PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kime gidelim beyler?

Yarbay
08-11-2016, 13:03
Arkadaşlar normalde Chiptuning işleminden oldukça ürken biriyim ama altımdaki clio4 edc araç biraz daha hızlı olsun istiyor muhtemelen soft yazılım atıyor olacam.

bu durumda Adana'da bayii'de bu işlemin yapılacağı, sağlam olması en temel kural, renault grubu araç ve hazır program değilde özel soft bir yazılım atılacağı düşünülerek aşağıdaki firmalardan hangisini tavsiye ederdiniz?

1) Paşaoğlu
2) Dr.Ecu
3) Ecu Fast
4) Megachips
5) MG Remaps

firmalardan biliyorumki çoğu burda kenarda köşede egsozcuda vs işlemi yapılıyor çoğunun Dynosu dahi yok o sebeble iyiden iyiye yaptırmak ile yaptırmamak arasında kaldım. bu firmalarla ilgili özelliklede adanada Mersinde antepte tecrübesi olan var ise paylaşırsa sevinirim

AliDogukan
08-11-2016, 13:09
Ben çevremi dizelde Paşaoğlu benzinlide Dr.Ecu - RSA'ya yönlendiriyorum (hangisi yakınsa).Tamamen duygusal.

Adana'da Paşaoğlu tercihim olurdu.10a yakın 1.6 TDI bir kaç tane 1.6 TDCi benim yönlendirmem üzerine yaptıran arkadaş tanıdık var hepsi memnun.

Yarbay
08-11-2016, 13:14
Ben çevremi dizelde Paşaoğlu benzinlide Dr.Ecu - RSA'ya yönlendiriyorum (hangisi yakınsa).Tamamen duygusal.

Adana'da Paşaoğlu tercihim olurdu.10a yakın 1.6 TDI bir kaç tane 1.6 TDCi benim yönlendirmem üzerine yaptıran arkadaş tanıdık var hepsi memnun.

açıkcası bende haklarında olumsuz birşey okumadım okdr pimpirikli araştırmama rağmen ama aman aman vag grubu dışındada tecrübeleri yok gibi o sebeble ürküyorum araç renault 1.5 dci 1.6 tdi ile tek ortak yanı dizel olması :)

douu
08-11-2016, 13:17
abi gel buyur dükkana halledelim :)

SGTI
08-11-2016, 13:22
Ecufast kesinlikle gunluk kullandigimiz her arabada memnun kaldik belki o arabada 3 bg az alir ama sorunsuz kullanilir

AliDogukan
08-11-2016, 13:28
açıkcası bende haklarında olumsuz birşey okumadım okdr pimpirikli araştırmama rağmen ama aman aman vag grubu dışındada tecrübeleri yok gibi o sebeble ürküyorum araç renault 1.5 dci 1.6 tdi ile tek ortak yanı dizel olması :)

1.5 dci çok kompleks bir ünite değil ki abi std. 1.5 turbo dizel üstesinden rahatlıkla geleceklerini düşünüyorum ben :) Benim tercihim Paşaoğlu olurdu abi ha bu da başka yerde yaptırırsan sorun yaşarsın anlamına gelmiyor nasıl içine sinecekse orada yaptır :)

Işık
08-11-2016, 13:28
Dizelde Paşaoğlunu tercih ediyorum, 2 320 dizelimde de Paşaoğlu yazılım var çok memnunum.

Birkan61
08-11-2016, 13:32
En az beygiri kim vaad ediyorsa onda yaptırın :)

Ranthor
08-11-2016, 13:58
neden ürküyorsunuz ki?
chipsiz aracım olmadı, Dr.Ecu ve paşaoğlu ile çalıştım, ikisinde de memnun kaldım.

