PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komple boyalı araç

astrakeş
28-10-2016, 21:37
Arkadaşlar her sene böyle bi konu açılıyor bilmiyorum bu kaçıncı ama :D Clio mu alsam corsamı felan derken tesadüfen bir megan coupe denk geldi açıkcası tipini corsadan daha cok beğendim ailemin eski aracı megane sedandı 2002 1.4 motor 7 sene bindi peder ne bakım ne bişey hiç bakmazdı bakımına felan 7 sene tık demedi araba, onuda 2 sene once hertarafı çizik vuruk vs oldu diye komple boyaya sokmuştuk çok düzgün biyerde kız gibi çıkmıştı :) araç megane coupe 2001 makyajlı 1.6 16v galiba bu k4m motora sahip. Araçta bagaj hariç komple boya var alcağım kişi bi akrabasından almış aracı güneş yanıkları oldugu için tavanı boyattıklarını söyledi aracın boyasının şuanki durumu diğer 15 yaşındaki araçlara bin basar öyle diyim düzgün yapılmış boyası dışıda içide tertemiz ancak motorunu daha gösteremedik pazartesi inşallah motoru ustaya göstericez ordanda bi expere sokarım ne olur ne olmaz kafa karışmasın salı günüde satışı alırım eğer motor düzgün çıkarsa ancak öz abim gibi sevdiğim bi abim alma satarken çok sıkıntı olacak felan diye zorluyor :D bende aracı beğendim açıkcası yani clioya göre felan içi hem geniş hem daha albenili ve güzel km 205 binde değişen yok bu arada. Siz ne dersiniz acaba hala boyalı araç takıntısı bukadar devam ediyormu açıkcası benim boyaya karşı hiçbir ön yargım yok yani benim için sıkıntı değil direklerde kulelerde sıkntı olmadıgı sürece ancak satarken 15 e satmıyayım ondan korkuyorum bu arada arza problem olmassa inşallah en az 2 sene binerim araca yani 16 yaşında girecek bi araç inşallah ağır kazası yoktur diyorum :) Clio 1.6 sportlarda boyasızını bulmak mümkün ancak meganlarda çok çok zor bu arada fiyat 18 bin tl dediğim gibi aracın görünen her hangi bi kusuru yok temiz motorunda temiz oldugunu varsayarsak siz ne dersiniz. İyi forumlar herkese

_driver_
28-10-2016, 23:01
İçinize sindiyse alın. nice araçlar var komple işlem görmüş hala ederinden kat kat fazlasına satılan. Siz iki sene kullanırım diyorsunuz o arada kar bile edebilirsiniz Türkiye piyasasında

astrakeş
28-10-2016, 23:04
Yorum için teşekkür ederim hocam pasaklı olmasından temiz boyalı olması taraftarıyim bende. Çocukta exper raporu var ama ben yinede sokucam expere. Motor durumu yüzde 89 diyor bunun bi geçerliliği varmı acaba yani gerçekten öyle olçuyormu yoksa tırıvırı mi. Çünkü bende kendi 2015 j kasayı satarken 115hp araç 109 hp çıktı o yüzden :D

Yigit-Y
28-10-2016, 23:06
Rakam uygunsa satarkende değişen birşey olmaz

İşçilik iyi olsun yeterki

_driver_
28-10-2016, 23:07
Kullanım yağ değişim zamanı vs diye liste uzar gider o konuda. Gösterin içinize sinerse alın

EREN34
28-10-2016, 23:13
Güneş yanığından tavan boyalı ama bagaj boyasız kısmı biraz kafa karıştırıcı bence.

Millette boya takıntısı hala var. 15 yaşındaki arabada boya bakan adama zaten araba satmayın. Sinirlerinize yazık

astrakeş
28-10-2016, 23:34
Güneş yanığından tavan boyalı ama bagaj boyasız kısmı biraz kafa karıştırıcı bence.

