PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa GSI - Honda CRX

R32
01-11-2016, 08:19
Arkadaşlar öncelikle Selamünaleyküm. Uzun süredir araba arayışı içindeyim çok ince eleyip sık dokuyan birisi değilim ama bazı durumlardan biraz ertelemem gerekti bu zaman zarfındada ufak çaplı bir araştırma yaptım.Son olarak crx ve gsi arasında baya kararsız kaldım . Araçtan ne bekliyorsun diye sorarsanız yürür olarak sağlam olsun ,para harcadığında karşığılını versin ..Görüntü olarak zaten crx çok farklı duruyorda sizinde görüşlerinizi öğrenmek isterim. Aslında forumdan baya araştırdım crx ve gsi ' n artı ve eksi yönlerini ama yinede ender bilgilerinize güvenerek siz hangisi tavsiye edersiniz ,sonuna neden olduğunuda yazarsanız memnum olurum.Şimdiden teşekkür ederim . iyi forumlar.

Tavsiye edeceğiniz ilan varsa yorum olarak ekleyebilirsiniz eğer ki konu dışına çıkmazsa.

ERkut 205
01-11-2016, 10:05
Standart olarak crx corsadan performans olarak üstün. Sürüş keyfi, iç ambiansı, kasa tasarımı bence corsa ile mukayese bile edilmez. Ama Crx alacaksanız ekmeği yenmişlere bakmayın. Orijinale sadık kalınmış araçlara bakın ki kullandığınız da o keyifi alın.
Optimal olsun dersen corsa alınır. Yüksek modellilerde ABS,klima,hidrolik vs. gibi donanımlar mevcut. Model olarak da crx den daha yeni. 94 body kit ile oldukça duruşu ve sportifliği şık bir görünüm sağlıyor. Motorda da basit olarak yazılım , emme manifoldu , tepeli piston, filtre sesi ve kasa haffliği ile tatmin edici bir gidişi oluyor. Her ikisi keyifli arabalar. Ben kullanım keyfi sebebi ile crx alırdım.

tolgaaydın
01-11-2016, 10:13
Ben bu karşılaştırmada tercihimi CRX'ten yana kullanırdım. Yakın bir arkadaşımda var, tam bir hasta! 2 yıl içerisinde aracını çok özenli şekilde topladı ve şuan keyifle kullanıyor.
Motoru gayet sağlıklı olduğu halde, sıkıp gazlamıyor hatta garajdan çıkartmıyor bile motor "D serisi" olduğu için korkuyor.
Eğer imkanınız varsa eli yüzü düzgün bir CRX alıp, b18 swap yaparsanız tadından yenmez :)

İbrahim Erdem
01-11-2016, 10:19
98 Corsa GSI sahibi olarak söyleyeyim. Pek hızlı bir araba değil. Eğer kurcalamazsanız ortalamanın biraz üstünde bir performansı var. Donanım olarak manuel sunroof , elektrikli ısıtmalı ayanlar , klima , elektrikli cam , ABS gibi o yıl ve sınıfa göre dolu bir araçtır. LPG takınca ekonomiktir. Günlük kullanacaksanız öneririm.

Benim araç tamamen stock ama CRX kadar parasına göre yürüyen bir araç olduğunu sanmıyorum. Yol tutuş oalrak ise corsa için çok iyi denemez. Arka tarafı bırakmaya çok istekli bir araç. Güven vermeyebilir.

R32
01-11-2016, 10:24
Standart olarak crx corsadan performans olarak üstün. Sürüş keyfi, iç ambiansı, kasa tasarımı bence corsa ile mukayese bile edilmez. Ama Crx alacaksanız ekmeği yenmişlere bakmayın. Orijinale sadık kalınmış araçlara bakın ki kullandığınız da o keyifi alın.
Optimal olsun dersen corsa alınır. Yüksek modellilerde ABS,klima,hidrolik vs. gibi donanımlar mevcut. Model olarak da crx den daha yeni. 94 body kit ile oldukça duruşu ve sportifliği şık bir görünüm sağlıyor. Motorda da basit olarak yazılım , emme manifoldu , tepeli piston, filtre sesi ve kasa haffliği ile tatmin edici bir gidişi oluyor. Her ikisi keyifli arabalar. Ben kullanım keyfi sebebi ile crx alırdım.