Yarbay
08-11-2016, 14:08
neden ürküyorsunuz ki?
chipsiz aracım olmadı, Dr.Ecu ve paşaoğlu ile çalıştım, ikisinde de memnun kaldım.

araç şirket aracı, edc şanzıman ztn pek sağlam halt değil birde bilmeyen ellerde abanır 280nm,125hp basılırsa yada devirbantlarında peakler vs olursa şanzımanda arıza yapar diye korkuyorum, renaultdan başka yer görmemiş hiç yazılım atılmamış stock araçlarda bile servis edc için 6-7bin tl masraf çıkarıyor.

yada zaman zaman tuning ile sıkıntı yaşayanlar oluyor bende olursa serviste anlarsa sorun olur çünkü ztn aracın servise gittiği yer bir yandan kiralananda yer.

EREN34
08-11-2016, 14:10
En az beygiri kim vaad ediyorsa onda yaptırın :)

2.0 hdi a yaptırdın mı hiç? Kimi tavsiye edersin?

Seven7
08-11-2016, 14:19
Konu sahibinin izni olursa ben de 2.2 dizel Accord için yazılım istiyorum fakat çok kararsız kaldım. İstanbul'daki hemen hemen her yazılım firması için hem iyi hem kötü yorumlar aldım kafam allak bullak. Fiyat konusunda üzmeyecek, yaptığının arkasında duracak mümkünse dyno verisi verecek firma önerisi olan var mıdır?

Semii
08-11-2016, 14:20
Merhaba

Adana bayimiz mustafa kemal tekin ile görüşebilirsiniz.kafanıza takılan herhangi bir soru vs varsa yardımcı olacaktır.
0542 228 85 96 - Mustafa Kemal Tekin

Birkan61
08-11-2016, 14:24
2.0 hdi a yaptırdın mı hiç? Kimi tavsiye edersin?

şuan yazılımlı kullanıyorum, sultanbeylide arkadaşım var recep isminde ' rk chip tuning ' diye geçer ona yaptırdım ben

400.000 küsür km'deki 407 2.0 hdi'a da yazılım yapmışlığı var

ben memnunum şuan bir sorunum yok ama daha çok olmadı yaptıralı

dilersen özelden numarasını vereyim abi

ottoman32
08-11-2016, 19:14
1.6 Tdı superb için düşünüyorum bende Çorlu daki dr. ecu aklımda şuan ama İstanbul'da yaptırmak daha iyi olacak gibi bu arada Edirne deyim ondan :)

Yigit-Y
08-11-2016, 19:16
Dr a gidin birşey olursa dr buraların mal sahibidir

Konu açarsınız çözerler

Çok basit bir soru :)

Batum
08-11-2016, 19:28
Dr ecu ����

Yarbay
08-11-2016, 20:11
Abi Dr.Ecu diyoruzda Adanada varmi yorum yapacak biri? Firmanin siteye sponsor yada yakin olmasi elbet guzel bir durum ama yetkili bayiisinde dyno varmi? Dedigim gibi ben soft yazilkm istiyorum ama genelde tek tip yazilimlar var ve genelde kim ne isterse istesin he oyle yaptik deyip o eldeki yazilimi atip duruyorlar bu arkadas elindeki hazir istanbuldan yada yurtdisindan gelen yazilim ile oynayip bazi degerleri kisabilecekmi? Kisarken ne ne oldu diye olcebilecek dynosu varmi, onu gectim dukkani bile varmi?

batucan
08-11-2016, 20:13
Megachips adana mansur abiyle görüşün...

MeRtCaN
08-11-2016, 20:18
Abi Dr.Ecu diyoruzda Adanada varmi yorum yapacak biri? Firmanin siteye sponsor yada yakin olmasi elbet guzel bir durum ama yetkili bayiisinde dyno varmi? Dedigim gibi ben soft yazilkm istiyorum ama genelde tek tip yazilimlar var ve genelde kim ne isterse istesin he oyle yaptik deyip o eldeki yazilimi atip duruyorlar bu arkadas elindeki hazir istanbuldan yada yurtdisindan gelen yazilim ile oynayip bazi degerleri kisabilecekmi? Kisarken ne ne oldu diye olcebilecek dynosu varmi, onu gectim dukkani bile varmi?

