PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 Kasım 2016 ݝnternetin Yavaşlatılması

Sayfa : [1] 2

Caesar
04-11-2016, 01:00
Evet kızlar,

Selahattin Demirtaş'ın evine baskın yapılmış polis tarafından ve alı konulmuş kürtler ayaklanmasın diye yavaşlatmışlar => Selahattin Demirtaş’ın evine polis baskını – 4 Kasım 2016 - Videoseyredin (https://www.videoseyredin.net/blog/selahattin-demirtasin-evine-polis-baskini-4-kasim-2016)

%90 sabaha hdp kapatılmış bir şekilde uyanacaz 5 milyon oy veren var az değil sizce ne olur bundan sonra? Bence ekonomi yine YARRAAA yiycek hemde çok feci.

AhmetKaratay
04-11-2016, 01:02
şuan facebook ve youtube a giremiyorum diğer sayfalarda sorun yok

mycars
04-11-2016, 01:04
Yani sırf bu adam tutuklandı diye biz interneti yavaşmı kullanacagız hani özgür platforum du bu internet ?

mycars
04-11-2016, 01:11
Yani sırf bu adam tutuklandı diye biz interneti yavaşmı kullanacagız hani özgür platforum du bu internet ?

çok pardon ADAM yazmışım özür dilerim herkesten :D

AhmetKaratay
04-11-2016, 01:13

Onlar tutuklansın da aylarca internet kullanmamaya razıyım :D

AşkınS.
04-11-2016, 01:15

Saçma düşünüyorsun.ülkenin heryerinde bomba patladı,neden? Bu kansız itlerin yüzünden. Bu zamana kadar demiyormuydunuz mecliste terorist besleyen tek ulkeyiz diye. Umarim haber gerçektir ve su serefsizlere gereken ders verilir. Sonuc olarak ne olur bilemiyorum,bi yandan ıraka da girilmis. Zor günler yakında diye düşünüyorum...

Tayfun.O
04-11-2016, 01:20
bende diyorum niye yavaşladı, yeniden başlattım yok, reset attım yok, söktüm taktım yok. He bide site hızlı açlıyor konulara girmiyor.

Oh iyi olmuş ne zaman alacaklar diye bekliyordum ekonomi falan umrumda değil mecliste bunun gibi şerooların olması kanıma dokunuyor. acımdan öleyim ama bu itin asıldığını görmek isterim.

mycars
04-11-2016, 01:23
yanlış anladınız galiba beni bu ülke zaten ota b*ka internet erişimi engelliyor Bu itler yakalanıp gerekli şeyler yapılsın ben elimi birdaha pc ye sürmemeye ragzıyım yeterki şu kansız itleri infaz etsinler.

Tayfun.O
04-11-2016, 01:28
Demirtaş, Gozaltına Alındı (http://www.haberler.com/demirtas-gozaltina-alindi-2-8926603-haberi/)

İnternet'e düşmüş ben bunun şerefine bir sigara yakarım :)

Hınan *mına götürüyoruz *r*spı diyesim geldi

Kagan_KOÇAK
04-11-2016, 01:36
Soysuzlar için geç bile kalındı isterlerse komple kapatsınlar interneti sıkıntı yok,yeterki memlekette d*l israfı kalmasın köklerini kazısınlar.Fetöcülerden sonra bide bunların taklaya gelişini izleyelim.

mert_can 41
04-11-2016, 01:51
Ya sövsemi sövmesemi karar veremiyorum bu herif için bu kadar yavaşlatılırmı internet bir adam akıllı iş yaparken bile sövdürtüyorlar internet yavaşlatmayı çok sevdiler. Neyse fazla söylenmicem bu sefer sebepleri çok güzel

qatrio
04-11-2016, 01:54
tamda saatini buldunuz he ! elimizde kumanda kala kaldık :bravo:

jeffy
04-11-2016, 02:07
Gözaltılara geç kalınmışta olsa çok doğru onlara eyvallahta interneti neden yavaşlatıyoraun aga?

Jem89
04-11-2016, 02:17
Yine bir kaos ortamı yapılacak.. Bu ilk adımı. Uzun zamandan beri hdp terörist algısı zaten bizde vardı.. Zamanında meclise sokuldu, konuşmalarına bilerek izin verildi..

Şimdi de başkanlık öncesinde hepsini içeri alıp akp yine oyları toplayacak. Yarın çıkıp liderler biz bu teröristleri içeri tıktık diyecek.. Hüloooğğcular alkışlayacak..

Sonra kendisi başkanlık seçiminden yüksek oy alacak. Ve böylece hayırlı olsun yeni başkanımız.. En çokta bahçelinin bu kadar yalayıp yalayıp başkanlıktan sonra açıkta kalışını gülerek izleyeceğim..

Yansın ülke.. Bıktım hakkaten.. Ne olacaksa olsun.. Çok sevdiğim vatanımdan soğuttular yeminle..

Jem89
04-11-2016, 02:19
İnternetin yavaşlatılması nedir ya.. Hangi yılda yaşıyoruz anasını satayım.. İnterneti yavaşlat,twitter'ı,whatsapp'ı engelle.. Facebook'a sansür koy.. Sonra yaşasın demokrasi.. Alın size demokrasi..

Dip not : Ben hep 50 liralık demokrasi alıyorum.

overblack
04-11-2016, 02:27
vpn candır :)

Burak K.
04-11-2016, 02:34
Whatsapp'ta bu yüzden gitti sanırım

Mehmetmert
04-11-2016, 02:50
Whatsapp'ta bu yüzden gitti sanırım

Aynen Vpn le giriyor ama whatsappa

hndcrx
04-11-2016, 03:17
aveadan mobil internet i çalışan var mı?
3g yi geçtim E ile yok tamamen kapalı

dahan
04-11-2016, 06:00
youtube girilmiyor

997TT
04-11-2016, 06:46
Kurtlerin buyuk kismi hdp ye oy veriyor degil mi?
İster terorist ister degil. Sanirim mhp ile ayni oyu aldilar.
Bu tip baskilar illegal eylemleri ve oc alma duygusunu atesler. Tayyibin yada kilisdaroglu'nun gozaltina alindigini dusunun,ne dusunursunuz?
Burda suclu demirtas mi yoksa bunlari eliyle guclendiren,sahnelere elele cikan,pkk lilari davulla zurnayla karsilatan mi?
Malesef durum bokktu,iyice sivanicak...

Maxi
04-11-2016, 07:23
dün makinaya virüs bulaştı sandım, sonra bunu öğrenince sevindim
tabi kaos olacak diye tedirgin olabilirsinizde bunların iyisi kötüsü yokki alayını temizlemek lazım
kurtulamadık bu itlerden hala? soyunu sopunu zik.....
şimdi sizlere terörist başı asılsınmı asılmasınmı diye sorsak hımm acaba kargaşa olurmu diye kimse düşünmez heralde?

o değilde, forum niye yavaşlıyor
bir şey açarken dikkat ediyorum aşağıda face ile ilgili bir yerlere bağlanmaya bir şeyler okumaya çalışıyor
niye öyleki?

mikelazi
04-11-2016, 07:30
durum hiç iyi değil.
sanki tansiyon yükseltilerek,başkanlıgın önü açılıcak gibi

Onurkk06
04-11-2016, 07:35
Öttürsünler itleri gram umrumda değil zaten ülkeden umudumu kesmişim bari bu itler de yaşamasın

redbull35
04-11-2016, 07:41
Avea da internet hiç yok Türkiye genelinde kesilmiş ne zaman geri geleceği belirsiz dediler

MCN21
04-11-2016, 07:47
Boyle birsey yok. Adamlar bildigin hakkimizi elimizden aliyorlar.Hele Avea da komple internet yok kismi soke edici. Sirf telefonda kullanilmiyor ki bu mobil sebekeler. Bir dunya sistemin aygitin haberlesmesinide sagliyor.

Yine tetikte olmak lazim patlama olaylari artabilir.

Bugraaa
04-11-2016, 07:48
Aveada yok hala ihtiyacımız varken bu şimdi niye ?

mikelazi
04-11-2016, 07:50
diyarbakırda patlama oldu deniyor.

emrullahkrtpe
04-11-2016, 07:53
Ben de dünden beri kac kere reset attim söktüm taktim falan meğerse herkeste böyleymiş :) vodafone interneti cok yavaş ttnet'den bahsetmiyorum bile :D iyi olmuş aksam haberleri bekleyelim bakalım neler olmuş

orhansah
04-11-2016, 07:53
Bpmba yüklü araç patlatmış kansızlar. Şu anlık 1 ölü 30 yaralı deniyor :/

vectra-tuner
04-11-2016, 07:58
Internet erişiminin yavaşlaması Twitter üzerinden haberleşip olay çıkarmalarını engellemek... Hdp=PKK %100 ... Ancak yapılan bu hareket başkanlığın önünü açmak için şahsi fikrim.. Çünki samimi olsalarda yüzlerce şehit verdiğimiz sırada yaparlardı bunu...

Berkan
04-11-2016, 08:03
keşke yavaşlasa internet whatsapp vs alayı gidik bizi şu vpn zımbırtısına itenlere saygılar

tavsiy isteyene telefon için :tunnelbear

pc chrom'a zenmate eklentisi

Yigit-Y
04-11-2016, 08:05
Ben bütün siyasilerin siyaset yapanları ve terör örgütleri lehine konuşan herkesin asılmasını istiyorum

Mümkün mü hepsi vatan haini benim gözümde :)

Anıl E.
04-11-2016, 08:05
Keşke hepsini teker teker sallandırsalar meydanda topunu öldürseler ancak benim burnuma başkanlık kokusu geliyor. Mantıklı düşünen her insana geldiği gibi.

Dikkatli olmak lazım. Kalabalık yerlere 1-2 ay gitmeyin. Ne ülke olduk ama..

Berkan
04-11-2016, 08:08
Laikliğin tanımını yeniden yaptık:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Demokrasinin tanımını yeniden yaptık ve dünyaya Müslüman nasıl siyaset yaparmış gösterdik. Laikliğin de tanımını yeniden yaptık. Laikliğin bir zamanlar Türkiye'de anlaşıldığı gibi olmadığını söyledik" ifadelerini kullandı.

Al Jazeera Televizyonu'nda iki bölüm halinde yayınlanacak bir programın ilk bölümünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

'Anayasa'da laikliğin geçtiği tüm maddeleri değiştirecekler' Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini 'laik', 'İslamcı' ya da 'muhafazakar' terimlerinden hangisiyle tanımladığı yönündeki soruyu şöyle yanıtladı: "Ben her şeyden önce Müslümanım. Bu işin ilk adımı ama Müslüman Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatında sürekli değişimler söz konusu. Okudukça, yaşadıkça ve hayatı tecrübe ettikçe pek çok şeyin değiştiğini görüyorsunuz. Bu değişim sırasında siz olduğunuz yerde kalırsanız kaybedersiniz. Bu nedenle kendinizi geliştirmeniz gerek. Biz de bunu başardık." Erdoğan, AK Parti'nin demokrasi ve laikliğin tanımını yeniden yaptığını dile getirdi. Bu iki kavramla ilgili değişimlere işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Demokrasinin tanımını yeniden yaptık ve dünyaya Müslüman nasıl siyaset yaparmış gösterdik. Laikliğin de tanımını yeniden yaptık. Laikliğin bir zamanlar Türkiye'de anlaşıldığı gibi olmadığını söyledik. Laiklik, dini ve fikri her grubun kendi istediği şekilde yaşaması ve devletin tüm bu inançları güvence altına almasıdır. Yolumuzu baştan böyle çizdik" diye konuştu.

'BU TOPRAKLARDA DOĞDUM BURADA ÖLECEĞİM':
Laiklik cumhuriyetin temel esaslarından değil Erdoğan, darbe girişimi sırasında yaşadıklarını da anlattı. O gece konakladığı yerin sahibinin, botuyla bir Yunan ya da Türk adasına gitme teklifini reddettiğini aktaran Erdoğan, "Bu topraklarda doğdum ve burada öleceğim. Başka bir yere gitmeyi düşünmüyorum. 'Lider taşın arkasına saklanırsa millet dağın arkasına saklanır' anlayışıyla hareket ettim. Lider her zaman meydanlarda olmalıdır ki halk da peşinden gitsin." ifadelerini kullandı. Programda Erdoğan'a, 15 Temmuz gecesinde, 1990'lı yıllarda bir süre cezaevinde kaldığını hatırlayarak o günleri yeniden yaşamaktan korkup korkmadığı sorusu yöneltildi.

BU İNSANLAR LİDERLERİNİ BEKLİYORDU'
Laiklik ladinilik olursa itiraz gelir Erdoğan, o gece tek bir şey düşündüğüne değinerek, şöyle devam etti: "Halkı meydanlara çağırırsam havaalanına gelecekler. Halk meydanlara inecek. Halkımla buluşmam lazım dedim. Öncelikle kaldığım yerden helikopterle havaalanına geçtim, oradan da uçağa bindik. İki yer vardı ya İstanbul ya da Ankara. Son 5 dakikaya kadar pilot da nereye gideceğimizi bilmiyordu. 5 dakika kala İstanbul'a dedim. Havaalanına indiğimizde pistte 10 bin, dışarıda ise 20 bin kişi bizi bekliyordu. Bu insanlar liderlerini bekliyordu." Darbe girişimi haberini öncelikle eniştesinden öğrendiğini hatırlatan Erdoğan, daha sonra yanında bulunan eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, kızları, torunları ve özel kalem müdürü ile durum değerlendirmesi yaptıklarını belirtti. Erdoğan, bir televizyon kanalının kendisiyle gerçekleştirdiği görüşmede halkı sokağa inmeye davet ettiğini, İstanbul'a gidince de onlarla bir araya geldiklerini ve krizi yönettiklerini, 16 saat sonra sonuca ulaştıklarını kaydetti.

'HZ. MUHAMMED'İN DÖNEMİ YOL HARİTAM'
Siyasi hayatına (eski Başbakan) Necmettin Erbakan ile başladıklarını ve belli bir noktaya geldikten sonra ondan ayrılıp AK Parti'yi kurduklarını anımsatan Erdoğan, Hz. Muhammed'in ve onun sünnetinin kendisinin yol haritası olduğunu, bu sünneti yaşamaya çalıştıkça hatalardan uzaklaştığını vurguladı. Erdoğan, sahip olduğu güçlü hitabet yeteneği ve edebiyata ilgisinin İmam Hatip Lisesi'nde okurken başladığını, Mevlana Celaleddin Rumi, Mehmet Akif Ersoy ve Necip Fazıl Kısakürek gibi isimlerden etkilendiğini aktardı.

O DÖNEMİN YÖNETİMİ DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE TAHAMMÜL EDEMİYORDU
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevindeyken okuduğu bir şiir yüzünden hapis cezasına çarptırılmasıyla ilgili olarak ise Erdoğan, o dönemin yönetiminin düşünce özgürlüğüne tahammül edemediğini sözlerine ekledi.

link: Erdoğan: Laikliğin tanımını yeniden yaptık (https://tr.sputniknews.com/turkiye/201611041025634959-erdogan-laiklik-tanim/)

fthdrn
04-11-2016, 08:11
Basbakan "baskanlik gelmezse ülke bölünebilir" diye aciklama yapiyor. Siz hala tansiyon falan...

dahan
04-11-2016, 08:14
dün makinaya virüs bulaştı sandım, sonra bunu öğrenince sevindim
tabi kaos olacak diye tedirgin olabilirsinizde bunların iyisi kötüsü yokki alayını temizlemek lazım
kurtulamadık bu itlerden hala? soyunu sopunu zik.....
şimdi sizlere terörist başı asılsınmı asılmasınmı diye sorsak hımm acaba kargaşa olurmu diye kimse düşünmez heralde?

o değilde, forum niye yavaşlıyor
bir şey açarken dikkat ediyorum aşağıda face ile ilgili bir yerlere bağlanmaya bir şeyler okumaya çalışıyor
niye öyleki?
forum bendede açılmıyor şimdi mozilladan chromeye gectim açıldı

dahan
04-11-2016, 08:16
yok chromdada aynısını yaptı anasayfa sorunsuz sohbet kısmı açılmıyor 6 7 defa denedim şimdi açıldı

kiraccemal
04-11-2016, 08:22
Ülkemiz bu adi şerefsiz pkk sevicilerinden temizlensin de biz bir iki gün sosyal medyasız kalmaya razıyız. Yeter ki bu kansız ibneler ortadan kaybolsun.

emrullahkrtpe
04-11-2016, 08:22
Bende de chrome'dan açılıyor site ama konuları açmak için bayağı bekletiyor

wolrath
04-11-2016, 08:26
internet kapatilinca ne oluyor birisi aciklayabilir mi?
hikayenin geri kalan kismi elbet sevindirici ama ben 2016 yilinda boyle bir hak mahrumiyetine sebep bulabilmis degilim.