Millette boya takıntısı hala var. 15 yaşındaki arabada boya bakan adama zaten araba satmayın. Sinirlerinize yazık

Hocam o kısım benimde kafami kurcalıyor ancak bu cliolarda felan yokta hangi megan ilanına gitsem iki araçtan birinin yüzde yüz açıklamasında şu var araçta güneş yanığı vardır. Eski megane 1 aracimizda bagajda olmuştu tavanda yoktu. Gerçekten boyami dandik nedir megane 1 lerde bu sorun kesin var çünkü bu kadarı tesadüf olamaz. Şasi direklerini vs işlem yok kesinlikle dedi çocuk tabi onu experde gorucez ancak direklrde vs sorun yoksa aracın takla vs. Atmış olasılığı hala varmıdır acaba bu konulara biraz yabancıyım kusura bakmayın

darkmoon
29-10-2016, 01:06
boya takıntısı olur ama nede olur 3 yaşında 5 yaşında 6-7 yaşında araç alırsan cidden bende düşünürüm neden komple boyalı diye. hadi bel altı falan anlarım ama tavan dahil olursa kıllanırım..

ama şimdi gelelim 10-15 yaşındaki araca o aracın zaten normal boyası çok çok çok iyi bakılmamışsa işi bitmişdir.. boyanında pigmetinde bir ömrü var.. güneşde çokda kalmışsa boyada vernikde atar zamanla boyanın rengide açılır.. tabii 10-15 yılın yorgunluğuda cabası çizikler ,taş izleri, olmadık dış etkenler lekeler v.b .. boyanması garipsemem yeterki boyası çok iyi olsun..

Zaten bir şeyi varsa ekspertiz denen bir şey var.. sokarsın servise içine sinmesse birde ustana gösterirsin hepsi temiz şasede poryada direklerde tavanda işlem yok derse olay benim için biter isterse 2 kez komple boyatsın gider alırım aracın mühendisliği sağlam oldukdan sonra sorun olmaz..

astrakeş
29-10-2016, 01:10
boya takıntısı olur ama nede olur 3 yaşında 5 yaşında 6-7 yaşında araç alırsan cidden bende düşünürüm neden komple boyalı diye. hadi bel altı falan anlarım ama tavan dahil olursa kıllanırım..

ama şimdi gelelim 10-15 yaşındaki araca o aracın zaten normal boyası çok çok çok iyi bakılmamışsa işi bitmişdir.. boyanında pigmetinde bir ömrü var.. güneşde çokda kalmışsa boyada vernikde atar zamanla boyanın rengide açılır.. tabii 10-15 yılın yorgunluğuda cabası çizikler ,taş izleri, olmadık dış etkenler lekeler v.b .. boyanması garipsemem yeterki boyası çok iyi olsun..

Zaten bir şeyi varsa ekspertiz denen bir şey var.. sokarsın servise içine sinmesse birde ustana gösterirsin hepsi temiz şasede poryada direklerde tavanda işlem yok derse olay benim için biter isterse 2 kez komple boyatsın gider alırım aracın mühendisliği sağlam oldukdan sonra sorun olmaz..

Hocam valla içimi rahatlattiniz teşekkür ederim

EREN34
29-10-2016, 09:18
Hocam o kısım benimde kafami kurcalıyor ancak bu cliolarda felan yokta hangi megan ilanına gitsem iki araçtan birinin yüzde yüz açıklamasında şu var araçta güneş yanığı vardır. Eski megane 1 aracimizda bagajda olmuştu tavanda yoktu. Gerçekten boyami dandik nedir megane 1 lerde bu sorun kesin var çünkü bu kadarı tesadüf olamaz. Şasi direklerini vs işlem yok kesinlikle dedi çocuk tabi onu experde gorucez ancak direklrde vs sorun yoksa aracın takla vs. Atmış olasılığı hala varmıdır acaba bu konulara biraz yabancıyım kusura bakmayın

Direkler ve kapı içlerinde ve b postta işlem yoksa al gitsin derim. Ben zamanında f7r alırken değişeni var mı, motor şanzıman iyi mi diye baktım ve aldım. En ufak bir sorun yaşamadım.

