PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 19. Dönem Pomem 10.000 Özel Harekat Polis alımı hakkında

GÖKTÜRK
30-10-2016, 17:46
28 yaş altı , lise ve dengi mezunu. Kpss şartı aranmaksızın sağlık ve sözlü mülakat ile alım yapılacak. Önce askerlik şartı vardı ancak kaldırıldı KHK ile açıklandı 2 gün önce. Var mıdır başka başvuracak ? Bilgi alışverişi yapalım

SerkanKurt
30-10-2016, 17:51
1 ay önce duyuruldu bu zaten. Sonra sistem arızalı diye diye ertelediler. Şuan başvuru nezaman açıklanacak kimse bilmiyor.

SerkanKurt
30-10-2016, 17:52
Edit olmadığı için,

Ayrıca askerlik şartı 3 sene içinde askerden gelmiş olmak olarak vardı. Onu kaldırdılar. Askerlik şartı devam ediyor yapmış olman gerek diye biliyorum.

GÖKTÜRK
30-10-2016, 17:53
Edit olmadığı için,

Ayrıca askerlik şartı 3 sene içinde askerden gelmiş olmak olarak vardı. Onu kaldırdılar. Askerlik şartı devam ediyor yapmış olman gerek diye biliyorum.

askerlik şartı komple kalktı , zaten ondan ötürü konuyu açtım başından beri takipdeyim

GÖKTÜRK
30-10-2016, 17:56
MADDE 28- 3201 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunları, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir. Bu fıkra kapsamında alınacak olanların eğitim süresi ve eğitim şekline ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususlar Bakanlık tarafından belirlenir.”

SerkanKurt
30-10-2016, 18:01
MADDE 28- 3201 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunları, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir. Bu fıkra kapsamında alınacak olanların eğitim süresi ve eğitim şekline ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususlar Bakanlık tarafından belirlenir.”

Eğerki silahları seviyorsan, Vatan millet sevgin herşeyden önce geliyorsa, ilerde evlenince aileni uzun süre görememeyi göze alıyorsan (doğu görevlerin çok olacak gidip geliceksin sürekli) direk başvur derim. Ben kendim sistem mühendisiyim 5 ay önce askerden geldim 1989 luyum 28 yaş olayından sanırım patlıyor başvurmam ama tutsa ben bile başvurmayı düşünüyorum açıkcası. Kaçırma derim.

Emre-Dylan
30-10-2016, 19:15
Forumda pöh bir abimiz var kardeşim ona ulaşman lazım nickini unuttum hatırlarsam ö.m atarım ondan daha detaylı öğrenirsin. İmkanlar el verse bende başvururum ama okul işi tutmuyor benimde. Askerlik filan tamam...

GÖKTÜRK
30-10-2016, 19:32
Eğerki silahları seviyorsan, Vatan millet sevgin herşeyden önce geliyorsa, ilerde evlenince aileni uzun süre görememeyi göze alıyorsan (doğu görevlerin çok olacak gidip geliceksin sürekli) direk başvur derim. Ben kendim sistem mühendisiyim 5 ay önce askerden geldim 1989 luyum 28 yaş olayından sanırım patlıyor başvurmam ama tutsa ben bile başvurmayı düşünüyorum açıkcası. Kaçırma derim.

Bende şuan hali hazırda üniversite 2. sınıftayım , tarih bölümü okuyorum. Başvurucam Allah nasip ederde olursak zorlukları tahminlerden bile daha fazladır ama şanlı,onurlu bi meslek. Allah herkesin gönlüne göre versin

Dragger
30-10-2016, 19:41
Forumda Hakkari'de görevli bir arkadaş vardı, görürse gereken bilgileri verir.

snan1910
30-10-2016, 19:52
Yakın arkadaşım yeni pöh oldu, iyi düşünmek lazım, aileyi, evliliği unutmak lazım, yeni başladı ama surekli operasyona gidiyorlar, geçici görevlendirme oluyor sürekli,
Gittiği yerde ev tuttular 1 hafta evde kalamadı, sorunca ben memnunum diyor ama iyi dusunup gitmek gerek

-Murat Özcan-
30-10-2016, 19:59
Bende konuyu takipteyim

Le10ur
30-10-2016, 20:55
Ben vatan ıcın Türk bayrağının çalıştığı her yerde severek gıdıp çalışırım aılem evım çevrem onemlı degıl dıyorsan basvurabılırsın zor iş vardıyası gecesı gündüzü nöbeti dını mıllı Bayram'ı mesaj olan bı durum zorluklara katlanırım dıyorsan basvurabılırsın vatanımızı koruyan herturlu guvenlık meslegı zaten bırcok seyı göze alarak veya arkada bırakarak gırmıstır bu mesleğe tercih senin unutma eğitim de ter dökmeyen millet savaşta kan döker

xILuciferIx
31-10-2016, 00:52
Parasına puluna aldanma sevmek de yetmez çok sevmek lazım ''Önce Vatan Millet sonra Ana ve Yar'' diyebileceksen çok güzel bir fırsat, Komando olarak askerlik yaptığım için sadece sağlık testinden geçip gerekli eğitimden sonra direkt uzman çvş olabilirdim ama Jöh'e ne kadar uzaksam Pöh'e o kadar yakınım yaklaşık 1.5 aydır bekliyorum 2 kere ertelendi sistemle alakalı dediler hala bekliyorum.Şartlar açıklandıktan sonra bilgi alışverişi yapabiliriz.

Cihan9
31-10-2016, 19:22
Askerlik şartı olmaması durumunu okuduğumdan beri heyecandan duramıyorum. Konuya aboneyim. Belki hayallerimin gerçek olacağı bir şans olur. Herkes için hayırlısı olsun.

dachosen
31-10-2016, 20:17
Maaşı ne kadar merak ettim

Gökhan Kavuştu
31-10-2016, 21:35
Merakla beklemedeyim.

Emre-Dylan
31-10-2016, 22:17

Doğuda filan pöh tahminimce 4800 4900'den aşağı almaz. Uzmanlar 4300 4500 arası alıyor

bordeaux
31-10-2016, 22:18
başvurular 2 kasım'da başlayacak. güneydoğu'da görev yaparsanız 4100+ -tl alırsınız. çok gururlu bir meslek. kullandığı silah ar-15 di yanılmıyorsam dünyanın en iyi silahlarından biridir. zırhlı araç vs eskisi kadar zor bulunmuyor şimdi ejder 2 ve cobra 2 tipi araçlardan bolca sipariş edildiğini duydum.
arazi ops. çıkılmaz genelde şehir merkezi görev yaparsınız. hendek tarzı girişimlerin artık tutmayacağını düşündüğüm için yoğun çatışmalardan ziyade bina baskınları ve alan güvenliği sağlamada görev yapıyor çoğu pöh. silahlara, zırhlı araçlara ve vatanına bağlı insanlar için güzel bir meslek. yoğun tempoya alışacak gücünüz varsa öyle seçin. silah diyorum zırhlı araç diyorum. o ortama girince insan gerilir. soğuk kanlı olmak lazım.

artıları çok. eksileri ise aile ile görüşme doğu görevinden dolayı fazla mümkün olmaz. yılın uzun zamanını g.doğuda geçirirsiniz. tabii istisna olarak ankara istanbul gibi şehirlerde de görev yapabilirsiniz. batıda maaşınızdan ortalama 900 lira düşer.

son bir not: pöh olacak arkadaşlara başarılar. operasyonlara giderken kaskınızı takın çelik yeleğinizi omuz bölgenize kadar çekin. maalesef bu önlemleri rahatsız ediyor diye yerine getirmeyen çok pöh var.

bordeaux
01-11-2016, 09:06
https://www.youtube.com/watch?v=eSM_EfJpHjI

özel harekatla ilgili belgesel tadında bir video.

Cihan9
01-11-2016, 09:26
bordeaux abi ismini bilmiyorumda sen yetkili biri yada bilgili birisin galiba. Bende başvuru sürecinde başvuracağım ama tek korktuğum nokta var gözlük kullanıyorum. Miyop 1.25 1.50 göz numaralarım asıl mesleğim acil tıp teknisyenim. Ama polislik askeri mesleklere büyük aşkım var. Şu an tek korktuğum gözlük olayı. Gözlük kullanmakla ilgili sorun oluyor mu? Açıklanınca illaki bilgi olur ama çizdirmeyi de düşündüm bi kaç doktor ile görüştüm çizdirme işini de halledeceğiz. gözlük yok ama çizdirmiş olsak bunda her hangi bir sorun olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

PuT
01-11-2016, 14:16
Kısmet olursa başvurucam ve inşallah hayırlısıysada herkesın gonlune göre versın yaradan.

bordeaux
01-11-2016, 16:02
bordeaux abi ismini bilmiyorumda sen yetkili biri yada bilgili birisin galiba. Bende başvuru sürecinde başvuracağım ama tek korktuğum nokta var gözlük kullanıyorum. Miyop 1.25 1.50 göz numaralarım asıl mesleğim acil tıp teknisyenim. Ama polislik askeri mesleklere büyük aşkım var. Şu an tek korktuğum gözlük olayı. Gözlük kullanmakla ilgili sorun oluyor mu? Açıklanınca illaki bilgi olur ama çizdirmeyi de düşündüm bi kaç doktor ile görüştüm çizdirme işini de halledeceğiz. gözlük yok ama çizdirmiş olsak bunda her hangi bir sorun olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar. yetkili değil ilgiliyim diyelim. öncelikle polisliğe girişte yapılan mülakatta gözlükle elenirsiniz. göz bozukluğu 1 üzerinde ise sorun oluyor sanırım. lazerle çizdirilmiş gözün görme gücü tek gözde 7/10 iki gözde 16/20 de olması gerek. bu testi basit olarak sağlık ocakları bile yapıyor sanırım. yani gözlükle alınmazsınız. lazerle tedavi olursanız görme testinde başarılı olduğunuz takdirde sorun olmaz. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yonetmeliği | PolisNoktasi.com (http://polisnoktasi.com/emniyet-teskilati-saglik-sartlari-yonetmeligi/) bu adresi inceleyebilirsiniz.

bordeaux
01-11-2016, 16:04
Merhabalar. yetkili değil ilgiliyim diyelim. öncelikle polisliğe girişte yapılan mülakatta gözlükle elenirsiniz. göz bozukluğu 1 üzerinde ise sorun oluyor sanırım. lazerle çizdirilmiş gözün görme gücü tek gözde 7/10 iki gözde 16/20 de olması gerek. bu testi basit olarak sağlık ocakları bile yapıyor sanırım. yani gözlükle alınmazsınız. lazerle tedavi olursanız görme testinde başarılı olduğunuz takdirde sorun olmaz. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yonetmeliği | PolisNoktasi.com (http://polisnoktasi.com/emniyet-teskilati-saglik-sartlari-yonetmeligi/) bu adresi inceleyebilirsiniz.

edit: lens kullanımıda yasak.

