PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni plaka nasıl bastırılıyor

Khortytsa
04-11-2016, 21:36
Merhabalar. APP ile ilgili KHK'yı biraz önce gördüm, sipariş verdikten 3 gün sonra görmek biraz üzdü açıkçası. Şimdi beni bir korku aldı. :D çift mühürlü eski plakalarım hala çekmecede duruyor bariz yıpranmış eğilip bükülmüş şekilde. Ben bunları götürsem yeni plaka bastırılır mı emniyet standartlarına uygun şekilde? Araç benim üstüme değil annemin üstüne, ben tek başıma bu işlemleri halledebilir miyim?

_driver_
04-11-2016, 21:41
Araç ruhsat ve eski plakalarla gidip emniyetten bir kağıt alınır cemiyette yeni plaka baskısı için. O kağıtla baskı ücretini ödeyip cemiyetten yeni mühürlü plakalarını alır. Giresun'da bu şekilde en azından :)

Khortytsa
04-11-2016, 21:51
Araç ruhsat ve eski plakalarla gidip emniyetten bir kağıt alınır cemiyette yeni plaka baskısı için. O kağıtla baskı ücretini ödeyip cemiyetten yeni mühürlü plakalarını alır. Giresun'da bu şekilde en azından :)

araç annemin üstüne, ben gidip halledebilir miyim peki? ruhsat sahibinin olması zorunlu mu?

Sert@ç
04-11-2016, 21:53
Ruhsat sahibini istiyolar

_driver_
04-11-2016, 21:56
Memur kişinin insafına kalmış bir durum aslına bakarsanız biraz şans işi

Khortytsa
04-11-2016, 21:57
plakalar değişecek, o kesin fakat bakalım ne kadar uğraşacağız onu zaman gösterir. :( aslında yarın sabahtan arayıp sorsam kesin cevap alabilir miyim?

_driver_
04-11-2016, 21:59
Uzak değilse şansınızı deneyin. Aradığınızda ruhsat sahibi gelsin diyecekler zaten

Jön Türk
plakalar değişecek, o kesin fakat bakalım ne kadar uğraşacağız onu zaman gösterir. :( aslında yarın sabahtan arayıp sorsam kesin cevap alabilir miyim?

Yarın arama kapalı :)

Annenin vekaleti varsa kendinde halledebilirsin kolay işlem.

painkller
emniyet civarındaki bir muameleci ile bu iş hallolur bence.

Khortytsa
04-11-2016, 22:07
cumartesi öğlene kadar açık diye biliyordum neyse hallolur ya zaten her dakika trafikte değiliz, gerçi daha 2 gün önce durduğu yerde vurdular, trafik polisi geldi hiçbir şey söylemedi plakalarla ilgili pleksi plaka ve app vardı önde ve arkada. çok ilginç :D

Ragness
05-11-2016, 09:06
Abi eğer düzgün baskılı bir app ise hiç değiştirmene gerek yok onlara birşey demiyorlar. Ama fransız kesik harfleri felan affetmiyorlar. Son 5 günde evimin önünde her gece çevirmeye girdim, applara kimse laf etmedi.