PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20-30 bin TL aralığında SUV tavsiyesi

emrekuzdere
06-11-2016, 13:45
Off-Road gibi çamurlu zor şartlarda kullanılmayacak, sadece köye, tarlaya giderken rahatlık sağlayacak mümkünse 4x4 SUV olarak hangisi tercih edilmeli?

Olmazsa olmazlar;
-Dört kapı olmalı
-Klima ve abs olmalı

Olmasa da olurlar;
-Çok bir güç performans beklentimiz yok, yakıt olarak ekonomik olmasa da olur.
-Sunroof vs gibi donanım beklentimiz yok

Freelander, CRV, Nissan Terrano gibi seçenekler hoşumuza gitti ama bu sınıfta daha önce hiç araç kullanmadık. Gözümüzden kaçan modeller olabilir. Çok uzağız bu araçlara. Hangileri sorunsuzdur? Hangisinin parçası kolay ve uygun bulunur?

Deneyimli arkadaşlardan tecrübelerini ve tavsiyelerini bekliyorum.

ahmetbaha-drs
06-11-2016, 14:38
Toyota RAV4,Suzuki Grand Vitara tavsiye ederim.

burakk.
06-11-2016, 16:11
Grand vitara için +1

AhmetKaratay
06-11-2016, 16:33
Konusu açılmışken bende grand cheeroke 5.2 leri merak ediyorum sorunu sıkıntısı var mı temizleri ne kadar?

TayfunS
06-11-2016, 17:05
Rav4üm vardı 6-7 ay kullandım

Sunrooflu otomatik ve 4 kapıydı

2.0 motordu, carinalarla aynı motor var.

Benzine alıp spor modunda bayağı vahşi gidiyodu :)
Lpg de uzun yolda 9-10 lt şehir içinde 17-18lt yakıtı vardı. Sürekli 4 çekerdi, L konumuna alınca ön ve arkaya eşit dağıtıyomuş gücü. 98modeldi bu arada. Sattığıma en çok üzüldüğüm arabaydı.

emrekuzdere
06-11-2016, 20:13
Herkese cevaplarından dolayı teşekkür ederim. Bu araçlar üzerinde de yoğunlaşacağım :)

AliGizda
07-11-2016, 10:29
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-renault-ilk-elden-alinmis-hatasiz-cok-temiz-kupon-arac-355882880/detay)

Kıskanma Favorilerini Paylaş konusunda paylaşmışlar aracı, gördüm hoşuma gitti. Düşünülebilir.

kiraccemal
07-11-2016, 10:43
Toyota Rav4 candır.

emrekuzdere
07-11-2016, 12:23
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-renault-ilk-elden-alinmis-hatasiz-cok-temiz-kupon-arac-355882880/detay)

Kıskanma Favorilerini Paylaş konusunda paylaşmışlar aracı, gördüm hoşuma gitti. Düşünülebilir.

Gerçekten ideal araçmış ama bunun parçasını nereden bulacağız :) :)

cagalazade
07-11-2016, 12:38
Konusu açılmışken bende grand cheeroke 5.2 leri merak ediyorum sorunu sıkıntısı var mı temizleri ne kadar?

sorunu vergisi sıkıntısı yanlış ellere düşmüş olması, onun dışında fiyat/performans olarak bakıldığında liste başı gelir o kategoride... 3 tane aldım bindim sattım, arka koltuk sağ altta orjinal krikosu, sol altta infiniti amfisi duruyorsa +1 le başlanır arabaya bakmaya...

sensör delisidir, elektrik aksamı önemlidir, sunroof tahliye kanalları tıkalı olursa -ki genelde tıkalı olur- tavandan su alıp kumaşta sarkma yapar, bagaj fileleri, stepne deri kılıfı, bagaj perdesi duruyorsa arabaya bakmaya değerdir...

ve bence, bir zj (5,2 veya 5,9) kesinlikle binicisinden alınır, sadece galeriyi kastetmiyorum, binmeyi bilen adamdan alınır demek istiyorum... :)

AliGizda
07-11-2016, 12:44

Renault' un parçaları genel olarak sıkıntısız bulunuyor ama bunda nasıldır bilemiyorum. Vallahi ben bile almayı düşünüyorum :)

DenizKaan
07-11-2016, 12:45
forester'lara bakabilirsiniz.
güç konfor performans donanım olarakda iyiler.
koltuk ısıtma, moonroof, klima, deri döşeme.

ahmetbaha-drs
07-11-2016, 12:51

Renault' un parçaları genel olarak sıkıntısız bulunuyor ama bunda nasıldır bilemiyorum. Vallahi ben bile almayı düşünüyorum :)

Kaportada arka bagaj-cam dısında bel altı farklı gördügünüz gibi normal Scenic'ten oralardan hasar almadıgı sürece bence sorun yaşanmaz geri kalan her şey temin edilir Renault servislerinde. Yalnız 4x4 aktarma sisteminde arıza çıkarsa belki bu zorlar, motor şanzıman vs zaten Megane. Oldukça dikkat çekici güzel bir otomobil bence RX4.

kesici
07-11-2016, 13:00
İnfiniti QX'ler çok güzeldir, 3-5 bişey daha koyarsanız bulursunuz.

Talih.b16
07-11-2016, 15:05
1999-2000 model crv de bakabilirsin.
vergisi otomobil, motor b20 150 hp overdrive lı.
parçası ucuzmu pahalımı bilmiyorum çünkü hiç değişim olmadı, sadece yağ filtreler değişti o kadar.
yolda gidişi falan güzel, vitarada güzel ama honda bi tık kaliteli.
rav4 de güzel ikiside nerdeyse aynı, toyota seven rav honda seven crv alır bence pek farklı araçlar değil