Siz Tercih Edilebilecek Bir yazılım Firması aramak Yerine

Dr ecu adana Bayisini Boklamak amacı ile Konu açmış gibisiniz..

Daha Dr ecu Adana Bayisinin Dukkanı bile varmı dıyorsunuz.
Ne yazkkı Var bence iyi takip edin
Mustafa kemal Kendi yerine taşındı.

Dyno demissiniz Tr de kac tane Yuk tipi dyno var ?

Ank 1
İst de benim bildigim 3
İzmirde 1

Maliyeti cok fazla oldugu ıcın yuk tıpı dyno lara herkes yatırım yapmaz
Chip Tuning yapıldıgında Yol testi yapılır
İstenilen basınc degerlerı yakıt degerlerı tutuyor ise zaten islem basarılı sonuclanmıstır
Bayi deki cihazlar slevee cihazdır
Programı sadece Merkezdeki Programı tune eden kısı acabılır
Yanı sızın dosyanızı okuyan bayi kafasına gore degısıklık yapamaz.

Dr ecu nun yazılımı Yurt dısından gelmez Istanbulda Ozgun hazırlar. sadece yazılıma Ozgun mudahale eder.

batucan
08-11-2016, 20:19
Düzenleyemedim mesajı dynosu ve dükkanı var... megachips adana mansur bey 0536 608 72 85

salih_560
08-11-2016, 20:24
şuan yazılımlı kullanıyorum, sultanbeylide arkadaşım var recep isminde ' rk chip tuning ' diye geçer ona yaptırdım ben

400.000 küsür km'deki 407 2.0 hdi'a da yazılım yapmışlığı var

ben memnunum şuan bir sorunum yok ama daha çok olmadı yaptıralı

dilersen özelden numarasını vereyim abi

Merhaba birkan 406 hdü mi kullanıyorsun ve memun musun yazılımla araç ne halde peki yakıt olarak yürüyen olarak biraz bilgi verebilir misin ??

Birkan61
08-11-2016, 20:35
Merhaba birkan 406 hdü mi kullanıyorsun ve memun musun yazılımla araç ne halde peki yakıt olarak yürüyen olarak biraz bilgi verebilir misin ??

Merhaba, evet 2004 HDI 406 kullanıyorum

Konuyu kirletmemek namına özelden yazacağım

kangomania
08-11-2016, 20:40
EcuFast Adana da yaptırdım 1.5 65 hp için. Dyno veya değerleri kısıp açma gibi işlemler yoktu. Gelen yazılım yüklendi sadece. İlave 20 hp den memnunum.

Yarbay
08-11-2016, 20:59
Siz Tercih Edilebilecek Bir yazılım Firması aramak Yerine

Dr ecu adana Bayisini Boklamak amacı ile Konu açmış gibisiniz..

Daha Dr ecu Adana Bayisinin Dukkanı bile varmı dıyorsunuz.
Ne yazkkı Var bence iyi takip edin
Mustafa kemal Kendi yerine taşındı.

Dyno demissiniz Tr de kac tane Yuk tipi dyno var ?

Ank 1
İst de benim bildigim 3
İzmirde 1

Maliyeti cok fazla oldugu ıcın yuk tıpı dyno lara herkes yatırım yapmaz
Chip Tuning yapıldıgında Yol testi yapılır
İstenilen basınc degerlerı yakıt degerlerı tutuyor ise zaten islem basarılı sonuclanmıstır
Bayi deki cihazlar slevee cihazdır
Programı sadece Merkezdeki Programı tune eden kısı acabılır
Yanı sızın dosyanızı okuyan bayi kafasına gore degısıklık yapamaz.

Dr ecu nun yazılımı Yurt dısından gelmez Istanbulda Ozgun hazırlar. sadece yazılıma Ozgun mudahale eder.