Anıl E.
04-11-2016, 08:29
Bu soruya mantıklı bir cevap bulunamadı.

Evo34
04-11-2016, 08:29
Kimse Kürtler ayaklanır mı gibi durumlardan kaygılanmasın.
Asıl Kürtler'dir yıllardır bunların zulmü, sömürüsü sebebiyle geri kalan, hizmet alamayan, eğitim göremeyen, evini barkını terkeden.
Artık onlar da herşeyin farkında, içten içten Doğu ve Güneyde de bayram havası başlayacaktır.

Allah Devletimizin yar ve yardımcısı olsun. Bugünleri gösterdiği için de şükürler olsun.

halilcakir
04-11-2016, 08:32
Twitter vb ortamlar üzerinden anlık haberleşme ile toplanıp olay çıkarmayı engelleme yada belkide biz yavaşlatıldı derken siber saldırı sonucu yavaşlıyor da olabilir.

Komple asılsın şerefsizler , değil açık açık destek veren rüyasında bile görüp sempati duyan kim varsa asılsın

Yok kargaşa çıkarmış bilmem ne çıkarsada ... çıkmazsada ...

savcı ifadeye çağırıyor tıpış tıpış ayağımla gitmem diyor , lan ... analı hain senin herhangi bir tc vatandaşından ne farkın varda o koşa koşa giderken sen gitmem diyebiliyorsun

çok geç bile kalınmıştı süper oldu

halilcakir
04-11-2016, 08:36
Ha birde bu ... analılar alındı diye Allah Allah yer yerinden oynadı sanki borsa %1.14 düşüşle açılıyor dolar yeni rekor kırıyor

Bunlar dünya destekli ya başka birşey değil

Sorsan noluyorda borsa düşüyor kim ...er bunları türkiyede diye aa olurmu "milletvekili özgürlüğü risk altında vırt zırt"

asalım bunları kesinlikle asalım isterse borsa 50 bine insin

STP
04-11-2016, 08:37
meclısın basında bıle bunların o..pusu var. daha agır bırsey olabılırmı ya

Evrenoz
04-11-2016, 08:38
İsabet olmuş..
Çok şımartmış, çok havalandırmışlardı açılım sürecinde.. Bu pustların mecliste olma sebebi de, bu kadar havalanma sebebi de kendilerinin yaptığı açılım ihanetiydi
Kessinler g0tlerini

Ancak bunu yaparken interneti diye piç ediyorsun? Yap ne yapıyorsan, interneti kestiğinde başka şekilde haberleşemeyecek mi interneti kesme hedefin olan kitle

wolkanku
04-11-2016, 08:39
arkadaşlar konuyla tam olarak alakalı değil ancak; unutanlar, gözden kaçıranlar için uyarıda bulunayım.

geçtiğimiz haftabaşında Amerikan konsolosluğundan uyarı gelmişti Türkiye için, tabi ki bu uyarı o gün o saat için değil, yakın zaman için olan bir uyarı. Dün akşam yapılan operasyonlar neticesinde, özellikle metropollerdeki kapalı alanlar tehlike arz eder hale gelecektir. Bu haftasonu avm, sinema vb. uzak durmanızı tavsiye ederim.

Ssamet
04-11-2016, 08:41
Bende diyorum geceden beri wifiden nete giremiyorum. Neti yeni bağlattım eve modemi kırıcaktım az daha konuyu görene kadar :D

Suçlu olan kim varsa asılsın , alınsın. Bunlara meydan boş bırakıldı çok geç bile kalındı. Ülkemiz için hayırlısı umarım daha iyi olur herşey.

ulasoztas1
04-11-2016, 08:51
Pkk nın ya da destekçilerini savunmuyorum sadece merak ettiğim şu; neden aklımıza bu adamların nasıl bu kadar yükseldikleri ya da legal örgütleştiğini düşünmüyor? Açılım diye bağırıp adamları buraya getiren, legal ve illegal örgütlerinin güçlenmesine imkan verenler kimlerdi? Şimdi baskı kuranlar kimler? Ben bize aktarıldığı kadar basit bir şey olduğuna inanmıyorum altından başka şeyler de çıkacaktır.

brv
04-11-2016, 08:52
Açılım sürecini başlatan belli...
Sınırdan davulla, zurnayla bu adamları karşılayıp, mitingler yaptırıp, askerleri içeri tıkanlar belli,
Dünün çapulcusu Barzani'yi tezahuratlar eşliğinde mitinglere sokanlar belli,
Dolmabahçe'de kapalı kapılar arkasında pazarlık yapıp tavizin dibine vuranlar belli,
Bu adamları meclise sokanlar, buna imkan tanıyanlar belli,
Gene kandırıldık, gene kandırıldık, tüh tüh tüh, vah vah vah,
Günü kurtarmak için yapılan kısa vadeli planların ceremesini çeken, cebinden ne çıktığını ne kayvettiğini umursamayani yeri geldiğinde kahraman edalarında şakşakçılığını yapan bir halk...
Hüloooo adamları tutuklamışlar,
Mecliste terörist varmış iyi oldu,
İyi güzelde ben mi bu adamlara bu imkanları tanıdım,
Ben mi poh pohladım,
Evet iyi oldu, çok çok iyi oldu,ama bu adamları verdiği zararın kat ve kat fazlasını verenlere yıllarca oy verdik, sıfır tepki göstererek,
Bugün göz altına alırlar, yarın çıkarlar, ertesi gün isyan çağrısı yaparlar, sonra otur izle tezgahı,

Aliburakb
04-11-2016, 08:55
şükür geldi internet. bende problem var diye düşündüm kapattım açtım falan foruma girince gördüm genel durum olduğunu. ALLAH sonumuzu hayır etsin.

bhb
04-11-2016, 09:00
Bu binler gün işiği görmesin isterse benim elektriği kessinler

RSX
04-11-2016, 09:00
Boyle birsey yok. Adamlar bildigin hakkimizi elimizden aliyorlar.Hele Avea da komple internet yok kismi soke edici. Sirf telefonda kullanilmiyor ki bu mobil sebekeler. Bir dunya sistemin aygitin haberlesmesinide sagliyor.

Dostum OHAL'de temel hak ve hurriyetler sinirlandirilabilir.

Quantum
04-11-2016, 09:03
İnternet kesilmiyor ki vpn devreye giriyor hayat devam ediyor.
"Hasan Kel" iken "Kel Hasan" oluyor. Ne farkediyor?
Twitter Facebook kullanmayı bilen adam da vpn nedir biliyor zaten. Onları kullanmayan Kişiler de zaten telefonla sms le haberleşiyor. Şu internet kesme olayını anlamıyorum
VPN uygulamalarından para kazanıyor olamaz herhalde devlet

KoramiraL
04-11-2016, 09:03
Son durum haber müdürünün söylediği;

Demirtaş hakkında tutuklama talebi var diğer Mv. hakkındada istenecek devamında ayaklanma olmaz belki ama ortalığın karışması fazla ola bilir bombalama olayları vs. fazla olur.

Bizim gündem dışında Belçika Yüksek mahkemesi Bilinen terör örtgütünü terör listesinden çıkarım silahlı kalkışma olarak karar verdi aynı durum Almanya'dada olması bekleniyor yurt dışındaki iki Hdp li Mv kaçma şüphesinden dolayı bütün Mv yurt dışı çıkış veya adli kontrol istenecek

Çevre ve Şehircilik bakanlığı Risk bölgesi olarak kabul edilen 15 Bin metrekarelik alan sınırlandırılasından kurtuldu istediği gibi risk alanı diyip inşaat alanına çevire bilecek bunun içinde Tarihi yapılar parklar ormanlık alanlar en düşük risk alanlarıda bulunmakta

Günaydın Türkiye

ozoozo
04-11-2016, 09:05
Asıl Kürtler'dir yıllardır bunların zulmü, sömürüsü sebebiyle geri kalan, hizmet alamayan, eğitim göremeyen, evini barkını terkeden.
Artık onlar da herşeyin farkında, içten içten Doğu ve Güneyde de bayram havası başlayacaktır.

Allah Devletimizin yar ve yardımcısı olsun. Bugünleri gösterdiği için de şükürler olsun.

Bugünlerin neyine şükrediyon ? Gerçekten senin gibileri gördükçe bu ülkeden soğuyorum :) HARBİDEN CİDDİ MİSİN BUGÜNLERE ŞÜKÜR ETTİĞİNE ?

dahan
04-11-2016, 09:07
türkiye terörün tam ortasında pkk yı ne dışardan içe dogru bitirebiliyoruz nede içerden dışa şuan inşallah içerden temizlige başlamışlardır içerde siyasi kolu olsun çok güçlendiler siyasi kolu kalkıp bütün provakatörlügü yapacak senin sesin çıkmıyçak bu şekil terörle mücadele olmaz olsada yerinde sayarsın dogudaki askerlerde boşuna mücadele eder durur tvden bunları gören askerinde ne morali kalır nede şevki sonra asker birşeyler yapmayta kalkışır vatan haini olur.bunlardan oy alan kişilerde terör sempatisanı şehirde bomba patladıgında bak bizimkiler gene patlattı diyolar,ölen siviller hakkındada ee diyorlar onlarda eskiden bizim sivilleri öldürdü gibi laflar ediyolar adamlar diyorum özür dileyerek laftan anlamıyo bunlarda eşek inadı var doguda elektrige suya para vermiyolar haa hepten sömürücüler utanmadan bide yeşil kart almışlar haa gülermisin aglarmısın...

BaDCaT
04-11-2016, 09:08
Bugünlerin neyine şükrediyon ? Gerçekten senin gibileri gördükçe bu ülkeden soğuyorum :) HARBİDEN CİDDİ MİSİN BUGÜNLERE ŞÜKÜR ETTİĞİNE ?

50 liralik şükrediyor o yüzden rahat sirti pek tanidigi coktur.

Anıl E.
04-11-2016, 09:09
50 liralik şükrediyor o yüzden rahat sirti pek tanidigi coktur.

dolar+altın+euro farkında mısınız coşuyor sürekli.

srdralc
04-11-2016, 09:10
hem ayranım dökülmesin, hem g...m s...mesin.

olacak bu dönemlerde böyle eksiklikler, olmasını kimse istemez ama oluyor işte.

ozoozo
04-11-2016, 09:10

Bu adamlara bu kadar hak tanıyan senin devletindi , haburda orda burda davullarla zurnalarla miting yapanlar senin devletindi , megri megri diye insanlara el sallayan kimdi ?

Açılım açılım diye memleketin güney doğusunu ve doğusunu teröriste peşkeş çek.. Aman bizden uzak durun orada ne yaparsanız yapın diye elini ayağını çek..

Dağda Mehmetçiğe kurşun sıkanı kahraman gibi tanıttı senin devletin. Şimdi de çıkıp kandırıldık diyip terörle mücadele de bu günlere şükür mü ediyorsunuz ?

2002 de Ak Parti hükümeti iktidar olduğunda bu ülkede terör son günlerini yaşıyordu , internet ve çeşitli kaynaklardan araştırabilirsiniz birde şimdi ki durumumuza bakın.

Ben şükür etmiyorum , lanet ediyorum senin ve senin hükümetine. Bir Ülkenin taşlarıyla bu kadar oynanmaz , bilgisayar oyunu gibi olduysa oldu , olmadıysa res at diye bir mantıklı ülke hiiç yönetilme. Dolar yine fırladı , piyasalar kimsenin umrunda değil önümüzdeki aylarda ülke yine kaos ortamı olacağına adım gibi eminim.

Bizi bugünlere düşüren ve bu günleri yaşamamıza sebep olan senin ŞÜKÜR ettiğin hükümete LANET olsun.
Evo34

Anıl E.
04-11-2016, 09:12
En çok da şuna tutuluyorum. Fetoş'a doğduğumuzdan beri karşı olduğumuzda bize tepki gösterenler,daha yeni bizimle aynı fikirde oluyorlar .

Çözüm sürecine davulla zurnayla karşılanmalarına isyan ettiğimizde bize''siz ülkenin geleceğini istemiyorsunuz,ülkeyi sizin gibiler bölmek istiyor.'' dediler. Şimdi de herkes bizimle aynı fikirlere sahip olmak istiyor.

Demek ki her konuda haklıyız,gelin bizim yanımızda yer alın :).

ozoozo
04-11-2016, 09:17
Bu Fotoğraf karesine iyi bak Evo34 ondan sonra şükür konusunu konuşuruz , bu fotoğrafa bakarken hiç mi için sızlamıyor ? Vicdanın nasıl el veriyor anlatsana ? Evlatlarını askere yollayan bir umutla bekleyen anaların ocağına ateş düşürenlerle , Türkiye terörist bir ülkedir diye her konserinde dile getirenlerle senin ülkenin şuan ki cumhurbaşkanı el ele.. Bak bak iyi bak , şükür et.

http://i.hizliresim.com/pErRqz.jpg (http://hizliresim.com/pErRqz)

Evrenoz
04-11-2016, 09:18

Takılma ona..
Ağababası kaldırdım, hepinizi sıradan badelicem uzanın hele şöyle dese ona da şükreder
koşulsuz biat üzerine kurulmuş bir sıfatı var

metinalan
04-11-2016, 09:21
sen nasıl bi adamsın arkadaş , bunları büğünlere getiren akp , açılım ilk mevzu bahis olduğunda herkes götünü yırtı kardeşim teröristlere nasıl olur da masaya oturursunuz diye ,
tabiki çok akıllı akp artık analar ağlamıcak diye bişey uydurdu herkez ağzında aynı laf herkes şak şak , herfleri davul zurna ile içeri alan benim babam sizin adamlarınızdı , şimdi noldu ne değişti..
heriif,in ağzından ne çıkarsa peşindesiniz ne akıl var sizde ne gurur

metinalan
04-11-2016, 09:22
ayrıca senin ezo 34 bana senın msjından gına geldi senin ta amk

metinalan
04-11-2016, 09:22
0530 921 12 07 amkun salağı

Anıl E.
04-11-2016, 09:24
Hepinizi şiddetle kınıyorum kullandığınız kelimeleri size yakıştıramıyorum. Adamı hor göremezsiniz ve aşağılayamazsınız!!!! Bunun vebalini mübarek cuma gününde nasıl vereceksiniz eeeeyyy forum ahalisi ?? Siz sanıyor musunuz ki bu forumda hep sizin gibi düşünenler var ? Seslerini çıkartmıyorlar kalan kesim çünkü hor görülüyor ve aşağılanma psikolojisi içindeler . Seninleyiz evo dayı.

Met
inan ki şükrederler. Bizim gördüklerimizi onlar görmüyor/görmek istemiyor. ozoozo Çünkü ;

http://3.bp.blogspot.com/-WEeRHMQgbF4/UkinXRc9OfI/AAAAAAAAOW8/hq26PuCtF2s/s1600/at+g%C3%B6zl%C3%BC%C4%9F%C3%BC+1.jpg

BaDCaT
Bu Fotoğraf karesine iyi bak Evo34 ondan sonra şükür konusunu konuşuruz , bu fotoğrafa bakarken hiç mi için sızlamıyor ? Vicdanın nasıl el veriyor anlatsana ? Evlatlarını askere yollayan bir umutla bekleyen anaların ocağına ateş düşürenlerle , Türkiye terörist bir ülkedir diye her konserinde dile getirenlerle senin ülkenin şuan ki cumhurbaşkanı el ele.. Bak bak iyi bak , şükür et.

http://i.hizliresim.com/pErRqz.jpg (http://hizliresim.com/pErRqz)

Cevabi cok basit qAndiriLdiK xD

rahmitanir
04-11-2016, 09:26
Irak sınırına deli gibi tank sevk ediliyor, Irak "gerekirse Türkiye ile savaşırız" diyor, Türkiye "Musul'da PKK vb örgütler üstünlük kurarsa operasyon yaparız" diyor. Şimdi de bu itler içeri alınıyor. Yani konuya geniş çerçeveden bakmak lazım bence. Çok yakın bir tarihte Irak ve oradaki teröristler ile ciddi bir savaşa gireceğiz gibi duruyor. Yurt içinde maalesef bombalar patlayacak, canlar yanacak. Ekonomiden hiç bahsetmiyorum bile...
Bu yapılanlar geç kalınmış aksiyonlar. ama görüyoruz ki, geç kalındıkça şemsiyenin açılması daha zor oluyor.

Met
04-11-2016, 09:27
Hepinizi şiddetle kınıyorum kullandığınız kelimeleri size yakıştıramıyorum. Adamı hor göremezsiniz ve aşağılayamazsınız!!!! Bunun vebalini mübarek cuma gününde nasıl vereceksiniz eeeeyyy forum ahalisi ?? Siz sanıyor musunuz ki bu forumda hep sizin gibi düşünenler var ? Seslerini çıkartmıyorlar kalan kesim çünkü hor görülüyor ve aşağılanma psikolojisi içindeler . Seninleyiz evo dayı.

