PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Var mı Ford Expedition hakkında bilgisi olan?

cagalazade
05-11-2016, 13:43
Selamlar,

Cherokee zj kasa 5,2 deneyimlerinden sonra yeni araç bakmaya başladım. Açıkçası yükseltme kitleri vinçler vs vs doldurulmuş araçlar değil daha standar bişeyler bakıyorum zira %95 asfalt %5 arazi kullanımım olacak.

Aynı kasanın 5,9 ları var, cidden kupon makinalar ancak çok nadir bulunuyor güzelleri, alternatif olarak Ford Expedition gözüme çarptı. Explorer ın abisi gibi duruyor ama farklı olarak sanırım 4x2 ve 4x4 opsiyonu var şanzımanda.

Var mıdır bu aracı tanıyan bilen, hakkında bilgi verebilecek olan arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler...

Sert@ç
05-11-2016, 14:15
Gümrükte vardı bi ara 3-4 tane uyguna gittiler parça bulamam diye teklif vermemiştim

Kahn23
05-11-2016, 17:44
Ford jeepleri Explorer-Expedition-Excursion olarak büyür. Arazi için baksanız Cherokee'ye devam derdim ama ağırlık asfalt olacağı için tercih yerinde olabilir.
Genel olarak Amerika pazarı için üretildiğinden diğer Amerikan modellerini aratmaz. Zamanında hair neşir olmuştuk. Gayet keyifli gelmişti bize.

OmerRS
05-11-2016, 18:00
Selamlar,

Cherokee zj kasa 5,2 deneyimlerinden sonra yeni araç bakmaya başladım. Açıkçası yükseltme kitleri vinçler vs vs doldurulmuş araçlar değil daha standar bişeyler bakıyorum zira %95 asfalt %5 arazi kullanımım olacak.

Aynı kasanın 5,9 ları var, cidden kupon makinalar ancak çok nadir bulunuyor güzelleri, alternatif olarak Ford Expedition gözüme çarptı. Explorer ın abisi gibi duruyor ama farklı olarak sanırım 4x2 ve 4x4 opsiyonu var şanzımanda.

Var mıdır bu aracı tanıyan bilen, hakkında bilgi verebilecek olan arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler...

Expedition alana kadar onun kardeşi olan Lincoln Navigator tercih edilmeli. Aynı araba ancak Lincoln biraz daha lüks ve piyasada çok daha fazla var.

darkmoon
05-11-2016, 18:02
Expedition ile navigator aynı araçlar kabukları farklı .. ben olsam o klassmanda navigatöre yönelirdim.. hem havası duruşu var hemde türkiyede daha tanınmış bir araç Expeditiona oranla.. parçası sorun olmaz amerikada zebille var..

ford da önericeğim tek araç explorer ikinci efsane nesilden .. amerikada araç şu anda bile arazi araçlarının doğanı şahini amerikada en çok satmış arazi aracı.. zaten gc nin ford da dengide o olur ancak..

Ford Expedition navigator ayarında toyota sequoia,gmc yukon,chevrolet suburban bu siglette bir araç onun jeep de dengi yok model olarak.

cagalazade
05-11-2016, 18:06
Expedition alana kadar onun kardeşi olan Lincoln Navigator tercih edilmeli. Aynı araba ancak Lincoln biraz daha lüks ve piyasada çok daha fazla var.

aslında iki aracı karşılaştıracak bir konu açacaktım sonra baktım navigatör için daha önce 2012 de bir konu açılmış, açıkçası 2001 öncesinin fiyatlarında geziyor benim bütçem diye yönlenmemiştim, birde iç aksam kalitesi hakkında olumsuz yorumlar vardı

Expedition ile navigator aynı araçlar kabukları farklı .. ben olsam o klassmanda navigatöre yönelirdim.. hem havası duruşu var hemde türkiyede daha tanınmış bir araç Expeditiona oranla.. parçası sorun olmaz amerikada zebille var..

ford da önericeğim tek araç explorer ikinci efsane nesilden .. amerikada araç şu anda bile arazi araçlarının doğanı şahini amerikada en çok satmış arazi aracı.. zaten gc nin ford da dengide o olur ancak..

explorer 5,0 limited serilerine bakıyorum bir yandan, bu arada navigatör ile aynı olduklarını bilmiyordum

Ford Expedition navigator ayarında toyota sequoia,gmc yukon,chevrolet suburban bu siglette bir araç onun jeep de dengi yok model olarak.

cagalazade
05-11-2016, 18:08
son alıntıda hata yapmışım pardon darkmoon

Octane
05-11-2016, 20:07
Yukarıda yazıldığı gibi, navigator a3 ise expedition golf. Kötü araç değiller. Ama arazide de muhteşem başarılı değiller.
Yazılmış gerçi %95 asfaltta kullanılacak diye. Geri kalan %5te her türlü hizmet edeceklerdir.
Excursion diye bişey var ama. Yeöff...

semavi
05-11-2016, 20:42
Arkadaşım 2001 sequoia Toyotayı 100 dolara aldı ABD'de... Hala kendime gelemedim :D

ghibli06
05-11-2016, 20:49
bende explorer var 96 5,0 V8... transmiyon zinciri değiştireceğim parça sıkıntısı çok TR de, ebay yolu da kapalı... çok temiz bulmak lazım...

220T
05-11-2016, 21:33
bende explorer var 96 5,0 V8... transmiyon zinciri değiştireceğim parça sıkıntısı çok TR de, ebay yolu da kapalı... çok temiz bulmak lazım...

Amerikancılar bir ara rockauto.com'u kullanıyordu,işinize yarar belki.

OmerRS
05-11-2016, 22:33
rockauto.com tavsiye ederim bende.

semavi
05-11-2016, 22:51
Arkadaşım 2001 sequoia Toyotayı 100 dolara aldı ABD'de... Hala kendime gelemedim :D

1000 olacaktı (Yazıyla bin :) )

300E
05-11-2016, 22:55
Expedition bilmem ama, 4.0 Explorer kullanmıştım, çok hoşuma gitti. :) Expedition daha iyidir tabi.

2jz
06-11-2016, 00:57
1000 olacaktı (Yazıyla bin :) )

Üzüntümüzü bi nebze azalttınız. Teşekkürler :D

Sahsen ben aynı alt yapıdaki Lincoln Navigator bakardım. Az çok piyasası var en azından.

semavi
06-11-2016, 14:56
Üzüntümüzü bi nebze azalttınız. Teşekkürler :D

Sahsen ben aynı alt yapıdaki Lincoln Navigator bakardım. Az çok piyasası var en azından.

Bir nebze değil, 10 kat azaltmış olmam lazım :)

Şahsen ben bu arabadan hiç görmedim yada hatırlamıyorum Türkiye'de Ford bile olsa...

Fantastik şeyleri sevsem bile, çok düşünürdüm böyle bir şey için...

darkmoon
06-11-2016, 18:47
bir ekleme yapıyım detay yazmadım fazla.. explorer düşünülürse normalde bence amerikan her zaman V8 dir ama explorerda V6 alın derim.

4.0 V6 nın parçası çok yaygın en ufak bir pürüz çıkmaz o konuda V8 motoruna oranla.. V6 motor çünkü sadece explorerda kullanılmadı mustanglerde, ford rangerlarda,mazda nın pick up larında, land rover larda falanda aynı motor kullanıldı parçada pek sorun olmaz o yüzden..

Tunacan
07-11-2016, 07:57

Abi, parça numarası var mı elinde çözeyim senin işi??