PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F30 320d titreme sorunu

CaNeR44
30-10-2016, 13:42
Merhabalar aracımdaki sorun 1500 2000 devir arası vites değiştirmeye yakın özellikle soğukken motor farklı bir ses çıkarıyor titrememi desem böğürmemi vites atınca devir düşünce kesiliyor bir sonraki vites atmaya yakın devir yükselince gene aynı ses yaklaşık 5000kmdir var bu sorun ilk önemsemiyordum havaların soğumasıyla ses rahatsız etmeye başladı manuele yada spora alınca deviri geç attığı için vitesi sesi daha iyi duyabiliyosun bmw özel servise götürdüm teste çıktık çözemedi kimse araçta herhangi gidişinde performansında bir problem yok birde haralet göstergesi tam oturunca 100 e ısınınca motor ses kayboluyor ben sanayiye gidene kadar ses de gidiyor bu sefer tam usta duyamıyor sesi araç 60000 kmde böyle bir sorunla kariılaşan bilen eden tahmin eden varsa sizde ricam fikir verirseniz sevinirim birde bildiğiniz istanbul avrupa yakası bmw motor uzmanı işim ehli bişeyleri kırıp sökmeden yapacak kurt biri varsa tavsiye ederseniz iyi olur teşekkürler şimdiden

CaNeR44
30-10-2016, 21:15
Servis konusunda yardımcı olacak kimse yokmu :)

Yigit-Y
30-10-2016, 21:20
borusan şart gibi

yani özel servis yetkili servis cihazıylamı baktı bilmiyoruz tabi

ama benimde başıma başka bir olay geldi

özel hiçbir servis çözemedi

borusan çözdü ama boruyu döşedi namıssızlar :D

o yüzden eğer özelden çözüm çıkmadıysa malesef yapacak bir durum yok

daha büyük bir sıkıntı açmadan avcılar borusana bırakın aracınızı

CaNeR44
30-10-2016, 21:55
Öyle yapıcam döşeyecekler evet ondan korktum :D

burakburn
30-10-2016, 21:56
araçta yazılım var ise onla alakalı olabilir belki

JJmusti
30-10-2016, 22:52
enjektor olabılır , kavrama olabılır .

Yigit-Y
30-10-2016, 23:03
Cold start denilen şeydir

Ben şunu hatırladım şimdi

Egzoz sistemiyle alakalı normal denilmişti babamda 3.20i bende 3.28i f30 olarak vardı

Babamda vardı buna benzer bir ses ama bende yoktu

Servis bu soruya normal diyebilir ama yinede baktırmak gerek :)

CaNeR44
30-10-2016, 23:03
Yazılım yok araçta kötü birşey değildir inş demekki bana denk geldi bu sorun

Yarbay
31-10-2016, 09:42

abicim çok fazla şey olabilir be kardeşim ya :( yardım etmek için farklı farklı bir sürü senaryo düşündüm ama netden cevap vermek çok çok zor.

ve işiyen cocuğa :) katılıyorum senin durumun ince bir durum ise bence kesinlikle ancak Borusan çözer, bırakırsın aracı oraya aracın soğur onlar ellerindeki cihazlarla bir sürü değere bakar değerlendirir çözer.

ali usta veli usta yan sanayi ile vakit kaybetme aracı delik deşik ederler.

şimdilik benim aklıma sadece EGR valfi geliyor ama bakalım ne çıkacak sonra paylaşırsın arkadaşlarda gelecekte fikir sahibi olmuş olur.

makethewayforme
31-10-2016, 12:14
Servis konusunda yardımcı olacak kimse yokmu :)

yılların bmw kullanıcısı olarak;

sorununu borusan'ın çözebileceğini sanmıyorum

borusan bu tarz sorunları, sonun ancak kronikse çözbilir, çünkü kronik sorunsa aynı durumla çok karşılaşmış olurlar, pratik yaklaşım geliştirmiş olurlar, ayrıca BMW zaten kronik sorunlar için dünyadaki tüm yetkili servislerine bültenler yayınlayıp bilgilendirir/uyarır/aksiyon oluşturur.