GÖKTÜRK
01-11-2016, 16:04
2 kasımda başvurular ve gerekli belgeler açıklanacak. Emniyetin açıklaması 447 bin kere görüntülenmiş 2 gün içinde. Polis bi arkadaşımla görüştüm minumum 300.000 başvuru olur diyor. %1 içine girmek çok zor olacak. Çok ince eleyip sık dokuyacaklar. Allah herkesin gönlüne göre versin

mannerboy
01-11-2016, 17:02
peki sözleşme vs varmı 5 sene yapıp istifa falan edebiliyomusun

Cihan9
01-11-2016, 18:24
bordeaux abi isim neydi? Teşekkür ederim ayrıca. mülakat zamanına göre çizdirme yaptırmalıyım o zaman. Ama 20 kasımdan önce zor olacak 20 kasımda kpss sınavım var sanırım hayaller başka bahara kaldı :(

Sadık Özyer
01-11-2016, 21:21
Lisans ile birlikte yapılır mı acaba ? Diyelim ki kabul edildik eğitime mi tabi tutulucaz ?

Ferhat_V
01-11-2016, 21:30
Lisans ile birlikte yapılır mı acaba ? Diyelim ki kabul edildik eğitime mi tabi tutulucaz ?

hem okul hem iş çok zor yarım zamanlı bir iş değil eğitim süresince orda yatıp kalkacaksın..

benim 2 hala oğluda doğuda sözleşmeli maaşları 4800 civarı bişey..evini yaptı 1 senede seneye temmuzda görevi bitiyor maaşı da 4 lere düşecekmiş öyle hatırlıyorum.

kalipson
01-11-2016, 21:42
Özel Kuvvetler'e de alım olacakmış. Düşünenler baksın bence.

suk3b3
01-11-2016, 22:03
3900 evli eşi calismayan ciplak maas + çalışılan ilin teror tazminati (hkkari srnak mardin vs yerler 750tl) + 1300 poh tazminati 6000 net aliyoruz. Üstüne 1 ay dış gorevli gidersen günlüğü 34tl den 1000tl yapiyor. Sen hesapla

Forumda pöh bir abimiz var kardeşim ona ulaşman lazım nickini unuttum hatırlarsam ö.m atarım ondan daha detaylı öğrenirsin. İmkanlar el verse bende başvururum ama okul işi tutmuyor benimde. Askerlik filan tamam...
Bilmiyorum benden mi bahsediyorsun asagi aciklama yazacagm

hem okul hem iş çok zor yarım zamanlı bir iş değil eğitim süresince orda yatıp kalkacaksın..

benim 2 hala oğluda doğuda sözleşmeli maaşları 4800 civarı bişey..evini yaptı 1 senede seneye temmuzda görevi bitiyor maaşı da 4 lere düşecekmiş öyle hatırlıyorum.
Askerleri bilmiyorum tam.
Arkadaslar harekatta calismak önce iman sonra itikat sonra itaat ister. Ben acaba yapabilir miyim diyen yapamaz. Uzerimde sürekli dolu 10 şarjör ,cift plaka celik yelek, kisa durbunlu sig sauver uzun namlu çalışıyoruz. Net 25 kilo yapar. Yorucu ,mesailer uzun , aile hayati yok , hayati risk yüksek vs.. Beyler hayatinizi bu ise adayacaksaniz gelin. Ama ben kendi hayatmdan taviz veremem diyosaniz üzülür sünüz.
Arti yönleri türkiyenin her noktasında cay icecek kalacak sohbet edecek dertlesecek yardimlasacak yeriniz olur. Her yerde arkadasnz olur. Ben özel harekatciyim deyince açılmayacak kapi yoktur.
Poh her zaman emniyet in gözbebeği dir. 10binlerce dolarlik kulaklıklar girtlak telsizleri mesafe ölçerli gece görüş durbunleri gibi kiymetli melbusatlarinz olur. Polis land a biner poh ejder yalçına biner. Poh kamuflaj giyer. En iyi botu giyer 1 öğün de 4000 kalori kumanya yer. Çalıştığı zamanlarda yemek devlet verir. Egm nin en iyileri hep poh dedir yani. Kiymetiniz bilinir. Kısacası ben hayatimi devletime vatanima adarim derseniz devlet sizi korur kollar bakar ilgilenir. Ama ben kendimi düşüneceğim yarin yunus polisi olacam yok karakolda caliscam derseniz o iş olmaz. Önce kafada bitecek iş. Ayrica ölüm nefes kadar yakın. Yaşadm sahit oldum . ses geldiğinde hangi silaha ait oldugunu anlayacak kadar cok yasayacaksiniz bunu.
SAKA DEGIL BEYLER POH OLMAK MEMUR OLMAK DEGILDIR. PARA ICIN ASLA YAPILMAZ .
VATAN UZAKTAN BAKIP BENIM DIYENLERIN DEGIL ,YAR KOYNUNA BAS KOYMADAN SEHIT DUSENLERINDIR

fthdrn
01-11-2016, 22:38
Varolsun özel harekat. Şartları müsait bir çok arkadaşım dört gözle başvuru sürecini bekliyor.

kalipson
01-11-2016, 22:43
Para için gelecek arkadaş, gelmezse kendisi için daha hayırlı olur. Adınız kadar emin olun.

Sadık Özyer
01-11-2016, 23:43
Nasıl başvuruluyor ?

Bad-Fast
02-11-2016, 01:05
daha önce girmiş ve mülakata kadar gelmiş biri olarak şöyle söylüyorum arkadaşlar para için hiç o işe girilmez ama gelen 100 kişinin 95 i daha ilk sağlık kontrolünde maaş hesabı yapıyor , hiç gerek yok eğer maaş düşünüyorsanız , kendi tecrübelerim doğrultusunda tek çocuk , kısa boy veya yaş 22-24 arası değilse ve spor geçmişiniz yoksa eleniyorsunuz , güzel tecrübe oldu bana sabah 7 de 150 kişiye yakın girdik son 15-20 kişi kaldık gruptan , saat akşam 6 gibi mülakata gelebilen sonra sonuçlarda kısmet olmadı bana , herkes için hayırlısı olsun

dachosen
02-11-2016, 07:46
ölüme bu kadar yakın harekatçılara devlet ne kadar veriyor diye merak ettim o yüzden sordum. Ben 10 bin tl bekliyordum açıkcası.

gkhn55
02-11-2016, 09:57
31 aralık 1989 ve sonrası doğanlar ibaresi nedir?1989 doğumlular henüz 28 yaşında gün almadıki.?

SerkanKurt
02-11-2016, 09:59
31 aralık 1989 ve sonrası doğanlar ibaresi nedir?1989 doğumlular henüz 28 yaşında gün almadıki.?

bende 24 mayıs doğumluyum giremiyorum 1 ocak 1990 lardan itibaren başlıyo başvurular

LnchCntrl
02-11-2016, 10:04
Emekli Pöh bir babanın evladıyım, yaşananlar 4 duvar arasında kalıyor. Bir allah bilir bir yaşayan.

Her yerde söylediğim gibi ömrünüzü koyamayacaksanız girmeyin. Eğitim felan onlar manevi tarafından bakıldığında basit kalır.

55 yaşına geldi babam hala bozuk para vurur, 100 şınav 100 mekik çeker koşar. Herkesden uzak gider, her fırsatta köye gider dağ yürüyüşleri yapar.

Hala gönlü cudi de gabar da dır. pek konuşmaz ama biliriz aklı orda..

uzatmayım iyi düşünün

gkhn55
02-11-2016, 13:54
1989 doğumlu olupda başvuru yapıcak olan varmı ? :(

Emre-Dylan
02-11-2016, 23:23
Bilmiyorum benden mi bahsediyorsun asagi aciklama yazacagm

Evet abi forumda bildiğim kadarıyla başka pöh yok, bilgiler için teşekkürler ALLAH yar ve yardımcınız olsun gerçekten...

-Murat Özcan-
03-11-2016, 00:12
Bende başvuru yapacağım.

fthdrn
03-11-2016, 12:43
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xlp1/v/t1.0-9/14980618_1254456587945089_1107020227063415965_n.jp g?oh=fbfa1963013cc44caf63357258724ca2&oe=588BAD76&__gda__=1486222435_d33c60f9315498c25f7b0fb7959a648 2

https://www.youtube.com/watch?v=4keFzfUwxts
Bunları izleyip de göğsü kabarıp duygulanmayan var mı acaba.
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xlp1/v/t1.0-9/14980618_1254456587945089_1107020227063415965_n.jp g?oh=fbfa1963013cc44caf63357258724ca2&oe=588BAD76&__gda__=1486222435_d33c60f9315498c25f7b0fb7959a648 2

Polis Özel Harekat başvuru yapan arkadaşlarımızın fiziki yeterlilik sınavı olan bu zorlu parkuru geçmesi gerekiyor. Her şey açık bir şekilde yazılmıştır. Bu parkurun 48 saniyede bitirilmesi gerekiyor.

27 metre uzunluğunda ve 14 metre eninde 7 etap ile toplamda 70 metre parkurda yapılacak hareketlerle ilgili olarak:

1) Aday "BAŞLA" komutu ile çizgiyi geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa sola sıçrama hareketi yapacaktır. Sıçrama tahtası boyu 2.5 metre, yüksekliği 40 cm ve genişliği 20 cm olacaktır. Sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçrama için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

2) Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) sıçrayarak geçecektir. İçerisine basmadan geçilen her bir lastik için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir. İç genişliği 17 inch (43.18 cm) olan lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır. Lastikler yatırıldığında yüksekliği 18 cm olacaktır.

