PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 50cc b ehliyetle kullanılan motorlar ve bajaj qute forumda kullanan var mı?

atilla_88
01-11-2016, 21:49
Devlet son akar yakıt ve ötv zamlarıyla düzenlemeleriyle halkına siz araba kullanmayın demeye getiriyor, büyük lanet okuyarak Türkiye ülkesinde araba alın(a)mayacağını artık anladım, sağdaki soldaki kekolarda çürük şahin, samara, taunus, EFSANE corolla larına minimum 10 binden başlayarak 25 bine kadar çıkıyor "sözüm meclisten dışarı" bu çarıklı egolu tiplere o paraları verip arkadan onlara hurdayı 20 bine nasıl kitledim ama dedirtileceğine harici olarakta o arabaların sanayisi ötvsi muayenesi ile uğraşılacağına ve a2 ehliyetlede uğraşılmadan motor almak daha mantıklı değil mi ?

sadece 50cc olarak değil kısaca motor atv bajaj qute almak daha mantıklı değilmi ?

çünkü tüm dünya ülkeleri için herhagi bir ihtiyaçken nefes yemek tuvalet gibi, bizde çok çok çok lüks bir tüketime girdi.

ama onları bir yandan kutlarım 5cc b ehliyetle kullanılabiliyor tırnağın ucu kadarda olsa insaf var :)

güneşbalkan
01-11-2016, 22:02
50 cc B ehliyetle sadece Moped diye geçen pedallı motorsikletleri kullanabilirsiniz.Mobylette veya peugeot 103'de diyebiliriz.M sınıfına dahil oluyor. Scooter tarzı 50cc'ler a1-a2-a sınıflarını ilgilendiriyor.

güneşbalkan
01-11-2016, 22:03
Bu arada 1 sene kullandıktan sonra geçen hafta sattım Moped'imi

atilla_88
01-11-2016, 22:04
50 cc B ehliyetle sadece Moped diye geçen pedallı motorsikletleri kullanabilirsiniz.Mobylette veya peugeot 103'de diyebiliriz.M sınıfına dahil oluyor. Scooter tarzı 50cc'ler a1-a2-a sınıflarını ilgilendiriyor.

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-b-sinifi-ehliyet-kullanilir-cambaz-motor-da-357091525/detay)

güneşbalkan
01-11-2016, 22:10
1 Ocak 2016'da tum ehliyetler değişecek (http://www.tasimacilar.com/1-ocak-2016da-tum-ehliyetler-degisecek-16956h.htm)

Yukardaki link gibi bir çok sitede yeni ehliyet kanununun ayrıntıları yazıyor.Bu tarz kulaktan dolma bilgiler özellikle satıcılar için gayet uygun.Ayrıyetten B ehliyet ile Moped kullanabilmek için 2016'da yenilenen ehliyetlerle trafiğe çıkmak gerekiyor.Eskileri polisler kabul etmeyip ceza ve motoru bağlamaya gidiyorlar

individual
01-11-2016, 22:12
Eski ehliyetinizi yeni ehliyetle değiştirdinizde kullanabilirsiniz.

Yenisini alınca M sınfı eklenicek.

Şuan ehliyetinizde eskiyse m sınfı yazmıyordur polisde ceza yazıcaktır.

atilla_88
01-11-2016, 22:24
Eski ehliyetinizi yeni ehliyetle değiştirdinizde kullanabilirsiniz.

Yenisini alınca M sınfı eklenicek.

Şuan ehliyetinizde eskiyse m sınfı yazmıyordur polisde ceza yazıcaktır.

onuda biliyorum 50cc motoru kullanmak için yenilenmesi lazım ehliyeti nerede yeniliyoruz para alıyorlar mı hangi işlemler gerekiyor?