Kalınlaştırdığım yer çok önemli, reisleri halkını bu sözlerle etkiliyor sanıyorum.

Quantum
04-11-2016, 09:28
Vatandaşa herşeyi ayrıntılı bir şekilde anlatmak gereksizdir diyen vatandaş değil mi bu?
Belli ki başkanlık sisteminde olduğu gibi bu açılım konusunda da hiç bir bilgisi ve fikri yok ki gelmiş burada bıdı bıdı yapıyor, ağababası ne yapsa gelip buraya şakşakçılığını yapıyor.
Sizler gibi ağzı açık ayran delisi gibilerini istiyorlar zaten, bu modeller makbul. Evo34 aferin durmak yok aynen devam!

34btr1907
04-11-2016, 09:28

patlama,eylem,organıze olmalarını engellemek için internet yasagı ? face uzerınden whatsapp uzerınden çok kolsy sekılde it surulerı toplanabılıyor oraya buraya,bırakta bı kac saat hakkın elinden alınsın orda burda kafaya goze sarapnel saplancagına.

arda35
04-11-2016, 09:29
Megri megri diye böğürenlerin alayı salakta.
Ulan hepiniz oradaydınız be.

Unutursak kalbimiz kurusun.

Berkan
04-11-2016, 09:32
Hakda veriyorum aslında evo nickli sen ve senin gibi çomar ordusuna niye çünkü çobanlarınız bile kandırıldık dedi iş bitti gitti, bitanesi arabayla cicekciyi biçti orucluydum dedi salındı, diğer yalama s.çetinin oglu kemer takmadılar cart curt dedi parasıyla ve kankalarıyla çözdü, minibuste tekme atan gavat 2-3 kere yakalandı 3-4kere salındı şeytane uydum cünüptüm akıl saglıgım yerinde değil dedi enson serbest kaldı ülkenin işleyiş şekline bakda delirme amk, bahane *** gibir herkeste var maşallah.

herneyse hayırlı cumalar kardeşlerim abi ablalarım...

Anıl E.
04-11-2016, 09:36
Hakda veriyorum aslında evo nickli sen ve senin gibi çomar ordusuna niye çünkü çobanlarınız bile kandırıldık dedi iş bitti gitti, bitanesi arabayla cicekciyi biçti orucluydum dedi salındı, diğer yalama s.çetinin oglu kemer takmadılar cart curt dedi parasıyla ve kankalarıyla çözdü, minibuste tekme atan gavat 2-3 kere yakalandı 3-4kere salındı şeytane uydum cünüptüm akıl saglıgım yerinde değil dedi enson serbest kaldı ülkenin işleyiş şekline bakda delirme amk, bahane *** gibir herkeste var maşallah.

herneyse hayırlı cumalar kardeşlerim abi ablalarım...

Berkan bey özellikle sana yakıştıramıyorum kelimelerini özellikle seçer misin lütfen ? Eee napsaydı minibüsteki adam canım, şort giyeceği yeri seçebilirdi ev mi orası bildiğin minibüs burası müslüman bir ülke bunu hatırlarsın umarım .!!!!

jeffy
04-11-2016, 09:39
Tek bir şey var canımı sıkan ;

Neden şimdi???

Bu adamların terör örgütünün siyasi kanadı olduğunu parti açıldığından beri bilmeyen yok.

E bu adamları açılım adı altında bu kadar güçlenmelerine müsaade edende ben değilim..

Milletvekili dokunulmazlıklarıda dün kaldırılmadı..

Ülkenin en hassas sinir noktalarına müdahale etme sebebinin sasece başkanlık olmasını hazmedemiyorum..

Dokunulmazlıklar kalktığı gün hepsini evlerinden toplamaları lazımdı.. ama dert hdp nin terör örgütüyle olan ilişkisi değilki.. dert hazıe başkanlık mevzuu sıcakken olası referandumu sağlama almak..

Hdp liler için hiçbişey söylemeye gerek yok asılsalar kahvemi içer keyifle izlerim..

kelalper
04-11-2016, 09:40
arkadaş sanarsın ki interneti kapatarak adamların bilgiye ulaşmasını engelliyorsun. Gizli mi yapıyorsun hayır. Bütün gazete ve haberlerde zaten manşette var. Ee internet neden kapalı aman haberleşmesinler. Zannedersin ki tek iletişim kanalı internet. Lan adamlarda bütün hrkesin telefon numarası var zebille sms atıolardır. Milleti gerizekalı yerine koymayı herkesin kafasının kendilerinin ki kadar çalıştığını sanmaları cahilliklerinden. B planları hiç bir zaman olmadı zaten. Acizler ve bu acizlikle ülkeyi yönettiklerini sanıyorlar. Ondan sonra da kandırıldık yalanını atıyorlar. Ha PKK ha FETÖ ikisinde kıçının dibine kadar sokan sensin pandik yedikten sonra kandırıldık demeyeceksin. Bu adamlar meclise girsin diye götünüzü yırttınız yaptığınız politikalarla. Neden aman bunlara oy bölünsün CHP MHP mecliste ses çıkaramasın diye. Şimdi de silmeye çalışıyorsunuz.
Bu herifleri isterse assınlar helal olsun demem. Bunlara konuşma hakkını kendileri verdi. Seçilme hakkını verdi. Kendisi hani diyordu ya ben seçimle geldim demokrasi ile geldim diye. Ee bu adamlar zembille inmedi heralde meclise. Demokrasi sadece kendi kurallarına göre uygulayabileceğin bir şey değildir. Herkes için geçerlidir. Boğaziçi üniversitesinde seçimi kazanan rektörü atamamak için OHAL i kullanıp yasa çıkarıp rektörü kendin atamak demokrasinin neresinde var. Demokrasi ve Laikliğin ne olduğunu bilmeyen cahilin bunların tanımını biz değiştirdik demesi komikliktir. Muz cumhuriyetidir. Arabanın tanımını nasıl değiştiremiyorsan bu terimlerinde tanımını değiştiremezsin dersin ki bende arabaya karşılık düttürü buldum araba yerine düttürü kullanıcam. Demokrasiyi kaldırdım yerine tayyiplosiyi buldum onu kullanıcam laikliği kaldırıp yerine bademlik i buldum bademlik terimini kullanıcam. Ama götleri yemediği için bunları demeye kendilerine göre terimin tanımını değiştiriyorlar.

Heriflerin bu ülkeye verdikleri zararı yeni gelenler allahbilir kaç senede düzeltebilecekler. 14 senede verdikleri zarar ülkeyi cumhuriyet öncesine geri götürdü.

Berkan
04-11-2016, 09:42
jeffy çünkü

kırk yılda bir acaip gollerle falan galibiyet alıyoruz lan onuda gölgeleyecek bişey buluyorlar gündemi değişiyorlar hemen lanet olsun ( neiçtiği belirsiz comarspor kafası )

mikelazi
04-11-2016, 09:52
arz,talep
kendine düşman yarat buyut,besle,ne isterse ver,totosunu kaldır.sonra kafasını kes kahraman ol

M U R A T
04-11-2016, 10:00
evet bayram gibi bir gün yine bizi kıskanıyorlar biz büyüğüz hedef 2023 bilin bakalım ben kimim :pp

fthdrn
04-11-2016, 10:05
Abi ekmek arası bor yicez borrrrrrr

Berkan
04-11-2016, 10:06
evet bayram gibi bir gün yine bizi kıskanıyorlar biz büyüğüz hedef 2023 bilin bakalım ben kimim :pp

yeni hedef var buarada değişti galiba :D

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Artık evlatlarınıza çocuklarınıza ninni okurken 'uyusun da büyüsün' demeyeceksiniz. 'Oğlum uyu büyü hedef 2071, büyük Türkiye'nin ayak seslerini sen meydana getireceksin' diyeceksin. Ninnileri artık değiştirin lütfen" dedi.

arda35
04-11-2016, 10:10
Ben öyle kitap kurdu falan değilim. Lakin mevcut ortamı analiz edebilmek adına 1984'ü okumanızı tavsiye ederim. Pek yakın bir zamanda kitaptaki karakterlerden biri olmamız işten bile değil.

Bir yandan piyasayı takip etmeye çalışıyorum. Bir yandan da iş yapmaya çalışıyorum. Tuzu kuru olanlar savaş çığırtkanlığı yapmaya devam ediyor. Öyle bir duruma gelirsek ne para kurtarır ne de kale gibi evleriniz. Örnekleri aynıyla vaki sınır komşularımızda.

Nameless34
04-11-2016, 10:12
Hapisteki adamları seçime sokup milletvekili seçtirip hapisten çıkartıp dokunulmazlık veren AKP kahraman olmuştu çünkü kürt açılımı yapmıştı sözde herkesi dinleyecek çözüm bulacaktı, bugün nerdreyse internetin fişini dahi çekerek bu (bir şekilde de olsa) seçilmiş adamları yaka paça alıp hapse sokan yine AKP ve yine kahraman olan AKP yine tü kaka bölücü ve düşman olan bizleriz. Tayyip M.Ö doğmuş olsaydı muhtemelen kendini peygamber ilan eder dünyanın %90 ınıda kendine mensup ederdi zira adam ne yaparsa yapsın haklı ulan Allah a isyan eden adamlar bu adama isyan edemiyor ya. Bomba patlar "Allah verdi Allah aldı" işsizlik olur "Kısmet nasip demek rızkımız bu kadar" askerler hiç uğruna ölür "Şehit oldu" her olayda bir şekilde Allah ı sorumlu (suçlu) buluyorlar da bir bu olayların hepsinde bir şekilde parmağı olan hükümeti ve Tayyip hazretlerini suçlu bulamıyorlar. Sonra da yok şöyle müslümanız,yok böyle şeyler istemeyiz, yav he hee.

Gko
04-11-2016, 10:13

yav hadi sıktır amuğa koyduğumun yerinde taşak geçiyo bizlee gelmiş

free-hifi
04-11-2016, 10:14
Evi arabayi satıp dolar mi alsak

MK8800
04-11-2016, 10:14
Soda şişesine oturtsunlar amk selosunu

Anıl E.
04-11-2016, 10:18
Beni niye eksiliyorsunuz ne yazdım da beğenmediniz la :(

Met
04-11-2016, 10:20

gerçek düşüncelerin sandılar herhal :D

KÖROĞLU
04-11-2016, 10:23
Demek ki baktılar "açılım" olmadı komple kapatalım dediler. Hedef kaçtı ? 23 mü ?

johnie
04-11-2016, 10:26
bende sabah kalktım, internete sövüyordum. Yine s... dedim ya kablo çıktı ya da koptu hay falan fişman derken bir öğrendik ki yasak getirilmiş :D
hay böyle netin falan derken.. Neyse, vpn i bulanlardan Allah razı olsun.

makif84
04-11-2016, 10:27
Bu şerefsizlerin daha önce bu kadar bi yerleri kalkmadan yapılması gereken olaydı,Bunda neredeyse hepimiz hemfikiriz.Şuan geç kalındığı da ortada ama dahada geç kalınmasından iyidir diye düşünüyorum.Bizim millet (çoğunluk) olarak anlamadığımız olay şu.Sanki tek Müslümanlık AKP'lilere,Atatürkçülük Chp'lilere,Milliyetçilik Mhp'lilere ait gibi görüyor olmak.Bunlar zaten genelimizde olması gereken milli duygularımız.Bunu bi idrak edip hareket etsek olay çözüme zamanla zaten gelecek. Fetoculara yapılanların aynısı pkk ya destek veren sempati duyanlara da yapılmasını bekliyorum.

rebelh
gerçek düşüncelerin sandılar herhal :D

biz ironi yapılıyorsa ironi olduğunu anlamamız lazım biz anlamıyorsak o ironi değildir demekki

Day Walker
:hehe:

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=313458

naci
04-11-2016, 10:28

Çok gerçekci ironi yapmışsın Anıl :)

darkmoon
04-11-2016, 10:32
yalnız evrak alıcam o evrak dekontu görmeden para yatırmıycam adama .. whats app kilit çalışmıyor .. adama faceden yolla diyorum yok diyor faceim 50 yaşında adam .. mms ile yolla dedim sonra mms yazarken bile :)) kendi kendime güldüm ..

oda yazmış nasıl yollıycam bilmiyorum diye.. adam bir whats app yi öğrenmiş zor zar onuda tam gününde kapadılar :) ..
al sana ekonomik zarar o dekont gelmesse 30 bin tl yatırmıycam adamın hesabına .. belki oda başka ödemelerini ticaretini yapamıycak..

KÖROĞLU
04-11-2016, 10:35
Sabah beri telefonu kurcalıyorum sorun nerde diye net yok mobil veri açık.

Şimdi net geldi ama şebeke sinyal'in üstdneki H+ işareti yok bağlantı var.

Bir ara avea (Telekom) Komple indirmişti sanırım şalteri.

Bu nedir amaç nedir çözen beri gelsin.

Berkan
04-11-2016, 10:36
buarada denemedim ama Google Allo ya muhtemelen dokunmamışlardır o işe yarayabilir resim vs. transferi konusunda darkmoon

Anıl E.
04-11-2016, 10:37
biz ironi yapılıyorsa ironi olduğunu anlamamız lazım biz anlamıyorsak o ironi değildir demekki

Sen de eksiledin reis canın sağolsun :D

fthdrn
04-11-2016, 10:41

Önce güldüm, sonra bastım eksiyi :D

süleymann
04-11-2016, 10:43
sene 1991 yılında erdal inönün partisi shpden dep üyelerini ( leyla zana v.s ) milletvekili yaptıgınıda biliyorsunuzdur umarım.

rebelh
04-11-2016, 10:44

gaza geldim acımadım sorry :D

Anıl E.
04-11-2016, 10:47
sene 1991 yılında erdal inönün partisi shpden dep üyelerini ( leyla zana v.s ) milletvekili yaptıgınıda biliyorsunuzdur umarım.

Aynen gardaş,kimi kime anlatıyorlar hemi ? Biz hepsini iyi tanıyoruz geçmişlerini iyi biliyoruz . Ondan sonra çözüm sürecine atıfta bulunuyorlar .

Devlet bu kahpelere birçok kez çözüm önerisi sundu, masaya oturdu, elini taşın altına soktu, gerektiğinde risk de aldı, ama bu kahpeler ne yaptı terörden yana oldular.

fthdrn
04-11-2016, 10:48

Chplilerin pkk cenazesinde yas tuttuklarıda bir gerçek ama konumuz bu değil :)

free-hifi
04-11-2016, 10:50

Benide eksilemisler ayıp ettiler.

Ak lar dolar alınca bir şey yok biz alınca auvvv

süleymann
04-11-2016, 10:50
Berkan bey özellikle sana yakıştıramıyorum kelimelerini özellikle seçer misin lütfen ? Eee napsaydı minibüsteki adam canım, şort giyeceği yeri seçebilirdi ev mi orası bildiğin minibüs burası müslüman bir ülke bunu hatırlarsın umarım .!!!!

darbe gecesi müezzinlere tekme atanlarada aynı şeyi söyleyebilirmisin.

altugkocer
04-11-2016, 10:51
Anıl E. ortalığı karıştırdın :D

erdalss
04-11-2016, 10:52
hahaha çok ii yaa :D

fthdrn
04-11-2016, 10:52
Anıl E. eksileme tuşu basılı mı kaldı :D

süleymann
04-11-2016, 10:53
Chplilerin pkk cenazesinde yas tuttuklarıda bir gerçek ama konumuz bu değil :)

hayır akp yüz verdi fln deniliyor ya ona ithafen söyledim. bu adamları ilk meclise sokan bunlar.

Shadow_Dancer
Rabbim dar agacında göstermeyide nasip eder inşallah..

erdalss
free-hifi

abi çok iyidi :D

Anıl E.
darbe gecesi müezzinlere tekme atanlarada aynı şeyi söyleyebilirmisin.

Beter olsunlar gardaşım la kim tekme attıysa. Hepsi bu ülkenin bütünlüğünü çekemeyenler işte,büyüyoruz ve güçleniyoruz ama anlamıyorlar . Çünkü 1980'li yıllara gitmemizi isteyenler o müezzin abilerimize ve kardeşlerimize tekme atanlar .

Evo dayımın suskunluğunu çözemedim şu dakikaya kadar. Dayı seninleyim tüm verilen tepkilere ve aşağılanmalara senin arkandayım. Dik dur eğilme bu forum seninle dayı..

Bir umuttur yaşamak...

M U R A T
04-11-2016, 10:54
imamlarda şort mu giymiş :)

KÖROĞLU
04-11-2016, 10:54
Ohhhhh yağlarım eridi geç olsada olması güzel

Çok samimi soruyorum bu mesajın neyini beğenmedin ?

Demek ki baktılar "açılım" olmadı komple kapatalım dediler. Hedef kaçtı ? 23 mü ?

