PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'de 90 model arabaların Tr'de tek olması efsane sayılıp 18-30 binden satılması

atilla_88
10-11-2016, 00:00
Evet nedeni belirsiz bir şekilde güzel ülkemde 90 model arabalarımız herdaim Türkiye'de tektir, her ilanda dile getirilmesede efsanedir, bu yüzden güzel ülkemin güzel insanı 20 senelik "dile kolay" arabayı 18 bin küsür TL den başlatıp, bazen biraz kasarak 30 bine kadar çıkartır, hadi ortayı bulalım 25 olsun, ne demek bu ? asgari ücret ile 25 ay seneye çevirelim 2 sene oda azıcık temiz diye, yani 20 senelik araba için 2 koca sene çalışmak gerekiyor.

sizce sebebi nedir?

alt ilanda kervana mazda sahibi abimizde katılmış, yanında olsam arabayı ekspertize sokup didik disik aratırım minicik bir kusur bulursam arabasını ya 5 bine satmasını yada 18 binden alıp fakat serçe parmağını kesmek zorunda kalacağımı söylerdim :)

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-hastalarina-duyurulur-turkiyede-tek-361855385/detay)

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-tertemiz-toyota-corolla-1996-model-108.000-cicek-gibi-tertemiz-362545932/detay)

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-satilik-efsane-kasa-toyota-362503672/detay)

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-wolkswagen-polo-otomatik-vites-sanruflu-temiz-bakimli-362269028/detay)

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-96-model-polo-classic-aile-arabasi-361900893/detay)

Grimlord
10-11-2016, 00:02
Efsane kasa Toyotaya fiyat az bence, 30 bin istemeli.

atituti
10-11-2016, 00:03
bu 4 5 arabanın toplam değeri 2000 euro bile değil

HG6161
10-11-2016, 00:07
Yalnız fiyatlar ciddi komik, merakımdan soruyorum o arabalara o paraları verenler gerçekten var mı? cidden satılıyorlar mı bu paralara ?

Redfish16V
10-11-2016, 00:15
Yalnız fiyatlar ciddi komik, merakımdan soruyorum o arabalara o paraları verenler gerçekten var mı? cidden satılıyorlar mı bu paralara ?
inanması güç ama gözümün önünde satıldığını gördüm ya yutkundum resmen :D özellikle ae101 kasa corollanız olsun boyasız hatasız olsun osmaniyede ikametgah edin min 30bin tl anında veriyorlar.. sene 2014te 17500e sattığım 101 kasamı geçen ay 26binden ilanda gördüm.. Cidden yorumsuz denilen noktadayız artık..

Octane
10-11-2016, 00:15
Milletin eski aracını rahat bırakın.

Bunun bir zincirleme reaksiyon olduğunu anlayın.

Ülkede sıfır km araçlar gittikçe pahalılandıkça ne olmasını bekliyorsunuz ki?

İlk aklıma gelen ve sayılarla kasa koduna sahip bir araç örneği verelim. Vw golf.

Golf 7 şu an yeni ötv oranıyla 120 küsür bin tlye satılacak.
Golf 6 sahibi adam aracını aldığı fiyattan daha ucuza, yani 40 bine mi koyacak? Yoo, o da artırıyor fiyatını. 70 binden koydu diyelim.
Yarın golf 5ler şimdiki 30bin bandından niye 45bin bandına geçmesin ki o zaman?

Bu eski araçlara bu paralar verilir mi maladamlar diye hayıflanmak yerine sıfır km araç almamalı insanlar.

20 yıllık araca 20bin tl verince aptal oluyoruz, 1.4 golfe astraya 130bin tl verince aptal olmuyor muyuz? Bence daha büyüğü oluyoruz.

Önceki konulardan birinde belirttiğim gibi, bana ne, ben hep 50binlik araba alıyorum :)

Emre İlbi
10-11-2016, 00:19
bunlar yine iyi sayılır, arkadaşın dediğin gibi toyota'lara 30 falan istiyorlar,

EK hondalarda aynı şekilde, aklım almıyor,

yaklaşık 2 yıl önce, kuzene 97 model boyasız 52 bin km'de corolla 1.6 XEI almıştık,

km takıntısı var, bulmuş bu arabayı, tutturdu alacağım diye,

yaşlı bir amca sahibi, 18 bin'den bir kuruş düşmüyor telefonda,

dedim yapma etme, başka araba bakalım, dinletemedim,

çıktık gittik, araba kapalı garajda, kapalı yerde bile ben buradayım diyor,

dışarı çıkardı, araba sıfır gibi, hata yok, ufacık çizik dahi yok,

içi pırıl pırıl, hiç sigara içilmemiş, çok hoş bir kokusu var,

zaten 18'den aşağı düşmüyordu, arabayıda öyle görünce hiç pazarlık yapmadan aldık,

şuan böyle bir arabaya 35 falan isterler herhalde, böyle bir araba varsa tabii

atilla_88
10-11-2016, 00:24

İlk aklıma gelen ve sayılarla kasa koduna sahip bir araç örneği verelim. Vw golf.

Golf 6 sahibi adam aracını aldığı fiyattan daha ucuza, yani 40 bine mi koyacak? Yoo, o da artırıyor fiyatını. 70 binden koydu diyelim.

Bu eski araçlara bu paralar verilir mi maladamlar diye hayıflanmak yerine sıfır km araç almamalı insanlar.

20 yıllık araca 20bin tl verince aptal oluyoruz, 1.4 golfe astraya 130bin tl verince aptal olmuyor muyuz? Bence daha büyüğü oluyoruz.

Önceki konulardan birinde belirttiğim gibi, bana ne, ben hep 50binlik araba alıyorum :)

tamam ama golf "7" 120 bün tl ye çıkıyorsa 2. eli artmalı golf 4-3 niye nemalanıyor onu anlamadım, şahinci emmi hala 15 bin fiyat çekiyor, kız gibi olsalar hadi onada eyvallah, demek ki bir 323 alsam ona verdiğim emek harcamadan sonra 35 bin tl çekmek hakkım olacak :)

CenkB
10-11-2016, 00:27
En son AE101'e 15 istenince ne kadar artmış buna bu parayı veren oluyor mu demiştim. :)
Aynı şeyi EF kasa civicler için de demiştim farklı bir zamanda. :)

Sert@ç
10-11-2016, 00:29
Kimse kusura bakmasın ama yurdumun insanı "sevilmeyi" çok seviyor
4 sene önce e60 530 dizelimi satışa çıkardım fiyatı 60 yazdım kimse aramadı 65 yaptım 2-3 kişi aradı 70 yaptım 3-4 kişi baktı 75 yaptım aynı gün 73.5bine sattım
Şuanda satılık 2 tane aracım var piyasası değil ciddi anlamda ülkedeki en ucuz fiyatlara satıyorum ilgilenenler çok az ama üstüne 5-10 eklesem telefon susmaz

Octane
10-11-2016, 00:32
tamam ama golf "7" 120 bün tl ye çıkıyorsa 2. eli artmalı golf 4-3 niye nemalanıyor onu anlamadım, şahinci emmi hala 15 bin fiyat çekiyor, kız gibi olsalar hadi onada eyvallah, demek ki bir 323 alsam ona verdiğim emek harcamadan sonra 35 bin tl çekmek hakkım olacak :)

Emekle harcamayla bir alakası yok bunların yapmayın etmeyin.

Otomobil piyasasının tavan değerlerinin yokolması bunların nedeni.

Şu anda golf 7 yine 50 bine satılsaydı golf 6 sahibi nasıl 60 bin isteyecekti?

Şu anda megane hala 45 bine satılsaydı megane 3 sahipleri nasıl 55 lira isteyecekti?

Bundan bir sene önce anneme hediye olarak vw new beetle aldım, 2000 model. O zamanlar sıfır km the beetle'lar 60 bindi 2015te. Ben de bu yüzden 25bine aldım.
Şimdi sıfır beetle 120bin. Ben aracı 20bine satarsam kullandığım payı düşerek 100bin tl daha para koymam lazım. Eskiden bu para 35bin tl idi.

Herkes için bu böyle.

Avensis aldı babam 2007 yılında 33 bine. Hiç unutmuyorum, sıfır km. O zamanlar bir önceki kasa, eski kasa avensisler 6-7 bin tl idi.
Şimdi avensis 100 lira. Babamın aracı da eski kasa olmasına ve sıfırını 33e almamıza rağmen 40 lira. Halbuki normal bir ülkede 15 falan olması lazımdı.

Durum bundan ibaret
Şim

Emre İlbi
10-11-2016, 00:33
Bu neyden etkilenmiş ki acaba

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-tr-tek-diyenlere-manken-gorucuye-cikti-air-ride-276566023/detay)

Octane
10-11-2016, 00:39
Bu sene başında sıfır km b8 passat aldık 90 bine be. Aynı araba şimdi 140 lira. Biz bunu 80bine mi satalım yani?

Aynı araba aynı şekilde yine 90bin olsaydı tabi ki 75 80e satardık.

Emre-Dylan
10-11-2016, 00:43

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-tr-tek-diyenlere-manken-gorucuye-cikti-air-ride-276566023/detay)

Bir şey diyeceğim olmayacak y***ak kafalı araca 10 15bin anca masraf yapmıştır 50k fiyat çekmiş cibileyitini zihniyetini dürttüklerim. O paraya 2jz swaplı e30 toplanır

atilla_88
10-11-2016, 00:47
Emekle harcamayla bir alakası yok bunların yapmayın etmeyin.

Otomobil piyasasının tavan değerlerinin yokolması bunların nedeni.

Şu anda golf 7 yine 50 bine satılsaydı golf 6 sahibi nasıl 60 bin isteyecekti?

Şu anda megane hala 45 bine satılsaydı megane 3 sahipleri nasıl 55 lira isteyecekti?

