PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ikinciyeni.com ihalesinden araba alan var mı?

DEJ
06-11-2016, 11:33
Birçoğunuz biliyordur belki Çelikmotor filo ihale usulu site üzerinden expertiz raporlu filo araçları satıyor.
2015-16 Fluenceler dikkatimi çekti piyasasının yarı fiyatından açılmış ihaleler var.

Buralardan araç alan var mı? Son dk. kendileri tarafından istedikleri fiyatları teklif verip öyle mi satıyorlar merak ediyorum.
Filo aracı olmasına rağmen piyasa değerine mi gidiyor bu araçlar, makul fiyatlara alanlar var mı?

asscutter
06-11-2016, 11:52
valla fiyatlar tamamen onların elinde her aracı takip ediyolar ve kelepir fiyata gitmesine kesinlikle izin vermiyolar belirledikleri rakamın eğer altına biterse aracın fiyatı o ihaleyi kazansanda aracı alamıyosun fiyatlar piyasanın bin tl altı oluyo genelde
hele 1000 tlden başlayan araçlar en yüksek fiytlara satılır tamamen kandırmaca eskiden esnafa toptan verirlerdi şimdi esnafı aradan çıkarıp o payıda onlar yiyor çoğu arkadaşıma çok yüksek fiyatlardan ihaleler kaldı son saniyelerde son artan rakamı göremezsiniz ve teklif verdiğinizde diğer basan diğer kişilerin üstünde verdiğiniz için aklınızdaki rakamın üstü olur.

devil_berk22
06-11-2016, 12:11
defalarca ihalelerine girdim hiç hesaplı araca rastlamadım desem yeridir.

DEJ
06-11-2016, 12:13
Biraz dümen dönüyor benim araştırdığım kadarıyla da

Aracı alıp expertiz raporuyla aynı çıkmayan kullanıcı şikayetleri de var.
Son fiyat teklifi verip, ihale süresi dolunca sistemsel hatadan ihale daha sonra tekrar başlayacaktır türü uyarı alıp kaporasını alamayan da var

Üye sözleşmeleri:

4.4. ikinciyeni.com dilediği zamanda ve sebep göstermeksizin, önceden üye'ye bilgi vermeksizin site'de sunduğu hizmetlerin kapsam ve çeşitlerini değiştirebileceği gibi, site'de sunulan hizmetleri kısmen veya tamamen dondurabilir, sona erdirebilir veya tamamen iptal edebilir.

4.5. ikinciyeni.com, sözleşmede belirtilen iş ve işlemlerin daha etkin gerçekleştirilebilmesi açısından dilediği zaman hizmet, açık artırma şartları ve işleyişte değişiklikler ve/veya güncellemeler yapabilir. üye, işbu değişiklikleri kabul ettiğini, bu değişikliklere uygun davranacağını şimdiden kabul ve beyan eder.

6.3. ikinciyeni.com, açık artırmanın yapılıp yapılmaması hususunda serbesttir. açık artırma, ilan edilen saatten önce sebep göstermeksizin ve üye’ye herhangi bir bildirimde bulunmaya gerek olmaksızın ikinciyeni.com tarafından iptal edilebilir. açık artırmanın iptal edilmesi nedeniyle üyeler tarafından ikinciyeni.com’dan herhangi bir hak talebinde bulunulamaz.

6.11.her açık artırma, ilan edilen sürenin dolması ile birlikte sona erecektir. açık artırma süresinin sonunda araç, ikinciyeni.com tarafından belirlenmiş olan açılış fiyatını geçmesi ve açık artırmanın ikinciyeni.com tarafından onaylanması kaydı ile en yüksek bedeli verene satılacaktır.

asscutter
06-11-2016, 12:19
zaten o sistemsel hata bitiriyo insanı

devil_berk22
06-11-2016, 12:52
yarın ihaleye giricem sonuçları yazarım :D

maxpower
06-11-2016, 13:21
ben de bikaç kez katıldım

araçların fiyatları piyasa ile aynı fiyata geliyor hatta bazen daha da yüksek

kaporayı geri alamama gibi bir durum olmadı

exca-
06-11-2016, 13:49
Biraz dümen dönüyor benim araştırdığım kadarıyla da

Aracı alıp expertiz raporuyla aynı çıkmayan kullanıcı şikayetleri de var.
Son fiyat teklifi verip, ihale süresi dolunca sistemsel hatadan ihale daha sonra tekrar başlayacaktır türü uyarı alıp kaporasını alamayan da var

Galeriler hücum ettiğinden araçlar genel olarak piyasa fiyatına bitiyor. Ekspertiz raporunda yazan dışında şeyler çıkabiliyor ara.ta bir kez başıma geldi, aracı iade edebiliyosunuz ya da belli bir miktar iade yapıyolar.