onun dışında borusan'dan verim alamazsın, karşına antin/kuntin kravatlı artiz müşteri temsilcileri çıkar hep, servisteki teknisyen(usta)'larla dialoğa giremez, muhatap olamazsın

ve son olarak şunu da eklemek lazım, borusan sök/tak'cıdır, yani düzeltme/tamir etme ile uğraşmaz, uğraşmayı sevmez, hem işine gelmez, hem de bozuğu adam decek eskpertiz olmaz pek borusanda, olsa da uğraşmak istemezler. Arızalı/bozuk olanın hemen yenisinş takmak/satmak isterler.

mesela diyelim ki bmw'nizin otomatik şanzımanı arıza yaptı götürdünüz Borusan'a, Borusan aracı sizden alır, arızaya bakar, standart parça değişimi ile düzelmeyecekse, ya da tamiri biraz karmaşıksa, hiç uğraşmaz şanzımanı söker, Maslak Sanayi'deki meşhur/becerikli otomatik şanzıman servislerine gönderir.

neyse çok yazdım :)

sorununu iyi biz özel serviste çözersin, Maslak Abarth BMW'ye gidebilirsin, işlerinin ehlilerdir, deneyimlilerdir.

ses ısındığında kayboluyorsa şöyle yapabilirsin, aracını akşamdan servisin önüne/yakınına/içine park edersin, sabah taksiyle atlar gidersin, aracını henüz ısınmadan soğukken servisten biri ile dener sorununu saptarsınız.

DOHC
31-10-2016, 12:48
yılların bmw kullanıcısı olarak;

sorununu borusan'ın çözebileceğini sanmıyorum

borusan bu tarz sorunları, sonun ancak kronikse çözbilir, çünkü kronik sorunsa aynı durumla çok karşılaşmış olurlar, pratik yaklaşım geliştirmiş olurlar, ayrıca BMW zaten kronik sorunlar için dünyadaki tüm yetkili servislerine bültenler yayınlayıp bilgilendirir/uyarır/aksiyon oluşturur.

onun dışında borusan'dan verim alamazsın, karşına antin/kuntin kravatlı artiz müşteri temsilcileri çıkar hep, servisteki teknisyen(usta)'larla dialoğa giremez, muhatap olamazsın

ve son olarak şunu da eklemek lazım, borusan sök/tak'cıdır, yani düzeltme/tamir etme ile uğraşmaz, uğraşmayı sevmez, hem işine gelmez, hem de bozuğu adam decek eskpertiz olmaz pek borusanda, olsa da uğraşmak istemezler. Arızalı/bozuk olanın hemen yenisinş takmak/satmak isterler.

mesela diyelim ki bmw'nizin otomatik şanzımanı arıza yaptı götürdünüz Borusan'a, Borusan aracı sizden alır, arızaya bakar, standart parça değişimi ile düzelmeyecekse, ya da tamiri biraz karmaşıksa, hiç uğraşmaz şanzımanı söker, Maslak Sanayi'deki meşhur/becerikli otomatik şanzıman servislerine gönderir.

neyse çok yazdım :)

sorununu iyi biz özel serviste çözersin, Maslak Abarth BMW'ye gidebilirsin, işlerinin ehlilerdir, deneyimlilerdir.

ses ısındığında kayboluyorsa şöyle yapabilirsin, aracını akşamdan servisin önüne/yakınına/içine park edersin, sabah taksiyle atlar gidersin, aracını henüz ısınmadan soğukken servisten biri ile dener sorununu saptarsınız.

Şinasi sen misin? :) :P
Üyelik haziran 2015, sadece 3 mesaj, hepsi de son 7 gün içinde ....

makethewayforme
31-10-2016, 13:21

ciddi bi sorun olduğunu sanmıyorum

ciddi olsa, hata verir/uyarır bişey olur, çalışma karakteri değişir

muhtemelen hortum/kelepçe falan kaçırıyordur, basit bişey vardır, ısındığında genleşip boşluk/açıklık kapandığı için sesi kesiyordur diye tahmin ediyorum

ama bu tahmin tabi, ihmal etmeden bi servise gidip göstermelisin

mesela bende e60 520d bmw var; emme manifoldunun bağlantı noktasından kaçak/çatlak oldu, egzostdan çok duman atma, biraz vibrasyonlu çalışma, yağ eksiltme, gaz tepkileri gecikmesi gibi durumlar oldu ne olduğunu anlayıp servise gidene kadar.

serviste manifold değişti, tüm şikayetler geçti, şimdi yine saat gibi.