Bundan bir sene önce anneme hediye olarak vw new beetle aldım, 2000 model. O zamanlar sıfır km the beetle'lar 60 bindi 2015te. Ben de bu yüzden 25bine aldım.
Şimdi sıfır beetle 120bin. Ben aracı 20bine satarsam kullandığım payı düşerek 100bin tl daha para koymam lazım. Eskiden bu para 35bin tl idi.

Herkes için bu böyle.

Avensis aldı babam 2007 yılında 33 bine. Hiç unutmuyorum, sıfır km. O zamanlar bir önceki kasa, eski kasa avensisler 6-7 bin tl idi.
Şimdi avensis 100 lira. Babamın aracı da eski kasa olmasına ve sıfırını 33e almamıza rağmen 40 lira. Halbuki normal bir ülkede 15 falan olması lazımdı.

Durum bundan ibaret
Şim

yani şimdi en üstteki kişi hurdasını 18 bine satarken, ben 323 alsam ve arabayı

-çürük göçüklerini yaptırıp parliament mavisine boyatsam

-siyah jant sıfır lastik

-tavan taban halılarını söküp sıfır taksam

-sıfır far stop taksam

-orjinal hks hi power egzoz yada greddy rs egzoz uygulasam

-orjinal sparco pedal seti, ön iki koltuk, vites topuz körüğü, pedal seti son olarak direksiyon uygulasam

-orta karar alpine ses sistemi yapsam

-motoru rektediye etsem sıfır gibi

bu piranha teyp kullanan çürük bakımsız ve sadece yağ su değiştirerek yol kat eden emmi nin 2 katı fiyatına satamaz mıyım? zaten satmamAllah sattırmasın :D

bu arada Allah ın izniyle 626 olsun 323 yada daha yeni yada sıfır yapacağım işlem bu :D

Octane
10-11-2016, 00:49
yani şimdi en üstteki kişi hurdasını 18 bine satarken, ben 323 alsam ve arabayı

-çürük göçüklerini yaptırıp parliament mavisine boyatsam

-siyah jant sıfır lastik

-tavan taban halılarını söküp sıfır taksam

-sıfır far stop taksam

-orjinal hks hi power egzoz yada greddy rs egzoz uygulasam

-orjinal sparco pedal seti, ön iki koltuk, vites topuz körüğü, pedal seti son olarak direksiyon uygulasam

-orta karar alpine ses sistemi yapsam

-motoru rektediye etsem sıfır gibi

bu piranha teyp kullanan çürük bakımsız ve sadece yağ su değiştirerek yol kat eden emmi nin 2 katı fiyatına satamaz mıyım? zaten satmamAllah sattırmasın :D

bu arada Allah ın izniyle 626 olsun 323 yada daha yeni yada sıfır yapacağım işlem bu :D

Olay yapılan işlemler değil.

Olay yeni mazda 3ün geçen sene 57bin tl olup bu sene 100bin olması.

Bu kadar zor değil :)

Emre İlbi
10-11-2016, 01:00
Bu sene başında sıfır km b8 passat aldık 90 bine be. Aynı araba şimdi 140 lira. Biz bunu 80bine mi satalım yani?

Aynı araba aynı şekilde yine 90bin olsaydı tabi ki 75 80e satardık.

Çoğu konuda haklısınız, sıfır piyasası yükseldikçe ikinci elin yükselmesi kaçınılmaz,

lakin şöylede bir durum var, sizin örnekten gidelim,

şuan sıfır premium Honda civic 75 bin lira,

kuzenim 2012 yılında, bir önceki kasasını yalan olmasın 43-44 bin civarı bir paraya almıştı,

araç 4 yıl içerisinde kasa değişmiş, ve sıfır fiyatı %70 civarı artış göstermiş,

FD6 kasa civic'lerin o yıl kaç lira olduğunu hatırlamadığım için,

ES7 civic'lere atlıyorum, 23 bin lira civarıydı piyasası, çok çok iyileri 25-26 falandı,

aynı arabalar şuan 39 bin civarı, km ve boya olarak aynı diyorum, yıl bazında yaşlandılar,

artış yaklaşık olarak %70,

Arkadaşım 2012'de EK kasa 1.4is almıştı, 8 bin liraya, biraz uygun almıştı tabii,

9-10 bin civarıydı piyasası, otomatiklerin yüzüne kimse bakmazdı,

şuan ortalama fiyat olarak 23-24 bin bandında,

artış %120 falan, sizcede durum çok saçma değil mi?

sıfır araç fiyatları arttığı için, ikinci el fiyatları artsa bile, en azından oranlarda azalış olmalı bence, çünkü yıl bazında kayıp var, km bazında kayıp var, kısacası yıpranma var, oranlar farklı olmalı bence,

benzer şeyleri diğer marka modeller içinde yazabiliriz

jeffy
10-11-2016, 01:09

Piyasanın saçma yüksekliğine inansamda yazdıklarında esasen haklısın..

Bizim ülkedeki en büyük sıkıntı evet sıfır araba fiyatları artıyor haliyle 2. elide yükseliyor bu zincirleme reaksiyon en dibe kadar devam ediyor. Ancak ülkedeki gelir seviyesi , alım gücü fiyatlar kadar artmadığı için rakamlar acaip bir hal alıyor gözümüzde..

Şu nerden çıktığını bir türlü anlayamadığım , yüksekliğine hiçbir insan evladının mantıklı açıklama getiremeyeceği ÖTV yi sil at kenarı bak bakalım 20 yaşını devirmiş kilometresi 500 bin lerden sünnetli şahinler , hondalar kaç paraya düşüyor..

Burda olsa 50 binden kapı açılacak 40-50 bin kilometrede 2001 boyasız 106 GTI Fransada 2-3 bin euro ya ziyan zebil yüzüne bakan yok.. Akım gücü yüksek , sıfır fiyatları afaki değil e adam ne yapsın 20 yaşına dayanmış 106 yı oralarda?

Az buçuk bunları araştırıp gören insanada air konmuş doğan ilanındaki 50 bin TL küfür ettiriyor haliyle..

Kıssadan hisse baştan yanlış herşey.. buda maalesef bu şekilde devam ediyor..

jeffy
10-11-2016, 01:12
Bir şey diyeceğim olmayacak y***ak kafalı araca 10 15bin anca masraf yapmıştır 50k fiyat çekmiş cibileyitini zihniyetini dürttüklerim. O paraya 2jz swaplı e30 toplanır

ekstralarda Far-Sis deli mavi Xenon var hocam 15 in çok üstündedir masraf :)

ggtoker
10-11-2016, 01:22
Siz birde ötv zammindan sonra gorun 2. El piyasasini��������

AhmetKaratay
10-11-2016, 01:34
ekstralarda Far-Sis deli mavi Xenon var hocam 15 in çok üstündedir masraf :)

Adananin En iddaali ustaları tarafından hazırlanmıştır aracımız..35 bin TL kendim masraf ettim.

aracım kendi sinifinda tr de tektir ..boş muhabbet icin aramayın denemeyin bile kötü olur .yalnızca emekten anlayan arasin ..honda gruplariyla takas düşünülür. .üzerine para ala bileceğim takas lar düşünülür ..iyi mal iyi para !! emekten anlamayan işçilik ten anlamaz!!
Bi doğan à bu kadar werilirmi diyen piyasada 30 40 ve 10 milyara da var ..arasında da zaten fark var ...onun için bir birimiz ı uzmeyelim herkese hayırlı satışlar ...Not :araç zevk için hazırlanıp olup hem hız hem modifiye hemde görsellik .icin hazirlanmistir..aracın aciliyeti yoktur ..Ölücüler uzak dursun azda olsa pazarlık sünnettir. . numaralardanda ulaşabilirsiniz. alıcısına simdididen hayırlı olsun ..

45 bin teklif edicektim ama ölücülük yapıp küfür yemeyim diye mesaj atmadım adam sonuçta 35 bin masraf etmiş boş muhabbete gerek Yok :D

Octane
10-11-2016, 01:35
Çoğu konuda haklısınız, sıfır piyasası yükseldikçe ikinci elin yükselmesi kaçınılmaz,

lakin şöylede bir durum var, sizin örnekten gidelim,

şuan sıfır premium Honda civic 75 bin lira,

kuzenim 2012 yılında, bir önceki kasasını yalan olmasın 43-44 bin civarı bir paraya almıştı,

araç 4 yıl içerisinde kasa değişmiş, ve sıfır fiyatı %70 civarı artış göstermiş,

FD6 kasa civic'lerin o yıl kaç lira olduğunu hatırlamadığım için,

ES7 civic'lere atlıyorum, 23 bin lira civarıydı piyasası, çok çok iyileri 25-26 falandı,

aynı arabalar şuan 39 bin civarı, km ve boya olarak aynı diyorum, yıl bazında yaşlandılar,

artış yaklaşık olarak %70,

Arkadaşım 2012'de EK kasa 1.4is almıştı, 8 bin liraya, biraz uygun almıştı tabii,

9-10 bin civarıydı piyasası, otomatiklerin yüzüne kimse bakmazdı,

şuan ortalama fiyat olarak 23-24 bin bandında,

artış %120 falan, sizcede durum çok saçma değil mi?

sıfır araç fiyatları arttığı için, ikinci el fiyatları artsa bile, en azından oranlarda azalış olmalı bence, çünkü yıl bazında kayıp var, km bazında kayıp var, kısacası yıpranma var, oranlar farklı olmalı bence,

benzer şeyleri diğer marka modeller içinde yazabiliriz

Kıymetli mal/kıymetsiz mal ile alakalı bir durum. Hiç alındığından ucuza satılan 35 yaşında bir daire gördük mü bu ülkede örneğin? Aynı olay.

Bir şey aşırı pahalı olunca kıymete biniyor.

