alıyorum mazotu. depoda 40 lira kar edeceğim diye kalitesiz yakıt alıp enjektörü pompayı ele almaya gerek yok :)

ayrıca belirtmek isterim ki , bu tür şeylerin hesabını etmem ama s.kilmek insanın hoşuna gitmiyor. ankara gölbaşı shell markette cam şişe coca cola ve falım şekesiz sakıza 3.75 para istedi market , hayırdır dedim soygun mu yapıyorsunuz ? 15 - 20 km sonraki opette 2 liraya aldım aynı ürünü. mesele 1-2 lira değil ama keriz yerine konmak kötü.

birde shell gölbaşı hamlakit eskiden müşteriye az birazda olsa ilgi gösterirdi , (hoş zaten lazlar sert mizaçlı olur) ama son 3-5 aydır iyice ters olmuşlar herhalde parayı bulunca. la nedir bu bi şeyler söylüyoruz yemek için bi dayak yemediğimiz kalıyor. hoş bir dahada gitmem zaten. şereflikoçhisara 50 km kala anadolu sofrası var kamyoncu lokantası oraya takılırım artık. gözünü seveyim bizim güneydoğu doğu anadolu insanının misafirperverliğini , esnaflığını , işletmeciliğini....

sayısız sefer doğu anadoluya gitmişimdir ticaret için orada gördüğüm iyiliğin hürmetin insanlığın 10 da birini batıda görmedim. türkiyemin her tarafını severim sadece bu sene 15 -20 sefer denizli manisa ve ekseriyetle izmire gidiyorum araba almaya adam sormuyor tanrı misafirisin , aç mısın tok musun ? öldün mü kaldın mı yol nasıl geçti ? vs.

alperaslann
27-10-2016, 22:08
Dizel araç geldiğinden beri Shell'den alıyorum bi sıkıntısını görmedim sadece fazla yaktırıyor diyorlar. Belirli bir istasyon yok benim :)

Ferhat_V
27-10-2016, 22:16
benzini sheelden aklıda kelden alıyorum..:D

şaka bi yana eğer fulleyeceksem bp..yol üstü 50 100 tl alıcaksam büyük markalar opet bp sheel vs ama istasyon seçmiyorum

Ertekin
27-10-2016, 23:12
Benzini shell den
Aklı kelden alıcan..

Bide ormana yakın domuzdan
Anasına yakın kızdan uzak durucan..

-Murat Özcan-
27-10-2016, 23:40
Wc olarak opeti tek geçerim yeni sistemlerde kapıları el ile dokunmadan açılıyor sensörlü hiç bir yere hijyen açısından temas yok çok temiz ve titizler firma olarak,mazot olarakta ben sürekli Bp den alırım yoksa da Opeti tercih ederim

MK8800
27-10-2016, 23:49
Mersin - Ankara güzergahında Aksaray Shell tavsiye edebilirim . Yakıt olarak bir artısı olmasa da sorun yaşamadım ama tesis olarak wc , mcdonalds vs hem tercih çok hemde temiz .

rain man
27-10-2016, 23:54
Total opet ve shellı saydığım sıraya göre 3er depo denedim. En menzilli total ondan daha performanslı fakat kısa menzilli opet her ikisini de yeterince sağlayan shell gibi geldi. Çok zorda kalmamışsam aynı numaralı pompadan alıyorum hep memnunum.

ramo35
28-10-2016, 00:19
anadolu yakası optimum un ordaki karşılıklı shell ler 2 side shell in kendi işletmesinde tavsiyem anadolu yakasındakiler mümkün olduğunca ordan almasıdır

Berkant_R32
28-10-2016, 00:47
WC opetin sosyal sorumluluk projelerinden. Bayinin insiyatifinde olan bişey değil

Olay opetin wc olayı değil. olay bayi-istasyon bazında fikir almak. yoksa opetin wc'lerinin temiz olduğunu sağır sultan biliyor.

İbrahim33 ün de dediği gibi biraz konu amacından sapmış, marka değil, istasyon olarak sordum zaten. Ben totali örnek verdim, neden denirse, o zamanlar lpg'si uygundu hatta yanlışım yoksa edirne'deki en uygun lpg'yi satıyorlardı ve merkezi denilebilecek bir konumda olduğu içindi.