Kapora alamama durumu doğru değil, ihale size kalmadıysa ya da bir xyz sebepten iptal olduysa hesabınıza yatırıyolar geri gün sonunda. Fakat o sırada aynı kaporayı kullanıp başka araca giremezsiniz eğer ihaleyi aldı göründüyseniz.

serkanokan
06-11-2016, 14:12
Yaklaşık 1.5 yıl önce Ford Focus aldım bu siteden.

İhaleye girmek için kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekiyor. İhaleye girdiğinizde ise kredi kartınızdan 500tl para çekiliyor, eğer ihaleyi kazanırsanız bu para kapora amaçlı alınıyor. İhaleyi kazanamaz iseniz para hesabınıza geri yükleniyor.

Ben arabamı aldığımda piyasanın yaklaşık 3000 tl kadar ucuzuna almıştım, ekspertiz bilgilerinde ne söyleniyorsa dedikleri çıktı. Arabam boyasızdı, arka tamponda hafif hasar işaretlenmişti(hafif hasar dedikleri yaklaşık 2 cm kadar boya kalkması), ve koltuklarında leke olduğu yazıyordu. Piyasada böyle şeffaf bir ekspertiz raporu sunan galerici olmadığını hepimiz biliyoruz zaten. Sözün özü, ekspertiz konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Yanlış hatırlamıyorsam 30 gün içinde memnun kalmadığınız arabayı geri iade hakkınız da var. Ayrıca 6 ay da mekanik garantisi var. Bununla birlikte tramer kaydını sizin sorgulatmanız isteniyor, satıcının sorumluluğunda olan bir şey değil bunu ekspertiz bilgilerinde belirtmiyorlar.

İhaleyi kazandığınızda ise vekalet vermek için gerekli evrakları e-mail veya faks ile gönderiyorsunuz, ihaleyi kazandığınız bedeli de tbanka hesaplarına geçiyorsunuz. Sizin adınıza satış yapılıyor ve eğer isterseniz makul bir fiyata çekici ile adresinize kadar da getiriyorlar arabanızı. İstemezseniz kendiniz gidip alıyorsunuz.

Bahsettiğim tutarlar 1.5 yıl öncesine ait, sonrasında değişmiş olabilir güncel meblalar hakkında bir bilgim yok.

Fiyatları kendilerinin şişirdiğini düşünmüyorum, galericiler tarafından yoğun bir talep oluyor çünkü. İhale başlangıc fiyatı kesinlikle bir kıstas değil yani, 1tl'den satışa çıkan araçlar da var. İhaleyi kazanmak için ise ihale bitimine 1 sn'den az bir süre kala fiyatı arttır butonuna basmanız gerekiyor. Saliselerle yarışıyorsunuz yani :)

serkanokan
06-11-2016, 14:16
Yazmayı unuttum, arabamı aldığımda 9bin km'deydi ve tam 30bin km'de yaklaşık 6 ay kadar önce sattım.
İlk bakıma gittiğimde ford yetkili servisinde araç sahibini bilgilerini değiştirdim, servis kayıtlarında şasi no ile sorgulandığında(daha önce bakıma gitmediği halde) ilk araç sahibi garenta filo kiralama olarak görünüyor.
İkinci elde ise şöyle bir dezavantajı var, ben arabamı satarken nereden aldığımı belirttim ancak belirtmeseniz bile sigorta sorgulamasında ilk araç sahibinden rent a car çıkması olduğu anlaşılıyor. Birçok kişi bundan dolayı almaktan vazgeçiyor.

DEJ
06-11-2016, 14:27
Intercity piyasa fiyatından birkaç bin aşağısına ihalesiz satıyor, yine aynı kapıya geliyor burda koşturmanın manası yok

MetalliHead
06-11-2016, 14:36
Donanımhaberde birisi bu siteden 3 defa ihalede son teklifi verdiğini ve üçünde de iptal edildiğini yazmış . Başka biri de bir kiralama şirketi ve başka bir filo şirketinin araçlarını sattıklarını yazmış.

by.gkn
07-11-2016, 07:33
Benim hanımın şirketten biri a3 aldı geçen sene piyasadan da 4 bin civarı düşüğe aldı. Araçta yedek anahtar yok diye fiyatı düşük tutmuşlar. Aracı teslim alıp eve getirdiklerinde torpidodan çıktı yedek anahtarı da :D

arda35
07-11-2016, 08:03
Donanımhaberde birisi bu siteden 3 defa ihalede son teklifi verdiğini ve üçünde de iptal edildiğini yazmış . Başka biri de bir kiralama şirketi ve başka bir filo şirketinin araçlarını sattıklarını yazmış.

Kiralama ve filo araçlarının satılması gayet normal. Sitenin kuruluş amacı bu zaten. Anadolu Grubu'na ait filo ya da kiradaki araçları satmak.