STHL
01-11-2016, 22:36
öncelikle piyasa ve vergi konusunda söylediklerine katılıyorum .araçları fahiş sigorta ötv mtv benzin mazot vs vs fiyatlarına rağmen mecbur kullanıyoruz.hastalık, aile ziyaret, geç saatte iş güc , şehirler arası yolculuk vb durumlar için bir araç mutlaka lazım oluyor. şu zamanda yanlızsan en mantıklısı motorsiket . bajaj qute ise bence sadece ankaranın '' düz ayak '' semtleri batıkent eryaman vb semtlerde her işini görür . çok mecbur kalmadıkça belli bir menzilden öte gitmezdim .

konuyu sulandırmak gibi olmasın ama benimde bi sıkıntım var . son mevzuatı bilen bi arkadaş aydınlatırsa çok sevinirim :
49 cc mopet motorlu custom chooper tipi hobi amaçlı bi motorum var. doğal olarak evrak plaka vs yok son mevzuatı bilen varmı ? polis amcalar ne gibi yaptırım uygulayabilir ?

darkmoon
01-11-2016, 22:41
50cc ile şehir içinde çok sıkıntı çekersin. motora geçiceksen normal bir motor ehliyeti almanı öneririm. 50cc büyük şehirlerde trafikde inan çok büyük sıkıntı çekersin..

atilla_88
01-11-2016, 23:25
50cc ile şehir içinde çok sıkıntı çekersin. motora geçiceksen normal bir motor ehliyeti almanı öneririm. 50cc büyük şehirlerde trafikde inan çok büyük sıkıntı çekersin..

yok hocam Allah kısmet ederse yakın tarihte küçük şehire taşınacaz o zaman alacam küçük şehirde sorun olmaz çoğu kişi mini elektirikli bisiklet bile kullanıyor, zaten a2 ehliyetim olsada 50cc alırım işe sağa sola götürsün getirsin yeter :)

ankarada değil 50cc hayabusa olsa yine kullanmam ankara şehri iki tekere uygun değil.

2jz
02-11-2016, 02:55
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-b-sinifi-ehliyet-kullanilir-cambaz-motor-da-357091525/detay)

Bu ilanı koyduğun ruhsatta motosiklet olarak geçer. B ehliyet ile kullanamazsın.

gokcell13
02-11-2016, 08:32
Bende today 50 cc icin cok arastırma yaptım. Modep haricindeki 50cc ler icin ehliyet sart dediler. Kimi kullanıyo dedi. Yasada net yazmıslar. Modep harici gereklidir. Gittik ehliyet aldık.

atilla_88
02-11-2016, 12:21
Bu ilanı koyduğun ruhsatta motosiklet olarak geçer. B ehliyet ile kullanamazsın.

b ehliyetle hangi "SIFIR" 50cc motor kullanılıyor peki.

a2 ehliyet almakla uğraşmak istemiyorum çünkü

atilla_88
02-11-2016, 12:26
Bende today 50 cc icin cok arastırma yaptım. Modep haricindeki 50cc ler icin ehliyet sart dediler. Kimi kullanıyo dedi. Yasada net yazmıslar. Modep harici gereklidir. Gittik ehliyet aldık.

moped iyi eyvallah ama sıfırı nerde ?

50cc işte yani 50cc alt tarafı 50cc yani kısaca 50cc sonuçta mopedi scooterı supersporu chopper ı mı var bunun 50cc niye arıza çıkarıyorlar :) almayacam a2 ne para veririm nede almak için uğraşırım bedavadan eve yollarlarsa alırım :)

individual
02-11-2016, 12:46
onuda biliyorum 50cc motoru kullanmak için yenilenmesi lazım ehliyeti nerede yeniliyoruz para alıyorlar mı hangi işlemler gerekiyor?

Yenileme / Değiştirme için gerekli belgeler;

- Eski sürücü belgesi

-Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği

-Sürücü sağlık raporu

-15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya bankalara yatırıldığına dair makbuz (bir yere daha 2 TL gibi bir para yatırılıyor bankalar biliyor)

-2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik bir vesikalık fotoğraf)

-Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.

Sağlık raporu özel hastaneye gerek yok bağlı olduğunuz aile sağlık merkezine gidip ehliyet için sağlık raporu alıcam derseniz ücretsiz veriyorlar.

individual
02-11-2016, 12:51
e-Surucu (https://surucurandevu.egm.gov.tr/basvuru/RandevuTalebiSave1.aspx)

Bu adres'den randevu alınıyor bide evraklarnız hazır ise.

mustafa-u
02-11-2016, 12:54
benzinli hertürlü motosiklet için a2 ehliyet şart ..

atilla_88
02-11-2016, 13:03

- Eski sürücü belgesi

-Sürücü sağlık raporu

-15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya bankalara yatırıldığına dair makbuz (bir yere daha 2 TL gibi bir para yatırılıyor bankalar biliyor)