Bir de içinin yağlarının erimesine sebep ne ola ki ? Özgürlüğünün kısıtlanması hoşuna mı gidiyor.

Anıl E.
04-11-2016, 10:58
Çok samimi soruyorum bu mesajın neyini beğenmedin ?

Bir de içinin yağlarının erimesine sebep ne ola ki ? Özgürlüğünün kısıtlanması hoşuna mı gidiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=m2lYHzMdkcc

darkmoon
04-11-2016, 10:59
şu kraldan çok kralcı olanları hiç anlayamadım..bunu ak partilisi içinde diyorum chp lisi içinde diyorum .. inatla yanlışları hataları sadece kendi yandaşları yapdı diye savunmanın kafasını çözemedim..

bu ülkede tarafsız nötr duramadığın sürece ne terör ne siyasi kavgalar nede ülkenin başı doğrulur.. tarafsız olmanın neyi zor geliyor insanlara onuda anlamış değilim..

birinde ak partiyi eleştir hatalarını yüzüne vur her şey olursun diğerinde chp yi eleştir bilmemneci olursun.. tarafsız oldunmu iki tarafında düşmanı olursun.. sonra Türkiye niye bu halde..

Ben şu Ak partlililerede akpartiye muhalif olanlarada bu arada ak partiye muhalefet olan herkesde chp li değildir buda büyük cehalettir.. bir kesim çünkü ak partiye muhalifsen seni direk chp li yapıyor..

neyse bir şöyle kuş bakışı Tarafsız kafasındaki o partici siyasi ideolojik fikirleri bir köşeye koyup kuş bakışı ülkenin haline bakmasını tavsiye ederim..

Berkan
04-11-2016, 11:05
hayır akp yüz verdi fln deniliyor ya ona ithafen söyledim. bu adamları ilk meclise sokan bunlar.

sende haklısın mümin kardeşim ben yüz verdim onlara bak boy boy fotolarımda burda saolsun basından arkadaşlar cekmiş

https://img-s1.onedio.com/id-55abd0ffdb3461105a00e4b2/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-0b2a7f6bb777d7f35e749e5dac77feeb2908b974.webp

https://img-s1.onedio.com/id-55ab406af1adb05758e9818e/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-390fff81b1eb4991308833b47b26e130ff1800e0.webp

https://img-s2.onedio.com/id-55ab40d96fa969b441c9b405/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-0fe7ba3b46656c9b06bfdf4a9c49f8b3208ae7b7.webp

Evrenoz
04-11-2016, 11:06

Ulan her b0ku yiyorsunuz sonra biz yapmadık, biz etmedik..

İlk meclise sokan şunlar bunlar mı önemli olan, yoksa şımartıp başımıza çıkaran mı
açılım adlı vatana ihaneti kim yaptı, teröristin ayağına savcıyı kim gönderdi, teröristin üstü açık otobüslerde kahraman gibi şehir şehir gezdirilmesine kim ses çıkarmadı
tiksiniyorum alayınızdan.. Her b0ku yiyin sonra da zeytinyağı gibi su üzerine çıkın

süleymann
04-11-2016, 11:06
şu kraldan çok kralcı olanları hiç anlayamadım..bunu ak partilisi içinde diyorum chp lisi içinde diyorum .. inatla yanlışları hataları sadece kendi yandaşları yapdı diye savunmanın kafasını çözemedim..

bu ülkede tarafsız nötr duramadığın sürece ne terör ne siyasi kavgalar nede ülkenin başı doğrulur.. tarafsız olmanın neyi zor geliyor insanlara onuda anlamış değilim..

birinde ak partiyi eleştir hatalarını yüzüne vur her şey olursun diğerinde chp yi eleştir bilmemneci olursun.. tarafsız oldunmu iki tarafında düşmanı olursun.. sonra Türkiye niye bu halde..

Ben şu Ak partlililerede akpartiye muhalif olanlarada bu arada ak partiye muhalefet olan herkesde chp li değildir buda büyük cehalettir.. bir kesim çünkü ak partiye muhalifsen seni direk chp li yapıyor..

neyse bir şöyle kuş bakışı Tarafsız kafasındaki o partici siyasi ideolojik fikirleri bir köşeye koyup kuş bakışı ülkenin haline bakmasını tavsiye ederim..

güzel abim dogru söylüyorsun ama eleştiri yapmak var hakaret etmek var. emin ol dediginiz ve eleştirdiginiz noktalarda haklılık payınız var.

parti olayına gelince acık ve net söylüyorum akp ye oy verdim ama eleştirenler sanki oy kullanmıyor gibide algı yaratmayalım.

Day Walker
04-11-2016, 11:07
Facebbok, twitter derken whatsappıda engelleyen hükümetten açıklama geldi.

Ohal sürecinde kimse kendi arasın da konuşmasın :hehe:

Anıl E.
04-11-2016, 11:08
Berkan tam da paralelcilerin seveceği tarzdan photoshop yöntemini kullanıp böyle nezih bir otomobil forumunda paylaşmak hoş olmuyor yalnız . Lütfen oyuna gelmeyin başka techturkey yok .

fthdrn
04-11-2016, 11:09
https://www.youtube.com/watch?v=m2lYHzMdkcc

güzel abim seviyorum seni, allah başımızdan eksik etmesin. baksana abi suratındaki nura, ne güzel de rahman'a geliyosun. mevlam bize nasip etmiyo demekki. yoksa 10 numara namaz kılarım abi

süleymann
04-11-2016, 11:10
Devlet bu kahpelere birçok kez çözüm önerisi sundu, masaya oturdu, elini taşın altına soktu, gerektiğinde risk de aldı, ama bu kahpeler ne yaptı terörden yana oldular.

bak Evrenoz ben söylemiyorum bunu

Anıl E.
04-11-2016, 11:12
Sen anlat Evrenoz

Ben anlatınca kafası güzel diyorlar. :(

mert_can 41
Kırk yılın başında bir hayır yapası tutut şu kılıçdar oğlunuda bir alsın içeri ailem ve ben yıllardır Atamızın partisine üyeyiz canımızdan bezdirdi bizi şimdi de seçimle gelen seçimle gider diyor. Resmen terörü destekliyor sinir hastası etti beni uzun zamandır kime oy vercez diyenlere söverdim şimdi ben o hale düştüm resmen. Atamında Atamın kurduğu partiyede ihanet ediyor adam. Bahçeliye bir şey demiyorum zaten boş zamanlarında ***** parti millet vekilliği yapıyor muhalefet çok iyi....

Kullanıcı
Kılıçdaroğlu: Seçimle gelen seçimle gider diyor.. Resmen Hdp(PKK) savunuyor

Ak partide inşallah hak ettikler cezayı verir asar.. oy toplamak için yapmıyordur umarım

fthdrn
04-11-2016, 11:16

Ak partide inşallah hak ettikler cezayı verir asar.. oy toplamak için yapmıyordur umarım
ne oyu kardeşim memleket meselesi artık..!1.1! Hedef 2023 borla çalışan araba yapıcaz şu lozandan bi kurtulalım.!

Berkan
04-11-2016, 11:16

Mevzu burda kopuyor bastan sectirdin sonra hedo hodo oluyor sozde olan demokrasiyle secili gokten leylekler getirmedi aklin nerdeydiye getiriyor

mikelazi
04-11-2016, 11:17
sende haklısın mümin kardeşim ben yüz verdim onlara bak boy boy fotolarımda burda saolsun basından arkadaşlar cekmiş

https://img-s1.onedio.com/id-55abd0ffdb3461105a00e4b2/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-0b2a7f6bb777d7f35e749e5dac77feeb2908b974.webp

https://img-s1.onedio.com/id-55ab406af1adb05758e9818e/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-390fff81b1eb4991308833b47b26e130ff1800e0.webp

https://img-s2.onedio.com/id-55ab40d96fa969b441c9b405/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-0fe7ba3b46656c9b06bfdf4a9c49f8b3208ae7b7.webp

bu foto.lar neden eksilenmişki.yalan bişeymi var ortada.

HondatugraL
04-11-2016, 11:20
Dün geceden beri deli olcam yutuptan muzık dınleyen adamım mal mal oturdum az önce aklıma geldi ulan proxy yuklu açsam ya dedim açtım çatır çatır giriyorum şuan TT ye bile giremiyodum. Her halta internetle oynuolar.

fthdrn
04-11-2016, 11:22
bu foto.lar neden eksilenmişki.yalan bişeymi var ortada.

Çünkü bunlar photoshop!!!!111!!!11

dahan
04-11-2016, 11:26
"Bu gece yapılan sadece darbe değil aynı zamanda ülkeyi bölme harekatıdır! TBMM bir kez daha bombalanmıştır."
buda sezgin tanrıkulu nun açıklaması

Kullanıcı
04-11-2016, 11:31
Şimdi haberlerde gördüm RTE(sıvacı şirin) arap televizyonuna kurana bağlı kalmaya peygamberimiz(sav) yaptıkları yapmaya çalışıyorum diyor Tobe tobe

O hayranı olduğun Osmanlı imparatorluğu senin bu haline ne haltlar karıştırdığı bilse kelleni alırdı.

mert_can 41
04-11-2016, 11:31
Mevzu burda kopuyor bastan sectirdin sonra hedo hodo oluyor sozde olan demokrasiyle secili gokten leylekler getirmedi aklin nerdeydiye getiriyor

Abi Kılıçdaroğlunun o kadar ince laf soktuğunu inan sanmıyorum :D Kalktı el ele mitingine gitti orda kendinin kukla olmıcağını düşünebileceği halde 2 gün sonra ağlamaya başladı orda neden böyle davrandın şimdi niye böylesin diye o kadar ince görüşlü olsaydı daha orda ayılırdı işe..

K0213
04-11-2016, 11:34
Madem içeri atacaktın, neden meclise soktun!
Hadi meclise soktun, neden içeri atıyorsun?
Meclise sokmamış olsalardı... :confused::confused::confused:

canimrecepcim
04-11-2016, 11:37
Abilerim,kardeşlerim.Belki bu işleri benden çok daha iyi biliyorsunuz ama bir şey sürekli kafama takılıyor.

Cahile,sen cahilsin,yobazsın deyip öteleyip anlatmaktan vazgeçer sürekli aşağılarsak çözülür mü bu mesele?
Akp'liye ,sürekli sen Akp'lisin der ötelersek çözülür mü?
Chp'liye sen dinsizsin dersek çözülür mü?

Bence nötr olarak düşünebilmeyi öğrenseydik,nasıl tartışılır,doğru bilgiye nasıl ulaşılır ve doğru bilgiyi karşıya aktarırken anlamasını nasıl sağlardık bunları öğrenseydik şu an ne terörle uğraşıyorduk ne başkanlıkla uğraşıyorduk ne de diğer saçma siyasi hususlarla.

Siyaseti hiç sevmem muhabbetinden de elimden geldiğince hep uzak durmaya çalışırım.Bu memleketi de hiç bir siyaset unsuru kurtaramaz.Bakın altını çiziyorum ne başkanlık ne Chp ne de Akp.Hatta bir mucize eseri M.K. Atatürk mezarından uyansa "Ben sizinle uğraşamam" der yine yatardı.(Burası tamamen mecazdır.)

Nitekim şöyle özetliyim.Cumhuriyet kurulduğunda belirli sıkıntılar vardı ve herkesin derdi bunları aşmaktı.İyi de bir liderleri vardı oldu.
Şimdi dertlere bakalım.Kimisi en çok parayı koymanın derdin ve hedefine en yakın partiyle kanka.Diğeri sırf ona düşman diye onu red etmiş tam tersiyle kanka.Bir diğeri bütün olumsuzlardan bezmiş yaptığı tek şey isyan etmek,muhalefet etmek.Yani belirli bir azınlık,ki kesinlikle topluluk olmayan münferit bir grup hariç kimse elini bir taşın altına koyduğu yok.Sadece savaşıyorlar ama ne için savaştıklarını görmeyecek kadar hırs kör etmiş gözlerini.

Son olarak iç savaş zaten tam da budur bence.Elimize silah almaya falan gerek yok ki.Aha zaten yiyoruz birbirimizi.Şu muhabbet yüz yüze olsa eminim yumruklar zaten konuşur bir yerde.Bizim birbirimizden güvenimiz,saygımız hatta düzelme inancımız kesilmiş, internet kesilmesi falan çok bir anlam ifade etmiyor.Bu vatan artık bizim değil,bu vatanı nefret zaten uzun bir süre önce işgal etti.

Hatam olduysa affola,hepinize saygılar.

Caesar
04-11-2016, 11:40
Yapılan iyi yada kötü orasını tartışmıyorum lakin gerçek darbenin bir gece vakti ansızın bastırıp tüm iletişim yollarını kesip insanların haberleşmesini engelleyerek seçilmişleri tek tek evlerinden alınarak yapıldığını iyi biliyorum.

Darbeyle anamızı sikeceklerdi diye ağlayanlardan gerçek darbe şov izliyoruz sanki.

darkmoon
04-11-2016, 11:45
bu kısıtlamalar devam edicekse msn yi yeniden kuralım..

Gamze_24 oturum Açtı..

hndcrx
04-11-2016, 11:50
arkadaş bir kere de güne şehit haberinin,bombalı saldırı veya çatışmanın olmadığı,
korkarak gazete sayfalarını açmadığımız veya gün içinde birşey olacakmış endişesi
ile başlamadığımız,kalabalık yerlere çekinmeden gidebileceğimiz,bugün hangi kadına
veya çocuğa şiddet veya tecavüz eylemi olacak acaba demediğimiz,döviz düştü,
borsa yükselişte,benzin artık pahalı olmayacak,ötv cart curt saçmalıklarının kalkmış
veya kalkacak olduğu,acı haber,gözyaşı,feryat duymayacağımız vs.... haberle başlayalım yaaa

yazarken bile inanmadım ya gönülden geçen işte....

Sinan58
04-11-2016, 11:55
Ahahadssfsf Anil abi :D

Iyi olmus amk çocuklarina. :)

jeffy
04-11-2016, 11:56
Yapılan iyi yada kötü orasını tartışmıyorum lakin gerçek darbenin bir gece vakti ansızın bastırıp tüm iletişim yollarını kesip insanların haberleşmesini engelleyerek seçilmişleri tek tek evlerinden alınarak yapıldığını iyi biliyorum.

Darbeyle anamızı sikeceklerdi diye ağlayanlardan gerçek darbe şov izliyoruz sanki.

Darbe yapmayı sizden öğrenecek değiliz!!

der gibi oldu bu olanlar :)

Berkan
04-11-2016, 11:59

Dimi 15temmuzda saniye kesilmeyen internet simdi kus oldu gitti fetoda me gerizekalıymis

Octane
04-11-2016, 12:20
bu kısıtlamalar devam edicekse msn yi yeniden kuralım..

Gamze_24 oturum Açtı..

Zuhaha. Yılmazı meseneden silecesin...

imprezaWRC
04-11-2016, 12:21
Beyler aradım ama bulamadım, haftalık yayın akışını nereden bulabiliriz. Böyle sürekli gerilim, korku türü izlemekten ailecek çok gerildik. Birde her seferinde sanki en başa dönüp 1 saat özet izlettiriyorlar gibi geliyor. Reklamlarda çok yer ediyor, izle izle bitmiyor.
Ben birkaç saatliğine komşuya geçiyorum baktım evde huzur kalmamış, varsa bir fincan huzur alacağım belki birde laflarız, fal baktırırım falan, yemeğin altını da kısmayı unutmayın.

Doğru yere yazdım doğru....

mikelazi
04-11-2016, 12:24
K.köyde bogada tomalar doluştu.halitağada hdp binasına dogru polisler geçti.

Quantum
04-11-2016, 12:31
Abilerim,kardeşlerim.Belki bu işleri benden çok daha iyi biliyorsunuz ama bir şey sürekli kafama takılıyor.

Cahile,sen cahilsin,yobazsın deyip öteleyip anlatmaktan vazgeçer sürekli aşağılarsak çözülür mü bu mesele?
Akp'liye ,sürekli sen Akp'lisin der ötelersek çözülür mü?
Chp'liye sen dinsizsin dersek çözülür mü?

Bence nötr olarak düşünebilmeyi öğrenseydik,nasıl tartışılır,doğru bilgiye nasıl ulaşılır ve doğru bilgiyi karşıya aktarırken anlamasını nasıl sağlardık bunları öğrenseydik şu an ne terörle uğraşıyorduk ne başkanlıkla uğraşıyorduk ne de diğer saçma siyasi hususlarla.

Siyaseti hiç sevmem muhabbetinden de elimden geldiğince hep uzak durmaya çalışırım.Bu memleketi de hiç bir siyaset unsuru kurtaramaz.Bakın altını çiziyorum ne başkanlık ne Chp ne de Akp.Hatta bir mucize eseri M.K. Atatürk mezarından uyansa "Ben sizinle uğraşamam" der yine yatardı.(Burası tamamen mecazdır.)