Benim de doktorum c4 cactus aldı buradan. Yalnız bir hayli sorun yaşadı aldığı araçta. Yanılmıyorsam hız sabitleyicisi bozulmuştu. Bin küsur lira masraf yapıp 3-4 bin zararla elden çıkardı.

Piyasadan temiz ve uygun fiyatlı araç bulma şansınız çok daha yüksek. Bence zorlamaya değmez.

Yigit-Y
07-11-2016, 08:10
Temiz rent arabası bulmak zor iş

Satmak dahada zor

5 e yakın alıp satmış biri olarak yazıyorum

Eğer binmek için alacaksanızda iyi bakmak gerek araca hemde fiyata

Korollacı
07-11-2016, 08:18
bu sirketin yaptigi ihalelere sahislarda girebiliyormu uyelik vs. var mi ?
tuzlada borusan manheim var onlarda bu sekilde sirket araclari satiyorlar. ihaleye girmek icin uyelik ve vergi levhasina arac alim satim yazmasi gerekiyor. ama bizim meslek erbabi yamyam galerici abilerimiz sayesinde bi sey kalmiyor

asscutter
07-11-2016, 08:44
intercity cok daha mantıklı kabul hicbiri temiz değil bikere arabaların çoğunun altında ezik göçük var ama en azından intercity fiyatlar uygun bunlar için vergi levhası şart

evolution_9
07-11-2016, 08:51
Ben intercityden aldım kullandığım aracı hiçte pişman değilim yine denk gelse yine alırım. En azından aracımın km sinin orjinal olduğunu biliyorum,expertizdede her yerini en ufak çiziğine kadar söylüyorlar.

Mehmet Opc
07-11-2016, 09:14
Valla ben arkadaşımla Fluence aldık 2 kere ve 2 sinide sattık birini 65 bine aldık 68 e sattık birinide 64.600 aldık 66.500 sattı.Size tüyom o gün kazalı boyalı kusurlu araçlar varsa fiyatlar binici fiyatıdır ama o gün ihalede temiz araçlar varsa binini fiyatının 2-4 bin aşağısına garanti alırsınız

KGüneyli
07-11-2016, 09:21
Piyasanın 10 bin altına nissan qashqai aldım, 3bin 4bin altına fluancelar aldım, ekspertizleri güzel dediklerinin dısında hiç birşey cıkmıyor. ama son 2 aydır rakamlar sahibindenle aynı hemen hemen. Aldanmayın 22 binden satısa cıkan fluancelar 40lı rakamlara biticek diye. 500lira altına kalıyor anca piyasanın son günlerde.

fore
07-11-2016, 09:30
Bende Clio aldım zamanında. Ekspertizde deidklerinden az bile çıktı hasar.
Teslimatta vs bi sorun yaşamadım. 4bin tl gibi altındaydı piyasanın.

rebelh
07-11-2016, 09:41
wala sahibindenden hiç bi farkı kalmamış bi süerdir takip ediyorum artık eskisi gibi uyguna güzel araba yok

exclusive
07-11-2016, 14:26
bahsettiğiniz siteden hiç almadım. Fiyatlar her türlüsünde aynı binici fiyatına çok yakın üzerine birde vergiler eklenince kafa kafaya verip kurtulduğumda oldu az bi kar veya az bi zararla verdiğimde. Son 3 5 aydır açık arttırma usulü almıyoruz kazandırmıyor değmiyor

devil_berk22
07-11-2016, 14:34
ikinci el araba RENAULT MEGANE - 2016 Model - ikinciyeni (http://www.ikinciyeni.com/ihale-araclari/renault-megane-2016/24292-602)

sizce meganın fiyat nasıl

onursumer
07-11-2016, 14:35
ben birkaçtane yeni kasa picanto ve rio ihalesine girdim , manyak gibi yükseltiyorlar fiyatı hatta kızdım bastım para gene olmadı :) 2. el de daha temiz daha ucuza alırsınız

ilk zamanlar iyiydi şuanki picantomda filo çıkması ama eskisi gibi değil uçuk rakamlara satıyorlar

Kia Rio 1.4 CRDi Sporty 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/kia-rio-1.4-crdi-sporty)

bu arabaların nerdeyse hepsi ordan satıldı :D galericiler piç ediyor gene orayı o yüzden uğraşıp vakit kaybetmek saçmalık

premimum 5.20 vs düştüğünde ihaleye giren pek olmuyor değerlendirilebilir

kiraccemal
07-11-2016, 16:14
bir arkadaşla birlikte sürekli takip ediyoruz satılan 15 araçtan 1 tanesi belki piyasa fiyatının bin tl altına gidiyor. Arttırmada son dakikada fiyat artışlarında bir katakulli olduğu kanaatindeyim.

kiraccemal
07-11-2016, 16:39
intercity ipop uygulamasından aracı görüp almaya gittim fotoğraflardan farklı sorunlar görünce almaktan vazgeçtik. Araç resmen haşattı...