-2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik bir vesikalık fotoğraf)

Sağlık raporu özel hastaneye gerek yok bağlı olduğunuz aile sağlık merkezine gidip ehliyet için sağlık raporu alıcam derseniz ücretsiz veriyorlar.

ben 50cc için neden bu kadar zahmete giriyorum onu çözemedim Allahı kitabı para la hayret bişey hocam ELLİ Sİ Sİ motor küçüçük hayalarımdan birtanesinin boyutu kadar ha var ha yok yani niye bu uğraş :)

Kullanıcı
02-11-2016, 13:18
Eski ehliyetle niye kullanılamıyor? Tamam M sınıfı yazmıyor ama sonuçta B sınıfı ehliyet

Dini imanları para

Berkant_R32
02-11-2016, 13:36
Sıfır moped bildiğim yok ama sıfır 50cc çin malı scooterların da fiyatları yüksek. eğer illa 50cc deniyorsa motor için, bari kaliteli bir modele bakın derim. en azından daha uzun ömürlü olurlar. mesela şu iyi duruyor.

Peugeot Kisbee 50 Motosiklet Fiyatları, İkinci El ve Sıfır Motor İlanları sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/motosiklet-peugeot-kisbee-50?sorting=price_asc)

individual
02-11-2016, 13:47
ben 50cc için neden bu kadar zahmete giriyorum onu çözemedim Allahı kitabı para la hayret bişey hocam ELLİ Sİ Sİ motor küçüçük hayalarımdan birtanesinin boyutu kadar ha var ha yok yani niye bu uğraş :)

50cc için için zahmet olarak düşünmeyin.Aslında M sınıfı bile almamanız gerekiyor.Yinede M sınfı otomatik gelicek.

Yeni ehliyet'de uluslararası standart'a ulaşacak.Yurt dışına çıkarken ekstra bir ehliyet için evrak almak gerekmiyecek.

Birde şöyle bir durum vardı

1999 Yılında ehliyetini almış biri.Bir iş kazası yada sağlık sorunlarından tek gözünü kaybetmiş ama şuan hala trafik'de.

Yada yaşı çok ilerlemiş trafiğe çıkması tehlike yaratıyor.Bu ehliyetlerin işte elenmesi lazım.

Eski ehliyet'de bi alıyorsun ömür boyu kullanıyorsun bence yanlıştı.

mikelazi
02-11-2016, 13:58
2016 yenilenen ehliyet nedir çözemedim ben. :)

benimki B/A2

individual
02-11-2016, 14:01
2016 yenilenen ehliyet nedir çözemedim ben. :)

benimki B/A2

Ehliyetinizi değiştiriğinizde yeni ehliyet aldığınızda sınıflar şu şekilde olucak abi.

A A1 A2 B B1 D1 F M Olarak ehliyetiniz yenilecek.

mikelazi
02-11-2016, 14:15
Ehliyetinizi değiştiriğinizde yeni ehliyet aldığınızda sınıflar şu şekilde olucak abi.

A A1 A2 B B1 D1 F M Olarak ehliyetiniz yenilecek.

bu değişim 2017 de degişmem mecburimi.sanki ben 5 sene içerisinde ehliyetler değişecek diye biliyordum.

şuan B/A2 kullanıyorsam hangi ehliyeti vericekler bana gene B/A2 mi.

gene rant kokusu aldım bu iştende neyse

atilla_88
02-11-2016, 14:22
50cc için için zahmet olarak düşünmeyin.Aslında M sınıfı bile almamanız gerekiyor.Yinede M sınfı otomatik gelicek.

Yeni ehliyet'de uluslararası standart'a ulaşacak.Yurt dışına çıkarken ekstra bir ehliyet için evrak almak gerekmiyecek.

Birde şöyle bir durum vardı

1999 Yılında ehliyetini almış biri.Bir iş kazası yada sağlık sorunlarından tek gözünü kaybetmiş ama şuan hala trafik'de.

Yada yaşı çok ilerlemiş trafiğe çıkması tehlike yaratıyor.Bu ehliyetlerin işte elenmesi lazım.