Berkan
31-10-2016, 14:05
Merhabalar aracımdaki sorun 1500 2000 devir arası vites değiştirmeye yakın özellikle soğukken motor farklı bir ses çıkarıyor titrememi desem böğürmemi vites atınca devir düşünce kesiliyor bir sonraki vites atmaya yakın devir yükselince gene aynı ses yaklaşık 5000kmdir var bu sorun ilk önemsemiyordum havaların soğumasıyla ses rahatsız etmeye başladı manuele yada spora alınca deviri geç attığı için vitesi sesi daha iyi duyabiliyosun bmw özel servise götürdüm teste çıktık çözemedi kimse araçta herhangi gidişinde performansında bir problem yok birde haralet göstergesi tam oturunca 100 e ısınınca motor ses kayboluyor ben sanayiye gidene kadar ses de gidiyor bu sefer tam usta duyamıyor sesi araç 60000 kmde böyle bir sorunla kariılaşan bilen eden tahmin eden varsa sizde ricam fikir verirseniz sevinirim birde bildiğiniz istanbul avrupa yakası bmw motor uzmanı işim ehli bişeyleri kırıp sökmeden yapacak kurt biri varsa tavsiye ederseniz iyi olur teşekkürler şimdiden

araya dalıyım sorunun çözümü değil ama devirin sağındaki hararet değil yağ sıcaklık

CaNeR44
31-10-2016, 22:41
abicim çok fazla şey olabilir be kardeşim ya :( yardım etmek için farklı farklı bir sürü senaryo düşündüm ama netden cevap vermek çok çok zor.

ve işiyen cocuğa :) katılıyorum senin durumun ince bir durum ise bence kesinlikle ancak Borusan çözer, bırakırsın aracı oraya aracın soğur onlar ellerindeki cihazlarla bir sürü değere bakar değerlendirir çözer.

ali usta veli usta yan sanayi ile vakit kaybetme aracı delik deşik ederler.

şimdilik benim aklıma sadece EGR valfi geliyor ama bakalım ne çıkacak sonra paylaşırsın arkadaşlarda gelecekte fikir sahibi olmuş olur.

Çok sağolun bilgiler için bulunca haber vericem sorunu

ciddi bi sorun olduğunu sanmıyorum

ciddi olsa, hata verir/uyarır bişey olur, çalışma karakteri değişir

muhtemelen hortum/kelepçe falan kaçırıyordur, basit bişey vardır, ısındığında genleşip boşluk/açıklık kapandığı için sesi kesiyordur diye tahmin ediyorum

ama bu tahmin tabi, ihmal etmeden bi servise gidip göstermelisin

mesela bende e60 520d bmw var; emme manifoldunun bağlantı noktasından kaçak/çatlak oldu, egzostdan çok duman atma, biraz vibrasyonlu çalışma, yağ eksiltme, gaz tepkileri gecikmesi gibi durumlar oldu ne olduğunu anlayıp servise gidene kadar.

serviste manifold değişti, tüm şikayetler geçti, şimdi yine saat gibi.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ne güzel söylemişsiniz inş bi yerleri gevşemiştir kaçırıyodur bizede onu bulacak adam lazım işte

Yarbay
01-11-2016, 11:18
valla kimse yanlış anlamasın ama 2 ülkede BMW sahibi oldum türkiyede bindiğim F30 2ilde servis gördü ben söylenin ve bilinenin aksine Borusan ekibinin gayet düzgün gayetde bilinçli olduğunu düşünüyorum.

bununla beraber yukarıdaki yorumun çokta sağlıklı olmadığını düşünüyorum , bugün kronik veya değil sen bmw gibi risk almak istemediğin bir aracı BMW'ye değilde nereye götürerek çözmeyi umuyorsunki Forklifte portif diyen Ali Veli ustayamı?

aha bu forumda bile görüyoruz kralıyım 1 milyon tane yaptım sorun olmadı deyipte adını yazmim belli hizmetlerde ne gibi sorunlar çıktığını çıkıncada nasıl çözüldüğünü.

sorunmu var kardeşim götürürsün Borusana adam çözemezse bile merkez Almanya'ya bile yazı yazar gerekirse araca bile bağlanır çözer.