Hocam yanlis anlama senin ne sekilde anladigin algiladigin umrumda degil. Acikcasi adam gibi okusaydinda Dr. Ecu hakkinda dukkani varmi diye sorarken hakketden bilmediigm icin sordum hic bir sitesinde vs bulamadim kapis? Hayir onu gectim yazin okdr alingan ve sacmaki yok boklamaya cikmisim gorende yazimda 5 defa soz ettim hepside olumsuz sanar adam hakkinda en ufak bir olumsuz kelime etmedim. Ayrica sandiginin aksine adanada dyno vardi kardesim mansur dukkani tasiyana kdr megachips fourtuningde yillardir vardi. Neyse senin gibiyse muhatap olunacaklar kalsin Dr u hemsiresi

gfb01
08-11-2016, 21:06

Dyno sadece mansur abide var mustafa dükkanı var şuan tadilatta eksozcu şuayipe varmadan sağda tabelayı görürsünüz zaten dyno bakımdaydı bitmişse öncesi ve sonrası şeklinde yazılım yapar

AliDogukan
08-11-2016, 21:08
Kimse yanlış anlamasın da Adana'da dyno yok yani Mustang,DD,Maha'dan gerisini ölçüt saymam şahsım adına.

İbrahim33
08-11-2016, 21:14
O değilde bende ecufast'ten yazılım attırma arefesindeyim , tavsiye edilir mi ?

Yigit-Y
08-11-2016, 22:09
Adama megachip gidin beyler

Evdeki teneke çay kutuları ile gidin

Oil catch tank hediye ederler getirene

:)

Işık
09-11-2016, 09:04
Hocam yanlis anlama senin ne sekilde anladigin algiladigin umrumda degil. Acikcasi adam gibi okusaydinda Dr. Ecu hakkinda dukkani varmi diye sorarken hakketden bilmediigm icin sordum hic bir sitesinde vs bulamadim kapis? Hayir onu gectim yazin okdr alingan ve sacmaki yok boklamaya cikmisim gorende yazimda 5 defa soz ettim hepside olumsuz sanar adam hakkinda en ufak bir olumsuz kelime etmedim. Ayrica sandiginin aksine adanada dyno vardi kardesim mansur dukkani tasiyana kdr megachips fourtuningde yillardir vardi. Neyse senin gibiyse muhatap olunacaklar kalsin Dr u hemsiresi

Konuya müdahil olmak için değil de dyno konusu için yazayım dedim. Arkadaş "Yük tipi" dyno sayılı demiş, yoksa normal dynolar artık expertiz yapan kıçıkırık dükkanlarda da var. Yanlış hatırlamıyorsam otomatik vitesleri normal dynolar sağlıklı ölçemiyor.

Mehmetmert
09-11-2016, 09:15
Kimse yanlış anlamasın da Adana'da dyno yok yani Mustang,DD,Maha'dan gerisini ölçüt saymam şahsım adına.

Dynoya takilmanin manasi yok mustang ve maha olmadigi surece katiliyorum,benim stock arabam 112 hp 290nm mi ne cikmisti,grafiklerinde kalp grafiginden farki yok.Beygir neysede orjinalden 40nm fazla olamaz :) Birde yazik gunah araba can cekisiyor onundede kucucuk bir fan.Zaten calisan dyno varmi bilmiyorum su anda Adanada neyse ben olsam clio4 edc aracim varda yazilim yaptirmazdim zaten sanzuman narin,kisik olursada attigiiniz tas urkutttugunuz kusa degmeyecek :) Otobanda gazi kokleyip rahat gazlamak varken ki clio4 te bence gerek yok :)

LnchCntrl
09-11-2016, 09:24
allah aşkına arkadaşlar bu kadar kralcı olacam diye kendinizi yırtmayın.

hepsi kendi için güzel firmalar hataları var mıdır ? vardır. denk geldim yanlış haritalarına o listede ki hepsinin yanlış işini gördük. ama sorun yok insanız

yeter ki bu kraldır gerisi çöptür kafasını bırakın artık

DOHC
09-11-2016, 09:33
Dyno olsun, before-after ölçümler yapılsın bence yeterli......
Yazılım yapınca aracın yeni yazılımla tam anlamıyla çalışabilmesi için bir süre-km var mı?