3) Ağırlık taşıma etabında adaylar, 30 kg (15x2) ağırlığında iki kum torbasını aralarında 10 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladıkları noktaya bırakacaktır.

4) Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar iki nokta arasında yerde duran sağlık toplarından koşu istikametinde önce ikinci topa ardından ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaklardır. Her bir eksik dokunma için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

5) Düz takla hareketinde aday, yer minderinde öne doğru (1) defa düz takla atacaktır.

6) Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu (1.5 metre yüksekliğinde ve 2.5 metre aralığında) dışından dolaşılarak tamamlanır. Her bir eksik geçiş için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

7) Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği 50 cm ve alttan geçilecek engel yüksekliği 95 cm olup engeller arasındaki mesafe 2 metre) üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur. Engel etabında her bir eksik geçiş, engeli hatalı geçme, devirme ve düşürme için bitiş süresine (2) saniye ceza olarak ilave edilecektir.

NOT 1: Herhangi bir istasyonu yapmayan aday elenir.

NOT 2: Fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar, spor malzemelerini yanlarında getireceklerdir.

2016 yılı POMEM Özel Harekat Giriş Sınavının bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında polislik mesleğini icra edecek adayların denge ve kondisyon açısından polislik mesleğine uygunluklarını ölçecek parkur, komisyon üyelerinin kararları doğrultusunda yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur. POMEM Özel Harekat fiziki yeterlilik parkuru ve zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve ekte sunulan şablonda belirtilmiştir. Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru 48 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 40 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan adaylar yönetmelik gereği 100 tam puan alırlar. Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrenci adayı olamaz" kararı verir ve başarısız adaylar mülakat sınavına geçemezler.

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

fthdrn
03-11-2016, 12:45
https://www.youtube.com/watch?v=fD0dV5yU7QE

Anıl E.
03-11-2016, 12:50
https://www.youtube.com/watch?v=fD0dV5yU7QE

Sen de mi pöh sün la

kickbuttowski
03-11-2016, 12:54
Bu Özel Harekatın içinde ciddi bir Türkçü teşkilatlanması var sanırım. Facebookta çok denk geliyorum son zamanlarda. Hükümet nasıl buna izin veriyor anlamak zor..

Anıl E.
03-11-2016, 12:56
Bu Özel Harekatın içinde ciddi bir Türkçü teşkilatlanması var sanırım. Facebookta çok denk geliyorum son zamanlarda. Hükümet nasıl buna izin veriyor anlamak zor..

Çok güzel bir teşkilatlanma bana göre. Hükümetin izin verdiğine şaşırıyor musunuz ? Yoksa karışmaları için mi sitem ediyorsunuz ? :)

fthdrn
03-11-2016, 13:04

Elleri muhtaç.. badem bıyıklılar mı candan yardan geçip ölümle koyun koyuna düşmanla savaşacak ? Kurucusu, ilk eğitimi veren, 90'lı yılların başlarında doğuda pkk'nın korkulu rüyası olan polislerin hepsi Türkçü Turancıydı. Bu nesil de abilerinin izinde :) 15 temmuzda hava saldırısının olduğu ilk birim Pöh'tü bu yüzden.

xILuciferIx
03-11-2016, 13:14

İzin vermese ne yapacak söyleyince inandırıcı gelmiyor olabilir ama gerçekten vatanını fazla seven insanların yapacağı bir meslek herkes polis olabilir pöh olamaz. Sayın CB'nin koruma ekibi de aşırı milliyetçilerden oluşuyor. İmralı'da askerlik yaptım oradaki asker ve rütbeli tayfada aynı şekildeydi işin özünde devletine milletine bağlılık ve görev bilinci düsturu olunca başka türlü düşünenlerin yapabileceği bir iş değil

Ahmet Bby
03-11-2016, 13:17
Konunun takipcisiyim.

xILuciferIx
03-11-2016, 13:19
fthdrn pomem ile aynı parkur 6 resim hatalı bilgin olsun denge aleti yok çapraz geçilen çubuklar var stens hareketiyle geçilecek türden

fthdrn
03-11-2016, 13:28
xILuciferIx
öyle mi bilmiyordum buna birebir olduğunu duydum sadece. Anıl E. başgan alıntı yapmışsın da gözümden kaçmış afedersin. Ben pöh olamıyorum da çevremde çok pöh var. Emekli pöhlerle hasbihal ederek kendimizi avutuyoruz ancak :)

PuT
03-11-2016, 13:30
Allah herkesın yardımcısı olsun.Fakar herkesın dediği gibi ooo parası ıyıymıs diye girip şansa bala kazanılıp girilirse hakkariye nereye geldğini anlamadan kafayı yer insan.İyi düşünülmesi.

-Murat Özcan-
03-11-2016, 23:14
Ön başvuru yapabilen var mı ? Ben tıkladığım halde sayfa açılmıyor neden acaba ?

MightyIV
03-11-2016, 23:18
Ön başvuru yapabilen var mı ? Ben tıkladığım halde sayfa açılmıyor neden acaba ?

Yoğunluktan olduğu söyleniliyor. 2 gündür uğraşıyorum bende.

Ertekin
03-11-2016, 23:20
Yaş sınırı olmasa direk yarın başvururdum.

-Murat Özcan-
03-11-2016, 23:20
Yoğunluktan olduğu söyleniliyor. 2 gündür uğraşıyorum bende.

1 Saattir e devlet şifresiyle deniyorum Error veriyor, başka bir yerden mi başvuracaz da biz mi bilmiyoruz nedir ?

MightyIV
03-11-2016, 23:24
1 Saattir e devlet şifresiyle deniyorum Error veriyor, başka bir yerden mi başvuracaz da biz mi bilmiyoruz nedir ?

Aynen öyle zar zor o ekrana geliyor işte. E-devlet şifreni giriyorsun. Bağlantı kurulamadı / Zaman aşımına uğradı vs. sayfadan atıyor.

Polis akademisinin sitesinde aktif 20bin kullanıcı vardı tüm gün boyunca, Kaldıramıyor sistem sanırım. Bugün yarın çözerler umarım...

-Murat Özcan-
03-11-2016, 23:26
Aynen öyle zar zor o ekrana geliyor işte. E-devlet şifreni giriyorsun. Bağlantı kurulamadı / Zaman aşımına uğradı vs. sayfadan atıyor.

Polis akademisinin sitesinde aktif 20bin kullanıcı vardı tüm gün boyunca, Kaldıramıyor sistem sanırım. Bugün yarın çözerler umarım...

Anlıyorum hocam,başvurmaya gelince 20 bin kişi başvuru yapıyor mülakata gelince zaten 5 bini gelmiyor bile. İnşallah çözerler girebilen olursa yine buradan bilgilendirme yapsın

MightyIV
03-11-2016, 23:29
Anlıyorum hocam,başvurmaya gelince 20 bin kişi başvuru yapıyor mülakata gelince zaten 5 bini gelmiyor bile. İnşallah çözerler girebilen olursa yine buradan bilgilendirme yapsın

900 bin talep olduğu söyleniliyor, 31 ekimde yayınlanan haber 1 milyon okunmuş pa.edu.tr sitesinde.

Önbaşvuru yapabilen açıldığında buradan bir güncel çekerse iyi olur.

Ayrıca şöyle bir haberde var;
10 Bin kişilik Polis Ozel Harekat kadrosuna 900 bin kişi başvurdu (http://www.habervitrini.com/gundem/10-bin-kisilik-polis-ozel-harekat-kadrosuna-900-bin-kisi-basvurdu-866062)

AhmetKaratay
03-11-2016, 23:29
Bileğimde Atatürk imzasına benzer soyadım yazan dövme var , seçilmeye engel oluyor mu?

MightyIV
03-11-2016, 23:31
Bileğimde Atatürk imzasına benzer soyadım yazan dövme var , seçilmeye engel oluyor mu?

Şartlarda dövme ile ilgili bir bilgi yok. Sorun olmaz herhalde emin değilim.

AhmetKaratay
03-11-2016, 23:35
İşletme 1. sınıf okuyorum da ailemi ikna edebilirsem katılmak istiyorum , ama dövme sorun yaratır gibime geliyor net bilgisi olan biri yazarsa sevinirim

hanz10
03-11-2016, 23:48
Ben başvurumu ilk gün yaptım sabahtan akşama kadar f5 ile sayfayi yenilemekle geçti vaktim akşam üzeri saat 4 gibi gerçekleştirdim. Hayırlısı olsun arkadaşlar sizin içinde. Çok fena yoğunluk var siteyi açmiyordu bile.

Grimlord
04-11-2016, 00:15
Dövme aşırı büyük değilse sıkıntı olacagını sanmam, dövmesi olmayan kalmadı artık :) Sanırım 15-20cmi falan geçmeyecek şekilde kabul oluyor

dn4859
04-11-2016, 00:24
Dövme - faça kesinlikle kabul edilmiyor. Yazlık elbise giyilince gözüken yerlerinde dikiş izi, doğum lekesi, et beni gibi şeyler 5 metreden fark ediliyorsa onlar dahi kabul edilmiyor

Erukay
04-11-2016, 00:33
Konuyu takipteyım

suk3b3
04-11-2016, 12:12
İşletme 1. sınıf okuyorum da ailemi ikna edebilirsem katılmak istiyorum , ama dövme sorun yaratır gibime geliyor net bilgisi olan biri yazarsa sevinirim

dövme jilet izi doğum lekesi -sigara basığı- dikiş izi- büyük kesi yada yara izi gbi göze çarpan ne varsa 100de100 elenirsiniz. dömeyi sildir yada bi süre fondoten

Ahmet Bby
04-11-2016, 13:11
Başvuru adresini bu yoruma alıntı yaparak yazarmısınız?

