PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : W204 c180 lastİk basİnc arİzasİ ve esp arİzasİ

zekky
10-11-2016, 20:45
Ekranda boyle bir hata ile karsilastim bi gidiyo bi geliyor ariza.
ABS devrede sıkıntı yok, esp tempomat ve lastik basinc sensoru devre disi.
Daha önce karsilasan varmı? Neyden olabilir?

Yigit-Y
10-11-2016, 20:50
Araçla yanlama filan yaptınız mı zeki :)

zekky
10-11-2016, 20:55
Yok abi gunluk biniyorum hic oyle actionlara girmedim. 1 hafta önce yaktı sonra kendi kendine gecti , simdi tekrar yakti kalici olarak. Sabah goturucem servise zaten de, karnim agridi basina gelen varmi merak ettim :)

asscutter
10-11-2016, 21:18
w204 lerin kronik sayılabilen bir arızadır kombi göstergen pavyona döner ve maliyetlidir elektronik aksamla alakalı tamamen sizinki yeni baş gösteriyor sanırım prof bi makineye bağlatın

cagdasi
11-11-2016, 17:58
Pazartesiden beri aynısı benim de başımda. Stop ediyorsun gidiyor kafasına göre geri geliyor.
Bende manevra yardım sistemi de çalışmıyor yani direksiyon bildiğin taş oluyor.
Cihaza bağlattım Esp beyni hata veriyor, ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim. ESP beyninin yenisi 4000TL civarı.
Bir çözüme ulaşırsanız burada paylaşın lütfen.

slowmotion
11-11-2016, 21:24
Kardesim selam. Ya abs beynidir yada direksiyon açı sensörüdür. Adanaya yolun düşerse salıdan sonra bahura gel baktiririz.

Yigit-Y
11-11-2016, 21:46
jantlarda yamukluktan ve yanlamaktan ötürü sebep bu sıkıntıyı yaşamış bir arkadaşımız oldu

bende direk onu sorayim dedim

servis cihazından bağlat ama sensörlere giden her kabloyuda kontrol ettirmek gerek

servis direk beyin der haberin olsun

zekky
12-11-2016, 13:49
Makinaya bağladık direksiyon açı sensörü çıktı. Tamir edersek 1.000tl , sıfırı 1.800 tl CİK dediler sıfır olarak değiştirdim sabah, bi 20 km yaptım şimdilik geçti gibi yanmadı sabahtan beri. Eğer sorun devam ederse parçayı geri alıcaklar onun icin sıfır aldım, tamirde öyle bi şans yok. Sistemden degistirdikleri arabaları gösterdiler, cok fazla w204 te aynı sorun yuzunden degismis. Hatta ben ordayken w205 yeni kasa geldi ondada aynı sorun garantiside biteli 2 ay olmus onada 1.500tl gecmis olsun. Bende direksiyon sertlesmesi yoktu, ama hersey boyle baslayip ardindan silecek sinyallerin calismamasi, direksiyon sertlesmesi diye gidiyormus cunku hepsi aci sensoruyle ayni parca uzerinde. Yani sinyal kolumuz bozulsada aci sensoruyle birlikte komple degisiyor..

zekky
15-11-2016, 07:25
Sorun tamamen gecti. Başına gelen olursa DİREKSİYON AÇI SENSÖRÜ , aklında olsun.