Milletin boya takıntısı da bundan kaynaklanıyor zaten. Yoksa bugün jeffynin de dediği gibi 2 bine 106 gti alabilsek bunun boyasına falan kimse bakmaz. Ucuz bir mal çünkü, çok bıktırırsa gider yenisini alırız.

Ama ortalama maaşların 2000tl civarı olduğu ülkede c segmenti, en ucuz aile otomobilleri 120bin tl olunca değerleniyor işte.

Zorbey
10-11-2016, 01:37
Bugün arkadaşım 21.000 tl'ye 97 model şahin sattı :D piyasa bu

Octane
10-11-2016, 01:39
Bir de şu var, %hesabı için konuşuyorum.

Karaborsa gibi düşünülebilir.

Örneğin mazda practicaların fiyatları hep aynı kaldı. Ama tam rakibi olan 1.4isler dediğiniz gibi 25 liralara çıktı.

Niye? Çünkü ülkede saçma bir şekilde mazda parçası yok diye bir söylenti dolaştı yıllar boyu. Bu da halkta yer etti. Honda ise parçası bol ve ucuz olmasıyla nam saldı.

Bu da sıfır km araç alamayan, bu yüzden ikinci ele dönen insanların sağdan soldan duyduklarıyla belli başlı marka ve modellere yapışmasına neden oldu. Çok talep edilen malın da fiyatı artar.

Kullanıcı
10-11-2016, 01:51
Şahin 20 bin, Ae 101 corolla'ya 30+bin, Vtec 2 40, s2000 120+, SONUMUZ hayrolsun

Gözümde Belki yaşının hak etmediği paraları(bazılarına göre) Eski kasa mercedeslere veririm oda temizse(w140,w124 onlarda)

cagalazade
10-11-2016, 02:03
tüm bunların dışında aslında bir diğer noktada, sahibinden.com un ülkede ikinci el oto piyasasını %95 üzeri domine etmesi bence. yeni delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkartamamış misali, birisi ilk postta yer alan ilanlardan birini giriyor, aynı arabaya sahip başka birisi ilanını girmeden önce bir bakayım neymiş diye siteden referans alıyor, aklındaki rakamdan yüksekse "e benim arabam daha iyi yaa" diyerek bu balona bir nefeste kendisi üflüyor... sonuç, amma arttı arkadaş bu xxx lerin fiyatı ya...

yani şunu demek istiyorum, piyasayı belirleyen ve yön veren sadece tek bir mecra var, galeriler bile ironik şekilde bu mecranın içinde sayıca tekil kullanıcılardan fazlalar üstelik, tüm konuştuğumuz gerçeklerin dışında (ötv, diğer zamlar, kur artışı vs vs) bu olay var unutulmaması gereken.

bu site müdavimi bizler, x marka x model bir arabanın piyasasını, adam başı 1 er tane fake ilan açarak 1 ay içinde düşürebiliriz veya arttırabiliriz, bu durumda şu an ülke ikinci el otomobil piyasası

MetalliHead
10-11-2016, 02:19
Bu araçlarla yaşıt denilebilecek gtr r33ler 13 14 bin pound civarına satılıyor ingilterede. Bizim paramız değer kaybettikçe ikinci elde yukarı çıkıyor.

Ertekin
10-11-2016, 02:42
Kim burda aldığı arabayı piyasasının altında veriyorki? Kaç kişi? 45 e alıp 35 e vereniniz kaç kişi? Ben 30 a aldığım arabaya 2 bin harcadıysam 33 den aşağı istemiyorum.
Eğer bir araç şahin olur doğan olur corolla yada civic olur farketmez eğer size göre ederinden yüksekse ozaman sizde almayın. Varsın doğan a 20 istesinler, 5 de istese almıycamki.

meganes
10-11-2016, 03:49
adamlar jilet yapıyo türkiyede yıllanmış şarap oluyo mk :o

dahan
10-11-2016, 04:34
bu araçların hepsi zamanında 13 bin tl idi sonra 20 25 bin yapmışlar ederi 13 bin yukarısı etmez...yüksek yazana o bakıyo oda aynısını yazıyo yani birnevi koyun sürüsü gibi hareket ediyolar... aslında bunların liderleri 90 lı model bmw mercedes ve hondacılar

ALPER-VNS
10-11-2016, 04:53
Sıfır fiyatları yükseldikçe ikinci ele talep artıyor ve fiyatlar yükseliyor zincirleme şekilde. Bu kadar basit. Vatandaşı olmasan güzel ülke aslında..

_AS_
10-11-2016, 07:16
Avrupa da güncel euro kuru ile şuan bizde satıldığından çokta farksız fiyatlara gitmiyor araçlar sıfır da.
Ama adamlar ne hikmetse 90 model arabayı 500 pound a, 1000 euro ya alabiliyor.

Yok sıfırı şu paraymış vs hikaye bunlar. Kimse bana şu ilanda ki araçların fiyatlarının normal veya normale yakın olduğunu anlatamaz.

Almanya da 1.4 125hp golf allstar dsg ne kadar biliyormusunuz? 26.475 euro. Yani 92.662,50TL Peki burda ne kadar

92.600TL :) ikisi de internette var iki tuşa basıp öğrenebilir.

Peki bu araçlardan 1997 model bir golf 3 alın her iki ülkede neye gelir.

Almanya da 500-1000 euro TR'de 20.000TL onda da temizini bulursan.

Geçiniz avrupada sıfırı ucuz, bizim ikinci el fiyatları normal muhabbetlerini. Çoğu insan ilanlarda çöp satıyor ya bildiğiniz çöp. Suyunu çıkarmış aracın emsalsiz diye ilan açıyor.

cupra64
10-11-2016, 08:31
Avrupa da güncel euro kuru ile şuan bizde satıldığından çokta farksız fiyatlara gitmiyor araçlar sıfır da.
Ama adamlar ne hikmetse 90 model arabayı 500 pound a, 1000 euro ya alabiliyor.

Yok sıfırı şu paraymış vs hikaye bunlar. Kimse bana şu ilanda ki araçların fiyatlarının normal veya normale yakın olduğunu anlatamaz.

Almanya da 1.4 125hp golf allstar dsg ne kadar biliyormusunuz? 26.475 euro. Yani 92.662,50TL Peki burda ne kadar

92.600TL :) ikisi de internette var iki tuşa basıp öğrenebilir.

Peki bu araçlardan 1997 model bir golf 3 alın her iki ülkede neye gelir.

Almanya da 500-1000 euro TR'de 20.000TL onda da temizini bulursan.

Geçiniz avrupada sıfırı ucuz, bizim ikinci el fiyatları normal muhabbetlerini. Çoğu insan ilanlarda çöp satıyor ya bildiğiniz çöp. Suyunu çıkarmış aracın emsalsiz diye ilan açıyor.

Hocam evet avrupada sıfır ucuz. Dikkat etmediğiniz nokta orada 3000 Euro memur maaşı ile 26.475 Euro'ya sıfır golf alabiliyorken burada 2.500 TL maaşım ile 92.662,50 TL'ye golf alabiliyorum böyle düşünün

opamp
10-11-2016, 08:42
Bunun 90 model olmasıyla vs. alakası yok. Piyasadaki bütün araçların fiyatı yükseldi uzun süredir. Bunun bir çok nedeni var.

Adam 2. elde bakıyor ilana koyacağı aracına veya diğer markaların o segmentteki muadil araçlarına, 5 bin fazlalık var nerdeyse.. ee bizim insanların bir çoğuda binici olsa da otomobil galericisi moduna giriyor hemen.. ***** site hazır zaten.. Ben bundan şu kadar kazanırım böyle kar ederim. vs.. diğer alacağı aracı düşünüyor onun piyasasına bakıyor onunda fiyatı yükselmiş.. biraz daha koyuyor kendi aracının üstüne, diğerini nasıl olsa yüksek fiyattan pazarlık yapacağım diyor. vs. vs. vs. bunun gibi bir sürü sebep var ki benim şahsi düşüncem 90'lı yıllarda üretilen araçların temizini bulursanız 2000 sonrası araçların birçoğundan daha keyifli ve sorunsuz biniyorsunuz özellikle japonlara..
Daha halen arka camlarını otomatik yapmaktan kaçınan veya alt segmentlerde donanım eklemekten ödü kopan firmalar var. Varsın düşük model olsun ben temizini bulup daha donanımlı, sürüş keyfi daha güzel araç alırım ne kadar para vereceğimde bana kalmış.

Ayrıca yüksek fiyatlı denilen 90 model vb. araçları insanlar almıyor olsa fiyatlar böyle olmaz zaten. O fiyatları gerçekten veren insanlar var. O modellerde bir japon aracının 22.000 TL’ye satıldığını biliyorum şahsen.

_AS_
10-11-2016, 09:15
Hocam evet avrupada sıfır ucuz. Dikkat etmediğiniz nokta orada 3000 Euro memur maaşı ile 26.475 Euro'ya sıfır golf alabiliyorken burada 2.500 TL maaşım ile 92.662,50 TL'ye golf alabiliyorum böyle düşünün

Onlara göre ucuz. Bize göre ucuz mu? Değişen birşey var mı? Yok
Burada 3000 euro maaşa 92.600TL lik sıfır araç alabiliyorsun adama ucuz evet.
Bizde 2500 lira maaşa aynı paraya sıfır alıyorsun bize pahalı.
E aynı adam 3000 eurosuyla ayda 3 tane 90 model araba alabiliyor
Sen aynı maaşınla tek arabanın 10/1'ini alamıyorsun.

Onun için avrupada ki sıfır araç bize ucuz değilken ne hikmetse ikinci eller bize göre çok ucuz. Hakettikleri değerler bu çünkü o araçların.