Phenomenal
04-11-2016, 14:53
kolumda iki tane dövmem var biri el ile dirseğimin arasında yazı biride kolumda omzuma yakın yerinde kuş tüyü
şimdi kafadan elendim mi ben :)
merak ettiğim 2.şey psikolojik tedavi alıp ilaç kullanmıştım 1.5 sene buda bir etken mi? aradım bulamadım herhangi bir açıklama
hastanede benden kan aldılar almadan ertesi günü biraz joe içmiştim oda sıkıntı yaratır mı ?

ben en iyisi başvurmayım içeri falan alırlar asdsadas :)

dn4859
04-11-2016, 14:53
Başvuru adresini bu yoruma alıntı yaparak yazarmısınız?

ahmet kardeşim polis akademisinin başvuru resmi sitesinden

https://www.pa.edu.tr/

ama sistemsel sıkıntı olduğu için girmiyor olabilir elbet düzelecektir. ayın 14 u son başvuru tarihi zaten sistemsel sıkıntı bitmezse süre uzatılır.

pa edu tr den siteye girip 19. dönem özel harekatı seçeceksin ve seni e devlete yönlendircek. basvuruyu ordan tamamlıcaksın. daha sonra halk bankası vezneden 75 tl yatır. ( bankamatikten yatırırsan bazı okullar mülakatta bankamatik fişini kabul etmiyor.) para yatırdığın dekondu sakın kaybetme .

GÖKTÜRK
05-11-2016, 13:32
Dün gece başvurumu yaptım , şu vize haftası geçincede parkur çalışmalarına başlayacağız sınıf arkadaşlarımla . Allah gönlümüze göre versin hakkımızda hayırlısı ise olsun. Herkese başarılar , bol şans..

suk3b3
06-11-2016, 00:21
Dün gece başvurumu yaptım , şu vize haftası geçincede parkur çalışmalarına başlayacağız sınıf arkadaşlarımla . Allah gönlümüze göre versin hakkımızda hayırlısı ise olsun. Herkese başarılar , bol şans..
Bgn biraz konuştuk bu konu ile alakalı da adamin vardir insallah aşırı bi basvuru var diyorlar .yine torpil flan olur belki. Allah hak edenlere nasip etsin insallah. Taze kanlari bekliyoruz nobete pereonel lazim nereye kadar 12.12 :)

kolumda iki tane dövmem var
şimdi kafadan elendim mi ben :)

Evet

RSX
06-11-2016, 10:36
Yukarida bi att arkadas yorum yapmisti, gonulden vatan sevgisi bayrak sevgisi yoksa hic denemesin bile cok pisman olur.

Goz derecesi normal polislik alimlarinda her bir goz 2.00 gecmeyecek ve her iki gozun toplami 4.00 gecmeyecek sekilde goz kusuru olanlar girebiliyordu. Pohte de bu sartlar gecerli olur sanirim. Orn: 2.5 1.5 giremez ama 1.75 ve 1.75 girebilir vs, yalniz taktik veriyim tum vucut raporu okulu kazandiktan sonra aliniyor, gozu bozuk olan lazerle cizdirebilir kazandigi aciklandiktan sonra.

Dovme kesinlikle kabul edilmiyor, yazlik melbusat giyildiginde yada yuzunun herhangi biryerinde belirgin faca yara dikis izi olmayacak

Maas konusuna simdiden takilan arkadaslar on basvuru bile yapmasin o kadar kesin konusuyorum. Yaptiginiz isin parayla degeri yok olcemessiniz.

Aile hayatina duskun olanlar anasini babasini gormeden yapamayanlar, ben evlenecem esim tek kalamaz diyenler, anamin babamin rizasi yok diyenler, starbucksta mocha yanina tiramisu ustune swarmda check in yapmayinca eli kolu titreyenler, ben cok sosyal bir insanim cumartesi gecesi kutsaldir once roll sonra alem icin hafta ici gun sayanlar GELMESİN. Verdigim ornekleri baz alarak kafanizda orneklendirmeleri cogaltabilirsiniz.

Operasyon zamani dis gorevle gelip 10 ay kalanlar oldu, operasyondayken cocugu olanlar ve "ulan cocugum babasini tanimiyor be" diyen abilerimiz oldu. Ulke gundemi suan cok hizli hangi gun ne olacagi belli degil. Onumuzde belki 3. Dunya savasi var, pöh suan kirsal kesinde operasyon yapmiyor ama bu demek degildir ki yarin johle birlikte cudi de gabarda temizlige katilmayacak, bir bakanlik yazisina bakiyor.

Devlet dogu gorevlerinde ucaginizi, ulasiminizi, kalacak yerinizi(bazen 5 yildizli otel olur bazen 15 kisilik yurt odasi olabilir), her ogun yemeginizi, dis gorev tazminatinizi verir, gorevin ne zaman bitecegi kismen bellidir ama hicbir zaman kesin degildir. Bu meslekte plan yapamassiniz arkadaslar. Polislik meslegindeyseniz hele hele ozel harekatsaniz plani izini unutun. Ben 4 senedir yazin tatile gidecem diyorum ama her sene ulke gundeminde ciddi etki yaratacak bi olay oluyor ve izinler surekli kapatiliyor. Bi sene bomba patladi bi sene secim oldu bi sene darbe oldu vs vs. Calisma sisteminiz klasik memur gibi degildir. Genellikle 12 saat calisip 12 saat dinlenirsiniz yada suan mesela istanbuldaki pöhler 24 -24 sistemiyle calisiyor. Erzurumdakiler 12 24 sistemiyle calisiyor, calisma sisteminiz ilden ili degisir, sirnak beytussebapta olup 24-0 calisiyoruz hep gorevdeyiz diyen arkadaslarimda oldu.

Emniyette pöh degeri her zaman farklidir yeri farklidir, abi kardeslik duygusu fazladir.

Son 5000 universite mezunu alimlarindan ornek veriyim, adam sinif ogretmenligi okumus, pöh'un goruntusune silahina aldanmis pöh olmus. Suan meslegi yapamiyor psikolojik durumu bitik, birakmak istiyor daha baslayali 3 ay oldu. Hayatinizin onemli yasinda onemli bir karar olabilir bu tercih iyi karar vermeniz lazim.

Konuyu takip edecem yine ara ara elimden geldigince sorularinizi da cevaplarim.

GÖKTÜRK
07-11-2016, 00:03
Bgn biraz konuştuk bu konu ile alakalı da adamin vardir insallah aşırı bi basvuru var diyorlar .yine torpil flan olur belki. Allah hak edenlere nasip etsin insallah. Taze kanlari bekliyoruz nobete pereonel lazim nereye kadar 12.12 :)

Evet

Hayatımın hiç bir anında torpilim olmadı , bu saatten sonrada olmayacak. Taktiri ilahi eğer nasibimizde var ise sizlerin saflarınıza katılıcaz abi. Daha öncede torpilim olmadığı için gerekli şartları taşımama rağmen askeri liseye giremedim , pmyoya giremedim. Ama denemekden vazgeçemiyorum elene elene bi çare oldum ahaha

Dragger
07-11-2016, 08:52
Yaşım tutsa, evli olmasam 1 dakika durmaz giderdim :)

Başvuracak arkadaşlara hayırlısı olsun.

suk3b3
07-11-2016, 10:25
Hayatımın hiç bir anında torpilim olmadı , bu saatten sonrada olmayacak. Taktiri ilahi eğer nasibimizde var ise sizlerin saflarınıza katılıcaz abi. Daha öncede torpilim olmadığı için gerekli şartları taşımama rağmen askeri liseye giremedim , pmyoya giremedim. Ama denemekden vazgeçemiyorum elene elene bi çare oldum ahaha

Ben de yasadim senle ayni şeyleri inanir misin 4 kez ayni mulakattan elendim 5. De kazandm. Hayırlısı olsun hakkında. Hedefe gidilen yolda çekilen çile kutsaldır.

fthdrn
07-11-2016, 11:36
Zamanında façalardan ve dikiş izlerinden dolayı araya adam koymamıza rağmen giremedik. Konu güncellendikçe imrenmeye devam ediyorum. İnşallah para için değilde gerçekten yürekten isteyen arkadaşlarımız katılır.

MPower's
07-11-2016, 16:27
Mulakatta hafif kirli sakal olmasi veya takim elbise giymemek sorun yaratir mi?

kesici
07-11-2016, 16:40

Özel sektör değil burası güzel kardeşim, elbette problem olur. Sinekkaydı traş ol saçlarında öyle jöleli fönlü olmasın yeterli.

dn4859
07-11-2016, 18:04

İstersen kapri pantolonla git sağlık ve sporu geçtikten sonra komisyonun karşısına çıkarırlar ama saç/sakal traşsız, takım olmasa dahi düzgün bir pantolon Gömlek/kazak olmadan komisyonun karşısına çıkanın hiç sansının olmadığını düşünüyorum.

fthdrn
08-11-2016, 12:05
"Özel harekatçı olmak" isimli kitap basıldı şu günlerde. 90larda ve gunumuzde doğuda polisimizin yaşadığı olayları hatıraları, nasıl zorluklarla mücadele ettiklerini vs içeriyor. Başvuru sürecindeyken alınıp okunulmalı. Kafanızda daha da netleşir. Ben hep dinliyordum büyüklerimden yasanilan anıları hatıraları. Kitabı da imzalı olarak temin edicem en kisa zamanda.