Berkant_R32
28-10-2016, 00:52
Bu arada acil olarak yakıta ihtiyacım yoksa, özellikle gidip mehmetçik vakfının benzinliklerini kullanıyorum. Onlarca kez yakıt aldım, hiçbir sorun ile karşılaşmadım. maslak'takinin marketi macro center gibi zaten başarılı bayağı.

fosgate
28-10-2016, 06:26
İzmir -İstanbul yolunda Akhisar sonrası Gelenbe mevkiinde Cerentur Shell şimdiye kadar karşılaştığım en temiz en nezih istasyon :icon_tup:

Tunacan
28-10-2016, 08:25
Ankara için konuşmam gerekirse, Eskişehiryolu Gordion AVM yi geçtikten hemen sonraki Mehmetçik Vakfına ait olan OPET' tercih ediyorum.
Çalışanları efendi, içerisi temiz, ürünlerde sıkıntı yok vs.. Tavsiye ederim.

makif84
28-10-2016, 08:42
Şahsi aracım için Opet kurtuluş.Şirket için dikmen caddesindeki P.O. ikisi de temiz,marketlerde çeşitlilik bol ve şimdiye dek yakıtlarından bir sıkıntıyla karşılaşmadım

ERkut 205
28-10-2016, 08:57
Şehirler arasında %100 opet girerim. Şehir içi şahsi aracıma yakıt aldığım Ankara Şaşmaz Shell.

Orhan
28-10-2016, 08:59
Shelin kendine ait istasyonlarında yakıt 10 numara
Opetten taşıt tanıma ile mazot alıyoruz mazot kalitesi malesef düştü.

mikelazi
28-10-2016, 12:59
maltepe e-5 shell.zaten bildigim shellin kendi yeri

Grimlord
28-10-2016, 13:05
Şaşmaz shellden başka hiç almıyorum neredeyse.

snrk
29-10-2016, 18:17
Hangisi camları silmiyorsa ona geçecem artık. Petrol Ofisinden sıkılmaya başladım sırf bu yüzden. 5dk önce yıkayıp kuruladığım aracın bile camını sildiler. Var mı camlara dokunmayan benzin istasyonu tavsiyesi?

Tibia
29-10-2016, 19:43
Şaşmaz shellden başka hiç almıyorum neredeyse.

Neredeyse 1 senedir şaşmaz shellden alıyorum yakıtı. Ancak en son 250 liraya depo fulledim 400 km falan gidebildim. Normalde 600 km civarı rahat gidiyorum. Arabanın performansı da az da olsa düştü. (ya da bana öyle geldi)

Arabada sorun olduğunu düşünürken başka bir istasyondan aldım ve tüketim normale döndü.

Bu arada her zaman vpower kurşunsuz alıyorum. Bir süre o istasyondan uzak duracağım sanırım.

Grimlord
29-10-2016, 20:16
Neredeyse 1 senedir şaşmaz shellden alıyorum yakıtı. Ancak en son 250 liraya depo fulledim 400 km falan gidebildim. Normalde 600 km civarı rahat gidiyorum. Arabanın performansı da az da olsa düştü. (ya da bana öyle geldi)

Arabada sorun olduğunu düşünürken başka bir istasyondan aldım ve tüketim normale döndü.

Bu arada her zaman vpower kurşunsuz alıyorum. Bir süre o istasyondan uzak duracağım sanırım.

Şimdiye kadar hep dizel araç kullandım bir sıkıntı yoktu yakıttan dolayı, şimdi benzinli araca geçtim, önce petrol ofisi sonra shell aldım. Bana da po sanki daha performanslı gibi geldi. Haklı olabilirsin.

BoraÇİFTÇİ
05-02-2018, 05:37
Son zamanlarda önce bp sonra shell in yakıt kalitelerinde fark edilir oranda performans kayıpları var.

Acaba aynı sorunu deneyimleyen varmı.

EnesAksu
05-02-2018, 07:19
shell ve lukoil çok iyi . aytemiz ve opet alınca araba zorla gidiyor. Bp de orta şekerli

M3CSL
05-02-2018, 08:27
Lpgde pek fark olurmu acaba?gaz basıncı önemliymiş sanırım.

997TT
05-02-2018, 09:13
Gaz basıncı ne olaki acaba?