Nitekim şöyle özetliyim.Cumhuriyet kurulduğunda belirli sıkıntılar vardı ve herkesin derdi bunları aşmaktı.İyi de bir liderleri vardı oldu.
Şimdi dertlere bakalım.Kimisi en çok parayı koymanın derdin ve hedefine en yakın partiyle kanka.Diğeri sırf ona düşman diye onu red etmiş tam tersiyle kanka.Bir diğeri bütün olumsuzlardan bezmiş yaptığı tek şey isyan etmek,muhalefet etmek.Yani belirli bir azınlık,ki kesinlikle topluluk olmayan münferit bir grup hariç kimse elini bir taşın altına koyduğu yok.Sadece savaşıyorlar ama ne için savaştıklarını görmeyecek kadar hırs kör etmiş gözlerini.

Son olarak iç savaş zaten tam da budur bence.Elimize silah almaya falan gerek yok ki.Aha zaten yiyoruz birbirimizi.Şu muhabbet yüz yüze olsa eminim yumruklar zaten konuşur bir yerde.Bizim birbirimizden güvenimiz,saygımız hatta düzelme inancımız kesilmiş, internet kesilmesi falan çok bir anlam ifade etmiyor.Bu vatan artık bizim değil,bu vatanı nefret zaten uzun bir süre önce işgal etti.

Hatam olduysa affola,hepinize saygılar.

Bazılarının cehalletlerinden,
Bazılarının katır inadı gibi olan inatlarıyla cahil kalmaya devam etmek istemelerinden,
Bazılarının meşreplerinde köpek misali sahipleri olmaları istemelerinden
Bazılarının nemalanmasından sebep li savunuculuğunu yapmalarından, kazandıkları paraya kendilerini satmış olmalarından dolayısıyla kazandıkları kadar adamlığı olduğundan,
Bazılarının ülkedeki durum umrumda değil, ekonomi güzel abi modundaki sığırlığından,
Milleti eşşek yerine koymalarından, ceplerine ha bire daha fazla para gömmeye çalışmalarından
vsvsvsvs
dolayı cicili bicili konuşacak değilim.

Öyle de konuşsan böyle de konuşsan zaten kafir oğlu kafirsin. Zındıksın. Taraf olmadığın için hainsin. O yüzden de ben istediğim gibi konuşurum.
Hadi ben şurada yaşasam 20-25 yıl daha yaşarım. 25 senede düzelmez bu işler.. Ama adam benim çocuklarımın geleceğinin içine sicarken ben cicili bicili mi konuşacağım.. Geçiniz..

Mutu
04-11-2016, 12:33
TT zaten std da bu kadar kötü internet verdiği için bizim evde değişen birşey kalmadı. Düşünceli firma böyle durumlara hazırlıyor abonelerini.

Mutu
04-11-2016, 12:36
TT zaten std da bu kadar kötü internet verdiği için bizim evde değişen birşey kalmadı. Düşünceli firma böyle durumlara hazırlıyor abonelerini.

*olmadı demek istemiştim aslında

MBuğra
04-11-2016, 12:38
İnsanlar neden korkuyor... | Gulse Birsel (http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/gulse-birsel_488/insanlar-neden-korkuyor_40265748)

Jem89
04-11-2016, 12:39
Çomarland'de sıradan bir gün daha.. :)

Ne olmasını bekliyorduk ki.. Erduvan'ın g0tunun gılıyıık diyen insanlarla bir tutuluyoruz.. Zamanında bir manken vardı unuttum adını.. Dağdaki çobanla benim oyum bir mi diye.. O zaman o kadar tepki çekmişti ki bu söylem..

Ama şimdi bakıldığında o kızın ne kadar mantıklı bir şey söylediğini düşünüyorum.. Bir değil abi.. Bu memlekette haberi A haberden, gündemi yandaş gazetelerden, internetteki hiçbir şeyi takip etmeyen insanla ben bir değilim.. Verdiğim oy'da bir olmamalı..

997TT
04-11-2016, 12:43
Gercek darbeyi yasiyoruz...
Yasi benim gibi 42 olanlar artik bu duzenle yasar. Yani bugun gitseler bile temizlenmesk 10-15yil gecer.
Gelecegimizi kurtarabilicekmiyiz? Yazik...

Anıl E.
04-11-2016, 12:46

Ne olmasını bekliyorduk ki.. Erduvan'ın g0tunun gılıyıık diyen insanlarla bir tutuluyoruz.. Zamanında bir manken vardı unuttum adını.. Dağdaki çobanla benim oyum bir mi diye.. O zaman o kadar tepki çekmişti ki bu söylem..

Ama şimdi bakıldığında o kızın ne kadar mantıklı bir şey söylediğini düşünüyorum.. Bir değil abi.. Bu memlekette haberi A haberden, gündemi yandaş gazetelerden, internetteki hiçbir şeyi takip etmeyen insanla ben bir değilim.. Verdiğim oy'da bir olmamalı..

Göründüğü gibi olan,gücünü milletten alan ..

aç gardaş bi dombra dinle kendine gel .

Jem89
04-11-2016, 12:49
Göründüğü gibi olan,gücünü milletten alan ..

aç gardaş bi dombra dinle kendine gel .

Ulan tam uzun uzun mesaj yazacaktım, senin olduğunu gördüm.. Allah'tan nicke bakmışım.. :D

oguzedr
04-11-2016, 12:50
az önce son dakika geçti diyarbakırda terör saldırısı olmuş 2 si polis8 kişi hayatını kaybetmiş

MK8800
04-11-2016, 12:52
RTE reisim herşey okey de whatsapp olmadı daha da oy vermem xd

dahan
04-11-2016, 12:55
bir gün bizim pkk sempatizanı yanıma geldi abi apoya idam kararı çıkmış haber son dakika yazmış dedi,,saçmaladıgının farkıydaydım hani nerde yazıyo bakıyım dedim adam facebooktaki resmi gösteriyo bana adam baya bir inanmış. işte internet bunun gibi cahiller yüzünden kapatılıyo

AşkınS.
04-11-2016, 12:59
Bari whatsappa gireydik

Çoğu site duzeldi ama teche girerken problem yaşıyorum. Psiphon uzerinden giriyorum.diger tum siteler normal face haric.whatsapp icin onerisi olan varmi

AşkınS.
04-11-2016, 13:04
Whatsapp geldi bende :D duzeldi sanirim

kesici
04-11-2016, 13:05

Sen kimsin peki ? Nobel ödüllü memeleketimizin bir bilim adamı felanmısın ? Gündemi PKK'lı Cumhuriyet gazetesinden okuyor amcam dibine kadar da solcu ve kemalist, bu bağlamda onunda beyni terörist propaganda ile yıkanmış olmuyor mu ? Güzel ülkemin nutukları atmakla bu iş olmuyor sen insanları ötekileştirerek zaten kendin ayrışmışsın. Bak hocam yıllarca bu memleket solcuların ellerindeydi yani bizim. Ben, ailem, sülalem ve tüm köyüm Chp'den başka bir partiye şimdiye dek oy atmamıştır. Düşün ne kadar sosyalist olduğumuzu ama bu adamları başa getiren bizleriz, zamanında millete o kadar yukarıdan bakıyorduk ki şimdi başımıza çıktılar.

Quantum
04-11-2016, 13:06
Yukarıda linki verilen Gülse Birsel'in yazısı, üşenilmeyip okunulası kıvamında...

Anıl E.
04-11-2016, 13:07
Sen kimsin peki ? Nobel ödüllü memeleketimizin bir bilim adamı felanmısın ? Gündemi PKK'lı Cumhuriyet gazetesinden okuyor amcam dibine kadar da solcu ve kemalist, bu bağlamda onunda beyni terörist propaganda ile yıkanmış olmuyor mu ? Güzel ülkemin nutukları atmakla bu iş olmuyor sen insanları ötekileştirerek zaten kendin ayrışmışsın. Bak hocam yıllarca bu memleket solcuların ellerindeydi yani bizim. Ben, ailem, sülalem ve tüm köyüm Chp'den başka bir partiye şimdiye dek oy atmamıştır. Düşün ne kadar sosyalist olduğumuzu ama bu adamları başa getiren bizleriz, zamanında millete o kadar yukarıdan bakıyorduk ki şimdi başımıza çıktılar.

Hep koyun diyorsunuz bizim gibi düşünen insanlara. Biz de koyuyoruz uslanmıyorsunuz .

;) ;) ;) ;) .

oguzedr
04-11-2016, 13:07

kardeş peki sol tek başına hiç iktidar oldu mu onuda söyle ? yoksa koalisyon ile mi hükümet kuruldu ?

kesici
04-11-2016, 13:10
kardeş peki sol tek başına hiç iktidar oldu mu onuda söyle ? yoksa koalisyon ile mi hükümet kuruldu ?

Hayır olmadı abi. Peki sol ne zaman yönetimde olmadı ? Her dönem yönetimde kaldı sol ona bakarsan. Düşünsene 100 yıllık partiyiz ama oylarımız ne artıyor ne düşüyor, bunun sorumlusu seçmen mi yoksa o partinin başındakiler mi ?

CRX
04-11-2016, 13:10
isyan etmeyin hiç biz bu gidişle google 'a hasret kalırız

Tayfun.O
04-11-2016, 13:11
Kürtlerin arasında 2 yıl kaldım nasıl bir millet olduğunu bilseydiniz internetin kapatılmasına hak verirdiniz.

Örn : adam Mehmetçiği kundakda ki bebekleri öldürdu diye biliyor. Veya Surdan sen bi fısıltı yay selo asilcakmis koşun kurban meclis basicaz de hiç sorgulamadan binlerce kişi gelir. İşin özeti biraz değişik millettir bir şeye inandı mi gözüyle görse vaz geçmez.
Bu sebepten ötürü int yavaşlatılmasini doğru buluyorum.

Anıl E.
04-11-2016, 13:12
Hayır olmadı abi. Peki sol ne zaman yönetimde olmadı ? Her dönem yönetimde kaldı sol ona bakarsan. Düşünsene 100 yıllık partiyiz ama oylarımız ne artıyor ne düşüyor, bunun sorumlusu seçmen mi yoksa o partinin başındakiler mi ?

Sen ne zaman solcu oldun la ? Yazılarından hatırladığım kadarıyla hep bizdendin ama . Döndün mü gardaş hemen ? 2023 hayallerimiz nolacak peki bizim ? Kemal'e yanaşıyorsaan eeey kesici ona da sıra gelecek bekle sen .

Berkan

Aysun Kayacı bol billurlu abla Tuğçe Kazaz gibi g ötü başı ayrı oynayanlardan değil

mert_can 41
Ulan hadi faceyi youtubeyi Twitter anladım watsap niye yaa kıskanmasın benim neyim eksik demesin diyemi. Sanki sms yok :D

MK8800
Kürtlerin arasında 2 yıl kaldım nasıl bir millet olduğunu bilseydiniz internetin kapatılmasına hak verirdiniz.

Örn : adam Mehmetçiği kundakda ki bebekleri öldürdu diye biliyor. Veya Surdan sen bi fısıltı yay selo asilcakmis koşun kurban meclis basicaz de hiç sorgulamadan binlerce kişi gelir. İşin özeti biraz değişik millettir bir şeye inandı mi gözüyle görse vaz geçmez.
Bu sebepten ötürü int yavaşlatılmasini doğru buluyorum.

Her kürdü gördüğün ****** çocukları gibi genelleme kan alırlar lafına dikkat et

Jem89
04-11-2016, 13:13

Türkiye'de söz sahibi olabilmek için illa nobel ödülüne mi ihtiyaç var ? :)) Sıradan sade bir vatandaşım. Ve özgürce bu veya başka platformlarda istediğimi yazıyorum..

Ben başkalarını ötekileştirmedim.. Defalarca bu yandaş insanlara oturdum anlattım.. Kaç kere hemde.. Gerek internetten, gerekse yüzyüze.. Adam gelmiş karım reisimize helal olsun diyor.. Sende diyorsun ki bunu ötekileştirme, ayrıştırma..

Bu saatten sonra oturup insanlara Akp'nin ne kadar suçlu bir yapılanma olduğunu anlatamayız.. En azından inanmış bir kitle var.. O düşünceyi kırmak çok zor.. Ya adamın ne belgeleri çıktı fetoyla didişirken.. Kimi montaj dedi.. Kimi de gerçek olduğunu düşünüp çalıyo ama çalışıyo dedi.. Ben bu zihniyete ne anlatayım.. Ötekileştiririm de berikileştiririmde siktiri çekerim de..

Ahmet Bby
04-11-2016, 13:14
Siyasi tartışmalardan sıyrılıp bi son dakika geçelim : İdris baluken tutuklanmış.. Darısı diğerlerine

kesici
04-11-2016, 13:14
Sen ne zaman solcu oldun la ? Yazılarından hatırladığım kadarıyla hep bizdendin ama . Döndün mü gardaş hemen ? 2023 hayallerimiz nolacak peki bizim ? Kemal'e yanaşıyorsaan eeey kesici ona da sıra gelecek bekle sen .

Yok ben milleti kızdırıyordum :D

kesici
04-11-2016, 13:18
Türkiye'de söz sahibi olabilmek için illa nobel ödülüne mi ihtiyaç var ? :)) Sıradan sade bir vatandaşım. Ve özgürce bu veya başka platformlarda istediğimi yazıyorum..

Ben başkalarını ötekileştirmedim.. Defalarca bu yandaş insanlara oturdum anlattım.. Kaç kere hemde.. Gerek internetten, gerekse yüzyüze.. Adam gelmiş karım reisimize helal olsun diyor.. Sende diyorsun ki bunu ötekileştirme, ayrıştırma..

Bu saatten sonra oturup insanlara Akp'nin ne kadar suçlu bir yapılanma olduğunu anlatamayız.. En azından inanmış bir kitle var.. O düşünceyi kırmak çok zor.. Ya adamın ne belgeleri çıktı fetoyla didişirken.. Kimi montaj dedi.. Kimi de gerçek olduğunu düşünüp çalıyo ama çalışıyo dedi.. Ben bu zihniyete ne anlatayım.. Ötekileştiririm de berikileştiririmde siktiri çekerim de..

Hah işte o zamanında siktiri çektiklerimiz şimdi bizi yönetiyorlar nasıl olacak bu iş :) Biz hep böyle konuşuyoruz ama olay onları düşürüp kendimiz iktidar olalım dediğim zaman herkes susuyor.

rebelh
04-11-2016, 13:19

soru 1: sosyalizm dendiği zaman kafanda ne canlanıyor
soru 2: chpnin sosyalizm adına herhangi bir hareketi var mıdır?

fthdrn
04-11-2016, 13:21
chpyi sol sosyalist zihniyetinde olduğunu zanneden ÇOMARLAR sizii........

kesici
04-11-2016, 13:22
soru 1: sosyalizm dendiği zaman kafanda ne canlanıyor
soru 2: chpnin sosyalizm adına herhangi bir hareketi var mıdır?

CHP'nin hiç bir hareketi yoktur şu anda. Millet Bahçeli'ye kızıyor ya aslında asıl zemini sağlayan CHP

Jem89
04-11-2016, 13:22
Hah işte o zamanında siktiri çektiklerimiz şimdi bizi yönetiyorlar nasıl olacak bu iş :) Biz hep böyle konuşuyoruz ama olay onları düşürüp kendimiz iktidar olalım dediğim zaman herkes susuyor.

Çünkü Türkiye'yi öyle bir hale getirdiler ki.. Millet vazgeçmekten korkuyor.. Çok sevdiğim çiçekli bir esnaf abim var.. Hiç hazzetmez, ne akp'den ne tayyipten.. Ama gel gör ki belediyenin işlerini yapıyor diye oy atıyor.. Gerekçesi de şu.. Bana en çok işi bunlar veriyor.. Bunlar başımızdan giderse ben aç kalırım.. Yerine gelecek olan adam kendi çiçekçisiyle iş yapar..

Sistem kuruldu.. Bakma sen burda bu kadar böyle konuşuyoruz ama, burada akp'ye sövüp oy pusulasında evet diyen çok adam vardır.. :)

HalilMacit
04-11-2016, 13:23
İlk Seçim Zamanından Beri Ak Partiye Oy Veren Birisi Olarak Bu Tutumunuzu Anlamıyorum. Hüloğğğ - Koyun - *** Kılı Vs Yazarak Siz Zaten Ayrıştırıyorsunuz Milleti. Hele Ak Partiye Oy Attı Diye Küfür Yiyen İnsana Sahip Çıkmayan Bir Yönetim Var Şu Anda Bu mudur Sizle Aynı Görüşe Sahip Olmayana Küfür Etmek, Hakaret Etmek. Sizin Yanlış Gördüklerinizi Biz Görmüyor muyuz ? O Dağdan İndirilen Şerefsizleri Karşılamayı Biz Görmüyor muyuz ? Veya Açılım Sürecinde Doğuyu Nerdeyse Onlara Teslim Etme Sürecini Biz Bilmiyor muyuz ? Yanlışa Yanlış Demesini Biz de Biliyoruz. Ülke Ekonomisinin İyiye Gitmediğinin Bizde Farkındayız veya Bende Farkındayım Öyle Söyleyeyim.