TigeR
08-11-2016, 18:45
İstersen kapri pantolonla git sağlık ve sporu geçtikten sonra komisyonun karşısına çıkarırlar ama saç/sakal traşsız, takım olmasa dahi düzgün bir pantolon Gömlek/kazak olmadan komisyonun karşısına çıkanın hiç sansının olmadığını düşünüyorum.
Spor için rahat kıyafetlerle gidiliyor spor kıyafetleriyle çıkılmıyor muydu komisyonun karşısına? Ben öyle hatırlıyorum

dn4859
08-11-2016, 21:45
Spor için rahat kıyafetlerle gidiliyor spor kıyafetleriyle çıkılmıyor muydu komisyonun karşısına? Ben öyle hatırlıyorum

Giderken eşortmanla gidiliyor (boşuna takım giymeyin) ön sağlık için ilk aşamada zaten soyuyorlar, buradan geçenler ikinci aşama parkura giriyor ( mutlaka şort alın avantaj sağlar) spordan geçenleri soyunma odasına yolluyorlar (herkes üzerini değişiyor) tabi istersen değişmezsin zorlama olan veya kesin kural olan birşey değil. üzerine ciddi birşeyler giymekte yarar var sonra görevli bir memur aşağı yukarı 10'arlı bir grubu alıp sözlü mülakatın yapılacağı binaya götürüyor. bu binada sözlü mülakat gerçekleşip mülakattan çıkanı kimseyle konuşturmadan dışarı çıkartıyorlar

Skyhawk34
09-11-2016, 09:50
merak ettiğim bir şey var sadece meraktan soruyorum boy ile ilgili istekleri ne

Dragger
09-11-2016, 10:15
Direk boy olarak bir istekleri yoktur ama boy kilo oranına mutlaka bakılıyordur.

dn4859
09-11-2016, 10:27
merak ettiğim bir şey var sadece meraktan soruyorum boy ile ilgili istekleri ne

Boy erkeklerde 167cm olması lazım en az. Yalnız şöyle birşey var boyu aşağı yukarı 2 cm kısa ölçüyor ( dışarda ölçtüğümdede ayakkabısız çıplak ayakla ölçtüm)
Boy kilo oranı (vucut kitle indeksi) 18.00 - 27.00 arası olması gerek ( google'a Vucut kitle indeksi yazıp hesaplayabilirsiniz)

Shadow_Dancer
09-11-2016, 10:43
ortam ısınsın biraz..

https://www.youtube.com/watch?v=4VdrLx0yu_I

gkhn55
09-11-2016, 15:15
1989'lulr başvuramıyo sistem başvuruyu kabul etmiyor.NASİPP :( Rabbim herkesin gönlüne göre versin..

fthdrn
14-11-2016, 13:56
Bugün son gün..

-Murat Özcan-
15-11-2016, 00:14
Bugünden sonra başvurular kapandı arkadaşlar 75 lira bankaya yatırılıp gerekli açıklamalar siteden beklenecek artık

Ahmet Bby
15-11-2016, 12:31
- Sağlık ve mülakattan geçtik seçildik diyelim eğitim nerede yapılacak 15 hafta sürecek sanırım? Bu süreçten bahsedebilir misiniz neler bekliycek bizleri...

efef
15-11-2016, 13:54
Toplam başvuru kaç oldu bilen varmı acaba

MightyIV
15-11-2016, 14:33
Ne zaman açıklama yapılır acaba?

Toplam başvuru kaç oldu bilen varmı acaba

Tahmin ediyorum 500k vardır.

dn4859
15-11-2016, 20:08
eğitim en az 6 ay olmak zorunda. buda intinbak süreci ve tatiller hariç yani 7 ayı buluyor. Okullar bildiğim Bilecik ve Balıkesir pöh eğitimi veriyor tabi bir kaç tane daha okul vardı (6 adetti yanılmıyorsam). hatta 17. dönemde örneğin ilk 3 ay polislik eğitimini Diyarbakır'da, pöh eğitimini farklı ilde alanlar oldu. ama eğitim süresi daha da uzayabilir. çünkü teşkilatta şuan için mezun edilen seviye minimum önlisans yani PMYO okuyanlardı. lise mezunu alım olunca belki bu arkadaşlarıda pmyo gibi uzun bir süreçte mezun edebilirler. başvuran herkesin inşallah gönlünce olur.

fthdrn
15-11-2016, 20:32
Ne zaman açıklama yapılır acaba?

Tahmin ediyorum 500k vardır.
Kriterlere uyan 200.000 kisi basvurmuş.

fthdrn
15-11-2016, 20:34
eğitim en az 6 ay olmak zorunda. buda intinbak süreci ve tatiller hariç yani 7 ayı buluyor. Okullar bildiğim Bilecik ve Balıkesir pöh eğitimi veriyor tabi bir kaç tane daha okul vardı (6 adetti yanılmıyorsam). hatta 17. dönemde örneğin ilk 3 ay polislik eğitimini Diyarbakır'da, pöh eğitimini farklı ilde alanlar oldu. ama eğitim süresi daha da uzayabilir. çünkü teşkilatta şuan için mezun edilen seviye minimum önlisans yani PMYO okuyanlardı. lise mezunu alım olunca belki bu arkadaşlarıda pmyo gibi uzun bir süreçte mezun edebilirler. başvuran herkesin inşallah gönlünce olur.
Sen Tarıksın dimi plakadan simdi ayıktım :)

canimrecepcim
16-11-2016, 10:05
Kafaya koyup son dakika başvurdum,ama kafamda bir soru var.

İleri derece olmasa da astigmatım var.Daha rahat olması açısından gözlük kullanıyorum.Takmadığımda rahatsız etmiyor.Hatta doktor da bu derece için tıbbi operasyona gerek yok falan demişti yanlış hatırlamıyorsam.
Özel harekat için sorun olur mu ? Çizdirmek istesem acaba ne kadar sürer iyileşmesi vs ?

dn4859
16-11-2016, 10:33
Sen Tarıksın dimi plakadan simdi ayıktım :)
Yok hocam Tarığa arabayı ben vermiştim. kardeşim gibidir o zaten, hafta sonu yanına gidicem zaten inşallah 1650 km öteye :)

Kafaya koyup son dakika başvurdum,ama kafamda bir soru var.

İleri derece olmasa da astigmatım var.Daha rahat olması açısından gözlük kullanıyorum.Takmadığımda rahatsız etmiyor.Hatta doktor da bu derece için tıbbi operasyona gerek yok falan demişti yanlış hatırlamıyorsam.
Özel harekat için sorun olur mu ? Çizdirmek istesem acaba ne kadar sürer iyileşmesi vs ?

tek gözün 2 derece bozuk olma opsyonu var iki gözün toplamı 4 ü geçmeyecek. ön sağlıkta zaten gözün derecesine bakılmıyor sadece renk körlüğü testi yapılıyor. eğer asil olarak kazanırsan okulda intibak eğitimi sürecinde göz ve diğer muaneler detaylı olarak yapılacak

fthdrn
16-11-2016, 15:09
Yok hocam Tarığa arabayı ben vermiştim. kardeşim gibidir o zaten, hafta sonu yanına gidicem zaten inşallah 1650 km öteye :)

Anladım kardeşim o zaten asker, Sen polissin sanırım :) :)

dn4859
16-11-2016, 16:39
Anladım kardeşim o zaten asker, Sen polissin sanırım :) :)

Yok daha olamadim da 18. Donem pomem ogrencisi olacagim inşallah kasimin 20sinde :)

efef
16-11-2016, 20:32
285k başvuru var, EGM açıklama yapmis hakkımızda hayırlısı olsun

Cihan9
16-11-2016, 23:02

tek gözün 2 derece bozuk olma opsyonu var iki gözün toplamı 4 ü geçmeyecek. ön sağlıkta zaten gözün derecesine bakılmıyor sadece renk körlüğü testi yapılıyor. eğer asil olarak kazanırsan okulda intibak eğitimi sürecinde göz ve diğer muaneler detaylı olarak yapılacak

Şu olayı duyduğum beni rahatlattı. Sol1.25 sağ 1.50 göz derecem. Çizdirmeyi düşünüyordum hoş yine çizdireceğim ama ilk muayenede göz derecesine bakmamaları sevindirdi.
Göz çizdirmenin iyileşmesini soran arakdaşada cevap vereyim sağlıkçı olarak :D çizdirmede ilk gün fazla derecede yanma olayı oluyor. Sonraki günlerde azalarak devam ediyor. Min 3 max 7 günde göz normale dönüyormuş gözde çalışan arkadsşlarımın söylediğine göre. Bakalım bekliyoruz artık.

Ahmet Bby
17-11-2016, 09:11

Tarığa selam söyle kardeşim :)

Çöllü
17-11-2016, 18:40
Devlet 10 bin PÖH alınacak duyurusu yapmış

285 bin Başvuru olmuş

Memleketin gençleri pentatlondaki İrlanda masasını Çay sehpası zannediyor zaar.

220T
17-11-2016, 19:19
TSK 30 bin personel alacakmış.Şartlara uyan arkadaşlar değerlendirebilir.

fthdrn
17-11-2016, 21:06
Memleketin gençleri pentatlondaki İrlanda masasını Çay sehpası zannediyor zaar.

Burada ne demek istediniz tam olarak anlayamadım?

Ferhat_V
18-11-2016, 09:40
sat ve sas komandosu alımıda olacakmış..dün nette görmüştüm haber sitelerinin tekinde.

Çöllü
18-11-2016, 11:28
Burada ne demek istediniz tam olarak anlayamadım?

İfade açık kardeşim, irlanda masasını bilen sözlerimi anlamıştır.

fthdrn
18-11-2016, 12:36
İfade açık kardeşim, irlanda masasını bilen sözlerimi anlamıştır.

Hayır irlanda masasının ne olduğunu biliyorum da bunun başvuruyla ne ilgisi var ? keyif olsun diye mi o kadar insan başvurdu zannediyorsunuz ?
Eğer öyleyse büyük yanılgı içerisindesin.

Çöllü
18-11-2016, 13:10
Hayır irlanda masasının ne olduğunu biliyorum da bunun başvuruyla ne ilgisi var ? keyif olsun diye mi o kadar insan başvurdu zannediyorsunuz ?
Eğer öyleyse büyük yanılgı içerisindesin.

Keyif olsun diye kim Özel harekatçı olur kardeşim? Garip olan 285 bin kişinin bu mesleği yapabileceğini düşünmesi.

Ahmet Bby
25-11-2016, 21:22
Parkurda değişiklik yapıldığı hakkında söylenti var. Parkur çalışan arkadaşlardan gördüm ama sitede öyle birşey yok.. Sanırım güncellenecek... denge tahtası , barfiks vs. gibi.. Bilgisi olan?

fthdrn
25-11-2016, 21:36
Parkurda değişiklik yapıldığı hakkında söylenti var. Parkur çalışan arkadaşlardan gördüm ama sitede öyle birşey yok.. Sanırım güncellenecek... denge tahtası , barfiks vs. gibi.. Bilgisi olan?
Parkurun son hali bu;
https://fb-s-a-a.akamaihd.net/h-ak-xlf1/t31.0-8/15129061_335325816836746_6516898597459407025_o.jpg
Bu sayfayıda incelersen parkur ile ilgili video yayınlandı. Bilgi için fotoğraftaki telefonu arayabilirsin.
Emekli Polis Ozel Harekatcılar Derneği | Facebook (https://www.facebook.com/Epohderyedek/?fref=ts)

academian97
25-11-2016, 21:38
Keyif olsun diye kim Özel harekatçı olur kardeşim? Garip olan 285 bin kişinin bu mesleği yapabileceğini düşünmesi.

