PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ağ Menzil arttırıcı

Gko
28-10-2016, 11:25
4 katlı müstakil evde yaşıyorum modem 1. katta duruyor. 4. katta wi-fi'ın çekim gücü yok denecek kadar az o yüzden menzil arttırıcı almak istedim bu ürün işimi görür mü ? Fazla para vermek istemiyorum.

TP-LINK TL-WA854RE 300 Mbps N Kablosuz Wall Plug Kolay Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wa854re-300-mbps-n-kablosuz-wall-plug-kolay-kurulumlu-evrensel-menzil-genisletici-p-BD501264)

ayrıca bunu 2. kata falan mı takmam gerekiyo.

Gko
28-10-2016, 11:26
konu bağlığı yine çok açık olmuş :D

yeni türkçe mi seçmemiz gerekiyo bu sorunu yaşamamak için ?

fthdrn
28-10-2016, 11:27
Ranthor görmesin :D

imprezaWRC
28-10-2016, 11:29
konu bağlığı yine çok açık olmuş :D

yeni türkçe mi seçmemiz gerekiyo bu sorunu yaşamamak için ?

Yeni Türkçe'yi seçince düzeliyor. Ranthor kırmızı hapı içersen herşey düzelecek :D :D

Eray
28-10-2016, 11:31
Biz buna benzer bir iş için giriş kattan 5. kata kablo çekip router kullandık hızı filan gayet güzel bir sıkıntı yaşamıyoruz. Kullanım şeklinize uygunsa bu yolu da düşünebilirsiniz.

bad cat
28-10-2016, 11:47
İlk posttaki ürünü 1 haftadır kullanıyorum. Benim 2 depo arası yaklaşık 50 metre. İkinci deponun oraya bu adaptörü taktım. Orta seviye sinyalle bir ip kamera ve 3 telefon bağlı olduğu için bağlantı biraz yavaş. Demir kepengi kapattım mı malesef bağlantı gidiyor. Siz modemi 2. Kata falan alıp kullanırsanız faydalı olabilir.

McKrop
28-10-2016, 13:25
Ben maksimum performansı yazayımda ona göre hesapla sen :) öncelikle 11ac destekli 5GHzli bir modem alman gerekiyor. Fakat bu 11ac nin menzili çok düşük 5GHz sinyali taşımak için her bir kata 11ac 5GHz destekli router alman gerekebilir. Modem ve router 11ac 5GHz destekli olması şart. Diğer türlü 2.4GHz bandından sinyali taşımış olursun internet hızın düşer. Iphone 5,6,7 gibi cep telefonları wireless sinyalini 5GHz den direk çekebiliyor. Tavsiye olarakta, yine maksimum performansa göre yazıyorum; Air 5760 modem, Air 4920 Router kullanırsan ikiside 11ac 5GHz destekli olduğundan birbirlerine 5GHz den bağlantı kuracaklar ve kablo çekmeyle neredeyse birebir olacak derecede interneti taşımış olursun. Fakat dediğim gibi 5GHz nin menzili çok düşük fakat AirTies ın MESH teknolojisi sayesinden diğer ürünlere göre daha iyi kapsama alanı sağlar

Gko
28-10-2016, 13:44
Ben maksimum performansı yazayımda ona göre hesapla sen :) öncelikle 11ac destekli 5GHzli bir modem alman gerekiyor. Fakat bu 11ac nin menzili çok düşük 5GHz sinyali taşımak için her bir kata 11ac 5GHz destekli router alman gerekebilir. Modem ve router 11ac 5GHz destekli olması şart. Diğer türlü 2.4GHz bandından sinyali taşımış olursun internet hızın düşer. Iphone 5,6,7 gibi cep telefonları wireless sinyalini 5GHz den direk çekebiliyor. Tavsiye olarakta, yine maksimum performansa göre yazıyorum; Air 5760 modem, Air 4920 Router kullanırsan ikiside 11ac 5GHz destekli olduğundan birbirlerine 5GHz den bağlantı kuracaklar ve kablo çekmeyle neredeyse birebir olacak derecede interneti taşımış olursun. Fakat dediğim gibi 5GHz nin menzili çok düşük fakat AirTies ın MESH teknolojisi sayesinden diğer ürünlere göre daha iyi kapsama alanı sağlar

Modemim tplink o yüzden tplink baktim birde bu ürünün fiyatı da uygun o yüzden :D