Eski ehliyet'de bi alıyorsun ömür boyu kullanıyorsun bence yanlıştı.

tamam onuda anlıyorum ama neden para veriyorum o zaman şöyle olsun sağlık raporunu ücretsiz alayım sonra gidip götüreyim ilgili yere hiç bir ücret vermeden anında a2 yazdırayım geçsin gitsin yeter arkadaş verdikleri 1300 tl hala bu paracıktan para almak nedir ulan bana sanki 1300 dolar yada euro maaş veriyorlarda ondan para alıyorlar, hiç ehliyeti olmayıp a2 b herneyse alacak olan para versinde ben niye veriyorum para yok yetkililer duysun yada bana asgari ücret 1300 tl değilde 1300 dolar versin sonra aynı parayı alsın.

bunu kast ediyorum diyorum tekrar motor sevdalısı değilim 300cc 600cc hayabusa istemiyorum kullanmayacamda, sadece şehir içi işe git gel sağa sola git hepsi bu bunun içinde ücret vermek istemiyorum 50cc b ehliyet yetmeli yetkililerin yapacağı çok çok çok aşırı zor bir iş değil :)

maaş 1300 tl olduğu için muhteremlere 5 tl bile çıkamam çünkü maaş para çok az koy 1300 tl yi yastığın üzerine şöyle bi bak o paraya sümkürmezsin bile olay bu 50cc den ehliyet parası almamalılar ister 10 ister 5 ister haftada bir sağlık kontrolü yapsınlar ama ücretsiz al götür yenile bu kadar yani :)

individual
02-11-2016, 14:23
bu değişim 2017 de degişmem mecburimi.sanki ben 5 sene içerisinde ehliyetler değişecek diye biliyordum.

şuan B/A2 kullanıyorsam hangi ehliyeti vericekler bana gene B/A2 mi.

gene rant kokusu aldım bu iştende neyse

2020'e kadar şuan kullandığın resimdeki eski ehliyetini kullanabilirsin abi

http://4.bp.blogspot.com/-ltAB3qAp01g/UezfKSHiFCI/AAAAAAAAAD8/xon4cy0hTrA/s400/2073-3-4-93f20.jpg

2020 Olmadan

- Eski sürücü belgesi

-Sürücü sağlık raporu

Belgeleri hazırlayacaksın.

Özetle

Sağlık raporu aile sağlık merkezinde ücretsiz
Biometrik Foto
Eski ehliyetin
Toplamda 18 TL tutan harc yatıracaksın bankaya

Siteden randevu alıcaksın.

Randevu günü gidip başvurunu yapıcaksın.Senden eski ehliyetini alıcaklar 15-20 Günlük geçerlilik süresi olan gecici ehliyet vericekler.Yeni ehliyetini'de belirttiğin adrese postalıyacaklar.3Gün içinde geliyor bu arada.

Yeni ehliyetinde sınıfıların.

A A1 A2 B B1 D1 F M Olarak belirtilecek.

Eskiden motorda A1 A2 vardı vitesli vitessiz diye.Artık öyle birşey yok güce göre.

A1 125CC kadar
A2 599CC kadar
A Sınır yok hepsini kapsıyacak.

mikelazi
02-11-2016, 14:45
2020'e kadar şuan kullandığın resimdeki eski ehliyetini kullanabilirsin abi

http://4.bp.blogspot.com/-ltAB3qAp01g/UezfKSHiFCI/AAAAAAAAAD8/xon4cy0hTrA/s400/2073-3-4-93f20.jpg

2020 Olmadan

- Eski sürücü belgesi

-Sürücü sağlık raporu

Belgeleri hazırlayacaksın.

Özetle

Sağlık raporu aile sağlık merkezinde ücretsiz
Biometrik Foto
Eski ehliyetin
Toplamda 18 TL tutan harc yatıracaksın bankaya

Siteden randevu alıcaksın.

Randevu günü gidip başvurunu yapıcaksın.Senden eski ehliyetini alıcaklar 15-20 Günlük geçerlilik süresi olan gecici ehliyet vericekler.Yeni ehliyetini'de belirttiğin adrese postalıyacaklar.3Gün içinde geliyor bu arada.

Yeni ehliyetinde sınıfıların.

A A1 A2 B B1 D1 F M Olarak belirtilecek.

Eskiden motorda A1 A2 vardı vitesli vitessiz diye.Artık öyle birşey yok güce göre.