Bence bu mesleği yapabilecek çok daha fazla yiğidi var bu Milletin.

suk3b3
25-11-2016, 23:24
Garip olan 285 bin kişinin bu mesleği yapabileceğini düşünmesi.
Vatan sevgisiyle harmanlanmamış fedakarlık duygusu dejenere insanlara ağır gelir. Sen anlamazsin bu mantikla zaten

Çöllü
28-11-2016, 10:15
Vatan sevgisiyle harmanlanmamış fedakarlık duygusu dejenere insanlara ağır gelir. Sen anlamazsin bu mantikla zaten

Hangi mantıkla anlamam? Vatan Sevgisiyle Harmanlanmamış Fedakarlık Duygusu Dejenere İnsan Derken Mevzu Bahis Olan Şahsımmı? Bunu Nerden Anladın? Ne Kadar Fedakar olduğumuzu Ölçen Bi Cihaz Varmı? Varsa Seve isteye komando eğitimi almak, Sınır Birliğinde Görev yapmak ve sırf bayrağımız dikildi diye 4 sene doğu görevi ifa etmek. Hangimiz ağır basarız o kantarda, yada ağır basmak içinmi yapılıyor sanıyorsun bunlar. Sırf bunları konuşabilmek içinmi?

Aşağı-Yukarı Çekiştirip Milletin Vatan sevgisine dil uzatmadan önce kime yazdığını, kimin ne yazdığını ve dahi Yazılanı iyice bi okuyup öyle yazın. Ben demişim ki; zor iş yapan bilir! Sen diyorsun ki Herkes Yapar, Hatta Daha Fazlası var. Hayır Kardeşim Sadece Seven Yapar.Ve sevebilmek için yeri gelir serden geçmek gerekir. Ha 285 bin kişi sevmişse Taç-Baş üstüne, (ne ala daha fazlası sevsin) ama görünen köy klavuz istemez millet ekmek derdine ölüme yürür vaziyette..

Yaşınız genç gaza geliyorsunuz anladık ta; dilin kemiği yok, düşünerek yazın.

suk3b3
28-11-2016, 14:19
Hangi mantıkla anlamam? Vatan Sevgisiyle Harmanlanmamış Fedakarlık Duygusu Dejenere İnsan Derken Mevzu Bahis Olan Şahsımmı? Bunu Nerden Anladın? Ne Kadar Fedakar olduğumuzu Ölçen Bi Cihaz Varmı? Varsa Seve isteye komando eğitimi almak, Sınır Birliğinde Görev yapmak ve sırf bayrağımız dikildi diye 4 sene doğu görevi ifa etmek. Hangimiz ağır basarız o kantarda, yada ağır basmak içinmi yapılıyor sanıyorsun bunlar. Sırf bunları konuşabilmek içinmi?

Aşağı-Yukarı Çekiştirip Milletin Vatan sevgisine dil uzatmadan önce kime yazdığını, kimin ne yazdığını ve dahi Yazılanı iyice bi okuyup öyle yazın. Ben demişim ki; zor iş yapan bilir! Sen diyorsun ki Herkes Yapar, Hatta Daha Fazlası var. Hayır Kardeşim Sadece Seven Yapar.Ve sevebilmek için yeri gelir serden geçmek gerekir. Ha 285 bin kişi sevmişse Taç-Baş üstüne, (ne ala daha fazlası sevsin) ama görünen köy klavuz istemez millet ekmek derdine ölüme yürür vaziyette..

Yaşınız genç gaza geliyorsunuz anladık ta; dilin kemiği yok, düşünerek yazın.

285 bin kişi neden yapabileceğini düşünmesin ? Cesur insan yokmu ,yürekli, fedai, aşık yokmu ? Herkes sen degil kardesim. Yapariz yapıyoruz. Ama ne hikmetse vatan sevmenin çilesini biz çekiyoruz edebiyatını başkası yapıyor. Sen küçük görsen de 96li gençler 400 lü mayonla geziyor. Sen rahat uyu yapaz dediğin gençler nöbette

Çöllü
29-11-2016, 10:39
285 bin kişi neden yapabileceğini düşünmesin ? Cesur insan yokmu ,yürekli, fedai, aşık yokmu ? Herkes sen degil kardesim. Yapariz yapıyoruz. Ama ne hikmetse vatan sevmenin çilesini biz çekiyoruz edebiyatını başkası yapıyor. Sen küçük görsen de 96li gençler 400 lü mayonla geziyor. Sen rahat uyu yapaz dediğin gençler nöbette

Ya okumadan Yazıyorsun, yada ben anlatamıyorum. Komando eğitimi aldım, sınırda askerlik yaptım, lazım gelirse gene yaparım.. Ne küçük görmesi kendim çekmişim çilesini en ağır şekilde. Hangi edebiyat; intikalde kertenkeleye sulanıyorduk açlıktan.. Çilemi yarıştıralım şimdi onunlamı anlaşılır vatan sevgisi, ha evet dersen onada varım özelden yazarım bir bir okursun sayfa sayfa..

Nasılki ben sınırda nöbet tutarken senin rahat uyuman için donuyorduysa bedenim-ellerim, şimdide sen tutacaksın senin donacak ellerin, sırayla bu işler. Kolay meslek değildir diyorum; Pentatlon çocuk parkı değil, 5 buçuk dakikada bitirmen gerekir diyorum hala cesur olmaktan, fedakarlıktan, fedailikten bahsediyorsun. Alınacak 10 bin kişiden sadece 2500 ü sahada görev yapacak diğerleri elenerek masa başı yada geri göreve getirilecek.

suk3b3
29-11-2016, 21:42
Ya okumadan Yazıyorsun, yada ben anlatamıyorum. Komando eğitimi aldım, sınırda askerlik yaptım, lazım gelirse gene yaparım.. Ne küçük görmesi kendim çekmişim çilesini en ağır şekilde. Hangi edebiyat; intikalde kertenkeleye sulanıyorduk açlıktan.. Çilemi yarıştıralım şimdi onunlamı anlaşılır vatan sevgisi, ha evet dersen onada varım özelden yazarım bir bir okursun sayfa sayfa..

Nasılki ben sınırda nöbet tutarken senin rahat uyuman için donuyorduysa bedenim-ellerim, şimdide sen tutacaksın senin donacak ellerin, sırayla bu işler. Kolay meslek değildir diyorum; Pentatlon çocuk parkı değil, 5 buçuk dakikada bitirmen gerekir diyorum hala cesur olmaktan, fedakarlıktan, fedailikten bahsediyorsun. Alınacak 10 bin kişiden sadece 2500 ü sahada görev yapacak diğerleri elenerek masa başı yada geri göreve getirilecek.

10 binin 10 bini de giyecek celik yelegini. Saracak mayonunu .alacak sig ini binecek ejdere göreve gidecek. Yatacak adam yok bizde. Taş gibi yapacak eğitimini. Acaba yapabilir miyim diyenler sinerjiyi görünce merminin önüne kendi atliyor. Er degiliz biz. Polisiz. Ömür boyu. Sana söylediklerim ilk msjinda insanlari küçümsemenle alakali. Yapar kardeşim 1 sene 2 sene acemilik çeker ama sonra uçan kuşu vurur. Abartmiyorum. Eskisi gibi sınırlı degil imkanlar. Smdi atış yapacam diyene 2 sandik mermi veriyorlar sabah basla 24 saat atış yap.

canimrecepcim
30-11-2016, 08:05

Arkadaş tam söyleyememiş abi,ben izah edeyim istersen.70 küsür milyon vatandaşın en az bir kaç milyonu zaten genç nufüs olarak sayabiliriz.Bunun içinden 258bin'i alırsak , ki çok az bi yüzdelik kesim olur ; senin zamanında yaptığını neden yapamasın? Seni bunu düşünmeye iten nedir tam olarak ? Elbette 258bin kişinin hepsi alınmayacak , ki mülakatın ve diğer değerlendirmelerin amacı da bu.

Konuyu son 2 sayfadır yok irlanda masasıydı yok ütü masasıydı diye germenin ne anlamı var ? Yoksa bir tek sen mi yapabiliyorsun o masa işlerini.

Profilinde yaşın 32 yazıyor.Bu forumdaysan senin buraya yazman gereken şeyler bak tam alttaki gibi olmalı ;

- Kardeşim şu şu olaya dikkat edin.
- Kardeşim şunlara iyi çalışın.
- Şartlarımız bunlar bakın ona göre kendinizi hazırlayın.

Gibi motive edici veya yol gösterici olman lazım.

Yoksa sana ne ki millet yapabilir veya yapamaz.Buna zaten karar verecek amirler vs. mülakat gününde ve saatinde görevlerini yaparak bunu belirleyecek.Kısacası senin forumda bunu yapamayacakları belirlemek gibi bir yüce vazifen yoktur diye tahmin ediyorum.

Böyle bir dil kullanmak zorunda kaldığım için özür dilerim,ama rica ediyorum gelip bu başlık altında şunu yapamazsınız bunu yapamazsınız gibi şeyler yazma.Dediğim gibi nasıl yapacaklarını falan yaz,destek ol.Çünkü diğer türlü yazınca komik oluyor.

Cihan9
30-11-2016, 17:08
Bilgili arkadaşlardan veya başvuranlardan bi bilgi istiyorum. Başvuru süresini bitirdik *****. E-devlet üzerinden başvuru yaptım ücreti yatırdım. Ama başka bir işlem yapmadım. Bu konuda yapmamız gereken başka bir var mıydı veya şu an var mı? tereddütte kaldım işten geldim uyuyamadım akşama kadar huzursuzluktan.

efef
30-11-2016, 20:21
Yok kardeşim,sadece mülakat çağrılarını beklicez

Ahmet Bby
30-11-2016, 21:37
Yeni parkur sonrası elemeler çoğalacak. Spor geçmişi olan arkadaşlar azmederek yapabilirler ama... Spor geçmişi olmayanların biraz daha çalışması gerek...