Yanlışa Yanlış Demeyi Ben de Biliyorum Ama Karşımda Sürekli Hakaret Eden Birini Görünce Ortak Nokta Bulamıyorum.

Madem Bu Kadar Şeyi Görüyorsun Neden Hala Oy Atıyorsun Diye Soracak Olursanız. Sizin Bu Ayrıştırmanız dan Dolayı. 7 Haziran Seçiminde Oy Atmadım. Pkk lı Siyasiler İle Pilav Dağıtanları, Kutlama Yapanları Görünce İnsan Kendine Kendine Soruyor Lan Ben Ne Yaptım Diye. Meclise Ak Parti Soktu Diyorsunuz Evet Doğru. Peki Kılıçdaroğlu nun Seçim Barajını İndirin Dediğinde Bu Engellenmiş Olacak mı ?

Bu Ülkeyi Yönetenler Bu Kadar Yanlışa Rağmen Nasıl Bu Kadar Oy Topluyor Diye Sorarsanız Biraz Kendinizi Sorgulayın ?

Son Olarak Ak Parti den Öncede Durumumuz Çok Şükür Yerindeydi Şimdide Yerinde. Makarnaya Kömüre Oy Satmadık Çevremde de Görmedim Açıkcası.

Günün Konusuna Gelecek Olursak. Umarım Girdikleri Yerden Çıkmazlar.

Sadık Özyer
04-11-2016, 13:24
Insanlar topraktan degil , analarının karnindan cıkarlar dunyaya MK8800 bu yuzden irkciliga dayali milliyetcilik hos degil. Zararin neresinden donersen don kârdir.. Erdogan soyle yada boyle Atatürkten sonra bu ulkede en yuksek hakimiyet kuran bir Cumhurbaskani. Bagimlilik derecesinde seven insanlarin kiliyim demesini karsi gorustekilerin sanki herkesin kil oldugunu lanse etmeside yanlis.Fetoyu temizlediginiz gibi pkk yida temizleyin diyorlardi.. Ee simdi onu yapmaya calisiyorlar. Peki ne yapmalilar ? Yada siz olsaniz ne yapardiniz ?

SinanAdalı
04-11-2016, 13:25
Yine bir kaos ortamı yapılacak.. Bu ilk adımı. Uzun zamandan beri hdp terörist algısı zaten bizde vardı.. Zamanında meclise sokuldu, konuşmalarına bilerek izin verildi..

Şimdi de başkanlık öncesinde hepsini içeri alıp akp yine oyları toplayacak. Yarın çıkıp liderler biz bu teröristleri içeri tıktık diyecek.. Hüloooğğcular alkışlayacak..

Sonra kendisi başkanlık seçiminden yüksek oy alacak. Ve böylece hayırlı olsun yeni başkanımız.. En çokta bahçelinin bu kadar yalayıp yalayıp başkanlıktan sonra açıkta kalışını gülerek izleyeceğim..

Yansın ülke.. Bıktım hakkaten.. Ne olacaksa olsun.. Çok sevdiğim vatanımdan soğuttular yeminle..

Açılım sürecini başlatan belli...
Sınırdan davulla, zurnayla bu adamları karşılayıp, mitingler yaptırıp, askerleri içeri tıkanlar belli,
Dünün çapulcusu Barzani'yi tezahuratlar eşliğinde mitinglere sokanlar belli,
Dolmabahçe'de kapalı kapılar arkasında pazarlık yapıp tavizin dibine vuranlar belli,
Bu adamları meclise sokanlar, buna imkan tanıyanlar belli,
Gene kandırıldık, gene kandırıldık, tüh tüh tüh, vah vah vah,
Günü kurtarmak için yapılan kısa vadeli planların ceremesini çeken, cebinden ne çıktığını ne kayvettiğini umursamayani yeri geldiğinde kahraman edalarında şakşakçılığını yapan bir halk...
Hüloooo adamları tutuklamışlar,
Mecliste terörist varmış iyi oldu,
İyi güzelde ben mi bu adamlara bu imkanları tanıdım,
Ben mi poh pohladım,
Evet iyi oldu, çok çok iyi oldu,ama bu adamları verdiği zararın kat ve kat fazlasını verenlere yıllarca oy verdik, sıfır tepki göstererek,
Bugün göz altına alırlar, yarın çıkarlar, ertesi gün isyan çağrısı yaparlar, sonra otur izle tezgahı,

+1 bunlara ek söylencek cok bisey yok. Özeti bu

rebelh
04-11-2016, 13:25
CHP'nin hiç bir hareketi yoktur şu anda. Millet Bahçeli'ye kızıyor ya aslında asıl zemini sağlayan CHP

chp ne sosyalist bir partidir ne de tarihi boyunca sosyalizmi savunur bir hareketi olmuştur. sosyalizmi ağzınıza pelesenk etmeyin

Tayfun.O
04-11-2016, 13:26
Her kürdü gördüğün ****** çocukları gibi genelleme kan alırlar lafına dikkat et

Alcak olan buyursun gelsin adres yazıyor orada ;)

Ben gördüklerimi yazdım tek başına hiçler bi grup oluştursunlar ondan kralları yok :)

Quantum
04-11-2016, 13:28

Sosyalizm adına CHP nin hangi yıllarda bir hareketi vardı?
Sosyalizm nedir sorusunu atlamışsın?

Anıl E.
04-11-2016, 13:28
Adres,telefon vermeye başlarsak konu kilitlenir yapmayın arkadaşlar güzel güzel konuşuyoruz :).

Jem89
04-11-2016, 13:29
Insanlar topraktan degil , analarının karnindan cıkarlar dunyaya MK8800 bu yuzden irkciliga dayali milliyetcilik hos degil. Zararin neresinden donersen don kârdir.. Erdogan soyle yada boyle Atatürkten sonra bu ulkede en yuksek hakimiyet kuran bir Cumhurbaskani. Bagimlilik derecesinde seven insanlarin kiliyim demesini karsi gorustekilerin sanki herkesin kil oldugunu lanse etmeside yanlis.Fetoyu temizlediginiz gibi pkk yida temizleyin diyorlardi.. Ee simdi onu yapmaya calisiyorlar. Peki ne yapmalilar ? Yada siz olsaniz ne yapardiniz ?

Fetoyu temizlemek mi :) Yıllardır beraber çalıştı bu insanlar.. Her açılışta ey hocaefendi gel bitsin artık bu hasret dendi.. Biz o zamanda fetoya oç diyoduk, bugünde.. Çıkarları çatıştığı için feto hain, tayyip kahraman oldu.. Ve koskoca cumhurbaşkanı ''kandırıldık xD'' dedi..

Dini kullanıp, Allah kitap diyip oyları toplayan bir adamı kusura bakma ama Atatürk ile aynı cümleye koyman bile hata..

Berkan
04-11-2016, 13:33
İlk Seçim Zamanından Beri Ak Partiye Oy Veren Birisi Olarak Bu Tutumunuzu Anlamıyorum. Hüloğğğ - Koyun - *** Kılı Vs Yazarak Siz Zaten Ayrıştırıyorsunuz Milleti. Hele Ak Partiye Oy Attı Diye Küfür Yiyen İnsana Sahip Çıkmayan Bir Yönetim Var Şu Anda Bu mudur Sizle Aynı Görüşe Sahip Olmayana Küfür Etmek, Hakaret Etmek. Sizin Yanlış Gördüklerinizi Biz Görmüyor muyuz ? O Dağdan İndirilen Şerefsizleri Karşılamayı Biz Görmüyor muyuz ? Veya Açılım Sürecinde Doğuyu Nerdeyse Onlara Teslim Etme Sürecini Biz Bilmiyor muyuz ? Yanlışa Yanlış Demesini Biz de Biliyoruz. Ülke Ekonomisinin İyiye Gitmediğinin Bizde Farkındayız veya Bende Farkındayım Öyle Söyleyeyim.

Yanlışa Yanlış Demeyi Ben de Biliyorum Ama Karşımda Sürekli Hakaret Eden Birini Görünce Ortak Nokta Bulamıyorum.

Madem Bu Kadar Şeyi Görüyorsun Neden Hala Oy Atıyorsun Diye Soracak Olursanız. Sizin Bu Ayrıştırmanız dan Dolayı. 7 Haziran Seçiminde Oy Atmadım. Pkk lı Siyasiler İle Pilav Dağıtanları, Kutlama Yapanları Görünce İnsan Kendine Kendine Soruyor Lan Ben Ne Yaptım Diye. Meclise Ak Parti Soktu Diyorsunuz Evet Doğru. Peki Kılıçdaroğlu nun Seçim Barajını İndirin Dediğinde Bu Engellenmiş Olacak mı ?

Bu Ülkeyi Yönetenler Bu Kadar Yanlışa Rağmen Nasıl Bu Kadar Oy Topluyor Diye Sorarsanız Biraz Kendinizi Sorgulayın ?

Son Olarak Ak Parti den Öncede Durumumuz Çok Şükür Yerindeydi Şimdide Yerinde. Makarnaya Kömüre Oy Satmadık Çevremde de Görmedim Açıkcası.

-bilmem neremin kılı diyen biz siz ocu bucu değil direk oyverenin kendisi oldunun farkıdasındır umarım

-bakmak görmek arasındaki farkıda biliyorsundur heralde

-mevzu girmek yada çıkmak, değil vpn kullanmak heyoo yasagı deldimde değil. madem bunları alıcan ne s.kime yalandın da soktun zamanında ,sayfalar once resimlerini koyudm dolmabahce gorusmeleri ıvırı zıvırını yaptın diye sorarlar ama

ne güzel memleket ya işinize gelince dömökrötök bör ölködöyöz işinize gelince yönötöm görmöyömö

Sadık Özyer
04-11-2016, 13:36
Fetoyu temizlemek mi :) Yıllardır beraber çalıştı bu insanlar.. Her açılışta ey hocaefendi gel bitsin artık bu hasret dendi.. Biz o zamanda fetoya oç diyoduk, bugünde.. Çıkarları çatıştığı için feto hain, tayyip kahraman oldu.. Ve koskoca cumhurbaşkanı ''kandırıldık xD'' dedi..

Dini kullanıp, Allah kitap diyip oyları toplayan bir adamı kusura bakma ama Atatürk ile aynı cümleye koyman bile hata..

biz fetoyu musluman sanip dost olduk onlar bu yuzden dusman oldu biz musluman olmadigini anlayip dusman olduk onlarsa bu yuzden dost belledi.gibi bir yazi vardi.. Atatürk ten sonra diyorum. 1. AA ile sinifi gecip 2. dd ile de gecebilir..

oguzedr
04-11-2016, 13:37

akp döneminden önce hep 3 lü koalisyon olarak hükümetler kuruldu , tabiki liderlerin şuçu var ... 3 lü koalisyon döneminde hiçbir zaman biz hata yaptık vs ben hatırlamıyorum olsa zaten akp yanlısı arkadaşlar onlarıda afişe ederdi , şunu çok net hatırlıyorum 98 kral tv müzik ödüllerin de ahmet kaya kürtçe konuştuğu için baya olay olmuştu , baya da gündemde kalmıştı çatal , bıçak fırlatanlar oldu vatan haini falan diye nasıl böyle bişey olur vs gibisinden sene 1998 ...Düşün şimdi akp iktidar da kürk halkına bi ton hak tanıdı resmi kanal bile kuruldu sen adamların ağzına bi ton bal çaldın şimdi de adamları bi gecede göz altına alıyosun ve millete diyor ki ; En çokta buna gülüyorum :D '' Vatan Haini Lanet Pkk'lıları Terör Yanlılarını içeri attı'' arkadaş bu adamlara bu hakkı kim verdi , bu adamlara verilmeyen haklar hangi hükümet zamanında verildi , paralel paralel diyosunuz neyin paralali allasen 3 sene öncesine kadar paralel mi vardı ? hoca efendim şöyle hoca efendim böyle yalarım hocam yutarım hocam , aman hoca efendime öyle laf edilirmi amerkada hoca bizi deslekliyor vs vs eeee sonra 10 sene önce feto derdik vayy amq denirdi sen nasıl dersin vs şimdi feto için yapılan küfürler capsler vs noldu peki , daha dün putin ile köpek resmini yanyana koyan hükümet yandaşları abd ile kıçımızı dönünce köpek dediğin putin ile tekrar uzlaşmaya çalışıyosun , terörist diye yargıladığın ergenekonculardan yardım istiyosun :D mız ne artıyor ne düşüyor, bunun sorumlusu seçmen mi yoksa o partinin başındakiler mi ?[/QUOTE]

Anıl E.
04-11-2016, 13:38
biz fetoyu musluman sanip dost olduk onlar bu yuzden dusman oldu biz musluman olmadigini anlayip dusman olduk onlarsa bu yuzden dost belledi.gibi bir yazi vardi.. Atatürk ten sonra diyorum. 1. AA ile sinifi gecip 2. dd ile de gecebilir..

Sen ne diyon sadık la

Jem89
04-11-2016, 13:40

Hiç bir şey anlamadım dediğinden Sadık.. :( Sadece verdiğin son sınıf geçme örneğini anladım.. O da cümleyi kısa tutmuşsun diye.. Bi önceki cümleyi anlamadım.. :(

Berkan
04-11-2016, 13:41
Etme eşekle muhabbet küstürüsün silme cam kırıgınlan g otunu kestirirsin :D

Sadık Özyer
04-11-2016, 13:44
Hiç bir şey anlamadım dediğinden Sadık.. :( Sadece verdiğin son sınıf geçme örneğini anladım.. O da cümleyi kısa tutmuşsun diye.. Bi önceki cümleyi anlamadım.. :(

bende anlamadim ki ondan yazdim zaten . ��

KÖROĞLU
04-11-2016, 13:44
Ohhhhh yağlarım eridi geç olsada olması güzel

Birkaç sorum olacak yanıtlarsan sevinirim.

Dün siyasete yırtık ayakkabı ile başladım diyerek bu gün milyarlık servete sahip olma konusunda ne düşünüyorsun ?

17/25 çıkan ses kayıtlarını kendi tabanını montaj diye reddederken başka bir parti başkanının belli belirsiz kasedine "özel değil bu genel genel" diye meydanlarda yuhalatmasını nasıl değerlendiriyorsun ?

E.Bağış'ın dini sömüren "bakara,makara" ses kaydını dinlediğinde ne hissettin ? Sonra aynı Zat'ın mecliste "ak" lanırken pis pis sırıtıp zarf'ı atışında ne düşündün ?

Şuan tutuklu olan bir arkadaş var sarraf hani, onun önüne yatan bakanlar vardı hiç garip gelmedi mi neden böyle bir şey yapıldı diye.

Miiletvekilinin 40 maaşı ile alabileceği bir saati hediye edilmesi sence karşı tarafın salt sevgisinden mi çıkarından mı ?

Laiklik bir tren istediğim yerde biner istediğim yerde inerim demek ne demektir.

T.C ifadelerini ve ATATÜRK Fotoğraflarını kitaplardan, kurumlardan kaldırırken sorun yoktu da 15 temmuzda mı bu bayrak bu millet denildi cumhuriyet düşkünü olundu bir anda demokrasiyi savunmak için meydanlara indirildi millet?

Sonradan suçu günahı olmadığı anlaşılan 100 lerce subay onlarca gazeteci suçsuz yere içeri atılırken yandaş gazeteler çarşaf çarşaf bağırırken (Baransu vb.) hiç mi için sızlamadı ?

Milletin orasına koyan müt. lere ihaleler dağıtılırken birileri git gide zengileşirken zengin fakir makası her gün açılırken hiç mi rahatsız olunmadı ?

Devralındığı dönemdeki terör hareketli va zayiatları istatistiki olarak mevcut gelinen nokta belli iken hala neyine oy veriyorsunuz ?

Millet kIcını yırtıp kpss çalışırken x ler y ler 120 netler yapıp yerleştirilirken "adalet" lafını ağzından düşürmeyenlerin adaleti neredeydi.

Bi taraf olan bertaaf olurken mevcut durumu korumak için mi güçlü ama haksızdan yana taraf olunmalı ?

Ne isteyip te vermediğinizde ortaya çıkan durumu "kandırıldık" diyerek AK lanmaya çalışırken neden sadece bazılarının kandırılması meşru ve kabul gördü de diğerleri görmedi.

Daha yazarım ama gerek yok. Şu yazdıklarımın 10 da 1 ini herhangi muhalefet partisi yapsa şimdiye tarihin tozlu sayfasında yerini alırdı.