ABS,klima,hidrolik d., crx donanımında bulunmuyor mu.. O performansın karşısında fren olarak zayıf kalır sanırım.Ona göre güçlendirme mi yapmak gerekiyor.Açıkcası birkaç saat'e kadar gsi netleştirmiştim kafamda .. Sabah işe giderken gördüm yine beyaz bir crx ostim yolunda yine içim kabardı :D

R32
01-11-2016, 10:28
Ben bu karşılaştırmada tercihimi CRX'ten yana kullanırdım. Yakın bir arkadaşımda var, tam bir hasta! 2 yıl içerisinde aracını çok özenli şekilde topladı ve şuan keyifle kullanıyor.
Motoru gayet sağlıklı olduğu halde, sıkıp gazlamıyor hatta garajdan çıkartmıyor bile motor "D serisi" olduğu için korkuyor.
Eğer imkanınız varsa eli yüzü düzgün bir CRX alıp, b18 swap yaparsanız tadından yenmez :)
D serisinde ne gibi sıkıntı olabiliyor .. Aslında letgo da bir araç var ama motoru bagajında biraz kaporta boya masrafıda var.. Ortalama ne kadar tutar b18 motor koymak biliyor musunuz

fthdrn
01-11-2016, 10:30
R32 14 Lira tutar

R32
01-11-2016, 10:34
98 Corsa GSI sahibi olarak söyleyeyim. Pek hızlı bir araba değil. Eğer kurcalamazsanız ortalamanın biraz üstünde bir performansı var. Donanım olarak manuel sunroof , elektrikli ısıtmalı ayanlar , klima , elektrikli cam , ABS gibi o yıl ve sınıfa göre dolu bir araçtır. LPG takınca ekonomiktir. Günlük kullanacaksanız öneririm.

Benim araç tamamen stock ama CRX kadar parasına göre yürüyen bir araç olduğunu sanmıyorum. Yol tutuş oalrak ise corsa için çok iyi denemez. Arka tarafı bırakmaya çok istekli bir araç. Güven vermeyebilir.

Genel olarak hafta sonları kullanıcam zaten onun dışında işden dolayı şirket aracı kullanıyorum.Bende 98 sunroof'lularına bakıyordum.Motor olarak 3-4 bg kadar fark oluyordu sanırım dohc motorlarla.Üstüne morette'leride baya araştırdım .. Ama bulamadım.. İşte CRX'e gelince gönül istiyor ki hepsinden birertane olsun farklı farklı binesin. :D Düzgün bulabilirsem crx üstün duruyor o zaman.

burakgunay
01-11-2016, 10:38
Crx iyidir de D serisinde yatak saran çok kişi oldu onun için korkuluyor

R32
01-11-2016, 10:39
R32 14 Lira tutar

Maddi olarak o beni aşar ..14 ' ün içinde süspansiyon fren sistemi felan yok sanırım daha .. Ebayda sadece motor için 4.800$ isteniyor

İbrahim Erdem
01-11-2016, 10:40
Genel olarak hafta sonları kullanıcam zaten onun dışında işden dolayı şirket aracı kullanıyorum.Bende 98 sunroof'lularına bakıyordum.Motor olarak 3-4 bg kadar fark oluyordu sanırım dohc motorlarla.Üstüne morette'leride baya araştırdım .. Ama bulamadım.. İşte CRX'e gelince gönül istiyor ki hepsinden birertane olsun farklı farklı binesin. :D Düzgün bulabilirsem crx üstün duruyor o zaman.

