PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e34 Yardım ACİL

Kagan_KOÇAK
29-10-2016, 23:28
Merhana arkadaşlar.
Gece gece yolda kaldım yardımınıza ihtiyacım var.Aracım normalde seyrinde giderken stop etti sağa çektim ve tekrar marş bastım araca kontağı çevirince vıjjjj diye ses geliyor araba marşı çevirmiyor problemim nedir bir sefer vurdurmayı denedim çalışır gibi yapıp egsozdan patlatma yaptı daha ellemedim ne yapmam gerekiyor.

vectra-tuner
29-10-2016, 23:58
İlk iş Bujileri söküp bakmak.. Triger kopmuş olabilir... Çalışmayan silindir olabilir.. Bujiler sökülünce anlaşılır

Kagan_KOÇAK
30-10-2016, 00:04
İlk iş Bujileri söküp bakmak.. Triger kopmuş olabilir... Çalışmayan silindir olabilir.. Bujiler sökülünce anlaşılır
Bujileri yeni değiştirmiştim.Umarım triger kopmamıştır yoksa büyük bir masraf çıkıcak :(

Aliburakb
30-10-2016, 00:27
araç şarj etmiyo olabilir mi ?

Kagan_KOÇAK
30-10-2016, 00:37
araç şarj etmiyo olabilir mi ?

Ondanda şüphelendim aslında gösterge ışıkları zayıf yanıyor farlarda aynı şekilde.Ama neden marşı hiç çevirmiyor onu anlamadım sadece bir jjjjjjjjj sesi geliyor

livaneli
30-10-2016, 00:41
Motorunuz m50 ise triger kayışlı değil zincirli olduğu için kopacağını sanmıyorum.

Kagan_KOÇAK
30-10-2016, 00:53
Motorunuz m50 ise triger kayışlı değil zincirli olduğu için kopacağını sanmıyorum.

Evet abi 1991 model m50 motor aracım,daha önce honda civicte kopartmıştım triger kayışı ondaki gibi bir olay yok arabada,hondada marş basmaya çalışıyordu araba bunda hiç öyle değil,sadece tek ses var oda jjjjjjj diye motor kımıldamaya çalışmıyor bile.

Aliburakb
30-10-2016, 00:57
elektrik gelmiyodur tahminimce. şarj dinamosunda problem vardır bence. 106 gtı da başımıza gelmişti. yolda giderken stop etti bi anda marş alıyor araç ama çalışmıyordu. şarj dinamosuna giden kabloda temassızlık gibi bişey vardı

Kagan_KOÇAK
30-10-2016, 01:01
elektrik gelmiyodur tahminimce. şarj dinamosunda problem vardır bence. 106 gtı da başımıza gelmişti. yolda giderken stop etti bi anda marş alıyor araç ama çalışmıyordu. şarj dinamosuna giden kabloda temassızlık gibi bişey vardı

Bende büyük ihtimal elektirikle ilgili bir sıkıntısının olduğunu düşünüyorum marş motoru,şarj dinamosu gibi bakalım,şuan evin önüne çektim pazartesi sanayiye götürücem.

livaneli
30-10-2016, 01:08
Evet abi 1991 model m50 motor aracım,daha önce honda civicte kopartmıştım triger kayışı ondaki gibi bir olay yok arabada,hondada marş basmaya çalışıyordu araba bunda hiç öyle değil,sadece tek ses var oda jjjjjjj diye motor kımıldamaya çalışmıyor bile.

Alternatörde sorun varsa akü de güç kaybetmiştir.Mümkünse başka akü takın ya da takviye yapıp deneyin.Marş basarsa alternatöre bakın.

Kagan_KOÇAK
30-10-2016, 01:22
Alternatörde sorun varsa akü de güç kaybetmiştir.Mümkünse başka akü takın ya da takviye yapıp deneyin.Marş basarsa alternatöre bakın.

Tamam abi yarın takviye yapıp bir denicem bakalım inşallah öyle birşey olmuştur.

Gökhan Kavuştu
30-10-2016, 09:06
Aynı durum bizim de başımıza geldi. Buji kablolarını söküp uçlarına baktığımızda bir tanesinin ıslandığını gördük, temiz bir bezle kuruladıktan sonra düzeldi.

Kagan_KOÇAK
30-10-2016, 12:41
Aynı durum bizim de başımıza geldi. Buji kablolarını söküp uçlarına baktığımızda bir tanesinin ıslandığını gördük, temiz bir bezle kuruladıktan sonra düzeldi.

Bizim araçlarda buji kablosu yok diye biliyorum o yüzden onu eledim.

livaneli
30-10-2016, 12:49
Bizim araçlarda buji kablosu yok diye biliyorum o yüzden onu eledim.

Bobinlerle bujiler arasında kablo yok ama bobinlere kadar kablo var.

Kablolarda,bobinde ya da bujide sorun olsa marş basmazlık etmez, marş basar; motor dengesiz çalışır. (Bozuk plan bobin, buji sayısı fazlaysa çalışmayabilir.) Sizde marş sorunu olduğuna göre şimdilik bunları eleyin.Akü voltajı ya da diğer akım değerleri düşükse marş motorunuzu çeviremez.Yanlış hatırlıyor olabilirim ama özellikle otomatik e34'lerde akım çeken çok parça var.
Sağlam bir aküyle denerseniz size fikir verecektir.Çalıştığı zaman 16 tuş yol bilgisayarı varsa gizli menü test 9'dan şarj değerine bakabilirsiniz (yoksa her hangi bir elektrikçi kolayca ölçer) ; 13 voltu geçiyorsa alternatörde sorun yoktur.

Kagan_KOÇAK
30-10-2016, 13:39
Bobinlerle bujiler arasında kablo yok ama bobinlere kadar kablo var.

Kablolarda,bobinde ya da bujide sorun olsa marş basmazlık etmez, marş basar; motor dengesiz çalışır. (Bozuk plan bobin, buji sayısı fazlaysa çalışmayabilir.) Sizde marş sorunu olduğuna göre şimdilik bunları eleyin.Akü voltajı ya da diğer akım değerleri düşükse marş motorunuzu çeviremez.Yanlış hatırlıyor olabilirim ama özellikle otomatik e34'lerde akım çeken çok parça var.
Sağlam bir aküyle denerseniz size fikir verecektir.Çalıştığı zaman 16 tuş yol bilgisayarı varsa gizli menü test 9'dan şarj değerine bakabilirsiniz (yoksa her hangi bir elektrikçi kolayca ölçer) ; 13 voltu geçiyorsa alternatörde sorun yoktur.
Evet abi haklısın bende yeterli akım gücü olmadığını düşünüyorum sabah kalktığımda akü baya bir gitmişti yani hiç o ses bile gelmiyordu tık tık yapıyordu.5 dk pederin arabadan takviye yaptım hafif marş basma sesi arkasından yine o ses geldi ve bir patlatma yaptı bende tekrar bıraktım şimdi tanıdık bir elektrikçi usta var o gelip bakıcak ne çıkıcak bakıcaz artık.

Kagan_KOÇAK
30-10-2016, 14:56
Kara haber geldi usta baktı triger kopartmış araba sente boşa dönüyormuş ses ondan kaynaklı tahmini masrafım ne tutar bilginiz var mı bide vurdurduk salak gibi