Şöyle izah edeyim, bırakın BMWyi şirket aracım Clio 4te bile Getrag şanzımanım arıza yaptı çözümü Renault bayiisi merkeze yazı yazarak onlarda Getrag ile birebir çözmüşlerdi.

sorun neydi biliyormusun? baskı balata yüzeyi tırtılııymış ve basitçe 0dan 150ye kadar 4-5 seri hızlanma ile zemini içinde traşlayarak düzeltiler o öncesi takır takır titreyen şanzıman kaymak gibi oldu.

yan sanayide en kral bilinen Renault servisi beyin değiştirecekti 4500tlye, otomatik şanzıman uzmanı başka bir servis ise bu şanzımanın çatalı değişmesi lazım cart curt 2500tl demişti.

bahsi geçen araç 80bin km sorunsuz çalıştı devamında 1 tl harcanmadan, özet: dizin ağrıyorsa ortapedia'ya git Pide fırınına değil

makethewayforme
01-11-2016, 12:10
benim; muhtelif bmw'lerimizle (toplam 4 adet, 2'si benim kendi şahsi aracım, 3 tanesi 0km satın alınmıştı, 1'ini hala kullanıyorum) toplam 625 bin.(625.000) kilometre sürüş tecrübem oldu iyi kötü.

Dolayısıyla ben o borusan'ın nelerini bilirim, çünkü garanti bitene kadar biz de borusana giderdik, yine alsam yine götürürüm o ayrı, çünkü garanti önemli.

Ama bu, borusanın iş bilmediğini, etik hareket etmediğini, sök/takçı olduğunu değiştirmez.

Hey gidi günler, ben ki zamanında 0km zatın aldığım grey market (galeri ithalatı, yani borusan çıkışlı değil) 2003 model E53 bmw X5'imin şanzımanını Borusan'da garantiden değiştirtebilmiş biriyim. Hem de aracın garantisi bitmişken, araç 75 bin km'deyken.

hey gidi günler

:)
Yarbay borusan'da usta/teknisyen olanlar, ileride bmw'leri olursa borusan'a gitmezler

yalnız bmw'nin şöyle bi durumu var;

bmw TR'de genç/yaşlı/fakir/zengin çok seveni ve isteyeni olan bi araç, dolayısıyla piyasası iyi TR'de. Parası olan da olmayan da, otomobil kültürü olan da olmayan da bmw satın alabiliyor ama 0km ama 2. el yüksek km.

dolayısıyla ortalıkta zibil gibi özel bmw servisi var (çünkü bmw çok), ama her özel bmw servisine güvenip araba teslim edilmez

adam dükkanın tepesine tabelasına BMW mavi/beyaz/siyah pervane amblemini iliştirdi diye özel bmw servisi olmuyor, olamaz (ama bazıları oldum sanır, birileride götürüp araba teslim eder)

şimdi buraya yazardım Istanbul'da gidilebilecek iş bilen özel bmw servislerini de, reklam olur, yanlış anlaşılır. Ama bilen bilir zaten. O iyi servislere de gittiğiniz zaman hep yoğun görürsünüz. Hatta tanımadıkları bilmedikleri kişilerin getirdikleri araca ekspertiz yapmazlar misal.

CaNeR44
01-11-2016, 12:56
Yarbay yetkili servis dediğiniz gibi en iyi çözüm onlarda gereksiz yere parça değişimi yapıyorlar masraf açmasınlar diye dedim
demek istediğim yetkili servisten emekli olup yerini açan ciğerini bilen iyi ustalarımızda var yetkili servisin çözemediği işleri bile gönderdiği tabikide her bmw logosu koyan tabelaya özel servise gidilmez katılıyorum