MKT
09-11-2016, 09:35
DR.ECU Chip Tuning ADANA | Facebook (https://www.facebook.com/DRECU-Chip-Tuning-ADANA-767033736700996/)
Yeni Yerimizde Yeni yüzümüz ile hizmetinizdeyiz.Kafanızdaki Tüm sorular ve bilgi eksiklikleri için 0542 228 85 96 numaradan bana ulaşabilir.ve ya en kısa zamanda iş yerimizie gelip bir çayımızı içip bilgi edinebilirsiniz.

EREN34
09-11-2016, 09:39
Dyno olsun, before-after ölçümler yapılsın bence yeterli......
Yazılım yapınca aracın yeni yazılımla tam anlamıyla çalışabilmesi için bir süre-km var mı?

Yok. Dükkandan çıktığın gibi gazlanabilir. Ben prensip olarak kademeli kademeli gazlarım. Bir şey kopacak - kırılacak ise insan gibi olsun :)

Yigit-Y
09-11-2016, 09:43
DR.ECU Chip Tuning ADANA | Facebook (https://www.facebook.com/DRECU-Chip-Tuning-ADANA-767033736700996/)
Yeni Yerimizde Yeni yüzümüz ile hizmetinizdeyiz.Kafanızdaki Tüm sorular ve bilgi eksiklikleri için 0542 228 85 96 numaradan bana ulaşabilir.ve ya en kısa zamanda iş yerimizie gelip bir çayımızı içip bilgi edinebilirsiniz.

Bak yarbay adamlar birşey olursa bizi taşlayın demiş

Bence bir çay içmeye gidin

Dr diğerlerine benzemez sıhhi tesisatçıya bayilik vermiyor

Piyasada Kralsa dr kralcıyım ben

İşini adam gibi yapan herkes kral :)

Oz`
09-11-2016, 09:44

Mustang dynom var istersen bi baq Mustang Dynamometer Home: Chassis Dynamometer and Engine Dyno Experts; Dyno and Dynamometer Manufacturer | High Performance Dynamometer Systems Manufacturer (http://mustangdyne.com/) ayrıca siteye sponsor değilim sitenin sahibiyim :) azcokta bu işlerden anlarım ama siz sanırım biraz kulaktan duyma davranmayı seçmissiniz yazılımı açıp kısmak nedemek ? sence neler senin araba zarar veriyor neler vermiyot mazotmu zarar verir yoksa basıncmı ? en basit soru bu siz yurt dışından gelen yazılımdan bahsediyorsunuz :)

mertcan güzel bir şekilde cevaplamış bende sölim

sağdaki soldaki dynolarla karıştırmanızı istemem sardığı zaman yüksek cıkar calibre edilmez 5000 rpm dönersin 3000 rpm döndü diyen dynolardan değil dynomuz , bizim heleki türk mali hiç değil yük tipi dyno azdır Tr de adanadada yük tipi dyno yok

ayrıyetten yazılımları kendim yaparım açıp kısmak benim elimde yurt dışındnanda yazılım almam

ikiyerdende bakabilirsin lütfen bilmediğin konularda daha yumsak yazarsan sewininirim.
Dr.Ecu ChipTuning Remapping | Facebook (https://www.facebook.com/drecuchiptuning/)
Dr.Ecu Chiptuning Ecu Tuning (@dr.ecu) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/dr.ecu/)

Merkezimizdeki dynonnunda resimleri budur :)

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/1506362_1299863880040862_1169392833843402864_o.jpg
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13235325_1352622071431709_2190640241620267250_o.jp g

Batum
09-11-2016, 10:57
Dr ecu

telefondaki emoji burada çıkmamış Dr Ecu :icon_tup: bitanedir.

Yarbay @'oz 'a pm at ilgilenir.