Fatih
10-11-2016, 09:17
Birazda bizim elimizde bu durum.
Almayacaksınız. Bu kadar basit.
İş yerinden arkadaşım 2011 model titanyum fiestayı 34 bine satamıyor 1 aydır. Halbuki ilk ilanı 38 binden açmıştı.

İlandaki araçlar madem bu kadar mükemmel madem bu kadar efsane sahibi neden satıyor o zaman?
Neden bu kadar harika bir arabadan vazgeçiyor?
Cevap para için. Çünkü o da biliyor artık eskimiş efsane değil kestane olmuş aracı. İlan vermek de bedava çıkmış keriz avına.

Hiçbir özelliği olmayan araçlar onlar. 2012 de polo classici 11.500 sattığımızda az daha göbek atacaktık. O ilandaki paralara yeni model dizel araçlar var. Biraz alternatiflere yönelin, aynı paraya 10 yaş daha genç araba alabilirsiniz. Hiçbiri arasında dağlar kadar fark yok. Getirgeç götürgeç işte. Hondalar falan gençlik hevesleri.

İş yerinden başka bir arkadaşta 94 model C200 var. Arabasını anlata anlata bitiremiyor. Müşteri arıyor dedim bende düşünüyorum getir bi bakayım. Dün getirdi aracı. Elektronik donanımların yarısı çalışmıyor. Cam açma butonları kırılmış içine düşmüş. Kapılar sarkmış ayarsız. İç döşeme sarkmış. Araba komple boya istiyor. Kapı içlerinde ve tavanda çürükler var. Dedim ne istiyon? Demez mi 30 bin. Güler misin ağlar mısın? Neymiş çok konforluymuş kazasızmış. Ancak rüyanda satarsın o paraya dedim.

Yani herkes birine geçirme derdinde.
Sizde gaza gelmeyin bunlara fırsat vermeyin.

c20let
10-11-2016, 09:24
Kimse kusura bakmasın ama yurdumun insanı "sevilmeyi" çok seviyor
4 sene önce e60 530 dizelimi satışa çıkardım fiyatı 60 yazdım kimse aramadı 65 yaptım 2-3 kişi aradı 70 yaptım 3-4 kişi baktı 75 yaptım aynı gün 73.5bine sattım
Şuanda satılık 2 tane aracım var piyasası değil ciddi anlamda ülkedeki en ucuz fiyatlara satıyorum ilgilenenler çok az ama üstüne 5-10 eklesem telefon susmaz

Doğru. Kesinlikle doğru. Keyfi ilana koymuştum aracımı 5 bin fazlasına alıcı çıkmıştı satmadım şimdi epey uygun fiyat verdim arayan soran yok. :D

Nameless34
10-11-2016, 09:26
fiyatlara tepkim :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151456540032669&set=a.10150453293172669.371974.713197668&type=3&theater

Nameless34
10-11-2016, 09:27
fiyatlara tepkim :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151456540032669&set=a.10150453293172669.371974.713197668&type=3&theater

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/536890_10151456540032669_1601686378_n.jpg?oh=8a7d1 4db3c2ebeb2699b25fe969c4df9&oe=58D07D5E
şimdi oldu

KÖROĞLU
10-11-2016, 09:55
Bu mantık yıkılmaz bu ülkede kolayca.

Fransız kötüdür elektronik sorunludur genel algı bu, Mercedes taş gibidir (doğru ama 2 farı 10K)

Bmw Bmw dur. Opel almandır = sağlamdır.

WV'e zaten laf yok en iyi araçları üretir. Mazda tutulmaz piyasası yok, servisi yok bla bla.

Alfa aman uzak dur çok sorunlu parçası yok. Subaru desen o ne der, boxer desen mavi ekran verir bilen zaten az.

Suzuki elinde patlar paçası yok.

Fiat "bakkalda bile parçası var"

Saab'ı sorsan "o ne der çoğu"

Otomobil kültürümüzün çoğunluğunu araba pazarında elleri arkadan bağlı şekilde yürüyüp aynı zamanda 50 kuruşluk tesbihini çeken

önünden geçtiği arabayı gözleriyle expertize sokup "ı ıh bunun yürüyeni tırt, arkadan yemiş " diye gömen,

alacağı aracı tanıdık esnafa götürüp *** attıran ve fiyat öldürmeye çalışan satacağı araç içinse "içinde küfür dahi edilmedi" diyen pert aracı satıp boyasız yazan arkadaşlar oluşturduğu için

tek özelliği mekanik anlamda sorunsuz olan 199x model toyotaya 30 değil 40 ta veririz biz.

EREN34
10-11-2016, 10:00

Şehre dikkat etmedin galiba :)

rebelh
10-11-2016, 10:01
iktisata göre piyasayı alıcı belirler
o şahin 21 bine satıldıysa bundan sonra onun gibi şahinlerin ederi 21bin tldir
siz aracınıza istediğiniz bedeli belirlemekte özgürsünüz ama alıcının aldığı fiyat piyasayı belirler
0'ı 90binden satılan arabanın 0'ı140bine çıkınca tabiki 90binden alınan 2.el 120bine çıkacak
bunu eleştiremezsinizde engelleyemezsinizde
eğer o adam 120ye değilde 80e satarsa diğer alan 120ye satacak ve piyasa mutlaka dengesini bulacak
yeni ötv geçerse eğer 21bintlye satılan şahin 25 bin tlye satılacak çünkü zam bütün piyasayı etkileyecek
hatta vergi vurmayan bütün 0 araçları bile etkileyecek
boşuna sevinmeyin şu araba 54e geliyor iyi bu zamlanmayacak diye tabiki zamlanacak
orada da piyasayı arz/talep belirleyecek

Diyadin
10-11-2016, 10:14
Konuyu özetliyorum :D

http://i1170.photobucket.com/albums/r522/sirius_black61/76743_10151333778290280_839332778_n_zps874dcf9a.jp g

mikelazi
10-11-2016, 10:15
millet uçmuş.

nediyeyim alanada satanada hayırlı olsun

mrbars
10-11-2016, 10:17
İşte bunlar hep ego.

100 bin liraya sıfır araba alacak paramız yok diye;
20 bin liraya efsane kasa Corolla alarak içimizdeki hovardanın, lüks uzmanının, çapkının, keranecinin, pavyoncunun ve delikanlılığın gösterisini de mi yapmayalım yane?

kiraccemal
10-11-2016, 10:24
Konuyu özetliyorum :D

http://i1170.photobucket.com/albums/r522/sirius_black61/76743_10151333778290280_839332778_n_zps874dcf9a.jp g

hahhhhaa çok iyiydi bu :)

MK8800
10-11-2016, 10:28
Kimse kusura bakmasın da ikinci el piyasasının yükselmesini bu amk salaklarının 35 liraya 98 model corolla almasına bağlamayın yani . Tamam piyasa yükselir de örnek 10 liralık araba en kral 15'e satılır ki normal araçlarda yükselme bu şekilde ama genelde ilçelerde bu saçma salak piyasa hakim . Ulan corollaysa corolla aq 15se 20ye al da 15lik arabayı 30 a alıyorsan kusura bakma bir de galericiye bi posta ver yani

ProdriveSTI
10-11-2016, 10:28

Olur mu yaa piper cams kasnak var araçta az bile yazmış.

220T
10-11-2016, 10:30
Selam olsun tutulmayan araba alıp huzura erenlere.Popülist rüzgarların kurbanı olmayıp ihtiyacını bilenlere.Adamın parası cebinde,keyfi yerinde.:)

Vuh
10-11-2016, 10:39

Konudan biraz bağımsız olacak ama ilanın açıklanasında şöyle bir bölüm var
"aracın 4000 lik Rodaj yapılıp hemen tekrardan kol yataklariyla beraber sekman atılmıştır yani bu kadar titiz çalıştık"
Bu rodaj mevzusu zaten yatakların sekmanların mikro düzryde birbirine alışması içinyapılmıyor mu? Yapılan bu işlemden sonra tekrar rodaj gerekmez mi?

burakk.
10-11-2016, 10:45

ae101 için konuşuyorum güneydoğu da çok fazla manyağı var ve 32 lirayı görmüş olana denk geldim şanlıurfada

semavi
10-11-2016, 10:49
Hesap Basit

2011 Modeli 43bin lira olan Mazda3ü 2009 model olarak (aynı kasa, eski aksa değil aynı donanımda) 34e mi ne almıştık... (9000 kmde) Yani %80i fiyatına almışız
Şimdi 96bin lira sıfırı ve 18bin kmde olana 77bin fiyat isteniyor yani %80i...

Sıfır fiyatı arttıkça ikinci el fiyatlar revize oluyor...

15.5a aldığım araç piyasa yükseldikçe 18,5a sattım

Aynı aracı geçen gün 18e aldım tekrar... Kazıklanmadım... millette fazla istemedi, millet "sattığımda ne alcağım" diye daha yenisine bakıyor ve yeniler artıkça kendide artırıyor...

tylan
10-11-2016, 10:54
Valla istediğinizi yazın. 0 araçların fiyatı arttıkça 2. elinde fiyatı artıcak.Senin geçen sene 25.000 e satamadığın araba,Bu sene 30.000 den alıcı bulacak.Hepiniz atıp tutuyorsunuz ama fiyatların artmasına bu sitede çok buyu etken bi jant bi yaya bi app takıp 3-5 pro foto çekip 14.000 tl lık 98 civic hb e civice 25.000 isteyenlerle dakga geçerken şuan ucuza almışsın diyebiliyoruz. s2000 leri vti ları saymıyorum bile yaktıgı enzını hesaba katıp araba satmayın o zaman. kaçınız zarara araba verdi acaba ?

Cihan-DMC
10-11-2016, 10:56
Ilan vermek bedava araba benim zevk benim der istedigi parayi yazar orasi tamam. Ama o arabayi o fiyata gidip satin alip ondan sonra bu piyasa niye surekli yukseliyor diye kimse sorgulamasin.