İbrahim33
29-10-2016, 09:29
boyalıysa boyalı parasına alın , satarkende boyalı parasına satarsınız. mantık basit :)

astrakeş
29-10-2016, 13:50
Direkler ve kapı içlerinde ve b postta işlem yoksa al gitsin derim. Ben zamanında f7r alırken değişeni var mı, motor şanzıman iyi mi diye baktım ve aldım. En ufak bir sorun yaşamadım.

Teşekkür ederim hocam bakalım pazartesi gorucez inşallah :)

gokhankenar
29-10-2016, 16:13
İnsanlar hala şu kafadan kurtulamadı. ''Bu arabayı sakın alma satamazsın elinde kalır veya son sahibi olursun'' Ya bi gidin artık. Satılmayacak araba yoktur. kaba tabirle söyleyecek olursam da '' Kör atın kör alıcısı olurmuş'' Bence orası burası vuruk kırık olup boyasız değişensiz oalcağına komple boyalı olup tertemiz dursun daha iyi...

tylan
29-10-2016, 17:29
15 yaşında bi araba da komple boya olması kadar normal bişey yok. sadece macun yüzdesine bak sadece renoların kaportası macunu sevmiyor usta şişirdiyse macunu ilerki zamanlarda patlak verir can sıkar. Bide şase ucunda macun varsa takma şase ucu çok zayıf direklerinde kaynak varsa uzaklaş. İlla kasma yapıyor kapı kapanmıyor. özellikle elektroniğe baktır beyin arızası falan can sıkabılır

pirasa
29-10-2016, 21:05
BMW 3. The roof replacement. Замена крыши. - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Q11-jI5xAGk)

bak bu araçta boya yok mesela :D

gan
29-10-2016, 22:27
BMW 3. The roof replacement. Замена крыши. - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Q11-jI5xAGk)

bak bu araçta boya yok mesela :D

Ufkum açıldı. Hep tavan değişimlerini direkten kesilerek yapıldığını görmüştüm. Modeline göre bu şekilde yapılabiliyor demek ki. Adam istese sunrooflu tavan bile takabilirmiş :)

astrakeş
29-10-2016, 23:26
15 yaşında bi araba da komple boya olması kadar normal bişey yok. sadece macun yüzdesine bak sadece renoların kaportası macunu sevmiyor usta şişirdiyse macunu ilerki zamanlarda patlak verir can sıkar. Bide şase ucunda macun varsa takma şase ucu çok zayıf direklerinde kaynak varsa uzaklaş. İlla kasma yapıyor kapı kapanmıyor. özellikle elektroniğe baktır beyin arızası falan can sıkabılır

hocam dediğiniz olay başımıza geldi eski megane 1 aracımızda ilk biyerde tavanı boyaya verdik 15 gün sonra boya kustu bikaç ay öyle gezdik sonra bosch yetkili servisinde araç komple boyandı ve hiçbi sıkıntı olmadı. Hocam bu direklerde kaynak vs. ve elektronik arzası experde çıkar diye tahmin ediyorum 2. aracım olacak daha inşallah ilki 0 dı o yüzden expere felan gitmişliğim yok sadece satarken gittim o yüzden yabancıyım. Kaynak vs oldugunu ustada anlayabilir mi, elektronik arzada experde çıkar diye düşünüyorum ama dediğim gibi pek bi bilgim yok ama expersiz almıycam mutlaka sokucam :)

astrakeş
29-10-2016, 23:28
İnsanlar hala şu kafadan kurtulamadı. ''Bu arabayı sakın alma satamazsın elinde kalır veya son sahibi olursun'' Ya bi gidin artık. Satılmayacak araba yoktur. kaba tabirle söyleyecek olursam da '' Kör atın kör alıcısı olurmuş'' Bence orası burası vuruk kırık olup boyasız değişensiz oalcağına komple boyalı olup tertemiz dursun daha iyi...