Bu biat kültürü , sorgulamamak bu akıl tutulması bu aymazlık bu körlük nasıl bir şey ben anlayamadım. Anlatırsan aydınlanırız belki.

imprezaWRC
04-11-2016, 13:45

O şahsın adı geçince bak şunu bir vakit ayır oku derim.
Yılmaz Ozdil: Din Baronu’nun Kazları – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/yilmaz-ozdil/din-baronunun-kazlari-1482703/)

imprezaWRC
04-11-2016, 13:46
Bak bu da oldukça güzel bir yazı olmuş.
Yılmaz Ozdil: Başkan – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/yilmaz-ozdil/baskan-1484917/)

emirarslan34
04-11-2016, 13:46
Destan yazmanın anlamı yok.

Pkk chp hdp el ele, pkk hdp ye koyuyon chp bağırıyor.

Bahçeli, erdoğan iyi sallıyor.

İngilizlere'de iyi çaktık, ne güzel bir cuma, hayırlı cumalar müslümanlar ��

HalilMacit
04-11-2016, 13:48
-bilmem neremin kılı diyen biz siz ocu bucu değil direk oyverenin kendisi oldunun farkıdasındır umarım

-bakmak görmek arasındaki farkıda biliyorsundur heralde

-mevzu girmek yada çıkmak, değil vpn kullanmak heyoo yasagı deldimde değil. madem bunları alıcan ne s.kime yalandın da soktun zamanında ,sayfalar once resimlerini koyudm dolmabahce gorusmeleri ıvırı zıvırını yaptın diye sorarlar ama

ne güzel memleket ya işinize gelince dömökrötök bör ölködöyöz işinize gelince yönötöm görmöyömö

Okuduğunu Anla Sonra Gel Karşılıklı Tartışalım.
Vatandaşın Birisi Söyledi Diye Bu Herkese Mal Edilemez. Bakmakla Görmek Arasında ki Farkı Biliyorum Merak Etme. Okuduğunu Anlasaydın Zaten Yukarıda Yazdım Bu Görüntülerin ve Bir Kaç Şeyin Yanlış Olduğunu ve Savunduğum Bir Nokta Yok O Kısımda. Son Cümlene Birşey Yazma Gereği Duymuyorum İşine Gelmediği İçin Goy Goy a Vurmuşsun.

Jem89
04-11-2016, 13:51
bende anlamadim ki ondan yazdim zaten . ��

Intercooler'a devam.. Çok takılma sen bu tarz şeylere Sadık :)

HalilMacit
04-11-2016, 13:56
Birkaç sorum olacak yanıtlarsan sevinirim.

Dün siyasete yırtık ayakkabı ile başladım diyerek bu gün milyarlık servete sahip olma konusunda ne düşünüyorsun ?

17/25 çıkan ses kayıtlarını kendi tabanını montaj diye reddederken başka bir parti başkanının belli belirsiz kasedine "özel değil bu genel genel" diye meydanlarda yuhalatmasını nasıl değerlendiriyorsun ?

E.Bağış'ın dini sömüren "bakara,makara" ses kaydını dinlediğinde ne hissettin ? Sonra aynı Zat'ın mecliste "ak" lanırken pis pis sırıtıp zarf'ı atışında ne düşündün ?

Şuan tutuklu olan bir arkadaş var sarraf hani, onun önüne yatan bakanlar vardı hiç garip gelmedi mi neden böyle bir şey yapıldı diye.

Miiletvekilinin 40 maaşı ile alabileceği bir saati hediye edilmesi sence karşı tarafın salt sevgisinden mi çıkarından mı ?

Laiklik bir tren istediğim yerde biner istediğim yerde inerim demek ne demektir.

T.C ifadelerini ve ATATÜRK Fotoğraflarını kitaplardan, kurumlardan kaldırırken sorun yoktu da 15 temmuzda mı bu bayrak bu millet denildi cumhuriyet düşkünü olundu bir anda demokrasiyi savunmak için meydanlara indirildi millet?

Sonradan suçu günahı olmadığı anlaşılan 100 lerce subay onlarca gazeteci suçsuz yere içeri atılırken yandaş gazeteler çarşaf çarşaf bağırırken (Baransu vb.) hiç mi için sızlamadı ?

Milletin orasına koyan müt. lere ihaleler dağıtılırken birileri git gide zengileşirken zengin fakir makası her gün açılırken hiç mi rahatsız olunmadı ?

Devralındığı dönemdeki terör hareketli va zayiatları istatistiki olarak mevcut gelinen nokta belli iken hala neyine oy veriyorsunuz ?

Millet kIcını yırtıp kpss çalışırken x ler y ler 120 netler yapıp yerleştirilirken "adalet" lafını ağzından düşürmeyenlerin adaleti neredeydi.

Bi taraf olan bertaaf olurken mevcut durumu korumak için mi güçlü ama haksızdan yana taraf olunmalı ?

Ne isteyip te vermediğinizde ortaya çıkan durumu "kandırıldık" diyerek AK lanmaya çalışırken neden sadece bazılarının kandırılması meşru ve kabul gördü de diğerleri görmedi.

Daha yazarım ama gerek yok. Şu yazdıklarımın 10 da 1 ini herhangi muhalefet partisi yapsa şimdiye tarihin tozlu sayfasında yerini alırdı.

Bu biat kültürü , sorgulamamak bu akıl tutulması bu aymazlık bu körlük nasıl bir şey ben anlayamadım. Anlatırsan aydınlanırız belki.

Öncelikle O Kadar Güzel Yazmışsın ki Bu Tutumun İçin Teşekkür Ederim Hakaret Etmeden de Güzel Sorular Sorulabiliyormuş. Evet Bu Yazdıklarında Noktasından Virgülüne Kadar Haklısın. Hepsinde Hak Veriyorum Yazdıklarına. Bir Tane Bile Savunacağım Bir Kısmı Yok. Ben de Diyorum ki Bu Yanlışların Bir Çoğundan Dolayı Oy Vermedim. Gayette İçim Rahattı Ama Pkk nın Siyasi Uzantısıyla Kutlama Yapılınca Kendime Bir Sordum Doğru mu Yaptım Acaba Diye ? Benim de Demek İstediğim Bazı Arkadaşların Ağzında İki Üç Şey Var Sürekli Yazıp Yazıp Duruyorlar. Ak Partiye Oy Vermiş Herkesi Aynı Keseye Koyuyorlar. Kardeşim Sen Bi Dur Bana Bu Şekilde Anlat Bakim Ben de Seni Dinlim Haklıysan Çek Beni Yanına Ama Bu Hakaretle Olmuyor. Bu Şekilde Ak Partiyi Silemezler. Bunun 2 Nedeni Var.
1. Muhalefetin Yetersiz Olması
2. Ak Partiye Oy Vermemiş Olanların Karşı Tarafı Hakaret Ederek, Küçümseyerek Tekrar Kendi İçine Döndürmesi.

fthdrn
04-11-2016, 13:57
Beyler kimyasal madde kullananlar konuya yazmasın kasıyor.

SerkanYazgan.
04-11-2016, 14:02
8. sayfaya kadar tüm yorumları okudum ve son sayfayı okudum. Forumda bile bazı yorumlar var ki insanı çileden çıkarır cinsten. Bizim halkımızın tek sorunu herşeyi çok bildiğini sanması ve karşısındakini tanımadan bilmeden bizden değil diye ötekileştirmesi.

Siyaset yapmak güzel şey ama bizim ülkemizde değil. Çünkü gelişmemiş toplumların bir sorunu olarak her konu kavgaya ve hakaret etmeye dönüyor. Birlik olmadıkça ve ötekileştirenlerden oldukça yozlaşmadan,cahillikten ve bölünmeden kurtulamayız.

K0213
04-11-2016, 14:03
Bak bu da oldukça güzel bir yazı olmuş.
Yılmaz Ozdil: Başkan – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/yilmaz-ozdil/baskan-1484917/)

Mustafa Altınoklar teşhisi koymuştu, bence hala tespitinde haklı!

KÖROĞLU
04-11-2016, 14:06
Öncelikle O Kadar Güzel Yazmışsın ki Bu Tutumun İçin Teşekkür Ederim Hakaret Etmeden de Güzel Sorular Sorulabiliyormuş. Evet Bu Yazdıklarında Noktasından Virgülüne Kadar Haklısın. Hepsinde Hak Veriyorum Yazdıklarına. Bir Tane Bile Savunacağım Bir Kısmı Yok. Ben de Diyorum ki Bu Yanlışların Bir Çoğundan Dolayı Oy Vermedim. Gayette İçim Rahattı Ama Pkk nın Siyasi Uzantısıyla Kutlama Yapılınca Kendime Bir Sordum Doğru mu Yaptım Acaba Diye ? Benim de Demek İstediğim Bazı Arkadaşların Ağzında İki Üç Şey Var Sürekli Yazıp Yazıp Duruyorlar. Ak Partiye Oy Vermiş Herkesi Aynı Keseye Koyuyorlar. Kardeşim Sen Bi Dur Bana Bu Şekilde Anlat Bakim Ben de Seni Dinlim Haklıysan Çek Beni Yanına Ama Bu Hakaretle Olmuyor. Bu Şekilde Ak Partiyi Silemezler. Bunun 2 Nedeni Var.
2. Ak Partiye Oy Vermemiş Olanların Karşı Tarafı Hakaret Ederek, Küçümseyerek Tekrar Kendi İçine Döndürmesi.

1. sine %100 katılıyorum.

Ama 2. sinde karşılıklı taraflar içinde birbirini manipüle eden çok kişi var. Facebook'um da koyu akp liler de koyu solcular da var paylaşımlarına bakıyorum

"ötekileştirip, hakaretten öteye gitmiyor" Benim kızdığım nokta halk yani ben yani sen ezilirken birilerine yamanan birilerini pışpışlayanların hakkımı yemesi.

Ve maalesef yakın siyasi tarihte bu dönemdeki kadar büyük ölçüde eşitsizlikler yaşanmadı. En kızdığım ise adaleti ve kalkınmayı savunanların (hepsini kastetmiyorum halisane niyet ile hareket eden muhakkak vardır) adaletsizliği ve eşitsizliği, geriliği savunması ve bunda ısrar etmesi.

Bunu hangi siyasi oluşum yapsa tavrım yine aynı olurdu. Cahil bir toplum olduk, eskiden kahvelerde pişpirik oynarken şimdi face den twitter dan ülke kurtarıyoruz.

Bilim, eğitim , hukuk , ekonomi hep geriye gidiyor. En son bir ekonomik veri de yolsuzlukta dünyada ilk 5 içerisindeyiz diye sonuç açıklanmıştı.

Söylemler ile eylemler birbirinin zıttı , nerede adalet ?

Hepsini geçtim "hukuk , adalet , adil yargılanma " hepimize lazım. Birisi isimsiz bir ihbar yapıp seni - beni evimden alsalar kime ne açıklarız ?

Eleştirecek çok şey var maalesef. Onlarca can gitti, şehit oldu yazık değil mi bu vatanın evlatlarına. Ne uğruna kocaman bir HİÇ.

Demem o ki okuyup araştırıp doğruyu bulmak insanın elinde ama lisans üstü seviyesinde bir ankette %44 "hiç kitap" okumuyorum çıkıyorsa bir ülkede içimizden g0t kılları daha çok çıkar.

Son olarak özgür olduğunu düşündüğüm bir ülkede stratejik gerekçeler hariç yayın yasağı, yavaşlatma kabul edilemez.

Berkan
Okuduğunu Anla Sonra Gel Karşılıklı Tartışalım.
Vatandaşın Birisi Söyledi Diye Bu Herkese Mal Edilemez. Bakmakla Görmek Arasında ki Farkı Biliyorum Merak Etme. Okuduğunu Anlasaydın Zaten Yukarıda Yazdım Bu Görüntülerin ve Bir Kaç Şeyin Yanlış Olduğunu ve Savunduğum Bir Nokta Yok O Kısımda. Son Cümlene Birşey Yazma Gereği Duymuyorum İşine Gelmediği İçin Goy Goy a Vurmuşsun.

benim değil senin gelmiyorki yönetime ağlanıyorsun.

1- burası özel bir kuruluş/forum/alan ne dersen artık, el atmak zorunda değil belki adamın hosuna gidiyor sen yada ben yada x biri begenmiyosan secim onun girme zorululugu yok.

2-istedigimi mal ederim istedigimide yazarım hatta sürekide yazarım burada keyif benim, nede olsa demokratik bir ülkedeyiz :heyoo: ,
bir yerde bir sorun, bir yaran varda üstüne alınıp gocunuyorsan oda senin problemin oluyor.

3-begenmiyorsan sol altta ünlem içinde sikayet butonu var basabilirsin buda yine senin hür özgür iradene kalmış.

Eworen
Ben hayatımda iktidar partisine oy vermiş birine gerçekleri anlatmayı olan yolsuzlukları hırsızlıkları çarpıklıkları anlatmayı beceremedim..
Ben anlatıyorum karşı tarafın olayı valla kime oy verelim,olsun bunlar bari müslüman,o kadar yol yaptılar be vb cümlelerle savunmaya geçmesi milisaniye sürüyor
Ben bıraktım ne yazıyorum ne anlatıyorum
Tavsiye ederim,
Hayırlısı olsun..

SerkanYazgan.
04-11-2016, 14:07
Bu arada eğitim şart ama eğitilenden çok eğitimcilere eğitim şart. Ne proflar ne doçentler fetocu çıktı.Onların yetiştirdiği insanlardan, çocuklardan çok şey beklenemez. Kim bilir kaç nesili piç ettiler, kaç geleceği parlak ülkeye yararlı insanı harcadılar.. Birşeyleri konuşurken yaşadığınız günü ele almayın, olayları tümüyle ele alın ve zararlarını tek tek gözden geçirin ki o körü körüne savunduğunuz şeyleri belki sorgulamaya başlarsınız.

Yogi
04-11-2016, 14:08
https://www.youtube.com/watch?v=ZnsftqyDGLQ

Buda burda dursun

K0213
04-11-2016, 14:11

Sende çok mantıklı ve güzel yazmışsın ve olgun yaklaşımından dolayı kutluyorum.
Çekip konuştuğum kişilerden biri beni FENERBAHÇE'li yapan amcamdır :D
Ne yazık ki kendi gerçeklerini göremeyen bir insan ve çekip konuştuğumda diye birşey olmuyor çünkü duymak istemediklerini konuşturmuyor.

Çünkü amcam cahil! Amcam kirasını babamların ödediği babanemlerin yanına taşınana kadar 1 yıldır kirasını ödeyememiş biri, iki oğlunu zorla okutup üniversiteye masraf olur diye gitmeleri için teşfikte bununmamış biri, amcam borçları kapansın diye gizli gizli ev temizliğine giden yengeme evde otur diyen biri ve ne olduysa, ezelden beri taksi şöförü olan amcam, yengem ve iki yeğenimin çalışmasıyla eve giren 3 maaş ve hala kirasının kardeşleri tarafından ödendiğini görmeden Allah akepeden razı olsun sayelerinde elimiz ekmek tuttu diyen biri.

Şimdi ben büyük bir kısmı böyle olan bir kitlenin hangisine laf anlatayım?

powERS
04-11-2016, 14:13
HalilMacit sen böyle güzel güzel yazıyosunda senin gibi oy verenlerin hepsinide kendin gibi bilme..

Yani ne güzel sen derdini anlatabilen güzel düşünceleri olan bi kardeşimize benziyosun...Da ayrıştırma ne yazıkki ayrıştırıldığını farkedince çıktı bizim görüşümüzde.. bunu anlayabiliyormusun bilmiyorum.

Örneklendirilir şimdi burda ama uzun olur zaten internet yok :D Amk like yaparken bile bekliyoruz.

Berkan +1 şuku :)

BaDCaT
04-11-2016, 14:16

M6 Alirdim.

DenizKaan
04-11-2016, 14:16
M6 Alirdim.

HardCore...

Day Walker
04-11-2016, 14:20
Yaaa arkadaşlar genelde bu forumda aşşa yukarı hergün online olup da yazan üyeler bellidir.

Ama bi grup arkadaşım sadece böyle siyasi konuları görünce yazıyor.

Bakın burası bir otomobil forumu lütfen genel olarak tüm konulara katılım yapalım.

imprezaWRC
04-11-2016, 14:25
Ben hayatımda iktidar partisine oy vermiş birine gerçekleri anlatmayı olan yolsuzlukları hırsızlıkları çarpıklıkları anlatmayı beceremedim..
Ben anlatıyorum karşı tarafın olayı valla kime oy verelim,olsun bunlar bari müslüman,o kadar yol yaptılar be vb cümlelerle savunmaya geçmesi milisaniye sürüyor
Ben bıraktım ne yazıyorum ne anlatıyorum
Tavsiye ederim,
Hayırlısı olsun..