Diyadin
10-11-2016, 10:57
Toyota'nın tutulma sebebi yıllarca Tofaş'a binen bir kesim yumuşacık direksiyon pedal görünce kuş gibi kolay ve düzgün kapanan kapılar görünce araba tutuldu :D

Piyasa hakkında görüşlerim,
Önceden eskiler bilir oto pazarları olurdu kartal adliyesinin bulunduğu yer en büyüğü ve bizimde gittiğimiz pazardı. Burada anadoludan hayvan satıp gelen karadenizden çay fındık satıp gelen bir sürü insan görürdünüz. Piyasayı tamamen orası belirlerdi. Hatta pazara girince önce dolaşır benzer arabalara bakar öyle fiyat yazardınız :)

Günümüzde ise durum aynı evet belli başlı markalar tutuluyor sebebi insanların hep amacı için otomobil kullanmak istemesi hemde birikimlerini değer kaybetmeyen birşeye bağlamak istemesi.

Artık oto pazarı yok yerine sahibinden var ve aracınızı satmak isterseniz ona en çok benzeyen arabalara bakıp bir fiyat belirlemek istersiniz. 5 sene önce 11e aldığı arabayı şuan emsalleri 20 ise 11e mi vereceksiniz?

İnternet ortamında araba satılması kolay olduğundan, bold olan kısım çok kolay olduğundan, ve kredi almak kolay olduğundan piyasa bu halde artık emlakçıda araba satıyor berberde yıkamacıda. Yapacak bişey yok.

Gerçekten vergisini verip bu işi meslek olarak yapan insanları koruyacak yasa kanun çıkmadığı sürece bu piyasa düşmez. Akıllı telefonlarıyla günlük ilan takip eden uyanık kardeşlerimiz piyasayı şişirmeye devam eder :)

Not: Galerici değilim al sat yapmıyorum :D

gkhn55
10-11-2016, 11:02

Eksozcu CAKO
Setci Süleyman :D

turboman
10-11-2016, 11:05
İsteyen ister istediği fiyatları anlayan adam zaten almaz bu millet neyin kafasını yaşıyo anlamadım bide trde tek yazmış sanırsın bi kendine üretmişler arabayı arkadaş bildimiz piyasa arabası bunlar

atilla_88
10-11-2016, 11:08
Toyota'nın tutulma sebebi yıllarca Tofaş'a binen bir kesim yumuşacık direksiyon pedal görünce kuş gibi kolay ve düzgün kapanan kapılar görünce araba tutuldu :D

Piyasa hakkında görüşlerim,
Önceden eskiler bilir oto pazarları olurdu kartal adliyesinin bulunduğu yer en büyüğü ve bizimde gittiğimiz pazardı. Burada anadoludan hayvan satıp gelen karadenizden çay fındık satıp gelen bir sürü insan görürdünüz. Piyasayı tamamen orası belirlerdi. Hatta pazara girince önce dolaşır benzer arabalara bakar öyle fiyat yazardınız :)

Günümüzde ise durum aynı evet belli başlı markalar tutuluyor sebebi insanların hep amacı için otomobil kullanmak istemesi hemde birikimlerini değer kaybetmeyen birşeye bağlamak istemesi.

Artık oto pazarı yok yerine sahibinden var ve aracınızı satmak isterseniz ona en çok benzeyen arabalara bakıp bir fiyat belirlemek istersiniz. 5 sene önce 11e aldığı arabayı şuan emsalleri 20 ise 11e mi vereceksiniz?

İnternet ortamında araba satılması kolay olduğundan, bold olan kısım çok kolay olduğundan, ve kredi almak kolay olduğundan piyasa bu halde artık emlakçıda araba satıyor berberde yıkamacıda. Yapacak bişey yok.

Gerçekten vergisini verip bu işi meslek olarak yapan insanları koruyacak yasa kanun çıkmadığı sürece bu piyasa düşmez. Akıllı telefonlarıyla günlük ilan takip eden uyanık kardeşlerimiz piyasayı şişirmeye devam eder :)

Not: Galerici değilim al sat yapmıyorum :D

birikimlerini kaybetmeden bişeye bağlamak istemesi, bura hariç tüm dünyada herkes kaybediyor bunlar insan değil mi Allah yaratmadı mı bunlarıda, sadece farzet Türkiyede alınan her marka modelden 15bin kaybedilse bunu % olarakta ayarlayabilirsin kimse araba almayacak mı o zaman, demek bu ülkede herkes paranın kölesi oluyor :)

rebelh
10-11-2016, 11:08
anlayan adam almaz ile olmuyor işte anlayan adam arabasız kalıyora denk geliyor o
15 liralık bir araba 35e satıldığı zaman o araba sahiplerinin hepsi 35 istiyor sende o arabayı 15e alamıyorsun
15e satacağı varsa bile adamın 35 e satılmış ben niye 15e satayım diyor dolayısıyla biz almadığımızla piyasada şiştiğiyle kalıyor

ahmetakbayir
10-11-2016, 11:11
bunların tek sebebi ***** internet sitesi bence önceden öyle değildi pazara gittiğinde fiyatlar olurundaydı şimdi değil pazara araç çeken bile az

Diyadin
10-11-2016, 11:12
birikimlerini kaybetmeden bişeye bağlamak istemesi, bura hariç tüm dünyada herkes kaybediyor bunlar insan değil mi Allah yaratmadı mı bunlarıda, sadece farzet Türkiyede alınan her marka modelden 15bin kaybedilse bunu % olarakta ayarlayabilirsin kimse araba almayacak mı o zaman, demek bu ülkede herkes paranın kölesi oluyor :)

Otomobili bir ekonomik mal gibi göremiyoruz.
Bu yüzden devamlı değer kazanıyor kaç kmde olursa olsun (düşürülmesi apayrı bir konu) ne kadar kaza yaparsa yapsın (orjinal boyası ile çıkma parçalar takanları gördü bu gözler :D) asla hurda değil ve asla çöpe atılamaz.:D plakası varsa başka bedende can bulur. (bu kısmı anlayan anladı :D )

Sadık Özyer
10-11-2016, 11:32
Bu yüzden devamlı değer kazanıyor kaç kmde olursa olsun (düşürülmesi apayrı bir konu) ne kadar kaza yaparsa yapsın (orjinal boyası ile çıkma parçalar takanları gördü bu gözler :D) asla hurda değil ve asla çöpe atılamaz.:D plakası varsa başka bedende can bulur. (bu kısmı anlayan anladı :D )

hahahahahahafdhadfhf başka bedende can bulursa çok para eder boyasız km düşük bebek..

semavi
10-11-2016, 11:33

Ufak bir ekleme :)

O döneme kadar En çok satılan yabancı oto Mazda idi (ladayı saymazsak) Toyota 93te yerli üretime geçti... 94te gümrük birliği vs derken Mazda %30lar civaru yukarıda kalınca toyota ve avrupalılar pazara hakim oldu... Mazda sonrasında hem TR'de hem global olarakta gerileme dönemine girdi... (sebep tabiki tr değil :) )

Bu nedenle 94 sonu piayasaya çıkan lantis ve familialar anca 96da satıldı...

İlanlarda paylaşılan eski 323ler ise 97de falan gümrükten çekildi sanırım, çünkü 97 modelleride var. halbuki dünyada 94te bitmişti...

Can sıkıntısı, muhabbet olsun diye yazdım :D

AhmetKaratay
10-11-2016, 12:21
Knight online mantığında sell pazar buy pazar gibi ilan açılsa sahibinden de alıcı olan adamlarda ilan açsa ayrı bi bölüme fiyatlar düşer gibime geliyor bir nebzede olsa çünkü 2 kişi ölü fyata alınır ilanı açsa ondan gören herkes aa piyasa buymuş fazla vermeyelim diyip ölü fiyata alınır ilanı açar

semavi
10-11-2016, 12:30
2. el ancak ve ancak 0 araçlar düşerse olur. Sıfır araçlar bu saatten sonra kur düşerse düşer... Kur düşerse devlet vergiyi artırır ve dengeler (yakıtta olduğu gibi)... Gelirinden olmak istemez. 2017 bütçesi çoktan hazırlandı... Ne kadar ceza yiyeceğimiz bile belli şuan...

Hamdolsun...

Tayfun.O
10-11-2016, 12:30
Knight online mantığında sell pazar buy pazar gibi ilan açılsa sahibinden de alıcı olan adamlarda ilan açsa ayrı bi bölüme fiyatlar düşer gibime geliyor bir nebzede olsa çünkü 2 kişi ölü fyata alınır ilanı açsa ondan gören herkes aa piyasa buymuş fazla vermeyelim diyip ölü fiyata alınır ilanı açar

Yapılacak en mantıklı çözüm toplanıp önerimi yapsak ne yapsak :)

Ayrıca 2. el piyasası neden atından etkileniyor. Onu kavrayamadım bi türlü :D

LnchCntrl
10-11-2016, 13:01
işin garibi tofaş ilanını sonuna kadar okudum

hipnoz olmuş gibiyim 51 ateşleyin alacam

B-Devi
10-11-2016, 13:01
Satmayan araba yoktur, satmayan fiyat vardır...

KÖROĞLU
10-11-2016, 13:03

ne kadar da s2k bir durum değil mi :hehe:

ayter
10-11-2016, 13:14
Piyasadan al-satçılar çekilse fiyatlar %20 düşer gibi geliyor bana.Herkes internet başında galericilik oynadığı için sahibinden de doğru fiyatlanmış arabalar 2 gün durmuyor,alınıp ertesi gün 3-5k fazlasına ilanda oluyor.Millette bunların kar amaçlı koyduğu ilanları baz alıp ona göre fiyatlandırma yapıyor.

orkuteren
10-11-2016, 13:39
semavi 98 model bebekler bebeği mazda 626 otomatik ne eder sence ?

