PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köpeğim ve komşular çok acil bir avukat ile görüşmem lazım

bahadı-R
04-11-2016, 19:58
Arkadaşlar forumdan bir avukat ile görüşmem lazım yardımcı olabilir misiniz ?

rebelh
04-11-2016, 21:30
benim hassas olduğum bir konu avukat değilim ama yardımım dokunabilir sorun nedir?

kadioglu
04-11-2016, 21:54
Köpek komşulara filan mı saldırdı? Hakikaten konu nedir? Avukat olması şart olmayabilir bu konuda.

_driver_
04-11-2016, 22:00
Apartmandan evcil hayvanın gönderilme durumu sanırım arkadaşın aciliyeti

dasemert
04-11-2016, 22:10
Konuyu biraz açabilirseniz belki yardımımız dokunabilir.Isırma konusu ise,belediye gıda tarım hayvancılıktan ekipler geliyor evinize kontrol ediyorlar zaten normalde saldırgan aşırı hırçınlığı yoksa aşıları tamsa bakıp gidiyorlar.

kadioglu
04-11-2016, 22:38
Konuyu biraz açabilirseniz belki yardımımız dokunabilir.Isırma konusu ise,belediye gıda tarım hayvancılıktan ekipler geliyor evinize kontrol ediyorlar zaten normalde saldırgan aşırı hırçınlığı yoksa aşıları tamsa bakıp gidiyorlar.
Isırılma durumunda Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğünden bir Veteriner gelip köpeği 10 günlük müşahede altına alır. 10. gün köpek ölmemişse müşahedeyi kaldırıp, ısırılan şahsın başvuru yaptığı sağlık kuruluşuna yazı yazar. Sağlık kuruluşu da ısırılan şahsa yapılan aşılamayı sonlandırır. Müşahedenin bütün amacı aşılamanın sürecini belirlemektir.
Evden köpeği attırma meselesine gelince : 5199 sayılı kanun, daha çok hayvanı korur. Evden hayvanı kimse attıramaz.Tabi yasaklı ırklardan değilse. Apartman yönetim kurullarında alınmış kararlar bu kanunu bağlamaz. Ses düzeyi yüksek deniliyorsa da Çevre ve Şehircilik müdürlüğünden görevli personel desibel ölçümü yapar. Genellikle de kanuni desibeli geçen köpek pek görülmez. Köpeğin havlama hakkıyla ilgili de bir yerlerde bir mahkeme kanunu vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Başka da bir sorun yoktur herhalde.

ibrahim.mert
05-11-2016, 08:51
Konuyu detaylı anlatırsanız yardımcı olurum,Köpek ısırma olayı ise kesinlikle sorumlu sizsiniz onu söyleyeyim baştan.Başıma geldi karşı taraf şikayetçi olmasa bile adli rapor aldıysa otomatik kamu davasına dönüşüyor TCK 177 mi olması lazımdı maddesi tam hatırlamıyorum. tehlike yaratacak şekilde hayvanın serbest kalması içeriği oradan 25 gün 1 ay gibi bir hapis cezası geliyor oda otomatik para cezasına yada hükmün açıklanması geri bırakılarak 5 yıl içinde böle bir olay olmaması dahilinde otomatik olarak cezan iptal oluyor. Hukuksal terimleri yanlış yazmış olabilirim hukukçu olmadığımdan,başıma ısırma olayı geldiği için daha detaylı bilgide verebilirim.

mkerim
05-11-2016, 09:00
5199 falan hikaye. köpeklerden rant elde edilmesi üzerine düzenlenmiş bir yasa. bu yasaya güvenip saldırgan davranan köpek sahipleri artık ceza alıyorlar. köpeğim var ben haklıyım ı destekleyen 5199 no lu yasa üzerine etrafı taciz eden köpek sahipleri cezalandırılıyor.
bilinsin diye söyledim.

canimrecepcim
05-11-2016, 09:16
Mivec_4G63 , görünce yazar.