Cihan9
01-12-2016, 06:57
efef çok teşekkür ederim kardeşim inşallah hepimiz için hayırlısı olur.

Çöllü
01-12-2016, 10:13
Arkadaş tam söyleyememiş abi,ben izah edeyim istersen.70 küsür milyon vatandaşın en az bir kaç milyonu zaten genç nufüs olarak sayabiliriz.Bunun içinden 258bin'i alırsak , ki çok az bi yüzdelik kesim olur ; senin zamanında yaptığını neden yapamasın? Seni bunu düşünmeye iten nedir tam olarak ? Elbette 258bin kişinin hepsi alınmayacak , ki mülakatın ve diğer değerlendirmelerin amacı da bu.

Konuyu son 2 sayfadır yok irlanda masasıydı yok ütü masasıydı diye germenin ne anlamı var ? Yoksa bir tek sen mi yapabiliyorsun o masa işlerini.

Profilinde yaşın 32 yazıyor.Bu forumdaysan senin buraya yazman gereken şeyler bak tam alttaki gibi olmalı ;

- Kardeşim şu şu olaya dikkat edin.
- Kardeşim şunlara iyi çalışın.
- Şartlarımız bunlar bakın ona göre kendinizi hazırlayın.

Gibi motive edici veya yol gösterici olman lazım.

Yoksa sana ne ki millet yapabilir veya yapamaz.Buna zaten karar verecek amirler vs. mülakat gününde ve saatinde görevlerini yaparak bunu belirleyecek.Kısacası senin forumda bunu yapamayacakları belirlemek gibi bir yüce vazifen yoktur diye tahmin ediyorum.

Böyle bir dil kullanmak zorunda kaldığım için özür dilerim,ama rica ediyorum gelip bu başlık altında şunu yapamazsınız bunu yapamazsınız gibi şeyler yazma.Dediğim gibi nasıl yapacaklarını falan yaz,destek ol.Çünkü diğer türlü yazınca komik oluyor.

Kardeşim, Yanlış Anlamışsın Benden Başka Kimse Yapamaz demedim. Kimseyide Küçümseyip Olayı Gerdiğim filan yok tam aksine, Mülakat ve eğitimde Yaşayacağın Psikolojik Baskı ve Şiddetin Yanında Benim Şu yukarıdaki yazım Nasihat Kalır.

En başta Eğitimin zorluğundan ziyade eğitilen kişilerin bu eğitimi alma istekleri, psikolojik olarak buna yatkın olup olmadıkları, Dağda kalifiye terörist kovalayacak seviyeye gelme süreleri ve bunun gerekliliğini anlamak ve buna hazırlıklı gitmek gerekir.

- Günde 13-14 saat dağlarda yürür veya koşarsın
- Bazen gece olur, ertesi gün öğlen veya bir iki gün sonra dönersin.
- Su içmek için mataranı eline alırsın su akmaz, donmuştur.
- Sırf zevk olsun diye Kar üzerinde şınav mekik gibi spor faaliyetlerini yaparsın.
- Tatbikat, İntikal, Devriye, Baskın, Pusu sabah kahvaltısı yada öğle yemeği gibi gündelik hayatının bir parçası olur.

efef
01-12-2016, 13:59
Bu arada parkur değişti gibi söylentiler dönüyor,fakat resmi kaynaktan yayınlanmış bisey yok ama iki parkuruda calismanizi tavsiye ederim.Eger dedikleri gibi olursa o parkur 45 saniye tam puan olayı biraz zor,sporcu olduğum halde tam puanda benim bile terettutlerim oluyor.Benim tek korkum referans olayı işin içine girmez umarim,insallah hak eden kazanır.

fthdrn
01-12-2016, 14:30
Bu arada parkur değişti gibi söylentiler dönüyor,fakat resmi kaynaktan yayınlanmış bisey yok ama iki parkuruda calismanizi tavsiye ederim.Eger dedikleri gibi olursa o parkur 45 saniye tam puan olayı biraz zor,sporcu olduğum halde tam puanda benim bile terettutlerim oluyor.Benim tek korkum referans olayı işin içine girmez umarim,insallah hak eden kazanır.

Benim paylaştığım son hali hala geçerli. Konuşulanlara göre saliseyle yarışmada başarılı olunabilinicek. Torpil vs sanmıyorum olacağını.

efef
01-12-2016, 19:08
Emin misiniz son hali olduğundan,sitede boyle bi güncelleme göremedim ben,belkide kacirdim varsa linki atarmisiniz

Cihan9
03-12-2016, 13:31
Başvuru yaparken doldurduğumjuz ankete ulaşamıyorum. Acaba sistem kapandığıiçin mi ulaşamıyprum? Ulaşabilen varsa link atarsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Cihan9
03-12-2016, 18:22
edit: seri numarasını almam lazım bu yüzden istiyorum.

Ahmet Bby
10-12-2016, 11:06
Mülakat tarihlerinden halen ses yok? Unuttular mı bizi :)

TigeR
10-12-2016, 11:44
Mülakat tarihlerinden halen ses yok? Unuttular mı bizi :)
Bir ayı geçti tahminimce yıl başından sonraya kalır

Cihan9
10-12-2016, 14:40
Resmi bir haber olmamakla beraber, facede pöh gruplarında ayın 12si gibi açıklama yapılacak diyorlar. Ama bakalım kısmet. Salı günü göz çizdiriyorum biraz daha sarksa sorun yok :D :D

efef
13-12-2016, 10:28
Parkur kesinleşti, sure 42-50saniye arası bayağı elenen olacak.Bencede çok mantıklı bi iş olmuş bu parkur olayı hak eden kazanır insallah.

fthdrn
13-12-2016, 10:32
Benim paylaştığım parkur işte. İnsanlara yanlış parkurlarda eğitim vererek gelecekleri ile oynayan kurumlara yazıklar olsun. Birde ücret talep ediyorlarmış. Bu iş için gönüllü eğitim veren eski özel harekatçılar ile iletişime geçin faydasını görürsünüz.
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15401014_345434842492510_6474593588474817044_n.jpg ?oh=7412f5f6d0067eb5c6569c610713e4f5&oe=58F332B5

TigeR
13-12-2016, 11:47
Benim paylaştığım parkur işte. İnsanlara yanlış parkurlarda eğitim vererek gelecekleri ile oynayan kurumlara yazıklar olsun. Birde ücret talep ediyorlarmış. Bu iş için gönüllü eğitim veren eski özel harekatçılar ile iletişime geçin faydasını görürsünüz.
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15401014_345434842492510_6474593588474817044_n.jpg ?oh=7412f5f6d0067eb5c6569c610713e4f5&oe=58F332B5kanka emekli özel harekatcilarin sayfasındaki haberi diyorsan onlar da eğitimcilere yönlendiriyor ücretsiz değil ama hiç yoktan iyidir. O yönlendirdiği adamlarda da bu parkura göre eğitim yoktu iki hafta önce

ÖmerF.Bayar
13-12-2016, 11:49
Başvurular ne zaman açıklanıcak bilen varmı ? Yani kimin mulakata vs çağırılacağı ?

TigeR
13-12-2016, 11:51
Açıklandı siteyi kontrol edin isterseniz

ÖmerF.Bayar
13-12-2016, 11:52

Tesekkurler :)

fthdrn
13-12-2016, 11:55
kanka emekli özel harekatcilarin sayfasındaki haberi diyorsan onlar da eğitimcilere yönlendiriyor ücretsiz değil ama hiç yoktan iyidir. O yönlendirdiği adamlarda da bu parkura göre eğitim yoktu iki hafta önce

Yok kanka cüzi bir miktar veriliyor sadece. O adamlar en başından beri bu parkurun olacağını dile getiriyordu. Bir kaç salonda eğitim veren kişiler eksik etaplardan oluşan parkurda çalıştırıyordu. 2 tane arkadaşım da o yanlış parkurda eğitim aldı oradan biliyorm :)

ÖmerF.Bayar
13-12-2016, 11:56

Bylamadım ben, yardımcı olursan eger basvuran bi tanıdığıma sürpriz yapmak istiyorum :D

TigeR
13-12-2016, 12:00
Yok kanka cüzi bir miktar veriliyor sadece. O adamlar en başından beri bu parkurun olacağını dile getiriyordu. Bir kaç salonda eğitim veren kişiler eksik etaplardan oluşan parkurda çalıştırıyordu. 2 tane arkadaşım da o yanlış parkurda eğitim aldı oradan biliyorm :)

Antrenman başı 20tl belirlediler güzel yardimci oldular da ben ulaştım onlar beni bir adama yönlendirdi onda da barfiks yoktu mesela kanka onu diyorum eksikti 2 hafta önce Adana'daki.

TigeR
13-12-2016, 12:01
Bylamadım ben, yardımcı olursan eger basvuran bi tanıdığıma sürpriz yapmak istiyorum :D
Polis Akademisi BaÅŸkanlığı (http://Www.pa.edu.tr) girin ama e-devlet şifresini bilmeniz gerekiyor

ÖmerF.Bayar
13-12-2016, 12:07
Polis Akademisi BaÅŸkanlığı (http://Www.pa.edu.tr) girin ama e-devlet şifresini bilmeniz gerekiyor

Tc kimil yeter diye düşünmüştüm :) tekrar sağol :)

TigeR
13-12-2016, 12:08
Tc kimil yeter diye düşünmüştüm :) tekrar sağol :)
Rica ederim :)

fthdrn
13-12-2016, 12:26
Antrenman başı 20tl belirlediler güzel yardimci oldular da ben ulaştım onlar beni bir adama yönlendirdi onda da barfiks yoktu mesela kanka onu diyorum eksikti 2 hafta önce Adana'daki.