Aynen hocam bende %100 bu şekilde düşünüyorum, foruma konuyu açtıktan sonrada aldığım mesajlarla kafamdaki soru işaretleri gitti normalde aracı almadan satmayı düşünmeyi hiç sevmem ancak bikaç tanıgıım aynı şeyleri söyleyince dert oldu içime ama eğer motorda inşallah temiz çıkarsa sıkıntı olmazsa aracı gerçekten çok beğenerek ve içime sinerek almış olucam bence en önemliside bu :)

gokhankenar
30-10-2016, 15:51
Aynen hocam bende %100 bu şekilde düşünüyorum, foruma konuyu açtıktan sonrada aldığım mesajlarla kafamdaki soru işaretleri gitti normalde aracı almadan satmayı düşünmeyi hiç sevmem ancak bikaç tanıgıım aynı şeyleri söyleyince dert oldu içime ama eğer motorda inşallah temiz çıkarsa sıkıntı olmazsa aracı gerçekten çok beğenerek ve içime sinerek almış olucam bence en önemliside bu :)

Hayırlısı olsun :) Bizim insanımız çok sever boş konuşmayı bol keseden atmayı hiç kimseyi takma kendi bildiğin gibi yap ;)

Birkan61
30-10-2016, 18:56
Valla o yaşta araba aldığımda boya durumu o an güzelse, komple boyattığı için satıcıya teşekkür dahi ederim.

Ben boyasız 406 aldım ama boyada çizikler vernik atmaları arabaya binesim gelmiyordu

tavanda sıkıntı yok tavan hariç bi boyattım mal antilop :)

19.300e aldığım araca 26 lira verdiler ve evet bende vermedim :D

http://i.hizliresim.com/A3aO1Q.jpg

astrakeş
30-10-2016, 23:42
Valla o yaşta araba aldığımda boya durumu o an güzelse, komple boyattığı için satıcıya teşekkür dahi ederim.

Ben boyasız 406 aldım ama boyada çizikler vernik atmaları arabaya binesim gelmiyordu

tavanda sıkıntı yok tavan hariç bi boyattım mal antilop :)

19.300e aldığım araca 26 lira verdiler ve evet bende vermedim :D

http://i.hizliresim.com/A3aO1Q.jpg

Maşallah hocam nazar değmesin

astrakeş
30-10-2016, 23:46
Aracıda şöyle göstereyim

http://i.hizliresim.com/yVQvWM.jpg

http://i.hizliresim.com/VEdG7R.jpg

kiraccemal
31-10-2016, 13:09
Araç gayet güzel diri duruyor. Motorda sıkıntı yoksa şimdiden hayırlı olsun.

mertrs
31-10-2016, 14:23
Aracta sunroof yok gibi goruyorum resimden sanırım koltuklarda kumas koltuktur. 18 e alicaksaniz cok para bence daha uyguna deri doseme sunroof vs full olanlarindan bulabilirsiniz :) bu arada arac 2000 model sabırım 2001 ler full olarak cikti

semavi
31-10-2016, 14:33
Tavan dahil boyalı lacetti aldım... Araba çok düzgündü ama sanırım yüksek bir şeye (muhtemelen kamyon yada direk) çarpmış. Büyük darbesi olmasada sonuçta boyalı idi... Sağ iki kapı dışında araba çok temizdi tabi... ucuza aldım... Ucuza yazdım 1 günde sattım...

Fiyat makul ise ben boyasına bakmam aldığım arabaların... Benim gibi olan bir çok kişide var.. yada bana denk geliyorlar demekki :D

astrakeş
31-10-2016, 19:38
Arkadaşlar bugün baktirdim araca sıkıntı yok inşallah yarın alıyorum. Sunroof deri koltuk yok. Deri koltuğa gerek yok açıkçası çünkü yüzde doksaninin patlamış oluyor deriler eskidiği için sağlık olsun :)

Birkan61
31-10-2016, 20:06
deri için üzülme, yazın götün pişiyor yazınsa ısıtma yoksa götün donuyor

Allahtan ısıtma var da ben öyle kurtarıyorum :D