Bir flow chart var.
Muhalefeti beğeniyormusun, hayır, o zaman başa dön.
Sana biri beğenmediğin birşey mi dedi, o zaman başa dön.
Olan bitenden memnunmusun, hayır değilim, o zaman başa dön.
Sistem hep başa dönüyor.
Arada Yozgat'tan belli belirsiz bir ses çıkıyor ama köprü cııızt yaptılar cıızt diyor.
Bu iş böyle devam ediyor.

Ben artık o yazdıklarından bahsetmekten vazgeçtim, 5dk'da bir ağız değiştirmeye nasıl sürekli onay verebiliyorlar ona hayret ediyorum.
-Bu böyledir.
-Demin bu böyledir dediniz,
-Hayır ben öyledir dedim, böyledir demedim.
-Demin bu öyledir dediniz
-Hayır ben ne öyledir dedim ne böyledir dedim.
-Ben şöyledir dedim
-????

Berkan
04-11-2016, 14:32
Yaaa arkadaşlar genelde bu forumda aşşa yukarı hergün online olup da yazan üyeler bellidir.

Bakın burası bir otomobil forumu lütfen genel olarak tüm konulara katılım yapalım.

hanı marjinal bizdik :D
tolga_kaan_ 'ın tüm sorularına işine geleni değil kenarından köşesinden dolanmadan aynı onun yaptıgı gibi madde madde cevap verecek bir sempatizan baba yiğit varmıdır acaba görelim elleri.

Day Walker
04-11-2016, 14:34
hanı marjinal bizdik :D
tolga_kaan_ 'ın tüm sorularına işine geleni değil kenarından köşesinden dolanmadan aynı onun yaptıgı gibi madde madde cevap verecek bir sempatizan baba yiğit varmıdır acaba görelim elleri.

biz hala marjinaliz olm :hehe:

Mehmet Gazihan
04-11-2016, 14:36
HalilMacit sen böyle güzel güzel yazıyosunda senin gibi oy verenlerin hepsinide kendin gibi bilme..

Yani ne güzel sen derdini anlatabilen güzel düşünceleri olan bi kardeşimize benziyosun...Da ayrıştırma ne yazıkki ayrıştırıldığını farkedince çıktı bizim görüşümüzde.. bunu anlayabiliyormusun bilmiyorum.

Örneklendirilir şimdi burda ama uzun olur zaten internet yok :D Amk like yaparken bile bekliyoruz.

Berkan +1 şuku :)

Sende oy vermeyenleri kendin gibi bilme (gerçi senide kim bilir)

Aramızda Muhalefet partisi cephesinden Fake ihaleler patlatan HIRSIZ lar da var, piyasa kötü ama biz kazanıyoruz diye de pişkin pişkin postlar atılıp Şükürler çekiliyor.

Lakin onlar veya onun gibiler konuşulmuyor.

Çünkü Bunların konuşulmasını isteyenler Onların konuşulmasını istemiyor. Kaç yüz binlik teşkilattaki her hatayı tek bir adama bağlayan, ve tek adam nefreti üzerine siyaset yapan, indiremeyeceğini bildiği için nefret edilmesini sağlamaya çalışanlar bunlar..

Velasıl siyaset pis iş, kimse vatan millet uğruna girmiyor bu işlere. Her yer rant her yer leş kokuyor. Sağı solu hiç farklı değil. Kim avantajlıysa onun pisi pisliği çıkıyor, yarın denge değiştiğinde tam tersi olur eminim.

Öyle veya böyle bu devleti birileri yönetecek, sen ben yönetemezsek Elin oğlu yönetecek. Tüm kavga bu yüzden

AşkınS.
04-11-2016, 14:36
Bu muhalefet kökten degisime gitmedigi sürece bu iktidari devirmesi imkansiz. Sahsen bende c.baskanligi secimine kadar hicbir sekilde iktidar partisine oy vermedim.iki parti birlesip tek bir aday koydular ve bu adamın adı ülkede neredeyse duyulmamış,sende gitmissin bu adami aday olarak karsisina cikarmissin. Beceriksizligin daniskasidir bence bu olay. Sonuc olarak bende kızdığım icin oyumu suanki c.baskanina verdim. Suan emin olun çoğunluk bu sekilde düşünüyor,bahceli kazik cakti,kilicdaroglu nerenin kopegi belli degil.bu ülkede muhalefet beceriksiz,iktidar da bu beceriksizligi cok iyi kullaniyor.

KÖROĞLU
04-11-2016, 14:37

O benim sanırım :) Admine sesleniyorum siyasi konular için beni banlasın :D

Bunu dokuyan kız kör oldu modunda savunanlar olunca dayanamıyorum :D Hala marjinaliz ama.
Berkan

Gelecek ilk cevabı yazayım arkası gelir belki :D

1-) omo onlor comoyo ohor yopto (Ama onlar camiyi ahır yaptı)

Berkan
04-11-2016, 14:38
biz hala marjinaliz olm :hehe:

kabataşta giydigimiz deri kıyafetleri getir ozaman haftasonu yıkmaya :hehe: marjinalin kralı olalım

Day Walker
04-11-2016, 14:40
O benim sanırım :) Admine sesleniyorum siyasi konular için beni banlasın :D

Bunu dokuyan kız kör oldu modunda savunanlar olunca dayanamıyorum :D Hala marjinaliz ama.
Berkan

Gelecek ilk cevabı yazayım arkası gelir belki :D

1-) omo onlor comoyo ohor yopto (Ama onlar camiyi ahır yaptı)

Bundan böyle bözömlö döhölsön gurban :hehe:

MK8800
04-11-2016, 14:40
Şu adresi belli olanlar hadi lafının arkadasında durup numarasını yazsın kim buraya yazdığını yapmış görelim sonucunu konuya koyalım klavye de mermi çok :D

Day Walker
04-11-2016, 14:41
kabataşta giydigimiz deri kıyafetleri getir ozaman haftasonu yıkmaya :hehe: marjinalin kralı olalım

o derileri bağışladım ben olm :hehe: kurbanda arada kaynadı gittiler :D

KÖROĞLU
04-11-2016, 14:41
Bu muhalefet kökten degisime gitmedigi sürece bu iktidari devirmesi imkansiz. Sahsen bende c.baskanligi secimine kadar hicbir sekilde iktidar partisine oy vermedim.iki parti birlesip tek bir aday koydular ve bu adamın adı ülkede neredeyse duyulmamış,sende gitmissin bu adami aday olarak karsisina cikarmissin. Beceriksizligin daniskasidir bence bu olay. Sonuc olarak bende kızdığım icin oyumu suanki c.baskanina verdim. Suan emin olun çoğunluk bu sekilde düşünüyor,bahceli kazik cakti,kilicdaroglu nerenin kopegi belli degil.bu ülkede muhalefet beceriksiz,iktidar da bu beceriksizligi cok iyi kullaniyor.

Siyasi bilimlerde "siyasetçi olduktan sonra yapılmaması gereken 10 şeyden ilk 5 "e oynar bu durum :)

Cidden şaka gibi ya seçim dönemi geldi de aklıma. "Ekmek için Ekmeleddin" de kim bu adam bilen yok :) Ne günler gördük be marjinallere gelsin :)

Day Walker
04-11-2016, 14:43
Şu adresi belli olanlar hadi lafının arkadasında durup numarasını yazsın kim buraya yazdığını yapmış görelim sonucunu konuya koyalım klavye de mermi çok :D

sende konuları karıştırdın gurban favori siyaset konusu burası araba konusu bi alt topic :hehe:

K0213
04-11-2016, 14:44

Aramızda Muhalefet partisi cephesinden Fake ihaleler patlatan HIRSIZ lar da var, piyasa kötü ama biz kazanıyoruz diye de pişkin pişkin postlar atılıp Şükürler çekiliyor.

Çünkü Bunların konuşulmasını isteyenler Onların konuşulmasını istemiyor. Kaç yüz binlik teşkilattaki her hatayı tek bir adama bağlayan, ve tek adam nefreti üzerine siyaset yapan, indiremeyeceğini bildiği için nefret edilmesini sağlamaya çalışanlar bunlar..

Velasıl siyaset pis iş, kimse vatan millet uğruna girmiyor bu işlere. Her yer rant her yer leş kokuyor. Sağı solu hiç farklı değil. Kim avantajlıysa onun pisi pisliği çıkıyor, yarın denge değiştiğinde tam tersi olur eminim.

Öyle veya böyle bu devleti birileri yönetecek, sen ben yönetemezsek Elin oğlu yönetecek. Tüm kavga bu yüzden

Ben sadece tek adama yüklenilme konusunda birşey ekleyeceğim.

Sen yasama yürütme yargıyı kendine bağlarsan.
Valiyi başbakana, başbakan zaten senin yaverinse.
Yökü bakanlar kuruluna bağlar, rektör seçiminde eleminasyonu bakanlar kuruluna yaptırıp çıkan üç adaydan birini ben seçicem dersen.
Ben merkezli bir yönetimde tüm hata bendedir, bence. :)

Berkan
04-11-2016, 14:45

Numarada çare değil konusup dahil kaybolanlar var Mikail öyüzden kaybolmayan klavye telefon laf söz vs. ne varsa arıyorum ben, bulursan yönlendir bana gönderceğim 1-2 kişi var :)

Anıl E.
04-11-2016, 14:45

Senin silahında mermi ters dönmüş evlat,dikkat ette kendini vurmayasın.

Kabadayı Ali Osman .

At fav'a lazım olur .

MK8800
04-11-2016, 14:49
Numarada çare değil konusup dahil kaybolanlar var Mikail öyüzden kaybolmayan klavye telefon laf söz vs. ne varsa arıyorum ben, bulursan yönlendir bana gönderceğim 1-2 kişi var :)

Abi bebeye mesaj da attık buradan kalabalık olmasın diye migrosun önüne gel yazdı kaldı ki bir de benim babam dedem mecliste bu itleri en başında tersleyen her yerde memleketimizde dahi başında karşı duran adamlarken pkklı dedi ama kendisine gereken yapılacak şüohe olmasın . Paslaşalım bana uyar :)

fthdrn
04-11-2016, 14:50
Senin silahında mermi ters dönmüş evlat,dikkat ette kendini vurmayasın.

Kabadayı Ali Osman .

At fav'a lazım olur .

Msn e yazdım reis helal et :D

MK8800
04-11-2016, 14:51
sende konuları karıştırdın gurban favori siyaset konusu burası araba konusu bi alt topic :hehe:

Başkanım saygılar ben konuya geri dönüyorum :D

Evrenoz
04-11-2016, 14:51
Bombalar patlıyor, evlatlar babasız kalıyor herif çıkmış "Ne güzel cuma" diyor..

Rabbim soyunuzu telef etsin alayınızın

rebelh
04-11-2016, 14:53
Bombalar patlıyor, evlatlar babasız kalıyor herif çıkmış "Ne güzel cuma" diyor..

Rabbim soyunuzu telef etsin alayınızın

ölenlerden biri kendi akrabası olsa devletten alacağı parayı maaşı düşünen adamlar bunlar

atituti
04-11-2016, 14:58
içtikleri nargile beyin öldüren aromalımıdır nedir hepsinde kafa bir milyon anlatsanda anlamıyorlar bitanesi çıkmış chp pkk el ele diyor amk

powERS
04-11-2016, 15:02

artık sen de biliyorsun (senide sayarsak +1)

Tabi ki gözünü para bürümüş zihniyetler her tarafta var bu muhalefet yada değil diye sınırlandırılamaz, Nitekim sırf rant uğruna, Ben de jipe bineyim uğruna tarikata girenler tesettüre girenler gibi hükümetin yanında bulunanlarda var ki bunun en küçük yansıması erzaklar yakacaklar dı..

Lakin bunlarda şu anda konuşulmuyor, çünkü onlara gelene kadar önce suyun başında oturanları konuşmak lazım, bu yüzdendir.

Her hatayı örtbas etmeye çalışan tapelerden tutta telefon konuşmaları, yolsuzluklar hepsi tek adam üstünden gidiyorsa o adam üstünden konuşulmasında napılsın ?

Bunun nefretle alakası olduğunu sanmıyorum matıklı ölçüp tartmayla alakalı bence.

Dediğin gibi siyasete herkes vatanı milleti için girmiyor.

Geçen gün düşündüm de

Acaba Mesut Yılmazın çocukları ne iş yapıyorlar, Ya da Ahmet Necdet Sezer, Turgut Özal, Süleyman Demirel.

Phenomenal
04-11-2016, 15:06
Demoktarik Bir Ülke Sevdalısıyız Ama
Terörün Her Türlüsüne Karşıyız
Teröristle Demokrasi Masasına Oturulmaz

Tayfun.O
04-11-2016, 15:25
Aynen babasının arkasına saklanıp ordan sıkan da çok
Kimseden korkumuz yok hadi eyvallah

rebel
04-11-2016, 15:26

11 dislike var ironi yapmış adam , anlamamış kimse

Ssamet
04-11-2016, 15:30
Bir kurşun 2 lira beyler herkes akıllı olsun ! :D

https://www.youtube.com/watch?v=dMwGApAX2TU

Jem89
04-11-2016, 15:31
Valla hiç goygoya gerek yok.. Ben bu Dünya'ya bir kere geldim.. hesabımda 1-2 milyon dolar olsa arkama bile bakmadan giderim bu ülkeden.. Resmen bataklıktayız. Dolar aldı başını gidyo.. Daha da çıkacak öyle düşünüyorum.. %50'lik kesimin yaptığı hataların bedelini niye ben ya da gelecekteki çocuklarım etkilensin ki..

Şimdi bu mesajımın altına da böğömöyösön söktör *** bö ölkönön ökmöğönö yömö diyen olursa küfür eder 2 hafta ban'ımı alırım. :) Baştan söyleyeyim :)

Ahmet Saraçoğlu
04-11-2016, 15:34
telefonların wsspları geldi az once (turkcell)

Anıl E.
04-11-2016, 15:34
Valla hiç goygoya gerek yok.. Ben bu Dünya'ya bir kere geldim.. hesabımda 1-2 milyon dolar olsa arkama bile bakmadan giderim bu ülkeden.. Resmen bataklıktayız. Dolar aldı başını gidyo.. Daha da çıkacak öyle düşünüyorum.. %50'lik kesimin yaptığı hataların bedelini niye ben ya da gelecekteki çocuklarım etkilensin ki..

Şimdi bu mesajımın altına da böğömöyösön söktör *** bö ölkönön ökmöğönö yömö diyen olursa küfür eder 2 hafta ban'ımı alırım. :) Baştan söyleyeyim :)

Başka Türkiye yok ,ya sev ya terk et bu kadar basit ! Ben bu toprakları bırakıp gitmem kime bırakalım ermenilere mi ?

yhaa ztn bu %50 lfndn rhtsz olmya bşldm nptı sze bu %50 .s.s.s

Jem89
04-11-2016, 15:37
Başka Türkiye yok ,ya sev ya terk et bu kadar basit ! Ben bu toprakları bırakıp gitmem kime bırakalım ermenilere mi ?

Valla ermenilere bırakalım.. En azından tarihi eserleri yıkıp yerine toki yapmazlar :)

Anıl trollükte rasimle kapışırsım haa :)

fthdrn
04-11-2016, 15:37

dayıcım senin bu grup mülakatın olumsuz sonuçlandı sanırım :D beyin contayı yakmış üst blok reflektiye istiyor :d

KÖROĞLU
04-11-2016, 15:38

Ağır tahrikten müebbet'e doğru gidiyorsun :D Gelir birazdan eksiciler :)

Yalnız adam seri eksici çıktı rıza baba bana da gömmüş 1 tane :hehe:

Anıl E.
04-11-2016, 15:42
dayıcım senin bu grup mülakatın olumsuz sonuçlandı sanırım :D beyin contayı yakmış üst blok reflektiye istiyor :d

dünyadan haberin yok la . Grup mülakatı olumlu sonuçlandı bire bir mülakata kaldım. 5 kişiydik 2 bayan,3 erkek.. Bayan almayacaklardı zaten biliyordum,3 erkekden beni elediler diğer ikisini aldılar la . Birisi çalışanın kardeşi ordan torpilli diğeri de bölge müdürlerine çaycılık yapan ..

Buyur yine hatırlattın

fthdrn
04-11-2016, 15:48
dünyadan haberin yok la . Grup mülakatı olumlu sonuçlandı bire bir mülakata kaldım. 5 kişiydik 2 bayan,3 erkek.. Bayan almayacaklardı zaten biliyordum,3 erkekden beni elediler diğer ikisini aldılar la . Birisi çalışanın kardeşi ordan torpilli diğeri de bölge müdürlerine çaycılık yapan ..

Buyur yine hatırlattın
http://galeri14.uludagsozluk.com/857/yanayim-mi-abi_1105845.jpg
O zaman sana Azer bülbülden kurşun yedim sol yanımdan parçasını armağan ediyorum.