ErayCerit
09-11-2016, 11:11
Dr.Ecu Mustafa Kemal Tekin iyidir abi. yazılım yaptırmasan bile bi uğra dükkanına aklına takılanları sor

Semii
09-11-2016, 13:48
1. Sayfada adamın telini vs yzdım.görmek istemediniz sanırım ?

salih_560
09-11-2016, 16:39
Mustang dynom var istersen bi baq Mustang Dynamometer Home: Chassis Dynamometer and Engine Dyno Experts; Dyno and Dynamometer Manufacturer | High Performance Dynamometer Systems Manufacturer (http://mustangdyne.com/) ayrıca siteye sponsor değilim sitenin sahibiyim :) azcokta bu işlerden anlarım ama siz sanırım biraz kulaktan duyma davranmayı seçmissiniz yazılımı açıp kısmak nedemek ? sence neler senin araba zarar veriyor neler vermiyot mazotmu zarar verir yoksa basıncmı ? en basit soru bu siz yurt dışından gelen yazılımdan bahsediyorsunuz :)

mertcan güzel bir şekilde cevaplamış bende sölim

sağdaki soldaki dynolarla karıştırmanızı istemem sardığı zaman yüksek cıkar calibre edilmez 5000 rpm dönersin 3000 rpm döndü diyen dynolardan değil dynomuz , bizim heleki türk mali hiç değil yük tipi dyno azdır Tr de adanadada yük tipi dyno yok

ayrıyetten yazılımları kendim yaparım açıp kısmak benim elimde yurt dışındnanda yazılım almam

ikiyerdende bakabilirsin lütfen bilmediğin konularda daha yumsak yazarsan sewininirim.
Dr.Ecu ChipTuning Remapping | Facebook (https://www.facebook.com/drecuchiptuning/)
Dr.Ecu Chiptuning Ecu Tuning (@dr.ecu) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/dr.ecu/)

Merkezimizdeki dynonnunda resimleri budur :)

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/1506362_1299863880040862_1169392833843402864_o.jpg
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13235325_1352622071431709_2190640241620267250_o.jp g

Yazılım ilgili merak ettiğim bir konu var standart yazılım yaptınız diyelim bunu her şehirde aynı verimi sağlar mı ? Yoksa her şehire göre farklı yazılım mı yapıyorsunuz ???

KaanBRS
09-11-2016, 17:05
Bence şirkete söyle biraz daha güç artışı yerine altında ki aracı satıp sana daha hızlı bir şirket arabası versinler. Her zaman verdiğin 207 1.4-1.6 hdi örneğinde ki gibi.

Yarbay
09-11-2016, 17:16
Bence şirkete söyle biraz daha güç artışı yerine altında ki aracı satıp sana daha hızlı bir şirket arabası versinler. Her zaman verdiğin 207 1.4-1.6 hdi örneğinde ki gibi.

He cok mantikli kardesim

Yarbay
09-11-2016, 17:19
1. Sayfada adamın telini vs yzdım.görmek istemediniz sanırım ?

Ilginiz icin tesekkur ederim haftasonu hepsini birden bizzat ziyaret edip oyle karar verecem kardesim cok zor bir yerde degil mustafanin yeri merak etmeyin adana kucuk dr.ecu mgremaps sabo, megachips mansur, pasaoglu en uzagi bir yandan diger yana yirtinsan 10dk surmez hatta 2sinin arasi birkac yuz mt :)

KaanBRS
09-11-2016, 17:27
He cok mantikli kardesim

Aklın yolu bir.

McKrop
09-11-2016, 17:48
Paşaoğlu. Paşalar gibi :)

RSX
09-11-2016, 18:16
Bence gerek yok, belli ki arac konusunda titiz birisiniz en ufak bi sıkıntıda veya sorunda akliniza yazilim veya tuner hata mi yapti diye kuskulanacaginiza bosverin akliniz temiz kalsin soft bi yazilim oyle ahim sahim bi fark yaratmayacaktir zaten

sekizsilindir
09-11-2016, 18:51
Yazılım ilgili merak ettiğim bir konu var standart yazılım yaptınız diyelim bunu her şehirde aynı verimi sağlar mı ? Yoksa her şehire göre farklı yazılım mı yapıyorsunuz ???