A1 125CC kadar
A2 599CC kadar
A Sınır yok hepsini kapsıyacak.

bilgi için teşekkürler dostum.içim rahatladı. :)

bu arada 50cc today ile 1.köprüden avp. geçmiş adamımdır.

dönüş eminönü feribotla :)

atilla_88
02-11-2016, 15:12
bilgi için teşekkürler dostum.içim rahatladı. :)

bu arada 50cc today ile 1.köprüden avp. geçmiş adamımdır.

dönüş eminönü feribotla :)

madem 125cc kadar a1 ehliyet gerekiyor bu sahibinden deki faşolar neden modial 50 revival modeline b ehliyet yeter diyor?

bu faşolara dava açmak lazım bilmeden alan olsa kitleyecekler 3 bin tl

individual
02-11-2016, 15:23
M = 0-50cc
A1 =50-125cc
A2 = 125-600cc
A = 600cc ve Üzeri

Motorsiklet sınıfları.Aldığınız sınıf hangisi örnek olarak A2 ise 600CC'den aşşağı ne varsa kullanırsınız üstü yok.

A alırsanız hepsini üst alt fark etmez.

atilla_88
02-11-2016, 16:43
M = 0-50cc
A1 =50-125cc
A2 = 125-600cc
A = 600cc ve Üzeri

Motorsiklet sınıfları.Aldığınız sınıf hangisi örnek olarak A2 ise 600CC'den aşşağı ne varsa kullanırsınız üstü yok.

A alırsanız hepsini üst alt fark etmez.

olaya açıklık getirelim bu motor için ne yapılmalı?

individual
02-11-2016, 16:49

olaya açıklık getirelim bu motor için ne yapılmalı?

Bu ilan sahibi insanları yanlış yönlendiriyor.

Bu motoru kullanmak için yeni ve eski ehliyetinizde M sınıfı yazması lazım.

Çok eskiden vardı M sınıfı hatta babamın bisiklet ehliyeti bile var evde duruyor.Zamanında kanunda trafiğe bisikletle çıkmak isterseniz bisiklet ehliyeti mobilet ile çıkmak isterseniz M ehliyeti almanız gerekiyordu.

Sonra ne olduysa B sınıfı alanlara bir hak tanınmış minibüs araba motorlu bisiklet traktör kamyonet gibi birleştirmişler ama sınıfı B olarak guruplamışlar.Eski ehliyet zamanında gibip M sınıfı almak istiyorum deseydinizde size A1 yada B veriyorlardı M yoktu.Garip bir hal almış karışmış yani.

Şimdi polisler diyorki evet eski ehliyet sahipleri ilandaki motoru kullanabilir hakları var ama yeni ehliyet alıcaklar biz orda M yazısını görücez yoksa ceza yazarız diyorlar.

Olayın özeti o motoru kullanmak istiyorsanız ehliyet yenilemeniz gerekiyor.Yoksa cezası var.

atilla_88
02-11-2016, 17:13
Bu ilan sahibi insanları yanlış yönlendiriyor.

Bu motoru kullanmak için yeni ve eski ehliyetinizde M sınıfı yazması lazım.

Çok eskiden vardı M sınıfı hatta babamın bisiklet ehliyeti bile var evde duruyor.Zamanında kanunda trafiğe bisikletle çıkmak isterseniz bisiklet ehliyeti mobilet ile çıkmak isterseniz M ehliyeti almanız gerekiyordu.

Sonra ne olduysa B sınıfı alanlara bir hak tanınmış minibüs araba motorlu bisiklet traktör kamyonet gibi birleştirmişler ama sınıfı B olarak guruplamışlar.Eski ehliyet zamanında gibip M sınıfı almak istiyorum deseydinizde size A1 yada B veriyorlardı M yoktu.Garip bir hal almış karışmış yani.

Şimdi polisler diyorki evet eski ehliyet sahipleri ilandaki motoru kullanabilir hakları var ama yeni ehliyet alıcaklar biz orda M yazısını görücez yoksa ceza yazarız diyorlar.