İzzet Göçmen
10-11-2016, 13:48
Her giden geleni arattıgı için olabilirmi Sonucta zevk benim para benim,Cebimde 25 lira param vardı cok,7 Ye aldıgım unoyu 10 a saattım,Herkez vayy dedi simdi görüyoruz 10 a düzgün uno yok efsane kasa corolla o zman 87 binde bulmustum 20 bin istemişti boyasızdı Ve o araba 6 ay sonra 25 e satıldı ben alsaydım 5 lira ekmek vardı,Ek kasa iese kimsenin laf etmeye hakkı bile yok,Hondanın en iyi ve saglam kasası hız ve görsellik sorunsuzluk,Ben bu araca 30 da 40 da versem kimseyi ilgilendirmez gidipte 2010 model RENOO ya binmek zorunda degilim.

semavi
10-11-2016, 16:09
semavi 98 model bebekler bebeği mazda 626 otomatik ne eder sence ?

2001 makyajlı kasa 250binde otomatik 136lık sunroof hariç full olanını hızlı gitsin diye 19a sattım Ağustos sonu gibi... Müthiş düzgün bir araç değildi. Orta karardı... Dijital klima deri direksiyon 4 hava yastığı TCS falan hepsi var, 98lerde bu donanım genelde nadir...

Ona göre hesaplayın derim...

İbrahim33
10-11-2016, 19:53
Ek civicler 25 30 lar , ae101 corollalar 20 - 25 ler (osmaniye mevzuunaa sonuna kadar katılıyorum) havada uçuşuyor.

Megane 2 ler anamur tarafında 35 - 40 liralara çok rahat alıcı buluyor. Haa bana desen 30 liraya al , 35 e sat. almam , vallahi billahi almam korkarım abi elimde patlar diye. Ama millet satıyor. 2013 dizel tertemiz fluenceler 37-40 aralığında rahat bulunuyor , bizim millte gidip megane 2 lere ütopik fiyatlar veriyor. Fluenceyide boşver 2012 - 2013 megane hb var lan 35 liraya :D Bizim millet katıksız mal.

Geçen gün bir tanesi geldi takas için , iki saat arabaya baktı , pazarlık etti vs. en son dedi takas olur mu , olur dedim. 2006 model hışı çıkmış pembe dobloya ne istese beğenirsiniz ? 30 verdiler vermedim dedi. Nutkum tutuldu. Yine esnafız birşey demedim abi arabanı sat öyle gel , senin araban bize yaramaz dedim. İlle sıkıştırdı sen kaça sayasın diye , 15 e sayarım dedim. Şekilden şekile girdi , öyle kaldı. Yok arabam şöyle temiz böyle güzel (inanmışta :) ). Arabanın satacağı para kendini yırtsa 17 - 18 lira , adam gelmiş 30 verdiler vermedim diyor. ulan söylediğin adamda bu ticaretin içinde , ekmeğini bu işten kazanan bir adam. ayıptır yaa. sonra galericiler pis , galericiler kaka. inanın ki , galeriler şahıstan daha düzgün araba satıyor , daha uyguna araba satıyor. En azından ters bir olay yaşarsanız karşınızda muhattap buluyorsunuz.

Piyasa çok cins adam dolu. Adam gelmiş arabaya bakıyor , boya yok diyorum. Bu araba arkadan yemiş deyip tampondaki macun çatlağını gösteriyor. Artist artist araba kazalı deyince , vurdum kapıyı. Ben dedim bu arabanın kaputunu açmadan notere gittim , sen neden bahsediyorsun. Arabada çok düzgün bir araba. Bu araba sana gelmez hemşerim sen git , sıfır km araba al. 2.el araba alamazsın bu şekilde dedim. Bu dediğin muhabbeti nerede yapsan seni ya kovalarlar tezgahtan ya da gülerler.

İbrahim33
10-11-2016, 20:12
Selam olsun tutulmayan araba alıp huzura erenlere.Popülist rüzgarların kurbanı olmayıp ihtiyacını bilenlere.Adamın parası cebinde,keyfi yerinde.:)

Aleyküm selam :heyoo:

http://i.hizliresim.com/PQ8jNb.jpg

huseyinturk
10-11-2016, 20:16
piyasa sahibindendeki ilanlardan ibaret değil, öyle olduğunu sanıp fahiş rakamlara araba alan bindikten sonra aldığı takamın üzerine 1-2 koyup satmaya çalışan haliyle satamayan değişiklerle dolu.
Boya km takıntısıyla 3-5 fazla verince sorunsuzluk garantisine gireceğini sanan zavallılara az bile oluyor.
Piyasası 35 olan aracı boya yok diye yamru yumru kaportasıyla git 38e al, sonra kmde sıkıntı çıksın yada arıza çıkarsın düş sanayide üç beş çakalım eline, ordan koy nete boya yok diye kendin gibi bir enayi ara zararsız satmak için. Bekle bekle satama son olarakta ya bir galerici yada gel seni bundan kurtaralım abi diyen bir usta kaysın mis.

Adam lastiği patlasa bijon anahtarıyla arabayı kaldırmaya , krikoyla bijon sökmeye çalışır, arabanın bir tek direksiyonunu vitesini pedallarını bilir ama yakınında araba arayan varsa danışman kesilir
- boyasız olsun
-km 1000.000i geçmesin

e30
10-11-2016, 20:26
3 parça değişenli podyalar kaynaklı sunroofsuz 95 model e36 sedanın 27bine satıldığını görünce bende siz gibi isyan etmiştim 2 ay önce.Sonradan anladım insanımız öpülmeyi çok seviyor.

ERkut 205
10-11-2016, 21:48
Her marka ve modelinin ortalama piyasa değerinin üzerinde satılanı olacaktır. Bu alan memnun satan memnun ilişkisi.
Fakat ikinci el araba piyasasının ve 15-25 yaş aralığındaki araçların özellik ile yüksek fiyatlı olmasında asıl sorulması gereken, sıfır otomobiller neden astronomik rakamlara satılıyor !

oabayram
10-11-2016, 22:06
Olsun abi kopru yapiyolar

dahan
11-11-2016, 04:38
her yer yeni nesil araba nasıl pahalı arkadaş anlamadım pahalıda bu millet nasıl almış.demekki millet pahalı olsada alabiliyo ben çevreme bakıyorum hep yenii arabalar, biz 2000 2010 araçlardan bahsetmiyoruz bunlar pahalı olabilir, deniyorki bazı 90 lı model arçlar neden pahalı 0 araç fiyatı taaaaaa 300 400 bin km lik eski araç olan toyotayımı bmw hondayımı etkiliyo, bunlar varya ya tutarsa hesabındalar bide bazı korsan galericiler var 3 alıp 5e satanlar onlarıda unutmayalım 3 tane koaförçü vardı hepside aynısı işi yapıyodu genellikle tipo topluyolardı

16EC813
11-11-2016, 09:22
sizce almalımıyım :)

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-1998-model-tek-kapili-honda-civic-356572519/detay)

16EC813
11-11-2016, 09:24
veyaa eşinde dostunda gün yüzü görmemiş amcadan deden ek kasa gp fiyatı 22-23 bine kadar honda varsa alırım

RSX
11-11-2016, 09:26
Adam 89 model e30'a 25 bin tl yazmis ��

opamp
11-11-2016, 09:31
Konu aktif oldukça piyasa biraz daha yükselecek gibi :D

SubieGuy
11-11-2016, 11:36
Evet, arabalara abuk fiyatlar isteniyor, ama bir kişi de demiyor ki benim cebimdeki 30 lira aynı 30 lira değil. Resmi enflasyon rakamlarına bakmayın, pinpon topuyla pırlantayla hesap mı olur; ben benzini kaça aldığıma elektriğe suya ekmeğe ete kaç para verdiğime bakarım.
Adam 35e aldım, bir yıl bindim 40a sattım, kar ettim diyor, yahu geçen sene 35e kaç litre benzin alıyordun, bu sene kaç litre alıyorsun bi bakıver, asıl zararda olduğunu anlarsın.

Bu yüzden, aynı rakamlarla hesap yapmayın, dolar bile aynı dolar değil amerikada da fiyatlar arttı enflasyon var, misal kaç kilo et alabildiğinizle, kaç kira ettiğine, çocuğun kaç aylık okul msarafına denk geliyor vs bakın, enflasyonu göreceksiniz.

Misal subaru impreza 2006'da da 70bin lira idi, şimdi de 70bin lira. 10 yılda bu araç değer kaybetmedi mi zannediyorsunuz? Şimdi sıfırı 345bin lira, demek ki 5 kat değer kaybetmiş, cebindeki para 5te1ine gelmiş 10 yılda, rakamın aynı kalması değil alım gücüne bakın, gerisi vergiymiş site yükseltiyormuş amcadan temizmiş falan cahil aldanması.

Fakirleştik olan o, zengini de fakiri de son 10 yılda kazancı 5 kat artmadı ise fakirleşti demek, başka birşey değil...