Kanka eminmisin yanlış kişi ile iletişim kurmuş olmayasın. Benim dediğim adamlar inatla eksik parkur için veryansın ettiler. whatsappdan yazim dur

TigeR
13-12-2016, 12:52
Kanka eminmisin yanlış kişi ile iletişim kurmuş olmayasın. Benim dediğim adamlar inatla eksik parkur için veryansın ettiler. whatsappdan yazim dur

Tamam kanka şimdi konuştum düzeltmişler benim dediğim 2 hafta önceydi yanlış olmasın :)

canatakann
16-12-2016, 21:00
Sınav giriş belgesinin altında bulunan gerekli evrakları burcan indiriniz linkini çalıştıramıyorum yardımcı olabilcek var mıdır ?

MightyIV
22-12-2016, 09:25
Mulakatlara giren oldumu hiç?

c4sper
22-12-2016, 10:30
Mulakatlara giren oldumu hiç?

dün girdim mülakatlara.
parkuru 48 saniye ile bitirdim ama 4 sn cezam vardı. 52 ile olmadı.. :)

Ahmet Bby
23-12-2016, 15:18
Pazartesi ben giricem o süreci birebir anlatırım.

MightyIV
23-12-2016, 15:50
dün girdim mülakatlara.
parkuru 48 saniye ile bitirdim ama 4 sn cezam vardı. 52 ile olmadı.. :)

Geçmiş olsun, Ceza nereden geldi barfiksten mi ?

c4sper
23-12-2016, 19:56
Geçmiş olsun, Ceza nereden geldi barfiksten mi ?

malesef barfiks..

Ahmet Bby
06-01-2017, 11:07
Arkadaşlar 53 saniye ile kazanamadım... Zemin çok kaygan ayakkabılarınızı ona göre giyin.. Basketbol ayakkabıları kaymıyor, veya çıplak ayakla parkuru tamamlamaya çalışın... Polis okulundaki tüm polisler gayet kibar ve cana yakındı, bir kaç kişi hariç :))

mmtrıza
11-01-2017, 08:18
Son durum nedir arkadaşlar kimler girdi kimler kazandı biraderim girdi Aydın'da 45 saniye ile kazanmış bundan sonraki evrede sözlü mülakatmı var ?

Cihan9
11-01-2017, 11:01
mmtrıza abi zölü mülakat var bu evreden sonra polis akademisi sitesinden takip edin. Ayın 15inden sonra bitiyor galiba spor mülakatı o tarihten sonra kontrol edin dediler.
Ben 9 ocakta aydında girdim. İçeri aldılar evrak kontrolü sağlık vs. derken parkura geldik. Grup gelince komisyondan yetkili bir kişi parkuru anlattı dosyayı verdi tribünde beklememizi söyledi. 80 kişi kadar vardık bekleyen. Giren kaldı giren kaldı sıra bana yaklaştı korku sardı beni. Sıra geldi parkura indim. Fotosel bozuldu sıra bendeyken beklemeye başladım. O sırada komisyonda bekleyen bir pöh abimiz geldi. 190 boylarında 90 kilo civarı kamuflajlarla. Biraz muhabbet ettik. O an bu mesleği yapmam gerektiğini anladım.
PArkura çıktım paralel barı geçtim hatasız diye bağırdı hoca. Koşuyorum sürekli bi motivasyon geliyor.
Ağırlıkları aldım dubadan dolaştım tekrar bıraktım. Orada ağırlıkları düzenleyen bir polis abimiz vardı. 'Koş lan koş' diye bağırdı. barfikse geldim 4.de zorlandım o an 5i çekmemem gerektiğine karar verip bıraktım. Koşmaya devam bitirdiğimde 47.9 sürem vardı +2ceza diye bagırdı o an elimi mindere vurdum. komisyondaki bir polis 'geçtin zaten ablam neden vuruyorsun?' dedi. hiç bir şey diyemedim zaten soluk solugayım. Sevinçle çıktım. 70-80 kişilik grupta geçen tek kişiydim. Mutlu oldum sevindim. Umarım sözlüde amca,dayı girmez işin içine de bu göreve layık olurum. Anlatmak istedim nedense :)

Cihan9
11-01-2017, 11:04
edit: zölü mülakat nedir ya :D :D sözlü mülakat olacak :D

fthdrn
11-01-2017, 11:32
edit: zölü mülakat nedir ya :D :D sözlü mülakat olacak :D

Allah yardımcın olsun. Amca dayı torpil işlerinin olacağına hiç ihtimal vermiyorum. Kamuya alım vs olsa neyse de vatan için kelle koltukta gezen özel hareketa hangi amcanın dayının yeğeni başvurur :)

Cihan9
11-01-2017, 16:17
[QUOTE=fthdrn;8265035]Allah yardımcın olsun. Amca dayı torpil işlerinin olacağına hiç ihtimal vermiyorum. Kamuya alım vs olsa neyse de vatan için kelle koltukta gezen özel hareketa hangi amcanın dayının yeğeni başvurur :)

Sende haklısın abi dediğin doğru. Bakalım inşallah nasip olur çok istiyorum ama hayırlısı diyoruz :)

GÖKTÜRK
12-01-2017, 11:14
Elmadağ Pomem(yenimahalle polis akademisi) sabah saat 08:00 giriş yaptık , sakala saça baktılar sakalı olanlara kestirdiler. Telefonları olanların telefonları topladılar. Sonra hep beraber içeri girdik üstümüz arandı. Oturduk içeride ki polisler çook iyi davrandılar komiserler memurlar falan. Evrak kontrolü vb yapıldı. Sonra liste liste isim okudular. İmza atıp beklemeye devam ettik. Sonra polis abilerden bi tanesi isimlerimizi okudu ön sağlığa geçtik. Üstümüzü çıkardık çorap dahil. Sadece eşofman vardı onuda sıyırdık. Boy kilo ölçüldü. Sonra bayan bi doktor elimize ayağımıza dişlerimize baktı. Ufak bi iz vardı bu ne diye sordu bende küçükken düştüm dedim tamam geç dedi , yan tarafa geçtik yan tarafda renk körlüğüne baktılar elenenler oldu üzüldük onlara parkuru göremediler. Renk körlüğünüde geçtim. Üstümü giyip spora geçtim. Kimliğimizi verdik başladık beklemeye. O sırada çok dar bi koridordayız ısınmak cok zor ve kalabalığızda. Bekledik ordada sonra benim elenmemde katkısı olan 50 yaşlarında ki antnör iceri cağırdı. Aletlere baktık geçtik. Önümde bi çocuk 2. Sırada ben varım. Çocuk başladı fotosel erken saniye alınca çocuk başa döndü. Saniyeyi sıfırladılar. Çocuk 65 saniy üstünede 10 saniye ceza falan yedi. Ben çıktım adımı memleketimi söyledim. Hoca normalde paralel bara çık dedikden sonra başla komutunu vermeden başlattırdı bizi. Bende başladım videoyu ceken memur abi dur diye bağırdı. Sıfırdan saniyeyi durdurdu ve baştan başladım ama hem ısınamadım hemde bu olaylar konsantrasyonumu bozdu. Neyse devam ettim paralel 5 atlama lastik , ağırlık kaldırmaya geldim ağırlık cok hafif ama kocamandı bitanesi iki bacak kalınlığındaydı. Alır almaz döndüm ama duba devrildi. Moral düştü zaten. Devam ettim takla attım . denge tahtası inanılmaz uzundu. Düşmedim ama düşenlerede ceza vermeyeceklerini söylediler uzunluğundan ötürü. Barfiks 5 çektim. Slalomda baya yavaşladım gücüm kesildi. Son istasyonuda tamamladım fotoseli geçtim bi baktım 50,7 küsüratlı bir saniye sevindim geçtim diye ama devirdiğim dubadan ötürü +1 yemiş ve elenmiştim. Evet bu şekilde geçti olaylar. O antrenör ben ve benim gibi bi sürü insanın daha hakkına girdi. Antremanlarda 46 saniye nizami yaparken burada o performansı gösteremedim heyecan ve konsantrasyon eksikliğinden ötürü. Sağlık olsun nasip değilmiş. Sorusu olan arkadaşların sorularını cevaplayabilirim

tlgylmz106
12-01-2017, 15:28
Ben de cumartesi giricem Allah izin verirse Samsun'da. Dualarınızı bekliyorum...

efef
12-01-2017, 15:57
Kısmetinde varsa geçersin kardeşim hiç sıkıntı yapma,ama kesinlikle çalışarak git ben sporcuyum diye hiç hazırlanmadan gitfim parkura 50 saniyede zor tamamladim.

Cihan9
27-02-2017, 11:50
Sözlü tarihleri açıklanmış. Girip bakan kazanan kimler var? Ben nasip olursa 17 martta bucada gireceğim

220T
11-05-2017, 11:06
Sonuçlar açıklanmış.Forumda başvuran üyeler vardı.

mmtrıza
11-05-2017, 11:08
tandığım kişiler sıralamaya bile girememişler

mmtrıza
11-05-2017, 11:09
biraderim spor etabını geçmişti sözlü mülakata girmedi isabet olmuş

bilalMW
11-05-2017, 21:52
beden kitle endeksi çok önemli birebir tutmasumı gerekiyor?

Runo
12-05-2017, 00:20
beden kitle endeksi çok önemli birebir tutmasumı gerekiyor?

Eğer ütopik bir fark yoksa o birazda komisyon doktorunun sana olan bakış açısındaki insiyatife ve senin gözlerindeki inanca kalmış bir şey. Çok bir fark yoksa zaten onu eğitimde veriyorsun merak etme, çünkü böyle olanlar oldu. Ama endeks farkı çok fazla büyükse maalesef uzayamayacağına göre kilo vermek zorundasın.
İlk zamanlar yeteneğe bakmazlar bu aşamada fiziğe bakarlar. Zaten hiç silah tutmayı bilmeyen adam bile total eğitimde 3000-4000 mermi attıktan sonra daha 12-11'in dışına çıkmıyor kolay kolay, o yüzden fizik önemli

Cihan9
12-05-2017, 08:44
Çok iyi geçmişti mülakat. Sporda 47 saniye yaptım. Ama sıralamaya bile giremedim. Ne diyelim hayırlısı olsun.