Rakım etkiler tabide bir Uludağ çıkıyorsan veya sakaltutan dan geçiyorsan hissedersin, her vilayete ayrı yazılımda olmaz heralde

Mr.K
09-11-2016, 21:07
Araclarda baromatik basinc sensoru var zaten neredeyse %90 inda atmosfer basincina gore kendini ayarliyo. O yuzden sorun yok :)

EREN34
09-11-2016, 22:01
Ben her zaman 3-5 hp eksik olsun ama yaptığı işin arkasında olsun demişimdir. Eski Megane F7R'ımı (sonra William'sta can buldu) Can diye bir arkadaşıma yazdırmıştım. Allah kendisinden razı olsun.

Ulaşılabilirlik, müşteriye yaklaşım, sorumluluk duygusu önemli noktalar.

yesil
09-11-2016, 22:20
araç şirket aracı, edc şanzıman ztn pek sağlam halt değil birde bilmeyen ellerde abanır 280nm,125hp basılırsa yada devirbantlarında peakler vs olursa şanzımanda arıza yapar diye korkuyorum, renaultdan başka yer görmemiş hiç yazılım atılmamış stock araçlarda bile servis edc için 6-7bin tl masraf çıkarıyor.

yada zaman zaman tuning ile sıkıntı yaşayanlar oluyor bende olursa serviste anlarsa sorun olur çünkü ztn aracın servise gittiği yer bir yandan kiralananda yer.

renault servisi ücretsiz değişim yapmıyor mu edc arızalarında. benim dsg'li aracım dur kalk trafikte uzun süre kullanılınca hafif bir titreme yapıyordu. sadece titremeyi tespit edebilmek için 3 gün uğraştılar. işçilik ücretinin yarısını yansıttılar sadece. kavramayı değiştirdiler.

bir önceki aracım megane da boya pul pul kabarıp dökülüyordu. servistekiler kuş pisliği deyip başlarından savdılar. 1.5 yıl sonra mahkeme kararıyla araç parasını faiziyle birlikte ve üstüne 15 bin lira avukat parasıyla ödemek zorunda kaldılar. renault sattığı malın arkasında duran bir firma değil.

DOHC
10-11-2016, 07:38

Bu kadar korkuyor, pimpirikli iseniz bu işe hiç girmeyin.
Risk her zaman, herşeyde vardır.

01ayk01
10-11-2016, 07:53
Ecufast Alper ozucer , audi a6 , s350 , evoque , passat cc , 420d , 525xd , x525xd ve ayrica 50 tane tirimiza yazilim en tik yok masallah

oss
10-11-2016, 08:46
2cr garage ve rsa

Diyadin
10-11-2016, 09:39
Başka bir konuda yazılımla alakalı detaylı bilgi sahibi olduğunuzu düşündüğüm bir yazı paylaşmıştınız. Yazıyı bulamadım dizel ver mazotu dumanı atsın gitsin tarzı bişeydi.

Ayrıca aynı konuda Dr. Ecu firması sahibi tarafından davet edilmiştiniz. Bilgi verilmesi açısından.

Bütün geçen konuları ve bilgi birikiminizi hiçe sayarak böyle bir konu açmanıza şaşırdım açıkçası.

Yanlış anlamayın sizi sorgulamıyorum. Kanada yaşantınız ve otomobil bilginizden postlarınızda devamlı bahsediyorsunuz.

Sorunuza gelecek olursak şirket aracına böyle bir müdahele yapmak sizi zor durumda bırakabilir zaten şanzıman narinliğinden bahsetmişsiniz.

Diyadin
10-11-2016, 09:50
Bahsettiğim yazışma için link ;

http://www.techturkey.com/forum/dizel/131690-dr-ecu-1-6-tdi-yncelemesi-4.html

MeRtCaN
10-11-2016, 10:15

Hocam Sen yanlış Anlamada sen yazılım Fln yaptıramazsın

Yaptırırsan Bile kesin senin arabanın beyini yanar veya kesin motorun turbon kırılır
senın gıbı musterılerı yazılımcılar pek sevmez
sımdıden geçmiş olsun.