Olayın özeti o motoru kullanmak istiyorsanız ehliyet yenilemeniz gerekiyor.Yoksa cezası var.

tamam şimdi oldu peki bu M ibaresini ehliyete koymak 2 saaten fazla cakit alıyor mu sinirli bir insanımda sağlık 15 lira falan derlerse bozuk 5 kuruş olarak getirir onlarına vereceğim zatı muhteremin yüzüne çarparcasına yaparım inşallah 2 saatten fazla vakit almıyordur kısıtlı param var çünkü 1300 tlcik ve o 15 tl çooooook büyük para bu ülkede malesef, bak şimdi bile sinirleniyorum hocam duvarları yumrukluyorum :)

m ibaresi eklemek lazımmış Allah bu millete sabır versin diyecemde verirse muhteremler dahada yükleniyor bir yerden patlak vermesi lazım artık yosa benzin 10 tl polo 100 tl olacak

individual
02-11-2016, 17:16
tamam şimdi oldu peki bu M ibaresini ehliyete koymak 2 saaten fazla cakit alıyor mu sinirli bir insanımda sağlık 15 lira falan derlerse bozuk 5 kuruş olarak getirir onlarına vereceğim zatı muhteremin yüzüne çarparcasına yaparım inşallah 2 saatten fazla vakit almıyordur kısıtlı param var çünkü 1300 tlcik ve o 15 tl çooooook büyük para bu ülkede malesef, bak şimdi bile sinirleniyorum hocam duvarları yumrukluyorum :)

m ibaresi eklemek lazımmış Allah bu millete sabır versin diyecemde verirse muhteremler dahada yükleniyor bir yerden patlak vermesi lazım artık yosa benzin 10 tl polo 100 tl olacak

Ya istersen bir kursa danış benim ehliyet aldığım yerde bu şekilde benim anlattığım gibi anlattı.

İstersen biraz bekle belki bir değişiklik falan olur.

Ama şunu biliyorum B ile motorla trafiğe çıkarsan cezası var.

atilla_88
02-11-2016, 17:28
Ya istersen bir kursa danış benim ehliyet aldığım yerde bu şekilde benim anlattığım gibi anlattı.

İstersen biraz bekle belki bir değişiklik falan olur.

Ama şunu biliyorum B ile motorla trafiğe çıkarsan cezası var.

hocam haklısın en iyisi kursa gitmek benim motora ilgim çok değil çünkü şehir içi 50cc işlerimi halledeyim sağa sola gideyim yeter, benim sinirlendiğim devletin verdiği yok sayılacak kadar az maaştan hala para kesmesi hepsi bu.

hayır rusyanında maaşı çok değil ama buraya göre cennet adamlardan para almıyorlar çünkü :)

darkmoon
02-11-2016, 17:35
kardeşim elektrikli motorlar her ne kadar verimli olmasada bizim leventte bile gezenler var elektrikli motorsiklet yazıyor plakada tamamen muaf diye biliyorum. onlardan al.

atilla_88
02-11-2016, 17:43
kardeşim elektrikli motorlar her ne kadar verimli olmasada bizim leventte bile gezenler var elektrikli motorsiklet yazıyor plakada tamamen muaf diye biliyorum. onlardan al.

elektriklide olurda birden biter sıkıntı olur benzini koyup saatte 45km hız benim işimi tam görür şehir içi için.

Bolkar1st
04-11-2016, 01:36
Benim bildiğim kadarıyla b ehliyeti olura yeni ehliyet çıkartanlar 50cc ye kadar motorsiklet kullanabiliyor zaten yeni ehliyette yazıyor bu. Benim Honda today marka motorum var iki tane gayet sorunsuz kullanıyoruz ailecek :₺ tavsiye ederim ama bu olaydan sonda fiyatları birazcık artti.

atilla_88
04-11-2016, 12:53
Benim bildiğim kadarıyla b ehliyeti olura yeni ehliyet çıkartanlar 50cc ye kadar motorsiklet kullanabiliyor zaten yeni ehliyette yazıyor bu. Benim Honda today marka motorum var iki tane gayet sorunsuz kullanıyoruz ailecek :₺ tavsiye ederim ama bu olaydan sonda fiyatları birazcık artti.

artsın hocam zenginiz refahımız yüksek !!

mikelazi
04-11-2016, 16:00
elektriklide olurda birden biter sıkıntı olur benzini koyup saatte 45km hız benim işimi tam görür şehir içi için.

illa 50cc olucaksa.today al sorunsuz motor.1.köprü yolundan aşagı 60 ı gördüm :D