Ahmet Bby
07-11-2016, 17:29
Hangisi çoğunlukla piyasa fiyatının uygununa satıyor? İntercity mi?

devil_berk22
14-06-2018, 10:54
son bir haftadır focus golf megane tarzı araçların ihalelerine giriyorum fiyat ver tuşuna son saniyelerde deli gibi tıklamama rağmen hiç bir araç alamadım. Kesinlikle bu işte bir bit yeniği var.

İbrahim33
14-06-2018, 11:12
kendileri fiyat yükseltiyorlar. istedikleri fiyat gelmezse vermiyorlar.

yıldırımbyzt
14-06-2018, 22:33
son bir haftadır focus golf megane tarzı araçların ihalelerine giriyorum fiyat ver tuşuna son saniyelerde deli gibi tıklamama rağmen hiç bir araç alamadım. Kesinlikle bu işte bir bit yeniği var.

Abi kendileri sisteme müdahale ediyor onun dışında 2 tane linea vardı easy paket 14 model 29 liraya ilk gün kimse ihaleye girmedi nasıl iş ise ertesi gün 41 liraya gittiler güya

onursumer
14-06-2018, 23:24
alan alıyor valla :)

Nightfish
15-06-2018, 11:37
kendileri fiyat yükseltiyorlar. istedikleri fiyat gelmezse vermiyorlar.

Alakası yok. Yakın zamanda kendi aracımı da oradan aldım, hem de oldukça uygun bi fiyata. İlanları da sürekli takip ediyorum, şaka gibi fiyatlara biten araçlar oluyor.

İbrahim33
15-06-2018, 12:55
Alakası yok. Yakın zamanda kendi aracımı da oradan aldım, hem de oldukça uygun bi fiyata. İlanları da sürekli takip ediyorum, şaka gibi fiyatlara biten araçlar oluyor.

5-6 lira altına veriyorlarsa bizde alalım.

Nightfish
15-06-2018, 13:02
5-6 lira altına veriyorlarsa bizde alalım.

Bahsettiğim araçlar 5-6 değil, 8-10 altına giden araçlar oluyor genelde. Bugüne kadar kendim için 2 araç alıp bi araç sattım. Sattığım ucuza gitti, aldıklarım da piyasaya göre fazlasıyla ucuza geldi.

İbrahim33
15-06-2018, 13:07
Bahsettiğim araçlar 5-6 değil, 8-10 altına giden araçlar oluyor genelde. Bugüne kadar kendim için 2 araç alıp bi araç sattım. Sattığım ucuza gitti, aldıklarım da piyasaya göre fazlasıyla ucuza geldi.

ben bayadır bakmıyordum. hangi kalem arabalar bunlar ? onlara bakalım.

Nightfish
15-06-2018, 13:37
ben bayadır bakmıyordum. hangi kalem arabalar bunlar ? onlara bakalım.

En basitinden Clio 4 2017 touch - dizel otomatik çıkıyor her hafta. Maks. 30k kmde. Boyasız, km düşük olanlar 68k ya bitiyor. Galeriler 75 civarı veriyor.
Geçtiğimiz hafta şaka gibi paraya Megane 4'ler gitti. 72k TL'ye 2016 Kia Cerato, sunroof dahil en dolusu değişen boyasız 19k kmdeki araba gitti.

İbrahim33
15-06-2018, 13:43
allah allah , iyi bi bakayım ben bu hafta. %18 fatura avantajıda var hem.

R.I.P
20-11-2018, 21:22
Konuyu hortlatıyorum ama Cuma günü ihalesi bitmiş bir araç (108 e açıldı 108,4 e bitti), sahibindende ise 1 Kasım’dan beri ilanda ve aradım hala satılık diyor. Hatta araç hakkında ilan sahibinin dedikleri birebir doğru ve bir markanın ikinci el departmanı kaportacı değil
Nasıl olabilir?

asscutter
20-11-2018, 21:31
Konuyu hortlatıyorum ama Cuma günü ihalesi bitmiş bir araç (108 e açıldı 108,4 e bitti), sahibindende ise 1 Kasım’dan beri ilanda ve aradım hala satılık diyor. Hatta araç hakkında ilan sahibinin dedikleri birebir doğru ve bir markanın ikinci el departmanı kaportacı değil
Nasıl olabilir?
o firma ikincniyeniye aracı konsinye olarak ihaleye cıkarttırmıstır ve gittiği rakam kendilerini tatmin etmediğinden ihaleden geri cekilmistir.