Adana da kı dyno yuk tıpı bır dyno degıldır
cıkan gucler kesınlıkle kendını kandırmalı guclerdır.
zaten Ozgun de cok ıyı sekılde Anlatmıs.

mikelazi
10-11-2016, 11:55
Bahsettiğim yazışma için link ;

http://www.techturkey.com/forum/dizel/131690-dr-ecu-1-6-tdi-yncelemesi-4.html

konuyu çok iyi hatırlıyorum.

abimiz için en iyisi box bence

MDeniz
10-11-2016, 12:49
Usta boşver ne yaptıracaksın sen makul bir insansın. Sound And low takıl gerisi hikaye kime saplayacaksın aklını takmaktan başka birşey yaşamayacaksın sen ses sisteminde iyisin orayı geliştir eşşekten at olmaz boşver ben haftalarca araştırdım herkes bir marka söyler ve her markada illaki sorunlar olmuştur o yüzden ya düşünmeden yaptır ya da boşver hiç düşünme.

Yarbay
10-11-2016, 13:27
Başka bir konuda yazılımla alakalı detaylı bilgi sahibi olduğunuzu düşündüğüm bir yazı paylaşmıştınız. Yazıyı bulamadım dizel ver mazotu dumanı atsın gitsin tarzı bişeydi.

Ayrıca aynı konuda Dr. Ecu firması sahibi tarafından davet edilmiştiniz. Bilgi verilmesi açısından.

Bütün geçen konuları ve bilgi birikiminizi hiçe sayarak böyle bir konu açmanıza şaşırdım açıkçası.

Yanlış anlamayın sizi sorgulamıyorum. Kanada yaşantınız ve otomobil bilginizden postlarınızda devamlı bahsediyorsunuz.

Sorunuza gelecek olursak şirket aracına böyle bir müdahele yapmak sizi zor durumda bırakabilir zaten şanzıman narinliğinden bahsetmişsiniz.

hocam bende zaten yazılım bilmiyorum vs demedimki , burada sizlere hangi firmayı tavsiye edersiniz dedim hemde gayet açık bir dil ile bunuda Adana'ya has filtrelenmesinide rica ettim.

bunun neresi kafa karıştırıcı anlamak güç?

her yazılım yapıyorum diyen firma emin olun yazılımcı değil, her kral ilan edilmiş firmanında X veya Y bayiiside merkez ile aynı performansı samimiyeti göstermiyor bunu defalarca bu sitede gördük ki sebebidir sorgulamamın.

açıkcası dükkanı olan, bildiklerine saygı duyan, özel arzu ve isteklerine saygı duyan ve gerek diksiyonuyla gerek oturması kalkmasıyla rengini belli eden seni zorla yönlendirmeyen, ben bilirim edasıyla seni ezip yaptığı işi roket bilimi gibi anlatmayan vede en önemlisi öyle yada böyle neredeyse 1 tane olumsuz yorumunu göremediğim birini buldum beyler.

konuya çok devam etmeye gerek yok firma ile bu sabah anlaştık.

Yarbay
10-11-2016, 13:35
bu arada yazdığımında yanlış anlaşılmasını istemiyroum burada şu bu firma böyle yaptı bana demiyor sadece bu firma yukarıda saydığım olumsuzlukları yapmadı vede saydığım olumlu niteliklere sahipti diyorum.aman yani :)

Işık
10-11-2016, 14:28
Dynotune mü yapılacak araç?

MDeniz
10-11-2016, 14:51
Ağa sıkma canını burada bi taraf olan çok o yüzden selam versen küfür sanıp dalarlar ve cips kola muhabbeti başlat o yüzden konun dışında cevap verene takılma seni bilen biliyor

KOSEREN
10-11-2016, 14:57
Silindir kapak saplamasına tork vurmayan,bizdeki bilek diyen usta! lar oldukça haklı olarak kılı kırk yaran müşteriler olacaktır
Not:kimseye destek ya da karşı olarak yazmadım,kendi düşüncemi belirtiyorum