HondatugraL
11-11-2016, 13:02
Siz yine eli yüzü düzgün araçları koymuşsunuz

buna 16 istenilen yerde

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-satilik-crx-359751613/detay)

bunada 16 isteniyor

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-takashi-rex-satista-355480998/detay)

sizce hangisi daha 16 yı hak ediyor, insanlar arabasına dönüp bakmadan fıyat koyuyor piyasaya uyduruyor arabasının fıyatınıda arabası piyasadakı araçların yanın yanaşamıcak yıkıklıkta e insaf be kardeşim 6-7 binlik araca kim 16 verir ama mal onların istediği paraya satar bişe diyemiyoruz sadece gülüp geçiyoruz

atilla_88
11-11-2016, 13:17

buna 16 istenilen yerde

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-satilik-crx-359751613/detay)

bunada 16 isteniyor

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-takashi-rex-satista-355480998/detay)

sizce hangisi daha 16 yı hak ediyor, insanlar arabasına dönüp bakmadan fıyat koyuyor piyasaya uyduruyor arabasının fıyatınıda arabası piyasadakı araçların yanın yanaşamıcak yıkıklıkta e insaf be kardeşim 6-7 binlik araca kim 16 verir ama mal onların istediği paraya satar bişe diyemiyoruz sadece gülüp geçiyoruz

Arabalar ucuza alınıp ucuza satılsa keşke, misal atıyorum 2000 civic 10.000 ne al yine 10.000 e sat gerçi bu maaşlara fazla bile yine bu para, niye 25.000 e alıp 25.000 e satıyoruz, avrupa amerika dahil sistem böyle eski araba sonuçta, almanyada w210 1500-2000 euro arası en geç 2 aylık maaşta bir işçi sahibi olabiliyor.

dorukky
11-11-2016, 14:22
kafayı yemişler.Yeni kasa corolla o paralar.96 97 o ara olan aracın hakkı 10 11 lira.Bızım ulkemızde boyle baska ulkede bu araçlara bınen yokkı 300 500 euroya ogrencıler alıp bınıyo

atituti
11-11-2016, 14:25

buna 16 istenilen yerde

bunada 16 isteniyor

üstteki crx bizim arka sokakta her gördügümde yüzümde anlamsız bir tebessüm oluşuyor , bu tipler olmasa günüm geçmez diyorum.

atituti
11-11-2016, 14:28
ikinci el otomobilde ' anaaa sıfırı 100 lira bende yazayım 98 model korollaya 35 lira ' mantığı olmaz :) yıllar geçtikçe eskiyen arabanın değerinin sürekli düşüşte olması gerekiyor, bizim ülkemizdeki bazı kesim insanların genlerine bu zihniyet nasıl işlenmiş bilmiyorum , bu zihniyetin nasıl düzeleceginide bilmiyorum.

Fatih
11-11-2016, 14:54
Evet, arabalara abuk fiyatlar isteniyor, ama bir kişi de demiyor ki benim cebimdeki 30 lira aynı 30 lira değil. Resmi enflasyon rakamlarına bakmayın, pinpon topuyla pırlantayla hesap mı olur; ben benzini kaça aldığıma elektriğe suya ekmeğe ete kaç para verdiğime bakarım.
Adam 35e aldım, bir yıl bindim 40a sattım, kar ettim diyor, yahu geçen sene 35e kaç litre benzin alıyordun, bu sene kaç litre alıyorsun bi bakıver, asıl zararda olduğunu anlarsın.

Bu yüzden, aynı rakamlarla hesap yapmayın, dolar bile aynı dolar değil amerikada da fiyatlar arttı enflasyon var, misal kaç kilo et alabildiğinizle, kaç kira ettiğine, çocuğun kaç aylık okul msarafına denk geliyor vs bakın, enflasyonu göreceksiniz.

Misal subaru impreza 2006'da da 70bin lira idi, şimdi de 70bin lira. 10 yılda bu araç değer kaybetmedi mi zannediyorsunuz? Şimdi sıfırı 345bin lira, demek ki 5 kat değer kaybetmiş, cebindeki para 5te1ine gelmiş 10 yılda, rakamın aynı kalması değil alım gücüne bakın, gerisi vergiymiş site yükseltiyormuş amcadan temizmiş falan cahil aldanması.

Fakirleştik olan o, zengini de fakiri de son 10 yılda kazancı 5 kat artmadı ise fakirleşti demek, başka birşey değil...
Mesela hocam şimdi bu mantığa göre çok basit bir hesap yapalım.
2002 yılında 2000 model Honda Civici 14.500 tlye aldık.
O zaman dolar 1.51 di. Yani aracı 9.602 dolara almışız.
Şuan araç 16 yaşında ve 303k kmde.
Dolar bugün 3.26.
9.602 x 3.26= 31.304 tl yapar.

Fakat aracın edeceği 20 ile 23 arası.
Yani baya zarar etmiş oluyoruz.
Doğru mu?

semavi
11-11-2016, 15:24
Sayın atituti

Aracına saçma sapan fiyat yazanlar için zihniyet meselesi, kesinlikle katılıyorum...

Eskiye göre ikinci el aracın fırlaması ise kur vergi ekonomik göstergeler vb nedenlerle sıfırların da yükselmesi meselesi...

Aracın sıfırı 43ten 96ya çıkmış... nasıl ikinci eli artmayacak ki? Neye göre?

Fatih
11-11-2016, 16:04
Sayın atituti

Aracına saçma sapan fiyat yazanlar için zihniyet meselesi, kesinlikle katılıyorum...

Eskiye göre ikinci el aracın fırlaması ise kur vergi ekonomik göstergeler vb nedenlerle sıfırların da yükselmesi meselesi...

Hocam yalnız benim yukarıda yaptığım gibi dolar baz alınınca artış olmamış görünüyor.

atituti
11-11-2016, 16:19
hocam neredeyse hergun duzenli olarak yabanci piyasalara bakarim 300 pound olan araba 4 sene sonra yine 300 pound ornek olarak 106 xs ler falan.arabalarin sifir fiyatlari orada oynamiyor mu ? oynuyor 8 9 bine 208 alirken simdi 10 kusur bine aliyorsun sifir fiyatlari artiyor ama ikinci el ve artik kullanim omru bitmis arabalarin fiyatlari hep dipte oluyor , belfastlı david elinde muzlu birasiyla sifir arabalarin fiyatlari artti , benim arabayi 1000 pounda çakayim demiyor.
bizim millette garip bi fiyat politikasi var anlamsiz.

Sayın atituti

Ahmet Bby
11-11-2016, 16:28
Efsane kasa'nın olayı nedir niye efsane denir ki abi? İyi bakıldığında sadece motoru uzun km'ler yaptırabilirisiniz. Toyotacılar bana kızmayın yüksek fiyat yazıldığı için diyorum.... En ufak kazada ne halde geldiğini görüyoruz..

semavi
11-11-2016, 16:53
hocam neredeyse hergun duzenli olarak yabanci piyasalara bakarim 300 pound olan araba 4 sene sonra yine 300 pound ornek olarak 106 xs ler falan.arabalarin sifir fiyatlari orada oynamiyor mu ? oynuyor 8 9 bine 208 alirken simdi 10 kusur bine aliyorsun sifir fiyatlari artiyor ama ikinci el ve artik kullanim omru bitmis arabalarin fiyatlari hep dipte oluyor , belfastlı david elinde muzlu birasiyla sifir arabalarin fiyatlari artti , benim arabayi 1000 pounda çakayim demiyor.
bizim millette garip bi fiyat politikasi var anlamsiz.

Sıfırlar Oynayınca orada da artıyor... Mesela gördüğüm kadarıyla ABD'de bir miktar artmış sanırım fiyatlar. 2009da gittiğimde baktığım fiyatlar şuan daha da yükselmiş durumda. Şuan gitme aşamasında olduğum için inceliyorum fiıyatları...

Aslında sorun şu burada 100 binlik dediğimiz araç ABD'de 50bin... Motor hacmi yüksekse bu oran trde 700bine abdde150bine kadar çıkıyor. Bir çok ülkede de benzer fark vardır, sanmıyorum bir çok ülkede bu kadar fazla vergi olacağını.... Birde bizde tamir etme imaknı daha fazla işçilik ucuz, orada işçilik pahalı... Böyle olunca ikinci eli daha ucuza verme imkanı doğuyor oralarda, bizde ise araba hala ciddi bir değer... daha bir çok neden var bizde ikinci eli değerli kılan....

Nasipse Belfastlı david değilde houstonlı semavi olarak bende 2001 dev jipimi 1000 dolara alıp sana kart atarım :)

semavi
11-11-2016, 16:55
Hocam yalnız benim yukarıda yaptığım gibi dolar baz alınınca artış olmamış görünüyor.

Hesap edilebilir bir durum aslında...

2010larda ÖTV %37 idi, dolarda sanırım 1,5 civarı idi... Şimdi ise dolar 3 civarı diyelim düz, ötv ise %45e çıkarıldı...

Normal bu fiyatlar bence... Ucuz araba için ötv ve kdv indirimi şart, yoksa ucuzluk hayal...

atituti
11-11-2016, 16:58
hadi insallah alirsin , bizede birkac parca yollarsin artik :P
Sıfırlar Oynayınca orada da artıyor... Mesela gördüğüm kadarıyla ABD'de bir miktar artmış sanırım fiyatlar. 2009da gittiğimde baktığım fiyatlar şuan daha da yükselmiş durumda. Şuan gitme aşamasında olduğum için inceliyorum fiıyatları...

Aslında sorun şu burada 100 binlik dediğimiz araç ABD'de 50bin... Motor hacmi yüksekse bu oran trde 700bine abdde150bine kadar çıkıyor. Bir çok ülkede de benzer fark vardır, sanmıyorum bir çok ülkede bu kadar fazla vergi olacağını.... Birde bizde tamir etme imaknı daha fazla işçilik ucuz, orada işçilik pahalı... Böyle olunca ikinci eli daha ucuza verme imkanı doğuyor oralarda, bizde ise araba hala ciddi bir değer... daha bir çok neden var bizde ikinci eli değerli kılan....

