PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf 1.6 TDI Düz Boru Hakkında ?

-Murat Özcan-
30-10-2016, 20:07
Beyler aracıma düz boru çektirmek istiyorum. Dizelde fazla ses olmayacağı için hafif bir tatlı ses elde edebilirmiyiz bunun için 60 lık boru kullanıp alt tarafta bulunan susturucuları çıkarmayı hedefliyorum tabi DPF iptali de olayın içerisinde olacak. Son susturucu olarak bir şey kullanmayacağım bu şekilde yeterli olur mu bana ? Ya da çok mu ses çıkar hepsini iptal edersek ? Ve son olarak bu işlemlerden sonra arıza ışığı yanar mı ? Deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

Batum
30-10-2016, 20:25
1.6 Tdi 'da ne orta ne sonda hiçbir susturucu yok zaten, manifolt çıkışı dbf iptaliyle hard olmayan dumansız bir yazılımda olursa güzel oluyor.

-Murat Özcan-
30-10-2016, 20:34
1.6 Tdi 'da ne orta ne sonda hiçbir susturucu yok zaten, manifolt çıkışı dbf iptaliyle hard olmayan dumansız bir yazılımda olursa güzel oluyor.

Ben aracın altına girdiğimde orta da gördüm diye hatırlıyorum hocam yanlışta görmüş olabilirim. Eğer yoksa ses nasıl elde edebiliriz o zaman ?

Batum
30-10-2016, 20:50
Ben aracın altına girdiğimde orta da gördüm diye hatırlıyorum hocam yanlışta görmüş olabilirim. Eğer yoksa ses nasıl elde edebiliriz o zaman ?

Bir önceki 1.6 dizel leon aracımda hiçbir susturucu Yoktu! Şuanki golf 7 1.6 tdi aracımda ortada herhangibir susturucu yok sadece sonda büyük bir susturucu var.
Bunu yapan egzozculara emil veya iskender ustaya sorabilirsin ama dizelden benzinli gibi ses çıkmıyor.

63owen63
30-10-2016, 22:01
o gördügün susturucu degil , orta da ufak bi şişkinlik var sadece. 60 'lık dp + düz booru işini görür.

Mehmetmert
30-10-2016, 23:13
Arabanin orjinali kaclik ki 60lik cektireceksiniz?

Mk6 tdi golfde dpf-orta susturucu-son yok
Mk7 tdi golfte dpf-orta yok-son susturucu vardir

-Murat Özcan-
31-10-2016, 11:42
Bir önceki 1.6 dizel leon aracımda hiçbir susturucu Yoktu! Şuanki golf 7 1.6 tdi aracımda ortada herhangibir susturucu yok sadece sonda büyük bir susturucu var.
Bunu yapan egzozculara emil veya iskender ustaya sorabilirsin ama dizelden benzinli gibi ses çıkmıyor.

Anladım hocam amacım zaten benzinli gibi bir ses değil biraz goruldasın yeterli

o gördügün susturucu degil , orta da ufak bi şişkinlik var sadece. 60 'lık dp + düz booru işini görür.

Sadece DPF iptal edip 60 lık boru çekince ses değişir mi duyulabilecek şekilde ?

Benim anladığım kadarıyla 51 lik sanırım alt taraf baktığımda öyle tahmin etmiştim

mikelazi
31-10-2016, 11:56

çok ilginç.amaç ne acaba.

63owen63
31-10-2016, 12:07
downpipe, düzboru,yazilim cok keyifli yururde ses de verir.

-Murat Özcan-
31-10-2016, 20:25
downpipe, düzboru,yazilim cok keyifli yururde ses de verir.

Evet o şekilde ciddi anlamda tatlı olacak gibi duruyor

mfk1980
31-10-2016, 20:51
Beyler aracıma düz boru çektirmek istiyorum. Dizelde fazla ses olmayacağı için hafif bir tatlı ses elde edebilirmiyiz bunun için 60 lık boru kullanıp alt tarafta bulunan susturucuları çıkarmayı hedefliyorum tabi DPF iptali de olayın içerisinde olacak. Son susturucu olarak bir şey kullanmayacağım bu şekilde yeterli olur mu bana ? Ya da çok mu ses çıkar hepsini iptal edersek ? Ve son olarak bu işlemlerden sonra arıza ışığı yanar mı ? Deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

Önce dpf yi iptal et susturucu ilede olsa biraz Ses çıkıyor hele birinci vitese ses baya iyi tamamen susturucusuz ses çıkar ama hoşuna gitmez sona da 30cmlik yada 40 cm lik bir susturucu yaptır.downpipe isterseniz elimde mevcut.

denizhandinc
31-10-2016, 21:09
Önce dpf yi iptal et susturucu ilede olsa biraz Ses çıkıyor hele birinci vitese ses baya iyi tamamen susturucusuz ses çıkar ama hoşuna gitmez sona da 30cmlik yada 40 cm lik bir susturucu yaptır.downpipe isterseniz elimde mevcut.

dpf iptali muayenede bir sıkıntı cıkarır mı emisyon acısından?

mfk1980
31-10-2016, 22:01

Emisyon açısından çareler çokda dpf nin olmadığını anlalarsa sıkıntı cikar.olcumu dışarda yaptir

SMT09
05-11-2016, 13:43

Bu yoruma bende katılıyorum egzozla ilgili modifikasyonlar da muayene zamanı geldiğinde muayene istasyonu yerine dışarıda herhangi bir yerde yaptırmak daha iyi risk almamış olursunuz.

Hyrenayt
08-12-2016, 15:58
Konu açmak istemedim buraya yazıyım hazır açılmışken. Bizde 1.4 TDI Polo var Son susturucu iptali olduğu zaman çok duman atar mı ?