94 ve öncesi c16xe motor 109hp 94 sonrası x16xe 106 hp. Aslen tigra motoru var. x16xel den farkı emme daha geniş beyin farklı. Eğer sadece koşturma niyetindeyseniz CRX. Ama uğraşayım derseniz GSI güzel araçtır. Mantzel emme ile başlayın devamı gelir.

R32
01-11-2016, 10:41
Crx iyidir de D serisinde yatak saran çok kişi oldu onun için korkuluyor

Bir paylaşımda daha görmüştüm aynı sıkıntının söylendiğini ama bazı parçaların orjinal olarak kullanılmadığıyla alakalı sebeb göstermişlerdi.Bilen kullanan birisi yardımcı olursa daha iyi olur.

R32
01-11-2016, 10:47
94 ve öncesi c16xe motor 109hp 94 sonrası x16xe 106 hp. Aslen tigra motoru var. x16xel den farkı emme daha geniş beyin farklı. Eğer sadece koşturma niyetindeyseniz CRX. Ama uğraşayım derseniz GSI güzel araçtır. Mantzel emme ile başlayın devamı gelir.

Donanım olarak 98 sunroof'lu modellerine bakıyorum motor olarakda tatmin edebileceğini düşünüyorum ama.. CRX tamamen tasarım olarak beni cezbediyor bunun üstüne bide motor olarakda performanslı olunca tek seçenek gibi durmaya başladı..Sağolun bilgilendirdiğiniz için.

altugkocer
01-11-2016, 10:53
98 senesinde eniştem sıfır olarak almıştı GSI. Hala kullanıyor, 300k km ye dayandı sanırım ya da 270k civarı. Bugüne kadar hiçbir büyük sıkıntı çıkarmadı benim bildiğim (son 10 yıldır da lpg li olarak kullanılıyor) Tabi bunda tek elden kullanmanın sağladığı avantajlar da vardır mutlaka. CRX bana tip olarak oldukça eski geliyor. Corsa daha bir şirin daha bir güncel gibi geliyor gözüme. Bu yüzden ben tercihimi GSI'dan yana kullanırdım.

İbrahim Erdem
01-11-2016, 10:54
Donanım olarak 98 sunroof'lu modellerine bakıyorum motor olarakda tatmin edebileceğini düşünüyorum ama.. CRX tamamen tasarım olarak beni cezbediyor bunun üstüne bide motor olarakda performanslı olunca tek seçenek gibi durmaya başladı..Sağolun bilgilendirdiğiniz için.

Hangisinin temizini bulursan onu al derim. Ekleme olarak GSI ın frenleri arkalar kampana olmasına rağmen iyi tutar. Hatta forumdan bir arkadaşımız ebc green balata ile istanbul parkta sıkıntısız gazlamıştı. Bana sorarsan esasında mantzel emmeli düz boru egzozlu ve coilover + kule gergili bir corsa nın oldukça keyifli olacağı.

AliGizda
01-11-2016, 11:03
Bundan önceki aracım 97 GSI idi, öyle aman aman giden bir araç değil evet ama canı alınmış bir CRX' ten daha tatminkar olacağı kanaatindeyim. CRX' lerin temizi çok zor bulunuyor, bulunsa da çok fahiş fiyatlar isteniyor. Ankara' da GSI ile uğraşanlar var, Facebook üzerinden Corsa B Türkiye sayfasına yazarsan hem araçlar hakkında bilgi alabilir hemde tüm dertlerine çare bulabilirsin. Geri kalanları arkadaşlar söylemiş zaten :)

KÖROĞLU
01-11-2016, 11:04
Bu d16 olayını öğrenmek için soruyorum. Oem orj parçalar ile toplantığında mı yatak sarma sıkıntısı var ?

Ben de birçok konuda okudum böyle bir sıkıntı olduğunu, bu kadar honda üzerine iş yapan adam var bulamamış mı swap harici bir çözüm.