Nasipse Belfastlı david değilde houstonlı semavi olarak bende 2001 dev jipimi 1000 dolara alıp sana kart atarım :)

Kullanıcı
11-11-2016, 17:03
Ötv veya Kdv indirmi olması için bana göre şu 2 yılda filan araç değiştirenlerin bitmesi lazım 1 yıldan daha az sürede araç değiştirenler görüyorum 'o abi diyorum para sağlam galiba' yok diyor kredi ile hay ben senin kafanı

Ben kendim sıfır araba alsam en az 5-6 yıl binerim. Zaten sıfır olarak aldığına göre demek ki seviyorsun arabayı gidip aldın

uniquel
11-11-2016, 17:22
Üzülere soyluyorum ki bu ulkeye ithal edilen bir malın degerini tl üzerinden bicmeye kalktıgımız surece, 0 km de olsa 2.el de olsa otomobil piyasasında bunları hep görücez.
TL her gecen gün deger kaybediyor, dolayısıyla her arac sahibide fiyatını arttırıyor.

Örnegin bundan 10 sene önce sıfır megane 2 alınan paranın dolar karsılıgı ile bugun sıfır megane 4 alınan paranın dolar karsılıgı hemen hemen aynı. (ötv ler vegiler haric)

Bi baska bakış acısıyla söyle düsünün, neden kimse TL olarak para biriktirmiyor?
Arac olayı da aynı sekilde, 3 sene önce 20bin dolara arac alan adam bugun arabasını 17bin dolara satmak istediginde, TL olarak karlı satmış gorunuyor.

sansar34
11-11-2016, 17:26
Ben bundan 3 yil once cok degil e34 v8 m62b30 için gidip kosuyolundan bir amcadan fiyatbolarak 21 binden 18.750dediginde oha bu arabaya bu para verilitmi demistim araba cok temizdi vede 160 bin km lerdeydi o araba simdi sahibindende 40bin tl satilik ve km 2xx bin km lerde megane 3 aldim bundan 3 ay once 38 bine on tampon değişmiş sol far degismis servis gecmisi 2015de en son 6ayda olmus privilege olan emsallerine bakiyorum bel alti boyali iki parca degisenlisi ve 7 bin tl hasar kayidi var en düşük fiyatta 40 yazmis benim aracimin emsalinede 43 yazan var hayretle ne kullandiklarini merak ediyorum

Emre-Dylan
11-11-2016, 17:31
Ben bundan 3 yil once cok degil e34 v8 m62b30 için gidip kosuyolundan bir amcadan fiyatbolarak 21 binden 18.750dediginde oha bu arabaya bu para verilitmi demistim araba cok temizdi vede 160 bin km lerdeydi o araba simdi sahibindende 40bin tl satilik ve km 2xx bin km lerde megane 3 aldim bundan 3 ay once 38 bine on tampon değişmiş sol far degismis servis gecmisi 2015de en son 6ayda olmus privilege olan emsallerine bakiyorum bel alti boyali iki parca degisenlisi ve 7 bin tl hasar kayidi var en düşük fiyatta 40 yazmis benim aracimin emsalinede 43 yazan var hayretle ne kullandiklarini merak ediyorum

m60b30dur kanka o m62 olsa duramazsın :D :D Şaka maka fiyat şimdiye göre %100 zam olmuş tabi o zamanlar yıkık s13 15k para ediyodu :D

Aero
11-11-2016, 18:28
Piyasası zor olan araçların hastasıyımdır. Böylelikle daha kaliteli araçlara uygun rakamlara binebiliyorsunuz. Satılmaz derler. Satılmayanına daha denk gelmedim.

ZaZy
11-11-2016, 19:37
bu neyden etkilenmiş ki acaba

loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-tr-tek-diyenlere-manken-gorucuye-cikti-air-ride-276566023/detay)

adana :d :d :d

Kullanıcı
11-11-2016, 19:47
Rte'den etkilenen insanlar ne kadar seviyorlar erdoğan'ı adamlar maybach s600 filan biniyor bizim halkımız şahin doğan diyanette bile mercedes s600 var.

Alın size Rte'nin piyasaya etkisi (Kuş serisi içerir)
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-rte-ozel-plakali-aracimi-80000-tl-ye-satiyorum-363210368/detay)
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-06-akp-32-plakali-aracimi-satiyorum-362537570/detay)
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-rte-plakali-arac-207972373/detay)

HondatugraL
11-11-2016, 19:48
üstteki crx bizim arka sokakta her gördügümde yüzümde anlamsız bir tebessüm oluşuyor , bu tipler olmasa günüm geçmez diyorum.

ona bi sorsana hangi kafayla koydun dıye merak edıom arabasının güzelleştirildiğinimi sanıyor acaba

Fatih
11-11-2016, 20:47
Hesap edilebilir bir durum aslında...

2010larda ÖTV %37 idi, dolarda sanırım 1,5 civarı idi... Şimdi ise dolar 3 civarı diyelim düz, ötv ise %45e çıkarıldı...

Normal bu fiyatlar bence... Ucuz araba için ötv ve kdv indirimi şart, yoksa ucuzluk hayal...
Sağol hocam.
Bazen çok kafa yoruyorum 2.el fiyatlarına ama birşey değişmiyor.
O fiyatlardan almamaya çalışarak kendimce kaçıyorum.

Mutu
11-11-2016, 21:20
Ben de compacta ilan açarken efsane kasa diye ilan açıcam. :hehe:

jeffy
12-11-2016, 00:34
Rte'den etkilenen insanlar ne kadar seviyorlar erdoğan'ı adamlar maybach s600 filan biniyor bizim halkımız şahin doğan diyanette bile mercedes s600 var.

Alın size Rte'nin piyasaya etkisi (Kuş serisi içerir)
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-rte-ozel-plakali-aracimi-80000-tl-ye-satiyorum-363210368/detay)
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-06-akp-32-plakali-aracimi-satiyorum-362537570/detay)
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-rte-plakali-arac-207972373/detay)

bu ilanları her gördüğümde merak ediyorum gerçekten bu paralara satılan oluyormu diye..

AşkınS.
12-11-2016, 09:40
Piyasa tutturabildigine seklinde degisiyor sürekli. Burada tofaslarda 90-92 arasi modeller 10-12ye,daha üstü 14-19 arasina hemen hemen her gun satılıyor:) bi abimiz de hatasız sienaya 14 diyor 2 aydir satamadi :D Ben sahsen aciliyetim varsa aldigim fiyata ya da 500-1000 düsüğüne veririm diger türlü zor. Bordo lineayi 1.5 sene bindim,35e almistim 1 sene sonra 36ya sattim ve km 27 bindi aldığımda,77 binde sattim. Oncesinde sari linea vardi,silindir kapak contasini yapilacak sekilde aldim 19.700e 133 bindeydi orjinal. 26.500e sattim.benden sonra da 30a satildi. Doblo vardi premio 23e aldim 27ye sattim. Piyasanin artma sebebi de bu sanirim ��
Simdi ben o arabalari aldigim fiyata mi vermeliydim? Yoksa piyasa fiyatina mi? Hatta cogunu piyasadaki fiyatin yarisina alip gene piyasa fiyatinin altinda sattim :) bordo lineaya ilan actigimda 1 saatte 19 kisi aradi ve sattim,sari linea 4 5 gun bekledi,doblo 1 ay :)

serkanokan
12-11-2016, 09:55
Şu an İngilterede 0km type r 29bin pound, fn2'ler 5-6bin pound, ep3ler 2500-3500 pound.

Aynı oran-orantı tüm binek otomobillerde geçerli. Bu arada asgari ücret 1200 pound ve ikinci el otomobiller 400-500 pound seviyesinden başlıyor(yaklaşık 20 yaşındaki 1.4 litre binek otomobiller.) Demek istediğim şu, insanlar asgari ücret alan bir insan bile maaşının yarısı ile 20 yaşında, at gibi diri, gamzesi bile olmayan 20 yıllık bir otomobil çok rahat alabiliyor.

Bir gün aynı manzaranın bizim ülkemizde de olması dileğiyle.

İbrahim33
12-11-2016, 13:09
5 dk jetta bakayım uygun birşey var mı diye dedim. her zaman ki gibi sinirlenip kapattım sayfayı.

modeli yanlış yazmışta , fiyatıda yanlış yazmış herhalde.

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-cok-temiz-bakimli-sahibinden-satilik-arac-362951555/detay)

SubieGuy
14-11-2016, 08:42
Mesela hocam şimdi bu mantığa göre çok basit bir hesap yapalım.
2002 yılında 2000 model Honda Civici 14.500 tlye aldık.
O zaman dolar 1.51 di. Yani aracı 9.602 dolara almışız.
Şuan araç 16 yaşında ve 303k kmde.
Dolar bugün 3.26.
9.602 x 3.26= 31.304 tl yapar.

Fakat aracın edeceği 20 ile 23 arası.
Yani baya zarar etmiş oluyoruz.
Doğru mu?

Daha da fazlası, dolar da aynı dolar değil, orda da enflasyon var aynı dolar rakamında kalmış olsan bile zarar diyorum...

coolvtec
14-11-2016, 09:02
Şu an İngilterede 0km type r 29bin pound, fn2'ler 5-6bin pound, ep3ler 2500-3500 pound.

Aynı oran-orantı tüm binek otomobillerde geçerli. Bu arada asgari ücret 1200 pound ve ikinci el otomobiller 400-500 pound seviyesinden başlıyor(yaklaşık 20 yaşındaki 1.4 litre binek otomobiller.) Demek istediğim şu, insanlar asgari ücret alan bir insan bile maaşının yarısı ile 20 yaşında, at gibi diri, gamzesi bile olmayan 20 yıllık bir otomobil çok rahat alabiliyor.

Bir gün aynı manzaranın bizim ülkemizde de olması dileğiyle.

Böyle bir durumda İSTANBUL, ANKARA, İZMİR trafiğini düşünemiyorum :D

Diyadin
14-11-2016, 09:06
bu ilanları her gördüğümde merak ediyorum gerçekten bu paralara satılan oluyormu diye..

Alanlar var o plaka parasının kat kat fazlasını kazandıkları için alıyorlar. Babam sağolsun yazmanın değişik versiyonu gibi düşün :D