Rea
01-11-2016, 11:21
Hangisinin temizini bulursan onu al . Ama ben olsam seçimimi Crxten yana kullanırdım :)

16EC813
01-11-2016, 11:36
aslan besleyen yemini düşünmez :) crx atasözünden yola çıkarak diyorum ki zenginnsen al crx yoksa verem olursun

R32
01-11-2016, 11:49
aslan besleyen yemini düşünmez :) crx atasözünden yola çıkarak diyorum ki zenginnsen al crx yoksa verem olursun

Biz onu genelde yakıt için söylüyorduk ama ucu çok açık oldu bu sözün �� hangi konuda sıkıntı çıkartabilir.. Zenginlik göreceli kavram bence örnek olarak 15bin lik araç alırken 20 bin paran varsa bence gayet zengin bi durum ��

YavuzNaz
01-11-2016, 11:54
işin özü Eskinin derdi bitmiyor, şahsi fikrim yıllardır eski arabalarla uğraşan toplayan haşır neşir olan birçok eksiğini kendi yapan biri olarak alabildiğinin en yenisini al pişman olmazsın, herşey gaz değil.

R32
01-11-2016, 11:56
Bundan önceki aracım 97 GSI idi, öyle aman aman giden bir araç değil evet ama canı alınmış bir CRX' ten daha tatminkar olacağı kanaatindeyim. CRX' lerin temizi çok zor bulunuyor, bulunsa da çok fahiş fiyatlar isteniyor. Ankara' da GSI ile uğraşanlar var, Facebook üzerinden Corsa B Türkiye sayfasına yazarsan hem araçlar hakkında bilgi alabilir hemde tüm dertlerine çare bulabilirsin. Geri kalanları arkadaşlar söylemiş zaten :)

Bu modellerdeki araçlarda kurcalanmamış bulmak çok zor zatende onunda biraz düzgünü bulabilirsem almayı düşünüyorum.Gayet faydalı paylaşımlar oluyor facebook sayfasında.Sağolun bilgilendirdiğiniz için.

R32
01-11-2016, 12:06
işin özü Eskinin derdi bitmiyor, şahsi fikrim yıllardır eski arabalarla uğraşan toplayan haşır neşir olan birçok eksiğini kendi yapan biri olarak alabildiğinin en yenisini al pişman olmazsın, herşey gaz değil.

Modelli araç aldğımızda illaki yılların verdiği yorgunluk hissediliyor ama tasarım olarak gayet tatminkar geliyor bazı araçlar .Tabi işin bide maddi boyutu var aynı katagorideki modelli araçlara bakıldığında fiyatlar ona göre otomatik olarak artıyor.

R32
01-11-2016, 18:19
98 senesinde eniştem sıfır olarak almıştı GSI. Hala kullanıyor, 300k km ye dayandı sanırım ya da 270k civarı. Bugüne kadar hiçbir büyük sıkıntı çıkarmadı benim bildiğim (son 10 yıldır da lpg li olarak kullanılıyor) Tabi bunda tek elden kullanmanın sağladığı avantajlar da vardır mutlaka. CRX bana tip olarak oldukça eski geliyor. Corsa daha bir şirin daha bir güncel gibi geliyor gözüme. Bu yüzden ben tercihimi GSI'dan yana kullanırdım.

İlk elden kullanmanın faydaları sanırım.Zaten corsa'dan yana motor konusunda pek sıkıntılı şeyler olduğunu duymadım .Tabi istediğim gibi çok düzgün bir araç denk gelir neden olmasın.

Redfish16V
01-11-2016, 20:47
Temiz bir corsa b gsi seni her türlü tatmin eder.Mantzell emme+yazılım+eksoz+headers+4 koni +94 body ile mutlu mesut geçinirsin.İmkan varsa 98 alınıp 94 body yapılır bir güzel binilir.kg/hp olayından yapacağın her eklemenin getirisi daha verim verecektir.Crx'nin temizi eminim daha sürüşe odaklıdır ancak crx'nin temizi çok çok nadir..Parça vb yöndende gsi avantajlı gelecektir sana.